BIJDRAGEN f 250f 350 werkpaarden f 120f 200 2ys jarige paarden f 150f240 lx/8 jarige paarden f 100f 150slacht paarden f 50 f 140; veulens f 60f 110; hitten f 70—f 180. MEEUWEN. De Fokpaardendag voor het landbouwtuigpaard, alhier op 13 Juli j.l. gehouden, is weer zeer goed ge slaagd. Het was verleden Vrijdag geluk kig niet de warmste der vele warme dagen, die pas achter ons liggen en bovendien bood de boomgaard van de Fam. v. Buuren, waarin de keu ringen gehouden werden, nog eenige luwte. Het aantal aangevoerde paarden was groot en gaf aan de verschillen de keuringscommissiën handen vol werk. Voor het Militair Certificaat wer den 3 hengsten, n.l. Eichbaum van A. Z. Snoek te Almkerk, Prins Rhein- fürst van de Coop. Ver. in het Land van Heusden en Altena te Meeuwen en Karabin van E. de G. v. Buuren te Meeuwen, benevens een honderd tal merriën aangeboden. De uitslag dezer keuringen wordt eerst later bekend gemaakt. De keuringen vanwege de Prov. Regelingscommissie voor de Paar denfokkerij in Noordbrabant hadden den volgenden uitslag: 2-jarige merriën aangeboden 10. ie prijs f25.Udinia v. Prins Rheinfürst van W. G. J. Branderhorst, te Eethen. I 1 1 l 2e prijs f15.Ucota v. Prins Rheinfürst van G. H. Straver te Ba- byloniënbroek. 3e prijs f 10.Ursala v. Prins Rheinfürst van C. H. v. E verdingen te Heesbeen. 4e prijs f 10.Ulliana v. Erbgraf van M. van Mersbergen te Drongelen, res. Ucorie van Prins Rheinfürst van W. Snoek te Nieuwendijk en Uvia van Domburg van A. C. L,. Kamp te Was pik. 1 I I 3-jarige merriën aangeboden 12. ie prijs f25.Tieneke v. Ebert; 2e prijs f15.Thilda v. Emmo; 3e prijs f 10.Tonia v. Nodonus allen van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 4e prijs f 10.een zwarte v. Ho- land van J. Snoek te Nieuwendijk, res. Tjanna v. Custos van T. Mans te Wijk. 4 tot 8-jarige merriën aangebo den 28. ie prijs f40.Pastra v. Ruthard IV van C. P. Kistenmakers te Wer kendam. 2 e prijs f 30.Polo na V. Colonel van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. 3e prijs f25.Sorena v. Holand van Gebrs. Branderhorst te Eethen. 4e prijs f 20.Noliena v. Holand van G. H. Straver te Babyloniën- broek. 5e prijs f15.Sabina vt. Holand van W. Snoek Azn. te Nieuwendijk. 6e prijs f 10.Ottolina V. Ebert van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. Res, Rodona v. Ebert van W. G. J. Branderhorst te Eethen en Poolster v. Holand van J. Leijten te Tilburg. De 17 aangeboden een-jarige mer riën werden 2-maal gekeurd, n.l. door een commissie vanwege de afd. Noordbrabant der Nationale Ver. tot bevordering der Paardenfokkerii in Nederland en door eene commissie voor den Fokpaardendag. De eerste keuring had tot uitslag, dat 9 werden bekroond, ieder met f 10.n.l. Vicota v. Prins Rheinfürst van G. H. Straver te Babyloniënbroek. Vicola v. Prins Rheinfürst van A. de Jong te Almkerk. Vorstin v. Prins Rheinfürst van W. G. J. Branderhorst te Eethen. Vloria v. Prins Rheinfürst van W. Snoek Azn. te Nieuwendijk. Veleta v. Prins Rheinfürst van P. de Waal te Werkendam. Vubina v. Ebert van Wi. Snoek Azn. te Nieuwendijk. Vietia v. Grootmoeder van W. Straver Adr.zn. te Drongelen. Vantine v. Prins Rheinfürst van A. A. van Vugt te Dussen. Valine v. Domburg van Gebrs, Oer lemans v. d. Schans te Drongelen. Voor den Fokpaardendag werden 8 eerstgenoemden bekroond in dezelf de volgorde, n.l. Vicota en Vicola beiden met f 10.Vorstin met f 7.50, Vloria, Velota, Vubina en Vietia met f5.en Vautine met f2.50. Prins Rheinfürst van de Coöp. Ver. te Meeuwen ontving nog een premie van.f 25.als stamvader, terwijl aan 17 zijner kinderen elk een premie van f 5.werd toegewezen. N.l. aan drie 2-jarige, Uldinia van W. G. J. Branderhorst te Eethen, Ucota van G. H. Straver te Baby loniënbroek en Ursala van C. H. van Everdingen te Heesbeen, vijf 1-jari gen, n.l. Vicota van G. H. Straver te Babyloniënbroek, Vicola van A. de Jong te Almkerk, Veleta van P. de Waal te Werkendam, Vonga van M. J. v. d. Beek te Genderen en Vloria van W. Snoek Azn. te Nieu wendijk. 9 veulens, n.l. van P. de Waal te Werkendam, 2 van A. de Jong te Almkerk, T. Mans te Wijk, D.. Mil- lenaar te Andel, J. M. Blankers te Almkerk, Gebrs. Branderhorst te Ele- then, W. Snoek Azn. te Nieuwendijk en G. H. Straver te Babyloniënbroek. NEDERHEMERT. Bii B. en W. dezer gemeente is bericht ingekomen, van den Minister van Onderwijs, dat de Openb. School aan de Zuidzijde der gemeente met 1 Augustus zal worden opgeheven. De meisjesvereeniging alhier, hoopt 1 Augustus onder leiding van Mej. Knoop een reisje te maken naar Scheveningen. De vereeniging „Dor cas" doet een uitstapje naar Valken burg, terwijl de Jongelingsvereen. Marken hoopt te bezoeken. De zang- vereeniging „Nut en Genoegen" zal een bezoek brengen aan Middelburg. NIEUWENDIJK. Naar wij van bevoegde zijde vernemen worden in deze gemeente plannen gevormd om tot oprichting te komen van een vereeniging voor ziekenhuisverpleging. Het ligt in de bedoeling deze vereeniging plaatse lijk te stichten; zij zal dus omvatten de gemeente Almkerk met de. Kille. Als een eerste vereischte zal echter worden gesteld dat de geheele bur gerij ten volle meewerkt. Wanneer het plan slaagt, zal dit een groot voordeel beteekenen voor alle ver zekerden. Het tarief zal veel lager zijn dan bij de instellingen, welke thans hier vertegenwoordigd zijn, ter wijl de voorwaarden veel soepeler zullen worden gesteld dan bij elke andere instelling op dit gebied. We hopen hier later op terug te komen. J.l. Dinsdag maakten de leden der naaikrans „Martha" per autobus een uitstapje naar Zandvoort en om geving. Na een genotvollen dag, keer den allen 's avonds in opgewekte stemming huiswaarts. Morgen Zaterdagavond 7 uur (O.T.) zal de Chr. Muziekver. „Cres cendo", op het IJsclub terrein alhier haar tweede zomerconcert geven. De toegangsprijs voor dit concert heeft deze vereeniging zoo laag mogelijk gesteld n.l. 10 ct. per persoon, school kinderen vrij. Nieuwendijkers houdt uwe muziekvereeniging in eere. Toont door uwe belangstelling een blijk van medeleven voor deze vereeniging, komt allen dit concert beluisteren. Naar we vernemen, zullen de dames der naaischool onder leiding van mej. v. Helden 8 Augustus a.s. een boottochtje maken naar Hoek van Holland. RAAMSDONKSVEER. De heer W. van Raamsdonk Wz slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het examen Doctorandus Wis- en Natuurkunde. Zaterdag treedt voor de Chr. Nat. Werkmansbond op het Hoofdbestuurslid Van Veen uit Gramsbergen. SPRANG. Toen de slager N. alhier met een koe van de markt thuis kwam werd deze zoo dol dat ze, om ongelukken te voor komen, direct moest worden afgemaakt. Terwyl een Kaatsheuvelsch arbeider in de Biersteeg alhier van een vrachtauto sprong, had hy het ongeluk met zijn kleeren vast te blijven zitten, waardoor hij een eind werd meegesleurd. Met een bebloed hoofd werd hij opgenomen en per auto naar zijn woning vervoerd, alwaar hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Als antwoord op het door de afd. Sprang van Patrimonium" verzonden telegram van rouwbeklag aan H. M. de Koningin, werd het n.v. bericht ontvangen. Hare Majesteit de Koningin heeft mij op gedragen de afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" mede namens H. K. H. de Prinses, haar dank over te brengen voor de betuiging van deelneming aangeboden na het oveilyden van Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, Hertog van Meckelen- burg. Hare Majesteit heeft Uwe deel neming ten zeerste op prijs gesteld. w.g. De afd. Particuliere Secretaris van H. M. de Koningin. De naaikrans Dorcas" maakte onder leiding van haar presidente Mevr. Uw vacantie-genoegens kunt U ver- hoogen door U in het bezit te stellen van aangename en prettige lectuur. Gedurende de Zomermaanden hebben wij steeds een ruime keuze REISLECTUUR voorhanden BOEKHANDEL Niet bevorderd 6. Van de 3e naar de 4e klasse J. ter Braak, J. de Jong, C. Metz, C. Paulusse, Sj. de Jong, H. Visch, C. van Horssen, J. Kramer, N. van Leeuwen, M. van Oosterom, D. Paulusse, J. Schoone, allen te ZaltbommelM. Oomen, Bruchem G. Schreuders, Gameren 0. van Zanten, Brakel. Niet bevorderd 2. Van de 4e naar de 5e klasse P. van Buren, D. de Jong, C. van Liere, T. Stappershoef, B. Wolff, P. A. Troost, H. Tijssen, L. Uittenbroek, allen Zalt bommel J. G. de Jongh, C. Hobo, J. C. Herrebout, J. M. Herrebout, allen te Gameren 3. van der Kolk, Nederhemert. Herexamen 1, niet bevorderd 4. Kuijpersv. d Waals een pleizierreisje naar Valkenburg (L Bij een 3 jarig kind, in het gezin van A. C is de ziekte van Weyl gecon stateerd. Men vermoedt, dat het kind slootwater gedronken heeft. De heer O. v. d, Hoeven Azn., slaagde voor het eind examen aan de Hoogere Handelsschool te Dordrecht. Naar wy vernamen heeft burge meester Meijer met ingang van 15 Aug. e. k. aan H. M. de Koningin, met het oog op zijn gezondheid, ontslag aan gevraagd. SLEEUWIJK. Woensdagmiddag werd terege- meentehuize alhier vergadering ge houden van de vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen van ge meenten uit het Land van Heusden en Altena. In deze vergadering, wel ke onder leiding stond van haren voorz. den Ed.Achtb. Heer Snijders, Burgemeester van Dussen, werden besprekingen gevoerd over de be langen der gemeenten. Over de afgeloopen maand werden ter gemeentesecretarie voor den vleeschkeuringsdienst aangege ven 33/4 rund, 22 varkens. Zaterdagavond j.l. gaf de mu- ziekvereen. „Wilhelmina" op het ter rein van den heer T. C. v. d. Waal aan den Rijksstraatweg alhier haar eerste zomerconcert. De belangstel ling was tamelijk groot. VEEN. Het kinderkoor „Het Sijsje" is voornemens een verloting te houden. Door B. en W. werd bereids toestem ming hiervoor verleend. Tot bestuursleden van detuin- bouwver. „Excelsior" zijn benoemd de heeren Jac. v. d. Pol en W. van Wijk. Op de Dinsdagavond gehou den fruitverpachting besteedde men van f1,50 tot f2,50 per H.L. op het hout. Gevonden een huissleutel. Te rug te bekomen bij den gemeente veldwachter. WAARDHUIZEN. Tot hulpcontroleurs by de Landbouw Crisis Organisatie voor Noord-Brabant zijn te werk gesteld: A. Nieuwenhuizen Pz. te Uitwijk, P. A. Nieuwenhuizen en P. Nieuwenhuizen Dz. beiden alhier. WASPIK. Door de Harmonie „Volksvlyt en Volksvermaak" zal op a s. Zondag worden deelgenomen aan het festival op het ten toonstellingsterrein te Tilburg. WERKENDAM. De hoepelmaker B. Hovestadt was met het uitvoeren zijner werk zaamheden op een schelft hout ge klommen. Door tot nog toe onopge helderde oorzaak kwam hij van de hooge schelft te vallen. Men dacht niet anders of er was een groot on geluk geschied. Gelukkig bleek, dat zijn val was gestuit door een partij riet, zoodat hp met enkele kneuzin gen en flinke schrik er af kwam. Tijdens het voetballen kwam H. Damen zoo ongelukkig te vallen, dat hit 'ziin rechterpols ontwrichtte, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ontboden. Geslaagd voor het toelatings examen aan het Gymnasium te Go- rinchem, onze dorpsgenoot, de jon geheer J. Jonker. Door de Chr. Jongel. en Jon- gem. Vereen. „Andreas" werd Woens dag j.l. een fietstocht gemaakt naar de Tentoonstelling te Tilburg. Het was dien dag prachtig weer, zoodat men goed heeft kunnen genieten. Terwijl de ruim 6o-\arige M. Ippel zich .per fiets naar zjjn werk wilde begeven, kwam hij bii den draai van het z.g.n. „Geman" te val len, met gevolg, dat hii met fiets en al door de spiegelruit viel van de slagerii „Gebr. Stam." D;e ge heele groote ruit werd vernield. Per soonlijk bracht hii het er met en kele ontvellingen af. Verzekering dekt de schade. Door de Postduivenver. „Storm vogels" werd een wedvlucht gehouden met jonge duiven vanuit Lier (B.) af stand 76 K.M. Aankomst le duif 14 uur 16 min. en 7 sec. en laatste duif 15 uur 3 min. en 17 sec. Uitslag der prijzen: 1, 2 en 6 J. A Visser en W. v. Berchum; 3 Vos^- Koman; 4 D. A. Vink; 5, 7, 15, 20, 31 en 34 de Vries; 8, 9, 30, 32 en 49 Gebr. Groeneveld; 10, 21 en 43 Vogel-Bakker; Geschiedenis van het Land van lleusden en Altena en den Bommelerwaard 16. De Koning verblijt zijnde dat hij kennis van zijne zuster en haar staat gekregen hadde, heeft zekeren Edelman met de voorn. Koopman na Heusden gesonden om de voorn. Sophia eenige schenkagie te vereeren, en ook met hare 2 zoonen in Engeland over te brengen. Dese Edelman met zijne hij hebbende Dienaers te Heusden op het Slot gekoomen zijnde, heeft de voor noemde Edelman den Heer van Heus den, uut de naam des Konings van Engeland zijn Swager gegroet, en ko mende hij de voornoemde Sophia, zoo heeft hiij die gevonden spinnende geele zijde op een rood wiel: hij heeft haar 11 en 19 J. de Koning; 12"en 48 de |de missive en presenten, dewelke haer Ruiter; 13, 46 en 47 van Kooij-de Koo- b»ij de Koning haer Broeder gesonden ter; 14 en 44 B. Groeneveld; 16 B. v. d. jwaaren, overgelevert, door welke mis- Heuvel; 17, 29, 33 en 35 Klop; 18 de sive de Koning versogt dat de voor- Klerk; 22 en 26 de Boon-Mik; 23 en 24 noemde Sophia met bijde haer zoone Dubbeldam; 25 en 38 Bras; 27 Does- in. Engeland zoude koomen burg; 28 en 41 den Breejen; 36 en 37 Deenik; 39 en 42 van 't Verlaat; 40 D. P. de Jong en 45 de Jong-Buik. Door den heer J. Bottenberg werd aanbesteed een badmeesterswo- riing" voor rekening" van de Mij. tot Nut van 't Algemeen afd. Werken dam. Metselwerk P. Baggerman, f992,50. D. de Koter f 1063, C. H. v. d. Heuvel, f 1064, J. J. van Loon, 'f 1226, Timmerwerk Koonings en Egas f 677, Gebrs. Verdoorn f 680, C. Ritmeester, f732, H. Visser, f733, C. Kieboom, f794, Joh. Baggerman, f963, Schilderwerk Y. de Vries, f 148, X. C. Slagmolen, f 160,50. W. v. d. Bunt, f 190, A. M, v. d. Heuvel, f 209. Lood- en Zinkwerk G. A. Peters, f 84. Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund. Balduiinus voornoemde Heer van Heusden weetende dat hij de voor noemde Sophia buijten kennis van haer vader, die van rouwe gestorven was, hadde weggeleijt, heeft niet willen toe - laafen, dat zijne huisvrouw na Enge land zoude trekken, wat instructie de voornoemde Edelman deede, dog hij heeft eijndelijk geconsenteert, dat bijde zijne zoone zouden mede trekken over zee na Engeland1, gelijk geschiet is. Dese dan in Engeland komende, zijn bij haren oom wel ontfangen, hebben voor de moeder remis verzogt en ver kregen; na dat zij haer nu een wijle int Hofi bij- den Koning hadden opge houden, zoo is daer de tijding gekoo men, dat haer Vader Balduinus was overleden, waer op zij verzogten weder na huijs te mogen keeren, maer de Koning heeft den oudsten bij zig in Engeland behouden en begiftigt en is 'aldaer zonder kinderen overleden, Wat den jongsten aengaat, Robertus genaamt, die heeft hij wederom na de moeder gesonden om zijnen vader int bezit van de Heerlijkheijd Heusden te succederen, en om dat de voor noemde Sophia zijnde eens Konings ZALTROMMEL. Dogter haer zoo gering geagt hadde, Bij de gehouden toelatings- datse met zoo een Heer, zijnde niet examens voor de Rijks H.B.S. alhier na hare qualiteijt, was doorgegaan en zijn geslaagd voor de eerste klasse: 'getrout en dat men ze had gevonden A. M. Brands, M. H. de Vries en L. 'spinnende gjeele zijde op een rood de Jong allen te Rossum; C. L. v. wiel, ,zoo h'aeft hij den voornoemden Tuyl, GamerenJ. A. Blankert, Waar- Robbert, ,als hij na H'eusdten zoude denburg; H. E. v. Voorthuizen, Kerk-'vertrekken, vuut Koninglijke Magt een wijk; M. C. v. Loon, Bruchem; A. 'wapen gegeven, en dat tot een gedue- M. Schrijver, Tuil; Tj. Tjebbe, Op- rige gfedagtenis van dese zaeke te wee- hemert; A. P. v. Balen, Brakel; J. A. v. Lookeren Campagne, W. B. H. de Jong, A. Leer, M. J. v. Zetten, ten ;een schild' van gopd met een rood radek'en (daer in, en daer op een helm van jgoüd' met een croon van asuer, van dien tijd'. (Wordt vervolgd). C. J. den Drijver en W. Schoone, al- staend'e (daer boven op twee Esels- len te Zaltbommel. Afgewezen 3. !ooren m'et een rood radeken daer bin nen, ien d'e voornoemde Robbert heeft RIJKS H.B.S. TE ZALTBOMMEL dit wapen ook aengenoomen en ge- Bevorderd van de le naar de 2e kl. voert, gelijk ook gedaan hebben zijne L. van den Berg, W. Burnet, K. Jacobs, nacomelingen aloude Heeren van Heus- H. Philips, H. van Gameren, W. Krens, den, en de Eedelen daer van gekoomen, M. Metz, G. Wendte, G. Güppertz, Th. wel verstaande, makende daer in een Alkema, J. van Bruchem, J. W. Hendriks, kleijne veranderinge na het gebruijk D. J. de Jong, H. Matzinger, allen te Zaltbommel J. Hobo, GamerenC. de Jongh en M. Kant, NederhemertR. Roza, HedelK. van Wijnen, Gameren. Herexamen 2, niet bevorderd 7. Van de 2e naar de 3e klasse H. de Keyzer, P. Ofïermans, D. van Bruchem, S. Muller, A. M. Ruimschoot, A. Vos, M. van de Werken, W. Parren, A. G. Reichardt, J. Vermeulen, A. J. van Lopik, H. Bragt, allen te Zaltbommel J. C. Herrebout, Gameren J. Kuintjes, Zuilichem G. van der Zalm, Gameren D. Smits, NederhemertT. van Zanten, BrakelS. Goverts, Gameren, BIJBELS en KERKBOEKEN in verschillende prijzen voorhanden in den Boekhandel van de FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. en. TOT DE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10