Zijn eerste betrekking 111 F- L. J. Reiswagen 'an Elshout reist 11 bet Mneew. IIEUSDEN. Zaterdag gaf de Chr. gemengde zangvereeniging „Crescendo", voor een talrijk opgekomen publiek, een welge slaagd zomerconcert. Het moet gezegd worden, dat de diverse nummers, mede dank zij de eminente leiding van dhr. Ermatinger, verdienstelijk werden uit gevoerd. Genoemd mogen worden o.a. „Boven de sterren" en „OHeer, die daer", werk -ezeer moot werden voor gedragen. Het concert werd besloten met het Wilhelmus. Zooals gezegd, kan „Crescendo" terugzien op een inder daad welgeslaagde avond en het is te hopen, dat we haar meerdere malen dan tot nu toe, mogen zien optreden. Zeer zeker zaf dit bij vele zangliefheb bers in goede aarde vallen. Zeer te betreuren is het, dat met dit concert dhr. E. Ermatinger uit Nederhe- mert, afscheid neemt als directeur, we gens vertrek ai aar el ders. Noode zal men hem missen. Daar dhr. Christ uit Capelle, welke bereids zijn benoeming als directeur beeft aangenomen, even wel een waardig plaatsvervanger is, zal dit gemis geen nadeelijgen invloed op de vereeniging uitoefenen. Zaterdagavond a.s. zal Harry Poll alhier plm. 9.30 voor de micro foon der K.R.O. een vertelling „De Ontmoeting" ten gehoore brengen. ANDEL. De schippersknecht W. van Rijs wijk Pzn., vroeger alhier woonachtig, had 'het ongeluk tusschen een staal draad bekneld te geraken, tengevolge Waarvan zijn been onder de knie werd laf gekneld. De landbouwer J. Verwijs al hier, die met de fiets voor zaken op reis was, werd bij het passeeren van een 3-tal paarden, welke naar de wei de werden gebracht, door één der paarden van de fiets geslagen. Hij liep daarbij zoodanige wonden aan één der beenen op, dat direct geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Rust is geboden. ALMKERK. Met aanvankelijk 28 leden, is al hier onder dien naam „Bravo" een mondharmonicavereen. opgericht. A.s. Vrijdagavond 31 Aug. a.s. hoopt het fanfarecorps „Nooit Ge dacht" ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin, een wandeling te maken door het dorp. DRONGELEN. In den uitslag van den 5den schapenfokdag is een fout geslopen. Als reserve kampioen staat aangegeven „Y 307 van N. de Graaf te DroDgelen", dit moet zijn„Ooi no. Y 307 van W. van Gammeren te DroDgelen". DRUNEN. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen, van 21 tot 27 Augustus, be haalde Mej. L. Mjka, Coupeuse-Leerares haar Practijk-Diploma „Hoofdleerares- Directrice" van den bond van Leeraressen en Directrice's bij het mode-, vak- en kunstnijverheids onderwijs E. N. S. A. I. D. HERPT. Toen Zaterdagmorgen de heer J. Verhoeven van hier zich met zijn vrachtwagen van Helmond naar Eind hoven begaf, begon zijn wagen plot seling over den weg te slingeren, en kwam daarbij tegen een boom te recht. De heer Verhoeven en zijn zoon, die samen in de cabine zaten, bleven vrijwel geheel ongedeerd. De wagen liep flinke schade op. HAARSTEEG. Zondagavond was het alhier ker mis. Alles had een rustig en vroolijk verloop, ook in het café Achten was er een normale drukte. Naar eerst later bekend is geworden is er in het achterhuis tusschen 9 en 10 uur ge vochten, waarbij zekere v. Oord uit Ammerzoden rake klappen kreeg met een bierflesch. v. O. heeft blijkbaar geen hinder van de bekomen verwondingen gehad daar hij denzelfden avond nog met zijn meisje naar Ammerzoden is ge fietst. Onderweg moet hij van zijn fiets zijn gevallen en heeft hierdoor blijk baar ernstige verwondingen gekre gen. Hij kon echter verder fietsen. Maandagmorgen werd hij doorzijn moeder in bed gevonden en bleek ernstig ziek te zijn. Men waarschuw de onmiddellijk dr. Hoogveld uit Den Bosch die overbrenging naar het zie kenhuis in Den Bosch noodzakelijk achtte. Onderweg is hij gestorven, dit was omstreeks 10 uur in den morgen. De burgemeester van Haarsteeg heeft onmiddellijk, toen hem de af loop van de vechtpartij zoo ernstig bleek, een uitgebreid onderzoek in gesteld. Twee personen, die bij de vechtpartij betrokken zijn geweest, zijn gearresteerd n.l. zekere v. B. en .v. d. H. beiden uit Haarsteeg. De vermoedelijke daders zije ingesloten in de marechausseekazerne te Heusden. Het onderzoek heeft tot drie uur in den nacht voortgeduurd, van de resultaten kon echter nog niets mede gedeeld worden. De doctoren Mettrop uit Den Bosch en Nieuwenhuizen uit Utrecht hebben sectie op het lijk verricht. De burgemeester heeft intusschen het onderzoek uog uitgebreid tot Ammerzoden, Kerkdriel en Velddriel. Ook hier zouden personen zijn, die ofwel medeplichtig zijn, ofwel getuigenis kunnen afleggen. De burgemeester van Haarsteeg heeft Maandag oogenblikkelijk een bevel uitge vaardigd, dat ieder die getuige is van eenig opstootje onmiddellijk de politie dient te waarschuwen, zóó niet dan wordt de kermis direct gesloten. NIEUWENDIJK. A.s. Zaterdag 's avonds 7 uur (O.T.) zal er alhier een gecombineerd concert worden gegeven op de weide gelegen achter de Chr. school, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Konin gin. Aan dit concert werken medede Chr. muziekvereen. „Crescendo", het man nenkoor „Onderling Genoegen", het Chr. kinderkoor „Advendo" en de Chr. gem. zangvereen. „Oefening kweekt Kunst". De landbouwersknecht W. S. had het ongeluk een ketel kokende thee over zijn voet te krijgen, waardoor hij ernstige brandwonden opliep en zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. De heer H. Groeneveld Johz. is gekozen tot vice voorzitter van de Chr. muziekvereen. „Cresendo" alhier. RIJSWIJK. Aan mej. PL Bron, geb. van der Meyden is eervol ontslag ver leend als tijdelijk hoofd der Open bare lagere school te Sleeuwijk. SPRANG. Maandagmiddag kwam de luxe wagen van den leerhandelaar v. L. uit Waalwijk in de Biersteeg in botsing met den tractor van den heer v. d. M. uit Wijk. De luxe wagen werd van terzijde geheel ingedrukt en de wielen braken af. Door de glasscherven bekwam de chauf feur Slaats uit Waalwijk eenige diepe snijwonden aan het hoofd. Door dr. W. die spoedig ter plaatse was, werd de chauffeur naar het ziekenhuis te Waalwjjk overgebracht, de andere inzittende kwam met de schrik vrij. De tractor werd licht beschadigd. De oorzaak is dat de luxe wagen voor een kind dat plotseling van tusschen de tramrails op den weg liep, moest uitwijken. De bij den uitgang van het Ned. Kerkgebouw gehouden collecte voor het Studiefonds van den Gereformeerden Bond heeft f 67.641/2 opgebracht. SPRANG CAPELLE. Op verzoek eervol ontslagen met dank, met 1 5 Aug., C. G. H. H. Meyer, als burgemeester van Sprang- Capelle met benoeming tevens tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Zoowel van de zijde der burgerij als van verschillende vereenigingen werd zijn EdelAchtb. van harte met deze Koninklijke onderscheiding geluk gewenscht. Voor zoover ons bekend is, werden Zaterdag morgen door het Bestuur der afd. Sprang van het Ned. Werkliedenverbond „Patri monium" en door het Bestuur van den Chr. Besturenbond „Sprang—Capelle" bloemstukken aangeboden Deze blijken van waardeering en hoogachting werden dankbaar aanvaard. SLEEUWIJK. J.l. Donderdag bolste alhier om den hoek bij Kooi twee auto's tegen elkaar. Ze beliepen beide materieele schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. J.l. Zaterdagavond gaf het dames koor „Juliana" alhier haar gecombineerd concert op het terrein van den heer T. C. de Waal. Er was een flink publiek aanwezig. De opbrengst beliep ongeveer f 38.50. Wij herinneren er de belangstel lenden aan dat (heden) Woensdag de Oranjevereeniging een kinderfeest zal hou den op het terrein van den heer T. C. de Waal. De muziekvereeniging „Wil- helmina" alhier zal des avonds een con cert geven. Voor het bouwen van een woonhuis voor P. de Groot waren laagste inschrijvers de Gebroeders van Wendel de Joode alhier, voor f3930 (zonder granietwerk). VEEN. Bij het orgaan der arbeidsbemid- deling alhier stonden op 25 Augustus j.l. ingeschreven 7 werkloozen. WIJK EN AALBURG. De vereermging „Het Groene Kruiis" te dezer plaatse, ontving een gift van> f75.van het Tuinfeest-comité der 'muziekvereeniging „Oefening en Uitspanning" alhier. Deze milde gave wordt begrijpelijker wijze, door de ver eeniging zeer op prijs gesteld. WOUDRICHEM. De heer B. van Straten alhier heeft zijn benoeming tot lid der Schat- tingscommissie niet aangenomen. Met den aanleg van de waterlei ding is in deze gemeente door den betrokken aannemer begonnen. Een 10- tal werkloozen zijn bij dit werk ge plaatst. WELL'. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin zal de muziekvereen. „O.B.K." alhier a.s. Vrijdag avond een concert geven onder de Linden- boom. WERKENDAM. Door de postduiven vereen. „Stormvogels" werd een wedvlucht gehouden vanuit Arlon (België), af stand 246 KM. Uitslag als volgt: 1, en 2 J. A. Visser en v. Berchem; 3, 13, 20 en 24 A. Bras; 4 Bergeijk; 5 en 19 Deenik; 6, 8 en 17 Gebr. Groeneveld; 7 Suiker; 9 Klop; 10, 11, 12 en 21 M. de Vries; 14, 45 en. 22 C. de Ruijter; 16 en 23 Groene veld; 18 P. de Jong-Buik. Wedstrijd Hoek v. Holland, met jonge duiven, afstand 56 KM. 1 en 20 de Jong-Buik; 2 en 7 Dubbeldam; 3, 18 en 19 Kooij-de Kooter; 4, 9, 12 en 17 de Boon-Mik; 5 en 6 Sui ker; 8 en 11 Doesburg;-10 en 21 Visser-v. Berchum; 13 Vos-Koman; 14, 15 en 16 den Breejen. Op 31 Augustus is het Post- en Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier des namiddags 42 uur gesloten voor den postdienst. Voorts is het kantoor dien dag gesloten voor den postwisseldienst, belastingbetalingen, behandeling van qui- tantiën en voor den postcheque en giro dienst. Voor de a.s. te houden Turn- en Atlethiekwedstrijden, uitgaande van de Turnvereen. „O.K.K." alhier, is een ver gulde medaille beschikbaar gesteld door de Mij. Dep. tot Nut van 't Algemeen en een door de firma B. W. Ridderhof, beiden voor een eersten prijs. De steenzetter J. v. d. Stelt alhier verwondde zich dermate aan één der han den, dat geneeskunaige hulp moest wor- W::' b Gevr°°,t(. vere-.scM- b.ieven hondschot ver teven b»ev ««"Til** ondetH-^ voUedigA in^ 7 D. Groote sorté, ring bij Boekhandel Heusden GEBRUIKT STEEDS.,SWAN" INKT den ontboden van Dr. Schots. Door den heer Th. Westerhout alhier is onderhandsch aangenomen het maken van een groot rijswerk onder de gemeente Gouda. ZALTBOMMEL. Vrijdagmiddag; 1 1/2 uur reed op de nieuwe brug alhier, een Lim- burgsche auto, komende uit de rich ting Waardenburg. Drie fietsers gingen m dezelfde richting. .Aan het einde der brug sloe gen deze af in de richting Rossum. De auto greep den laatsten wielrijder, die op slag werd gedood. Het slacht offer is een zekere J- V. d. Dungen uit Heurnen vader van 12 kinderen. De auto is in beslag genomen, daar de remmen niet goed bleken te function eeren. Vergadering van den raad der ge meente EETHEN op Dinsdag 28 Augustus des v.m. half elf. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest het formu liergebed, daarna de notulen der vo rige vergadering, die worden goed gekeurd. De Voorzitter zegt dat nog steeds geen vAste regeling is getroffen met de gemeente Dussen voor het bezoe ken van kinderen uit die gemeente van de openbare lagere school te Meeuwen. B. en W. stellen voor dezelfde re geling aan te gaan als met de ge meente Heusden is geschied. De heer Donken vraagt of de ge meente deze kinderen kan weren als de school te klein zou worden. De Voorzitter antwoordt dat hier voor een bepaling in de overeenkomst is opgenomen, waarbij de kinderen geweerd kunnen worden. Men kan niet verlangen dat de gemeente voor kinderen uit een andere gemeente, kosten voor verbouwing zou moeten maken. Verzoek van het bestuur der Chr. Lagere Landbouwschool te Andel, om evenals het vorig jaar een subsidie te mogen ontvangen. Gevraagd wordt een Subsidie van f 5 per leerling, die uit deze gemeente de school be zoeken. Het aantal leerlingen be draagt negen. De Voorzitter zegt dat het vorig jaar toen de school door 7 leerlingen uit deze gemeente werd bezocht een subsidie is verleend van f23. B. en W. zouden thans een subsidie van De heer Donken zou er f 30 van maken, met f35 geeft men per leer ling gerekend een hoogere subsidie dan het vorig jaar. De Voorzitter merkt op dat het slechts een gering verschil beteekent, hij zal het voorstel van B. en W. in omvraag brengen, wordt dit verwor pen, dan wordt gerekend het voor stel van den heer Donken te zijn aangenomen. Voor het voorstel van B. en W. stemmen alle leden, met uitzondering van den heer Donken. Voorloopige vaststelling gemeentere kening 1933. De Voorzitter verzoekt de commissie van' onderzoek rapport van hare bevin dingen te willen uitbrengen. De heer Donken zegt, dat de com missie de rekening heeft nagezien en een paar opmerkingen wil maken. De bijkomende kosten voor de werkver schaffing leek de commissie buitenge woon' hoog. Er zijn woningen bij, diie veel geld hebben) gekost n.l. f470. Het afgraven van den dijk is een algemeen belang, de commissie keurt het af, dat er ingezetenen zijn, die hiervan willen] profiteeren. Worden de werkzaamhe den voor dd huizen ook aanbesteed? Wordt wel voldoende achter de ach terstallige pachten gezeten? Wordt daar van wel voldoende werk gemaakt? De Voorzitter antwoordt, dat dekas ten voor het herstellen der woningen werkelijk hoog zijn. Er zal in de toe komst met de meest mogelijke nauw gezetheid worden toegezien om deze kosten zoo laag mogelijk te houden. Het werk daarvoor wordt aanbesteed en aan den laagsten inschrijver ge gund. Wat de achterstallige pachten be treft, daaraan wordt gedaan wat "er aan gedaan kan worden. De heer Donken zegt dat de com missie geen verdere op- of aanmer kingen heeft en derhalve adviseert tot voorloopige vaststelling. De rekening wordt hierop met al- gemeene stemmen voorloopig vast gesteld op een ontvangst voor den gewonen dienst groot f 98967,4cr~€n een uitgaaf van f99239,91, alzoo met een nadeelig saldo van f 272,42, den kapitaaldienst op een ontvangst van f 8077,53 en een uitgaaf van f 2800, alzoo met een voordeelig sal do van f 5277,53. De wethouders ont hielden zich van mede stemmen. Voorstel tot aankoop eener motor brandspuit. De Voorzitter zegt dat aan dit voorstel vastgekoppeld kan worden het volgende punt der agenda n.l. voorstel tot het aangaan eener geld- leening groot f 2000 tot dekking der kosten vallende op den aankoop eener motorbrandspuit. De Voorzitter zegt dat B. en \V. een prijsopgaaf hebben gekregen van een autospuit, die per uur bij een hoogte van 50 meter 120000 Liter water geeft en bij een hoogte van 100 meter 60.000 Liter per uur. Ze is voorzien van een Ford-motor van 40 P.K., zij moet achter een auto gehaakt worden en kost f 1650, waar bij omzetbelasting en voor f 200 slan gen komen, zoodat het totaal bedrag wordt f 2000. B. en W. zouden voor dit bedrag een geldleening willen sluiten af te lossen in 10 jaar. De heer Donken vraagt of ook geinformeerd is naar een spuit die zichzelf ook voortbeweegt. De Voorzitter antwoordt dat zoo'n spuit op 5 a 6 duizend, gulden komt. Deze autospuit is als die te Wijk. De heer Donken meent, dat een tractor toch niet zoo duur is. De Voorzitter antwoordt, dat het na» tuurlijk wel mogelijk is er eei\ tractor voor aan, te schaffen, doch 'hij ziet het put daarvan niet in. Het is zooals de heer Lankhaar in de vorige verga- gadering heeft gezegd, de handspui ten zal men niet kunnen missen met het oog op de uitgestrektheid van de gemeente. B. en W. zijn van oordeel, dat het wenschelijk is, tot aanschaf fing 'van een autpspuit over te gaan, men) behoeft dan niet meer de hulp van elders 'in te 'ipepen en men heeft ook niet de misère 'met de lui die de hand spuit m|oeten| bedienen. De toestand! is hier verre van ideaal, men krijgt de fmeruschen met de gipotste moeite aan de spuit. Alleen als de namen (op geschreven wprden, dan zijn ze er bij. De heer Donken 'zegt een groot voorstander, van de 'aanschaffing te zijn. Maar de gemeente heeft een contract met Wijk, levert dat geen bezwaar? De Voorzitter antwoordt ontkennend1, de brandweer van Wijk komt alleen als zij te hulp geroepen wordt. De heer v. Buurein vraagt of het met het oog op de plannen tot vereeniging wel gewenscht is, op dit oogenbliik} tot aanschaffing over te gaan. De Voorzitter meent, 'dat het daar voor niet achterwege behoeft te blij ven. Spr. gelooft niet, dat er iets van de vereeniging komt, maar al zou dit wel het geval zijn, dan mag zoo'n uit gestrekte gemeente gerust twee auto spuiten hebben. De heer G. v. d. Beek zegt dat het noodig zal zijn vast personeel aan te stellen. De Voorzitter antwoordt dat dit ook de bedoeling van B. en W. is. De heer Donken vraagt of, als de waterleiding er komt, een autospuit dan wel noodig is. De Voorzitter zegt dat de oppositie tegen de waterleiding wel wat over dreven is geweest, al gelooft hij, dat als de tijdsomstandigheden anders waren geweest, de waterleiding al lang een afgedane zaak zou zijn ge weest. Maar al komt de waterl., dan is een motorspuit nog niet overbo dig. Er zijn altijd gedeelten waar het water niet komt, zooals in Heesbeen en Doeveren, een gedeelte van Dron- gelen, van Meeuwen en den Bies heuvel. Met algem. stemmen wordt hierop overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De heer v. Buuren vraagt waar de spuit ondergebracht zal worden. De Voorzitter zegt dat B. en W. hierover ook reeds hun gedachten hebben laten gaan, doch zij zijn nog niet tot een besluit gekomen, zij mee- nen dat de spuit in Genderen of in Meeuwen geplaatst behoort te wor den. Meeuwen heeft voor, dat er ie mand is die zich daar pas heeft ge vestigd, die met een Ford-motor op de hoogte is, Genderen is beter met het oog op Doeveren en Heesbeen. Wil de raad beslissen dan is B. en W. dit goed. De heer E. v. d. Beek zou een be sluit willen aanhouden tot een vol gende vergadering. Aldus wordt be sloten. Daar geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voor zitter de vergadering. A. P. ELSHOUT, BUESSEN. Telef. No/^ j\Een goed handschrift is van niet te onderschatten yaarde. Moedig uw jon- ïen aan en stel hem in I s(aat om beterte schrijven dpor hem 'n „BLACKBIRD" I VlULPEN te geven. Het is eeVi uitstekende vulpen (vervaardigd door de „Swan" Pen-fabrikanten). ste(k, betrouwbaar en vodrzien van soepel- schrijvende 14-k. gouden pen Vnet iridium punt^ ZWARTenCEKLEURDE VANAF /EO C

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 4