Ja, natuurlijk, mijn BRil M. NORT is van Gediplomeerd Opticien Dit nummer bestaat uit 3 bladen j LIMONADE A. BAAIJEN! 5. p.£askltnyzett (o'$ Bank JU. OPEKT Jam enGelei 1and van alten a Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. GORINCHEM, Zusterhuis 6. Bij den dood van Z. K. H. Prins Hendrik. Agentschap van de Atasterdaasche Bank jf.f, Amsterdam No. 5449^ Vrijdag 6 Juli 1934 Drggisterü A. Verschuur-Baert DH blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon/ïït). 19. Postrekening no. 61525. Advertentiên van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiên worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Oprichting eener vereeniging van belanghebbenden bij de Land bou w-Crisis wetgeving De Landbouw Crisiswet 1933 en hare uitvoeringsvoorschriften hebben in boekformaat gedrukt reeds eene respec tabele dikte bereikt en nog steeds neemt h,aar omvang toe. Wekelijks krij gen we 'een bundeltje voorschriften toegezonden, waarvan sommige geheel nieuw en andere ter vervanging van vervalkne, maar de nieuwe zijn steeds meerder in aantal dan z i, die tot ver vanging moeten dienen, hls dus waar lijk geen wonder, dat er slechts zeer weinigen zijn, die in een en ander behoorlijk thuis zijn en alleszins be grijpelijk is het dus, dat zij, voor wie de voorschriften zijn bestemd, er in den regel niets van weten. Alleen door er voortdurend) 'in te wroeten kan men er ten 'slotte van op de hpogte ko men. En is men er eenmaal .van op de hoogte, dan kan men heusch niet zeggen, dat men zijn parate wetsken- nis heeft vermeerderd, maar wel dat men met 'eene collectie voorschriften zijn geheugen geweld! heeft moeten aandoen. De redactie van: wet en uitvoerings- voolrschriften laat aan duidelijkheid meermalen te wenschen over en daar door wordt de bestudeering van die wet ten hare uitvoeringsvoorschriften er zieker niet aangenamer en gemakke lijker op gemaakt. Wij begrijpen dan ook heel goed, dat het getal rechts geleerden, dat zich met eene dergelijke en grondige bestudeering van wet en uitvoeringsvoorschriften bezig houdt, uitermate gering is. Nu heben we met instemming in ons nummer van j.I. Woensdag een be richt opgenomen betreffende de voor genomen oprichting eener Vereeniging van belanghebbenden bij' de Landbouw- Crisiswetgeving .in den Bommelerwaard gecombineerd met het Land van Heus- den >en Altena. Wij wonen hier in eene ^treek met eene bevolking, waarvan het gros be staat uit landbouwers, veehouders, pluimveehouders, griendexploi!anten en tuiniers, allemaal dus menschen, die met de Landbouw-Crisiswet hebben te maken. Gerust kan men zeggen, dat zij behoudens misschien eene en kele uitzondering zoo goed als niets van de wettelijke voorschriften ken nen >en begrijpen, zoodat z.ij deskun dige voorlichting broodnoodig hebben. En nu wil men een vereeniging op richten met vierderlei doel en wel: le. door het houden van lezingen en vraagavonden de leden de voor ieder hunner noodige kennis der Land- bouw-Crisiswetg.eving bij te brengen; 2e. den leden gelegenheid te geven steeds gratis schriftelijk te kunnen vragen, inlichtingen in te winnen of adviezen te nemen betreffende moeilijk heden waarop zij zijn gestuit; 3e. adressen te zenden aan auto riteiten betreffende onderwerpen waar mede men zich niet kan vereenijgen ot die men eenvoudigweg afkeurt b.v. betreffende de beperking in het hiou- den van kalveren; 4e. voortdurend contact te houden met het Departement van Oeconomi- sehe Zaken en de verschillende cri sis-organisaties. Dat de vereeniging over geldmidde len moet beschikken is zoo klaar als een klontje en de eenige manier ,om daaraan te komen is het heffen .eener contributie. Deze behoeft niet erg hoog te zijn d.vv.z. als de vereeniging ,een behoorlijk aantal' leden telt en aTs we dan nagaan waarop een lid voor zijn contributie recht heeft dan moeten we toch zeggen, dat dit buitengewoon veel is. De vragen die door de leden schrif telijk worden gesteld of de inüchtin- tingen, die door hen worden gevraagd, moeten natuurlijk geheim blijven, zoo dat niemand zich ooit behoeft te scha men over eene gestelde vraag of over evraagde inlichtingen. ^evr - „Betuwe" limonadesiroop per heele fleéch 65 ct. 10 flescb. per halve \36 ct. 10 Jamin's limonadesiroop per heele flesch 45 ct. -j- 10 flesch. Limonade gazeuse per literflesch 12 ct. -J- LO flesch. Botermarkt 88 HEUSDE1 Telefoon 52. Het aan de vereeniging verbinden van een bekwaam rechtsgeleerde, die zich in de Landbouw-Crisiswetgeving geheel heeft ingewerkt en die nauw contact met Departement en Organi saties weet te krijgen en te behouden; is van buitengewoon groot belang. Men mag daarbij niet vragen wel ken godsdienst de man belijdt of tot welke politieke partij hij behoort, maar men mag zich daarbij alleen laten leiden door de vraag: „Zou de man de rechte persoon zijn om zijn moei lijke taak in haren vollen omvang naar behooren te kunnen vervallen Wat de enkeling niet kan bereiken, kan soms wel bereikt worden door eene vereeniging. Bij uitstek geldt hier „eendracht maakt macht" en daarom is het van zoo heel groot belang, dat zich direct velen als lid opgeven. De contributie kan en mag geen be letsel zijn als m'en nagaat wat men er voor heeft en de doelstelling der vereeniging moet wel ieders sympathie ten volle wegdragen. Landbouwers, veehouders, tuiniers, griendeigenaren, pluimveehouders, enz. begrijpt goed1 uwe eigen geldelijke belangen, welke gij alleen onmoge lijk kunt behartigen. Samenwerking is daarvoor noodig en daarom „vereenigt U". Geeft uw! naam ten spoedig ste jop aan de U wel bekende adres sen. Prins der Nederlanden. LEVEN EN WERK. De gunstige berichten van de laat ste dagen deden het beste hopen; het laatste bulletin sprak zelfs van een lichte verbetering. En toch ge schiedde het. Weer heeft ons Vor stenhuis en daarmede ons Vaderland een gevoelig verlies geleden. Prins Hendrik is niet meer Z. K. H. Hen drik, Prins der Nederlanden, werd op 19 April 1876 te Schwerin ge boren als zoon van Groothertog Fre- derik Frans II van Mecklenburg Schwerin en Groothertogin 'Marie van Mecklenburg, geb. Prinses van Schwarzburg. Van 1888 tot 1894 be zocht de jonge Prins het Gymnasium te Dresden, terwijl hii in 1894 deel nam aan de ontdekkingsreis van Ehler naar Indië. In 1896 bezocht hii de Militaire Academie te Metz, om het volgend jaar als Oberst- Leut- nant te worden ingedeeld bij het Prui sische Batalion Jagers. In 1901 huwde Prins Plendrik H. K. H. Wilhelmina, Koningin der Ne-' derlanden, na bii de wet van 23 Januari 1901 te zijn genaturaliseerd en hem bii de wet van 7 Februari d.a.v. den titel van Z. K. H. Prins der Nederlanden werd verleend. Z. K. H. bekleedde de volgende militaire rangenVice-admiraal der Marine en Luit-Gen. van het Neder- landsch-Indisch leger. De Prins droeg o.m. de volgende onderscheidingen Ridder in de Orde van den Zwarten Adelaar: Ridder in de orde der Sera fijnen; Commandeur in de Johannes- orde voor Nederland en nog vele andere binnen- en buitenlandsche on derscheidingen Hoewel Z. K. H. lid van den Raad van Staten was, behoorde zijn voor zitterschap van het Nederlandsch Roode Kruis ongetwijfeld tot zijn be langrijkste functies. Toen Z. K. H. op 32-iarigen leef tijd tot Voorzitter van het Neder landsch Roode Kruis werd be noemd, was het bureau van het hoofdbestuur gevestigd in het Page huis, Lange Voorhout 6, Den Haag, daarvoor welwillend afgestaan door H. M. de Koningin. De bureauwerk zaamheden geschiedden toen door één secretaris, thans eere-lid der Ver eeniging, dhr. W. J. Vervloet. De uitgaande correspondentie bedroeg hoogstens 100 brieven per jaar. De gelden konden door den Penning meester worden beheerd in een zak formaat-kasboek. Het is te begrijpen, dat de Prins zich in deze „duffe" atmosfeer niet thuis gevoelde en zijn werklust dienstbaar stelde om de Ver eeniging op hooger peil te brengen, n dat Hem dit gelukt is, mag nu bij dood met groote dankbaarheid n gememoreerd. De Vereeni ging Js^van jaar tot jaar in kracht toegenomen en mag thans in den lande met eere worden genoemd. Dit is een verdienste van den Prins, welke het gebeele Nederlandsche volk mag weten. Dat dit ook in het buitenland erkend wordt, is zeer duidelijk naar voren gebracht in de slotzitting van de in 1927 te Den Haag gehouden Dertiende Intern. Roode Kruis Confe rentie toen de voorzitter van de „Ligue des Société's de la Croix Rouge" daarvan in zijn rede, nemens al de Intern. Roode Kruisen getui genis aflegde. Want de Prins is niet alleen voor het nationale werk van het Nederlandsch Roode Kruis werk zaam geweest, maar bezocht ook meerdere malen de Intern. Roode Kruis Conferentie, waardoor hii in aanraking kwam met de kopstukken der Roode Kruis Vereenigingen. En toen dan ook in 1927 de voorzitter van het Comité Internationaal des Société de la Creix Rouge, de oud- bonds-president der Zwitsersche re publiek Gustav Ador kwam te over lijden, begaf de Prins zich uit Lugano, waar hii tijdelijk verbleef, onmiddel lijk naar Geneve om bij de begrafenis niet alleen het Nederlandsche Roo de Kruis te vertegenwoordigen, maar ook om met de vertegenwoordigers der Intern. Roode Kruisen getuigenis af te leggen van het groote verlies, dat het comité had getroffen, door het heengaan van dezen voorzitter. Dat de Prins het werk van het Roo de Kruis als z ii n werk beschouw de, blijkt wel {uit het feit, dat Z. K. H. indien niet door andere plichten ge roepen steeds persoonlijk de alge- meene hoofdbestuurs- en dagelijksche bestuursvergaderingen voorzatdat Hij dagelijks om negen uur in zijn werkkamer in het gebouw van het Nederlandsch Roode Kruis, Princes- segracht 27 te Den Haag aanwezig was en de loopende zaken met de leden van het bestuur besprak, de Verstrekt Handeleeredieten tegen jwtder overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-qotfrant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingeni Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvért Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden d'Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directiö T. BOONSTRA 99 MET in 10 minu*én (Oranje- Mapcbelade- Citroen-Gelei brikozen Jam) CENT PER PAKJE. Botermarkt 72 Heusden. Vergadering van den Raad der ge meente DUSSEN, op Zaterdag 30 Juni ,des n.m. 5 uur. 1 Voorzitter: Edelachtb. Heer J. J. H. I Snijders. Afwezig de heeren v. Dijk en. v, d. Zouwen. De Voorzitter opent de vergadering, waarop het nieuwbenoemde raadslid, de heer G. v, Rijswijk, de vereischtie eeden aflegt. De Voorzitter wenscht den heer v, Rijswijk geluk met zijn benoeming en! spreekt den wensch uit, dat het dezenl gegeve moge zijn, met voldoening werkzaam te zijn in het belang deij gemeente. De heer v. Rijswijk dankt voor deze woorden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De openbare vergadering wordt hier-; op geschorst. Na heropening komen de ingekomen stukken aan de orde. Schrijven van Ged. Staten, waarbij het Kon. Besluit wordt toegezonden; waarbij goedkeuring wordt verleend! aan het raadsbesluit tot heffing van opcenten op de gem. Fondsbelasting. Begrooting 1934 van den vleeschkeu- ringsdienst Alinkerk, sluitend in ont-: vangst en uitgaaf met een bedrag van secretarissen en het verder bureauper soneel. De staf van 'de Roode Kruis- vereeniging is onder de meer dan 25- jarige leiding van Z. K. H. belang rijk uitgebreid moeten worden en bestaat thans uit een tweetal secre tarissen, een medisch adviseur, een ambtenaar in algemeenen dienst, en vier typisten, welke staf bii groo- tere acties vaak tijdelijke uitbreiding behoefde. De Prins was ook steeds gaarne bereid persoonlijk belang stelling te toonen in d.e werkzaamhe- deen der afdeelingen, indien zii door een daad blijk gaven, dat zii de taak van het Roode Kruis naar behooren f 6445.75 en een post onvoorzien van vervullen. De Prins kende ook de le- f 459.79. den van de meeste afdeelingsbesturen De Voorzitter zegt, dat het aanvan- persoonlijk, hetgeen hem de leiding kelijk in d'e bedoeling lag het batijg van de algemeene vergadering zoo Saldo te verdeelen onder de aangeslo- gemakkelijk maakte, daar Hij, wan- ^en gemeenten. Men wil daarmede nul neer door een afgevaardigde het wachten en 20u het ba- woord werd gevraagd, op de hoogte 6.„ was, die defnj persoon was en welke saldo w/len, bestemmen voor de afdeeling hij (zij j vertegenwoordigde, bestrijding der kosten van aansluiting! Wanneer Nederland door een ramp bij den destructor en den bouw van werd getroffen, dan stond Hii dade- kadaverhuisjes. lijk gereed om de plaats van den Huurovereenkomst door den ontvan-: ramp te bezoeken en zich te over- ger der registratie toegezonden, betref-: tuigen, dat de noodige maatregelen fende de woning van v. Tilborg. Deze waren getroffen om hulp te verleenen. overeenkomst wordt voor een jaar ver. Zijn krachtig gestel en zqn plichts- J gevoel maakten, dat Hii zoo mogelijk e'17 nergens ontbrak, waar Zijn aanwe- roces-verbaal van kasopname bij zigheid noodig was. den gemeente-ontvanger op 16 Juni,' Een der vele voorbeelden mag hier waarbij allies in behoorlijke orde is zeker wel worden gememoreerd. Toen bevonden. in den avond van 1 Juni 1927 de Overzicht le kwartaal waren keu. stormramp in Overijssel en den Ach- ringsdienst Breda terhoek van Gelderland bekend werd, Rekening 1933 van dezen zelfdenl liet Z. K L onmiddellijk maatie- dienst, sluitende in ontvangst en uit.' gelen treffen, dat H11, vergezeld van ^00^0 cc- den eersten onder-voorzitter, van het Sa^'e" met een bedrag van f 62263.55. Nederlandsch Roode Kruis, luit. gen. 1 Schrijven van den N.C.B., waarinl buiten dienst Jhr. J. J. Roëll op 2 wordt aangedrongen op aansluiting bij Juni met den eersten trein des mor- den destructor te Son. gens om acht uur uit Den Haag i De heer Koekkoek acht het bezwaar, naar de plaats des onheils zou kun- lijk, dat de kadavers soms een dag( nen vertrekken. Om half tien was zulien m0;eten blijven liggen, vooraf1 Hn rgeds in Heede en bezocht, ver- j-,jj miltvuur is dit zeer ongewenscht- M namid^gGkwam Hif3 bo het Voorzitter antwoordt, dat het in Loo terug om aan H. M. de Konin- de bedoeling ligt, de zaak yoorloopig gin verslag uit te brengen en vertrok zp° eenvoudig mogelijk te doen func- om halfzes weder naar Den Haag, tioneeren. Het bezwaar van den heen aangezien Hij had toegezegd de wed- Koekkoek wordt ondervangen zoodra strijden van den Officierenbond bij de kadaverhuisjes gereed zijn, vermoe. te wonen. Om acht uur was hii des avonds in de Schermzaal aanwezig, en kwam om half elf zijn opwach ting maken bii het Weldadigheids feest van de Drentsche venen op de Waldsanck! Om één uur des nachts was zijn dagtaak afgeloopen. 3 Juni des morgens om negen uur was Z. K. H. weder in zijn werkkamer van het gebouw van het Nederlandsch Roode Kruis aanwezig en had zijn dagtaak wéder aanvaard. 'Nu is de energieke voorzitter van het Nederlandsch Roode Kruis niet meer. En het zal een van de stoerste werkers missen. delïjk zullen er te Dussen 3 gebouwd moeten wordlen en gezamenlijk met Nieuwendijk 1 aan het eind van de Nieuwe steeg en 1 in Dussen binnen* De regeling betrekking hebbende op, toetreding wordt vastgesteld. Briet van den Minister, waarin wordt bericht, dat met ingang van 1 Juli wij. ziging wordt gebracht in de steunbeü dragen. Deze zal bedragen voor ge. organiseerde gehuwden 7.per week! plus 50 ct. voor gezinsleden boven de twee. Kostgangers f5.50. Voor regie, mentair niet rechthebende en dubbel uitgetrokkenen f6.50 en- f5.Vo.ot Langstraat telbf. No 15 FLasrrisclptilcs'veer.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1