TWEEDE BLAD No. 5457 Vrijdag 3 Aug. De Grootmoeder. M. NORT, Gorinchem Gediplomeerd Opticien Koopt tijdig Uw Sril! Wasschen met Lucht!! WILLEM DE BRUIN voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. FEUILLETON. Plaatselijk Nieuws. BEHOORENDE BIJ HET Vervolg raadsverslag SLEEUWIJK. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een rooilijn voor den aan te leggen nieuwen verbindingsweg StraatwegKerkeinde. De rooilijn wordt gesteld 6 meter uit de grens of 12 meter uit het hart van den weg. Tevens wordt bepaald, dat tot op 24 meter uit den gevel van de bij zondere school gemeten, geen huis mag worden gebouwd. Met algem. stemmen wordt de rooilijn vastge steld als door B. en W. voorgesteld. Eveneens wordt op voorstel van B. en W. besloten een wijziging te brengen in de algemeene politiever ordening. Een bepaling wordt opge nomen, dat honden die door hun gejank of geblaf hinderlijk zijn, des nachts niet mogen buiten liggen. Reclames inzake belastingen zul len in besloten vergadering worden afgehandeld. De Voorzitter brengt ter sprake de verhuring van de woning van Den Hollander. Van Eeten die uit zijn woning is gezet, heeft onderdak ge kregen in de openbare lagere school. Zooals de heeren weten, aldus spr., is dit gebouw evenwel verkocht. De heer Tankens uit Andel was hier voor hoogste inschrijver. Nu wilde de heer Tankens er 3 arbeiderswo ningen van maken, doch B. en W. voelden daarvoor niet veel. Zij heb ben Tankens voorgesteld er een ver gaderlokaal met woning van te ma ken. B. en W. zouden hierover ad vies van hem krijgen, doch tot he den hebben zij daarover niets ge hoord. Voor de woning van den Hol lander heeft zich slechts een gega digde aangemeld, wat B. en W. niet veel vinden. Zij hebben de woning aan v. Eeten gepresenteerd, doch deze wilde ze niet hebben. B. en W. zijn voor aanhouding, tot zich meer gegadigden hebben aange meld. De heer v. Driel zou de openbare school aan de gemeente houden, zoo als nu het geval met v. Eeten, be wijst zij goede diensten, terwijl zij slechts f 800 heeft opgebracht. De heer v. Arkel meent dat het voor de gemeente op het oogenblik uit finantiëel oogpunt bezien wel den weg is, doch aan den anderen kant zijn er toch ook groote bezwaren aan verbonden. Spr. gelooft ook dat de heer Tankens het gebouw thans niet meer wil accepteeren. Wat dat be treft meent spr., dat de gemeente er gerust andere plannen mede kan beramen. De Voorzitter zegt dat de heer Godschalk aanvankelijk het oude schoolhuis wilde behouden, doch dat 86. DE VERLOREN ZOON KOMT TERUG. Zoo gauw mogelijk, doch zonder een enkel feit te verzwijgen, want alles was in haar geheugen gegrift, ver haalde Geneviève de vreeselijke ge schiedenis van het drama, dat op de villa in den nacht van den 24sten op den 25sten September was voorgeval len Het arme kind beefde, toen zij zich alles weer te binnen riep. Vader Anselme luisterde in stilte, met groote oplettendheid, maar niet zon der inwendige agitatie. Indien het niet half donker was ge weest, had het jonge meisje kunnen zien, hoe de grijsaard daar zat met gefronst voorhoofd, bliksemende 00- gen, bevende lippen en vertrokken ge laat Toen Geneviève geëindigd had', zeide vader Anselme op bevenden toon: O! juffrouw, juffrouw, wat een vreeselijke nacht hebt gij doorleefd en wat hebt gij moeten lijden! O! ja, ik heb verschrikkelijk ge leden! Wat hebt gij reeds moeten ver deze thans van zienswijze is veran derd en thans veel liever een nieuwe woning zou hebben. Besloten wordt de woning van den Hollander vrij te houden tot er meer gegadigden komen opdagen. Bij de rondvraag informeert de heer Kramer hoe het staat met de rioleering aan de Looze Stoep. Het werk schijnt nog niet gegund en spr. vreest, dat de aannemer het niet meer wil hebben. De Voorzitter antwoordt dat in ge meenschap met het gemeentebestuur van Werkendam is gevraagd het werk te mogen uitvoeren voor den steun, die verleend wordt, doch daarop is nog geen bericht ontvangen. Nu is aan het gemeentebestuur van Wer kendam gevraagd het toch te gun nen; aan den aannemer zal gevraagd worden of hij het thans nog wil heb ben. Is dit niet het geval, dan zou den B. en W. het opnieuw willen aanbesteden. De heer v. Driel vreest, dat het slechts half werk zal worden, de ri oleering behoorde tot voorbij W. v. d. Wiel te worden gebracht. De heer v. Straten merkt op dat dit particulier terrein is en de ge meente er niets heeft te zeggen. De Voorz. vraagt hoeveel de heer Kramer de kosten hooger raamt. De ze meent dat ze zeker f 300 hooger zullen worden. Nu is er voor f 790 voor ingeschreven. De Voorzitter belooft dat B. en W. de eigenaars zullen vragen of zij in de meerdere kosten willen bijdra gen. De heer Kramer wijst op den on- houdbaren toestand langs den dijk. Kan van de zijde van het gemeente bestuur niet worden aangedrongen, dat deze stofvrij wordt gemaakt De Voorzitter kan mededeelen, dat de kwestie in de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het Land van Altena ter sprake is geweest en besloten is bij den Mi nister stappen te doen om in het belang der bewoners te willen bevorderen, dat de dijk wordt geasfalteerd. Als gemeentebestuur zou men dit ook nog zelfstandig kunnen doen. Hier toe wordt besloten. De heer v. Driel dringt er op aan om in het vervolg voor het maken van plannen en bestekken ten behoe ve van de gemeente, de hulp in te roepen van den architect van Ber- chum, die zich in de Werken heeft gevestigd. De Voorzitter verklaart daartegen geen bezwaar te hebben. B. en W. hebben tijdelijk den heer Bottenberg uit Werkendam genomen, omdat de heer de Jong hier zelf nog al eens bouwt en het niet aangaat, dat deze zijn eigen bestekken zou beoordeelen. De heer v. Driel merkt naar aan leiding van de discussie, die hier over wordt gevoerd, op, dat naar zijn meening de schuld in de kwestie Verschoor ligt bij den bouwkundige de Jong. Immers door den Burge meester was er op gewezen dat de gevel niet mocht komen zooals door f)e fledzcfandsche Tandfiasta duren! Ik vraag mij dikwijls af, of al het geluk, dat God u voortaan zal geven, een voldoende belooning zal zijn. Het jonge meisje loosde een langen zucht en zeide: Heiaas! ik zal nooit gelukkig wor den. O! denk dat niet, juffrouw; houd moed! Gij zult wel kalmere en betere dagen leeren kennen. Daarop reken ik niet; zie, vader Anselme, het was beter geweest, indien ik niet geboren was. Juffrouw, spreek zoo niet! Nog vele anderen hebben geleden, zonder de hoop op een belooning te verlie zen. Ge gelooft, dat gij onder een onge lukkig gesternte zijt geboren; maar het is niet zoo. Ge zijt jong, gij hebt het recht niet, te wanhopen; gij hebt niets gedaan, om vervloekt te worden, en gij kunt niet weten, wat u nog te wachten staat. De braven worden door God beschermd. Maar wij zijn er bijna en ik moet u nog wat vragen. Nu begrijp ik heel goed, wat er op de villa te Nogent is voorgevallen, en ik zal uit uw ver haal nog veel goeds voor u weten te halen. Gij hebt het mijnheer Lionnet ver teld; maar hebt gij niets voor hem verborgen gehouden? Ik heb hem niet alles verteld, zooals aan u, vader Anselme, hij weet niet, dat mijn redder een van de twee boosdoeners heeft gedood. Dat dacht ik wel; want als mijn den heer de Jong was aangegeven en men heeft zich daaraan niet ge stoord, met de bekende gevolgen. De Voorzitter merkt op dat de zaak zich zoo werkelijk heeft toege dragen. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitting. ALM IvERK. J.l. Vrijdag 27 Juli was het voor de kinderen der beide Chr. scholen alhier een echte gezellige dag, want deze zouden nog vóór de groote vacantie een aanvang nam, met het onderwijzend personeel der verschillende klassen een plezierreis je naar verschillende plaatsen maken. Zoo gingen de kinderen van de Herv. school, hoofd de heer Velthuizen, per autobus van de fa. Bouman uit Wijk allereerst naar de Roestelber- gen, alwaar zij zich met hunne lei ders gezellig vermaakten. Van daar ging het naar Tilburg, waar tot groot vermaak der kinderen het dieren park werd bezichtigd en vervolgens naar den speeltuin even buiten Breda, hier werd van de vermakelijkheden welke daar aanwezig waren flink ge profiteerd. Toen men ook hier vol op had genoten werd de terugreis aanvaard. Te ongeveer 8 uur arri veerde men onder 't zingen van ver schillende schoolversjes in Almkerk. Niet minder gezellig was het voor de kinderen van de school, hoofd de heer C. v. Veelen, deze gingen per bus van de N.V. ,,ALAD" naar Rotterdam, den Haag en Schevenin- gen. Reeds des morgens half zeven werd deze reis aanvaard en ging het naar Rotterdam waar de dierentuin werd bezichtigd. Wat had men daar veel te zien. Daarna werd de reis voortgezet naar de residentiestad en verder naar Scheveningen. Jammer echter dat de weersgesteldheid niet erg gunstig was voor het baden. Op de terugreis werd de grafkelder te Delft bezichtigd, waar de laatste da gen in verband met de Koninklijke begrafenissen veel over is gesproken. In Rotterdam werd nog de Bijen korf bezichtigd en vandaar ging het huiswaarts, waar men te ongeveer half negen arriveerde. Beide scholen met hunne kinde ren hebben een genoeglijken en ge- zelligen dag gehad.. Een woord van dank aan de chauffeurs van beide ondernemingen, voor hun correct rij den en goede zorg voor de kinderen in en buiten de autobussen, is hier zeer zeker niet misplaatst. AALST. Daar dit jaar geen feestelijk heden zullen plaats hebben op Ko ninginsverjaardag, in verband met het overlijden van H.M. de Koningin- Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik, hoopt de Oranjevereen. alhier een plezierreis te maken naar Hoek van Holland. m HiUM De heer A. J. Maas alhier, had de eer een dezer dagen met 3 paarden 4 prijzen te behalen. Met Pubella, N.S. T.g. 2817, don kervos, geb. 1928 een 3e prijs en nog een 3e prijs onder het zadel. Met het paard Postduif, N.S. T.g. 2815, donkervos, geb. 1928 een 2e heer Lionnet had geweten, dat er een man bij om het leven was gekomen, zou hij het stilzwijgen niet bewaard hebben, maar misschien nog dienzelf den dag alles in het werk hebben ge steld, om den doode uit de rivier op te halen. Ik behoef u niet te vragen, waarom gij uw vader niet alles hebt gezegd; gij hebt de bevelen van den baron de Verboise opgevolgd. Juffrouw Geneviève, gij hebt aan iets afschuwelijks gedacht! Gij hebt maj niet gezegd, wat het was, maar ik heb geraden, wat gij wildet zeggen; gij hebt mevrouw Lionnet verdacht van de moordenaars naar de villa des Traiches gezonden te hebben, om u om het leven te brengen. O! vader Anselme, zeg dat niet! Hebt gij dat dan niet gedacht? Ja, antwoordde Geneviève met gebroken stem. En omdat gij dat dacht, hebt gij den baron de Verboise zoo gewillig gehoorzaamd ën niet alles aan uw va der gezegd. Maar ik wil niet, juffrouw Geneviève, dat gij dat nog denkt. Ge loof gerust, dat gij uw moeder ver keerd hebt beschuldigd; met het dra ma op de villa des Traiches heeft zij niets te maken. Vader Anselme zegt u dat. Maar blijf nog maar steeds het ge heim bewaren; ik zal dat ook doen. Wij moeten het lijk in vrede latjen rusten. Komt de baron de Verboise tegen woordig niet dikwijls bij mijnheer Li onnet? zou hij niet door uw mooie Van Vrijdagmiddag half zes tot Maandagochtend 8 uur is onze zaak prijs en met het veulen van Postduif vader Molivier een ie prijs. Mej. C. v. B. had het onge-1 luk te vallen met een emmer melk, j waardoor ze haar knie flink bezeer de. De fanfare „Prins Hendrik", bracht vorige week Zaterdag haar tegenbezoek aan het fanfarecorps te Zuilichem. Niettegenstaande het re genachtige weer was er veel belang stelling. CAPELLE. De postduivenver. „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanaf Vilvoor den met den volgenden uitslag: P. Bakkeren 1, 68; M. de Jong 2, 7, 18, 46; A. Versteeg 3, 22, 28, 29, 41, 47; Adr. Klootwijk 4, 8, 16, 17; J. v. Doornik 5, 6, 21, 25, 26, 32, 54, 55; J. Versteeg 9, 10, 42, 66, 67; A. Spierings 11, 14, 15, 19, 60, 64; E. Haverhals 12; H. Rosenbrand 13; P. de Roon 20, 71; P. Verhagen 23; P. Nieuwenhuizen 24, 39, 40, 74; A. Bakkeren 27, 35, 52, 63; C. Ver hagen 30, 61, 62; G. Stam 31, 51; W. Versteeg 33; F. Raaymakers 34, 59; J. de Jong 36; A. Blom 37, 38, 43, 44, 45, 53, 65; A. de Jong 48, 56, 69, 70; W. Meter 49, 50; P. Sterrenburg 57, 58 en C. Rosen brand 72, 73. DUSSEN. De heer G. Verhoeven alhier is gekozen tot bestuurslid van den polder j op 't eiland Nederhemert. Het electrische gemaal „Bleek eö Oosthil", dat tot dusver op eigen eiecH trische kracht dreef is nu aangeslotenl bij de P.N.EJM., waardoor veschillenN de machines buiten werking zijn ges steld. Dienten gevolge is de stoker hi de Hoog tijdelijk overgeplaatst naaU Oosterhout. GORINCHEM. 1 Naar wij vernemen is de heet G. Vermeer te Utrecht benoemd tot Instructeur van de Landelijke Rijver- eeniging „Hippos", alhier. De rij lessen vinden onder groote belang stelling te Kedichem plaats en wel twee maal per week. Voorts kan wor den gemeld, dat „Hipposop het a.s. Concours-Hippique zeer vermoe delijk met twee achttallen in de afd, dressuur zal uitkomen. 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Tijdens een zwaar onweer is! alhier de bliksem geslagen in dei boerderij van den landbouwer H, Boer. De schuur brandde tot dep grond af. Het woonhuis bleef ge spaard. Verzekering dekt de schade, NEDERHEMERT. De muziekvereen. „Concordia" al hier, gaf Zaterdag 1.1. een goed gen slaagd concert. Niettegenstaande het buiige weer, was de opkomst van het publiek toch bevredigend te noemerL De bloempjes ver koop ten bate van d€j vereen, bracht ruim f31.op. Eert woord van dank aan de dames is hieC De Waschcompressor met veerende luchtzuiging. Geheel van geel koper vervaardigd. Onverslijtbaar. Wasschen schoon in 2 uur, waar men anders bijna een dag over doet. PRIJS MET STEEL: IJZERHANDEL GORINCHEM, oogen aangetrokken worden? Maar, vader Anselme..... sta melde het jonge meisje. Juffrouw, zeg het mij, ik moet al les weten, in uw belang. Mijnheer de baron de Verboise komt inderdaad met den wensch om mij te huwen; hij zeide, dat hij mij beminde, en dat hij trotsch en gelukkig zou zijn, mij voor levensgezellin te hebben. Ik wil gaarne de goede hoe danigheden en de verdiensten van den baron de Verboise erkennen, en ik ben hem eeuwig dank verschuldigd; maar. Ik weet, het viel de kruier Hhar in de rede gij kunt hem niet liet hebben, zooals hij het gaarne had, om dat gij sedert lang uw hart aan een ander hebt gegeven, omdat gij Hen ri Merson bemint. Mijnheer de baron de Verboise weet heel goed1, dat gij hem heel dankbaar zijt en hij hoopt, dat die dankbaarheid in een ander ge voel zal veranderen. Juffrouw Geneviève, wanneer een jong meisje als u, eenmaal iemand haar hart heeft gegeven, neemt zij het net teriug; blijf mijnheer Henri Mer son beminnen. O! mijnheer de baron rekent pp uwe erkentelijkheid! Juf frouw, die man heeft niet zooveel recht op uwe erkentelijkheid, als gij wel denkt! Ik kan en wil u nu niets meer zeggen. Maar denk aan mijn woorden: blijf mijnheer Henri Merson beminnen! De baron de Verboise zal zeker om uw hand komen vragen. Dat heeft hij reeds gedaan, vader Anselme, hij heeft mij ten huwelijk gevraagd. O! nu al! En wat heeft hij ten antwoorc.- gekregen Dat mijnheer Henri Merson era itó elkaar beminnen, dat ik mijn woord had gegeven, en dat zijn aanzoek niet kon aangenomen worden, ten minstei zooals de zaken nu staan. Heel goed, maar gij hebt hem! hoop gelaten. i Dat is waar, zeide het jonge! meisje treurig. Op dat oogenblik stond het rijtuig stil. De kruier opende het portier. Koetsier, waar zijn wij? vroeg hij. Op den hoek van de rue del Charonne, waar gij mij hebt genomen!, Goed, dan zijn wij er. En zich tot het jonge meisje rich tende, hernam hij Ik heb u nog slechts één woord je te zeggen, voor ik u verlaat; let wel op wat ik u zeggen zal: wal) er ook moge gebeuren, wat men u ook moge zeggen wat men u ook mo ge doen, wacht er u voor, de vqouw! van den baron de Verboise te worden! Maar ga nu gauw naar huis, ik hoop dat mevrouw Lionnet uw afwezigheid niet gemerkt zal hebben; in elk geval, bereid u maar op uw leugentje voor. Tot weerziens, juffrouw Geneviève. j (Wordt vervolgd), j Jliettwsblad i POOS 20 CT.- TUBE AO en 60 CT. J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5