Zaterdag 11 Augustus 's namiddags 2 uur BEGINT DE 1^- TEGEN ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN. GEBS. BISCHOFF - GORINCHEM Heeren-Costumes, Regenjassen, Pantalons Sportkleeding, Jongens Pakjes en Regenjas sen, Mode-artikelen en vele andere goederen Voetbalsport. Marktberichten. Plaatselijk Meuws. Üaar passeerde een zware vrachtauto, een truck met oplegger. De wagen was reeds voor de helft gepasseerd, toen het rijwiel met het jongetje om sloeg. Door welke handeling dit ge schiedde is niet bekend. De jongen viel met het hoofd voor het achterwiel en was op slag dood. Met verbrijzel den schedel werd hij opgenomen en Paar den politiepost te de Bilt over gebracht. MIJD DEN DIJK VAN HAASTRECHT. Op den Haastrechtschedijk zijn weer Idrie auto's gederailleerd. Eerst stort te door te ver uitwijken een perso nenauto uit Rotterdam van den dijk, waarbij het voertuig totaal werd ver nield. Vervolgens raakte een personen wagen uit Delft het goede spoor bijs^ ter en ten slotte maakte een baby auto uit Geldrop een tuimeling. De Inzittenden kwamen er zeer goed af, geen hunner kreeg letsel. Met kraan wagens zijn de auto's weer op den dijk gehaald. BIER ALS BRANDBLUSCHMIDDEL. Tijdens het dansen in de bovenzaal Van een café op de Markt te Gouda Ss Maandagavond een brandende siga ret naar beneden geworpen en op een markies terechtgekomen, welke vlam vatte. Een der bezoekers bluschte het ■vuur door zijn glas bier boven den markies te ledigen, doch hij liet daarbij per ongeluk ook het glas vallen, dat terechtkwam op het hoofd van een blik slager, die op straat naar de muziek stond te luisteren. Hij kreeg een bloe dende hoofdwonde, welke in de Wijk verpleging is verbonden. O.S.P.-ERS IN "ONGENADE. In het laatste nummer van „De Fak kel" deelt het bestuur van de O. S. P. mee, dat de partijsecretaris en redac teur De Kadt en het lid van het be stuur Sal. Tas zijn geschorst, terwijl het P.B.-lid Henk de Boer zijn functie heeft neergelegd. In de toelichting op dit in een ver gadering van 30 Juli genomen besluit worden de beide geschorste functio- Parisen als onbetrouwbare en onkame raadschappelijke individuen voorgesteld met wie de partij in een weldra te houden „conferentie,, de banden wel voor goed zal doorsnijden. TWEE JONGENS VERDRONKEN. Dinsdagavond te kwart voor negen zijn naby Schoonhoven, in de Lek onder de gemeente Bergambacht, de broers Jilles en Arie Verwaal, uit Bergambacht, bij het baden verdronken, in de nabijheid van de tweede krib, een plaats, waar regelmatig gezwommen wordt. Geen van beiden kon goed zwemmen. Toen de 14- jarige Arie zich, omdat het laag water ■was, buiten den kop van de krib begaf, werd bij plotseling door den stroom mee getrokken. Op zijn hulpgeroep begaf zich de 49 jarige broer eveneens te water, doch spoedig werd ook hem de stroom te machtig. Voordat zy een toegestoken stok konden grijpen, verdwenen zij in de diepte. Men is onmiddelijk met dreggen begon nen. Om half elf slaagde men er in, een der slachtoffers boven te brengen. .Voetbalband S. O. S. Uitslagen van 4 Aug. Afd. A. N.EO. I—N.O.MD. I 7—0 Sparta (C.)—L.O.N G.A. I 0—3 S.D.O. I—D.E.V.O. I 1 0 Stormvogels I—S.V.W. I 3-1 Afd. B. N.O.A.D. IIDe Zwaluwen 015 Blauw Wit—W.V.V. II 0—6 AchillesStormvogels II 4 2 S.V.W. II—Wilhelmina II 1—4 Afd. Junioren. De ZwaluwenL.O.N.G.A, 3—2 S.V.W.Stormvogels 2 1 Programma voor 41 Aug. Afd. A. S.V.W. I—W.V.V. I N.O.A.D. I—S.DO. I L.O.N.G.A. IWilhelmina I te Aalburg N.E.Q. I—D.E.V.O. I Stormvogels ISparta (C.) Afd. B. De ZwaluwenWilhelmina II S.F C.—S.V.W. II Blauw WitN.O.A.D. II Afd. Junioren. L.O.N.G.A.Sparta S.F.C.S.V.W. W.V.V.Stormvogels Stand op 5 Augustus. Stand Afdeeling A N.E.O. 11 7 1 S.DO. 11 6 3 W.V.V. 10 5 4 Stormvogels 10 6 2 L.O.N.G.A. 10 6 0 Wilhelmina Sparta (C) S.V.W. D.E.V.O. N.O.A.D. 9 10 10 10 9 4 3 3 2 0 1 2 1 1 1 3 2 1 2 4 4 5 6 7 8 39- 29- 32- 26- 25- 17- 22- -26 15 -27 15 -18 14 -20 14 -22 10 -18 9 -25 -22 -24 -38 Stand Achilles 15 W.V.V. II 15 De Zwaluwen 13 Sparta (A) 15 Stormvogels II15 S.F.C. 13 SV.W. II 14 Wilhelmina II13 Blauw Wit 15 N.O.A.D. II 14 Afdeeling B. 12 10 9 8 6 5 6 4 1 1 1 2 62-17 25 3 2 45—19 23 2 2 63—19 20 3 4 45—29 19 2 7 29—35 14 3 5 43—27 13 1 6 31—44 13 2 7 36—38 10 1 13 13—74 3 0 13 8—73 2 Afdeeling Junioren De Zwaluwen 10 8 1 1 3311 17 L.O.N.G.A. 11 7 2 2 41—16 16 Stormvogels 10 6 1 3 39—16 13 Sparta 11 6 1 4 28—24 13 S.V.W. 10 5 2 3 23—16 12 W.V.V. 9 1 1 7 6 -20 3 Wilhelmina 7 1 0 6 5—31 2 S.F.C. 10 0 2 8 9—50 2 's HERTOGENBOSCH, 8 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd 1745 stuks, 971 stuks hoornvee, 651 biggen, 18 zeugen, 44 schapen of lammeren en 61 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f140 tot f210 per stuk Kalfvaarzen 120 170 Magere Ossen en Koeien 1ÖU Vette Ossen en) le kw. 2731 p. pond Koeien 2e 24 —27 Pinken van f 80.—tot f160.p. st. Zeugen 50.75. Biggen 8.— 14.— Schapen 6.12. Lammeren De aanvoer behoorlijk, vet vee met vlugge handel en hoogere prijzen. Kalf- koeien en vaarzen handel zeer kalm en lagere prijzen. Magere ossen en koeien voor de weide ongeveer als vorige week. Pinken prijshoudend,handel goed. Dra gende varkens vlugge handel en pry zen niet lager. Biggen prijshoudend, handel goed. Schapen en lammeren door kleine aanvoer handel zeer kalm. Kalveren ongeveer als vorige week. De aanvoer van slachtstieren was zeer kort, handel goed, prijzen niet lager. 3e kwaliteit slachtstieren ongeveer vorige week, doch handel flauw. Afloop der markt ongeveer de vorige week. Vergadering van den raad der ge meente 's-GRAVENMOER op Vrij dag 3 Aug. 1934. Afwezig de heer C. Mouthaan. Na de opening herdacht de Voorz. Burgem. Smits, in eenige treffende woorden het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik en deed mededeeling van het ontvangen schrijven van den Comm. der Koningin in Noord-Bra bant, houdende kennisgeving van dit overlijden. Door het gemeentebestuur werd een telegram van rouwbeklag verzonden zoowel aan H. M. de Ko ningin als aan H.K.H. Prinses Juli ana, waarvan ook bereids antwoord is ontvangen. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Verschillende verslagen zooals van de Warenkeuringsdienst, van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk, van de Waterleiding Mij. etc. worden voor kennisgeving aange nomen. Bericht is ontvangen van het De- structorbedrijf te Son, dat het be drijf in werking is gesteld, zoodat de desbetreffende verordening met 1 Ju li 1.1. is ingegaan. Van Ged. St. is goedkeuring ont vangen op het raadsbesluit tot wijzi ging der voorwaarden van aansluiting bij de Waterleiding Mij., tot wijziging der Gem.-begrooting 1933, tot con versie eener geldleening ad c.a. f 10.000, Blijkens mededeeling van den Mi nister van Sociale zaken is deze ge meente ingedeeld voor de steunver- leening in de laagste klasse. De uit- getrokkenen zullen event, ontvangen f 7 per week plus 50 ct. voor elk gezinslid, terwijl de kostgangers per week f 5,50 zullen ontvangen. Momenteel wordt hiervan geen ge bruik gemaakt, daar alle werkeloo- zen in de werkverschaffing zijn te werkgesteld. De werkverschaffing is bij toestem ming van denzelfden Minister ver lengd tot 29 Sept. a.s. Ingekomen is een verklaring van de Bijz. Lagere School, alhier, waar uit blijkt dat de school wordt be zocht door 123 kinderen en voorts aan alle eischen wordt voldaan. De raad besluit ontheffing te ver - leenen aan Chr. Versteeg van de boete welke hem was opgelegd in verband met het te laat opleveren van het schilderwerk van het raadhuis. Voorts wordt ontheffing verleend van hondenbelasting aan L. Andeweg en Baron Rengers wegens verkeer den aanslag. De rekening 1933 van Gemeente en 'Armfonds, zoowel als de Gem.- begr. 1934 worden in handen gesteld van de betreffende commissies van onderzoek, t.z.t. rapport zullen uit brengen. In verband met een schrijven van de Ver. van Nederlandsche Gem. in zake brandverzekering wordt beslo ten, gehoord het advies van deskun dige taxateurs enkele assurantiepos- ten te verhoogen, o.a. van den ge meentetoren, van de woningen van den havenmeester en van den opzich ter van de begraafplaats, van de O. L. School etc. Op voorstel van B. en W. wordt besloten in verband met de nieuwe pensioenwet de salarissen der gem.- ambtenaren met i1/2 pCt. te verhoo- gèn. Ten slotte wordt de werkverschaf fing nog besproken. Er wordt thans nog gewerkt aan het uitbaggeren van de Donge of 's-Gravenmoersche Vaart. Indien geen toestemming mocht worden verkregen om de aan gekochte perceelen moerasgrond in werkverschaffing uit te voeren, zal dit werk in het vrije bedrijf worden uitgevoerd. Voor een ander werkver schaffingsobject n.l. het uitdiepen en verbreeden der bermslooten is een begrooting ontvangen van de Ned. Heide Mij. De vergadering wordt daarna op de gebruikelijke wijze gesloten. AALST. j.l. Zaterdag gaf de Gemengde Zangvereen. „D.O.G.I.D.O." alhier, met medewerking van de Gemengde Zang ver. „Aurora" uit Brakel een wel ge slaagd concert. Daar het weer zeer gunstig was, was er veel publiek op gekomen, ook van buiten. De verkoop van bloempjes bracht ruim f41 op. Het bouwen van een boerderij voor den heer Maas te Nieuwaal, is gegund aan de aannemers H. Blom en Zoon alhier, voor de somma van f 5573.)Het werk staat onder ar chitectuur van den heer W. F. Ver kuil uit Bruchem.l andel. Voor een talrijk publiek gaf de muziekvereen. „Andels Fanfare corps" Zaterdag j.l. onder leiding van den heer B. Roza van Wijk een welgeslaagd openlucht concert. De muzieknummers werden op verdien stelijke wijze uitgevoerd. 'tGaat met „Andels Fanfarecorps", dank zii de uitnemende leiding van den directeur goed voorwaarts. De Afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond vergaderde in de v.m. openbare school. Besloten werd 2 af gevaardigden te zenden naar de Al ge me ene vergadering te Woudscho- ten. Behandeld werden de aldaar aan de orde komende onderwerpen. Door Jac. Bouman werd verslag uitge bracht van onderzoek van boeken en kas van den penningmeester J. F. van Duist. Alles werd in orde be vonden, waarvoor de Voorzitter woor den van dank sprak. Besloten werd te trachten deze gemeente voor de uitkeering uit de werkloozenkassen in klasse B te houden. Daarna slui ting. nederhemert. Dinsdagmiddag had het zoon tje van schipper H. Bijl, varende op het schip „Nieuwe Zorg" uit Hellou, terwijl het aan het spelen was met een steenvorm, welke hij aan een touwtje door het water trok, het on geluk zijn evenwicht te verliezen en over boord te vallen. De schipper, die het ongeluk zag gebeuren, wist het jongetje met veel moeite op het droge te brengen. De »meisjesvereeniging alhier, heeft verleden week Woensdag een reisT je gemaakt naar Den Haag en Scheve- ningen. De reis werd gemaakt per ge zelschapswagen van den heer Struyk te Well. Het gezelschap vertrok om 6 uur van hier en arriveerde om onge veer 8 uur te Delft, alwaar o.a. een bezoek werd gebracht aan de Nieuwe Kerk en het Museum. Daarna werd de reis voortgezet naar Den Haag, alwaar een bezoek werd gebracht aan het Panorama van Mesdag en de Eer ste Kamer. Verder heeft men toen ee nige uren gezellig aan het strand te Scheveningen doorgebracht. Alvorens men Scheveningen omstreeks 8 uur verliet, werd er eerst nog gelegenheid gegeven tot het doen van eenige in- koopen. Omstreeks 10.15 uur kwamen allen weer hoogst voldaan in ons dorpje aan) Onze Zangvereen. „Nut en Ge noegen," maakte j.l. Donderdag hare jaarlijksche plezierreis, ander leiding van haar directeur, den heer W. Knoop. *A.*' Alle goederen, welke van dit sei zoen zijn overgebleven, zooals MF" Ziet onze speciale etalages Hoogstraat en overtuigt U van onze lage prijzen. —O— 18- 26 6- RESTANTEN WEER. „IN DE PARADIJSVOGEL"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 6