No. 5443 Vrijdag 15 Juoi De Grootmoeder. Uitknippen en Bewaren. foor Corinctiem Omstreken alleen verkrijgDsar in den Ijzerhandel WILLEM DE BRUIN. TWEEDE BLAD SPROETENVERDELGER, Kwaliteit onverbeterlijk!! Prijzen zeer laag!! voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Uit het dageljjksch leven. Rechtzaken. FEUILLETON. Plaatselijk Nieuws. BEHOORENDE BIJ HET DE MOEILIJKE TAAK DER VROUW. In het algemeen is de taak der vrouw reeds uiteraard zeer zwaar. De moeilijkheden aan haar sekse ei gen vorming, perioden, zwanger schap, opvoeding der kinderen, haar huiselijke werkzaamheden, keeren der jaren, enz., zijn oorzaak dat menige vrouw vóór haar tijd zich oud voelt. Geen wonder dan ook, dat zooveel vrouwen lijden aan rugpijn, hoofd pijn, slapeloosheid, slechte bloedsom loop, duizeligheid, rheumatische pij nen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt en zij gunde zich geen tijd om in te grijpen, toen zich de eerste verschijnselen daarvan ver toonden. Menige vrouw denkt boven dien, dat zulke kenteekenen niets an ders dan natuurlijk zijn, niets is min der waar. Gii kunt uw gezondheid herkrijgen, wanneer gii gebruik maakt van het daartoe speciaal vervaardigde middel: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze voeren de onzuiverheden af, welke zich in uw gestel hebben opgehoopt door trage werking der organen, die het bloed rein, zuiver en gezond hou den, en wekken deze organen op tot gezonde werking. Begin nog heden met het gebruik en gij zult ondervin den welk een ommekeer zij ook bij u zullen teweegbrengen. Verkrijgb. bij apothekers en drogis ten hf i.-, f 1,75 en f3 per doos, om- IfeïrR* zetbelas- i tmg mbe- grepen. Let vooral op den juisten naam. tie den rug toe en zoeken hun ont spanning en hun vacantie-vreugde in de landelijke stilte van een dorp, of op de zonnige verlatenheid der heide. Zóó is er een heen en weer reizen van menschen, die hun genoegen zoe ken. Waar het voor den één niet ge legen is, daar vindt het de ander; waar de ander zich vanaf wendt, daar beleeft de een de hoogste vreug de. Het is die trek van vrijheid, van zucht naar het vreemde die ons men schen in een kring doet rondloopen. Wij denken: er is levensgeluk, maar het ligt ginds in de verte; daar is schoonheid, maar eerst bereikbaar na zooveel uren reizen. Zoo echter de fundeering in ons eigen innerlijk niet hecht, niet waar en schoon is, zoo is er voor ons nér gens geluk en schoonheid te vinden. Want de ware vrijheid dragen wij in ons. En zij alleen kan maken dat wij de waarde van het leven in eigen omgeving weten te vinden en daar mee vrede hebben. HARRY POLL. VACANTIE GENOEGENS. Als de zomer haar hoogtepunt gaat bereiken, als de tijd van polo-shirts en sportcostuums, van bloote armen en beenen, van bruine gezichten (al of niet kunstmatig verkregen), van ijsco's en strooien hoedjes aanbreekt. Dan ook nadert het eigenlijke genoe gen dat aan den zomer verbonden zit, n.l.De vacantie. Een zucht naar vrijheid ontwaakt, een verlangen om los van alles te zijn en onbekommerd en zorgeloos-blij ergens ver weg, da gen van zomer-genot te gaan bele ven. Het strand met het drukke en kleu rige gedoe van zomer-gasten, het strand dat als een blank speelterrein zich uitstrekt langs de zilveren einde loosheid der onafzienbare, groote zee lokt die bewoners die anders op het land of op de stad zijn aangewezen. Zij die het gansche jaar op een kwar tier afstand van zee en strand woon den, keeren het thans in de vacan- Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Kunt LT voor mij niet de volgende vragen laten beantwoorden. Ik heb een huis gehuurd, voor één jaar op huurcontract voor f3.— per week. Zonder zegel. Tijdsomstan digheden nopen mij, als dat ik dat nu niet meer betalen kan, omreden loonsverlaging. Ik kan nu een ander huis krijgen, dat veel goedkooper is, maar ben ik nu verplicht, als ik de huur met zes weken opzeg, dat ik toch die f3.moet betalen zoolang, dat contract voorbij is. Ik kan onmogelijk die huur meer blijven betalen, want ik heb geen geld. U hebt het huis gehuurd voor één jaar, dus kan de verhuurder van U de huur over het geheele jaar vorde ren en U hebt geen recht om de huur om welke rede ook, met zes weken op te zeggen. Zelfs is U verplicht het huis gedurende het geheele jaar van behoorlijke meubileering te voor zien. Het huurcontract behoeft niet op zegel te zijn gesteld omdat de huur prijs over den geheelen huurtijd be rekend minder dan tweehonderd vijf tig gulden bedraagt. Dat het dus on gezegeld is, is volkomen correct. 72. Ik w.as juist bezig, alles voor mijn jacht in orde te brengen^ toen een haastige stap rn-ifn aandacht trok. Ik had nauwelijks den tijd mij achter ee- nige struiken te verbergen, toen een man mij voorbij ging. Ik huiverde, toen ik den jachtopziener herkende,aan zijn pet, zijn snor en zijn zwarten baard, die in een punt was gesneden. Hij Hiep langs een klein pad, dat naar de grotte aux Loups voerde, en wierp onrustige blikken naar alle kanten. Dat is raar, dacht ik; wat heeft hij toch. En waar gaat hij toch heen? Ik wilde weten, waar hij heen ging en wat hij ging doen, en volgde hem voorzichtig. Ik werd hoe langer hoe nieuws gieriger. Zooals u weet, mijnheer de markies, wordt de grotte des Loups door een andere, kleinere grot gevolgd; deze heeft een deur, die in dien tijd altijd' gesloten was. Ik meende het doel van het bezoek van den ajchtopziener geraden te heb ben, en zeide tot mijzelf: „Goed, hij heeft ook gestroopt en gaat nu het wild, dat hij heeft ge- GERECHTSHOF 's BOSCH. Uitspraak van 6 Juni. Binnenlandsch vervoer, enz.N. v. O., chauffeur, Heusden, 1 maand ge vangenis straf. POLITIERECHTER 's-BOSCH. Uitspraak. Art. 138: G. v. O., Heusden, f3 subs. 3 dagen hechtenis. o RECHTBANK 's-BOSCH. Civiel of strafrechtelijk De curator in een faillissement te Waalwijk wilde gaan opnemen wat er in den faillieten boedel aanwezig was, doch bevond, dat hij geen voorraad- staat kon maken, omdat alles ver dwenen was! De vroegere beheerder was verdwenen en volgens Mr. Scheefhals op twee verschillende plaatsen in gijzeling gesteld. schoten, in de kleine grot verbergen. Maar welk wild had hij? Om dit te weten te komen, naderde ik de grot zoo dicht mogelijk en wachtte. Na verloop van een kwartier, kwam de man de grot weer uit. Maar, o! mijnheer de markies, ik stond als versteend van verwondering. Het was de jachtopziener niet meer! O! o! o! zeide mijnheer de Prémorin op vreemden toon. Hij was afschuwelijk bleek en zijne wijdgeopende oogen schoten vlammen, hij riep uit: Ga voort, Bourlot, ga voort! De man, die uit de grot kwam, ging de boer voort had zijn kleeren verwisseld; nu droeg hij het kostuum van een Normandischen boer, van den groven broek tot den vilten hoed; hij droeg den pantalon en de jas v,an den jachtopziener over zijn arm, en in zijn h,and de pet. O! ik begrijp alles riep de marki'es uit O! w,at een ellendeling, dile schelm! Pardon, .mijnhleer de markies, ik geloof, dat gij mij nu begint'te be grijpen. Gcued, Bourlot, ga voort. De man had ook zijn zwarten baard afgenomen, en zijn kleine, fijne knievel 'leek in het geheel niet op de lange, dikke knevels van Lapret. De nacht viel in; maar in dien tijd had ik nog goede oogen en kon, niet- Zijn winkelchef, die eens een waarborgsom had gestort van f35, beweerde dat er zoowat voor f 37 in den kruidenierswinkel aanwezig was, toen zijn baas er van door ging. De chef genaamd J. H. P., kruidenier te Waalwijk, zette op eigen gelegen heid den winkel voort door zijn baas in den steek gelaten. Maar nu stond P. terecht ter zake gedagvaard: dat hij in 1933 en 1934 te Waalwijk zich heeft toegeëigend kruidenierswinkel goederen eigendom van H. v. Dijk, destijds filiaalhouder te Waalwijk, 30 jaar oud, thans wonende te Schie dam. 't Was een ingewikkelde geschie denis, die wellicht eerder civiel- dan strafrechterlijk moet behandeld wor den. In een langdurig verhoor werd ook getuige v. Dijk uit Schiedam ge hoord. Na uitvoerig getuigenverhoor re- quireerde het O.M. tot vrijspraak, waartoe ook de verdediger Mr. Scheefhals Den Bosch, concludeerde. Doodgereden. Een vroolijk gezelschap uitRaams- donksveer wilde op 3 Augustus 1.1. per auto de grens over; ook Sche- veningen -stond op het program, maar zoover kwam het niet. Te Zevenber gen kwam de auto door de roekeloos heid van den bestuurder, G. v. Z., schipper te Raamsdonksveer, tegen een huis terecht, waardoor een der inzittenden, D. v. S., onder den ge- kantelden wagen verpletterd werd. De rechtbank te Breda veroordeelde den chauffeur tot 2 maanden gevange nisstraf en ontzegging van het rij bewijs gedurende een jaar. Bij behandeling der zaak in hooger beroep voor het gerechtshof luidde de eisch vrijspraak. Uitspraak conform, wegens gebrek aan bewijs. AALBURG. Ook in deze gemeente heeft de alom bekende firma C. Jamin uit Rotterdam een depót geopend ten huize van den heer A. Vos Pzn., Korte Steeg alhier. Dat ook voor onze plaats een der gelijk depót met de groote verschei denheid van versnaperingen een aan winst is, behoeft geen nader betoog en we kunnen een ieder opwekken, de keurige etalage bij den heer Vos te gaan bezichtigen. (Zie advertentie in dit blad). AALST. Het bestuur der muziekvereen. „Prins Hendrik" heeft dezer dagen bericht ontvangen, dat het Groot Nat. Muziek- en Zangconcours te Lienden bij Tiel, wegens te weinig deelname niet door kan gaan. Dit is de 2de maal, dat deze vereeniging wordt te leurgesteld. De Gem. Zangver. TOGIDO alhier, heeft besloten, deel te nemen aan het Festival te Gameren. In de algem. vergadering van de School met den Bijbel, alhier, zijn tot bestuursleden herkozen M. v. Ooijen, penningm. en G. A. v. d. Werken, lid. De fabrieksarbeider M. V. kwam zoodanig met zijn voet in de knel, dat hij zich onder geneeskundi ge behandeling moest stellen. Naar wij vernemen is de heer W. Verhagen, hoofd van de School Bij inlevering van deze advertentie ontvangt men tegen den prijs van het MONTUUR dat men koopt, de GLAZEN GRATIS GEDIPLOMEERD OPTICIEN. met den Bijbel, alhier, aangezocht als hoofd aan een School te Boom- pjesdijk (gemeente Dinteloord). De heer Verhagen heeft echter ge meend voor deze benoeming te moe ten bedanken, wat zeer toe te jui chen is, gezien de vele werkzaamhe den, door hem op school- en veree- nigingsgebied in onze gemeente ver richt. KAATSHEUVEL. Door de gemeentepolitie alhier is verdacht van diefstal van een be drag van plm. f 100 ten nadeele van den expediteur C. v.' C. te Sprang- Capelle aangehouden H. v. d. A. al hier, terwijl hij in een auto op reis was. Verdachte is op transport naar Breda gesteld, en voor den heer Of ficier van Justitie aldaar voorgeleid. Zeg mij Uw naam! - Mijn naam, SPROETENBEZITTER, is en blijft: SPRUTOL. tegensta,ande hij zoo vermomd was, dien bar.on de Septèmë herkennen. M-ijnhieer de Prémorin sprong op. Höj, hij, was hij hiet, de minnaar van dat schepsel! riep de markies uit. Ja, mijnheer de markies, hij was hiet. O! dile monsters, de ellendelingen! Wacht, mijnheer de markies, ik blen nog niet klaar. De baron zag om zich heen, luisterde evenals hij had gedaan, voor hij de grot binnlenging; daar hij niets zag, en geen verdacht geluid hoorde, be klom hij die rotsen en wierp .alles in dien afgrond, in de diepte, die hij waarschijnlijk voor zijn doel had uitge zocht. Door nieuwsgierigheid gedreven, h^d ik mij opgericht, en zonder het zelf te weten, had 'ik mij verraden. De haron zag mij, toen hij de rots afkwam /en herkende mij, maar hij dacht zieker, dat ik hem niet herkend had. Driftig drukte hij zijn hoed in zijn oogen, begon h,aastig te loopen en verdween weldra in het bosch achter die rotsen. Y i Indien ik v,an te voren nieuwsgierig was, mijnheer de markies, was ik het nog vteel meer, n,adat mijnheer de Sep- tèm'e zijn eerste kostuum met zijn twieede had verwisseld. Wat beteekende dat? Ik begreep het in ^t geheel niet. MEUWENDIJK. In die Geref. Kerk alhier, werd een gift van f100 gecollecteerd, be stemd voor de armen der Gemeente. Aan den heer H. C. Ottervan ger, timmerman-aannemer alhier, is op gedragen het bouwen van een graan- pakhuis voor rekening van de land- bcuwvereeniging „Land van Altena" en „Biesbosch.'l Bij den arbeider T. v. M. is een postduif aan komen vliegen, er zat een 'ringetje om de linkerpoot, waarop stond: R. 6033333, op de rechterpoot stond 9528. Efet bouwen van een landbouw- schuur voor -rekening van den heer J. Baks, is opgedragen aan den heer H. C. Ottevanger aannemer alhier. RAAMSDONKSVEER, Jubileum Er. Knaap. 5 Wat 'n belangstelling. Honder den kwamen ter receptie om dr. Knaap de hand te drukken teneinde daarme de hun groote erkentelijkheid en dank baarheid te 'betuigen voor alles wat hij voor hen of voor hun huisgenoo- ten is geweest en d,at is heusch niet weinig. Dag en nacht, ten allen tiide stond dokter kLaar, nooit of te nim mer riep 'men te vergeefs zijn hulp in. Hii leefde met zijn patiënten mede in 'hun lief en voor,al niet minden, in hun leed. Om h(alf drie werd dokter en zijn familie, mevr. Knaap en de twee doch ters afgehaald door een paar leden der huldigingscommissie. Aan den ingang der zaal werd! hij door notaris Hartong van Ark, hartelijk welkom geheeten, een p,aar meisjes bo den mevr. en de dochters bloemen aan en daarna werd dr. namens die patiënten toegesproken op een eenige manier door Van Woerden. Geroerd cfankte dokter dan ook voor deze; bi zonder sympatieke \voorden. Daarna bood Emie Sneep namens de patiën ten dokter een bizonder mooien stoel aan en Betsie Dekker mevrouw, een zevental prachtige borden. Versch erin, als versch eruit, Alle groenten, alle fruit, Heerlijk kunt U 's winters eten, Doch U moet wel heel goed weten, Dat 't behalen van succes, Afhangt van de inmaakflesch. Koopt daarom, dat is mijn raad, Glazen, waar 't merk REX op staat, Alles in dit glas bewaard, Is voor later tijd gespaard. Steriliseertoestel en Inmaakglazen merk R^EX geven voldoening bij den inmaak. TEL. INT. 220. VRAAGT GRATIS PRIJSCOURANT. Ik z,al u niet zeggen, wit ik er over d,acht. Maar toien ik in het dorp terug kwam, ttwfee uur Hater, en men mij Zeide, -dat de graaf dood was, en dat Lapriet op hem had geschoten, was mij alles •duidelijk. In -die afwezigheid van mevrouw La priet, -w;as men in haar huis gegaan en had het geweer genomen. De baron de Septéme had een uniform laten ma ken, zooals Lapret droeg, en had het aangetrokken torn mijnheer den graaf te (dooden. Ln d!e baron had zich zoo vermond, dat ik :hem voor den jachtopzichter had gehouden. Dus, zeide de markies op diep- hedroefden toon hadt gij den on- gelukkigen Lapret 'kunnen redden en hebt het uiet gedaan! Ik heb u beloofd toegevend te zijn, m,aar ik ben genood- I zaakt, u 'te zeggen, dat uw gedrag af schuwelijk, schandelijk misdadig is. Ik ben diep verontwaardigd, dat Kan ik niet helpen. Ik Heb 'mijnheer den markies ge zegd, dat 'ik een ellendeling, een oude schelm ben. Hebt gij berouw, goed d,an; maar al het 'kwaad dat gij hebt aangericht, is onherstelbaar. De oude 'strooper slaakte een zucht en boog 'het hoofd. Na een oogenblik hernam hij: Mijnheer de -markies ik ben van plan geweest de verdediging van den jachtopzichter op 'mij te nemen, dat zweer ik 'u; ja, ik wilde alles dadelijk Zeggen. Maar -waarom heb ik het niet gedaan? Waarom heb ik altijd gezegd: Ik zal 'tot morgen wachten? Dat weet ik niet. Indien 'ik aan mijn eerste inge ving gevolg 'had gegeven, zou de arme Lapriet dadelijk 'A-eer in vrijheid1 zijn gesteld, en 'zou ik achttien jaar lang die zw,are 'last niet op mijn geweten ge had hebben. O! mijnbeer de m,arkies, ik kan uwi verontwaardiging begrijpen, want ik ben ook verontwaardigd op mijzelf. Helaas! het kwaad is geschied, en. ik kan 'het slechts ten halve herstel len. Mijnheer de Prémorin scheen in ge dachten verzonken. Mijnheer de markies, kan ik voort-* gaan? vroeg de oude Bourlot. Ja, ik luister. Nu d,an, ik zeide dan tot mijzelf: „lk zal van nacht nadienken, en zal mor gen zien, wat ik doe." Den volgenden; morgen kw(am 'een knecht van het ka steel mij 'heel vroeg roepen. Hij zeide mij, dat mevrouw de gravin mij dade lijk moest spreken, en hij num mij mee. Op het kasteel was alles onderste boven. Mevrouw de gravin ontving mij in haar kamer. Zij was heel bleek en opgewonden. „Bourlot," zeide zij, mijnheer de graaf is dood; de jachtopzichter La pret heeft op hem geschoten. (Wordt vervolgd.) Nieuwsblad I. M. i M. I0IIT - Zusterhuis 6 - COMM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5