naar OPRUIMING B. S. BERQEÜK STUFKENS I Binnenland. NEDERHEMERT. Het zoontje van den heer K. alhier, vond Zondag een ballonnetje, hetwelk opgelaten was door den heer EE. P. Prefekt te Gent (België), waar aan een briefkaart bevestigd was, wel ke naar den eigenaar retour moest worden gezonden. SPRANG. Onder leiding van haar Voorzitter, de heer J. W Genuït, kwam j.l. Zaterdag avond de afd. „Patrimonium" in vergade ring bijeen. Na gebruikelijke opening werden de notulen gelezen welke werden vastgesteld. Bij de behandeling ingeko men stukken werd tot aankoop van sociale studiewerken besloten. Aan de afd. Loosduinen zal voor haar bibliotheek een gift gezonden worden. Door den heer J. C. de Roon werd verslag uitgebracht van de door hem bijgewoonde vergadering der Gew. Org. Z. H. Enkele gestelde vragen werden beantwoord. Als nieuwe leden werden voorgesteld C. Braspenning en J. Snijders. Wegens het ver gevorderde uur kon het aangekondigde onderwerp over Bedrijfsorganisatie niet behandeld worden. Na een slotwoord door den Voorzitter, eindigde de Secretaris met dankgebed. WOUDRICHEM. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten behoeve van het Orgelfonds heeft f 19.20 opgebracht. In de afgeloopen week werd nog door verschillende visschers uit de ge meente op finten gevischt, hoewel de vangsten reeds heel wat minder waren, terwjjl de prijs ook sterk was verminderd. Thans is wegens den gesloten tijd deze visscherü geheel afgeloopen. Aan de visehmarkt werden een drietal zalmen aangevoerd, waarvoor f 0.85 tot f 0.95 per pond werd besteed. 1 .WASPIK. t Zondag 1.1. werd het hengel- concours gehouden, uitgeschreven Idoor de vischclub „Let op je dob ber", Het concours werd geopend door den E.A. Heer Burgemeester Dekkers, die een prachtigen beker had beschikbaar gesteld. De uitslag van het concours is als volgt: Korpsprijzenie P. en P. Tilburg; 2 Sportvisschers Oisterwijk; 3e Vis- scherlust, Waalwijk; 4e 't Voorntje, Gorinchem (bij loting); 5e 't Bliekje Oosterhout (bij loting); 6e O. G., Tilburg; 7e De Maasmond, Capelle. Verdere prijzen: Eerst ingeschre ven vereeniging P. en P., Tilburg; Grootst aantal deelnemers: Visschers- lust, Waalwijk; VaandelprijsVis- scherlust, Waalwijk; Verstkomende vereeniging: Sportvisschers, Oister wijk; KoningskruisL. J. v. Boxel te Capelle. Door de vrijwillige landstorm alhier zal worden deelgenomen aan de op 7 Juli a.s. te houden schiet wedstrijden te Tilburg. WIJK. Door den veehouder J. Mans alhier wordt thans wederom een koe uit de weide vermist. Dit is het twee de geval in deze gemeente binnen korten tijd. De koe is vermoedelijk gestolen. De politie onderzoekt de zaak. WAALWIJK. v In café v. d. Lee alhier had de aanbesteding plaats van de ver bouwing van het Warenhuis Speet, :op de Markt, alhier. De inschrijving was als volgt: 'A. Kramer, Babyloniënbroek f 4377 'A. v. Huiten, Waalwijk - 4300 C. Timmermans, Sprang -4117 J. Nieuwenhuizen, Sprang - 4088 J. Kooien, Waalwijk -3780 OP. de Graauw, Waspik - 3779 Gunning volgt. WELL. De heer A. v. d. Graft alhier ïs benoemd tot bestuurslid der Gel- dersche fruitcentrale. i ZUILICHEM. Naar we vernemen, zal de recht bank te 's-Bosch binnenkort de zaak ter behandeling nemen tegen V. al hier, in verband met de steekpartij te Brakel d.d. 21 Mei 1.1. t ZALTBOMMEL. Vrijdagavond hield de heer M. D. R. Koning, Secr.-Penningm. van de Prot. vereen, tot bestrijding van ziekenhuis- en operatiekosten voor de Bommelerwaard, wonende alhier te Heerewaarden in het café Vermeulen, Een causerie over het doel en de wer king dier vereeniging. Dr. M. A. de <Jong uit Rossum, lid van het bestuur belichtte speciaal den medischen kant. De zaal was stampvol en velen be luisterden met aandacht de interes sante redevoeringen. Velen stelden vragen, welke door de sprekers wer den beantwoord en het nut der ver- jeeniging werd algemeen gevoeld. STEEDS HOOFDPIJNEN. De marteling nu geëindigd. „Ik werd gemarteld door hoofd pijnen; dikwijls werd ik er duizelig van, zoodat ik sleclft zien kon. Ik heb een zittend leven, ben corrector op een drukkerij. Ik nam een serieuze proef met Kruschen Salts en van toen af aan begon ik een ander mensch te worden. De hoofdpijnen en duize ligheid verdwenen. En het vreemdste is voor mij, dat ik weer beter zie. Want een bril, die ik een jaar gele den opzij legde, omdat hij niet sterk genoeg was, kan ik nu weer gebrui ken. Ik had ook last van slechten bloedsomloop. Vroeg in den winter morgen placht ik de theemuts te ge bruiken, om wat leven in mijn vin gers te krijgen. Nu ben ik 58 en neem het geheele jaar door een koud bad, heb een uitstekenden eetlust en voel me altijd even fit vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt." G. F. te C. Meestal beginnen de hoofdpijnen, wanneer Uw inwendige machine niet goed functionneert wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en Uw organisme niet meer vrij hou den van afvalstoffen. Het gevolg is, dat onzuiverheden in Uw bloed ko men. Laat daarom de zes zouten van Kruschen Uw afvoerorganen nie ren en ingewanden aansporen tot regelmatige werking, zooals dit voor een gezond lichaam noodig is. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts zorgt dat alle afvalstoffen ge regeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Het gevolg van deze inwendige schoonheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. U voelt zich ge zonder en energieker, vrij van hoofd pijnen, vermoeidheid, zwaarlijvigheid en dergelijke hinderlijke kwaaltjes. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a 0,90 en 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschap pij Amsterdam voorkomt. Adv. i .Ck - v V -y •■gEgg - - ALGEMEENE VERGADERING. Maandag 25 Juni j.l. werd in het Hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaarlijksche Algem. Vergadering ge houden van „Groningen", Alg. On derlinge Maatschappij tot verzekering van paarden en rundvee, in 1903 op gericht te Groningen, van 1 Mei '21 af gevestigd te Utrecht. De Directeur, de heer F. F. Leo pold, brengt verslag uit over het af geloopen jaar 1933. Er werden 554 schaden uitbetaald, tot een totaalbedrag van f95,568,45. De Reserve der Mij. bedroeg per 31 Dec. 1933 f 164,441,06. Blijkens het rapport van de Com missie tot nazien der rekening en van den Accountant, den Heer J. Groenhuyse te Utrecht, werd de ad ministratie in orde bevonden. De aftredende Commissarissen wer den herkozen. o DE BLIJVENDE LAST. Het Zendingsbureau te Oegstgeest, giro no. 6074, verzoekt ons plaats voor het volgende: De afgeloopen week, ofschoon niet beslist ongunstig wat de inkomsten betreft, heeft toch niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. En de komende dagen zullen beter moeten zijn, zal de ongeveer f 20,000,die er ontbreken aan wat voor deze maand noodig is, nog ontvangen worden. Maar ook als dat gebeurt, zijn wij er niet. De groote moeilijkheid, waar mee wij in dezen tijd van het jaar steeds te worstelen hebben, is, dat er in de eerste maanden een groote ach terstand ontstaat. Vele menschen den ken, dat door de Pinkstercollecten de toestand zooveel beter is geworden, dat zij daarna de Zending wel weer kunnen vergeten tot aan de najaars- zendingsweek. Maar dat is een mis verstand. De Pinkstercollecte haalt niet den ontstanen achterstand in. Zoodoende moeten alle inkomsten van Juni gebruikt worden voor de kosten van het derde kwartaal van den arbeid in Indië. Maar intusschen loopen onze verplichtingen hier te lande steeds meer op. Alleen daar voor zouden wij onmiddellijk, afge zien van al het andere, nog f 50,000 noodig hebben. Wij zeggen deze dingen nog eens, om daarmee sterk de aandacht te ves tigen op de dezer dagen verspreide grafische voorstelling. Wij hebben sterk den indruk, dat de daarop ge stelde vraag niet voldoende die aan dacht heeft gehad. Wij willen daar op tenminste graag een veel spreken- V BHgF*sC en bezoekt de van van alle nog voorradige HEEREN-, JONGENS- en KINDERCOSTUMES, REGENJASSEN en FLANELLEN BROEKEN. Speciaal een groote partij JONGENS- en KINDERPAKJES tegen extra koopjes! Gedurende de stille maanden Juli en Augustus geven wij op de reeds sterk verlaagde prijzen van COSTUMES NAAR MAAT nog een extra korting van 10 Koopt het beste voor den laagsten prijs, alleen dat is goedkoop. Oudste en voordeeligste Kleedinghuis voor eiken stand en leeftijd. CiORCUM 1 T'-Jvj'V: V-A "'A/ der en veel meer helpend antwoord ontvangen. o GAAT HET PHILIPS GOED? Men meldt uit Eindhoven: In het begin der volgende week, vermoedelijk reeds Maandag a.s. zal bij de N.V. Philips de 15.000e arbei der in dienst worden genomen. In den laatsten tijd valt een steeds toene mende verbetering in het bedrijf waar te nemen. Men is echter nog ver van het grootste aantal dat in dienst is ge weest n.l. 23000. In Mei 1932 was dit getal gedaald tot 9400. Sinds vorig jaar is een geleidelijke stijging- ingetreden. o ROELOFSEN KRIJGT TWEE MAANDEN. De rechtbank te Rotterdam heeft den slager H. Th. Roelofsen wegens smaad en beleediging van eenige ambtenaren in functie veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. De officier van justitie had drie maan den geëischt. O NOODLOTTIG SCHOT. Bij het schoonmaken van een revolver. De 22-jarige L. S., volontair ter gemeente-secretarie te Eygelschoven, die bezig was een revolver schoon te maken en in de meening verkeer de, dat het wapen ongeladen was, is door een schot getroffen en le vensgevaarlijk gewond. In zeer ern- stigen toestand werd hii naar het ziekenhuis te Iverkrade overgebracht, alwaar geneeskundige hulp niet meer mocht baten. Drie uur na het onge luk overleed hij. verloren. De schade wordt door ver zekering gedekt. o VEEL ANJERS IN HET WEST- LAND. _Er is in het Westland momenteel veel aanvoer van Amerikaansche an jers. Deze teelt blijkt zich dit jaar wel te hebben uitgebreid en over het algemeen zijn de uitkomsten niet ongunstig. Aan de Coöp. Centr. Westlandsche Snijbloemenveiling te H onseier sdijk werden Maandag niet minder dan 41.000 Am. anjers aangevoerd. IN MODDERSLOOT GESTIKT. Te Alblasserdam heeft een onge val plaats gehad, waarbii de 14-jarige B. van Herk om het leven is geko men. Twee jongens, het zoontje van den landbouwer en melkslijter J. Noorlander en B. van Herk hadden toestemming gevraagd om te mogen meerijden met een voer hooi, dat voor den vader van eerstgenoemde bestemd was. De jongens waren bei den bovenop het hooi gaan liggen. Door het draaien in het Korteland kantelde de wagen met hooi plot seling. Het zoontje van N. zag nog kans door een sprong het gevaar te ontkomen, doch de jonge van Herk schoot met zijn hoofd in een mod dersloot, het heele voer hooi kwam op hem terecht. De knaap is gestikt. j BRAND TE VLAARDINGEN. Met lucifers gespeeld. Op den zolder van het pand Dwars- steeg 11 te Vlaardingen, bewoond door G. Prins, ontstond brand. De beide kinderen van P., 6 en 5 jaar oud, speelden op bed met lu cifers, waardoor dit vlam had gevat. Op het hulpgeroep van de jongens snelde de moeder naar boven en slaagde erin beide jongens naar be neden te brengen. De zes-jarige P. kreeg toen hii naar buiten werd gedragen, een dakraam op het hoofd, waardoor hii bloedend werd verwond. Dr. Birnie verbond hem. Een buurman Swaneveld, die eveneens naar boven was geloopen verloor, toen hij terugkeerde, door den rook het bewustzijn. S. werd door dr. Jacobsen bijgebracht. Het brandende bed werd door buren uit het raam gegooid en het brandje met emmers water gebluscht. De inmiddels gewaarschuwde brandweer behoefde geen dienst te doen, verzekering dekt de schade. o BLIKSEM INGESLAGEN. Boerderij te Epe afgebrand. Tijdens een kort, doch hevig on weer, dat boven Epe woedde, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van dea landbouwer Van Egteren. Dadelijk stond de boerderij in vlammen gehuld. Door gebrek aan water stond de brandweer machteloos tegenover het vuur. De boerderij brandde tot den grond af. De geheele inboedel ging WAARSCHUWING. Met verwijzingen naar de bekend makingen, gedaan door den Commis saris van Politie te Leiden in het Al gemeen Politieblad d.d. 1 Dec. 1932, no. 2271, biz. 1188. deel G. en d.d. 19 Jan. 1933, no. 156, biz. 76, deel G, waaruit blijkt, dat Alexander Joseph Ranzenhofer, geb. te Wee- nen 14 Maart 1881, thans wonende aldaar, relatie zocht met Nederland- sche firma's, aan welke firma's hii offerten vroeg voor groote leveringen aan verschillende Staten en leveran ties in het vooruitzicht stelde, waar bii het hem gelukte herhaaldelijk be dragen van ong. f150 van reflectan ten los te krijgen, z.g. als vergoeding van reiskosten, terwijl van de leve ringen dan niets terechtkwam, brengt de Commissaris van Politie, afd. B, te 's-Gravenhage ter algemeene ken nis, dat Ranzenhofer thans weer tracht, vrijwel onder dezelfde voor wendsels, relaties met Nederlandsche firma's te verkrijgen. —o VERKEERSONGELUKKEN. Op den hoek van de Burg. Knap- pertlaan en de Nassaulaan te Schie dam is de ongeveer 60-jarige wiel rijder A. v. d. Berg en een perso nenauto, bestuurd door J. uit Rot terdam, tegen elkaar gereden. De wielrijder kreeg een ernstige sche delbreuk en is in zorgwekkenden toestand in het gemeente-ziekenhuis opgenomen. Te Santpoort werd zekere J. O. uit Beverwijk, die op een vrachtauto meereed, in een bocht van den Ha- zelingerweg door het snelle rijden van de auto geslingerd. Hii kwam tegen een boom op en moest met een hersenschudding en andere ver wondingen naar het R. K. zieken huis te IJmuiden worden overge bracht. Vergadering van den raad der ge meente ZUILICHEM, op Dinsdag 26 Juni n.m. 2.30 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer F. v. Hoogstraten. Secretaris: WelEd. Heer H. C. v. Os. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met voorlezing van het formu liergebed, de secretaris leest de no tulen der vergadering van 31 Mei, welke onveranderd worden goedge keurd en geteekend. De Voorz. brengt hierna de vol gende stukken ter kennis van de ver gadering Brief van Ged. St., betreffende uit gifte van een perceeltje grond in erf pacht aan de PGEM wordt verdaagd. Brief van Ged. St. betreffende vast stelling van een verordening tot wij ziging der vleeschkeuringsverorden. wordt verdaagd. Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. Schrijven van Ged. St., waarin en kele aanmerkingen worden gemaakt op de ingezonden Besmettelijke Ziek- tengeldverordening. Na toelichting van den Voorz. in handen van B. en W. gesteld ter nader onderzoek. Verzoek van de PGEM om een doorloopende vergunning te mogen ontvangen om te graven enz. in ge meente-eigendommen voor het leg gen van kabels, enz. in verband met de electrificatie dezer gemeente. De Voorz. vindt het vreemd dat de ze vergunning niet tegelijk is ge vraagd met de erfpachtsaanvrage. Hij stelt voor het in handen van B. en W. te stellen om advies. De heer v. Dalen meent dat wel niemand er bezwaar tegen zal hebben. De heer Ruijmschoot wil het nu maar afwerken. Met alg. st. wordt aan de PGEM de gevraagde vergunning verleend. Met alg. st. wordt besloten de be grootingen 1933 en 1934 te wijzigen. Op verzoek van de Directie van den Landbouw wordt de pensioens grondslag van den heer J. H. Rüger als landbouwonderwijzer vastgesteld. In verband dat de kleedingtoelage van den veldwachter met f 20 ver hoogd is, en kleedingtoelage bij het salaris mag worden gerekend, wordt met ingang van 1 Jan. 1933 den pensioensgrondslag van P. Kalkman met alg. st. opnieuw vastgesteld. Ingekomen is een adres van W. L'. v. Brakel om ontheffing c.q. vermin dering, van de betaling van de hon denbelasting, aangezien zijn hond is doodgereden. Met alg. st. wordt ont heffing verleend voor het 2e half jaar 1934. De Voorzitter zegt dat ook een mondeling verzoek van M. Mijdam is ingekomen, om vermindering van den aanslag, omdat deze zijn hond vast houdt. Namens B. en W. stelt de Voorz. voor, dit verzoek tegen het einde des jaars te behandelen, daar dan eerst kan gebleken zijn, dat Mijdam zijn hond V? -V' 1 t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6