Te loop m billen prijs Aanbesteding. ir A.s. DONDERDAG Opruiming tegen spotprijzen en andere courante artikelen. CONTANT. BOUMAN VAN SETERS A. Bel s. v. p. op No. ^0. EENIQE GEZANGEN <H. v. 3£/fjss. Boerenwagens, mwa Aanbesteding. inschrUvinq BIJ INSCHRIJVING TE KOOP: 1\ perceel Tarwe 1 perceel Gerst 1 perceel Gerst WIJK EN AALBURG. \h.v. garage HEUSDEN - 56 Bur^htstraat» A. MAAS IS VERHUISD van een partij evraagd een net AGMEISJE, ring met het formuliergebed. Alvorens met de afwerking der agenda te beginnen, wijdt de Voorz. eerst eenige woorden aan de nage dachtenis van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik, waarbij zich alle leden van hunne zetels verheffen. Spr. memo reert dat het onverhoedsche overlij den van den Prins op 58-jarigen leeftijd, na een slechts kort ziekbed allen zeer heeft getroffen. Vooral omdat Z.K.H. was een hartelijke prins en een edelmoedig persoon, die zich toelag op het behartigen van de naas tenliefde, vooral door zijn vooraan staande plaats bij het Roode Kruis. Zijn ideaal was menschen te helpen, zonder daarbij te letten op rang of stand. Met de bede dat God onze geliefde Koningin en beminde Prin ses Juliana moge troosten in het groote verdriet, dat in het Koninklijk gezin is gekomen door het overlijden in kort tijdsbestek van twee geliefde personen en de leegte die daardoor is teweeggebracht, eindigde spr. De notulen van de vergaderingen van 15 Maart en 17 April werden hierop vastgesteld. De heer v. Driel zegt dat in de notulen wordt gesproken over het aanschaffen van kachels voor de bij zondere lagere school; zijn deze kachels al aangeschaft Zoo niet, kunnen dan niet de kachels gebruikt worden, die overcompleet zijn ge worden in de oude openbare school te de Werken? De heer v. 't Sant antwoordt, dat de kachels reeds zijn aangeschaft. De Voorzitter licht toe, dat aan vankelijk door het schoolbestuur be sloten was, om de kachels aan te schaffen uit de bijdragen volgens art. 101 der L. O.-wet. Tengevolge van de lagere uitkeering per leerling was het niet mogelijk de kosten uit de gewone ontvangsten te dekken, en daarom moet de gemeente het be drag beschikbaar stellen. Wethouder v. Straten merkt op, dat de oude kachels niet meer bruik baar zijn, hij heeft er eenigen tijd geleden een weg gegeven, doch men bracht ze weer terug. De heer v. Driel zegt dat wethou der v. Straten heeft aangedrongen op het plaatsen van bordjes aan de Looze Stoep, deze bordjes zijn ge plaatst, doch zijn zij wel voldoende? Zij voldoen niet aan de eischen door de wet gesteld en daardoor kan de politie er niets aan doen, als tegen het verbod in toch de stoep wordt afgereden. De Voorzitter belooft met deze op merking rekening te zullen houden -en een onderzoek te zullen instellen. Ingekomen stukken Besluit van Ged. St., waarbij goed keuring werd gehecht aan het raads besluit waarbij B. en W. werden ge machtigd het bouwterrein af te ba kenen en te verkoopen a f 1,50 per vierkante meter aan den heer v. Male Commissaris van politie te Gorkum. Idem, idem, tot het aangaan ee- ner geldleening bij de bank van de Vereen, van Ned. Gemeenten. Schrijven van B. en W. van Heus- den, met toezending van de reke ning van de opgeheven gezondheids commissie te Heusden en de mede- deeling dat het saldo der rekening onder de aangesloten gemeenten zal worden verdeeld. Schrijven van Ged. St. naar aan-, leiding van het raadsbesluit tot aan koop van een perceel griendgrond, groot 4 H.A., 8 Are 80 cA. De Voorzitter licht toe, dat in een vorige vergadering een langdurige discussie is gevoerd over de kwestie of de gemeente of wel de Landarbei dersstichting „Vlijt Gedijt", dit ter rein zou koopen, waarna besloten werd, dat aankoop zou geschieden door „Vlijt Gedijt." Nu zijn de kos ten veel hooger dan aanvankelijk werd gedacht. Dit gaf ook aanleiding tot bezwaren om een bedrag van f2500 als voorschot aan de Landar beidersstichting te verstrekken, aan gezien er nog een bedrag van 4 a 5 duizend gulden mede gemoeid zou zijn, om het terrein in orde te maken. Het bestuur van de Landarbeiders- stichting heeft aan den Minister be richt, dat het 't voorschot van f2500 niet wenschte te accepteeren. Aan gezien de waardevermeerdering van het terrein door de werkzaamheden, die er aan verricht worden alleen ten goede zou komen aan de Land- arbeidersstichting, durfden B. en W. het ook niet te aanvaarden en heeft het college aan Ged. St. geschreven hoe de zaak in elkaar zit. Ged. St. zien er in beginsel geen bezwaar in dat de gemeente het terrein aankoopt om als het gereed gemaakt is er dan telkens als de Landarbeidersstichting een gedeelte van wil hebben voor een plaatsje, dit over te dragen te gen den prijs die het in totaal dan heeft gekost. B. en W. zien er een goed object voor werkverschaffing in en er kan een goed terrein voor volkswoningen met een tuintje door ontstaan. Zij hebben tevens de bedoe ling, het gereedmaken voor de steun- uitkeeringen in orde te doen bren gen en achten het gelukkig dat zij een goed object voor werk hebben gevonden. De heer v. Arkel vraagt, of het terrein als het in orde gemaakt is, ook geschikt is om op te bouwen. De Voorzitter antwoordt, dat het volgens de verklaring van de Heide- Maatschappij zeer geschikt is. Met algem. stemmen wordt hierop besloten, bedoeld terrein voor reke ning van de gemeente aan te koo pen en in orde te doen brengen. Verzoek van het departement Wer kendam van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, om een subsidie van f 50 te mogen ontvangen in het te kort over 1933 in de exploitatie van het badhuis, dat in totaal over dat jaar een verlies van f435,79 heeft op geleverd. B. en W. zouden met het oog op de financiën der gemeente een subsidie van f25 willen toestaan. De heer v. Driel zou f25 en 100 gratis bonnen voor een bad willen verleenen. Er is van de gratis bon nen niet veel gebruik gemaakt, spr. heeft er over 1933 slechts 29 afge geven, doch deze menschen zou hij toch ook verder de gelegenheid wil len geven om er gebruik van te ma ken. De Voorzitter zou voor de f25 sub sidie 100 gratis bonnen willen be dingen, gaat men hooger dan f25 dan loopt men gevaar, dat de re geering de subsidie niet zal goed keuren, men moet niet vergeten, dat het rijk den eisch stelt, dat alle uit gaven die niet noodzakelijk zijn, van de begrooting worden geschrapt. Met algem. st. wordt overeenkom stig het laatste voorstel besloten. Schrijven van den Min. v. Binnen- landsche Zaken inzake pensioenaftrek Deze wordt gebracht op 10 pCt.,dus met ix/2 pCt. verhoogd, waar de sa larissen der ambtenaren in veel ge meenten reeds laag zijn, zou dit een nieuwe verlaging beteekenen, die niet gerechtvaardigd is en bestaat de ge legenheid de salarissen met den ver hoogden aftrek te verhoogen, waar door deze verhoogde aftrek wordt gecompenseerd. Het loopt hier over de gemeente-ambtenaren en den ge meentebode. Met algem. stemmen wordt beslo ten de salarissen met den verhoog den aftrek te verhoogen. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 25 Juli waaruit bleek, dat alles in behoor lijke orde is bevonden een minus in de kas aanwezig was van f5633,17 welk te kort door de storting van het rijk op 1 Augustus van een be drag van f 7000 wordt opgeheven. De Voorzitter deelt mede dat de gemeente bij de Bank van Ned. Gem. een schuld heeft van f 14497,86 en dat deze groote schuld een gevolg is van het feit dat de gemeente ge rekend heeft op een subsidie van 89 pCt. in de kosten van werkver schaffing en steunverleening, terwijl slechts een subsidie van 76 pCt. is verkregen, waardoor een nadeelig verschil van f 7000 is ontstaan. In verband met ingekomen klach ten over het venten aan de veer- stoep Sleeuwijk-Gorinchem, zullen B. en W. in een volgende vergadering met een ontwerp verordening komen, waarbij aan dit euvel paal en perk zal worden gesteld. Verzoek van het Consultatiebureau te Almkerk om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een subsidie van f 10 toe te kennen. Eveneens wordt op voorstel van B. en W. besloten aan de Lagere Landbouwschool te Andel een sub sidie van f 5 per leerling toe te ken nen evenals het vorige jaar. Op verlangen van den Commissa ris der Koningin in deze provincie wordt de nieuwe salaris regeling vast gesteld voor den gemeente-veldwach ter. Dit salaris wordt vastgesteld op f 1300 tot maximum f 1700, waarin woninghuur is begrepen, verder f 100 voor uniform en f 30 voor een rij wiel. Op voorstel van B. en W. wordt de huurwaarde voor de woning van den veldwachter gesteld op f 150. De datum van ingang van deze nieu we salarisregeling wordt gesteld op 1 Januari 1935. Vaststelling bouwverordening. Wordt vastgesteld zooals door B. en W. ter tafel is gebracht. Voorstel B. en W. tot wijziging van het reglement voor het Burgerl. Armbestuur. Het Burgerl. Armbest. acht het wenschelijk in het reglement een bepaling op te nemen, betreffen de den leeftijd van den boekhouder. B. en W. stellen voor daaraan te vol doen en in verband daarmede aan den boekhouder Ippel, die den leef tijd van 72 jaar heeft bereikt, eervol ontslag te verleenen, met dankzeg ging voor de bewezen diensten. De raad gaat met algem. stemmen met dit voorstel accoord. Het Burgerl. Armbestuur beveelt ter benoeming aan iemand uit de Werken. B. en W. voelen er evenwel meer voor iemand uit Sleeuwijk te nemen, omdat er reeds iemand uit de Werken in het Burgerl. Armbestuur vertegenwoor digd is en Sleeuwijk dan geen ver tegenwoordiger zou hebben, wat het college niet wenschelijk voorkomt. Na eenige discussie wordt besloten, dat B. en W. in een volgende vergade ring met een aanbeveling zullen ko men. i Voorstel van B. en W. tot aanleg van een centrale verwarming voor het gemeentehuis. De Voorzitter licht toe dat als kos ten zijn opgegeven voor den aanleg een bedrag van 3 a 400 gulden. B. en W. vragen machtiging naar de kosten te doen informeeren om dan in een volgende vergadering met een definitef voorstel te. kunnen komen. De heer Kramer vreest dat het be drag wel hooger zal zijn, heeft èr evenwel geen bezwaar tegen, dat B. en W. een plan doen opmaken en naar de kosten informeeren. Ook de heer Sigmond heeft daartegen geen bezwaar. De heer v. Driel is er in principe ook wel voor, doch is het wel ver standig nu tot aanleg van centrale verwarming over te gaan, nu reeds gebleken is dat het gemeentehuis te klein is en binnenkort tot vergrooting overgegaan zal moeten worden. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. hierover ook reeds gesproken hebben. Het gemeentehuis is werke lijk reeds te klein. Ook is het wen schelijk dat de gemeente-ontvanger zijn kantoor op het gemeentehuis heeft, doch er is geen plaats en ge legenheid voor. B. en W. hebben al eens besproken, het in de hoogte te zoeken, zoodat de raadszaal boven komt en de ruimte van de tegenwoor dige raadszaal bij de secretarie kan worden gevoegd, doch het lijkt spr. wenschelijk, dat B. en W. in een volgende vergadering met een defi nitief plan zullen komen. De raad verklaart er zich met algem. stemmen in beginsel voor, dat B. en W. in een volgende vergadering met defi nitieve plannen zullen komen. I tl (Wordt vervolgd.), J HEUSDEN. Naar wij vernemen heeft ver dachte J. L. gearresteerd op vermoe den van diefstal van 2 koeien in een weide onder Wijk gepleegd op, 25 Juli j.l. een volledige bekentenis afgelegd tegenover de Kon. Mare chaussee alhier. De koeien waren dien voormiddag opgeladen door verdachte op den vrachtwagen van v. S. uit Drunen. Zooals uit het onderzoek is geble ken was van S. geheel te goeder, trouw en verkeerde deze in de mee ning dat de koeien werkelijk aan L', toebehoorden. Ze werden naar Etten vervoerd waar ze werden verkocht. De koopman die de koeien kocht vertrouwde de zaak niet en infor meerde naar den naam, die niet juist werd opgegeven en noteerde het num mer der auto. De vrouw van den koopman die het door de Marechaus- sée alhier verzonden politiebericht op ving, deelde dit haar man, zijnde de koopman dier koeien, mede, die verder aangifte hiervan deed bij de Marechaussée. Naar wij vernemen heeft verdach te ook bekend de dader te zijn van den diefstal van de koe van v. H. te Wijk, die op 28 Mei j.l. gestolen werd. Gistermorgen is de verdachte in gesloten in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch. GEVONDEN VOORWERPEN. GevondenEen beige regen mantel. Terug te bekomen aan de Marechausséekazerne te Heusden. —o Advertentiëiu COSTUM1ÈRE, van Witfbbroodstraat naar Sterrestraat W 30 HEUSDE^\ 2 in prima staat zijnde „Hoeksche kromme dissels Waards 1 seis. model" met Tevens te koop "gebruikte tweeschaar-enmelotteplöi Adres T. v. d. WATER, Smi Rijksstraatweg, DUSSEN, 10 en 11 Augustus a.s. voor Aonsumptietent (al coholvrije dranken), IJsco- Fruit-, Snoeptent, Zuur kraam en Sigarentent op het terrein. InschrijviDgsbiljetten \in te leveren op Zaterdag 4 Augustus, des avonds half negen^Z.T.) aan het Gymnastieklokaal aldaar. HET COMITÉ. Ohdergeteekende zal namens den heer P. VAN DER VELDEN te WIJK bij Heusden trachten aan te besteden Het btouwen van een Woortjiuis met Win kel en xWerkplaats te WIJK bij Ö^usden op 3 AUG. des nam. 8 uur\Z.T., in café de Wed. v. d. MAAtlEN aldaar. Bestek en teekèning zijn ver krijgbaar f 2.pfcr stel bij den bouwkundige J. MOUJHAAN, Wij 0.91.68 H.A. 0 58.80 H.A. 1/10.52 H.A. in 3 perceelen of in massa. Gelegen aan den Oudendijk bij de watermabhine onder Wou- drichem. Inlichtingen bij DE GRAAFF te Werkendam. Betaling 1 December 1934. Inschrijvingsbiljetteft in te le veren bij T. DE KLERK, Hoog straat 100, Werkendan^ op 4 Augustus 1934. Ondergeteekende A. KRAMER te Babiloniënbroek zal op Vrij dag 10 Augustus a.s., 5 uur (Z.T.) in "café HEIJMANS aldaar, trachten aan te besteden Het bouwen van een Landbouwersschuur, voor den Heer C. Lankhaar te Babiloniënbroek. Bestek en teekëping tegen be taling van f 2.per stel verkrijg baar bij den bouwkundige A. KRAMER. Restitutie f 1bij inlevering. leeftijd pl m. 17 jaren voor lichte huishoudelijke werkzaamhedeu. Brieven onder No. 35 aan het Bureau van dit Blad. Automobielen en Motoren Reparatie-inrichting - Olie Banden - Autoverhuur^ chauffeur. - Eerste klas - Benzine - et en zonder van de Gereformeerde Kerken in Nederland, gehandhaafd en ^vastgesteld door de Gen. Synode van Middelburg in 1933. Frijs 25 ct. Franco per post 28 ct. Voor Kerkeraden bij afname van meerdere exemplaren 15 ceut. Verder is hiervan verkrijgbaar-veen uitgave met de Litargische Formulieren, uitgegeven door Dr. T. Hoekstra. Prijs in keurig slap linnen bandje 50 cent. Franco per post 53 cent. Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, HEUSDEN. Prijs per advertentie van hoogstens 6 regels enkele kolom Bij éénmaal plaatsing f 0.60. Bij tweemaal plaatsing f 1,10. Bij driemaal plaatsing f 1.50. (BIJ VOORUITBETALING). "V^ij hebben op te ruimep een partij oude, couranten, zeer geschikt voor ver pakking. Firma L. J. VEERMAN^ Heusden, Vacant Vacant

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 3