UITVERKOOPSCOURANT PWWMMIMG vaitaKj moenpdmtb. ®WKMtwyjj fmhmf RESTANTEN a IETS BESCHADIGD GOED. ALLE KOOPJES zijn opgenomen in de speciale die ingaande heden huis aan huis verspreid wordt. EENIGE VOORBEELDEN: Dameshemden, wit katoen, met OQ feston, reuzenkoopje, Heerenhemd, sterk witte ka- JLC toen, prima afw., flinke maten, WW Sloopen, met overslag en OO.I feston, - Nachthemden, wit katoen, gr. maten, lange mouwen, liggend kraag- QE je en met entredeux, slechts Kinderhemdjes,, wit katoen, Q1 div. maten, 39, 34, 29, 25, Toiletzeep, groote stukken, hard en prima geparf., nu voor *2 Huishoudzeep, 2 groote dubb. *1 A stukken, spotkoopje, nu V Partij Emaille Emmers, Pannen, enz., uitzoeken voor spotprijs. Haast UH Theepot, pr. aardewerk, groote FA maat. div. banddec., koopje Ww Vlag Machine Garen, 500 1 1J. yards, nu per klos "2 Ongebl. Breikatoen, 1ste kw., QC alle nummers p, pak v. 1000 gr. W Stukje Borduursel, 6 c.M. br., AQ 9.20 Meter, van 69 nu voor T Chinamat, 140 X 190 c.M... OOI reuzenkoopje, t*aêL2 Verstelbare Fauteuil, eiken m. tl 90 handweefkussens, compleet Baddoek, 45 X 90 c.M., fant. "B Q streepen, prima drogend, nu Coupon Graslinnen, 150 c.M. breed, bijz. kwal. Voor 3 twee pers. lakens, gew. prijs 4.40, nu Gebloemd zijden Fresco Linnen, 80 c.M. br., waschecht. voor Da- AQ mesjap., gew. prijs, 69, p. M. Zijden Matcrêpe, vele kleuren, prima kwaliteit, 90 c.M, breed, gew. QQ prijs 1.45, nu per Meter DEN BOSCH hier, zal met ingang- van i Juli a.s. in functie treden als burgemeester yan Nieuwerkerk in Zeeland. De Jongelingsvereen. „Obad- ja" alhier, bracht met een autobus van Van Leeuwen uit Brakel en on der geleide van den heer W. Bronk- horst een bezoek aan den Haag en Scheven in gen Voor de Veilingvereen. „Veen en Omstreken" te Veen is alhier, een hulpstation gevestigd, waar telers hun aardappelen administratief kun nen veilen. ALMKERK. Alhier zal D.V. op 15 en 18 Au gustus 1934 een Groot Nationaal Zang- ien Muziekconcours worden gehouden, waaraan zullen medewerken 40 ver- (eenigingen met te samen 1250 leden. Opening van het concours op 14 Augustus, des avonds, met concert. Inzake de verpachting van consump tie- en andere tenten, mogen wij U verwijzen naar de in dit nummer voor komende advertentie. A.s. Vrijdag 29 dezer, des nam. 5.30 uur, hoopt de raad' dezer ge meente in een openbare zitting bijeen te komen. Naar wij! vernemen hoopt a.s. Dinsdag 3 Juli de Herv. Meisjesver. „Arbeid Adelt" alhier, een plezier reisje tel maken naar Vlissingen en omstreken. Een kind van den heer de R. alhier geraakte al spelende in een pan met warm water, met het gevolg, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Onder leiding van den heer M. Verschoor werd alhier j.I. Dinsdag een vergadering gehouden van trekhonden houders, waar ails spreker optrad de heer A. v. d. Meij van Leiden. Zijn wij wöt |i|,ngelicht, dan zal hier een .'Oho- - Ja £INDHOVEM~| vereeniging worden opgericht. Het aantal werkloozen dezer ge meente is de laatste weken weer sterk toegenomen, ruim 70 personen hebben zich thans weder bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling laten inschrij ven. BOMMELERWAARD. De regen der laatste dagen was buitengewoon welkom. Hoewel de aard beienverbouwer niet^ naar regen ver langt, begonj die ook Wel andersden kend te worden., Maar over het .alge meen zijn, die ook zeer tevreden, de oogst op den kouden grond was uitste kend èn de prijzen bleven tot einde toe best, er is aan de Zaltbommelsche veiling in het afgeloopen seizoen voor een reuzenkapitaali omgezet. De bak- kenopbrengst is dit jaar erg tegenge vallen. Nu begint hier de hooibouw, op de lager gelegen hooilanden is het gew^as tamelijk goed, hooger gelegen minder en de prijzen voor 't hooiland zijn niet hoog. Dezer dagen werd' nog geveild, dat wegens' te laag bod werd opge houden. Appelen en, peren, alsmede kersen zijn de vorige week ontzettend veel afgewaaid, de kersken hebben niet al leen met de wind, doch de laatste) dagen met de zware regen veel gele den, zoodat vele nog gekneusd of ge vlekt zijn. Met den te velde staanden oogst staat het er op het oogenblik best bij, alleen over het .algemeen genomen zijn de aardappelen niet zwaar en daar vele met de nachtvorsten geleden heb ben, is de verwachting niet groot. Suikerbieten hebben met de droogte niets geleden^ die ,staan voor de tijd in aanmerking nemende buitengewoon goed. Gras voor 'tvee .is er niet veel, doch dat zal 'nu dank den milden regen, der laatste dagen ook wel beter wor den. BRAKEL'. Heden Zaterdag hoopt de muziek- vereeniging „Oefening Baart Kunst" een concert te geven. BENEDEN-LANGSTRAAT. De aardappelen worden schaarsch. Het nieuwe gewas staat vrijwel goed. Uit het Land van Altena worden nieuwe aardappelen aangevoerd a 38 tot 40 cent per vijfkop. CAPELLE. De afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal op Zaterdag 7 Juli onder leiding van haar commandant den heer P. v. d. Schans, deelnemen aan den te Tilburg, vanwege het Gewestelijk Landstormkorp3 „De Meijerij" te houden landstorm-schietwedstrijd, alsmede aan het difilé van de landstormafdeelingen. Op Donderdag 12 Juli, des mor gens van half 10 tot 12 uur en des mid dags van 1 tot 3 uur, zal in het gym nastieklokaal der O. L. School in de kom de herijk van maten en gewichten plaats hebben. DONGEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School is benoemd de heer Luypen uit Drunen. DUSSEN. i Dezer dagen had de heer v. v. A. ajhier het ongeluk, terwijl hij bezig was een paard te tuigen, hieraf te. vallen en zich zoodanig te verwon den, dat geneeskundige hulp noodza kelijk was. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Zaterdag 30 Juni 1934, des namiddags ten 5 ure (z.t.) 1. Beëdiging raadslid G. v. Rijswijk. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 3. Herziening jaarwedden in ver band met de wijziging der Pensioenwet. 4. Herziening Ambtenarenreglement. 5. Vaststelling Keuringsverordening. 6. Vaststelling Bouwverordening. 7. Vaststelling van het voorschot ingevolge art., 101 de L.O.-wet 1920. 8. Vaststelling begrotingswijzigin gen. 9. Tegemoetkomingen ingevolge ar tikel 13 der L.O.j-wet 1920. 10. Reclame's Hondenbelasting. GA3IEREN. De werkloosheid in deze ge meente ,is voor kortere of langere tijd beeiindigd. Sedert enkele weken is hier niemandl werkelloos. Vele heb ben inl de aardbeienpluk en enkelen bij de! werkverschaffing .werk gevon den. De beide ^steenfabrieken alhier blijven maar stil liggen, wat ongetwij feld een' groote strop is voor 120 a 130 personen.' NIEUWENDIJK. Daar de toewijzing der kalve ren, bij de landbouwers is binnenge komen, heerscht er algemeene onte vredenheid onder de landbouwers over deze crisismaatregel. Waar moet dat heen De landbouwer W. v. B. kreeg dezer dagen een klap van een paard met het gevolg dat zijn neus werd verbrijzeld en dat hij een schouder fractuur opliep. Zijn toestand was van dien aard, dat hij in het zieken huis opgenomen moest worden. De hooibouw alhier is in vol len gang. De. kwaliteit van het hooi is, mede tengevolge van de droogte, uitstekend, doch de opbrengst is over het algemeen minder dan andere ja ren. Naar we vernemen is alhier een Chr. dubbelmannenkwartet opge richt, onder den naam „Excelsior", Naar men ons mededeelde is de Chr. Muziekver. „Crescendo" al hier, door de Chr. Zangvereniging „Hallelujah" te Almkerk, uitgenoo- digd om aan den vooravond van het concours een concert te geven. Met dank werd deze uitnoodiging aan vaard. OOSTERHOUT. (Oosteind). Het bouwen van een woonhuis voor rekening van G. Lodewijkx is gegund aan de aannemers Caron het metselwerk en G. van Bree het timmer* xxrprb" SLEEUWIJK. Dezer dagen slaagde Mej. H, J. Koppers voor het examen nuttige handwerken te Gorinchem. Naar wij vernemen is het aan tal kinderen dat alhier aan de ma zelen ligt thans tot ongeveer 45 ge stegen. Dezer dagen werden 's nachts van de landbouwers Kant en Colijn drie schapen door honden doodge beten. Naar we vernemen heeft de eigenaar van de honden alle schade vergoed. Tot examinator in de Fransche Taal bij de U.L.O. examens te Breda werd benoemd de heer I. K.- Gaas- terland, Hoofd der Chr. U.L.O. Sch. alhier. Als deskundige ter beoordee ling van den bouw van woningen uit een aestetisch oogpunt werd door B. en W. dezer gemeente benoemd de heer J. Bottenberg, architect NIVA1 te. Werkendam,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2