Voetbalsport. Veiliiigberichteii. Rivierberichten. hoogvereerde Koningin-Moeder, die zoo vaak een voorbeeld gaf, als hulp verleend moest worden aan de lydende mensch- heid. Laat ons allen dit voorbeeld volgen M AALST. Onze vroegere dorpsgenoot, de. heer P. van Ooijen, behaalde op Za terdag 28 Juli j.l. te 's Gravenhage, voor de Federatie van Vereenigde Ste- nografie-leeraren het diploma Stenogra fie, systeem „Groote" met een snel heid van 180 lettergrepen p. minuut. ANDEL. De landbouwersknecht P. A. is onder een geladen kar geraakt, zoo dat deze hem over het lichaam ging. Met inwendige kneuzingen is A. naar het ziekenhuis te 's Hertogenbosch ge bracht. ALMKERK. Zaterdag wist de Korf balvereen. „A. K. C." op de serie-wedstrijden, welke ditmaal te Lage-Zwaluwe werden gehouden, een zilveren lauwertak te win nen. Wy wenschen genoemde vereeniging proviat met het behaalde succes. Naar wij vernemen is j.l. Vrijdag de Ganschwijksche watermolen bij in schrijving voor afbraak verkocht. Hoogste inschrijver was de heer Benjamins uit Woudrichem voor f 152 60. De verhuring van zitplaatsen in de Geref. Kerk heeft f 200 meer opge bracht dan 't vorig jaar. ANDEL'. Bij den veehouder L. A. van Eethen lag dezer dagen een koe dood in de weide. Voorwaar een schadepost. Aan de Chr. Kweekschool te Go- rinchem is bevorderd van de 2de naar de 3de klasse mej. Lien Benkhuyzen alhier. De muziekvereen. „Andei's Fan farecorps" zal Zaterdagavond a.s. een openlucht concert geven op de tent in de Achterstraat alhier. BABILONIëNBROEK. Aan de Kweekschool voor onder wijzers te Gorinchem is bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse A. de Graaf alhier. Vrijdag had de rietdekker J. Dekker Cz. alhier het ongeluk door het dak te vallen, waarop hij aan het werk was. In het begin liet zijn toestand zich ernstig aanzien, doch zooals later bleek, zal het ongeval voor hem nog goed afloopen. GEXDEREX. Donderdag 26 Juli maakte de Gerei. Knapenvereen. „Samuëi", per au tobus van de N.V. A.IL.1A-D., onder leiding van den heer A. Meiresonne, een plezierreisje naar Arnhem en Om streken. 's Morgens om 6 uur werd onder goede weersomstandigheden ver trokken, terwijl het Wilhelmus werd ge zongen. Om ongeveer half negen kwam men in Arnhem aan. Eerst ging men naar den speeltuin in Burgers dierenpark en daarna bezichtigde men den dierentuin, die zeer goedi in den smaak viel. De apen en beeren trokken wel de meeste aandacht. Toen ging het naar Roosendaal, waar men een bezoek bracht aan de ketting brug en de bedriegertjes. Hierna ging het naar Sonsbeek, waar een en ander iln oogenschouw werd genomen n.l. de waterval, het herten kamp en den uitzichttoren Belvédère, waar uit men een prachtig gezicht over de bosschen had. Diaar het begon te regenen werd de terugreis aanvaard. Tusschen Nijme gen en Grave kreeg men een paar flinke regenbuien. Toen men in Grave aankwam was het weer droog en kon men zich naar hartelust in den speeltuin vermaken. Hierna werd nog een bezoek gebracht aan den Bosch, waarna men weer naar Genderen ging onder vroolijk zingen. Om tien uur was men weer thuis. Degenen die mee zijn geweest kun nen met genoegen op dezen dag terug zien Een bijzonde.r woord van dank aan den chauffeur van de A.L.A.iD., die zich dien dag zeer verdienstelijk heeft gemaakt, is hier zeker op zijn plaats. GIESSEX. Zaterdag gaf de gemengde zang- vereeniging „Excelsioi" met medewerking van de zangvereenigingen uit "Woudrichem, Oudendijk en Sleeuwijk en de fanfare „Juliana" uit Uitwijk, een goed geslaagd concert onder leiding van den heer A. W. Havelaar uit Woudrichem. Al was het weer niet zoo gunstig, toch was er heel veel publiek om te luisteren naar het eerste concert dat ze in Giessen pre senteerden. Zoowel zang- en muzieknum mers vielen goed in den smaak, want na elk nummer klonk een daverend applaus. Vooral de fanfare „Juliana" komt een woord van lof toe voor de nummers die zij telkens liet hooren. Wij hopen dan ook dat „Juliana" steeds mag bloeien en vooruitgaan en dat men nog jaren mag samenwerken voor het geven van derge lijke concerten. De bloempjesverkoop bracht f30 op. Dank aan allen, die daaraan hebben medegewerkt. Mej. S. de Lorm alhier is aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Gorinchem bevorderd van de le naar de Op L" QCQü NIEUWENDIJK. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse der Chr. Kweekschool te Gorinchem de heer W. Wijnans alhier. De handel in hooi van den nieu wen oogst begint steeds levendiger te worden. Er worden al prijzen besteed tot f 10.50 per 500 K.G. XIEUWKUIJK. Zondag had op den grooten weg EindhovenDen Bosch nabij de Liempdsche Barrière een zeer ernstig auto-ongeluk plaats. De familie v. Vught alsmede hun grootouders, genaamd van R. uit de ze gemeente, begaven zich per auto van Eindhoven naar huis. Ongeveer ter hoogte van het zoo even genoemde café werd de wagen, vermoedelijk tengevolge van slippen, met geweld tegen een boom ge smakt met het noodlottig gevolg, dat alle negen inzittenden werden ge wond. De carosserie van den wagen werd totaal ingedrukt. De 36-jarige van V. en zijn 35-jarige echtgenoo- te alsmede de 74-jarige van R. wer den zeer ernstig gewond. De chauf feur van V. raakte tusschen den wa gen en den boom bekneld en kon slechts met zeer veel moeiten uit zijn benarde positie worden verwij derd. Van R. en de chauffeur liepen zeer ernstige snijwonden op. De echtgenoote van den chauf feur, hoewel niet chauffeerende, werd achter het stuurrad aangetroffen en kon slechts door het afbreken van de stuurinrichting en met zeer veel moeiten uit den wagen worden ge haald. De vrouw heeft bij het on geluk een harer oogen verloren en bekwam bovendien inwendige kneu zingen. Onder de passagiers bevonden zich vijf kinderen, waarvan het jongste 14 maanden oud, ongedeerd bleef, ter wijl een jongetje al zijn tanden ver loor en een beenfractuur opliep. De overige kinderen alsmede de 72-ja rige echtgenoote van R. bekwamen eenige snijwonden, die zich echter niet ernstig lieten aanzien. Een paar der kinderen werden in de sloot aan getroffen. De ter plaatse aanwezige dokters, in totaal vijf, verleenden de eerste geneeskundige hulp en lieten de gewonden onmiddellijk naar het Ziekenhuis te Boxtel vervoeren. Een der kinderen was bij de familie van V. gelogeerd en is 's nachts omstreeks 3 uur nog door haar ouders uit Den Bosch naar huis vervoerd. De gehuur de wagen was verzekerd. Tijdens dit drama reed ter plaatse een motorrijder tegen een stilstaan de auto. Deze beide wagens liepen averij op, doch persoonlijke ongeluk ken kwamen hierbij niet voor. Om trent de oorzaak van het eerste on geluk valt niets met zekerheid te zeggen. De politie heeft de zaak in onderzoek. SLEEUWIJK. Aan de Handelsschool te Gorinchem is bevorderd van de le naar de 2e klasse Boekhouden, mej. A. H. d. Hollander al hier. De heer G. Visser was de lasgste inschrijver voor het bouwen van een woonhuis voor het Kroondomein, voor de som van f 2290. Naar men ons mededeeld zullen de gem. zangvereen. „Altena" en het gem. koor van Giessen, hunne medewer king verleenen aan het op Zaterdag 4 Aug. a.s. door „Juliana" te geven concert. De heer J. Koppers alhier slaagde voor het eindexamen H.B.S. Aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Gorinchem zijn bevorderd van de 3e naar de 4e klasse Mien Pel- likaan en Maaike C. van Peltvan de le naar de 2e klasse F. van Luijtelaar. SPRAXG. Morgen. Donderdagmiddag 4 uur zal in het Geref. Keikgebouw alhier een huwelijksinzegening plaats hebben, waarbij als voorganger zal optreden Ds. J. C. Hagen. De landbouwer J. v. d. Schans had het ongeluk bij het maaien met de zicht in zijn been te hakken. Door Dr. W. werd de gapende wond verbonden. VEEN. Het was Zaterdag ons anders zoo stille dorpje aan te zien, dat er wat bijzonders stond te gebeuren, van alle zijden zag men menschen naar een punt te zamen stroomen. En geen wonder, deze avond was de lang verbeidde, waarop muziek- en zangvereeniging een eigen teut zouden verkrijgen. Circa 7 uur stelde de fanfare zich op het schoolplein op, waarna met een pittige marsch tot voor de tent werd gemarcheerd. Nadat de commissie tot het instand komen van deze tent, benevens de beide Wethouders en een drietal lecien van den Raad op de zelve hadden paats genomen, sprak de heer de Vries na mens de commissie de volgende rede uit: Heeren voorzitters, bestuursleden leden van het fanfarecorps „Wilhelmi- nd", de zangvereeniging „Zanglust"' en het kinderkoor ,,'t Sijsje", Bij vacantie-afwezigheid van den heer Van Donk werd mij verzocht heden avond de nieuwe muziektent met een enkel woord te willen openen, aan wel ke uitnoodiging ik gaarne gehoor gaf. Hier staat zij, de lang gewenschte en veel begeerde tent, een lust voor de oogen. Telkens stuitte de bouw op financieele bezwaren af. Toen kwam de heer Honcoop met zoo'n verlok kelijk aanbod, dat aanstonds op ini tiatief van den heer Van Tilborg be sloten werd tot het instellen van een „Commissie ter inzameling van gelden voor een muziektent". Zij ontving van onzen Burgemeester welwillende toe stemming met de muziek voorop een rondgang door de gemeente te houden, welke collecte in aanmerking genomen de moeilijke tijdsomstandigheden, bo ven verwachting slaagde en de Com missie deed zien, hoezeer het publiek in dezen meeleefde. Uit naam van Mu ziek, Zang en Commissie hartelijk dank voor de betoonde groote offervaardig heid: zoowel in het dorp als van bui ten de gemeente. Inderdaad (komt de klankwerking niet tot 'zijn recht zonder een muziektent en mits deze op de gunstigste plaats staat. Hier past een woord van open lijken dank aan den heer Smits voor het geheel belangeloos beschikbaar stel len van den grond en aan het Polderbe stuur voor de vergunning haar boven het water te kunnen bouwen. Doch 'allereerst onzer aller bijzonde ren dank aan den heer Honcoop, die niet alleen in zijn pracht-aanbod den eersten 'stoot gaf, maar ook door de schitterende inrichting en afwerking de tent tot den trots van deze plaats maak te, welker gelijke in de naaste omge ving niet wordt aangetroffen. Het is de Commissie dan ook een reden "tot groote blijdschap zulk een tent aan de Muziekvereeniging te mo gen overdragen. Zij feliciteert u wel met deze fraaie aanwinst en spreekt tevens den wensch uit, dat in onze kommervolle 'tijden van déze plaats uit menigmaal 'het gemoed verkwikt en het hart opgebeurd worde; allermeest, dat 'deze edelel kunst èn instrumentaal èn 'vocaal niet in de eerste plaats om haarzelve 'door u beoefend zal wor den ,maar gewijd zijn aan den dienst van Hem, Die ze gegeven en geschapen heeft. Tevens verzoek in den heer Directeur van de fanfare „Wilhelmina", nadat ik de symbolische opening zal hebben verricht, piet zijn corps de tent te willen inwijden door het spelen van ons Wilhelmus. Ik 'heb gezegd. De Jongejuffrouw Jiskoot bood den heer de Vries daarna op een presenteer blaadje, een schaar aan, waarmede het oranjelint, dat den toegang tot de tent versperde, werd doorgeknipt. Voordat de muziekvereen. aan het verzoek van den heer de Vries gevolg kon geven, trad de locoburgemeester v. d. Pol naar voren, welke daarna de volgende rede uitsprak: Geachte aanwezigen, fanfarecorps, zangvereeniging en kinderkoor, Heden voormiddag ontving ik uwe uitnoodiging tot bijwoning van deepe ning der muziektent. Uit persoonlijke overweging, waar zoo menigmaal mij de harp tot een weeklage is geworden, was ik geneigd de uitnoodiging voor kennisgeving aan te nemen, en te zeggen, al deze dingen zijn tegen mij. Bij nadere voerweging echter, bij afwezigheid van den Burgemeester, heb ik gemeend ambtshalve, zij het dan ook maar een korte poos, hier tegen woordig te moeten zijn. Omtrent het tot stand komen dezer tent behoef ik niets te zeggen, waar zulks door den voorzitter van het co mité reeds is gememoreerd. Ik wil er echter dit nog aan 'toevoegen, dat ik hoop en wensch, dat deze tent moge bijdrage tot een gezellige en goede verhouding der gemeentenaren in het beoefenen van muziek en zang en dat van hier nimmer een wanklank ge hoord wordt, maar dat de tonen van muziek en zang ten allen tijde gestemd mogen zijn, om ons te doen hooren dat wat lieflijk en welluidend is, zoodat de geheele gemeente moge beluisteren wat ten gehoore worde gebracht en dat gelijk tot nu toe altijd het geval geweest is, geen orde verstoring plaats vinden, maar in gezelligheid en vrede de kunst beoefend worde. Wij bele ven ernstige tijden en daarom is het temeer van belang, dat niet muziek en zang gebruikt worden om den ernst des levens te doen vergeten, maar dat ook hier een gepaste ernst in lied en tonen weerklinken. Waar alles zoo wankel en meer en meer schijnt los gemaakt te worden, zoo Iaat muziek en zang er het hare toe bijdragen, om den band der vader landsliefde en trouw aan ons Vorstenhuis in deze bewogen dagen te versterken en in alles te bedenken: Aan Godes zegen is het al gelegen. Van harte stem ik dan ook in met het verzoek van den heer de Vries, dat de eerste tonen die hier zullen weer klinken moge zijn van het „Wilhelmus". En den Directeur van de zangvereeni ging zou ik gaarne willen verzoeken om te laten zingen het derde vers van Psalm 150: Looft God met bazuingeklank; Geeft Hem eer, bewijst Hem dank Looft Hem met de harp en luit, Looft Hem met de trom en fluit Looft Hem op uw blijde snaren; Laat zich 'torgel overal Bij het juichend vreugd geschal Tot des Heeren glorie paren. Nadat hierna een paar coupletten van het „Wilhelmus" gespeeld waren, werd nog het woord gevoerd door den heer van Andel, voorzitter van de mu ziekvereeniging. Spreker bracht een woord van hartelijken dank voor de spontane medewerking van alle zijden ondervonden. Gaarne sloot hij zich aan bdj de woorden van den heer v. d. Pol, dat er steeds eensgezindheid en vrede pnderling moge zijn. Hierna werd achtereenvolgens door muziek, i?ang en kinderkoor geconcer teerd. Weinig hebben wij aan de goede wenschen dezen avond geuit, nog toe te ivoegen. Waar onze gemeente hoofd zakelijk toestaat uit „weinig rijken, weinig tedelen" is de spontane bijdrage van jde geheele gemeente zeker een lichtend voorbeeld in deze dagen. De betrokken vereenigingen hopen dan ook op blijvenden steun te mo gen rekenen, opdat spoedig de tijd daar is, dat geen enkele last meer op de tent drukt. Schoon staat zij daar, aan de achterzijde geheel in gesloten docr beuke- en elzehout, aan weerszijden geflankeerd door 'n statige noteboom, en tusschen dit loo- verdak de frissche kleuren van de kiosk, terwijl onder de tent het wa ter stroomt, voorwaar een schitte rend aspect. Ook de acoustiek, is nog boven de gestelde verwachting. Muziek- en zangvereeniging toont U deze schoone tent waardig. De bloempjesverkoop bracht f47,35 op. WIJK. Behalve de fanfare „Wilhelmina" uit Veen, zullen de navolgende vereeni gingen nog hun medewerking verleenen aan het tuinfeest ten bate der fanfare „Oefening en Uitspanning", n.l. „Andei's Fanfarecorps" te Andel, „Concordia" te Nederhemert en „Excelsior" te Genderen. Aan het feestterrein zal ook gelegen heid bestaan voor berging van rijwielen. WAALWIJK. De N.V. van Haren's stoomschoe- nenfabriek, zal een aanmerkelijke uit breiding ondergaan. De begrooting der verbouwings-onkosten zijn op f30.000 geraamd. WERKENDAM. Naar wij vernemen is het zink werk op den Amer gegund aan den op één na laagsten inschrijver, de fa. C. W. v. d. Heuvel en J. Visser alhier. De heer K. C. de Boon al hier is herbenoemd als bestuurslid der Herv. Chr. Schoolvereeniging, terwijl gekozen is tot voorz. der Herv. Chr. Jeugd-Centrale en voorz. der Herv. Chr. Schoolvereen., de Wel- Eerw. Heer Ds. R. J. D. Beerekamp, Ned. Herv. Predikant. De heer C. A. Paans heeft zijn benoeming als raadslid aangenomen. Aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem werden bevorderd van de eerste naar de tweede klasse de heer T. de Klerk, van de tweede naar de derde Mej. J. C. Ruijtenberg en van de derde naar de vierde Mej. O. Paans, allen alhier. WOUDRICHEM. Op de Rijkskweekschool voor onderwijzeres te Gorinchem werden bevorderd van de ie naar de 2e klasse C. de Joode; van de 3e naar de 4e klasse M. C. Benjamins, M. C. Huyser en G. Werther, allen alhier. Heden Woensdagavond 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een orgelconcert worden gehouden ten bate van het orgelfonds. Als or ganisten zullen optreden de heeren J. Kentie Bzn. en W. G. van den Heetcampz beiden alhier. De heer J. C. Viveen alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het Mercurius-diploma boekhouden. Na gehouden examen is toegelaten tot klasse B der Huishoudschool te Dordrecht Mej. R. Holster alhier. WERKENDAM. De gehouden vriendschappelijke wed strijd door Gorcumsche Boys en S.V.W. gecombineerd, eindigde met 81. WIJK EX AALBURG. A.s. Donderdag 2 Aug., 's avonds 7.30 uur (Z.T.) wordt op het Wilhelmina- sportterrein een voetbal-wedstrijd gehou den tusschen een versterkt Wilhelmina en het toer-elftal Salvator uit Tilburg. Naar we vernemen zal Henk Pellikaan, de bekende internationaal de rechtshalf- plaats bezetten. Voor sportliefhebbers zal het zeker de moeite waard zijn deze wedstrijd te gaan zien. HAAGSCHE VEILING. 28 Juli. Per KG. Kruideniers I 4217 ct.idem II 4 10 Precentpeer 46 Janbazen 34 Suikerperen 36Yellow Transparant I 1117 idem II 610 Gamersche zuur 58; Early Victoria 411 Abri- koospruimen 2224 Eldersche Blauwen 616 Wijnpruimen 16 Krozen 610 Oranje krozen 6 8; Roode bessen 4 10 Kruisbessen 39 Morellen, 612 Okkelanen 57 Frambozen 1834. t VEILING GORINCHEM. Per KG. Spinazie 6 ct.Postelein 26 peu len 3 doperwten 58 nieuwe aard appelen 36 staaksnijboonen 811 augurken'1216; frambozen 2034; yellow transparant 1014; oomskinderen 1014; suikerperen 45. Per stuk Meloenen 1525 ct.annanasmeloenen 6—12; bloemkool 5 8; savoye kool 4 roode kool 35. Per 100 stuks. perziken fl.502.50; kropsla fl.00 2.20; komkommers f4 005.00; an dijvie f 1.502.50 VEILING VEEN. 5 30 Juli. Eigenheimers f 4 405.00 Poters f3 00 3.10 Suikerperen f 3.003 50 De aanvoer van aardappelen is de laat ste dagen zeer verminderd, terwijl de prijzen steeds stijgende zyn. VEILING ZALTBOMMEU I Veilnig '30 Juli. Aarbeien: Deutsch Evern le srt. 49 79 'cent; frambozen 27 cent; roode bessen o10 cent; zwarte bessen 8 cent; witte bessen 5 cent ;eldensche blauew 920 cent; krozen 811 cent; blaue jwpruimen 1214 cent per kg.; perziken |fl4 per 100 stuks; abrikozen 11.10 per 100 stuks; suikermeloenen 1015 cent per stuk; tomaten 11 cent per pond; kruideniers 612 cent; kruid- peren 4 cent; suikerepren 24 cent; wijnperen 7 cent; astrakan 10 cent; yellow transparant 1116 ct.augur ken 1116 ct.; idem 2e srt. 58 cent per kg.; witte komkommers 23 cent per stuk; staaksnijboonen 1011 cent; stamsnijboonen 68 cent; staakprin- cessen 1113 cent; stamprincessen 6 8 cent; perefet 10 cent; boterboon- tjes 3 cent; spercieboonen 13 cent per kg; rooekool 34 ct.; savoijekool 3 cent; bloemkool 26 cent per stuk; andijvie tl.151.20 per 100 stuks; kro ten 2 cent; wortelen 1 cent per bos; zilveruitjes 810 cent per kg; aard appelen: eerstelingen f3.40f3.50; blauwpitten f3.604.40; eigenheimers t34.30; schoolmeesters f3.603.70 p. 100 kg. Op 31 Juli. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 1.97 val 11 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.10 val 53 Crévecoeur (Maas) 0.09 val 54 St. Andries (Maas) 0.17 val 35 Venlo Maastricht 43.70 was 15 Vergadering van den raad. der ge meente SLEEUWIJK op Donder dag 26 Juli des n.m. 2 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Beu kenkamp. Secretaris: WelEd. Heer Knoot. Afwezig de heeren Rosmalen en v. d. Stelt. De Voorzitter opent de vergade-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2