Dit nummer Uestaat uit 2 maden De Grootmoeder. Het is een feit, Uno van altena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Het „NIEUWSBLAD van Heusden" HET blad!! Buitenland, üiiineiiland. FEUILLETON. No. 5468 Woensdag 12 Sept. 1934. Wees niet dom, en stel de proef op de som. drai5 A-vanVALKEMBURC'S-" Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10, franco per post beschikt f 1.25. Bij onze Agenten 10 cent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 1—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. is voor het Land van Heusden en Altena en zijn omgeving Het heeft in de dorpen Doeveren, Heesbeen, Aalburg, Wijk, Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Waardhuizen, de Werken en Sleeu- wijk, Werkendam, Nieuwendijk, Alm- kerk, Dussen, Meeuwen, Eethen, Drongelen, B.-Broek, Sprang-Capelle, Aalst en Poederooijen zijn eigen agenten en bezorgers. In geen blad vindt men zulke uitvoerige berichten en verslagen uit genoemde plaatsen. Om deze te kunnen geven, worden kosten noch moeiten gespaard. Dat de bewoners dit waardeeren, blijkt uit het groot aantal abonné's in iedere plaats. Een aantal, dat ondanks de slechte tijdsomstandigheden nog geregeld stijgt! Het leesseizoen nadert weer, daar mee ook de tijd om nieuwe abonné's te werven. „Morro Castle" in brand gevlogen. Met zulk een razende snelheid grepen de vlammen van de midscheeps gelegen pe- troleumtank om zich heen, dat elke po- ging, het vuur te stuiten, bij voorbaat tot mislukking was gedoemd. Reeds korten tijd, Dadat de brand was uitgebroken, stond bet groote schip van den voor- tot achtersteven in lichterlaaie. Aan boord van de „Morro Castle", die van een pleiziertocht naar Cuba op de thuisreis was naar New York, bevonden zich in totaal 558 opvarenden, te weten 318 passagiers en 240 koppen bemanning. Van de 558 opvarenden bevinden zich 430 personen in veiligheid. Men is er in geslaagd, de lijken van 114 slacht offers te bergen 14 personen worden nog vermist. De oorzaak van den brand is nog steeds onbekend. Zij, die ons een nieuwen abonné aanbrengen, ontvangen een aardige verrassing. Proefnummers worden gaarne toe gezonden. HF" De nieuwe abonné's ont vangen de tot 1 October a s. ver schijnende nummers gratis. ONTPLOFFING IN PETROLEUMTANK VAN TOERISTENSCHIP „MORRO CASTLE". 558 opvarenden worstelen met de vlammen ruim 400 ontkomeD. Zaterdagochtend is het 11.520 ton metende Amerikaansche passagierschip 97. Mijnheer Lionnet, het gedrag van mijn zoon mag u zonderling toeschij nen, maar het is niet beleedigend voor juffrouw Geneviève, integendeel, Henri mag uw dochter niet huwen. Ik heb hem gebeden en gesmeekt, niet meer aan haar te denken. Doet Henri dan zooveel kwaad met naar zijn moeder te luisteren. Eenigen tijd geleden, mevrouw, hebt gij tot Geneviève gezegd, dat zij uw zoon niet mocht beminnen, omdat het een groot ongeluk voor haar en voor hem zou zijn. Toen reeds wist gij, dat uw zoon Geneviève liefhad en gij meendet hem te moeten raden koel jegens haar te zijn. Geneviève heeft mij het gesprek met u meegedeeld, en van dat oogenblik af had ik besloten u een uitlegging te vragen. Indien ik tot heden heb ge wacht, is het, omdat ik dacht, dat de zaak zich nog wel zou schikken. Ongelukkigerwijze heeft het tegenover gestelde plaats gehad. Ik ben natuurlijk bezorgd voor het lot van onze kinde ren, die zeker hevig lijden onder de scheiding. Welnu, mevrouw, wat hebt gij mij MASSA-VERGIFTIGING VAN ROE- MEENSCHE MILITAIREN. Onder de militairen van een regiment dat onder Costanza in garnizoen ligt, hebben zich bij tal van manschappen verdachte vergiftigingsverschijnselen voor gedaan. Er zijn reeds 7 dooden. Het bacteriologisch onderzoek zal moe ten uitmaken, wat de oorzaak van de vergiftiging is. Men vermoedt, dat deze massa-vergiftiging het gevolg is van het gebruik van bedorven vleesch of van slecht water. Zekerheid bestaat nog niet. Men zal nog het onderzoek moeten afwachten, hetwelk te Boekarest wordt ingesteld. De noodige voorzorgsmaatregelen zijn ge nomen. VERDRONKEN. Bij Budel viel het ruim 3 jarig zoontje van schipper Thijs van het schip in het kanaal en verdronk. Te Amsterdam is een 5 jarig zoontje der familie Heukenroth in het Noord-Holl. Kanaal gevallen en verdronken. Te Scheemda viel de vrouw van den arbeider Steenwijk, die aan toevallen leed, in bet "Winschoterdiep en verdronk. Te Zandvoort is de 24 jarige dienstbode C. v. d. Linde uit Wilnis bij het baden in zee verdronken. Zaterdagmiddag is in het zwembad in den Rijn te Arnhem de 35 jarige mevr. Damst uit Helmond bp het zwemmen ver dronken. Zij is vermoedelijk door kramp bevangen en door den sterken stroom mee gesleurd. te antwoorden? Mijn God, ik heb u toch gezegd' mijnheer, dat mijn zoon de echtgenoot van juffrouw Geneviève niet kan wor den; mijn wil scheidt hen niet, het is helaas! een onoverkomelijke hinderpaal. Hebt gij uw zoon de reden mee gedeeld? Neen, mijnheer, neen, hij weet niet Is het dan zoo. ernstig? Ja, heel ernstig. Mevrouw Merson, stelt gij ver trouwen in mij? Ja, mijnheer Dan kunt gij mij ook niet weige ren, mij dien hinderpaal mee te deelen^ die tusschen onze twee kinderen be staat. Wat, zeide zij bevende wilt gij, dat ik u zal zeggen Ik bid het u, mevrouw; want om een hinderpaal uit den weg te ruimen, moet men eerst weten, waardoor hij wordt veroorzaakt. Helaas! er ;is niets aan te doen, zeide zij en schudde treurig het hoofd. Misschien, mevrouw. Zij zuchtte pijnlijk en hernam: Mijnheer Lionnet, gij hebt mijn Henri te lief, dan dat ik u niet alles zou vertellen; ik moet spreken. Met betraande oogen en half verstik te stem ging zij voort: Sedert achttien jaar verberg ik mij te Parijs onder den valschen naam van Merson en mijn zoon denkt ook BRANDEN. Door tot nu toe onbekenden oorzaak is Zondagmorgen brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer W. Mulder, gelegen bij Beekbergen. De brandweren van Beekbergen en Apeldoorn bestreden het vuur met zand, aangezien er gebrek aan water was. De boerderij brandde tot den grond af. Te Nieuw-Borgvliet (Molenbeek) sloeg de bliksem Zaterdagavond in de schuur van Piet Moerbeek. De brandweer en de politie waren spoedig ter plaatse doch konden niet verhinderen, dat in korten tijd de schuur in de asch werd gelegd. De geheele voorraad hooi en stroo en 3 varkens werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Toen Zaterdag een jongeman in de werkplaats der Coöperatieve Zuivelfabriek aan de Van Gentstraat te Nijmegen een sigarenaansteker met benzine vulde, vloog een bus benzine in brand en sloeg uit elkaar. De jongen vluchtte voor de vlam men. Ijlings toegeschoten personeel der fabriek slaagde er in den brand tot de werkplaats te beperken. Deze brandde grootendeels uit. Het bedrijf ondervindt geen stagnatie. Verzekering dekt de schade. Aan den Hoevenscheweg onder Wagen berg is Zondagmiddag, terwijl de bewoners naar de kermis te Terheijden waren, de boerderij van Adr. Hermus geheel door brand vernield. Ook het woonhuis werd een prooi der vlammen. De geheele hooi en graanoogst, eenige varkens, zoomede eenig pluimvee gingen mede in het vuur verloren. Een en ander was verzekerd. O HAGELSCHADE. Tuinen en boomgaard te Heemstede zijn Zaterdagavond door een hagelbui geteisterd, die 10 minuten aanhield en waarbij hagelsteenen vielen ter grootte van kleine kippeneieren. Zeer vele groententuinen en druiven- kassen zijn totaal vernield, terwijl aan het aan de boomen hangend fruit groote schade is aangericht. Volgens de voorloopige schatting zou de schade minstens f 50.000 bedragen. o IN DE KERK GESTORVEN. Tydens een godsdienstoefening in de Valkenboschkerk aan de Zuiderparklaan in Den Haag is een 64-jarige heer uit het Geref. Rusthuis plotseling onwel ge worden en overleden. o MINISTER Jhr. Mr. DE GRAEFF. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. de Graefï is Zaterdagmiddag naar Genéve vertrokken tot bijwoning van de werkelijk, dal dit de naam van zijn vader is. Onze ware naam is Lapret. Frederik Lapret, mijn echtgenoot, mijn heer Lionnet, is beschuldigd van moord', veroordeeld geworden, totlevens langen dwangarbeid! Na het uitspreken van die woorden, barstte de arme vrouw in snikken uit. O! ik begrijp alles! riep mijnheer Lionnet uit. Hij greep de beide handen der on gelukkige en prevelde: Arme vrouw! arme moeder! Zij richtte zich op, haar oogen glin sterden, en zij hernam op luiden toon: Frederik Lapref, mijn echtgenoot, de vader van Henri, is tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, en~ hij was onschuldig, hoort gij, hij was onschul dig! O! ik weet het en God weet het ook! En met al de kracht die in mij was, heb ik tegen zijn veroordeeling geprotesteerd. Veroordeeld, veroordeeld! Ja, zij heb ben hem veroordeeld, die vreeselijke rechters! Zij hebben niet gevoeld, niet geraden, zij hebben niet willen inzien, dat hij niet schuldig was! De schijn was tegen hem, men heeft bewijzen weten te vinden, en door die vreeselijke bewijzen is hij veroordeeld geworden! Of hij al uitriep op den toon van een man, die zijn eer en die van zijn vrouw en kind Verdedigt! „Gij treft een on gelukkige, ik ben niet schuldig, ik zweer het voor God en de menschen!" dat de drukkerij VEERMAN te Heusden ook Uw aangewezen adres is voor het vervaardigen van Uw Handelsdrukwerken. Wij verzekeren U keurige afwerking en billijke prijsberekening. Firma t. J. VEERMAN Drukkerij Binderij Tel 19 HEUSDEN. in jaarlijksche vergadering van den Volken bond. BLIKSEM IN TRAM GESLAGEN. Zaterdagnacht is tijdens het onweer, dat woedde te De Bilt, de bliksem in een Zeistertram, komend uit Utrecht, geslagen. Een en ander veroorzaakte nabij 't Kalfje onder de trampassagiers nogal eenige con sternatie. Een der passagiers werd daarbij aan het gelaat gewond. o DE WARMTE. Zaterdagmiddag is bij den aanvang van het historische spel Jan van Egmond's Privilegie te Purmerend een man neer gevallen, die vermoedelijk door de warmte was bevangen. Een ijlings ontboden ge neesheer kon slechts den dood consta teeren. SMALLE BRUGGEN IN DEN WEG WASPIK—OOSTERHOUT— 's-GRAVENMOER. In antwoord op een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. deelde de Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat van Noord-Brabant mede, dat in afwachting van de verbetering van de Hooge brug over de 's Graven- Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. Of hij al tranen van verontwaardiging stortte, hevig snikte en met gevouwen handen uitriep: Mijn vrouw! mijn kind! mijn arme vrouw! mijn arm kind! Zij hebben hem veroordeeld! Zij heb ben hem op het voorhoofd gebrand merkt, hem, Frederik Lapret, den bes ten, den braafsten man en echtgenoot, den teedersten aller vaders, zij hebben hem als moordenaar gebrandmerkt! Henri mijnheer Lionnet, is het even beeld van zijn vader; hij heeft zijn hart en zijn ziel, de gelaatstrekken en denzelfden oogopslag. O! hij lijkt zoo sprekend op zijn vader! Kom, mijnheer Lionnet, zou mijn zoon de zoon eens moordenaars kunnen zijn? N.ooit, nooit! riep de fabrikant uit. Welnu, gij spreekt mijn man dus ook ,voor? Zij bleef een oogenblik zwijgen, veeg de haar oogen af en vervolgde lang zaam: Sedert hij veroordeeld' is, heb ik hem niet weergezien, zelfs niet meer van hem hooren spreken, ik weet niet of hij nog bestaat. Daar, in dat casset, heb ik de bladen, die ;den geheelen loop van de zaak behelzen; .ik zal ze u dadelijk geven, mijnheer; ,gij zult alles lezen en zelf kunnen oordeelen! Maar gij moet ook een bnief lezen, die ik eenige dagen geleden heb ontvangen; het zijn troost- 1 woorden, mij toegezonden, ik weet niet ncoersche Vaart en van de brug over de Donge, beide gelegen in den provincialen weg Waspik's Gravenmoer Oosterhout, welke verbetering onderhanden zal worden genomen met de verbetering van het tracé van den weg, aan beide bruggen borden zullen worden geplaatst, regelende den voorrang van het gelijktijdig aanko mende verkeer. o- j DOOR ONWEER GETROFFEN. Zaterdagnacht is de motorrijder S. Schaap, wonende te Muiderberg, tijdens het hevige onweer, op den rjjksweg nabij Bussum van zijn motorfiets geslagen. Hjj werd door een voorbijrijdenden automo* bilist gevonden. De man heeft een zware hersenschudding gekregen en is naar het Binnen-Gasthuis te Amsterdam vervoerd. —o— j MOORD TE HOOFDDORP. Vrouw en pleegzoon in arrest. Te Hoofddoorp heeft men den electri- cien J. T. van Brussel, toen hij door een der leden van het personeel van de firma HerÏDga en Wötrich te Haarlem, waar voor hij werkzaam was, werd bezocht, dood gevonden. Na onderzoek door de politie, bleek dat de verslagene een groote wonde aan het hoofd had, zoodat een ongeluk of een misdaad in het spel moest zijn. Uit de sectie door dr. Hulst uit Leiden verricht, is komen vast te staan dat de man een gewelddadigen dood is gestorven. De electricien was gehuwd, doch had geen kinderen. In het gezin woonde een pleegzoon, terwijl zijn vrouw gescheiden van hem leefde te Bilthoven. Nader werd nog gemeld De moord op den 40-jarigen electricien J. T. v. B. te Hoofddorp is nog niet op- door wden- ze zijn als zonnestralen; die de hemel mij schenkt. Natuurlijk heb ik niet met Henri daar-s over gesproken, die niets weet en niets mag fweten; ik wacht!... De brief is anonyme, mijnheer Lion-: net, maar degene, diie hem heeft ge-, schreven; ,is een vriend, een beschermer. Maar wie is hij? O! kende ik hem maar! Niet nu alleen, maar reeds van het oogenblik af, dat het ongeluk ons heeft getroffen, heeft hij over ons gewaakt. Ik heb Normandië verlaten, om miji te Parijs te komen verbergen; maar de oogen van den beschermer hebben mij gevolgd, en zijn hand heeft ons steeds weldaden bewezen; voor hem bleef de j ongelukkige, die den valschen naam Merson had aangenomen, Marthe La pret. Aan zijn weldaden hebben wij het te danken, dat wij konden leven; dat armoede en honger ons niet heb-: ben gekweld, dat ik mijn zoon een goen de opvoeding heb kunnen geven, eri dat ik tegen woordig in heel go>ede omstandigheden verkeer. Nu zegt hij mij, want ik geloof, dat mijn weldoener mij dat schrijft, dat er bewijzen zijn: gevonden, onbetwistbare bewijzen van de onschuld mijns mans, dat zijn ver-; oordeeling vernietigd zal worden en Is het mogelijk? Na achttien jaar, mijn-; her Lionnet! En toch kan ik niet den-; ken, dat de onbekende beschermer mij heeft willen misleiden, mij een teleur-; stelling heeft willen berokkenen. (Wordt vervolgd.) voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 1