Het is een Wees niet dom en stel de proef op de som. ra verband met zijn aanstaand huwelijk. Namens de vereeniging werden bruid en bruidegom geluk gewenscht door den voorzitter, den heer J. Michaël. Aan de Chr. school aan den Loon- schendijk is als volontair benoemd de heer Jac. v. Beek Wzn. -fe GIESSEN. De gehouden collecte langs de huizen, ten bate van het Groene Kruis, bracht alhier f 7.50 op, terwijl dit te Rjjswijk f 11.was. j 'sGRAVENMOER. Het bouwen van een woonhuis aan de Kerkdijk alhier, voor rekening van den heer J. de Jong, is opgedragen aan de aan de aannemers Louwet alhier. HEESBEEN. u Afloop aanbesteding van een boerderij alhier, voor de heeren gebrs. Brouwers. Kleinloog en Haspels, Genderen f 6749 J. d. Bont-van Huiten, Nieuwk. f6390 Nieuwkoop, Heesbeen f5987 Savelkouls, Waspik f5600 Het werk werd den laagsten inschrij ver. gegund. OOSTERHOUT. Het echtpaar P. Willems Blewanus hoopt op 11 Sept. a.s. hun gouden brui loft te vieren. POEDEROIJEN. 1 Door Mej. A. Bok alhier, werd leen ballon gevonden. Op de aangehech te haart stond vermeld, dat deze af komstig was van een ballonwedstrijd, welke uitgeschreven was door de lirma j. C. Raming te Breda. De ballon droeg het nummer 5692. De heer E. v. d. Werken alhier Was de hoogste inschrijver voor het fruitgewas van den boomgaard van Mr. Egter van Wissekerke, voor de som van f 672.—. SLEEUWIJK. Over de maand Augustus werden ter igem.-secretarie voor den Vleesch- keuringsdienst aangegeven: 26 varkens, '4 runderen, 4 zuiglammeren en 1 schaap. De Gebrs. v. Wendel de Joode, aannemers alhier waren bij de gehou den aanbesteding voor het bouwen van een woo,nhuis voor P. de Groot de iaagste inschrijvers met een bedrag van f3930.—. J.l. Zaterdag viel alhier, doordat tajn paard uitgleed, een persoon uit IMeeuwen zoodanig van zijn paard, dat igeneesknudige hulp moést worden in geroepen. Hij is later per auto naar zijn woning vervoerd. MEEUWEN. Doordat het paard gespannen ftfaor den kruidenierswagen yan W. H. luit Diussen schrok, geraakte het met Idien wagen in een sloot. Een pas- tseerende vrachtauto en toegeschoten trnlp wist alles weer op den weg (te krijgen. Zoodat het ongeval met Wat materieele schade afliep. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen bedraagt |de opbrengst van het j.l. Zaterdag avond gehouden gecombineerd con cert der plaatselijke muziek- en zang- iVereenigingen, plm. f i io. De Chr. Gem. zangvereen. WOefening Kweekt Kunst" en het Chr. Dubbelmannen kwartet „Excelsior" tzullen deelnemen aan het op 26 Sep tember a.s. te houden zaalconcours te Dordrecht, respectievelijk in de jiste en 3de af deeling. Voor houders van losloopende honden, mag ter waarschuwing wel worden vermeld, dat in de afgeloo- pen week niet minder dan drie hon den door auto's werden ioverreden len gedood, waaronder een van de heer van Putten, wefke pas een dag in zijn bezit was. A.s. Zaterdag zal de korfbal club „Quick" alhier, deelnemen aan de seriewedstrijden, georganiseerd door de korfbalclub „Juliana" van de Willemstad. J.l. Zaterdag hield de Chr. Besturenbond een landdag op het ter rein gelegen achter de Chr. school. Als sprekers traden op de heer K. Kruithoff, van Utrecht, voorzitter van het C.N.V., met als onderwerp B,Houdt goeden moed," en de heer H. Ouderkerk, hoofdbestuurder v. d. IN.C.L.B. met het onderwerp„Wat wii willen." Het openingswoord werd gesproken door Ds. Dingstee van Almkerk, terwijl Ds. Hakman van Almkerk het slotwoord sprak. De jChr. muziekvereen. „Crescendo" di recteur de heer S. Kuipers, verleende haar medewerking. De opkomst was Biet groot. RAAMSDONIvSVEER. Gedurende Augustus passeerde tl 791 vaartuigen met een totaal in houd van 219949 ton de rolbrug over Ide Donge alhier. SPRANG. - De speldjesverkoop ten bate jder blinden van alle gezinten in Noord-Brabant heeft ruim f 41.op gebracht. Door het Chr. Gemengd zang koor „Excelsior" alhier, werden aan haar beschermheer, de heer Meijer, „oud-burgemeester van Sprang-Capel le ter gelegenheid van zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau bloemen aangeboden. Zaterdagavond hoopt de afd. Patrimonium alhier, in vergadering bijeen te komen. De agenda vermeld 1. Bespreking wintercampagne. 2. Bespreking agenda jaarvergadering der Gew. Org. 3. Benoeming afge vaardigden jaarvergadering. 4. Ver kiezing bestuurslid Chr. Volksbond (vacature J. Ophorst). 5.Varia. 6. Sluiting. De slager J. v. d. S. kwam tot minder aangename ontdekking, toen hij Dinsdagmiddag zijn koe wil de melken, dat dit pracht dier dood in het weiland lag. Daar het dier niet verzekerd was, voor genoemde een heele schadepost. Voor de woning van onzen oud-burgemeester werd j.l. Dinsdag avond door de zangvereen. „Het Ro- zeknopje" een serenade gebracht. Op zeer verdienstelijke wijze werden ver schillende nummers ten gehoore ge bracht. De heer Meijer dankt bestuur en leden voor de gebrachte hulde. Aan het bestuur werd een enveloppe met inhoud overhandigd. Voor de wo ning was tijdens de huldiging zooveel volk aanwezig, dat het de polite moeite kostte om voor de wachtende auto's vrij baan te maken. Naar schatting waren meer dan 1000 belangstellende aanwezig. Laatste bijeenkomst van den EdelAchtb. Heer C. G. H. H. MEIJER met den Gemeenteraad van Sprang-Capelle. SPRANG CAPELLE. Woensdagmiddag 3 u,ur kwam de raad dezer gemeente in niet of ficieele vergadering bijeen, om af scheid te nemen van Burgemeester C. G. H. H. Meijer. Met den Se cretaris de heer D. v. d. Berg waren de beide wethouders de heeren Mid delkoop en v. Willigenburg, met de raadsleden de heeren Michael, I Dalmaijer, de Boer, Verheijden. Vos. Timmermans en de Bas, tegenwoor dig. Afwezig waren de heeren Kerst en Kraak. De eerste had bericht van verhindering gezonden. Nadat alle heeren hunne plaatsen hadden inge nomen, sprak de heer Meijer als yolgt Gelijk U bekend zal zijn, mijne heeren, is mii bij Kon. Besluit van 11 Aug. overeenkomstig mijn ver zoek met ingang van 1 5 Aug. eervol ontslag verleend als burgemeester van Sprang-Capelle, en heb ik daar door met .dien datum tevens opge houden voorzitter te zijn van den raad. Verschillende omstandigheden zijn oorzaak geweest, dat ik niet als gebruikelijk afscheid heb kunnen ne men in een officieele raadsvergade ring. Thans ben ik ambteloos burger en heb ik tot die vergadering geen toe gang meer. Ik heb daarom gemeend op de wijze waarop dit thans ge schiedt in een niet-officieele bijeen komst afscheid te moeten nemen van de leden van den raad. Van 1 Januari 1923 af den datum waarop Sprang-Capelle tot gemeen te geworden is heb ik de gemeente als burgemeester mogen dienen en heb ik de eer gehad voorzitter te zijn van den raad. Een gemakkelijke taak is dat niet altijd geweest. Ve lerlei moeilijkheden hebben zich voorgedaan en tal van vraagstukken hebben in dien tijd een oplossing ge vraagd. Echter waren het steets de zaken zelf, was het immer het ingewikkel de der vraagstukken ook, dat die moeilijkheden gaf. Was het nooit de minder goede verstandhouding van den raad, was het nimmer een gebrek aan medewerking aan de 'zijde der leden van den raad. In de beste verstandhouding en een vol vertrouwen onderling is steeds gewerkt kunnen worden. En, dat heeft er toe geleid, dat, niettegen staande de moeilijkheden in dien tijd, vruchtbaren arbeid kon worden ver richt. Want er is wel een en ander tot stand gekomen. Dat ik uiteraard niet noemen zal, maar waarop ik in het algemeen wel zinspelen mag, om dat ik het zie, niet als mijn werk, maar als ons aller werk, als resul taat van de samenwerking die er im mer was. Voor die samenwerking, voor de hartelijke medewerking die ik bii de behandeling van de verschillende za ken van den raad heb mogen onder- vónden en zonder welke ve^l ach terwege zou zijn gebleven, zeg ik U allen hartelijk dank. Zeg ik dank in het bijzonder aan de heeren wethouders, die vaak een niet onbelangrijk gedeelte van het werk voor hunne rekening hebben ge nomen. Ook met hen heb ik steeds in de beste verstandhouding mogen samenwerken. En wanneer ik nu voor dat alles dank zeg ^an wethouders en aan leden van den raad, dan gaat mijn dank niet alleen tot hen die thans als zoodanig zitting hebben, maar dan gaat mijn dank ook tot hen die hier waren, doch niet meer hier zijn. Die door overlijden, ver vanging of vertrek tharis geen plaats meer innemen in het bestuur, doch die toen ze daar waren, evenals U allen, mii steeds hun volle medewer king hebben verleend. Aan allen mijne heeren voor alles mijn hartelijken dank. Dank zeg ik verder ook aan, dat gedeelte van het personeel der gemeente, dat geen deel uitmaakt van net gemeentebestuur. Aan den ge- meenteseretaris, die me al dien tijd terzijde heeft gestaan, aan den ont vanger der gemeente, met wien ik ook in mijn vorige gemeente reeds in de beste verstandhouding heb mo gen samenwerken, aan de overige ambtenaren, aan het politiepersoneel, aan allen eindelijk die in welken werkkring ook onder mijn bestuur de gemeente hebben gediend. En nu mijne heeren, mijn taak is geëindigd. De officieele band die me aan U en aan de gemeente bond is verbroken. Van een betrekking ^lie me zeer lief was heb ik afscheid moeten nemen. Er is een tijd van komen en er is ook een tijd van gaan. Vaak gebruikte woorden. Maar woorden waarvan Ide beteekenis eerst grijpen in uren als deze. Want gaan is scheiden. En scheiden valt zwaar. Ook al zegt ons weten dat, 's werelds loop het nu eenmaal brengt. Als burger der ge meente hoop ik echter met U te blij ven medeleven. Sprang-Capelle blijft me lief. En zeer hoop' ik, dat de moeilijke en zware tijden die onze gemeente als zoovele andere thans doormaakt, spoedig zullen plaats ma ken voor een betere toekomst. [Mij zelf mijne heeren blijf ik in uwe vriendschap aanbevelen en ik vertrouw, dat de woning van uwen oud-burgemeester geen onbetreden plaats voor U worden zal en uwen oud-burgemeester zelf geen vergeten vriend. En hiermede zijne heeren neem ik afscheid van mijn ambtelijke loopbaan en draag ik het teeken van mijn ambt over aan den daartoe aan gewezen Wethouder. Hierop .nam wethouder Middelkoop het woord, die 'sprak als volgt Geachte Burgemeester. Het zij mij, als oudste wethouder, vergund op dit oogenblik, waarop gii afscheid neemt van het gemeentebe stuur, een enkel woord tot U te richten. Na gedurende lange jaren burge meester der gemeente Sprang te zijn geweest, hebt gii van Januari 1923 af het burgemeestersambt vervuld der nieuwe gemeente Sprang-Capelle. Als Capellenaar ben ik natuurlijk minder bekend met bijzonderheden omtrent Uwe ambtsverrichtingen in Sprang. Wel weet ik, dat gii U in dien tijd hebt doen kennen als een on afhankelijk man, als een man, die voelde voor zijn gemeente en die hart had voor zijn gemeentenaren. Die goede eigenschappen maakten, dat velen in U zagen den meest ge- schikten candidaat voor. het burge- meesterschap^ der nieuwe gemeente, zij hebben Uwe benoeming voorge staan, en gij zijt tot dat ambt be noemd. De tijd heeft geleerd, dat hun in dat de drukkerij VEERMAN te Heusden ook Uw aangewezen adres is voor het vervaardigen van Uw Handelsdrukwerken. Wij verzekeren U keurige afwerking en billijke prijsberekening zicht juist was, want in de eerste levensjaren van de nieuwe gemeente bestonden er nog vele punten van verschil tusschen hare samenstellende deelen en daarmede wrijving, de po litieke barometer stond in dien tijd dikwijls op „buiïg"; er is een raad huiskwestie geweest, een schoolkwes tie en andere kwesties zijn er geweest; tijdens Uw bewind hebben al die hun ne oplossing gevonden, de politieke hemel is thans helder, we kunnen zeggen, dat de drie voormalige ge meenten in het nieuwe gemeentever- band als broeders samenwonen. Dan zijn gedurende Uw burgemee sterschap verschillende belangrijke werken tot stand gekomen. Ik noem als voornaamste, de ombouw der we gen, de electrificatie van Sprang en van Vrijhoeve-Capelle en de verbete ring der havens. Dit alles maakt dat gij met vol doening op Uwe afgesloten ambts periode kunt terugzien. De U ver leende onderscheiding, die met in stemming begroet is, moogt gii be schouwen als een uiting van waar deering voor het tot stand gekomen werk. Een nieuwe wet heeft U genood zaakt Uw geliefd ambt neder te leg gen. Noode zijt gii heengegaan, noode hebben wij U zien heengaan. Namens de gemeente Sprang-Ca pelle dank ik U voor hetgeen gij voor haar hebt gedaan, ik dank U voor Uwe prettige leiding en samenwer king van en met gemeenteraad en col lege van B. en 'W. Ik wensch U toe, 'mijnheer Meijer, dat gij spoedig geheel van Uwe hui dige ongesteldheid moogt genezen zijn, en dat gii nog vele iaren, als ambteloos burger, in goede gezond heid, te midden van de U zoo wel gezinde bevolking van de gemeente Sprang-Capelle van Uwe rust moogt genieten. Mijnheer Meijer het ga U wel! Thans verkreeg de heer Verheijden het woord, die zei Mijnheer de Burgemeester als oud ste raadslid in jaren niet alleen, doch wellicht als oudste zittend lid wensch ik in het openbaar eveneens een af scheidswoord te spreken. Het is over bekend, dat de vereeniging onzer drie gemeenten, noch Uwe, noch mijne goedkeuring kon wegdragen. Wii hebben ons trots allen strijd in het onvermijdelijke moeten schikken. Hoogere instantie's die over raads besluiten hebben te beslissen, hebben schromelijke fouten gemaakt. De burgemeester is slechts uitvoerder van besluiten. Onze gemeente, die uit zoovele heterogene bevolkings groepen bestaat was moeilijk te re- geeren, doch U hebt zich boven deze groepen gesteld. Een hemelsbreed verschil bestond er tusschen de 3 gemeenten. Meermalen heb ik de eer gehad tijdens uw burgemeestersschap over deze vereenigde gemeenten, te Capelle als Voorzitter geroepen te worden, bii feesten waarover meer malen meeningsverschillen kwamen. Steeds hebt U zich" een soepel Bur gemeester van Capelle getoond. Mijn wenschen al mochten bevolkingsgroe pen hier dwars tegen ingaan hebt U bereidwillig ingewilligd. Hiervoor breng ik U openlijk mijn hartelijken dank. Ik hoop van ganscher harte, dat U spoedig geheel moge herstel len om nog eenige jaren van Uwe rust te genieten. Hoewel wii elkander reeds lang kenden, hoop ik, dat dé vriendschapsbanden die in den laat- sten tijd meer en meer werden aan gehaald nog meer verstevigd mogen worden, ondanks U nu ambteloos le ven. Wethouder van Willigenburg sprak hierop ongeveer als vólgt Het zii mij vergunt ook enkele woorden tot U te richten. Mijn ge dachten gaan daarvoor terug naar tijdvak, dat U burgemeester van de voormalige gemeente Sprang waart, een ambt, dat U 23 jaren heeft ver vuld. De wijze waarop U dat ambt hebt waargenomen is door de be volking niet vergeten. U hebt uw be leid steeds gericht in den geest van de bestaande richtingen, gij waart het die de zaken steeds wist te lei den in de goede banen. Als voorzitter: van een raadsfractie Firuia L J. VEERMAN Drukkerij Binderij Tel 19 HEUSDEN. dank ik U voor de wijze waarop U ons steeds ter wille zijt geweest en ik geloof te spreken namens den ge- heelen raad, als ik U zeg, dat gij steeds kunt blijven rekenen op ons aller hartelijke vriendschap. Hierop sprak de heer de Bas, als jongste raadslid, die zeide, dat hij burgemeester Meijer had leeren ken nen als een onpartijdig voorzitter. De raadsleden hebben het op prijs ge steld, dat hen steeds zoo ruimschoots de gelegenheid werd gegeven, hunne meeningen naar voren te brengen. Spreker dankt burgemeester Meijer, namens de raadsleden daar hartelijk voor. 1 Tot slot sprak de heer v. d. Berg, gemeente-secretaris, als volgt Deze bijeenkomst hooggeachte bur gemeester, U hebt dat zelf reeds ge zegd is geen officieele vergadering van den raad. Maar dan mag het voor hem die in de officieele raads vergadering te zwijgen heeft en daar alleen maar de stille getuige mag we zen, hier vergund zijn een enkel woord tot U te zeggen. Tot U te zeggen een persoonlijk woord van waardeering en dank. Meer dan tien jaren heb ik U mo gen hebben als mijn onmiddellijken chef, meer dan tien jaren heb ik U, om te spreken in de taal van de wet, moge behulpzaam zijn bii al wat het U opgedragen bestuur betrof. En op hoe een wijze waart gii chef en hoe heb ik U behulpzaam moge wezen, hoe hebt ge al dien tijd die verhouding tot een ezer bij zondere willen maken. 1 Met wie U ondergeschikt Iwas hebt ge willen werken op voet van gelijk heid en wie U behulpzaam had te zijn hebt ge tot Uwe medewerkers ge maakt. Dat heeft meer verantwoordelijk heid gebracht en meer 'zorg. Maar het bracht leven in wat anders zoo dood wezen kan en het legde vormende kracht in werk, dat anders zoo licht tot gewoonte en sleur wordt. En zoo is mijn werken onder Uw bestuur een leerschool geworden voor mijn verdere leven en heb ik mii moge verrijken met Uwe ervaring en met een kennis van menschen en toestanden zooals die U in zooveel langere loopbaan was eigen gewor den. Hooggeachte Burgemeester, voor dit alles zeg ik U hartelijk dank. En mocht er van mijn kant met dat alles niet voldoende zijn gerekend en dat zal wel het geval zijn want we hebben allen vele tekortko mingen, wil dan thans aanvaarden, burgemeester, de welgemeende ver- verzekering, dat, dat voorbij te zien nimmer mijn bedoeling is geweest. En wat ik hier zeg voor mii zelf geldt ook voor de overige ambtena ren, ook voor hen waart ge immer een humaan en voorbeeldig chef. En ook namens hen, zeg ik U daarvoor hartelijk dank. Het is bekend burgemeester, hoe wii allen U noode zien gaan. Maar we moeten respecteeren de rede die U daartoe heeft gebracht. Hartelijk hopen we en hier sluit ik me aan bii wat door andere reeds is gezegd, dat een rustige en aangename levensavond nog Uw deel moge zijn en dat de ongesteldheid waaraan U thans lijdt spoedig fweer moge plaats maken voor Uwe bekende goede ge zondheid. Burgemeester Meijer dankte zicht baar aangedaan de raadsleden voor hunne tegenwoordigheid, de sprekers, voor hunne hartelijke woorden, waar mede de plechtigheid was afgeloopen. WOUDRICHEM. Maandag j.l. hebben de hande laars, die aan de, Groenten- en Fruit- centrale hun erkenning als handelaar hebben aangevraagd, doch deze nog niet heben ontvangen, geweigerd lan ger aan de veiling van de Land- en Tuinbouwver. „Land van Altena' alhier, te koopen, aangezien de handelaars^ welke geen erkenning aangevraagd heb ben aan bedoelde Centrale, aan de vei ling eyeneens blijven koopen. De pr> ducten, welke waren aangevoerd, zijn alle blijven staan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2