te Gorcum de Opruiming van BERGEIJK STUFKENS INGEZONDEN Rechtzaken. Y eilingberichten. Plaatselijk Nieuws. TWEE GROOTE BRANDEN TE VLIJMEN. Bii den eersten brand die Dinsdag avond woedde ziin vijf boerderijen en zes schuren in de vlammen opge gaan. 41 personen er door getrof fen. Bii den brand die Woensdagmid dag uitbrak werden drie boerderij en met schuren verwoest. Dinsdagavond omstreeks kwart jover acht brak, vermoedelijk tenge volge van een lek in den schoorsteen, brand uit in de boerderij van den landbouwer J. Boom. Er woei een stormachtige wind en in een minu- mum van tijd stond dan ook het groote pand van onder tot boven in lichter laaie. Met groote moeite konden de bewoners zich in veilig heid stellen. De vrouw van den land bouwer, die bii het vernemen der tijding flauw viel, moest naar bui ten worden gedragen, terwijl door inklimming juist bijtijds, een babv van vijf maanden uit de wieg kon worden gered. Het vuur sloeg bijna onmiddellijk over naar de woning van den landbouwer Van der Griendt, en lastte achtereenvolgens ook aan de boerderij en de daarachter gelegen schuren en loods van den landbou wer van Herven en den kolenhande laar Van Nooten. Kort daarop vloog ook de aan de overzijde van den weg gelegen boerderij van den heer Kops in brand. Een geweldige von kenregen trok over het dorp. Daar de iVlijmensche brandweer onmach tig was iets tegen de loeiende vuur zee uit te richten, vroeg de bur gemeester van Vlijmen assistentie van )de brandweer van Den Bosch, welke om half tien arriveerde. Toen waren de aangetaste panden echter reeds verloren en de brand weer moest zich bepalen tot het voor komen van uitbreiding van den brand. Omstreeks half elf was het grootste gevaar geweken en. kon men een aan vang maken met de nablussching. Eerst hedenmorgen te half zes kon de Bossche brandweer inrukken. Tengevolge van de verzengende hitte waren de draden van de elec- trische leiding gesmolten, waardoor een gedeelte van het dorp, w.o. het station, in duister werd gezet. Ook de telefoondienst ondervond stagna tie. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Behalve een aantal kippen is ver der geen vee in de vlammen omgeko men. In totaal zijn 41 personen door den brand getroffen. Zii gijn allen bii familieleden ondergebracht. De brand veroorzaakte in het dorp groote consternatie. De dorgelingen waren in de omgeving van de plaats des onheils op de daken geklommen, om bii het eerste gevaar direct in te grijpen. Zoo is erger voorkomen. De schade van den brand, welke in totaal ruim 1 H.A. bebouwde eigen dom besloeg, wordt geraamd op f 50,000.Zii wordt nagenoeg geheel door verzekering gedekt. Woensdagmiddag ontstond op nieuw brand en wel in de boerderii van den 70-jarige van Baardwijk. De brand sloeg, aangewakkerd door den wind, 'weldra naar de boerderijen van de landbouwers W. Kievit en A. Boom over. Al spoedig stonden ook deze twee boerderijen in lichter laaie. De bewoners konden zich tijdig in veiligheid stellen. De drie boerderijen, alsmede drie schuren, die achter deze boerderijen lagen, waren weldra in den asch ge legd. De inboedels gingen alle ver loren. Een hooimijt brandde geheel luit. Een koe kwam in de vlammen om. De brandspuiten uit Vlijmen en uit ;Nieüwkuijk bestreden het vuur. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade wordt door verze kering gedekt, hoewel laag. Het verkeer was tijdens den brand gestremd. Het tragische 'bij dezen brand is, Idat jin een der boerderijen 'die Woens dag (afbrandde een broer woonde van lT. IBoom, wiens woning Dinsdagavond Sn vlammen opging. In totaal zijn öioor deze branden meer dan 60 menschen dakloos. Buiten verantwoordelijkheid der Red. 1 M. de Redacteur! Vergun mij een plaatsje in U veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding dat de veehou ders van meening zijn, dat de hun toegewezen kaarten, tot het houden van kalveren eerst afgegeven moeten worden als de schetser komt, berust dit op een misverstand. In verband hiermede verzoekt on- dergeteekende beleefd alle veehou ders die de kaarten thuis hebben, aan zijn adres op te zenden, wachten op de reserves helpt niet, daar krijgt men weer nieuwe kaarten voor, als die later worden toegewezen. Het is in ieders belang de kaarten zoo spoe dig mogelijk aan onderstaand adres op te zenden. Wanneer men mestvergunningen wil, kunnen die ook bij ondergetee- >de verkregen worden tegen be- g van 25 cent, en opgave van signalement der kalveren, alsmede ge boortedatum. Nogmaals dank voor de plaatsing, hoogachtend, O. WALRAVEN, Nieuwendijk 139. Secr. der G.R.N. Distr. 45, omvattende de gemeenten Almkerk, Dussen, De Wer ken en Sleeuwijk, Woudri- chem, Made en Drimmelen, (Biesbosch), Werkendam. POLITIERECHTER 's:BOSCH. Uitspraken. J. W. B., Zaltbommel art. 300 f 10 subs. 10 d.g.h.J. de B., He- del, art. 310 f30 subs. 30 d.g.h. voorw.J. de H., Kerkwijk, art. 300 f3 subs. 3 d.g.h. Tal van zaken werden geschorst. o— STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's BOSCH van Maandag 18 en Woensdag 20 Juni. Kantonrechter: Mr. M. F. H. Brou wers. Ambtenaar O. M.Mr. C. L. van Ysendijk. Griffier: Mr. E. D. H. M. Verbeek. Gesp. onbeh. 1. voortr.C. P. K., Wijk en Aalburg f 3 boete. Mollenwet: P. v. H., Wijk en Aal burg f4 boete; A. V., Veen, f3 en boete. Aardapp. vervoeren z. vergunning: W. T., 's-Gravenmoer f0,50 boe te; J. S., Waspik, f 0,50 boete; W. v. G., Drongelen f 5 boete; L. D. v. Z., Wijk f 10 boete; D. v. L. Am- merzoden f 20 boete; A. F. N., Aal burg f 60 boete. Overtreding rijwiel- en motorwet: A. J. v. H., Vlijmen, f4 boete; C. A. d. T., Waalwijk f2 boete; D. d. W., Wijk en Aalburg f3 boete; M. K., Waalwijk f4 boete; A. D., Dussen 2Xf3 boete; G. J. P. Heus- den, f3 boete; P. W., Capelle f4 boete; J. v. B., Veen f3 boete; W. de Haan, Eethen f3 boete; M. K., Vlijmen f3 boete; G. V., Andel f 1,50 boete; A. d. K., Kaatsheuvel, f 5 boe te; T. C. v. S., Waspik f4 boete; A. C. B., Capelle f15 boete; M. T., Wijk, 2 X f 4 boete. Dronkenschap: J. v. d. W., Kaats heuvel f15 boete. Naar men, ons mededeelt heb ben zoowel de Officiers van Justitie als de1 verdachte H. D. K., 32 jaar, arbeider te Eethen, gedetin., hooger beroep aangeteekend' tegen het von nis tier Rechtbank te 's Bosch d.d. 7 Juni 1934, waarbij deze K. werd' veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De eisch wjas 3 jaar. VEILING DEN HAAG. Fruitveiling van Woensdag 20 Juni. Aardbeien 2630 ct. per kg.; Ker sen: Vroege Duitsche 3444 ct. p. kg.; Meikersen 2440 ct. p. kg.; Roode Kersen 1024 ct. p. kg. VEILING VEEN. Veiling van 19 Juni. Schoolm. f4,55f5,50; Paarsput- ten f 5,20f 5,40; Poters f 2,80 f3,85. Alles per 70 kg. Aanvoer3800 kilogram. Veiling van 20 Juni. Schoolm. f 5,00f 5,40; Paarsput- ten f5,25; Poters f2,90f3,60. Al les per 70 kg. Aanvoer 4200 kg. VEILING WOUDRICHEM. Veiling van 18 Juni. Schoolm. f 4,05 per mud. Door de droogte wordt de groei zeer tegengehouden, zoodat de aan voer nog gering is. HEUSDEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vier, komt de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. Als eenig punt vermeldt de agendaInstallatie van den EdelAchtb. Heer W. J. N. Wijs, als Burgemeester dezer gemeente. Op verlangen van den heer Wijs zal deze installatie een eenvoudig ka- rakter dragen en zal groot feest ver toon achterwege blijven. De Heusdensche Vereenigingen met aan het hoofd de Vereeniging Heusden's Belang hebben echter ge meend, dat deze installatie toch niet geheel en al ongemerkt mocht ge schieden. In een vergadering die hier voor op initiatief van de Vereeni ging Heusden's Belang, Maandag avond in de zaal van het Wapen van Amsterdam, was belegd, werd beslo ten, dat de gezamenlijke vereenigin gen, waaronder de beide muziekge- schappen zich tegen de aankomst van den Burgemeester met zijn echtgenoote en familieleden, in optocht naar de Herptsche poort zullen begeven, om Z.Ed.Achtb. te verwelkomen en naar het gemeentehuis te geleiden. Aan de Herptsche poort zal een eereboog worden opgericht en zal mevrouw een bouquet worden aangeboden. Na afloop der raadsvergadering zal Burgemeester Wijs de vereenigin gen vanaf het bordes van het stad huis toespreken. Daarna vindt in de raadzaal een receptie plaats, zoodat, ingezetenen en belangstellenden met onzen nieuwen Burgemeester kunnen kennis maken. Op de zaal van den Hoogen Maasdijk, zal een register gereed liggen, waarin zij, die aan de receptie hebben deelgenomen, hun handteekening kunnen plaatsen. Het bestuur van de vereeniging Heusden's Belang richt tot alle inge zetenen het verzoek, Zaterdag, door het uitsteken der vlag onze gemeente een feestelijk aanzien te geven. Het concours van den bond van scherpschuttersvereenigingen „De Lang straat" ,werd Zondag' alhier gehouden. St. Blasius alhier behaalde daarbij tien tweeden ktirpsprijs. Woensdag had de arbeider S. het ongeluk van een geladen kar met hooi te vallen. Hij bezeerde zich zoodanig dat de geneesheer opname in het gast huis noodig oordeelde, alwaar men hersen schudding constateerde. De Fanfare der H. Familie hoopt Zondag a s. deel te nemen aan den Katholiekendag te 's Bosch. De plezier motorpassagierboot „Estafitte" kapitein Schouten, welke hiertoe een speciale reis maakt zal pl.m. 8.30 uur tet Heusden zijn, teneinde eventueele passagiers op te nemen voor de reis naar Den Bosch. De woning van de alleen wonende Mej. M. de Bruin bleef Woensdag en Donderdag gesloten. Zij die aanbelden kregen geen gehoor. Donderdagavond te ongeveer 10 uur werd de politie hiervan in kennis gesteld, die de woning binnen drong en Mej. de B. in de keuken vond. Een hartverlamming had een einde aan haar leven gemaakt. AALBURG. Bij den landbouwer G. Kolf! alhier zijn in drie weken tijd twee paarden gestorven. ANDEL. De leerlingen van de 2e klasse der landbouwschool alhier, maakten verleden week met hun leermeester een 2-daagsche excursie naar de V ij f- heerenlanden, om tie Zijderveld diver se kaasboerderijen te bezichtigen en ook het kaasmaken zelf in oogen- schouw te 'nemen. Overal viel een gastvrije ontvangst de bezoekers ten deel. De nacht werd in een 'hooiberg door- gebracht. De grootste pret hadden alle snaken op één 'na, toen de jongeheer A. M. v. B. uit Dordrecht afkomstig, volon tair op "een der boerderijen te Andel, bij het „spelevaren" op de wetering Voorover uit' het bootje duikelde en vol modder en eendenkroos weer bo ven kwam. Gelukkig was het water niet diep, zoodat Altinus Melle (met den schrik en een nat pak vrij kwam. Op de boerderij werd hij van droge kleeren voorzien en moest hij belo ven niet meer in de „schouwe" te komen Op de terugreis werd ook even een bezoek gebracht aan de mooie boerde rij van den heer A. Kooi te Kedichem en een tocht gemaakt 'naar Loeve- stein. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat ge regelde vraag aan den prijs van 28 a 30 cent per 'K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld van tot f12 per stuk. 's-GRAVENMOER. Bij de Geref. Kerk alhier, werdl door een milde gever of geefster voor de kerk een gift van f50 gecollecteerd. Voor een op te richten gedenk- teeken van de afscheiding van 1834, heeft de alhier gehouden collecte ruim f 26.opgebracht. HEESBEEN. De heer A. Bax, ouderling bij de Ned. 'Herv. Kerk 'alhier, heeft vofor deze functie bedankt. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen is alhier een. dubbel mannenkwartet opgericht, on der deni naam van „Excelsior". De heer G. v. d. S. had het on geluk met het zwemmen een stuk glas in zijn' voet te trappen. Hij liep hier door zulke verwondingen op, dat ge neeskundige hulp direct moest wor den ingeroepen. Tengevolge van, de droogte on dervindt o.a. de aardbeienoogst veel schade. De aardbeien verdrogen en komen niet meer tot ontwikkeling. Indien de droogte blijft aanhouden, zal de oogst spoedig afgeloopen zijn. Het zaalconcours dat vanwege de Chr. zangersbond „De Drie Pro vinciën" te Dordrecht in Kunstmin zal worden gehouden, is uitgesteld tot 26 September a.s. Dit naar aanleiding van de militaire herhalingsoefeningen, waarmee de eerst vastgestelde datum samenviel. Morgen (Zaterdag) avond zal 'de Chr. muziekvereeniging „Crescendo" een concert geven op 'het voetbalter- terrein. Aanvang 7 uur. o van alle gemaakte Heeren- en Kinderkleeding. HEBT U GEWACHT OP LAGERE KLEEDINGPRIjZEN. Welnu het tijdstip tot koopen is nü aangebroken. NU KUNT U BEZUINIGEN. Speciale partij JONGENSPAKKEN leeftijd 14—18 jaar f4 90 f590 f6.90. 't Meest gezochte en goedkoopste kleedinghuis te (JORCUM. K v' L 4 BEZOEKT nü s.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2