Twee goede beroemde zullen U helpen. Plaatselijk Nieuws. V eilingberichten. VEILING DRUNEN. 28 Juni. Per K.G. Aardbeien 420 Kersen 422 Snij- boonen 20 27; Wagenaars 4826; Boterboonen 1428; Dubbele boonen 25 36 Stamsnij boonen 4417 Erwten 39 Peulen 38 Krombekken 442 Zwarte Bessen 40x/41072 5 Roode Bes sen 412; Kruisbessen 26; Tuinboo- nen 42 Aardappelen 4ys8 To maten 624. Per stuk Bloemkool iy29 Savoiekool iy22 Spitskool 11/s 2 Roode kool 47 Komkommers Vs—^Vs> Andijvie x/4—3 Sla y2l1/^ Meloenen 1326. Per bos Selderij ]/2—2; Kroten 1iys Juin Vs1 Vs Peen 23ys. 2 Juli. Per K.G. Snijboonen 2028. Idem II 13 49. Wagenaars 2122. Boterboonen 1821. Dubbele boonen 26 30. Tuinboonen 1 27, Spinasie 47. Postelein 36. Erwten 38. Krombek 512. Aard appelen 47. Aardbeien 420. Kersen 6—22. Frambozen 822. Rabarber 4 21/8. Per stuk Bloemkool iys3. Savoiekool 12. Spitskool 17,2. Roode kool 47. Komkommers s/4 372 .Meloenen 2023. sia ï—i y8 Per bos Selderij ya1. Peen 13ys W VEILING VEEN. 29 Juni. Schoolmeesters f 4.10f 4.90. Eigenheimers f 4.20f 4.40. Paarsputten .f 6.50f 7.20. Poters f 2.80—f 4.40. Aanvoer 9200 K.G. 2 Juli. Schoolmeesters f 4.90f 6. Paarsputten f 6.40f 7. Eigenheimers f4.00 f4.30. Poters f 3.00f 5.00. Aanvoer 4200 K.G. Alles per 100 K.G. 3 HAAGSCHE VEILING. 2 Juli. Meikersen 12 20 Roode kersen 68 Zwarte Kersen 1044; Variksche zwarte kersen 10 44; Napoleons 1014; Spaan- sche kersen 14—16 Boskoopers 1214 Rouanen 1216 Volgers 1016 Wijn kersen 1214 Eysdener kersen 1820; Aardbeien 1422 Roode bessen 1018 Zwarte bessen 12Kruisbessen 812. Alles per K.G. 1!' i VEILING ZALTBOMMEE. 30 Juni. Madamme Matót 514; Frambozen 7—21 Meikersen I 1421 Zwarte kersen 412; Roode bessen 4—13; Zwarte bessen 713 Kruisbessen 45 Eerstelingen 3y24yaBlauwpitten 5 6 Eigenheimers 3yz5 Schoolmees ters 2yg5 ct., alles per K.G. 2 Juli. Per K.G. Madamme Matöt 1320. Frambozen 826, Meikersen 111 49. Roode bessen 8—48. Zwarte bessen 1120. Kruis bessen 311. Boterboontjes 18. Wage naars 18. Tuinboonen 2. Doperwten 5—9. Eerstelingen 3 5. Blauwputten 3y2 57<j - Eigenheimers 3y25y2 School meesters 34y2 Per stuk Witte komkommers 2. Roode kool 47, Savoiekool 1. Bloemkool 35. Spitskool 1V2. Ontvangkantoor Woudrichem. De Ontvanger maakt bekend, dat hij aan zijn kantoor voor het aanvragen en inleveren van aangiften ter bekoming van een kosteloos rijwielmerk voor het belastingjaar 1934/35 zal zitting houden op Maandag 16, 23 en 30 Juli en 6 Augustus. Vrijdag 20, 27 Juli en 3 Augus tus a.s., 's avonds van 778—973 uur (N. T.). De laatst uitgereikte aanslagbiljetten van de Inkomstenbelasting moeten worden medegebracht. Zij, die door het gezinshoofd zijn aan gewezen tot het gebruik maken van een kosteloos merk, moeten een schriftelijke verklaring overleggen, ten Ontvangkantore verkrijgbaar. Aanbevolen wordt van deze zittingen zooveel mogelyk gebruik te maken. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer van de Courant, Geachte Lezers en Lezeressen: Wat hebben die 4 weken lang ge duurd hè, zul je zeggen. Ja? mer Drik- kus heeft het druk gehad moet je den ken met hooien, en de gezegde's van mijn vrouw te onderzoeken, die zij mij de .vorige keer naar het hoofd slingerde, mer ik moet zeggen lezers, ze heeft in vele dingen gelijk gehad. Zooals je weet schreef ik in mijn eerste -stukje, dat wij nooit geen brand meer zouden krijgen, nu wij zoo'n bes te motorspuit hadden... Donderdags 's avonds heb ik en mijn vrouw, dit ook nog besprokenen Vrijdags Lezers, er is op de plaats van den brand al zooveel reclame over de hoe danigheid ,van onze motorspuit ge maakt, dat ik hierover besloten heb te zwijgenMaar, waar ik wel iets over wil schrijven is dit: Ze vertelden mij, dat de gasten van de spuit met hun chauffeur, .allen voor hun betrekking hebben bedankt. Als het waarheid be vat, ,vi-nd ik zulks kinderachtig, om zoo iets te doen. en goedkoope huismiddelen tegen gevatte koude, griep, influenza, slijmhoest, ver stopping, volheid in de borst, gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, trage ontlas ting, slechte spijsvertering, enz. zijn de geneeskrachtige Wortel boer's Kruiden en Wortelboer's Pillen van Jacoba Maria Wortelboer. Reeds duizen den hebben er baat bij ge vonden. Zij ook U zult tevreden zijn over de heilzame uitwerking. Vraagt aan diegenen, die ze reeds gebruikt hebben, dat is het beste bewijs. Overal verkrijgbaar. Wat (zeg je lezers, hoe ik er achter kwam... .dat zal Ik je vertellen). Za terdags 's avo'nds kwam in van de scheerwinkel, over de Kruisstraat en zooals .altijd1, stonden er enkele men- schen h'et nieuws van ons dorpje te bespreken. 'Oudergewoonte bleef ik hier even bij staan (en opeens zegt er een: Zeg Or,ik, wil jij misschi'en chauffieur worden op d'e motorspu.it, j\p hebt op de 'Hofef altijd miet paard en. wagen ge reden jen ■nOiO.it geen ongelukken ge had, je kunt h'et b/est doien, alle be dienden van die spuit hebben bedankt zeggen zeen ik geloof, dat je drie gulden per week krijgt als je ja zegt en je krijgt eten leeren jasje aan, en Oen Zuidwester op en laarzen aan, waar je heelemaal geen pijn in voelt. Ze zeggen, toe Dr.ik neem jij het baantje... Ik zeg, tlat durf ,ik zoo maar niet te wagen hoor, het is mooi van jullie om' het mij te geven, mer ik zal -naar huis gaan en mijn vroujw vragen of ik Wet doen mag. Zooals je begrijpen zult lezers, had ik graag zoo' Iets willen heben (alls het waar is dat er f150.van gege ven wordt ,per jaar). Mijn vrouw zag zeker al, dat er wat gebeurd1 was, want het eerste dat ze vroeg wasZeker iets op straat van den brand gehoord', Drik, zegt zie. Ik zeg, ja vrouwze vragen me daar, of ik chaffeur wil worden op de motor en dan kan ik krijgen f3. per week, zoo maar voor n»iks, alleen maken dat alles klaar staat Maar toen had' je mijn vrouw eens moeten hoorenZe zegt, jou „ezel", jij chaffeur!! Probeer Liever eerst een fiets in en uit elkaar te halen, eer je aan zoo iets begint; je bent veel te oudervVetsch man, je weet heelemaal niet dat er een Sinterklaas bestaat en dan met zoo ,iets te beginnen, hoe kom je er bij m,ensch, je weet nog n,iet wat je moet doen als er brand ,Is. Ik zeg, vrouw je moet njiet zoo driftig zijn. Luister eens hier, es het nou geen man doet, wie moet dan •id het •vervolg de menschen nat spui ten. Het kanl mij' nüets schelen, jij doet het niïe Drik, jij blijft op de Hoef. Lezlers, «ik was er weer van uit me kaar ,zo.o eten mooie verdienste in de zen tijd te moeten vaarwel zeggen. Mer je weet es mijh vrouw zeg af., dan as het klaar, dat begrepte. Nou ga ik eindigen, lezers, voor de zen keer genoeg, want meer plaats ruimte krijg ik dezen keer niet. DRIKKUS. Almhoeve, 25 Juni 1934. Openbare vergadering van den raad der gemeente Brakel, gehouden op Woensdag 27 Juni 1934, des voor middags om elf uur, ten gemeen tehuize. Voorzitter: S. van Dalen. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd vastge steld. Ingekomen stukken: Een besluit van Heeren Ged. Staten in de Provincie Gelderland, houdende goedkeuring op het Raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening groot f 4000. Van hetzelfde College, waarbij de beslissing omtrent de vaststelling van een .verordening tot wijziging van de verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch wordt verdaagd. Van het gemeentebestuur van Kerk wijk een schrijven, waarbij wordt me degedeeld, dat de begrooting voor het Vleeschkeuringsbedrijt Kerkwijk, dienst 1934 dolor Ged. Staten ongewijzigd is goedgekeurd. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Daarna komt in behandeling de ge meenterekening over het jaar 1932. De nota van aanmerkingen wordt beant woord en een kleine wijziging in de rekening wordt aangebracht. Vervolgens wordt de begrooting voor het dienstjaar 1934 nader vastgesteld. Verschillende posten worden verlaagd, waardoor een besparing van f2169.50. Inkomsten worden verhoogd1 met f133.zoodat het uitgestooten be drag kan worden verlaagd met f 3022.45 en gesteld kan worden op f4506.45. In behandeling komt een verzoek van G. R. de Vries en anderen, d.d., 27 Juni 1934, waarbij verzocht wordt heiningen te plaatsen op de plaatsen waar de rioleering is aangebracht. De Voorzitter stelt voor, op het ver zoek afwijzend te beschikken, daar de personen de helft van de slooten er bij hebben gekregen en er daardoor dus veel beter van geworden zijn. De heer H. C. van Daalera vraagt, om welke reden zij er beter van geworden zijn. De Voorzitter wijst er nogmaals op, dat zij den halven sloot krijgen. De hejer van der Veer merkt op, d,at zij die reeds hadden. De heier van Veenendaal zegt, dat de meiesten liever gewild zouden heb ben, dat de slooten gebleven waren. De Voorzitter ziet geen enkele re den om nu enkele honderden guldens weg te gooien om heiningen te plaat sen. De 'heer Vermeulen merkt op, dat dommige menschen zelf over gaan tot het plaatsen van :een heining, maar als de gemeente op een plaats de heining gaat zetten, zullen de menschen uit de Koningstraat ook graag van ge meentewege een heining willen hebben. De Voorzitter vraagt zich af of die gemeente verplicht is heiningen te plaatsen Er Wordt besloten de beslissing aan te houden. Op het verzoek om een bijdrage Voor reparatie van een woning wordt afwijzend1 beschikt. In de eerste plaats, omdat de woning onbewoonbaar ver klaard is en niet meer in bewoonbaren staat gebracht kan worden en omdat met een gering bedrag een degelijke reparatie niet ware uit te voeren. Op een dergelijk verzoek wordt even eens afwijzend1 beschikt, daar de raad van meening is, dat de hypotheekhou der <ïn de eerste plaats belang heeft bij het goed1 onderhouden van een Woning. De heer Duijzer merkt daarbij zeer terecht op, dat wanneer van gemeen tewege daarvoor geld beschikbaar ge steld wordt, het feitelijk ten goede van den hypotheekhouder zou komen. Komt in behandeling een verzoek van de wed. A. Klop, om het plaatsen van een W.C., daar bij het aanleggen van een rioleering de bestaande W.C. is afgebroken. Den gemeente-opzichter over deze zaak gehoord, verklaart, dat aan adres sante Is aangeboden een nieuwe W.C. Voor den prijs van f 6.50. De heer Vermeulen is bang, dat wan neer dit verzoek wordt toegestaan, weer meerdere aanvragen zullen binnen ko men. Wethouder L. van Dalen merkt op, dat de W.C. met put van gemeente wege geplaatst zou kunnen worden op kosten van belanghebbende, doch dat zij over de betaling niet lastig geval len zal worden. Alzoo wordt besloten. De heer Duijzer vraagt hoever het met de plannen voor een streekwater- ieiding staat. De Voorzitter licht een en ander toe toe in verband met de officieéle stuk ken, waaruit b'lijkt, dat die plannen voorloopig geen voortgang zullen heb ben. De heer Duijzer merkt op, dat in dertijd door den Raad is besloten, dat bij muziek- en zanguitvoeringen op de tent door den gemeente-veld wachter toezicht uitgeoefend kan wor den. Tijdens de zang- en muziekuitvoe ringen wordt er veel lawaai gemaakt en toezicht wordt er niet uitgeoefend. De heer van Veenendaal vraagt of de gemeenteveldwachter niet te veel in het Munnikenland zit en of hij daar wel thuis hoort. Naar zijn meening ge beurd er niet zoo heel veel in het veld. Wethouder L. van Dalen is van nvee- ning dat op de enkele haasjes die in het Munnikenland zitten wel toegeke ken mag Worden en vraagt voorts of aan den veldwachter wel mededeeling gedaan Wordt wanneer muziek- en zanguitvoeringen zullen plaats hebben. De Voorzitter zegt, dat bij opdracht zal "geven om tijdens muziek- en zang uitvoeringen toezicht uit te oefenen. Een langdurige discussie ontstaat naar aanleiding ,van het niét betalen van crisis-boter door een armlastige. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. AMMERZODEN. Onder leiding van den bouwkun dige J. F. Goesten, had de aanbesteding plaats voor het bouwen van een landhuisje voor rekening van den heer H. Vos te Well. Ingeschreven werd als volgt J. Goesten en v. DulmeD, Ammerzoden, f 4841. Jos. de Wit en J. Goesten, f 4775,15 P. A. Kramer, Genderen, f 4379, H. v. d. Zalm en P. J. Blom, Rossum, f 4125. A. H. van Reekum, Haaften, f 3920, Begrooting f4000. Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. ANDEL. De tweede sluisdeur van de Wil- helminasluis is thans gelicht. De ver richtingen liepen vlotter van stapel dan de vorige maal. De duiker behoefde slechts kort dienst te doen, terwijl het verwisselen der groote zware sluisdeuren en het vooraf plaatsen van de z.g. Staats- kuip zonder tegenslag plaats had. Met het opzicht over deze werkzaamheden is belast de heer J. den Besten, oud-sluis meester te Gorinchem. Het plukken der zwarte bessen is in vollen gang. De prijs is laag en beloopt 10 tot 12 cent per K.3. AALST. Naar wij vernemen, is door Mej. C. v. d. Haart, onderwijzeres aan de O. L. School alhier, wegens huwelijk ontslag gevraagd tegen 13 September a.s. De Meisjesvereen. „Lydia" alhier maakte per autobus een reisje naar Den Haag en Scheveningen. BOMMELERWAARD. In verband met de inwerkingtre ding op 1 Juli 1934 van het nieuwe Rivierpolderreglement zijn door Gedep. Staten van Gelderland met ingang van gemelde datum voor de eerste maal be noemd tot hoofdingeland in het polder district Bommelerwaard boven den Meidijk, o.m. In den dorpspolder AalstB. Haasakker, W. A. Maas, G. P. van Tricht, G. A. van de Werken, allen wonende te Aalst. In den polder Ammerzoden en Well A. J. Bakker, W. van Loon Wzn. en G. van Genderen Dzn., allen wonende te Well, H. G: Somers en Jac. van den Oord JaczD., te Ammerzoden. In den polder Del wijnen Mej M. Bok te WellG. A. v. d. Kolk te Nederhemert. In den polder Gameren: A. de Hoop, J. J. Baijense, A. Hedel, G. A. van Tuijl Adrzn., H. van den Werken Jzn., J. H. van de Werken P.Azn., allen te Gameren. In den polder HedelA. D. van der Schans te Andel, A. van den Bogert Hzn,, M. Feteris en R. A. van Leeuwen, allen te Hedel In den polder NederhemertJ. Roose boom, Mar. Vos, M. L. van Genderen en P. Bouman, allen te Nederhemert. In den polder Zuilichem boven den Meidijk A. R. J. Maas, A. M. Maas, A. M. van Brakel, R. B. van Brakel, allen te Zuilichem. BRAKEL'. Zaterdagmiddag j.l. kwam het dochtertje van L. van Dalen Jzn., gezeten op haar rijwiel, gereden uit de Koning straat in de richting Gortstraat. Alhier is de weg in slechten toestand, waardoor het dochtertje van D. de macht over het stuur verloor en kwam te vallen. Bij onderzoek bleek, dat het scheenbeen ge broken was en moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen. GENDEREN. De administratie der veiling te Drunen is thans zoo ingericht, dat bij de administratieve veilingen voor vroe ge aardappelen te Genderen en Dussea de aardappelen aan telers door de koo pers zelve moeten worden betaald, dus niet meer op de veiling, hetgeen in het belang der landbouwers is, die nu vlug ger geld voor hun waar ontvangen. Wel moet bij het afgeven van het ver- voerbewijs 4 pCt. veilingkosten en de heffing worden betaald. IIERPT. Door H.H. Ged. Staten van Gel derland is benoemd tot hoofdingeland van den Buitenpolder van het eiand Nederhemert, de heer Th. A. Buijs Mathzn. alhier. 's HERTOGENBOSCH. Vanwege den hoofdingenieur-di recteur van den Rijkswaterstaat in de directie Noordbrabant is aanbesteed: het uitvoeren van bestratingswerken op gedeelten van den weg no. 27 van het Rijkswegenplan onder de gemeenten Almkerk, Dussen, Raamsdonk en Oos terhout. Raming f3300. Ingekomen 10 inschrijvingen: J. van Gooi, Oosterhout f3260 M. Bakkeren, Princenhage f3255 C. v. Strien, Udenhout f3050 J. Haksteeg en H. Dekker, R'dam f3030 J. Kilian en Co., Gorkum f 2995 F. v. d. Pluim, Rosmalen f2960 C. Suos, Dongen f 2900 P. v. Oord, Raamsdonk f2895 B. Beesems en J. v. Haaren, Rotterdam f 2700 C. de Bont en C. Schapens, Raamsdonk f2648 WERKENDAM. Morgen, Donderdag, hoopt de gemengde zangvereen. „U.D.I.", direc teur de heer H. de Bie, deel te nemen aan het groot nationaal toncours te Hoofddorp (Haarlemmermeer) en zal dan uitkomen in de Superieure-afdee+ ling. Door de ingelanden van het wa terschap „Vervoorne-polder" werd Woensdagavond een vergadering ge houden ten huize van den heer de Waal. Wegens afwezigheid van den voor zitter en vice-voorzitter, werd1 de ver gadering geleid door den Heemraad, den heer B. M. Ippel BMzn. Notulen vorige vergadering werden voorgelezen en vastgesteld. Wijziging van het contract met de overige waterschappen, inzake stoom gemaal Nieuwendijk werd' door ingelan den goedgekeurd en opnieuw aan Ged. Staten ter goedkeuring opgezonden. Punt 3 was, voorstel tot stichting van Electrisch gemaal, uitgegaan van het Bestuur. Het Bestuursvoorstel is niet aangenomen, daar de ingelanden! nog nadere gegevens verlangden be treffende het gebruik van een ruw- olie-motor, een electrisch gemaal of verbeterde wieken. Als spreker trad nog op, de heer A„ J. Dekker van Leiden over het behoud van den molen met verbeterde wie ken. Punt 4, het aangaan van een geld- Ieening, enz. kwam nu te vervallen. Na enkele opmerkingen in de rond1- vraag, werd' de vergadering gesloten. Er werden 41 geldige stemmen uit gebracht. Z ALTBOMMEL. Als lid van het bestuur van den Gelderschen Provincialen Brandweer- bond is, in de te Winterswijk gehou den algemeene vergadering gekozen, de heer N. F. Cambier van Nooten, burgemeester alhier. Het gecombineerde college van het Polderdistrict Bommelerwaard boven den Meidijk vergaderde alhier onder voorzitterschap van dijkgraaf H. C. da Jongh. Onder de ingekomen geërfdendag- besluiten waren er van: Nederhemert om aan de wed. P. de Putter weder een uitkeering te doen van f104; Rossum, tot verkoop aan den Staat der Nederlanden van grond onder Driel, benoodigd voor verbete ring der Maas, voor f416. Op voorstel des Dijkstoels werd be sloten om nieuw aangelegde wegen in de polders Zaltbommel, Hurwenen, Rossum en Bruchem, op grond van het bepaalde bij art. 138 vrij te stellen van polderlasten. Die begrootingen der dorpspolders 1934'35 werden goedgekeurd. De dijkgraaf bracht ter kennis van het college, dat een besluit van Ged. Staten is ingekomen, waarbij wordt ingezonden een stel 'teekeningen enz. bevattende een herzien plan tot verster king van de Waaldijken, welk plan sluit met een endbedriag van f 315.000. De Dijkgraaf deeld'e mede, dat de Dijk steel reeds conferenties had met Ged. Staten en wel bemerkt heeft dat de Prov. Waterstaat blijft vasthouden aan de uitvoering dezer plannen. De Dijk steel zal een en ander bestudeeren en 't College op de hoogte te houden. 's middags daar had je het... mijn vrouw begoki van schrik hardop te lachefaomdat ik mij hierover zoo druk had gemaakt, e<n het nu toch nog brandde. 's MorgeDS te ongeveer half zeven van hier vertrokken, waren zij 's avonds 10 uur weer thuis.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 4