Het is een Transpireerende Voeten, Marktberichten. Burgerlijke Stand. Wees niet dom, en stel de proef op de som. Binnenland. schen in de circulaire geuit, rekening te zullen houden. i. Verzoek der Mij. tot Nut van 't Algemeen, een subsidie ad f200, te willen verleenen in het tekort over 1*933 in het exploitatie tekort van Badhuis, welk tekort f435,79 be draagt. Met algem. stemmen wordt de gevraagde subsidie verleend. j. Brief Ged. St. 16 Mei 1934, met bezwaar op de ingediende ver ordening drankwet, men wenscht dat hot gevesdgd blijven van een ver- jgunningsrecht in den Biesbosch, mo gelijk blijft. Indien het thans ver leende vergunningsrecht vervalt, moet de mogelijkheid blijven, dit rechtaan een opvolger af te geven. Besloten wordt de verordening in dien geest te wijzigen. k. Verzoek stichting „Moederheil" te Breda, om een subsidie over 1935 .te willen verleenen. Deze stichting is een doorgangshuis voor ongehuwde moeders en dezer kinderen. B. en W. stellen voor in verband met de fi- manciëele toestand, geen subsidie te verleenen, hetgeen met algem. st. wordt goedgekeurd. 1. Brief van de Chr. Geref. Kerk inzake verontreiniging van de binnen haven, met verzoek deze haven te dempen. De Voorzitter zegt, dat demping overwegende bezwaren geeft, daar er nog inrichtingen van industrie aan gevestigd zijn. Spr. zegt, dat de ha ven zal worden schoongemaakt en Overleg wordt gevoerd met het be voegde gezag, om dit werk te doen uitvoeren, door steuntrekkers. De heer de Waal wil gedeeltelijk de haven dempen, doch dit is ook bezwaarlijk; of een spuiinrichting zou afdoende werk kunnen leveren, maar zulks is onuitvoerbaar in verband met de hooge kosten. De heer de Klerk herhaalt zijn ver zoek van 't vorig jaar, om maande lijks de haven te doen schoonmaken. Besloten wordt zoo spoedig mogelijk aan het werk te beginnen. m. Brief van Ged. St., inzake ver ordening veldwachters, met verzoek nogmaals eenige wijzigingen aan te ibrengen, wordt besloten hieraan te voldoen. n. Verzoek van den heer J. Bot tenberg, gemeente-architect om zijn huishuur te willen verlagen met het zelfde percentage, waarmede zijn sa laris is gekort. B. en W. stellen voor, zulks goed te keuren. De heer de Boon vraagt of dit wel drigend noodig is. De Voorzitter zegt, dat de woning is te beschouwen als een ambtswo ning, dus eischt de billijkheid ook deze huur te verlagen, bovendien al le plaatselijke huren zijn verlaagd. Na deze toelichting wordt conform besloten. o. Brief van Ged. St. met mede- deeling, de herziene begrooting goed te keuren. Het „uitgestooten bedrag" öp de eerst ingediende begrooting is door 2 gunstige factoren verdwenen, en is daardoor gelukt de begrooting sluitend te maken. Deze gunstige fac toren zijn: a. hoogere opbrengst der belastin gen. b. belangrijke afneming der werk loosheid. De begrooting wordt derhalve als voorgesteld door B. en W. vastge steld.. De post onvoorziene wordt verlaagd met f 1683. De bedrijfs winsten worden in het vervolg niet meer in zijn geheel gereserveerd, doch komen in de gemeenterekening. p. Brief Min. v. Binnenl. Zaken, betreffende het pensioen premiever- haal en salariskorting. De Minister geeft in overweging om indien de sa larissen reeds zóó laag zijn, dat deze niet verminderd kunnen worden, ze met ingang van 1 Juli te herzien, in dier voege dat op den datum van ingaande verhoogde aftrek voor pen sioensbijdrage, wordt gecompenseerd door een salarisverhooging. De pre- xniebijdrage wordt verhoogd van 81/2 tot 10 pCt., het is de bedoeling meer uniformiteit te verkrijgen, terwijl in de circulaire wordt gezegd dat het tniet de bedoeling is, de salarissen laan te tasten. De heer de Waard vraagt of de ambtenaren, van wie de salarissen niet verlaagd werden met 7Y2 pCt., iomdat deze niet te hoog waren, thans getroffen moeten worden, hij acht zulks onbillijk en stelt voor ook deze Salarissen eerst te verhoogen met [D/a pCt. en daarna de verhoogde bij drage toe te passen, daar de minister heeft gezegd, niet de salarissen te willen aantasten. De Voorzitter zegt dat spr. gelijk heeft, en dat zulks nog niet werd Overwogen door het college, hij kan geheel met het voorstel accoordgaan waarna dit met algem. st. wordt aan genomen. Registratie en Domeinen te Werken dam om op de huur van zijn woon huis, eigendom van de gemeente, over 1933 een huurverlaging te geven van f51 en over het eerste halfjaar 1934, eveneens een verlaging van f51 toe te staan. B. en W. stellen voor te verleenen een verlaging over '34 tot een bedrag van f 50. Conform besloten. r. Brief van Staatstoezicht op de Volksgezondheid, inzake de Bouwver ordening. B. en W. stellen voor de verorde ning te wijzigen overeenkomstig het gepleegde overleg met Ged. St. en den Insp. der Volksgezondheid, aldus wordt besloten. s. Brief van den heer J. C. Visser, administrateur van het steunorgaan, met verzoek om zijn honorarium voor die functie over 1933 te verhoogen van f550 tot f650, omdat in dat jaar Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bassen van 45 en 60 ct Alleen bij Apoth. en Drogisten. aanzienlijk meer werk is verricht. De Voorzitter deelt mede, dat dit verzoek eerst bij B. en W. is inge komen, doch deze hebben afwijzend beschikt, thans heeft de Raad te be slissen, doch B. en W. stellen voor het afwijzend standpunt te handhaven, des te meer, daar de ambtenaar, die thans het werk uitvoert, bij verhoo ging van het honorarium, aanleiding zal hebben, om ook deze verhooging te vragen. De heeren Zuiddam en den Dun nen zijn van oordeel, dat de gevraag de verhooging billijk is; de uitge keerde steunbedragen zijn over 1933 opgeloopen van 20 tot 50 duizend gulden. De heer Hakkers merkt op, dat in het bedrag ad f550 nog een ver goeding zit van f 50 van het vóór- vorige jaar, zoodat de vergelijking niet zuiver is. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, terwijl de heeren Zuiddam en den Dunnen aan- teekening verlangen in de notulen, dat zij tegen het voorstel zijn. Goedgekeurd wordt de gemeente- begrooting en bedrijfsbegrootingen dienst 1933 te wijzigen. Eveneens wordt de wijziging be grooting Burgerl. Armbest. dienst *933 goedgekeurd. De kostprijs per leerling van de openbare school over 1932 wordt vastgesteld op f15,87, zoo noodig te verhoogen met f0,50 administra tiekosten. De wijziging in de verorden, rechts toestand, secretaris, ontvanger en ambtenaar v. d. Burgerl. Stand wordt aangebracht. De Registratie woning, eigendom der gemeente wordt met goedkeuring van den raad onderhands verhuurd aan Mevr. de Waard-Kortleve tegen een huurprijs van f 400 per jaar, voor het eerste huurjaar zal de huur f 300 bedragen met de verplichting, dat het verschil wordt gebruikt, om het inwendige van de woning op te knappen. Het buitenwerk wordt ver richt door de gemeente. Het verleenen van de tegemoetko mingen ingevolge art. 13 der L.O.- wet 1920, over het jaar 1933 worden goedgekeurd, rekening houdende met de wijzigingen welke dienaangaande zijn aangebracht. De te verleenen voorschotten inge volge art. 103 L.O.-wet aan de bestu ren der bijzondere scholen, worden goedgekeurd en wel voor de Herv. school f 2640,60 en de Rehoboth- school f 1305,60, rekening houdende dat het schoolgeld ad f 1500, door dit bestuur zelf wordt geïnd. De ontwerp-verorden. als bedoeld in art. 203 der Gemeentewet zijnde afkondiging strafverordening wordt goedgekeurd. De Voorzitter zegt, volgens de thans geldende regeling moeten de veror deningen vanaf het gemeentehuis wor den voorgelezen. Dit geeft vele be zwaren en er komt in de praktijk wei nig van terecht. Thans zullen de ver ordeningen door aanplakking bekend worden gemaakt, terwijl van de aan plakking een verklaring zal worden opgemaakt in een daarvoor bestemd register, aanwezig op het secretarie. De erfpacht van den grond, waar op het postkantoor in den Biesbosch zich bevindt, is afgeloopen, een nieu we erfpacht wordt aangegaan voor 30 jaren, voor een bedrag van f 16,80 per jaar. Alle erfpachten van de ge dempte Kasloot, zijn nog niet uitge geven, eenigen zijn weigerachtig. B. en W. worden gemachtigd, die ge deelten van de Kasloot aan anderen uit te geven, of de bedoelde stukken terrein met prikkeldraad af te zet ten ten einde verjaring te voorkomen. Bij de rondvraag informeert de heer den Dunnen of ook hier is be reikt, dat werkloozen tot 65 jaar in de steunregeling kunnen worden op genomen. De Voorz. antwoordt bevestigend. De heer Zuiddam wil bij werken op contra prestatie het steunbedrag met 10 pCt. verhoogen, terwijl hij bezwaren heeft, dat werkloozen, die werken op contra-prestatie toch moe ten stempelen. De Voorzitter zegt, de gemeente heeft weinig objecten voor werkver schaffing, en veel werkloozen; wan neer 10 pCt. meer loon wordt gege ven, moet daarvoor naar evenredig heid ook langer worden gewerkt, als er b.v. een object was, waar 30 of 40 man konden werken, dan was het geheel anders. Ook het verschil in de keuze, is niet altijd te voorko men. De bedoeling van werken voor steun is, om te bevorderen, dat zoo veel mogelijk afvloeiing naar het vrije bedrijf plaats heeft. Steun geeft recht op arbeidsprestatie, doch de praktijk leert, men werkt liever niet voor steun, hetgeen door den heer Groe- neveld met een voorbeeld uit de prak tijk wordt geïllustreerd. Tenslotte wordt besloten dat B. en W. zich over deze aangelegenheid nog eens nader zullen beraden. Ook de vuilnisbelt komt weer op het ta pijt en wordt medegedeeld, dat er onderhandelingen gaande zijn. De heer de Waal wil het muurtje aan de Nieuwe Weg bij het perceel van den heer Maasdam doen verdwij nen. De Voorzitter zegt, dat onderzocht moet worden, waar de gemeentegrens precies loopt. De heer Zuiddam wil Zaterdags avonds tusschen 6 en 10 uur het rij den met fietsen op de Hoogstraat verbieden, omdat het woeste rijden gevaren kan opleveren. De Voorzitter zegt dat dit bezwa ren zal opleveren, doch algemeen is men van oordeel, dat er verandering moet komen. De politie zal opdracht worden gegeven, streng toe te zien, en zoo noodig proces-verbaal op te maken omdat de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Daarna sluit de Voorzitter de ver gadering. 's HERTOGENBOSCH, 19 Juni. Op de markt van heden waren aange yoerd 1442 stuks, 750 stuks hoornvee, 581 biggen, 23 zeugen, 20 schapen of lammeren en 68 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f150 tot 1210 per stuk Kalfvaarzen 130 190 Magere Ossen 70 440 en Koeien Vette Ossen en) le kw. 27—30 p. pond Koeien 2e 26 —28 Pinken van f 70.—tot f140.p. st. Zeugen 45.60. Biggen 8.10.— Schapen 4.u 10. Lammeren De aanvoer van heden was ongeveer als vorige week. Vet vee handel iets vlugger, doch prijzen niet hooger. Kalf- koeien en vaarzen door kleine aanvoer handel kalm, prijzen niet lager. Magere ossen en koeien voor de weide zeer stil en prijzen niet hooger. Pinken prijshou dend handel goed. Dragende varkens handel kalm, prijzen onveranderd. Biggen met vlugge handel en hoogere prijzen. Schapen en lammeren handel zeer kalm, door kleine aanvoer. Kalveren nauwelijks prijshoudend. De aanvoer van stieren w8s zeer kort, prijzen ongeveer als vorige week. Derde klas slachtvee door kleine aanvoer prijshoudend. Afloop der markt vermoedelijk goed. 's HERTOGENBOSCH, 19 Juni. Boter. Aanvoer 20.475 K.G Hoogste prijs f 1.45. Laagste f 1.38 Middel f 1.42. HEUSDEN. Geboren: Gertruda J ohanna Christina, d. van N. v. Ooijen en A. C. Witzel; Henrica. d. van F. de Bruijn en H. Beekmans. Getrouwd: J. Veldhuijzen, 24 j., en J. H. Schreuders, 28 i. Overleden: Adrianus v. Cam- penhout; Maria Schalk, echtgen. v. G. v. d. Laar, 67 j.; Anna Maria v. Diem, echtgen. v. L. F. v. Bladel, 70 j.; Therezia Bernardina Helena Maria Coolen, wed. van A. M- v. Zeeland, 77 j. VEEN. Over de maand Maart. Geboren: Marinus, z. van C. Sack en G. Verbeek; Cornelia, d. van J. Schreuders en W. H. van Zon; Eiltje, d. van M. Timmermans en G. dat de drukkerij VEERMAN te Heusden ook Uw aangewezen adres is voor het vervaardigen van Uw Handelsdrukwerken. Wij verzekeren U keurige afwerking en billijke prijsberekening. Firma L. J. Drukkerij Tel 19 VEERUAN - Binderij HEISDEN. Vos. Over de maand April. Getrouwd: A Kant, 28 j., en S. van Berkel, 26 j.; C. v. Mersber- gen, 34 j., en J. Kraai, 29 j. Overleden: M. Dammers, 85 j.; Hendrik Dirk Duister, 83 j. Lauwrens van Ballegooijen, 10 i. Over de maand Mei. Getrouwd: M. Timmermans, 25 j., en J. J. Hasselman, 23 j. DE RIJWIELBELASTING. Kans op behoud van het tarief van f2.50? De Tweede Kamerleden, de heeren Drop en J. ter Laan 'hieben een amen dement ingediend op het wetsontwerp instelling van een verkeersfonds. Zij stellen voor, in paragraaf III artikel 6 het onder B voorgestelde te doen vervallen. Aanvaarding van dit voor stel zou tot gevolg hebben, dat de be lasting op rijwielen op f 2 59 gehand haafd blijft. GAAT PRINSES JULIANA TROUWEN? Ditmaal zeer ernstige geruchten. Een uitlating van Baron Nagell. Te Londen wordt uit Stockholm gemeld, dat men aldaar den nieuwen Nederlandschen gezant in Zweden, Baron Van Nagell, die Dinsdag in de Zweedsche hoofdstad is aangekomen, zijn meening heeft gevraagd over de geruchten (die de ronde doen over een verloving van H. K. H. Prinses Ju liana met Prins Bertil van Zweden, in verband met hun gelijktijdig be zoek aan Engeland. Baron Van Nagell antwoordde„Ik geloof niet, dat ik een indiscretie bega, wanneer ik zeg, dat het Ne derlandsche volk een Zweedschen prins hartelijk zou begroeten als lid van de Nederlandsche Koninklijke Familie." Wie prins Bertil is. Prins Bertil is de derde zoon van den Zweedschen kroonprins, een kleinzoon van ko ning Gustaaf V, den 76-1'arigen vorst der Go then en Wenden. Uit het eer ste huwelijk van den kroonprins spro ten vijf kinderen voort, waarvan prins Bertil de derde zoon is. De oudste zoon heet, evenals zijn vader, Gu staaf Adolf. Prins Bertil werd in 1912 geboren; den 28sten Februari van dit jaar is hij 22 jaar geworden. Prins Bertil heeft veel belangstelling voor sport, in het bijzonder voelt hii zeer veel voor snel autorijden. Twee jaar ge leden bezocht de prins als adelborst Rotterdam aan boord-van den Zweed schen kruiser „Fylgia." o PRINS BERTIL VAN ZWEDEN. Hij kan niets zeggen over een ver loving met Prinses Juliana! Prins Bertil, de zoon van den kroonprins van Zweden, is aan boord van het Zweedsche oorlogsschip „Os car II" te Cardiff aangekomen. In verband met de geruchten omtrent een verloving van den Prins met H. K. H. Prinses Juliana van Nederland werd den Prins gevraagd of deze ge ruchten juist zijn. De Prins verklaar de, dat hii hieromtrent niets kon zeg gen. Prins Bertil is uit Cardiff naar Londen vertrokken om zich te voe gen bii zijn broer Prins Gustaaf Adolf, die zich reeds te Londen be vindt. o CHR. NATIONAAL ZENDINGS- FEEST. Het Zendingsbureau te Oegst- geest verzoekt ons plaats voor het volgende Het programma voor het Zen- dingsfeest, dat Woensdag A Juli op Middachten bij de Steeg gehouden wordt, is thans verschenen. Een bi- zonderheid is, dat men onder de spre kers den gezant eener met ons ver wante Mogendheid vindt, namelijk Zijne Excellentie Dr. J. H. van Broekhuizen, gezant der Unie van Zuid-Afrika. Hii zal in het Afrikaansch spre ken over„Die Sending en die na turelle-vraagstuk in Suid-Afrika." Een actueel onderwerp, dat niet na laten zal de belangstelling van velen te trekken. De band met onze stamverwanten in Zuid-Afrika zal er tevens door versterkt worden. o KAMERHEER VAN PRINSES JULIANA ONDERSCHEIDEN. Aan Baron Baud, kamerheer van prinses Juliana is naar het „Handels blad" verneemt, het commandeurs kruis van de Royal Victorian Order verleend. VEEL LIEFHEBBERS! Voor het door den Alg. Ned. Poli tiebond te 's-Gravenhage ingesteld examen voor het Politiendiploma, I hébben zich ruim 2000 candidaten j aangemeld. Het examen zal worden gehouden in het Artis-gebouw in Am sterdam van 17 tot 22 en van 24 tot 2Q September a.s. o BELEED IGING VAN HET KONINKLIJK HUIS. We lezen in de Tel. In een theater té Oslo wordt een revue van communistische strekking gespeeld, die op grove wijze beleedi- gend is voor ons Koninklijk Huis. Het is ons een raadsel, waarom men in Noorwegen voor deze anti-rovalisti- sche progranda juist het Nederland sche Hof heeft uitgekozen. Even on begrijpelijk is het ons, dat de Noor sche regeering niet uit eigen bewe ging tegen deze opvoering stappen heeft ondernomen. De Nederlandsche politie zou in geen geval dulden, dat stukken van een dergelijke strekking, bii ons te lande werden opgevoerd, maar ook ons publiek zou er tegen in verzet komen, daar het de bespot ting van een buitenlandsch Konink lijk huis als minderwaardig aanvoelt. Te Oslo was onze diplomatieke vertegenwoordiger, de heer G. A. Scheltus, onder deze omstandigheden gedwongen een stap te doen bii het Noorsche ministerie van buitenland- sche zaken. Dit was blijkbaar niet in onmiddellijke en volledige voldoening staat aan onzen vertegenwoordiger te geven. Wel hëeft de Noorsche regeering aan het betrokken thea ter verzocht de opvoering te staken, maar de directie van dit theater vond. geen aanleiding om aan dit verzoek onmiddellijk te voldoen. Het gaf ten antwoord, dat men maar moest wach ten, totdat het program gewijzigd zou worden. Wii kunnen er ons leedwezen slechts over uitspreken, dat de Noor sche regeering niet gemeend heeft op krachtige wijze tegen dit schandaal te moeten optreden. Minister-president en minister van buitenlandsche zaken is op het 00- genblik in Noorwegen de heer J. J4- Mowinckel. o VERDRONKEN. In de1 buurtschap Over Slingerland onder Bleskensgraaf is de 78-jarige G. Donk in een sloot geraakt en ver dronken. Het driejarig dochtertje van den heer v. d. M. te Monster viel in het water en verdronk. RIJKSONTVANGER GESCHORST. De Rijksontvanger der Directe Be lastingen M. te Echt (L.) is sinds eeni gen tijd geschorst in afwachting van het resultaat van een ten zijnen kan tore ingesteld onderzoek in verband met vermoedelijk gepleegde malver saties. Naar verluidt moet er een aanzien lijk tekort zijn. o— ONDER DEN TREIN GERAAKT. Dinsdagmiddag geraakte te Ierseke de hoofdconducteur Davids onder een der wielen van den trein, die te 14.59 uur uit Roosendaal te Ierseke aankomt. Beide beenen werden den man af gereden. KIND IN BRAND GERAAKT. In de ouderlijke woning aan «de De- ventersche straat te 's Gravenhage zag j g. Brief van den Ontvanger der v n 2000 Candida ten voor het politie- diploma.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6