De Grootmoeder. V eilingberichten. FEUILLETON. Binnenland. Marktberichten Plaatselijk Nieuws. DRUNEN. Veiling van 22 Juni. Asperges 1320. idem II 510. Aard beien 622. Kersen 624. Snijboonen 2328. Dubbele Boon en 28 31. Wage naars 2328. Boterboonen 1821. Aard appelen 5YS9. Postelein 3—7. Alles per K.G. Bloemkool IY28. Savoiekool 12. Spitskool 12Y2. Komkommers Ys3Y2. Andijvie 14. Selderij YsBoonen- kruid YsZU- Peen 1^Vs* Alles per stuk. De eerste veiling van zwarte bessen, zal aan onze veiling plaats vinden op Woensdag 27 Juni en verder alle dagen uitgezonderd des Vrijdags. Aanvoer in den voormiddag. u VEEN. Veiling van 21 Juni. Schoolmeesters f4.20f5.50. Paarsputten f 5.005.60. Poters f2.80f3.80. Aanvoer 5600 K.G. Veiling van 22 Juni. Schoolmeesters f4.55 f5.60. Paarsputten f 5.25. Poters f2.85f3.90. Aanvoer 7600 K.G. Veiling van 25 Juni. Schoolmeesters f4.10f5.10. Poters f2.85—f3.60. Paarsputten f 5.95. Poters f3.85. Aanvoer 7150 K.G. Alles per 70 K.G. HAAGSCHE VEILING. Fruitveiling van 25 Juni. Aardbeien 1222. Kersen Meikersen I 20 30 II 12—18. Zwarte Kersen 2032. Roode Kersen 812. Gevallen Kersen 814. Alles per K.G. VEILING WOUDRICHEM. Op de veiling van 25 Juni besteedde men voor Blauwputten f5.10f5.85 Schoolmeesters f 4.05f 4.65 per H.L. en voor poters 21/3 ct. per K.G. Het weldadigheidswerk van Koningin Emma. Koningin en Prinses treden in het voet spoor der overleden Vorstin. „Nog geheel vervuld van het verlies, dat het Nederlandsche Volk, zoowel in het moederland als in de Overzeesche Gewes ten geleden heeft door het overlijden van de Koningin-Moeder, geven de Koningin en de Prinses zich ten volle rekenschap van de plaats, welke de Koningin-Moeder in het leven en in het hart van ontelbaar velen heeft ingenomen en beseffen het groote gemis, dat haar ontslapen voor die velen beteeken t. De Koningin wenscht daarom, in dezen bijgestaan door de Prinses, geheel in den geest van de Koningin Moeder al datgene te doen, wat Haar beschikbare tyd en krachten zullen toelaten, ten einde aan allen, voor wie de Koningin-Moeder Haar medeleven en warme belangstelling be toond heeft, dit gemis zooveel in Haar vermogen ligt, te vergoeden." In aansluiting met het bovenstaande 75. Natuurlijk is zij niet zoo goed als jij bent; maar in den gtfond is zij; toch een goed meisje. Geneviève schudde het hoofd en vnoeg: Albert, heb je haar weer gezien? -Ja- Ben je bij haar gegaan? Neen, ik heb haar ontmoet. Zij kwam vriendelijk naar m.ij toe, gaf mij de hand, en zeide, dat zij niet wilde, dat wij vijanden zouden zijn. Heeft zij je gevraagd, bijl haar moeder te komen? Ja. En wat heb je geantwoord? Dat ik zou gaan; maar ik heb mijn belofte nog niet gehouden. O! Albert, arme Albert! zul je dan altijd zoo dom zijn? Pas op je zwak heid! Men wil je opnieuw aantrekken; je opnieuw verleiden; je bent ontsnapt en zult weer gepakt wlorden! Ik ben bang voor die vrouwen, broertje, ik smeek je, in je eigen belang, ga niet bij mevrouw de Prémorin. Goed, Geneviève, ik zal naar je luisteren. Ja, niet waar, Albert? Maar, ik kan gemeld worden, dat Hare Majesteit reeds, wat de stichtingen „Oranje Nas sau's Oord" en „Koningin Emma Jubileum Fonds" betreft, geheel in de plaats van Haar Moeder treedt, terwijl ook het werk van de Commissie van Weldadigheid van Koningin Emma te Baarn en te Soest wordt voortgezet. De Koningin heeft Prinses Juliana ver zocht, en bereid gevonden, de leiding hier van op zich te nemen, binnen de grenzen en langs de lijnen die de Koningin-Moe der Zich had gesteld. o DE NEUTRALITEIT VAN ON3 LAND. Een medewerker van de „Berliner Bör- senzeitung" heeft als antwoord op zijn vraag om inlichtingen bij het departement van buitenlandsche zaken te Den Haag te hooren gekregen, dat de Nederlandsche Regeering tot nog toe niet op de hoogte is gebracht van een beweerd Britsch voor stel tot een accoord ter waarborging van de neutraliteit van Nederland en België door de Europeesche mogendheden. De Nederlandsche Regeering denkt er niet over te onderhandelen over zulk een neutraliteits-accoord o NOODWEER BOVEN HEERLEN. Een langdurig onweer brak Zondag middag boven Heerlen los, vergezeld van geweldige plasregens. De bliksem sloeg hier en daar in. Aan in aanlegzijnde rioleeringswerken werd ernstige schade aangericht. Vele kelders liepen onder. Ook het tramverkeer werd volledig stil gelegd gedurende anderhalf uur. n DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Een hevig onweer heeft Zondagmiddag boven een groot deel van Midden Limburg gewoed. In het gehucht Pey, bij Echt, is de bliksem ingeslagen in de woning van den arbeider D. Verkooien. De man, die 48 jaar oud is en vader van 9 'kinderen is, werd op slag gedood, —o EEN SCHROEF MET VIJFTIG OM WENTELINGEN. De heer G. J. F. W. van den Akker, werktuigkundige te Hilversum heeft een scheepsschroef geconstrueerd welke nog geen 50 omwentelingen per minuut maakt dit aantal is, naar men weet, tot dusver 200 220 per minuut, 't Rendement van de schroef wordt hierdoor van 14 op 50 procent gebracht. De uitvinder verwacht dan ook groote financieele voordeelen voor de gebruikers van deze schroef, die ook voor vliegtuigen zou kunnen dienen. Een proef met een buitenboordmotortje is goed geslaagd. Grootere proeven zullen binnen kort worden genomen, terwijl de voorbe reidende maatregelen voor patenteering zijn getroffen. o VERDRONKEN. Zondagmiddag is de 18 jarige W. van der Hurk te Eindhoven bij het zwemmen in het Eindhovensche Kanaal verdronken. Zaterdagmiddag is het 9 jarig dochtertje van den sleepbootkapitein Meérman uit Dordrecht, toen het kind in de Vlucht- haven te Gorinchem op een sleepschip mocht spelen te water geraakt en ver dronken. o ZONNESTEEK. Zondagmiddag werd de Haagsche Ge neeskundige Dienst naar het strand te Scheveningen ontboden, waar de 60 jarige A. P. uit Berlijn door een zonnesteek ge troffen bleek. De man werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar bjj aankomst bleek, dat zijn toestand zorgelijk was. Eerst na eenige uren kwam hij weer tot bewustzijn. ken je, en beef nog1 voor je. Stil, hernam hij en beproefde te lachen1, ik ben nu groot genoeg, om mij 'te kunnen verdedigen. Maar laten wij nu van wat anders spreken: Ik heb iemand ontmoet, die zich erg voor je interesseert. Wie is dat? Raad eens. Je weet wel, dat ik nooit raadi- sefls kan raden. Dan zajl ik het je maar 'zeggen: de baron de Verboise. O! Hij is een net man. Dat geloof ik wel broeder. Mijnheer de Verboise heeft mij langen tijd over je gesproken; wil je weten, wat hij van je gezegd heeft? Neen, dat is niet noodig, ant woordde Geneviève. Maar dan zal ik je toch zeggen, dat hij je erg heeft geprezen met een enthousiasme. Albert, zeide het meisje je weet, dat ik niet van vleierijen houd. Ja, dat is waar, zusje, ik had ongelijk. Luister, als je zoudt willen, kon je binnen een week barones: de Verboise zijn. Het jonge meisje had waarsehij'nlijk de bedoelingen van den baron reeds geraden, want zij antwoordde rustig: Ik ben niet eerzuchtig, broertje; ik ben de dochter van een burgerman, van een koopman, en ik zou mij scha men, boven mijn stand te gaan. Mijn- MOORDAANSLAG TE THOLEN. Maandag werd de „Voorstad* te Tholen in rep en roer gebracht doordat de werk- looze C. J. uit een revolver drie schoten loste op zijn buurman den ruim 35 jarigen E. de Letter. De L. werd getroffen in de kaak, de rechterarm en in den buik. De man werd op advies van dokter Duin- ker naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd voor een spoedoperatie. De oorzaak van het drama was, dat J. de vrouw van De Letter in het gezicht had geslagen. Toen De Letter dat hoorde, ging hij gewapend met een bijl naar J. toe, waarop deze de schoten loste met het bekende noodlottige gevolg. J. meldde zich bij de politie aan en is in arrest gesteld. o BRANDEN. Zaterdagmiddag is op de Mookerbeide ruim 4 H.A. jong dennenhout en heide verbrand. Te Someren zijn twee boerderijen ge heel in vlammen opgegaan. De brandweer kon geen hulp bieden, wegens gebrek aan water. Beide boerderijen waren slechts laag verzekerd. O ONGELUKKEN. Een 50 jarige Getser is op den onbe- waakten overweg te Soest door een trein gegrepen en gedood. Bij Vaassen is een auto met groote snel heid tegen een boom gereden. Van de vier inzittenden werden twee ernstig en twee licht gewond. Op den weg VenrayDeurne werd een 14 jarige knaap door een personenauto overreden en gedood. Te Hengelo is een 4 jarig kind van den heer Steffens door een auto aangereden en gedood. Onder de gemeente Vianen is een per sonenauto tegen een boom gereden. Een der inzittenden werd ernstig aan het hoofd gewond. De overigen kwamen er zonder letsel af. Bij Antwerpen is de heer A. Blommers uit Haarlem met zijn moterfiets met zij span tegen een boom gereden. Zijn vrouw werd uit het zjjspan geslingerd en was op slag dood. Zijn dochtertje is met een gebroken been naar het gasthuis te Ant werpen vervoerd. Hij zelf bleef ongedeerd. Bij Goirle is een auto bij het uitwij ken tegen een boom gereden. Een der vier inzittenden, bekwam naast verschil lende verwondingen, een sleutelbeenbreuk, de overigen kwamen er met lichte ver wondingen af. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De auto werd totaal ver pletterd. GORINCHEM, 25 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd: 25 runderen, nuchtere kalveren, lammeren, 154 biggen, 34 varkens en overloopers. Prijzen bij matigen handel Zware kalf koeien f 140200. Melkkoeien f 120180. Kalfvaarzen f 110160. Guiste vaarzen f Vaarkoeien f Pinken f Stieren f Graskalveren f Nuchtere fokkalveren f810. Nuchtere kalveren voor export f 25. Drachtige varkens f 3560. Natte zeugen f2030 Overloopers f 1218. Biggen f610. heer de Verboise Iaat zich niet op zijn titel voorstaan, maar is daarom niet minder adellijk; buitendien is hij rijk, heel gezocht in de Parijsche we reld en kan, wanneer hij wil, een hooge positie krijgen. Geneviève Lionnet zal nooit zijn vrouw1 kunnen zijn. En toch, als je hem lief hadt... Als ik hem lief had, Albert, mis schien zou ik dan anders..spreken, maar ik bemin hem niet. Geneviève, de liefde komt, zon der dat je het weet; misschien zou. je ,hem eens kunnen beminnen. Nooit! antwoordde het jongle meisje kortaf. Zooveel te erger. Hoezoo? Omdat hij je bemint. Geneviève werd boos en antwoordde: Daarvan ben ik niet overtuigd, fn elk geval kan hij, als hij wil trou wen, gemakkelijk een meisje vinden, dat gaarne barones zou willen worden. Zij bleef een oogenblik zwijgen en hernam: Albert, is mijnheer de Verboise je vriend geworden? Mijn intieme vriend. Hoe gauw maak je toch vrien den; ik moet je zeggen, dat mij dat wei eten beetje bang maakt. Ik wil de goede hoedanigheden van mijnheer de Verboise wel erkennen; maar toch vrees .ik, dat je met zijn omgang je aan slechte genoegens en uitgaven ge went. Oude schapen f oude schapen met lammeren f Lammeren f BREDA, 25 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd lOOstuks vee, t. w. 35 stuks hoornvee, 64 biggen en 1 paard. Prijzen Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2932 26—28 Vette koeien 2427 2123 Ossen Stieren 2426 HandelDe handel was iets beter dan vorige week. Over het geheel was het toch maar kalmpjes. ROTTERDAM, 24 Juni. Aanvoer 634 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 31—33 27—29 23—25 ALMKERK. J.l. Vrijdagmiddag brandde door onbekende oorzaak en aangewakkerd door den sterken westenwind, de boerderij van den heer J. van Breugel, alhier, tot den grond af. Van den inboedel kon weinig of niets worden gered. Een kalf en éen bok kwamen in de vlammen om. Naar wij vernemen dekt verzekering ge deeltelijk de schade. In de week van 25 tot 30 dezer zal alhier larigs de huizen een collecte worden gehouden voor den Gew. Dienst. BRAKEL. Door den sterken wind sloeg j.l. Vrijdag omstreeks 4 uur n.m. een schip, groot 553 too, gesleept door het stoom schip Viat I, komende uit de Roer en bestemd voor Rotterdam, eigenaar W. van Driel, schipper P. Tbypert, vol water en zonk in de diepte van de rivier de Waal. De schipper, Trouw, kind en de knecht wisten zich nog spoedig in een roeiboot te redden. Het schip was geladen met steenkolen. CAPELLE. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht met oude duiven vanuit Pont St. Maxcence, met den volgenden uitslag W. Versteeg, 1, 6, 20 E. Haverhals, 2, 9; A. Blom, 3, 17; G. Treffers, 4; A. SpieriDgs, 5, 10; A. Klootwijk, 7, 8, 16, 18; C. Verhagen 11; W. Mande- makers, 12; J. Versteeg, 13, 19; A. Versteeg, 14 en W. de Meter. 15. Eerste overduif C. Verhagen. Aange toonde duiven W. Versteeg, E. Haverhals, A. Klootwijk en A. Spiering. De extra prijs, een konijn, werd behaald door E. Haverhals. In de j.l. Zaterdagavond in het café van Mej. A. v. d. Haart gehouden algemeene ledenvergadering van de aldaar gevestigde spaarkasvereen. „Vele Kleintjes maken één Groote", bleek uit de rekening en verantwoording, dat in het afgeloopen boekjaar door de leden f 620.was gespaard. Nadat de rekening en ver antwoording waren goedgekeurd werden de gespaarde gelden aan de leden uit gekeerd. Besloten werd nieuwe leden aan te nemen, welke zich kunnen opgeven in het vereenigingslokaal. J.l. Vrijdag had de vrachtrijder d. R. uit Sprang het ongeluk bij den overweg alhier met zijn vrachtauto in de sloot te rijden. De inzittenden in de cabine konden gelukkig ongedeerd daaruit Hoe slecht beoordeel je den ba ron toch; hij is de eenvoudigheid zelf; hij beklaagt zich dikwijls, dat hij ge noodzaakt is, in gezelschappen te ver schijnen, en dat hij hooge personen moet bezoeken, hij verkiest boven a le den salon mijner moeder. Neen, zus je] ief, hij geeft mij voortdurend: goeden raad. En volg je zijn raad? Ja, zooveel ik kan. Ik ben niet zoo nieuwsgierig! als jij. Maar ik ben ook niet zóó gek om mij niet met je toekomst bezig te houden, met je ge luk. Wat ik daar gezegd heb, is heel ernstig; mijnheer de Verboise heeft je lief Genoeg, Albert, genoeg! Denk je nog .altijd aan Henri Merson. Albert, .zp'de het jonge meisje, ik heb je verzocht, daar niet meer van te spreken. M,aar dat moet wel, omdat je een man, die je bewijst, dat hij je niet meer bemint, nog steeds blijft liefheb ben. Waarom zou ik zwijgen? Denk je, dat 'ik blij ben, met de wijze, waar op mijnheer Henri Merson tegenover mijn zuster handelt? Men zou wezen lijk denken, dat wij niet deugen! Het is waar, hij heeft talent; maar aan wien heeft hij het te danken? Aan wien heeft hij, hetgeen hij nu s, te danken? Aan onzen vader. Hij is on- verwijderd worden, zoodat dit ongeval, behoudens eenige materieele schade, goed afgeloopen is. Met een andere vrachtauto werd de wagen uit de slo«t gehaald. DUSSEN. Door aansluiting op den watertoren te "Werkendam werden Vrijdag de hoofd buizen en brandkranen der waterleiding geprobeerd. Bij het inspannen van zijn paard kreeg de landbouwer A. B. alhier van het dier zulk een klap tegen de hand, dat het voorste lid van een zijner vin gers tusschen de burrie geheel werd afgekneld. Bovendien werd zijn hand ernstig verwond. ELSHOUT. Bij de op 22 Juni gehouden aan besteding van een boerderij voor den heer Norb. van Bers alhier, werd als volgt ingeschreven: C. Groffen, Haarsteeg f5117 J. Snijders, Drunen f4950 H. de Wit, Drunen f4898 J. v. Oosterhout, Haarsteeg f4863 P. A. Kramer, denderen f4825 M. Schapendonk, Drunen f 4625 J. van der Loo, Elshout f4600 A. Smits, Heusden f4598 J. v. d. Aa, Baardwijk f4540 A. P. Kramer, Bab. Broek f 4245 F. Fressen, Drunen f4098 Architect Hub. Baaijens Jr. te Heus den. Het werk i s aan den laagsten inschrij ver gegund. II ER PT. Tijdens het korte doch zware onweer van Maandagmiddag sloeg de bliksem op den schoorsteen van het huis van den heer R. L. te Luttel-Herpt. Een stuk van den schoorsteen werd afgeslagen, benevens werd binnen een balk versplinterd. Verder onheil werd er niet aangebracht. Op andere plaatsen sloeg de bliksem op de electrische leiding en op de palen van het lichtnet. NEDERHEMERT. Tijdens een kort dóch hevig on- weder dat Maandagmiddag omstreeks 4 uur boven onze gemeente woedde, sloeg de bliksem op den toren der Ned. Herv. Kerk aan de N.z., waarbij een massa leien werden stukgeslagen. Ook nabij het veerhuis sloeg de bliksem in de daarbij staande boomen. ZUILICHEM. Openbare vergadering van dert Raad dezer gemeente, op Dinsdag 26 Juni 1934, des nam. 2.30 uur, (Z.T.), Agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingscijfer. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel tot wijziging der be grooting, dienstjaar 1933. 6. Voorstel tot wijziging der be grooting, dienstjaar 1934. 7. Regeling pensioengrondslag vaS J. H. Rtiger, ais onderwijzer bij het landbouw-onderwijs. 8. Wijziging pensioengrondslag P, Kalkman. 9. Verzoek ontheffing c.q. ver mindering van den aanslag in dei Hondenbelasting door diverse perso nen. 10. Voorstel tot vermindering der; Zakelijke Belasting op het Bedrijf. 11. Verzoek van S. R. Posthuma, om ontslag als bouwkundig opzichter. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. dankbaar, daar heb je het, en het zoiii mij niet kunnen schelen, hem te zeg- gein, wat ik denk. Albert, ik verbied je, hem een onaangenaam woord te zeggen. Maar, wat mij nog woedender maakt is, dat je partij voor hem trekt! Ik begrijp dat niet! O! die vrouwen zijn voor sommige mannen bijzonder toegevend! Na vuur eni vlam voor je geweest te zijn, is hij eensklaps zoo koud als ijs geworden. Men ziet hem bijna niet. Ja, verleden sloeg ik hem in jouw tegenwoordigheid gade; welnu, hij zag er uit als iemand, die aan zijn eigen! begrafenis denkt. Gisteren heb ik hem ontmoet; fn* dien hij voor mij had kunnen uitwij ken, zou hij het gedaan hebben. Hij was verlegen en wist mij niets te ver tellen. Maar toich kon hij niet nalaten, naar je te vragen; maar je naam scheen met moeite van zijn lippen te komen. Arme Henri! dacht Geneviève, Zusjelief, hernam de jongeman, en zijn stem werd zachter ik hinder je, dat zie ik wel! Maar het is mijn schuld niet, indien ik verontwaardigd ben. Maar waarvan je zeker kunt zijn, is, dat ik van je houd. Je lijdt, dat weet ik reeds sedert langen tijd. O! als ik alles kon veranderen!Het groot ste genoegen voor mij is, je gelukkig te zien. (Wordt vervolgd). V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 4