No. 5447 Vrijdag 29 Juni De Grootmoeder. llitknippe» Bewaren. Het is een TWEEDE BLAD FOTO-KAARTEN, voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. FEUILLETON. mmmmmw;; m mkê installatie Burgemeester WIJS Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Plaatselijk Aietiws. r Wees niet dom, en stel de proef op de som. BEHOORENDE BIJ HET 76. Dat weet ik, Albert; ja, Uk ken je hart... Maar je moet je toch niet te veel door den schijn 'laten bedrie gen. Wees vooral zoo voorzichtig mo gelijk; je moet leeren je eigen ge heimen, maar vooral die van anderen te bewaren. Mama zal wel denken, dat je te lang bij mij blijft; ga maar gauw hij haar, anders is zij boos. Toen haar broeder haar had veria- ten gaf zij zich aan allerlei gedachten Qver. Waarom wilde de baron de Ver- boise haar tot vrouw hebben? Zij vond dat vreemd. Zij beminde Henri Merson en gevoelde wel, dat zij nooit een ander zou liefhebben. En, zooals zooveel jonge meisjes, kon Geneviève een huwelijk zonder liefde niet begrijpen. In haar hart dacht zij nog wel steeds aan den dienst, dien de baron de Ver- boise haan had bewezen, en zij zou ondankbaar zijn geweest, indien zij aan zijn eerlijkheid had getwijfeld. Maar dankbaarheid' is geen liefde, en Geneviève kon voor den baron de Verboise slechts dankbaarheid gevoe len. in 3 verschillende grootten van verkrijgbaar in den Boekhandel van SCHITTERENDE FOTO'S. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Zij had' heel goed begrepen, dat haar broer voor tolk van den baron de Verboise speelde; maar zij wist niet hoe groot reeds de invloed was, dien de laatste op den eerste had geoefend. Gelukkig voor haar, anders zou zij weder nieuwe angsten hebben uitge staan. De baron had' spoedig het zwakke karakter van den jongen Lionnet be- merkt, en had hem allerlei afleiding en genoegens verschaft. Toen Albert eenmaal ten volle genoot, gevoelde hij, dat hij zoo moest voortgaan. Niettegenstaande de waarschuwingen van zijn vader, van Geneviève, ja, zelfs van zijn moeder, stortte de jonge man zich te midden van allerlei gevaren, en de baron, doende alsof hij 'hem trachtte tegen te houden, stootte hem steeds dieper en dieper. Wat was zijn plan? Waarschijnlijk den jongen man aan handen en voeten gebonden, aan de gravin de Prémorin en haar dochter over te leveren. HET HUWELIJKSAANZOEK. Dienzelfden avond nog haasttte Al- 1 bert zich zijn gesprek met Geneviève aan den baron de Verboise over te brengen. Hij voegde erbij: Mijn zuster erkent uw verdienste, AALST. DRONGELEN. DUSSEN. zij stelt uw go-ede hoedanigheden op prijs, in één woord, zij mag u gaarne lijden; maar, ziet ge, zoolang zij aan Henri Merson blijft denken, zult gij van uw plannen moeten afzien. Wij zullen zien, antwoordde de baron. En toen Albert hem hlad verlaten bromde hij tusschen zijn tanden: O! die architekt! Kan men die vrouwen begrijpen? En alsof hij ge voelde, dat hij mij in den weg staat, alsof hij een voorgevoel had, van het geen zou kunnen gebeuren, verwijdert Henri Merson zich van Geneviève, schijnt hij van zijn voornemens af te zien, en toch, niettegenstaande zijn -on verklaarbaar gedrag, blijft Geneviève aan hem denken en hem liefhebben! Maar wij zullen zien, wij zullen zien! Ik zou wel eens willen weten, waar om die architect zoo koel tegenover Geneviève geworden is; zou er Iets tusschen hen beiden zijn opgekomen? Er is een geheim, dat ik moet zien op te lossen. Maar eerst moet ik mijn huwelijksaanzoek doen; ik kan geen gunstiger oog-enblik afwachten. Den volgenden morgen om tien uur wandelde de baron de Verboise naar den fa^ubourg Saint-Antoin-e. De oude kruier, die, zoo als »wij ge zegd hebben, zijn reis naar Mjarseille had moeten uitstellen, zat op zijn ge wone plaats. Hij zag) den baron voorbijgaan en volgde h-em; met de oogen tot aan de V.ïfi. Bij inlevering van deze advertentie ontvangt men tegen den prijs van het MONTUUR dat meh koopt, de GLAZEN GRATIS I GEDIPLOMEERD OPTICIEN. dat de drukkerij VEERMAN te Heusden ook Uw aangewezen adres is voor het vervaardigen van Uw Handelsdrukwerken. Wij verzekeren U keurige afwerking en billijke prijsberekening. Firina L. J. VEERMAN Drukkerij Binderij Tel. 19 HEUSDEN. I deur van- het huis Lionnet. Zoo, zoo, dacht vader An- selme hij komt dikwijls bij mijnheer Lionnet. Ik mo-et weten, wie :u zoo aantrekt, mijnheer Etienne Eris, rue Saint-Denis, mijnheer de baron de Ver boise, rue Lavoisier, mijnheer de moor denaar, te Nogent-sur-Marne. Die woorden van den kruer zeggen ons, dat hij den Italiaan eens had ge volgd en ook had ontdekt, dat hij rue Lavoisier woonde, waar hij zich ba ron de, Verboise liet noemen. Vader Anselme wist niet wat de baron bij mijnheer Lionnet uitvoer de; maar weldra kreeg hij een| -idee van de waarheid'. Een bediende verzocht mijnheer den baron een oogenblikje te willen wach ten, ging mevrouw Lionnet waarschu wen, die even haar toilet voltooide en zich haastte naar den ikleinen sa lon te gaan, waar men den bezoeker had binnengelaten. Welk een verrassing, mijnheer de baron, welk een aangename verras- nnig! riep zij bLij uit. Uw'e ontvangst, mevrouw, bewijst, dat ik niet onwelkom ben. Ha, ha! lachte mevrouw. Maar, mevrouw, ik verzoek u, mij mijne vergetelheid: te vergeven; ik kom niet op een gepast uur, en het is vandaag uw dag niet. Mijnheer de baron, antwoordde zij mijne vrienden ontvang ik eiken Hij glimlachte, boog en ging op een stoel zitten, die mevrouw Lionnet hent had aangewezen. Mevrouw, zeide hij! gij zult waarschijnlijk opgemerkt hebben, cat mijn bezoek een doel heeft. Ja, mijnheer, dat heb ik begrepen!. Tot nog toe, mevrouw, sinds itó de eer had aan u voorgesteld te wor den, hebt ge mij als vriend' behandeld, en ik heb daarom gedacht, dat ik! tot u, als tot een vriendin, het eersij over mijn verwachtingen zou kunnen spreken., Ga voort, mijnheer de barooi ik luister. Ik word door uw goedheid aan gemoedigd', mevrouw, en ik verberg) dan ook niet, dat ik alle hoop heb, dat gjiji gunstig jegens mij gestemd zult zijn. Mevrouw Lionnet werd driftig en be gon somber te kijken. Mevrouw, ging de baron voort ik wil geen lange Inleiding maken; ik zal maar recht op mijn doel afgaan; ik kon niet ongevoelig blijven vooü de schoonheid', de schitterende hoe danigheden van juffrouw Geneviève, uw dochter; ik bemin haar, mevrouw. Gij bemint Geneviève? Ik bemin haar vurig, zoo vurig) als een man een aanminnig, jongmeis je kan liefhebben; ik heb haar lief met al de macht, die in mij is! j (Wordt vervolgd). jWeuwsblad Persverslag van de Vergadering der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat, ge houden te WAALWIJK op 20 Juni 19.14. 1. Mededeeling werd gedaan van het gunstige resultaat der bemoeiin gen der Kamer inzake vlottere be diening aan het Postkantoor te Don gen. Besloten werd te bevoegder plaat se er op te wijzen, dat, ook de be diening van het postkantoor te Waal wijk veel te wenschen overlaat. 2. De rekening en verantwoor ding over het dienstjaar 1933 werd door de Kamer goedgekeurd. 3. Het Jaarverslag 1933 werd on gewijzigd goedgekeurd en vastge steld. 4. Besloten werd om met ande re Kamers van Koophandel in Ne derland een adres aan den Minister van Economische Zaken te onder teekenen inzake toepassing van ar tikel 12 der Wet op de Kamers van Koophandel. 5. Ter vergadering werd door het Bureau mededeeling gedaan over de door de Brabantsche Kamers van Koophandel geopperde bezwaren te gen de tramfusie in Noordbrabant. Geconstateerd werd, dat de Kamers zich hebben verzet tegen de fusie, zooals die door den Minister aan de Tweede Kamer werd voorgelegd, om dat deze niet voldoende waarborgen bood voor een reëele exploitatie. Te gen fusie op zich werd geen bezwaar gemaakt, mits meer uitdrukkelijk re kening zou worden gehouden met de werkelijke algemeene ve rkeersbelan- gen in Brabant en met de bescher ming van het particuliere initiatief in deze. Ondanks de aangevoerde be zwaren werd de wet door de Twee de Kamer aangenomen, doch de uit drukkelijke verklaringen van den Mi nister van Waterstaat betreffende de bedoeling der fusie nemen de groot ste onrust ten deze toch weg. 6. Besloten werd tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen het verzoek te richten een wijziging te brengen in den treinenloop op de lijn 's-HertogenboschLage Zwaluwe. Ér werden n.l. allerwege klachten verno men, dat trein 464, vertrekkende van 's-Hertogenbosch te 8.20 en aanko mende te Lage Zwaluwe te 9.12 niet meer als voorheen aansluiting geeft op trein 3 S naar Roosendaal, waar door het onmogelijk wordt op een behoorlijken tijd te Vlissingen of te Antwerpen te arriveeren. Ook de aan sluiting van dezen trein op de trei nen naar het Noorden is beduidend slechter geworden. Hetzelfde geldt voor trein 1272, die om 11.29 te Lage Zwaluwe arriveert. De Kamer meende eveneens te moeten aandrin gen op een kleine wijziging in de route TilburgBreda, n.l. het zoude zeer wenschelijk zijn, dat trein 192, vertrekkende van Tilburg te 39.41, te Gilzp-Rijen stopt. 7. In de reglementen van de Be vrachtingscommissie K. en L. wer- den eenige wijzigingen aangebracht, houdende nadere regeling van het vaste relatievervoer. Eenige over de bevrachting inge komen klachten werden verwezen naar de betrokken instanties. 8. De Kamer kon zich geheel ver eenigen met de actie van het Ge meentebestuur van Geertruidenberg tot verbetering van de rolbrug in die Gemeente. Te bevoegder plaatse zal medewerking worden gevraagd. 9. De Kamer besloot, om, voor zoover gegevens beschikbaar zijn, een kaart te doen maken van de indus trieterreinen binnen haar gebied. 10. Contact van het Handelson derwijs met de Practijk. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Am sterdam heeft er bii den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen op aangedrongen, dat er op het gebied van het Handelsonderwijs meer contact gezocht wordt met per sonen uit de praktijk van het econo misch leven. De Minister heeft dit schrijven zeer gunstig ontvangen en gaf aan de betrokken inspecteurs in overweging zich ten deze met de Ka mers van Koophandel in hun ambts gebied in verbinding te stellen. De Kamer nam met instemming kennis, dat de betrokken Inspecteur bericht gezonden heeft, dat hii het op prijs zal stellen onze adviezen inzake het handelsonderwijs te ontvangen en dat hii .yoorzoover noodig, tot mondeling overleg bereid is. 11Mededeeling werd gedaan over de oprichting van een comité ter bevordering der Luchtvaart in Noordbrabant. Op initiatief van Ge deputeerde Staten van Noordbrabant is te 's-Hertogenbosch een vergade ring belegd over bovengenoemd on derwerp. De Voorzitter onzer Kamer, daartoe uitgenoodigd, was aanwezig. De Kamers van Koophandel worden in de op die vergadering ingestelde Commissie vertegenwoordigd door Ir. A. F. J. Beukers te Breda. 12. Besloten werd nog medewer king te verleenen inzake opheffing van verbod van vervoer van perso nen in niet voor dat vervoer goed gekeurde vrachtauto's, indien aan be paalde voorwaarden wordt voldaan. Het 'betreft n.l. vervoer van personen in vrachtauto's, waarbij die personen onmisbaar zijn bij het verwerken of gebruiken der te vervoeren goederen. Wat is 't Eagelijksch Bestuur van een waterschap (polder?) Is dat de Voorzitter met de Secretaris of de overige leden ook? Kan op de ver gadering indien er. een of twee leden afwezig zijn, iets buiten de agenda besloten worden. B. J. In de provincie Noordbrabant be staat het Dagelijksch Bestuur van elk IV. waterschap uit eenen Voorzitter en zooveel andere leden als in het Bij zonder Reglement is bepaald. Onder Bijzonder Reglement hebben we te verstaan het Reglement voor elk wa terschap afzonderlijk, zulks in tegen stelling van het Algemeen Regle ment, dat voor alle waterschappen in de provincie geldt. De Secretaris maakt geen deel uit van het dage lijksch bestuur; hij is slechts de pen voerder. Over de taak van het Dagelijksch Eestuur zouden we bladzij den kunnen schrijven, waarvoor ons echter de ruimte in ons blad ontbreekt. Wij verwijzen U ter zake naar de artike len 35 tot en met 47 van het Al gemeen Reglement voor de Water schappen in Noordbrabant. Wat uwe laatste vraag betreft de ze is slechts te beantwoorden met het Bijzonder Reglement in de hand. Waar dit reglement niet in ons bezit is moeten wij U het antwoord schul dig blijven. Vraag het eens aan den Secretaris. De muziekver. „Prins Hendrik" alhier heeft besloten, deel te nemen aan 't Groot Nat. Concours te Utrecht op 18 Augustus a.s., met 2 vrije num mers. Door de hengelaars van V. en van D. is dezer dagen een karper ge vangen in de Maas, die het respec tabele gewicht had van ruim 18 pnd. Wel een zeldzaamheid. Verleden week is het echtpaar v. R,, dat tijdelijk woonde in 't brand spuithuisje op last van hoogerhand op straat gezet. Wij vernemen, dat het echtpaar nu een verblijfplaats opgezocht heeft in de zoogenaamde schutskooi, met een paar latten en een dekkleed er over hadden ze weer een woning. Naar wij vernemen zal binnen enkele dagen in de gemeente Eethen te Drongelen worden gevestigd een electrische smederij en rijwielhandel van den heer K. Janson. In het ver volg zal men dus ook ter plaatse kun nen worden geholpen, wat een groot gemak zal blijken te zijn, vooral voor den boerenstand. Hank. Verleden week Donder dag maakten de leerlingen der hoog ste klassen der O.L.S. alhier hun jaarlijksch schoolreisje. De tocht ging dit jaar met twee bussen der N.V. ALAD uit Meeuwen over Utrecht, Amersfoort naar 'tUd- delermeer. Wat genoten allen van het schoone vergezicht over de don kere heide. Daarna naar de echoput en vervol gens naar Apeldoorn, waar allereerst een bezoek werd gebracht aan de onderneming: Julianatoren. Dit is wel een bij uitstek -geschikte plaats voor een bezoek met kinderen, doch ook de ouderen, die de reis meemaakten genoten hier niet minder. Eerst werd bezocht: den doolhof, daarna door de grot, langs Roodkapje, met de wolf, om ten slotte te komen bij de fam. Heetmeijer, 't oude Geldersche bin nenhuisje. De kinderen keken eens omhoog; ja, ja een heele klim, doch de moed erin en vlug werd een aanvang ge maakt met 't beklimmen van den Ju- lianatoren. Nu, de moeite werd ruim schoots beloond aan het prachtige vergezicht, dat men boven genoot. Wat ook mooi was, nu kon men van boven den Doolhof zien, en kon men zien, hoe men loopen moest om bij den ingang van de grot te komen. Dan de tocht weer naar beneden om een bezoek te brengen aan de „lachspiegels" en dol gelachen heb ben ze om de figuren in de spiegels, waarbij ook was het panopticum en de Jazz-band. Nu restte nog de speeltuin, 't Is te begrijpen, dat we hier ook niet zoo één, twee, drie, klaar waren. Alle vermakelijkheden werden be zocht en goed geprobeerd. Toen allen eindelijk zoo wat moe gespeeld waren ging men naar den vijver met de bootjes. Dit is een nieuwe attractie en een schitterende. Wat hebben we hier een pret gehad, als zoo'n bootje-maar aldoor in de rondte bleef draaien en dan weer een botsing van twee of drie boot jes. Hier konden we haast niet weg komen. Maar het werd ten slotte toch tijd; we moesten immers nog een bezoek brengen aan 't paleis van H.M. de Koningin op 'tLoo. Nu werd ingestapt en brachten on ze bussen ons spoedig bij 't paleis. Uitstappen en te voet naar 't paleis. Uit volle borst zongen allen het Wil helmus en daar hoorden we dat H.M. spoedig op 't bordes een luchtje zou komen scheppen. Daar gingen de deu ren open en verscheen onze lands vrouwe. Jongens, vooruit en daar klonk: Leve de Koningin, hiep, hiep, hoera, en ziet, daar bleef H.M. staan en wuifde ons toe met de hand en nu werd werkelijk door ons uit volle borst en uit 'thart nogmaals 't Wil helmus gezongen, 'twelk door onze Koningin staande werd aangehoord, waarop ze opnieuw wuifde en haai plaats innam. Dit waren momenten; voor ons om nooit te vergeten. Daarna nog een tocht door Apel doorn en vervolgens terug over Amersfoort naar Utrecht, waar wet omstreeks kwart over 7 waren. 'tGing onmiddellijk naar de Fran- sche Bazar, waar we onze hartjes eens konden ophalen om allerlei moois..* te bekijken en een kleinigheidje td koopen. Om 8 uur was 't sluiten ent gingen wij nog een bezoek brengeni aan den hoogsten toren van ons land* We hebben alleen maar omhoog ge keken, niet geklommen; eventjes nog een bezoek aan de kloostergang ea langs het postkantoor terug naar on ze bussen. Gelukkig, bij onze bus stond eeri ijskarretje, nu vlug een „ijsje" ge kocht en verder op huis aan, clari konden we met de boot van kwart over 10 in Gorinchem over en wareri we om plm. 11 uur thuis. We hebben een genoeglijke, heerlijkd dag gehad. En wat hebben we een: goede chauffeurs gehad aan de Gebr. Sintruijen. Die hebben ons de heele dag goed verzorgd: in de bussen goed uitkijken, in den speeltuin met ons spelen, in de bootjes met ons varen, 'tzijn in één woord chauffeurs om aan te bevelen, evenals de bussen van de ALAD. Nu hopen we alweer op het vol gende jaar. Tot lid van de groente- en fruitcentrale is benoemd de heer Joh!* v. Dijk, alhier. Den laatsten tijd komen in on ze gemeente zeer veel gevallen van mazelen voor. Deze gevreesde ziekte! breidt zich ernstig uit. Er zijn ge zinnen waar vier bewoners, door de ze ziekte aangetast, te bed liggen. AT :\'T .TL V'. da£' 1 i 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5