Firma L. J. VEERMAN Binnenland. Bekendmaking. Plaatselijk ïlieuws. schrijven n.l. om te hooien en gedeel telijk om te hooien en te beweiden, naar l^euze ,van den pachter. Bij dje rondvraag informeert de heer v. Bokhoven of er met de kermis ook een vermakelijkheid voor de knideren komt. De Voorzitter antwoordt toestem mend en zegt de bedoeling te hebben om met de kinderen van deze vermake lijkheid een overeenkomst ten opzichte van zijn staangeld te treffen, waarbij hij de kinderen eiken dag een uur gratis laat draaien. De raadsleden achten dit een goed idee. De heer v. d. Heijden vestigt de aan dacht op d<e brug bij v. d. Lee, de leu ning van deze brug hangt los en levert gevaar op. De Voorzitter zal opdracht geven, om dit euvel te herstellen. De Voorzitter sluit hierop de ver gadering. AANGEHOUDEN. Iu een logement te Maastricht is een Belg aangehouden, die te Luik bij een voormaligen patroon 15000 francs gestolen had. o DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben over Juli f 36.414.512 opgebracht of f 4.204.721 meer dan de raming en f7.142.930 meer dan in Juli 1933. Over de eerste zeven maanden van dit jr. was de opbrengst f 19.836.548 tegen f 179.363.761 in hetzelfde tijd vak: van het vorige jaar. De raming voor de zeven maan den bedroeg echter f 22 5.468.541, zoodat de opbrengst daar f 26.831.993 beneden gebleven is. De wegen- en rijwielbelasting heb ben over de eerste zeven maanden van dit jaar f 14.484.255 opgebracht. In die 7 maanden bracht de in komstenbelasting 7 millioen minder op dan verleden jaar. De directe be lastingen brachten 8.8 millioen meer op dan de raming. De omzetbelasting, geraamd op 6.8 millioen, bracht in Juli slechts 3,7 millioen op. De opbrengst bedraagt thans over de eerste zeven maanden van 1934 f26.575.941,14 terwijl 7/12 der ra ming f 47.541.666.69 bedraagt. POGING TOT DOODSLAG EN POGING TOT ZELFMOORD. Op een bank in het stadspark te Maastricht zaten eenige menschen druk te redeneeren. Een hunner zeide in den loop van het gesprek „ach, 'ben je gek?" Iemand die toevallig voorbij ging, wendde zich daarop tot het groepje en vroeg: „Meen je mij?". De aangesprokene op de bank ipantwoordde„Ach kerel, ga door!" De laatste deed dit evenwel niet en gaf den persoon op den bank een vuistslag onder de kin. Er ont stond een worsteling, waarbij de wandelaar, zekere N. N. uit Maas tricht, een revolver trok en daaruit schot loste, dat zekeren H. J. G. uit Maastricht in den 'buik trof. Ver volgens richtte hij het wanen op zich zelf. Beide personen zijn naar het ziekenhuis Calvariënberg overge bracht. De toestand der gewonden is ernstig. De justitie heeft de zaak in onderzoek. VERDRONKEN. De 21-jarige G. P. uit Rotterdam, die Zondagochtend bij Kijkduin aan het baden was, heeft zich te ver in zee gewaagd en verdronk. o— WOONWAGEN AFGEBRAND. Toen de woonwagenbewoner Dou- we de Meer, staande aan den Hoogen- graven te Ommen, Zaterdagmorgen de kachel wilde aanleggen, vatte de wagen plotseling vlam. In een o ogen blik stond de houten bovenbouw in OJdhtfes Ipaiie en 'het gezin, bestaan-» de uit man, vrouw en twee kinderen kon zich ternauwernood in nachtge waad redden. De wagen brandde geheel af, ter wijl niets was verzekerd. o LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Bij het Weesperpoortstation ont spoorde een locomotief, wat aan zienlijke stagnatie in het treinverkeer tengevolge had. o— MOTORJACHT UITGEBRAND. Te Overschie is een pas te water gelaten motorjacht van den heer Nel man in de Schiedamsche Schie ge heel uitgebrand. De oorzaak van den brand staat niet vast. De heer en mevrouw Nelman lie pen ernstige brandwonden aan ge laat en beenen op. Een der andere personen sprong over boord en kon zonder letsel op het droge worden ge bracht. De twee overigen bekwamen lich te brandwonden. o GEVAARLIJK SPEL. Op het terrein van de fa. W. de Vries te Helmond, waar men steenen houtopslagplaatsen aan het bouwen is, is een ongeluk gebeurd. In een betonnen ring, dien diende voor de fundeering waren kinderen aan het spelen. Drie kinderen zaten in den ring en enkele stonden er op. De kinderen trachtten den ring aan het rollen te brengen, waardoor deze scheurde en in elkaar viel. De drie in den ring zittende kinderen werden onder de stukken bedolven. Het 7-jarige jongetje Gomans uit Helmond liep een schedelbreuk op, hgt meisje Martens kreeg een diepe hoofdwonde. Een 2-jarig kind bleef ongedeerd. O DE JACHT OP PATRIJZEN. De jacht op patrijzen zal zijn ge opend o.m. in de provincie Gelder land, Noord-Brabant en Zuid-Hol land van 1 September 1934 tot 2 December 1934. RISICO VAN DEN ARBEID. In de meubelfabriek de Genneper- Molen te Gennep is de 43-jarige ar beider J. Schaik, die werkzaamhe den verrichtte aan een cirkelzaag, door een wegvliegend stuk hout zoo danig aan het hoofd getroffen, dat hij nagenoeg onmiddellijk overleed. Het slachtoffer was gehuwd en va der van vijf kinderen. o GROOTE BRAND. Te Schiebroek is in het pand be woond door den ex-directeur van de Straperlo-speelbank, den heer J. H. Tiekstra brand uitgebroken. Tenge volge van dezen brand zijn de beide aan deze woning grenzende panden eveneens een prooi der vlammen ge worden. o KONING LEOPOLD III. Koning Leopold III van België is, op zijn thuisreis van Malmö om half 2 op Schiphol geland en om 2 uur naar Brussel vertrokken. Hij reisde met 2 militaire vliegtui gen, zonder eenig gevolg. Hij werd op Schiphol verwelkomd door den havenmeester, den heer Thomson, een vertegenwoordiger van de K.L.M. en de Air de France. De koning onderhield zich eeni- gen tijd met deze heeren waarna hij zich in een lederen vliegpak hulde. Vervolgens sjorde de koning het val scherm op zijn rug vast en zette de vliegkap op, waarna hij in zijn door luitenant Nenoir bestuurd toestel klom. Na nog enkele vriendelijke afscheidswoorden, werden de blok ken weggetrokken en stoven de vlieg tuigen over het veld en verdwenen in Z. W. richting. Om 2 uur 40 zijn zij op het vlieg veld Deurne bij Antwerpen aange komen. CONCOURS TE ALMKERK. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Chr. Gem. Zangvereen. „Halleluja" Begunstigd door prachtig weer, werd j.l. Zaterdag het concours voor Muziek- en Zangvereenigingen te namiddags half twee voortgezet. Er was weer veel be langstelling, ook van elders. De uitslag is als volgt Vierde Afdeeling „De Lofstem" Werkendam, 2e pr. met 292 p.„Het Rozenknopje" Rijswijk, le pr. met 812 p.„De Zangvogeltjes" Eethen, 2e pr. met 251 p.„Excelsior" Genderen, 2e pr. met 289 p.„Kunst en Vriendschap" Rijswijk, le pr. met 305 p. „Bravo" 's Graveland, le pr. met algem. stemmen„Door Vrienden Opgericht" Oosterwijk, le pr. met algem. stemmen. Derde Afdeeling „Het Sijsje" Veen, le pr. met 355 p. Met felicitatie van de jury. Tweede Afdeeling „Juliana" Uitwijk, 2e pr. met 290 p. Eerste Afdeeling „Prijst den Heere" Zwijndrecht, le pr. met 311 p.„De Lofstem" Ameide, 2e pr. met 262 p.„Wilhelmina" Veen, le pr. met 301 p. Eere-Afdeeling „Crescendo" Ameide, 2e pr. met 293 p. De extra-prijs behaald voor het hoogst aantal punten De zangvereeniging „Het Sijsje* te Veen. De muziekvereeniging „Harp en Luit" te Vuren. Directeursprijs A. P. C. Rijsdijk, directeur van de zang vereeniging „De Lofstem" te Papen- drecht. G. Akkerman, directeur van de muziek vereeniging „De Bazuin" te Leerdam. Hierna sprak Burgemeester Bergmeijer een slotwoord. Hjj wees op den velen voorbereidenden arbeid, die was verricht in verschillende maten en kwaliteiten BOEKHANDEL H E U S D E N en die met zulk groot succes was be kroond. Hij bracht dank aan allen, die tot het welslagen van het concours had den bijgedragen. Het is gebleken dat er op de meeste vereenigingen met ijver en met toewijding is gewerkt. Moge het concours voor allen een spoorslag zijn om voort te varen. Daarvoor is noodig dat men niet zijn hoogste eer zoekt in het behalen van eerste prijzen. Het gevaar bestaat, dat men dan eindigt in zelfver heffing of in wangunst. Onze Chr. Zang- en Muziekvereni gingen hebben steeds te bedenken, dat haar hoogste roeping ligt uitgedrukt in het Halleluja Lof zij den Heer 1 Zang en Muziek moeten God verheer lijken, die de Schepper is ook van deze heerlijke, het leven verrijkende kunst. Dan moet men steeds bedenken de waar heid van het woord der Schrift: „Wat hebt gij, dat gij niet hebt ontvangen" Dan zal men niet allereerst vragen naar eerste prijzen, maar naar een beoefening van zang en muziek die den Heere wel- behagelijk is. De jury heeft haar oordeel uitgesproken, maar ook God heeft alles gehoord en geoordeeld en Hij ziet het hart aan. Moge de arbeid onzer Chr. zang- en muziekvereenigingen er ook toe bijdrage, dat ons volk beter gaat zingen en dat de schat van onze nationale liederen meer worde gewaardeerd. Daarom noodigde spreker het publiek uit het eerste en zesde vers van het Wilhelmus te zingen. Met geestdrift werd daaraan gevolg ge geven, waarna spreker het concours ge sloten verklaarde. Het zal wel nimmer gebeurd zijn dat de gemeente Almkerk zoo veel bezoek binnen haar grenzen heeft gehad. Ten minste toen de muziekvereenigingen „Kunst na Arbeid" te Capelle en Euterpe" te 's Gravenmoer, onder leiding van den heer Christ, op den laatsten avond hun prachtig geslaagd concert gaven, schatte men dat op het concoursterrein meer dan 3500 personen aanwezig waren. Alles is zeer orderlijk verloopen, er werd gedurende de concoursdagen geen wanklank gehoord. De politie welke bestond uit Rijks- en Gemeentepolitie en Marechaussee, behoefde niet handelend op te treden Het zang- en muziekconcours, uitge schreven door de Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujah" te Almkerk, is een waar succes geweest. Met recht kan aan het einde van dit verslag gezegd worden, dat de muziekliefhebbers op dit 5-jarig Lustrum v. d. zangvereeniging „Hallelujah" hebben kunnen genieten van zang en muziek. Regeling verkoopgelegenheid op Zondag. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN maken bekend, dat ter gemeentesecretarie lijsten zijn neergelegd ter teekening door winkeliers, behoorende tot de na te noemen bedrijven, voor ver melding of zij zijn vóór of tegen de regeling betreffende de verkoopgelegenheid op Zondag, als bedoeld in art. 4 der wet tot wijziging der winkelsluitingswet van 27 Juli 4934 (Stb. 450). Gelegenheid tot teekening van de lijsten bestaat tot en met 40 September a.s. De lijsten betreffende de volgende be drijven A. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak visch ten verkoop in voorraad is. B. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak fruit ten verkoop in voorraad is. C. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak een of meer der navolgende waren ten verkoop in voorraad zijn brood, banket, suikerwerk, chocolade al dan niet te zamen met consump tie-ijs. D. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn. E. winkels, waarvoor een vergunning als bedoeld in art. I, onder e of onder g der drankwet-volledige vergunning of slijtvergunning-geldt. HEUSDEN, 47 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd. W. J. N. WIJS, Burgemeester. A. VAN DELFT, Secretaris. HEUSDEN. De heer J. v. Laarhoven Sr. vierde Maandag zijn 85ste verjaardag. De heer v. Laarhoven is nog bijzonder kras en verricht geregeld zijn bezigheden. Is zijn personeel buiten de stad aan het werk, dan gaat hij er per fiets op uit, om zoo nu en dan eens polshoogte te nemen. Hij is tevens nog bestuurslid van ver schillende vereenigingen. A.s. Zondag zal van hier per antobus een bedevaart vertrekken naar Ulicoten ter eere van den H. Bernardus. De heer Valk, marechaussée dezer brigade, is voor 2 maanden gedetacheerd naar Eijsden (Limb.). Onze oud-stadgenoot, de heer W. J. H. Verhoeven, hoofdonderwij zer te Bladel, slaagde te Utrecht voor de akte Fransch L. O. AALBURG. J.L Maandagmorgen is alhier een staking uitgebroken. Een 15-tal vlasbewerkers zijn hierin betrokken. De oorzaak moet zijn, een looncon- flicht tusschen werkgevers en werk nemers. De staking, welke een kalm verloop had, is inmiddels weer op geheven. ANDEL. Mej. N. v. Lier kreeg dezer dagen bloedvergiftiging aan een der handen. Inroeping van geneeskundi ge hulp was noodzakelijk, die de vergiftiging wist te stuiten. ALMKERK. De heer P. v. W., alhier, had het ongeluk, tijdens het korenrijden, van een geladen wagen te vallen, met het gevolg dat hij zijn arm brak. Dr. Schripsema verleende geneeskun dige hulp. CAPELLE. De postduiven vereen. „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag met jonge duiven een wedvlucht vanuit Noyon, met den volgenden uitslag C. Rosenbrand, 4, 3, 14, 13, 14, 30, 36, 49Adr. Spierings, 2, 15, 39 E. Haverhals, 4, 23 P. Bakkeren, 5, 6 A. Blom, 7, 29, 34, 43,J. Versteeg, 8, 17, 40 A. de Jong, 9, 32, 33, 38 Adr. Klootwijk, 10, 21, 22, 26; C. Ver hagen, 12, 42; P. Verhagen, 16, 45; A. Bakkeren, 18; A. Versteeg, 19, 35; G. Treffers, 20, 24, 25 C. Broeks, 27 J. van Doornik, 28, 46J. de Jong, 31 F. Raaijmakers, 37 M. de Jong, 41 W. Meter, 44 P. de Roon, 47, 48. De le extra-prijs werd behaald door Adr. Spierings en de 2e door J. van Doornik. Aangetoonde duiven C. Rosen brand (2), E. Haverhals, J. Versteeg en Adr. Spierings. Voor de a.s. Zondag met jonge duiven te houden wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, worden de deelnemende duiven Vrijdagavond in het clublokaal ingekorfd. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" gaf j 1. Zaterdagavond 8 uur, gecombineerd met het muziekgezelschap „Euterpe" uit 's Gravenmoer, te Almkerk ter sluiting van het door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah" georgani seerde muziek- en zangconcours, onder leiding van den heer Alb, Christ, een in alle opzichten uitstekend geslaagd concert, dat door de talrijke belangstel lenden met aandacht beluisterd werd. Door den architect, den heer J. Michaël, werd namens de firma A. L. Sneep en Co. onderhands aanbesteed de uitbreiding harer pakhuizen aan de haven alhier, welk werk begroot was op f2311 en waarvoor alsvolgt ingeschreven werd H. Wagemakers, Capelle, f2269 Adr. Rosenbrand, Capelle, f2425 Jac. v. d. Broek, Waspik, f2099 J. Quirijns, Capelle, f1967 Het werk is opgedragen aan den laag- sten inschrijver. DUSSEN. De burgemeester alhier, heeft een bespreking gehad met een 2-tal leden van het hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond over de rangschikking van deze gemeente in klasse A voor de uitkeering uit de werkloozenkassen voor de landarbei ders. Getracht zal worden deze ge meente in klasse B te handhaven. Even over 't Capelsche Veer alhier, kwam Mej. N. W. met haar rijwiel, waar achterop een klein kind gezeten was, in vrij hevige botsing met een drietal andere wielrijders. Allen reden in elkaar. Wonder boven wonder bekwam geen hunner ern stig letsel. Het rijwiel van W. werd bijna geheel vernield. 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Terwijl de landbouwer A. van Oosterhout alhier, bezig was zijn koei en te melken, zijn ongenoode gas ten zijn woning binnen gedrongen. Zij hebben daaruit een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen be nevens een bedrag van f 1000 ge stolen. GENDEREN. Het was voor de Chr. Zang vereen. „Hallelujah", welke Woens dag j.l. op het concours te Almkerk een 2en prijs behaalde, een buiten gewone verrassende thuiskomst. Aan den zoom van het dorp was n.l. in allerijl een fraaie boog ge plaatst en toen de vereeniging daar arriveerde, werd zij op hartelijke wijze toegesproken door den heer G. v. d. Beek LGzn. Ook de fanfare „Excelsior" was present en speelde na het „Lang zul len zij leven", een opgewekte marsch. De directeur de heer Meiresonne, dankte namens de vereen, den spre ker, muziek en allen die aan deze hulde hadden medegewerkt. De fanfare „Excelsior", welke Za terdag, na een bestaan van ongeveer een jaar, ook een 2en prijs op ge noemd concours behaalde, werd eveneens met medewerking van de zangvereen. spontaan gehuldigd in verband met dit succes. Ook ter hunner eere was een eere- boog geplaatst en werd namens inge zetenen en zangvereen. wederom het woord gevoerd door den heer v. d. Beek. De zangvereen. bracht weder- keerig hulde, terwijl de directeur de heer B. Roza, zoowel als de voorzit ter van de muziekvereen. de heer D. Colet hun dank brachten voor de gesproken woorden. Jammer dat het inmiddels wat donker was geworden, terwijl ook de muzikale wandeling onder broken werd door ernstige ziekte van een inwoner. We hopen echter spoedig beide vereen, nog eens te kunnen beluisfe ren en wenschen dat de wederzijd- sche vriendschap der vereen., zoowel als de sympathie der ingezetenen, in het belang van onze gemeente be stendigd moge blijven. HERPT. Maandag vergaderde alhier, het plaatselijk Crisis-Comité. In deze vergadering heeft de voorzitter de EdelAchtb. heer H. J. v. Eggelen afscheid genomen van het comité. In zeer hartelijke woorden bracht hij den medeleden dank voor de zeer ge waardeerde medewerking welke hii steeds heeft ondervonden. Als nieuwe voorzitter zal nu fungeeren de Edel Achtb. heer W. J. N. Wijs. Deze bracht den oud-voorzitter dank voor alles wat hij voor het Crisis-Comité heeft gedaan. Ook de Z.Eerw. 'heer Pastoor Timmermans, eere-voorzitter bracht den heer v. Eggelen dank voor de prettige wijze waarop steeds is samengewerkt en riep den nieuwen voorzitter een hartelijk welkom toe. NIEUWENDIJK. De laagste inschrijver voor liet leveren van cokes aan de Geref. Kerk en de Chr. School, was de heer A. C. Heijstek, brandstoffenhan- delaar alhier. Alhier is opgericht een mu ziekvereen. onder den naam van: Nieuwendijksch fanfarecorps „Over winning na Strijd." RIETSCHOOF. Het alhier Zaterdag gehouden concert, gegeven door de muziekver eeniging fanfare „Prins Hendrik", met medewerking van de zangvereen. T.O.G.I.D.O., beiden van hier en de fanfare „De eensgezindheid" uit Zui- licliem is uitstekend geslaagd. Dat de muziek en zang werden ge waardeerd door liet talrijk opgeko men publiek, bleek wel uit den ver koop van speldjes. I)e opbrengst daarvan was f 53,37. Tijdens liet concert kregen twee jonge mannen zekere K. L. en W. A. uit Zuilichem twist in het café van A. Gijbe. Er werden rake klappen uitgedeeld. W. A. werd lievig bloe dend in een auto naar een dokter ge bracht, terwijl K. L. door de rijks- veldwacht werd ingerekend. Door spoedig ingrijpen van de rijks veld wacht uit Aalst en de gem.- veldwachter uit Nederhemert, liep alles goed af en gingen de concerten rustig door. SLEEUWIJK. J.l. Vrijdag verzakte de vrachtauto beladen met 4400 K.G. kolen, van D. Verhoeven alhier op het Sant. nadat men de kolen had afgeladen kon de wagen door de omstanders eruit worden gelicht. De materieële schade was gering Op Woensdag 29 Augustus a.s., zal de Oranjevereeniging alhier een kinder feest organiseeren, op het terrein van den heer F. C. van de Waal. Nadere bijzon derheden zullen van de week per aan plakbiljet worden bekend gemaakt. SPRANG. J.l. Zondag was het voor de Ned. Herv. Gemeente alhier een blijde dag. Na een predikantsvacature van bijna 3 jaren werd candidaat W. Bousema door den consulent Ds. Cuperus in het ambt bevestigd. De bevestiger had voor deze gelegen heid tot tekst zijner predikatie gekozen: Psalm 449:65 en 47. Aan de hand oplegging nam mededeel Ds. v. d. Roest van 's Gravenmoer. 's Middags deed Ds. Bousema intrede in een overvolle kerk, naar aanleiding van 1 Cor. 21 en 2. De nieuwe

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2