Veilingberichten. Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in Juni JJ. (ongerekend de directe belastin- renf31.190.074 opgebracht tegen 26.239.445 verleden jaar, toen ech ter nog geen omzet- en coupon belas- (tingen bestonden. De opbrengst is dus bijna 5 milli oen hooger dan 't vorig jaar maar (toch nog 1 millioen lager dan de raming. De opbrengst over de eerste zes maanden van dit jr. is f 162.222.036; Ide raming was f L93.258.750, zoodat de opbrengst dus f_31.036.714 .daar beneden gebleven is. ,De opbrengst over de eerste zes maanden van 1933 was f 150.092.178. 1 (Tot Juni bedroeg de opbrengst der directe belastingen ruim 48 1/2 mil lioen tegen 't vorig jaar 55 millioen, derhalve bijna 61/2 millioen minder. o I PORTEFEUILLE MET GELD VERMIST. Een handelsman te Amsterdam (vermiste dezer dagen, op weg van de Kasvereeniging naar het hoofd postkantoor, een zwart leeren porte feuille, welke een bedrag aan bank papier bevatte van f 4440, alsmede een notitieboekje met stempels van de betreffende firma en een recu van de Kasvereeniging. Door deze fir ma is aangifte gedaan bii de politie (van het bureau Warmoesstraat, die leen onderzoek instelt. Niet onmogelijk is, dat de porte feuille aan den eigenaar is ontrold. DE VERZWEGEN" BELASTINGEN. De verzwegen belastingen naar in komen en vermogen hebben naar de N. R. C. verneemt over de jaren 1931 '32 en 1932'33 tin totaal voor het jgeheele rijk opgebracht f 11.600.000. (Het grootste gedeelte van dit bedrag komt ten goede aan het rijk. In de toe komst zal de belastingopbrengst in het jgeheele land met bijna drie millioen (verhoogd zijn. o BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Woensdag is de tienarige A. Proost, gewoond hebbende Steinstraat 58 te vVlaardingen, die aan den Maaskant ach- (ter de Galgkade aldaar was gaan baden, (verdronken. Woensdagavond is bij het baden in liet Merwedekanaal te Gorinchem de 115-jarige J. B. verdronken. Anderhalf uur later is zijn Lijk opgehaald. n KOEIEN AAN NICOTINEVERGIF- fTlGING BEZWEKEN. Een deze rdagen wilde een veehouder te Schellinkhout (N.H. bij Hoorn) zijn koeien bevrijden van een vliegenplaag en meende daarvoor een nicotine-op- losing, zooals ook in de boomgaarden :wordt toegepast voor de insectenbestrij- Öing te kunnen gebruiken. Vier koeien ivverden door hem met een verdunde oplossing ingesmeerd, doch terwijl hij Bog met de laatste koe bezig was, gaf •het eerste dier reeds de geest. In kor ten tijd zijn alle vier dieren'gestorven. o— ONGELUK BIJ HET ZWEMMEN. 1 Borstkas ingedrukt. De 18-jarige E. Vlasveld, wonende te Rotterdam in de Dumantstraat, zwom in het Schiekanaal bij de Blijdorpbrug. Hij raakte beklemd tusschen den wal kant en een boot, waardoor zijn borst kas werd ingedrukt. Dr. Donkersloot verleende de eerste hulp, waarna V. per 'Roode Kruiis-auto naar het zie kenhuis Eudokia werd vervoerd. o 1 INDUSTRIEBANK TE LIMBURO. Prov. Staten nemen tot een bedrag van f 100.000 deel. De Prov. Staten van Limburg heb ben in de Woensdag gehouden zitting zonder hoofdelijke stemming besloten, tot een bedrag van f 100.000 deel te hemen in de op te richten industriebank in Limburg. Uiit den boezem der vergadering werd warme hulde gebracht aan den Com missaris der Koningin, die het ini tiatief voor de oprichting eener indu- Striebank had genomen. 1 —o 103 JAAR! De Wed. A. DamenUnnixcks te (Terheijden bij Breda, vierde Woens dag, onder waardeering van vele zij den haar 103den verjaardag. ROEIBOOTJE MET VIER KINDE REN OMGESLAGEN, j Twee jongetjes verdronken. Woensdagmiddag zijn vier zoontjes Van de schipper F. Tichelaar in een roeibootje gaan varen in de Franeker Vaart te Sneek. Zij grepen een motor boot vast, om zich te laten trekken met het gevolg, dat het roeibootje omsloeg. 'Alle vier de jongens geraakten te water. De zevenjarige Piet en de negenjarige Johan Tichelaar verdronken. De beide (andere knaapjes konden worden ge red. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM GAAT NIET DOOR. 1 Naar wordt vernomen is bij het ge meentebestuur van Amsterdam bericht ingekomen, dat de Koningin, in ver band met het overlijden van Prins Hen drik heeft afgezien van het reeds aan gekondigde bezoek aan Amsterdam in September a.s. Zeer tot haar leedwezen zal 'Hare Majesteit dan ook niet ge volg kunnen geven aan de uitnoodiging om de Land- en Tuinbouwtentoonstel ling A.M.A.T.O. te openen. o ONWEER. Tijdens het hevig onweer, dat zich Woensdagavond te Alkmaar tusschen 10 en 12 uur boven het Hollandsch Noord-Kwartier ontlastte, werden de kapitale boerdereijn van C. Bruin staan de in het N.O. gedeelte van den ouden Niedorppolder te Waarland en die van de wed. G. Bruin Roosendaal in den Spekeksterpolder, door het hemelvuur getroffen. Beide boerdereijn zijn ge heel afgebrand. Van de eerste boerderij werden de aangrenzende schuren een prooi der vlammen. Bij de wed. Bruin gingen de voorraden nieuw gewonnen hooi verloren. Verzekering dekt de schade. In de omgeving van Burgerbrug richtte een hagelbui tijdens het on weer groote schade aan de te velde staande gewassen aan. Ook in Amsterdam heeft een zwaar onweer gewoed. De brandweer moest eenige malen uitrukken. o MISLUKTE BESPREKINGEN. „De Tel meldt uit Londen dat de Nederlandsch-Britsche onderhandelingen niet tot het gewenschte resultaat hebben geleid. Aan beide zijden is men tot de slotsom gekomen, dat voor het oogenblik geen basis te vinden is, hetzij voor het afsluiten van een breed opgezette handels overeenkomst, of zelfs van een beperkte afspraak, welke nochtans wederzijdsche concessies zou inhouden. Men heeft der halve besloten de onderhandelingen voor onbepaalden tijd te verdagen. o SCHOENFABRIEK AFGEBRAND. Dinsdagavond om 7 uur, nadat de werkzaamheden waren beëindigd, is brand ontdekt in de N. V. Schoenfabriek J. Francois te Rijen onder de gemeente Gil ze Rijen (N.B.). In een minimum van tyd stond het geheele twee verdiepingen hooge ge bouw in lichterlaaie. Men spande alle krachten in de belendende perceelen, hui zen en een leerfabriek, door nat houden van daken en muren, te sparen, hetgeen mocht gelukken. Van de fabriek is niets overgebleven. Door dezen brand zijn 30 arbeiders zonder werk gekomen. VOORZITTER O.S.P. GEARRESTEERD. Op last van den officier van justitie te Amsterdam is Woensdagavond door de centrale recherche de voorzitter van de O.S.P., de heer P. J. Schmit, gearresteerd. Deze arrestatie houdt zeer vermoedelijk verband met de opruiende lectuur, die tijdens de ongeregeldheden te Amsterdam is verspreid. Heden zal de gearresteerde reeds voor den officier van justitie wor den geleid. VEILING ZALTBOMMEL. 17 Juli. Madamme Matót 22, Frambozen 16 21, Volgers I 24—25, Morellen 20, Roode bessen 4—7, Zwarte bessen 69, Roode kruisbessen 5, Witte kruisbessen 3 6, Tomaten A 4y2, Janbazen 24, Yellouw Transparant 1016, Staaksnijboonen 17, Stamsnijboonen 512, Stamprincessen 47, Boterboontjes 7, Wagenaars 35, Spekboonen 7, Tuinboonen 1, alles perK.G. Witte komkommers 3, Roodekool 4, Sa- voijekool 12, alles per stuk, Eerstelin gen f4.00—f4.20, Blauwpitten f4 00 f 4.10, Eigenheimers f 4.10 f 4.70, School meesters f 4.20f 4.40, alles per 100 K.G. VEILING VEEN. 18 Juli. Schoolmeesters f 4.40f 4.60, Eigen heimers f 4 00f 4.40, Paarsputten f5.00 f5.50. Poters f2.00, Janbazen fl.60 f3.10, 2e soort fl.00fl.20, Trans parant f 8.00f 10.Val f 3.60f 5.60. Alles per 100 K.G. HAAGSCHE VEILING. 18 Juli. Meikersen 2432, Volgers 3444, Zwarte Kersen 16 —18, Zwarte Rouanen 18, Wijnkersen 2226, Morellen 24, Franamijnders 24, Zwarte Roubas 2224, Roode Bessen 616, Zwarte Bessen 19, Kruisbessen 212, Frambozen 2644, Krosen 1624, Yellows 1022, Jan- baars 68 cent. Alles per K.G. VEILING WOUDRICHEM. 16 Juli. Blauwputten f 3 20f 3 60. Eigen heimers f3.00—f3.30. Alles per H.L, Er was veel kooplust voor goede con sumptie -aar dap pelen VEILING GORINCHEM. 19 Juli. Per K.G. janbazen 15. Postelein 23. Peulen 34. Doperwten 4—6. id. krombekken 710. Aardappelen 46. 8nyboonen 616. Princesseboonen 67. Enkele stamprincessen 1315. Tuinboonen 1l1/*' Kersen 3038. Frambozen 2038. Roode bessen 613. Witte 7. Kruisbessen 37. Yellow transparant 1218. 2e soort 610. Per stuk Bloemkool 35. Meloenen (net) 1524. Per 100 stuks Andijvie 10.502 00. Kropsla f 0.50 f 0.80. Per 100 bos Kroten f060 1.20. Rabarber f2 00 f2.50. HEUSDEN. Aan de R.H.B.S. te 's Bosch werd bevorderd van de le naar de 2e klasse J. van Wijk alhier. De groote Heusdensche processie naar Kevelaer zal dit jaar plaats hebben op Woensdag 15 Augustus en den vol genden dag. Mej. T. Bouman alhier, leer linge van de Nuts U.L.O. in den Bosch, slaagde voor het U.L.O.- diploma. Tot plaatsvervangend onder wijzer aan de openbare school alhier, is tijdelijk aangesteld de heer v. d. Linden, onderwijzer op wachtgeld, te Aal ten. Hoewel de ooievaars bij de brouwerij pas 21 Maart terugkomen gewone tijd zijn de jongen reeds 14 Juli uitgevlogen, wat ongeveer een paar weken vroeger is dan in andere jaren. Dit staat in verband met het leggen der eieren, wat nog in Maart begon en ook.met het feit misschien, dat het aantal jongen nu slechts 3 bedraagt; in andere jaren gewoonlijk 4 of 5. Woensdag was het feest voor de kinderen van het Genootschap der H. Kindsheid. Tegen 9 uur trokken de meisjes in een keurigen optocht van de Zusterschool naar de R. K. Jongensschool, waar de jongens zich in den stoet voegden om gezamenlijk naar de kerk te gaan, waar een plechtige H. Mis werd gecelebreerd. Na afloop werd dezelfde proces sie gevormd, die wederom denzelfden tocht maakte. Bij de R.K. Meisjes school werd de aardige stoet ont bonden, waarna de kinderen werden onthaald. Zondag 22 Juni, des avonds half zeven zal de Fanfare der H. Familie een groot concert geven op de muziektent, Vischmarkt, onder lei ding van den heer W. v. Heivoort, Nieuwkuik, Directeur. Op dit concert zullen tevens uit gevoerd worden het verplicht en ei gen gekozen nummer van het gehou den Intern. Muziekconcours te Veld hoven, alwaar de vereeniging in de afd. Uitmuntendheid een eerste prijs, eereprijs voor 't hoogst aantal punten in de afd. Uitm., Lauwertak en een derde prijs van den eere-wedstrijd, zilv. Lauwerkrans met een prachtig diploma wist te behalen. Dit concert wordt tevens aangebo den aan den heer Mr. Dr. J. B. Sens, Griffier der Gem. Secretarie te Nij megen, oud vice-voorzitter der ver eeniging naar aanleiding van zijn schitterende promotie als Doktor in de Rechtswetenschap en zijn bezoek te Heusden op Zondag 22 dezer. BRUCHEM. Een laffe poging tot doodslag heeft in onze gemeente plaats gehad. De 20-jarige v. A. uit Gameren had kennis aan een meisje uit deze ge meente en dat scheen enkele jonge lui uit de omgeving niet naar den zin te zijn. Eenige weken geleden werd van A. reeds een flink pak slaag toegediend en Dinsdagavond werd hij door 2 personen opgewacht, die hem van zijn fiets trokken en naar een diepe wetering sleepten, on der de bedreiging hem te zullen ver drinken. Van A. wist zich echter los te rukken en te ontkomen. In verband hiermede werd de 19-jarige v. d. W. uit Kerkwijk en de 23-jarige P. gearresteerd en zijn te Zaltbommel in bewaring gesteld. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat ge regelde vraag aan den prijs van 293° ct. per kg. levend gewicht. Jonge biggen gelden van f8f12 per stuk. CAPELLE. Aan de R. H.B.S. te 's-Bosch werden o.m. bevorderd van de ie naar de 2e klasse A. v. d. Hoek en S. Oerlemans én van de 4e naar de 5e klasse C. Addink., terwijl aan het Gem. Gymn. te 's-Bosch werden be vorderd van de ie naar de 2e klasse, Eva Kerst en van de 4e naar de 5e W. Heijmans. Omtrent de opening van de nieuwe muziektent op a.s. Zaterdag avond 7 uur kunnen we nader mede- deelen, dat na de officiëele opening door het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" en door de gem. zang- vereen. ,,'t Rozeknopje" op de tent zal worden geconcerteerd. DRONGELEN. Mej. C. C. Haase alhier, be haalde bij het gehouden examen te 's-Hage het U.L.O.-diploma. Het laat ste jaar werd zij opgeleid door den heer H. v. Oostrom te 's-Gravenhage voorheen Hoofd der U.L.O.-school te 's-Bosch. DUSSEN. Bij 'tvisschen geraakte 't 11- jarig zoontje van den landbouwer A. v. d. B. alhier, in den zeer diepen Gantel. Hij verdween terstond in de diepte, doch kwam direct daarop weer boven, 'n Toeschouwer, H. B. snelde toe, maar moest toezien dat de jongen ten tweede male onder de oppervlakte verdween. Het angst zweet brak hem uit, maar ziet, we derom kwam de drenkeling boven. Met groote moeite gelukte 't hem, nog even voor hij, wellicht voorgoed verdween, bij zijn kleeren te grijpen en alzoo op 't droge te brengen. Het prachtige stamboekpaard van den landbouwer A. v. H. alhier geraakte te water en bekwam, wel licht door 't lange tijdsverloop tus schen het te water geraken en zijn redding, een hersenziekte. Het kost bare dier moest worden afgemaakt. Het paard was verzekerd. Met de werkzaamheden aan de nieuwe brug in de Diebrecht is men reeds aangevangen. De schut tingen zijn geplaatst, terwijl 't bag- gerwerk reeds in vollen gang is. Het een en ander zal in de toekomst zeer zeker een goede verbetering beteeke- nen. Het driejarig dochtertje van v. R. viel boven van den trap naar be neden en werd met zware hersen schudding opgenomen. D.r. v. Vuuren verleende spoedige geneeskundige hulp. In de binnenwateren alhier is door den visscher v. B. een wolkrab gevangen, welk zeedier bijna nooit in 't zoete binnenwater wordt aange troffen. EETHEN. Heden slaagde de heer H. A. Werther volontaire ter secretarie al hier voor het diploma A Pitman's Stenografie. De Dorcasvereeniging Ee- then-Drongelen maakte onder leiding van Mevr. v. d. Schans een uitstap je naar Apeldoorn. De reis werd ge maakt met een bus van de N. V. A.L.A.D. te Meeuwen. De heenreis ging over Arnhem, de terugreis over Amersfoort. Onnoodig te zeggen dat men volop genoot van de mooie stre ken, die men doortrok. 's-GRAVENMOEIL De bloempjesverkoop ten bate vah het verpleegfonds van de N.-Br. vereeniging der tuberculose heeft alhier ruim f 31 opgebracht. Ds. J. Snoeij, die het beroep naar de Geref. Kerk te Huizen (N.H.) aannam hoopt Zondag 19 Aug. a.s. zijn afscheidsrede te houden. WERKENDAM. Dr. A. M1JNLIEFF die gisteren op grootsche wyze werd ge huldigd, voor alles wat hij in zijn lang durige praktijk voor de ingezetenen van Werkendam heeft gedaan. In een volgend nummer hopen wy op deze huldiging terug te komen. WIJK. De fanfare Wilhelmina te Veen zal hare medewerking verleenen aan het tuinfeest, dat door de fanfare Oefening en Uitspanning wordt ge organiseerd. Naar wij vernemen komen zoowel van ingezetenen als van personen bui ten de gemeente tal van giften in. Het bestuur van O. en U. heeft met dit tuinfeest een bijzonder idee ge volgd, het wordt een feest, zooals men dat in deze streek nog niet kent. Door een flink comité, gevormd uit vooraanstaande personen uit de ge meente, wordt de vereeniging bij haar voorbereidende werkzaamheden ter zijde gestaan. Naar wij vernemen heeft Ds. W. v. d. Waal, thans te Nieuw-Loosdrecht, in de jaren 4895 tot en met 4897 pre dikant in deze gemeente, tegen 4 Oct. a.s. emeritaat aangevraagd. Ds. v. d. Waal is in 4868 te Ridderkerk geboren, werd in 4892 tot de bediening van het Evan gelie toegelaten. Het zal met 4 October 44 jaren en 8 maanden geleden zijn, dat Ds. v. d. Waal voor het eerst den kansel beklom. WOUDRICHEM. De visschers dezer gemeente visschen thans hoofdzakelijk op wit- visch. De vangsten van snoek zijn over het algemeen nog niet groot, zoodat de vangsten hoofdzakelijk uit partijtjes brasem, bot, baars en voorn bestaan. De prijzen, welke voor de verschillende soorten witvisch wor den besteed, zijn aan den lagen kant, zoodat de visschers reeds een zeer goede vangst moeten hebben om een behoorlijk weekloon te verdienen. Verschillende visschers visschen op aal en paling. De vangst van dunne aal gaat nog al, doch dikke paling wordt niet veel gevangen. Gedurende het jaar 1933 wer den door den Warenkeuringsdienst in deze gemeente 108 monsters ge nomen en 85 inspecties gehouden. Er werden 3 waarschuwingen uitge reikt en 5 partijen werden afgekeurd. Aan den heer G. Struik alhier is met ingang van 15 Juli 1934 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gem.-opzichter, onder dankbetui ging voor de in die betrekking ten dienste der gemeente bewezen diens ten. Op Vrijdag 3 Aug. a.s. hoopt het echtpaar A. v. Vugt Az. en Chr. van Vugt-Lankhuizen zijn 40-jarige echtvereeniging te herdenken. Op dezen dag zal het hun zeker niet aan belangstelling ontbreken. In de j.l. Maandag gehouden bestuursverg. der land- en tuinb.ver. „Land v. Altena" werd met algem. stemmen besloten den heer H. van Andel te ontslaan als secr.-penn., da delijk ingaande en werd met op één na algemeene stemmen gekozen de heer H. de Lorm. Bij den landb. D. v. V. uit het naburige Rijswijk stal men in den den nacht van Maandag op Dinsdag twee zakken aardappelen. Deze aard appelen waren pas des avonds op den akker nabij den Almkerkschea weg opgeborgen. WAALWIJK. Een groote vrachtwagen van den stoomcarousselhouder kwam in botsing met de woning van den heer A. Versteijnen. Het pand werd vrij ernstig beschadigd. De eigenaar was direct bereid de schade te vergoe den. De vermakelijkheidsbelasting bracht in deze gemeente over het tijdvak 1 Jan. 30 Juni f 2748,66 op tegenover f2817,90 in het eerste half jaar 1933. Tijdens de kermisdagen bracht deze belasting nog f 922,07 op. ZUILICHEM. De heer A. v. d. Linden Hzn. reed met een kar met aardappelkis- ten geladen, op den Waaldijk alhier, toen plotseling de kist aardappelen, waarop hij was gezeten, verschoof en v. d. Linden op den Waaldijk viel. Met enkele gekneusde ribben is hij naar zijn woonhuis vervoerd. HEUSDEN. Zondag bad er op het Juliana-terrein eeu vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen een W.S.C.-comb. uit Waalwyk en Hardinxveldsche Boys. Dit was een zeer prachtige wedstrijd, doch de Waal wij kers bleken het sterkste te zijn en wisten met een 62 oyer- winning te zegevieren. WERKENDAM. Door W.V.V. werd een vriend schappelijke wedstryd gespeeld tegen H. V.B. van Hardinxveld, welke door laatst genoemde met 30 werd gewonnen. De aangekondigde vriendschappe lijke wedstryd door Gore. Boys en ge- comb, elftal van S V.W. alhier, is Woens dagavond jl. niet doorgegaan. Gekozen als penningm. der v.v. S.V.W. de heer P. van Oord Jzn. en als commissaris de heer S. Bleijenberg. n

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2