P Veilingberichten. Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws. Concert VEILING WOUDRICHEM. Van 22 Augustus 1934. Eigenheimers f2.9013.30. Bevelanders f 2.7012.80. Blauwe Eigenheimers f 2.85 f 2.90. Alles per H. L. Fruit en Groenten Keswick Codlen 34 ct. Zoete appe len 34 ct. William Duchese 44ys ct. Clapps faforite 881/, ct. Snijboonen 4010VS ct. Staakprincessen HV2 441/,, ct. Stamprincessen 4142y3 ct. Alles per K.G. Kroten i1/32y3 ct. per bos. Pruimen 6l/38ys ct. per pond. HAAGSCHE VEILING. Grossiersveiling van 22 Aug. 4934. Pruimen: Dubbele witte pruimen I 1019, II 59 ct. Dubbele boeren wit 1618 ct. Perzikpruimen 4417 ct. Reine victoria I 1014, II 79 ct. Groene pruimen 4 5 ct. Burbank I 1012, II 69 ct. Mirabellen 46 ct. Belle de louvan I 1016, II 6 9 ct. Washington I 4045, II 49 ct. Enkele witte I 4012, II 59 ct. Reine Claude I 4520, extra 2124 ct. President 21—23 ct. Peren: Jutten, prima 4722, I 815, II 2 —6 ct. Claps I 9—47, II 5—8, III 2 —4 ct. Suikerperen 24 ct. Precosse de trevoux I 1018, II 5 8 ct. Fran- sche wijnperen I 710, II 46 ct. Burré de merode I 4—6, II 13 ct. Beurré Hardy I 8—11, II 4—7, III 1 3 ct. Beurré Griffard 46 ct. Triumph de Vienne I 1723, II1016 ct. Dok ter Julius I 69, II 25 ct. Seigneur d'Esperé I 4 6, II 13 ct. Heereperen 1—3 ct. Sysjes 25 ct. Dirkjesperen 13 ct. Bonne Chrétienne 1 3 ct. Per zikperen 14 ct. Appelen: Manks Godling I 14—18, II 610, III 35 ct. Gravenstein 67 ct. Kes wick 3—5 ct. Bloemée 1510, III4 ct. Tafelappel 24 ct. Gamersche zuren I 57, II 35 ct. Souvenir de Congres 14 ct. Transparant de Croncel I 611, II 25 ct. Jacques Lebel I 710, II 35 ct. Early Victoria 25 ct. Glas appel 24 ct. Ossekoppen 24 ct. Ko- ningszoet 46 ct. Williams 2 5 ct. Bergermotten 35 ct. Cox Pomona 25. Diversen. Roode Bessen 68 ct. Alle pryzen zijn per K.G. opgegeven. VEILING ZALTBOMMEL. Veiling van 22 Augustus. Per K G. Deutsch Evern I 36 63, Roode bes sen 3—5, Franken Thaler 40, Belle de Louvain 611, Reine Victoria 612, dubb. witte 9 —15, Groene pruimen 17, Pound Seedling 7, Dubb. Kwetsen 610, Amerikaansche Bramen 1922, Pary- sche Meloen 5 6, Tomaten A 67, Beurré de Merode 57, Clapp's Favorite 9—15, Dirkjesperen 3, Fransche Wijn peren 3—9, Jutteperen 413, Seigneur d'Espere 89, Suikerperen iy34, Tri umph de Viene 710, Williams Duches- se 4, Wijnperen 48, Bloemzoet 3, Bloemé 67, Cox Pomona 6, Charle Mowski 12, Gamersche zuur 5-11, Glas appelen 5, Keswick 45, The Queen 5, Transparant de Cronsels 3—10, Tafel appel 510, Augurken I 916, idem II 35, Staaksnijboonen 613, Stam- snijboonen 8, Staakprincessen 12—14, Stamprincessen 5, Boterboontjes 3, Zilver uitjes 57, Pootuien 4, Noten 40 ct. Per 100 kilo. Blauwpitten 470, Eigenheimers 390 440, Koh i Nors 400410, Bevelanders 460 ct. Per stuk. Netmeloenen 611, Suikermeloenen 810, Ananasmeloenen 6, Witte kom kommers 42, Savoijekool 4, Bloemkool IV* c'- Per 100 stuks. Perziken A 50 —160 ct. STRAFZITTING VAN HET KAN- j TONGERECHT TE 's BOSCH I op Woensdag 22 Augustus 1934. Kantonrechter: Mr. M. F. H. Brou- twers. j 'Ambt. O.M.: Mr. C. L\ v. Ysendijk. I Griffier: Mr. E. Verbeek. Invaliditeitswet: C. v. V., Zuili- fcliem 32 X 50 ct. Warenwet: P. B., Vlijmen f25. Aardapp. verv. z. vergunning: A. P. H., Waalwijk, vrijspraak; W. d. £D., Andel f2,50. Overtreding motor- en rijwielwet: !A. B. D., Drunen f3; A. C. V., Kaats heuvel f5; A. A. K., Ammerzoden f5; L. C. V., Drunen f5; F. Iv.,Zalt- bornmel f4; J. v. D., Waalwijk f3; J. M. v. B., Baardwijk f3; J. M. v. O., Ammerzoden f5; A. K., Zaltbom- mel f5; J. d. F., Veen f3; S- W., Woudrichem f3; H. L. v. B., Nieuw- kuijk f3; C. v. B., Wijk f5; J v. R., Wijk 2 X f3. Gevaarlijke hond laten losloopen: W. v. A., Zuilichem, geen straf- Zingen zonder vergunning: L. F. G. v. H., Waalwijk f 10- Orde verstoren en verkeerde naam opgeven: A. V., Kaatsheuvel f 10 en f 15.. POLITIERECHTER 's BOSCH. Art. 300: M. L. v. d. B., Heusden 3 weken gevangenisstraf; L. v. K., Aalst (Poederoijen) f 3 sub. 3 d. h. M» X. V., Veen f5 subs. 5 d. h. Art. 310: C. P. K., Wijk en Aal burg f 10 subs. 10 d. h.M- v. B., Wijk en Aalburg, vrijspraak. RECHTBANK 's BOSCH. Diefstal van runderen. Voor de rechtbank te 's-Herto- genbosch heeft Donderdag terecht gestaan de koopman J. A. L. te Wijk en Aalburg, wegens diefstal van twee runderen uit een weide onder Wijk, eigendom van H. v. d. Heuvel. Hij verkocht ze voor f290. Verdach te verklaarde uit nood gehandeld te hebben. Het O.M. memoreerde, dat verdachte reeds eens een overval met roof heeft gefingeerd. De eisch wegens diefstal luidde vier jaar gevangenisstraf. Mi\ baron van Hugenpoth pleitte een voorwaardelijke veroordeeling. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te 's-Hertogen- bosch heeft Donderdag terecht ge staan de Belgische schilder A. Ch. G., te Eindhoven, terzake, dat hij op 26 Juni te Heeze met een gepantser- den auto, geladen met 1100 K.G. ge smokkelde suiker, met het doel hem opzettelijk van het leven te beroo- ven, op den marechaussée J. deNoo is ingereden. Deze wist nog tijdig achter een boom te vluchten. De marechaussée had meteen rood licht tot stoppen gemaand, doch verd. was doorgereden, tot hij in Geldrop op een hoop steenen botste en een pantserlaag van den auto vloog. Verd. vluchtte in een bosch, maar werd gepakt en de auto en smokkelwaar in beslag genomen. Dit was reeds de vierde van de zes ge pantserde auto's, die voor het smok kelen dienst deden. Verd. ontkende de bedoeling gehad te hebben den marechaussée te over rijden. Deze en vijf getuigen ver klaarden echter, dat die opzet duide lijk bestond. Het O.M. eischte wegens poging tot doodslag 3 jaar gevangenisstraf. Mr. Roobol te Arnhem pleitte vrij spraak. HEUSDEN. Bij de graaf werken voor de water leiding stiet men op de Vischmarkt op een overwelfde gang ter breedte van circa 4 M. en geheel gevuld met water, ter diepte van ruim 5 M. Het aanleggen der waterleiding, dat ruim 7 weken duurde, is heden klaar ge komen, zoodat eerlang met de aansluitin gen kan worden begonnen. Men heeft getracht de onderaardsche gang waarop men is gestoten bij het graafwerk voor de waterleiding, met grond, die met vrachtauto's werd aangevoerd, te dempen. Men heeft dit echter op moeten geven. Thans zullen de buizen opnieuw gelegd worden, nadat het gewelf met be ton zal zijn dicht gemaakt. Naar men beweert zou deze gang onder de slagerij van de Wed. Janson doorloopen in de richting van' het Burchtplein. Naar aanleiding van de afgekon digde Bekendmaking van B. en W. van Heusden, inzake de regeling verkoopaan gelegenheid op Zondag, zal voor den aan gegeven datum, 10 September, door de „Heusdensche Winkeliersvereeniging" n.l. begin September een algemeene ledenver gadering worden gehouden, ter bespreking dezer verkoop-gelegenheid. De desbetref fende winkeliers worden dringend uitge noodigd deze vergadering bij te wonen. Alhier is opgericht een bond van schoenmakerspatroons voor het Land van Heusden en Altena. Het bestuur is sa mengesteld als volgtJ. O ver weel te Ba- biloniënbroek, voorzitterSprangers te Almkerk, secretarisJ. Timmermans te Heusden, penningmeester en v. d. Bent te Werkendam en v. Kampen te Veen, commissarissen. RIJ WIELPL AATJES. Ingevolge de Rijwielbelastingwet, moe ten de rijwielplaatjes goed zichtbaar worden bevestigd, hetzij aan de bal- hoofdbuis of een der buizen van het stuur, hetzij binnen 18 c.M. afstand van dit laatste aan de bovenhuis van het rijwiel. Door vele wielrijders wordt daartegen ge» zondigd, meestal door het rijwielplaatje in hun zak te hebben. De straf op die overtreding gesteld, behoudens de mildere schikking, die door de ontvangers kunnen worden opgelegd, is ten minste VIJF gul den en ten hoogste VIJF en TWINTIG gulden boete. Tot op heden is tegen die overtreding steeds gewaarschuwd. Naar wy vernemen, zal binnenkort worden overgegaan tot het instellen van bekeuringen, indien de be- lastingmerken niet op de voorgeschreven wijze zijn aangebracht. Men zij gewaarschuwd. Dezer dagen zyn of worden bezorgd in Wijk, Aalburg, Heusden, Oudheusden, Herpt en Hedikhuizen circulaires van de in oprichting zijnde vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Heusden en Om streken". De bedoeling is te onderzoeken of er voldoende belangstelling bestaat. Belanghebbenden kunnen dus mede werken tot een spoedige oprichting door nü in te teekenen. Willen alle menscben „de katuit den boom kijken dan kan deze nuttige vereeniging er niet komen en dat zou jammer zijn. Met nadruk wijzen wij erop, dat het voortaan zeer moeilijk zal zijn om ver pleging voor rekening van burgerlijk arm bestuur te verkrijgen als blijkt dat men zich had kunnen verzekeren. Zij, die geen circulaire ontvingen kun nen er gratis een halen in de drogistery A. Verschuur-Baert, Botermarkt, Heusden, op Z.4TERDAG 25 AUG. te geven door de Chr. Zangvereeniging „CRESCENDO" te Heusden, directeur de WelEd. Heer E. E r m a t i n g e n, op de Vischmarkt. Aanvang 8 uur. Programma: 4. Psalm 150. 2. Vrede. Mozart. 3. Boven de Sterren. F. Abt. 4. Zingt een nieuw lied. R. Klein. 5. Alles wat adem heeft. F. SUcher. Pauze: 6. De Heem'le Roemen. Beethoven. 7. U Heer. Jos Haydn. 8. Wilt heden nu treden. Valerius. 9. O Heer, die daar. 9 10. Wilhelmus. JJ AALST. Onder leiding van den heer J. H. Rüger, land- en tuinbouwonderwijzer alhier, maakten een 35-tal leden van den B.O.G. afd. Beneden-Bommeler- waard en eenige genoodigden vorige week een excursie naar Zuid-Beveland. In de buurt van Kloetinge werd eerst het machinaal rooien van aardappelen bekeken. Dat was voor de meesten; iets, wat ze nog nooit hadden gezien. Vol belangstelling liepen ze achter de machine, een Howard, aan. Tegen 10 uur arriveerde men bij de welbekende kweekerij van Van der Have te Capelle-Biezelinge. Wat een schitterend bedrijf! Wat hebben de cur sisten daar veel geleerd in die uren, dat door de uitgestrekte kweekerij' werd gewandeld, rondgeleid door een tuin- chef. Des middags werd' de Wilhelminapol- der bezocht. Het dorschen van karwij werd vol belangstelling bekeken, bene vens de varkensfokkerij en mesterij. Iets nieuws voor de meesten waren ook de enorme poterbewaarplaatsen. De heer De Groene, de bekende kweeker van de Bevelander aardappel, lichtte de bezoekers hier in. Geruimen tijd werd ook doorgebracht in de mooiste proeftuin van ons land, n.i. Zeelands proeftuin, ongeveer 3 H.A. groot en ook gelegen in de Wil helm ina- polder. Wat men daar zag van fruit en hoorde van proeven van bemesting, bespuiting, snoei en onderstammen^ dwong bewondering af van allen. Daarop ging het naar de Albertine- hoeve, een groot fruitteeltbedrijf van Van der Have, zoo goed1 als alles strui ken. De takken bogen ook hier onder een zwaren last van vruchten van a'- lerlei soort. Het sorteeren en verpakken werd bekeken, en de fijne Washington pruimen geproefd. Tenslotte, de zion begon al naar de kim te nijgen, ging men nog even aan de Zuidzijde van het eiland, een bietenselectieveld van Van der Have bezichtigen. Ook hier bleek weer, dat de fa. v. d. Have niets nalaat om eerste klas poot- en zaaimateriaal te leveren, en tevens dat het winnen van prima zaaizaad veel kennis en geduld ver- eischt. Boven op den dijk had men een prachtig gezicht op de Schelde en en Zeeuwsch Vlaanderen. Juist passeer de een groote zeestoomer, die van Ant werpen kwam. Toen werd het tijd om de terugreis te aanvaarden. Tegen 10 uur arriveerde men weer in de Bommelerwaard. Het was een prettige dag geweest, een dag, waarop veel was geleerd, en veei genoten. Dergelijke excursies zijn met alleen nuttig, ze zijn zeer n nodig voor onze boerenjongens, die zoo nu en dan eens uit hun enge kringetje moe ten worden gehaald om hun b'ik wat te verruimen. AMMERZODEN. Woensdagmiddag omstreeks half vijf ontstond brand in het huis van den heer Hendrik Goedhart te Wordragen, gem. Ammerzoden het welk grootendeels vernield werd. De brandspuit, welke spoedig ter plaatse was, gaf met twee stralen water, waar door uitbreiding onmogelijk was. ALMKERK. Thans bestaan alhier plannen, tot oprichting van een mondharmoni- cavereeniging. Zijn wij goed inge licht, dan hebben reeds verschillende personen hunne medewerking hier voor reeds toegezegd. Zaterdag 25 Aug. n.m. 8 uur (Z.T.) hoopt de muziekvereen. „Nooit Gedacht"' alhier, op het weiland van den heer G. v. d. Meijden aan den Ippelschendijk, een concert te geven. Wanneer de weersgesteldheid in deze mede werkt, dan belooft dit een prachtige muziekavond te worden, ge zien den vooruitgang van 'bovenge noemde vereeniging, onder de be kwame leiding van den heer Koek koek. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar hooi is nogal geregelde vraag. Voor het goede handelshooi besteedt men f9 a f 10, per 500 K.G. DUSSEN. Naar wij vernemen is tot di recteur van de fanfare „Wilhelmina" alhier benoemd, de heer A. Snijders van Raamsdonksveer. 'sGRA VENMOER. Het programma der Oranje- eeniging voor 31 Aug. a.s. is thans als volgt samen gesteld, 9 uur ver zameling der schoolkinderen op het terrein voor het raadhuis. Zang der kinderen en optocht naar het feest terrein, waar vervolgens kinderspelen zullen worden gehouden afgewisseld door enkele muzieknummers, nam. half twee ringrijden per fiets voor personen boven 14 jaar, ringrijden met de tilbury, worsthappen te paard, touw trekken voor jongens en meis jes, hindernis loopen voor jongens en meisjes, behendigheid wedstrijd etc. Alles afgewisseld door muziek, 's avonds 8 |uur, concert op het feest terrein door het fanfarecorps „Euter pe," de Chr. zangver. „Excelsior" en de Chr. Zangvereen. „Halleluja." MEEUWEN. A.s. Vrijdag 31 Augustus des avonds half acht hoopt voor de Geref. Gèmeente op te treden, Ds. Van Oord van Zeist. WASPIK. De heer N. van der Rijken slaag- de.j.f. Vrijdag te Breda voor het exa men hoofdakte. WERKENDAM. De heer J. Visser Azn. alhier, die dezer dagen, het feit herdacht dat hij voor 25 jaar werd benoemd tot Secretaris der P. O. C Land van Altena der Landbouw-Onderlinge. De heer Visser is daardoor bij zeer velen bekend en geniet door zijn recht schapenheid en zijn plichtsbetrachting ieders achting. Wij wenschen den heer Visser geluk met zijn zilveren jubilé. Door het calamiteuze waterschap „Walzoorden" te Walzoorden (Z.-Vl.) werd Dinsdag j.l. aanbesteed, de onder- zeesche oeververdediging dezer polder, bestaande uit zinkstukken (rijswerk) met stortsteen. Voor de somma van f83.973.werd het werk gegund aan de fa. Gebr. van Oord alhier. Hierdoor is voor ettelijke maanden aan een aantal inwoners, vast werk verzekerd. Woensdagavond struikelde het plm. 4-jarig dochtertje van den lieer P. Vink over een paaltje, waardoor zij in de „Kaslpot" viel en terecht kwam tusschen de wal en een ijzeren roeiaak. Hoewel de moeder van de klei ne het ongeval zag gebeuren, zou zij toch te laat zijn gekomen voor de red ding van haar kind. Gelukkig werd het opgemerkt door een logeergast, de heer H. Hilkema, die het genoegen mocht smaken, de kleine té redden, zoodat ze met den schrik en een nat pak vrij kwam. Tijdens het spelen kwam het on geveer 12-jarig zoontje Gerrit, van den heer G. Visser, van een buitentrap na bij de hoepelschuur van den heer P. Vink a.d. Visschersdijk te vallen, door dat zijn klomp vast bleef zitten tus schen de tweede en derde trede van onderen. Het ventje viel hierbij zooda nig met zijn voorhoofd op een paar scherpe steenen, dat het bloed uit de wonde spoot. Door Dr. Schols werd het noodverband gelegd, terwijl de wonde, die zeer diep was, door Dr. Bresier werd gehecht. Gelukkig waren er geen andere deelen geraakt. Door de Geref. Knapenvereen. „Samuël" werd met hunne leiders, de heeren P. J. v. Berchum en J. Nagel- kerke een tweedaagsche motortocht ge maakt door onzen Biesbosch. Des mor gens te plm. 10 uur vertrok men van de Rijksschutsluis alhier, nagewuifd' door vele belangstellenden. Ten eerste werd aangelegd aan de „Noorderplaat" waan men voetbalde, slootje sprong en niet te vergeten een vuurtje stookte voor thee en koffie en waarna begrijs pelijk smakelijk werd gegeten. Vervol gens werd opgezocht de Zandplaat, tie- genover het huis van den „Deen" prn daar te zwemmen. Hierna werd de terugtocht aanvaard, om te overnach ten op polder „de Bloemp aat". Door den heer H. v. Drunen was de groote paardenstal welwilend ontruimd en ge-- heel van versch stroo voorzien. Hoewel de nacht bestemd was om te rusten, begrijpt men dat er met een 25-tal levenslustige knapen en verrukke lijke zomernacht, weinig terecht kwam om uit te slapen. Des morgens waren er al te half vijf (z.t.) present. Na eenige spelen in den po'der, werd' de reis wederom ondernomen en nu naar Lage-Zwaluwe, alwaar in de ha ven (werd geankerd. Direct werden de jongens luitgenoodigd om een voetbal wedstrijd te spelen, welke zij met 41 van de Zwaluwscbe hebben gewonnen. Nadien vertrok men over het Hollandsch Diep naar de Moerd jksche brug, wel ke jen zeerste werd bewonderd, maar vooral ihet werk voor de nieuwe ver- keersbrug aldaar. Bij dit laatste werd! waf langer vertoefd. Het was een genot vanuit de booten, dat machtige werk van nabii te mogen aanschouwen. Op een zandplaat boven de brug werd gevoetbald en natuurlijk ook gezwommen, totdat de vloed opkwam. De terugreis werd nu genomen over de Nieuwe Merwede. Te onge veer 9.15 uur den tweeden avond arriveerde men in de Nieuwe Haven van Werkendam. Het zijn voor de knapen twee genotvolle, heerlijke da gen geweest, men was zoo echt vrij in de natuur, terwijl het weer dien geheelen tijd uitstekend was. Op een der booten was een z.g.n. tent geslagen rijkelijk versierd met vlaggen, wat over het geheel een zeer prettige, feestelijke stemming gaf. Een woord van dank aan de heeren Gebr. van Oord, die hun mo torboot met voortuig, geheel koste loos hadden afgestaan, en ook aan de firma Gebr. Hakkers voor het ge bruiken van een reserve-aak. Wil men echt van de rustige, vre dige natuur genieten, breng dan een of meer dagen door in de Werken- damsche Biesbosch, met hare vele vaarten, slooten, polders, weilanden, grienden en rietgorzen, wat op allen zoo'n stillen, rustigen indruk maakt, die men niet gemakkelijk zal verge ten. WASPIK. Voor den verkoop van onver mengde margarine zijn voor de a.s. periode aangewezen de winkeliers J. de Ruijter en J. v. Aalst. Van Zondag 26 tot en met Dinsdag 28 Aug. wordt alhier de jaar- lijksche kermis gehouden. Men is reeds druk in de weer de verschil lende tenten en kramen op te bou wen. De groote schouwburgloge van Piet Vink en het bioscoop theater van Riozzi zijn weder gearriveerd. De harmonie „Volksvlijt en Volks vermaak", geeft a.s. Maandagmor gen haar gebruikelijk matinée voor hare leden en introducées. De too- neel- en operettenvereeniging „Entre- Nous" geeft aldaar hare medewer king. Dinsdagmorgen wordt in het hotel van den heer Chr. Montens een matiné gegeven met medewer king van het bekende duo Joë en Nelly Krijnen. In verschillende ca- fé's bestaat voorts gelegenheid tot dansen. Moge de kermis door geen enkelen wanklank worden verstoord. Oj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2