Zaterdag 10 Juni de belangrijke dag: ZOMER OPRUIMING Costumes naar maat Voor de vele Honderden die gewacht hebben op Lagere Kleedingprijzen is nü het tijdstip tot koopen aange broken. Thans kunt U bezuinigen. Zaterdag 16 Juni begint onze groote van alle nog voorradige Heeren Costumes, Jongens Costumes, kinderpakjes, Flanellen Costumes, Flanellen Broeken, Regen- Jassen en Werkkleeding *elfs de man met de allerkleinste beurs wordt nu in staat pBsteld zichzelf of zijn jongens van goedkoope Kleeding te voorzien. Speciale aanbieding van 500 coupons voor Uitsluitend de nieuwste goederen voor dit seizoen. Oudste en voordeeligste kleedinghuis voor eiken stand en leeftijd. Bezichtigt de Etalages!! EXTRA KORTINGEN VAN 10 TOT 50 tegen sterk verlaagde prijzen. Binnenland. En nu begon de receptie, het w.as een stroom van menschen die kwamen. Ouden en jongen, allen met vrooljk gezicht, dokter een warmen hand druk gevende. Wat moet er toch wel in het hart van hem en mevrouw Zijn omgegaan, toen ze zooveel per soonlijke bewijzen van belangstel.ing Ontvingen. Natuurlijk was de zaal prachtig versierd, terwijl op het podium fcen twintigtal palmen prijkten. Een schat van bloemen prijkten op het podium en in de zaal. Dat de harmonie „De Eendracht" en de zangvereeniging „Excelsior" zich lieten hooren, w,as de natuurlijkste zaak ter wereld, zij brachten den jubilaris een serenade, terwijl geweldig veel menschen de straat vulden. Des avonds was er verder nog een gezellig samenzijn van de zoo zeer geachte familie met genoodigden, waar onder de huldigingscommissie met haar ttames. Menige toast werd op dokter en mevrouw uitgebracht. Het is voor on zen dokter en familie een onverge telijke welverdiende dag geweest. Voor de commissie is het een bi zonder groot genoegen geweest te be merken de geweldige spontaniteit der patiënten om bij te dragen opdat dr. en mevrouw prachtige cadeaux zouden aangeboden worden. Geve God, dat dr. nog vele jaren „onze goeie dokter" moge zijn, zooals menig patiënt tegen verschillende com missieleden zich uitdrukten. SPRANG. Vrijdagavond kwam onder lei ding yan haar voorzitter^ de heer D. Drost de A.R.J.A. in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Na gebruikelijke opening, lezing der notulen en behandeling ingekomen stukken werd medegedeeld, dat deze yereeniging bij het „Gouw" Tilburg is ingedeeld en dat als bestuurslid voor Sprang is aangewezen de heer D. Drost. De heer v. d. H. behandelde hier na het onderwerp „Schoolstrijd" waar op een leerzame bespreking volgde. Na een opwekkend slotwoord door den voorzitter, eindigde de heer v. d. H. met dankgebed. De heer Adr. Spierings voorzitter van de afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Chr. Werkmeesters- bond is in haar 1.1. te Utrecht gehouden algemeene Bondsjaarvergadering tot hoofdbestuurslid gekozen. De heer Spierings heeft deze benoeming aan genomen. W OUDRICHEM. De veerdienstondernemer J. v. Straten alhier, heeft een derde boot in dienst gebracht voor den veerdienst Woudrichem op Gorinchem, genaamd „Janihudi III." De böot biedt plaats voor 133 personen en heeft een laad vermogen van 9000 K.G. De vorige week werd door het meerendeel der visschers uit deze ge meente met een 40-tal schuiten op de Bergsche Maas op finten gevischt. De vangst is over het algemeen goed te noemen, hoewel deze de laatste dagen wel minder is geworden. De prijs is echter in het laatst der week aan merkelijk lager geworden. In het be gin der week werd nog 6 tot 8 cent per stuk betaald, doch de laatste dagen werd slechts 3 tot 5 cent per stuk besteed. WIJK. Van den veehouder C. v. Hel den te Wijk is uit een weide in de z.g. Doode Steeg een koe gestolen. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. Tot op heden zonder resultaat. „HOOFDPIJNEN VERDWENEN" Toen zij het juiste middel vond Hier volgt weer een schrijven van een dame, waaruit blijkt, dat voor allen, voor wie beweging en frissche lucht schaarsch zijn, Kruschen Salts onontbeerlijk is. „Ik wil U even schrijven om te zeggen hoe goed ik Kruschen Salts vind. Ik had ondraaglijke hoofdpij nen en voelde me dikwijls ellendig. Ik probeerde hlle soorten verschil lende zouten, tabletten enz., maarniet één hielp me. Een vriendin zeide mij toen, dat voor haar niets boven Kruschen Salts ging. Toen heb ik het ook een paar maanden lang ge regeld ingenomen, met het gevolg, dat Kruschen mij geheel van mijn kwaal bevrijd heeft. Ik zou nooit meer mijn flacon Kruschen willen missen, want door Kruschen Salts voelt men zich jeugdig, blijft men jeugdig en men ziet er jeugdig uit." Mevr. V. M. Wat doet U tegen hoofdpijnen Neemt U maar een of ander verdoo- vend middel, dat de pijn stilt en verbeeldt u zich dan, dat u genezen bent? Dergelijke lapmiddeltjes ver- dooven slechts de zenuwen en zijn dikwijls gevaarlijk voor het hart. Maar de oorzaak der hoofdpijnen kunnen deze verdoovende middelen niet bereiken. De oorzaak bestaat meestal in een gestoorde spijsverte ring of gedeeltelijke constipatie, een kwaal waaraan velen ongemerkt lij den, die een zittend leven lijden. Kruschen Salts dringt regelrecht door tot den wortel van het kwaad en neemt de oorzaak weg. De zouten in Kruschen neutraliseeren ophooping van schadelijke zuren in het lichaam en voorkomen, dat deze zich weer kunnen vormen. Ze maken een einde aan de lastige constipatie, omdat ze de afvoerorganen zachtjes aan sporen tot geregelde werking, zooals de Natuur dit bedoeld heeft. Begin morgenochtend met „de klei ne dagelijksche dosis" Kruschen. Dan zult U spoedig hebben afgerekend met hoofdpijnen, duizeligheid en vele andere kwaaltjes, die Uw dagelijksch leven bemoeilijken. U zult zich op merkelijk fit voelen, geladen met die voortdurende energie en opgewekt heid, die het gevolg is van goede gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f0,90 en f i,6o per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. DE FRAUDES AAN HET ROT- TERDAMSCH ABATTOIR. Maandag heeft de Rott. rechtbank uitspraak gedaan in de zaak van de acht hulpkeurmeesters van het Rot- terdamsche slachthuis, die terecht hebben gestaan wegens overtreding van de artt. 362 en 363 van het Wetboek v. Strafrecht, waarbij straf baar gesteld wordt het door ambte naren aannemen van giften, wetende, dat deze hun worden gedaan om hen te bewegen iets te doen of na te laten, wat in strijd is met hun plicht. Het O.M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter had tegen ieder der verdachten geëischt een gevan genisstraf van 6 maanden met af trek van den tijd in voorloopige hech tenis doorgebracht. De rechtbank heeft den 56-jarigen W. R., den 49-jarigen J. B., den 49-jarigen L. C. S., den 57-jarigen J. Bo., den 59-jarigen M. A. J., den 64-jarigen W. de H., den 58-jarigen J. P. L. en den 50-jarigen C. v. d. W. allen gedetineerd, schuldig ver klaard aan het hun ten laste gelegde en hen veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek der pre ventieve hechtenis. De rechtbank overwoog bij de strafbepaling, dat de opvolgende di recties van het slachthuis het sedert jaar en dag in strijd met de instruc ties van B. en W. bestaande fooien stelsel niet alleen niet krachtig heb ben tegengegaan, maar zelfs ooglui kend hebben toegelaten. De 64-jarige W. de H., die tevens terecht gestaan had wegens verduis tering van beenderenbons en van diefstal van zwezeriken werd te dier zake vrijgesproken. DE NIEUWE MOERDIJKBRUG. In den Ketelpolder te Moerdijk is men begonnen met het leggen van spoorrails, bestemd voor het aanvoe ren van zand voor de nieuwe Moer- dijkbrug. Met man en macht wordt er gewerkt. Men zal eerst beginnen met het maken van een viaduct en zoo steeds verder de rivier in werken. Ook is men druk bezig met het ma ken van rijswerk. OOK ONDERSCHEIDENE KOOPJES! LAGERE KLEEDINGPRIJZEN. I BERGEIK STUFKENS GORCUM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6