Dit nummer bestaat uit 3 maden wiizmiis Fumax-Gaskegel. S. p. tankhoyz» h (o's Bank Jf.V. LIMONADE. A. BA AI JENS, ZATERDAG 14 JULI tot en met DONDERDAG 19 JULI t ZM UITGAVE FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. No. 5451 Vrijdag 13 Juli 1934 LET OPI Firma L. COOPS, De plechtige ter aarde bestelling van den Prins Agentschap tan de Amsterdamse Bank Jf.V-, Amsterdam PROPAGANDA-DAGEIC Wat wil dat zeggen? Dat wil zeggen s STORMLOOPPRIJZEN. Duizende Lappen en Restanten Heerencostuums Kindercostuums 1and van altena Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten lOcent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiên van 16 regels 00 cent. Elke regel meer 15 cent Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiên worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 0 uur ingewacht. Bij BLOEDARMOEDE en BLEEKZUCHT per Flesch 75 cent. DROGISTERIJ Gasthuisstraat 62 Telefoon 264 GORINCHEM. Voor de tweede maal in dit jaar trok met slechts enkele maanden tus- schenruimte een Koninklijken rouw stoet door de straten van Den Haag, op weg naar Delft om aan den Ko ninklijken grafkelder in de Nieuwe Kerk een lid van ons vorstenhuis toe te vertrouwen. Toonden de blijken van deelne ming uit alle kringen onzer samen leving, na het overlijden van Konin gin Emma, hoezeer deze vorstin leef de in de harten van talloozen, niet minder hebben de dagen na het ver scheiden van den Prins-gemaal op de meest ondubbelzinnige wijze aan het licht gebracht, hoezeer deze Prins alom geliefd was om zijn groote be langstelling in het wel en wee van ons volk, om zijn werkzaamheid en vooral ook om zijn goedmoedigheid en zijn eenvoud in den omgang. In de beide Kamers der Staten-Generaal is daarvan getuigd, evenals in tal van kringen, waarin men de belangstel ling, en het medeleven van Prins Hen drik noode zal missen. Het was dan ook zeker niet te verwonderen, dat vandaag op dezen dag van nationalen rouw in Den Haag vele bedrijven waren stopgezet en kantoren en magazijnen waren geslo ten en reeds zeer vroeg in den och tend tienduizenden en nog eens tien duizenden, uit alle oorden des lands samengestroomd, de straten der re sidentie vulden om zich tijdig te scha Vv. .v>' ren langs den meer dan io K.M. langen weg van het paleis naar de Nieuwe Kerk in Delft. Tegen 8 uur werd een groot ge deelte van Den Haag voor alle rij- verkeer afgesloten en kwamen mili taire troepen aanmarcheeren. De eerewacht ter weerszijden van den ingang van het koninklijk paleis aan het Noordeinde wordt betrokken door een detachement van het regi ment grenadiers, groot honderd man met het omfloerste vaandel. Bij deze eerewacht stelde zich op de regi ments-commandant, luitenant-kolonel jhr. De Brauwj* en het muziekkorps van het ie regiment infanterie. De trommels waren met rouw om floerst en ook aan de muziekinstru menten waren rouwstrikken beves tigd. De officieren droegen een rouw band om den linkerarm. De militaire afzetting langs het eerste gedeelte van den weg, van paleis tot Vijverdam, bestond uit ver tegenwoordigers van bijna alle korp sen der Nederlandsche landmacht, welke niet van den stoet deel uitma ken. Het geheele leger is vertegen woordigd: infanterie, huzaren, lucht- vaartafdeeling, schoolcompagnie van den motordienst, wielrijders, veld-ar- tillerie, hospitaal-soldaten, motor-ar tillerie, enz. enz. Het dichtst bij het paleis nog vóór de militaire afzetting, stond in het Noordeinde ter weerszijden van den weg een eerefront opgesteld van ioo man van de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis, onder commando van den militairen commissaris, kolo nel W. J. Lucardie. Veel publiek was er in de naaste omgeving van het paleis niet toege laten. Onder den ouden kastanjeboom recht tegenover het paleis, stonden de burgemeesters van een groot aan tal Nederlandsche gemeenten, onge- door de PRIJS f 1.—. Vraagt inlichtingen in de Drogisterij A. VERSCHUUR—BAERT Botermarkt 72 Heusden. veer vijfhonderd in aantal. Ook stond hier een deputatie van de Johanniterorde, om hun commen- dator een laatsten groet te brengen en voorts een groote vertegenwoor diging van de Nederlandsche pad vinders. Bij de rechter colonnade hadden verschillende oud-, opper- en hoofd officieren van ons leger een plaats gevonden. De Heulstraat was geheel bestemd voor de schoolkinderen. El ke school had een deputatie van vijf kinderen daarvoor mogen aanwijzen. Het was negen uur toen de Ko ningin en de Prinses van het Huis ten Bosch in het paleis Noordeinde aankwamen. De militaire eerbewijzen werden gebracht en onder doodsche stilte betraden moeder en dochter het paleis, waaruit zoo dadelijk een geliefden man en vader zou worden uitgedragen. De rouwstoet bestond uit zes gala hofkoetsen bestemd voor de buiten- landsche vorstelijke personen en en kele hooge hofdignitarissen, voorts een aantal gala-coupé's en andere hofrijtuigen. Tusschen deze koetsen vormt de rouwwagen een middenpunt als hoofdmoment van den vorstelijken rouwstoet. Op het oogenblik dat de lijkwa gen aankomt en de kist zichtbaar wordt begint de treurmuziek te klin ken. De kist wordt door de hof ja gers in de lijkkoets geplaatst terwijl de koningin en de prinses met de overige vrouwelijke verwanten bij den ingang van het paleis het uitdragen gadeslaan. De lijkkist werd gedekt door de bloemstukken. Deze rouwwagen biedt voor de dui zenden, die langs den weg geschaard staan, een schouwspel als nog nim mer gadegeslagen. Overeenkomstig den reeds jaren geleden kenbaar ge- maakten wensch van den Prins, zou zijn begrafenis een „witte begrafe nis" zijn. In verband met dezen wensch was de rouwwagen dan ook geheel wit geschilderd. Acht zwarte paarden met witte kleeden en mane- kappen omhangen, trokken den wa gen voort. Zes daarvan werden van den bok gereden en het voorste span door een postiljon. De wagen heeft zilveren tuitban- den. De gala-bok is gedrapeerd met wit laken, omzoomd met zilver en franje en draagt ter weerszijden het kopinklijk wapen in zilver. De hemel van den wagen is afgezet met een zilveren omlijsting en draagt een zil veren kroon, terwijl aan de vierhoe ken witte struispluimen met zilveren tblbf. ho. is Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen} Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt géiden d Depositorentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA franje zijn aangebracht. Ook de lan taarns zijn met een witten rouwhoes omhangen. De geweren worden gepresenteerd, de vaandels nijgen, ontroerd ontblo- den de duizenden het hoofd, terwijl plechtig de muziek van het iste re giment infanterie de melodie inzet van een oud-Hollandsch lied gemaakt op den dood van prins Willem I uit de „gedenk klancken van Vale rius," wordt de kist door 12 hofja- gers van het Paleis Het Loo door de vestibule naar buiten gedragen en in rouwwagen geplaatst. Precies kwart voor tien het vast gestelde tijdstip zette de rouwstoet zich in beweging. De zwarte koppen der paarden staken sterk af tegen de witte kleeden. De bloemstukken die de kist dekten waren van de Koningin en Prinses. Ook eenige tuil tjes bloemen waren daarbij gelegd. De beide kransen achter aan den lijk wagen waren van de naaste familie van den Prins. Toen begon het in stappen in de rijtuigen, hetgeen de Koningin en de Prinses gadesloegen voor een venster van "het Paleis. De „Betuwe" limonadesiroop per heele flesch 65 ct. -f- 10 flesch. per halve 36 ct. -f- 40 Jamin's limonadesiroop per heele flesch 45 ct. -f- 40 flesch. Limonade gazeuse per liter flesch 42 ct. 40 flesch. Botermarkt 88 HEUSDEN. Telefoon 52. Prinses was in het wit gekleed met witten hoed. Toen het einde van den stoet het paleis verliet stond de Prinses nog! voor het venster. De belangstelling overal langs deni weg was enorm. Het voorbij trek ken van den stoet duurde ruim een) half uur. De posten van E. H. B. O. moesten zeer vaak handelend optre den daar de warmte in de drukte me nigeen te machtig was geworden. Do militairen kregen speciale orders ten einde beter tegen de warmte bestand! te zijn. De belangstelling te Delft was nogi grooter, dan bij de begrafenis van| de Koningin-Moeder. Een dichte; menschenmenigte verdrong zich aan beide kanten achter de hekken en de) touwen. Ook aan de overzijde van de stadsgrachten stonden dichte men- schenmenigten. I Om kwart voor twaalf bereikte dei kleine stoet, waarvan in de eerste autoi met de koningin en de prinses de groot-hertog van Mecklenburg wasi gezeten, het marktplein te Delft en onder het spelen van het Wilhelmus betrad de koningin het kerkgebouw. Om half een reed de rouwstoet het plein op en werd de kist het voorpor taal der kerk ingedragen. Onderwijl' waren de bloemstukken door een zij- ingang in de kerk gebracht en rond1 de catafalk aan den ingang van den grafkelder geschikt. Om vijf minuten voor een gingen de beide groote deuren van het koor der kerk open en werd de kist en daarachter de vorstelijke stoet zicht baar. De plechtige dienst nam daaropi een aanvang. Prof. Obbink hield de volgende toespraak Wie had den 27sten Maart kunnen vermoeden, dat nu reeds weer de deuren van den Koninklijken graf kelder zich zouden ontsluiten om den als sluiting van onzen uitverkoop houden wij nog Wij zullen verkoopen aan voor slechts enkele centen. Een groote partij voor Halve prijzen. HM NIEUW voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard f 5 STORMLOOP-DAGEN IOHAN DE MOL - HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1