jongensboeken mivoor Meubelen P. A. DE GRAAG, I Coöp.B. Leenbank L.B. is voor inlagen pet. VAN SETERS A. Bel s. v. p. op No. 50. liet een Reiswagen reist li het vcordeeligst. voor den spotprijs van 25 cent "V er schenen COCOS, ZEIL, MATTEN, ENZ. naar het alom bekende adres van CLiina.- en Koordmatten Trouwers genieten 4°0 Korting. WIJK EN AALBURG. N.V. GARAGE HEUSDEN 56 Burchtstraat. Automobielen en Motoren - Eerste klas Reparatie-inrichting - Olie - Benzine - Banden - Autoverhuur, met en zonder chauffeur. 25 cent. van Elshout marktberichten. werkelijk heeft vastgehouden. Met alg. st. aangenomen. Aan de orde is nu een voorstel van B. en W. om de bedrijfsbelas ting te verminderen van f 12 tot f 8 per arbeider. De Voorz. zegt dat hij reeds vroe ger op vermindering heeft aangedron gen. Door de Directie der Steenfa briek (die er glleen onder valt) is thans wederom een verzoek gedaan om vermindering. B. en W. overwo gen, dat, nu de steenindustrie mo menteel noodlijdend is, het niet juist is deze nog extra te belasten. De eigenaren der steenfabriek laten de ze nog werken, ofschoon met verlies. Dit is zeer zeker een voordeel voor de gemeente. Vorig jaar hebben een gedeelte van het jaar nog 25 arbei ders op de fabriek gewerkt. Boven dien worden in bijna alle andere ge meenten geen of zeer lage bedrijfs belasting geheven. Spr. vreest ech ter, dat, al besluit de Raad tot ver laging dit door den Minister waar schijnlijk niet zal worden goedge keurd. De heer Hooijkaas heeft geen be zwaar tegen verlaging, als dan de menschen maar uit Zuilichem aan genomen worden. De heer v. Dalen zegt dat er 3 ar beiders van elders werken, deze mist de Directie echter niet graag. De heer Hooijkaas vindt het ook moeilijk deze menschen dan ontslag te geven. De heer v. Vugt zou willen ver lagen; het gemeentebest. heeft dan zijn goeden wil getoond. De heer Kanselaar zegt, dat, toen de heer Stolk directeur van de steen fabriek was, er nooit geen voorstel van B. en W. tot verlaging is inge diend. Thans werken op de steenfa briek arbeiders, die er nooit opheb ben gewerkt. Spr. meent dat er vroe ger meer voor verlaging was te zeg gen. Het schijnt dat B. en W. zijn bekeerd. De heer v. Dalen zegt dat vroeger B. en W. zoo gehandeld hebben, om te kunnen bevorderen dat Zuilichem- sche arbeiders zouden worden geno men. Thans is door de Directie belooft, dat zooveel mogelijk arbeiders uit Zuilichem zullen worden genomen. De heer Kanselaar voelt niet veel voor verlaging. De heer v. Veen meent, dat de fa briek, ook al zou de belasting niet verminderd worden, toch wel zou draaien. Na eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. z.h.st. aangeno men. De heer Kanselaar vraagt aan- teekening dat hij tegengestemd heeft. Aan den heer S. R. Posthuma, wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als bouwkundig opzichter. Hierna schorst de Voorz. de open bare vergadering en gaat de Raad in comité-generaal. Na opening zegt de Voorzitter ee nige punten aan de agenda te willen toevoegen. Ingekomen is een verzoek van de Muziekver. „Door Eensgezindheid", om ontheffing van art. 31b der Alg. Politie-Verordening om dezen zomer op het schoolplein een concert te geven, en daaraan eenige attractie (b.v. koekrad) te verbinden. De Voorz. heeft geen bezwaar de gevraagde vergunning te verleenen. De heer v. Brakel is tegen het ver leenen van deze vergunning. De heer Hooijkaas zegt, dat het een onschuldig vermaak is. Het verzoek wordt ingewilligd met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de hee ren Van Brakel en Ruijmschoot. Op een verzoek van de afd. Bra kel en Omstr. van den B.O.G. om in een lokaal der O.L. school een ledenvergadering te mogen houden, wordt met alg. st. goedgunstig be schikt. De Voorz. zegt dat door de Direc tie van de Steenfabriek vergunning is gevraagd om door een groote vrachtauto steenen van de fabriek te laten halen. In 1931 zijn door den Raad de wegen in de bebouwde kom gerangschikt in de IIIe klasse, waarop deze auto niet mag komen. De Raad kan hiervan echter onthef fing verleenen. De heer Kanselaar persoonlijk is tegen het toelaten dezer zware vracht auto's. Na eenige discussie brengt de Voor zitter het voorstel van B. en W. om de gevraagde vergunning te verleenen in stemming, hetwelk wordt aange nomen met 4 tegen 3 stemmen. Te gen de heeren Hooijkaas, Kanselaar en v. Veen. Bij de rondvraag vraagt de heer Hooijkaas of een circulaire is ont vangen van den Minister om tot ver laging der steunnormen te komen. Waarschijnlijk ligt het niet in de bedoeling, de lage bedragen, welke alhier worden uitgekeerd, te verlagen. Zoo juist verschenen in de ge- illustreerde 28. ZIJN EERSTE ZESDAAGSCHE, door Nor Heerkens. 29. DE HEERSCHER DER MABLABERGEN, door V. L. Vanweddingen. 30. HET GOOISCHE TREINRAADSEL, door Hans de la Rive Box. JkCen echt pakkend Jongensboek van KJO bladzijden groot In den Boekhandel van de Fa. L. J. VEERMAN, Heusden. De reeds verschenen nummers uit deze serie vanaf No. 1 zjjn nog uit beperkten voorraad te leveren. BURCHTSTRAAT W 63 HEUSDEN. REUZE SORTEERING IN in de prijzen van 35. 75. 85. 1.20, 1.65, 2.25. Reepmatten van 17 cent per el. JE ADRES voor PRIMA en VERTROUWD werk. Alles franco thuis met so iede vrachtwagen. Kassier A. MICHAÈL. als No. 4; De .vontnren van Knabbelgra&g. Tekst van Rie Beyer. Teekeningen van Tijs Dorenbosch. Dit boek bevat 90 tekst-illus traties met bij behoorenden tekst en is gestoken in een vlotten twee- 1 kleurigen omslag, duidelijk lees bare letter, bestemd voor kinderen van 842 jaar. De prijs slechts FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. A. P. ELSHOUT, GIESSEN. Telef. No. 9. eiken bloemtafel 63 cent, thee tafel 279, zware machine- of radiotafel 397, boekenkastjes, kapstokken, enz., bazar „de potteman", eind, gorkum De Voorz. zegt dat geen circulaire is ontvangen. Zooals hij al eens in een raadsvergadering heeft medege deeld, is echter door den Directeur- Generaal van de afd. Steunverlee- ning verklaard, dat het wel degelijk in de bedoeling ligt, dat de bedra gen verlaagd worden. De heer v. Dalen vindt dat dit een zaak voor de toekomst is. De heer Hooijkaas meent, dat, als men de steunbedragen op het peil van verleden jaar had gehouden, hier tegen geen bezwaar zou zijn gemaakt. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorz. de vergadering, met voorlezing van het formulier dankgebed. Vergadering van den Raad 'der ge meente HERPT, op Dinsdag 26 Juni, n.m. 6 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. J. N. Wijs. Secretaris: Weled. Heer F. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en zegt, dat de heeren het hem niet euvel moeten duiden, dat hij maar zoo ineens met de deur In huis komt vallen. Dit !iis een gevolg 'van het feit, dat spr. slechts als waarnemend burge meester van deze gemeente is aange wezen voor den tijd, dat de gemeente misschien nog zelfstandig is. Komt ae vereeniging niet tot stand, tlan krijgt Herpt ook een eigen burgemeester. Niettegenstaande dit, wil spr. gaarne de verzekering geven, dat hij de be langen van de gemeente Herpt zal behartigen op dezelfde wijze, 'als was hij tof vast burgemeêsfer van de ge meente benoemd en zooals zijn voor ganger die heeft behartigd. De notulen der vorige vergadering worden hierop gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Schrijven van den Commissaris 'der Koningin dezer provincie, d.d. 15 April, waarin deze bericht, dat met het pog op de plannen tot opheffing der ge meente Herpt thans geen 'defenitieve benoeming voor burgemeester dezer gemeente zal plaats vinden. Eenzelfde schrijven, waarin wordt be richt, dat de heer W. J. N. Wijs, bur gemeester der gemeente Heusden, als tijd'elijk burgemeester der gemeentel Herpt is aangewezen. Schrijven van den heer 'Griffier dezer provincie, waarin het gemeentebestuur wordt kennis gegeven, dat "de heer Wijs in zijn tegenwoordigheid de ver- eischte eeden heeft afgelegd. De heer v. Herpt zegt, dat de agen da dezer vergadering ongemerkt wordt afgehandeld. Naar. aanleiding 'van de zoo juist gelezen brieven, zou spr. echter toch wel tets willen zeggen, omdat het naar zijn meening niet aan gaat om het feit, "dat de heer Wijs tot plaatsvervangend Voorzitter van den raad Is aangewezen, geheel on gemerkt te laten passeeren. Door het ontslag vragen, van burgemeester van Eggel'en is in de gemeente een vacature Uw vacantie-genoegens kunt U ver- hoogen door U in het bezit te stellen van aangename en prettige lectuur. Gedurende de Zomermaanden hebben wij steeds een ruime keuze REISLECTUUR voorhanden BOEKHANDEL ontstaan. Door de aanhangige plannen om v. de gemeente Heusden door toe voeging o.m. ook van Herpt, een groote gemeente te maken, is dei mede- deeling ingekomen, dat de burgemees ter van Heusden tijdelijk belast zal worden met het burgemeestersambt. Voor den korten tijd dat de gemeente misschien nog zelfstandig zal zijn, is de burgemeester van de gemeente Heusden dus aan het hoofd vart de ge meente Herpt gesteld. Het heeft den raad 'reeds goed gedaan van den tijde lijk burgemeester de woorden te mo gen vernemen, dat hij de belangen dezer gemeente zal 'behartigen, Zoo als zijn voorganger dit heeft gedaan. Deze toezegging is vooral 'van belang met hetT oog op de groote plannen die ten opzichte van de gemeente .aan hangig zijn. Wat dezei plannen betreft, in den raad 'heerscht ten opzichte 'daarvan verschil van meening, een gedeelte is voor, een gedeelte tegen vereeniging. Het is veel waard in den persoon van den heer Wijs thans een onpartijdig persoon te hebben, die onbevooroor deeld tegenover de plannen staat. Spr. gelooft wel, dat er inzake de voorge stelde vereeniging wel niet veel meer te doen zal zijn, doch hij hoopt, dat van den tijdelijken burgemeester 'die adviezen zullen uitgaan, die alleen in het waarachtige belang van de gemeen te Herpt zullen zijn. Spr. geeft de verzekering, dat de raad "den Voorzitter bij de; behartiging dier belangen zoo veel als in zijn vermogen is, zal steu- nen. Spr. hoopt, dat zoolang de heer Wijs tot tijdelijk Hoofd der gemeen te is aangewezen, men prettig met hem zal mogen samenwerken. De Voorzitter dankt den heer v. Herpt voor zijn woorden en geeft de verzekering, dat van hem, ten op zichte van de belangen der gemeente Herpt, de grootst mogelijke objecti viteit is te verwachten. Spr. heeft zich nog geen duidelijk beeld van de aan hangige plannen kunnen maken. Zoo dra hij dit heeft gedaan, dan zal hij den raad adviezen voorleggen, die alleen 't waarachtige belang van de gemeente Herpt op het oog zullen hebben. De raadsleden betuigen hunne in stemming met deze woorden. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat alle-s in behoorlijke orde is be vonden. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der vleeschkeuringsverordening, in verband! met de in bedrijfstelling van den destructor van den N.C.B. te Son. De Secretaris leest de betref fende verordening! voor. j De Voorzitter licht toe, dat het in de bedoeling ligt, dat de vleeschkeu- ringsdienst de uitvoering dezer ver ordening zal financieeren, zoodat z!e de gemeente weinig of geen geld zal kosten. Met algemeene stemmen wordt de verordening vastgesteld. Wijziging gemeenteb^groofingen 1933 en 1934. De begrooting 1933 wordt overeen komstig bet" voorstel van B. en W. in ontvangst en uitgaaf gewijzigd met een bedrag van f264.19. De begrooting 1934 wordt gewij zigd in verband' met verhaal coupon belasting met een bedrag van f 25.60. Wijziging begrooting Burger!. Arm bestuur. Met algemeene stemmen wordt ook tot deze wijziging, die slechts van administratieven aard, is, besloten. Rondvraag. Wethouder v.< /Bokhoven vraagt of de polder reeds 'grint heeft besteld en zoo ja, dan ook gerekend heeft op de hoeveelheid die de gemeente altijd poo- dig heeft. De heer v. Herpt, tevens voorzitter van den polder, zegt, dat nog geen grint besteld is. Het polderbestuur wilde hiermede wachten tot het na- jaar. De raad gaat er mede accoord, dat ook de bestelling van de gemeente tot dit tijdstip blijft wachten. De heer v. Bokhoven vestigt de aan dacht op de wenschelijkheid van schoonmaken van het bosch en zou dit door werkeloozen doen geschie den. Ook m,et deze opmerking gaat de raad accoord. Waar gieen der heeren verder iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. GORINCHEM, 25 Juni. Bij een geringe aanvoer van pluimvee besteedde men ter pluimveemarkt achter de kerk voor; oude kippen f 0.600.90; jonge hennen f0.751.40; oude hanen f 0.600.90 jonge hanen 20—55 ct. jonge konijnen 2050 ct.duiven 10 15 ct.alles per stuk. GORINCHEM, 25 Juni. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 39.167 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren fl.902.40; jonge hen- neneieren f 1.35; eendeneieren f2.40 f 2 55 Ganzeneieren f 4.00 alles per 100 stuks. Op de weekmarkt golden de eieren 2 a 2y2 ct. per stuk. Goeboter f 1.70 margarine fl.10, beide per K.G. 's HERTOGENBOSGH, 27 Juni. Op de markt van heden waren aange voerd 1500 stuks, 643 stuks hoornvee, 706 biggen, 19 zeugen, 56 schapen of lammeren en 76 kalveren. De pry zen waren als volgt Kalfkoeien van f160 tot 1240 per stuk Kalfvaarzen 120 480 Magere Ossen 7n fin en Koeien 'U 10U Vette Ossen en) le kw. 2630 p. pond Koeien 2e 2528 Pinken van f 70.—tot f160.p. st. Zeugen 35.65. Biggen 7.— 12.— Schapen 6.10. Lammeren 's HERTOGENBOSCH, 26 Juni. Boter. Aanvoer 20.283 K.G. Hoogste prijs f 1.45. Laagste f 1.38. Middel f 1.42. ZALTBOMMEL, 26 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 38 biggen, prijs van f7f12. 68000 eieren, prijs per stuk 2 k 21/2 cent760 K.G. boter, prijs x/2 K.G. roomboter f 0.87y2> boerenboter f 0.85. ERNSTIGE VAL. Dinsdagmiddag was de 19-jarige schildersknecht Frans Kruisen, werk zaam bij de firma Stappershoef- Verwijmeren, te Tilburg bezig met het zetten van 'n glas-in-lood-raam in het dak van de kapel van het klooster aan den Oudedijk. Waarschijnlijk als gevolg van een misstap, viel de schilder. Hii liep ernstige inwendige kneuzingen op. Per auto van den Geneesk. Dienst werd hii naar het ziekenhuis gebracht, waar hii eenige uren later is over leden. i t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 7