So. 5469 Vrijdag 14 Sepl, De Grootmoeder. Ja, natuurlijk, mijn BRIL is van M. NORT Gediplomeerd Opticien Voor f 43.50 Haardkachel WILLEM DE BRUIN Ijzerhandel GORINCHEM. TWEEDE BLAD Het „NIEUWSBLAD van Heusden" HET blad!! Ivorol-tanden leveren wij U een voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Burgerlijke Stand. FEUILLETON. GORINCHEM, Zusterhuis 6. BEHOORENDE BIJ HET is voor het Land van Heusden en Altena en zijn omgeving Het heeft in de dorpen Doeveren, Heesbeen, Aalburg, Wijk, Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Waardhuizen, de Werken en Sleeu- wijk, Werkendam, Nieuwendijk, Alm- kerk, Dussen, Meeuwen, Eethen Drongelen, B.-Broek, Sprang-Capelle, Aalst en Poederooijen zijn eigen agenten en bezorgers. In geen blad vindt men zulke uitvoerige berichten en verslagen uit genoemde plaatsen. Om deze te kunnen geven, worden kosten noch moeiten gespaard. Dat de bewoners dit waardeeren, blijkt uit het groot aantal abonné's in iedere plaats. Een aantal, dat ondanks de slechte tijdsomstandigheden nog geregeld stijgt! Het leesseizoen nadert weer, daar mee ook de tijd om nieuwe abonné's te werven. •■r zy, die ons een nieuwen abonné aanbrengen, ontvangen een aardige verrassing. Proefnummers worden gaarne toe gezonden. 3JMP De nieuwe abonné's ont vangen de tot 1 October a s. ver schijnende nummers gratis. HEUSDEN. Geboren: Willem Bartel z. van B. Duvekot en J. van Meurs. Getrouwd: J. A. van Zoest 29 j. en G. J. van den Wijngaard 29 j. EETHEN. Over de maand Augustus. Geboren: Peterke Bastiana d. van J. van Andel en E. Koekkoek. Giel z. van Adr. Joh. de Bruijn en G. v. Kuijk. Willemina .Paulina d. van J. Versteeg en Jac. Splinters, Getrouwd: Fr. J. Treffers 26 j. en H. Prinse 24 j. C. P. H. Bran- 98. Mijn God, indien het bekend' werd, dat mijn arme Frederik niet schuldig was ,wat een geluk zou dat voor mij en mijn zoon zijn! En hoeveel grooter zou het geluk nog zijn, indien de echt genoot aan de vrouw, de vader aan den zoon teruggegeven werd. Maar zijn dit niet te schoone wen- schen; helaas! sedert langen tijd is hij misschien reeds dood. O! zie, mijnheer, indien de onschuld van mijn man erkend was, zou ik Henri niet meer verbieden, uw dochter lief te hebben, niettegenstaande de groote afstand, die er tusschen Gene- viève en mijn zoon bestaat. Maar laat Henri in dien tusschen- tijd maar naar den faubourg komen, zeide mijnheer Lionnet op ernstigen toon; wij moeten hen.nog eenigen tijd te zamen laten zijn, als gij wilt; maar ik zie niet van mijn plannen af; ik hoop, dat de veroordeeling van een onschuldige het geluk der twee kin- deren niet in den weg zalstaan. Wat! mijnheer, ondanks alles wat u zooeven hebt gezegd Wij zullen alles nog wel onder zoeken, mevrouw; maar ik verzeker derhorst 27 j en E. C. v. d. Beek 24j. Overleden: A. Lindner 25 j. C. Nefkens 82 j., echtg. van H. Hane- graaf. J. H. Saakes 72 j., echtg. van tl. H. v. d. Kolk. DUSSEN. Over de maand Augustus. Geboren: Joannes Cornelis Gerar- dus Maria z. van P. C. F. M. Pennings en L. E. Penninx. Gijsberta d. van G. Buis en U. J. van Dijk. Joannes Adrianus Jacobus Maria z. van X A. Stael en M. C. Dickens. Cornelia Johanna Maria d. van M. Nieuwenhuysers en A. M. Verbunt. Hendrikus Johannes Maria z. van J. P. Nieuwenhuijsers en P. A. v. d. Pluijm. Anna Arnolda Adriana d. van A. M. LeeggaDgers en P. v. d. SteeD. Joanna Adriana M. d. van A. H. J v. d. Pluijm en W. H. Rijkers. Adriana d. van N. Veen en G. v. d. Dag. Ge- rardus Adrianus z. en Antonia Jacoba d. van G. W. Lensvelt en J. M. Heymans. Petrus z. van L de Bodt en J. H. LeeggaDgers. Henricus Adrianus z. van R. Verhoeven en A. M. Kievits. An tonia Johanna d. van Th. A. Staal en W. v. d. Bosch. Getrouwd: L. Kivits 47 i. en A. W. v. Dortmont 41 j. A. Westerhof 26 j. en C. H. Groenevelt 26 j. J. Sen ilken 27 j en I. W. Schelle 25 j.— H. Veldhoen 31 j. en M. E. Noorloos 25 j. Overleden: A. de Bot 64 j., wed. van G. M. v. d. Pluijm. J. M. Ribbers 6 maanden. M. v. d. Pluijm 34 j echtg. van C. Ribbers. A. A. Stael 40 jechtg. van M. A. J. v. d. Pluijm. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Over da maand Augustus. Geboren: Jenneke Pieternella d. van P. Rijkers en J. E Roubos. Geer truida Pieternella d. van A. H. v. Beek en H. van 't Verlaat. Anneke Geertrui d. van D. J. Kant en H. Duiser. Anna Maria d. van A. Groeneveld en C. van Noorloos. Elizabeth d. van C. de Waal en G. A. Blokland. Jan z. van G. Visser en N. Chr. Kamerman. Chris- tiaan Wilhelm z van A. Vink en N. v. d. Schuit. - Dirk z van M. v. Elze- lingen en W. v. Breugel. Gerrit Wil lem z. van B. v. Andel en N. Ph. de Hoog. Gerrie Teuntje d. van M. Hoeke en C. W. Branderhorst. Geertruida d. van C. Pruissen en F. Ritmeester. Getrouwd: T. den Ouden 28 j. en E v. Vuuren 26 j. A. Koman 28 j. F. v. d. Heuvel 27 j. A. G. Vlot 21 j. en G. den Haan 20 j. L. D. Versluis 26 j. en M. Damen 25 j. A. Paans 27 j. en K. v. Pelt 23 j. J. C. v. Driel 25 j. en P. J. Verhagen 24 j. Overleden: M. v. Wijk 4 j. Levenloos kind van C. A. de Heus en A. Chr. Kant. WOUDRICHEM. Over de maand Augustus. Geboren: Antonie, z. van A. v. d. Wiel en A. K. Hartman. Teunis An tonie z. van J. Viveen en J. C Hartman. Leunis Jacob z. van C. Geluk en G. P. v. Straten. Marigje Hendrika d. van Fl. A. Wijnbelt en H. Broekhuizen. Ondertrouwd: G. T. v. d. Wiel 29 j. en P, Hartman 27 j. Overleden: D. C. de Koter 63 j., echtg. van P. Maas, BRAKED. Over de maand Augustus. Geboren: Wilhelmina Bandarina d. van T. v. d. Zalm en S. v. Dalen. Jielis z. van J. W. Duijzer en C. de Vries. Getrouwd: C. Slob 25 j. en J. u, dat voor mij, de zoon niet door de veroordeeling, die de vader ondergaan heeft, ongelukkig gemaakt mag wor den. En. wilt gij nu dien anonymen brief laten lezen, mevrouw? O ja, dat had ik bijna vergeten. Ik ben zoo verward. Zij stond op en nam den brief uit een lade van haar schrijftafeltje. Mijnheer Lionnet las hem aandachtig en jgaf mevrouw Merson daarna den brier over, zeggende: ]Het is duidelijk, dat een vriend die iletteren heeft geschreven of heeft laten (schrijven. De mededeeling is heel duidelijk en gij kunt wel hoop koes teren. Het is zeker, dat men de bewij zen in handen heeft, dat uw man on schuldig veroordeeld is geworden, en men schrijft u ook, dat a!les nog eens nagegaan zal worden. Bewaar dit document zorgvuldig, me vrouw, en wacht het geluk, dat u beloofd is, af. Laat uw onbekende vrienden slechts handelen. Ja, mijnheer. Zij legde den brief weer in de lade en bij mijnheer Lionnet terugkomende, zeide zij aarzelend: Mijnheer, indien ik niet bang was, u te lang op te houden en gij naar mij zoudt willen luisteren Welnu, mevrouw? Zou ik u verhalen, wat er acht tien jaar geleden op het kasteel de la Pomelïqre is voorgevallen en zoudt gij weten, hoe mijn man beschuldigd en v. Wijgerden 24 j. J. G. v. d. Leij 26 j. en A. v. Dalen 23 j. J. C. de Vries 32 j. en H. Duijxer 20 j. Overleden: L. v. d. Linden 64 j., echtg. van J. de Vries. W. v. Mourik 77 j., echtg. van A. de Boef. A. E. v. Baaien 78 j., wed. van J. H. Grandia. POEDEIÏOIJEX. Over de maand Augustus. Geboren: Cornelis Johannes Petrus z. van J. G. N. Hasselman en A. A. A. Opstelten. Gerrit Jan Hendrik z. van J. H. Küger en J. G. E. Goris. Getrouwd: A. J. v. Tilburg 31 j. en A. v. Son 25 j. P. G. v. d. Zalm 24 j. en G. J. Bouman 20 j. L J. Opstelten 33 j. en P. J. v. d. Werken 30 j. D. Bouman 26 j. en M. G. Bou man 22 j. Overleden: C. Baks 20 j., echtg. van W. v. Diggelen. gezond en parelblank Begin nog neden met f)e NederlandscheTandpasto Doos 20,Tube 40 en 60ct. »WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED" VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE WERKENDAM, op VRIJDAG 7 SEPT., nam. half acht. Voorzitter: W. Beukenkamp. Secretaris: J. A. Timmermans. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heeren de Klerk, den Dunnen en C. de Boon. De .Voorzitter opent de vergadering met ,voorlezing van het formulierge bed. De Voorzitter spreekt een rede uit, ter ,nagedachtenis van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik, die zoo plotseling door den dood aan het Koninklijk Huis is ontrukt; (een adres van rouwbeklag is namens de gemeente aan de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana gezonden, waarop een dankbetuiging namens de Koningin werd ontvangen. Als ingekomen stukken worden be handeld: a. Goedkeuring van Ged. Staten d.d. 11 Juli 1934, van het besluit ,om het woonhuis aan de Hoogstraat te ver huren aan de weduwe W. de Waard- Kortleve. b. .Alsvoren, verordening aanwijzende enkele gedeelten der gemeente, waarin door B. en W. geen vergunningen mo gen worden verleend, en een gedeelte, waarvoor een maximum van aldaar door B. en W. te verleenen vergunnin gen voor den verkoop van sterke dran ken in ,het klein, wordt vastgesteld. c. Alsvoren, wijziging gemeentebe- grooting 1933 en Bedrijfsbegrootingen 1933. d. Besluit Ged. Staten, verdaging goedkeuring Bouwverordening. Gedep. Statiën stellen ,vo.or, eenige veranderin gen aan te brengen, waartoe wordt besloten. ie. Verzoek van de Stichting „Het Noordbrabantsch .Landschap" om toe te ^treden als lid', tegen een contribu tie ad. f 2,50 per jaar. Hiertoe wordt besloten. f. Verzoek Chr. Lagere Landbouw- bouwschool te Andel, om voor het jaar 1934 een subsidie van f5.per leerling uit de gemeente, die de school bezoekt, te mogen ontvangen. Deze veroordeeld is geworden. Waarde mevrouw, antwoordde hij vandaag heb ik bij uitzondering veel tijd; het is nu bijna elf uur en ik kan niet beter doen dan naar een ver haal te luisteren, dat mij zooveel be lang inboezemt. Mijnheer Lionnet vergat niet, waarom hij mevrouw Merson was komen op zoeken en indien bij haar een uitlegging had gevraagd, was het omdat bij over iets anders, d!an het duel wilde spreken. Het kostte hem groote moeite zijn ongerustheid voor Henri's moeder ver borgen te houden en niettegenstaande dat, wilde hij bij haar blijven, totdat zij het duel en den uitslag ervan zou vernemen. Verschrikt door hetgeen de bladen over den tegenstander van Hen ri mededeelden, beefde hij bij de ge dachte, dat men den jongen gewonde bij de moeder zou brengen. Hij was ook blij, dat mevrouw Merson hem zoo lang ophield en bij zeide: Indien gij mij niet onbescheiden vindt, mevrouw, inviteer ik mijzelf om bij u en Henri te blijven déjeuneeren. O, gij weet niet, welk een groot pleizier gij mij doet! riep mevrouw Merson uit. Zij schelde en zeide tot de dienst bode, die dadelijk binnenkwam: Mijnheer Lionnet blijft bij ons dé jeuneeren, gij moet dus voor drie per sonen dekken, want ik denk, dat mijn zoon wel om twaalf uur van St. Ger main terug zal zijn. Als iemand mij A.s. Woensdag gesloten. subsidie wordt verleend, en wel voor drie leerlingen uit de gemeente, die de school te Andel bezoeken. g. Verzoek Blindenvereeniging „St. Padua", om een subsidie te mogen ont vangen. Dit verzoek wordt afgewezen. h. VeTzoek van de Nieuwe Ned. Bond van .Koffiehuishouders en Slijters, om het sluitingsuur der Koffiehuizen te bepalen op één uur later dan thans. De Voorzitter zegt, dat dan de ver ordening dient te worden gewijzigd. In overleg met de heeren Wethouders, is gedurende de zomertijd het slui tingsuur met een half uur verlengd. De heer Zuidam vraagt, of de be langhebbenden met den Burgemeester deze aangelegenheid .hebben bespro ken, deze personen worden door de crisis getroffen en spr. wil ze gaarne meer gelegenheid geven, om hunne ont vangsten te vergrooten en lijkt hem een uur .verlenging, vooral in verband met den zomertijd, wel gewenscht. De heer de Waal vraagt of het gemeentebestuur van .Sleeuwijk en de Werken de aldaar gevestigde caféhou ders op dezelfde wijze heeft behan deld. De Voorzitter zegt, dat de caféhou ders in Sleeuwijk een uur verlenging hebben en .die in de Werken een half uur. In Sleeuwijk geldt de zonnetijd doch in Werkendam en in een ge deelte van de Werken de zomertijd. De heer Visser merkt op, dat de ca féhouders dankbaar moeten zijn, dat ze reeds een half uur verlenging heb ben gekregen en hij wenscht in de toekomst, dezelfde bereidwilligheid van den Voorzitter, ten aanzien der café houders. De verordening zal gewijzigd worden, zoodanig, dat tijdens den zo mertijd het sluitingsuur met een half uur wordt verlengd. i. Besluit van Ged. Staten tot ver daging ,der beslissing op de göedkeu- ring van het Uitbreidingsplan voor 6 maanden, te rekenen vanaf 3 Aug. '34. j. Schrijven van J. Zwets, pachter van hét veer, met de mededeeling, dat aan bet veer thans weinig wordt verdiend, en verzoekt om verlaging van den pachtprijs. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Doordat de heer C. de Boon, dooi; vertrek heeft opgehouden raadslid1 te zijn, wordt zijn opvolger, dé heer C. A. Paans, als lid toegelaten. De Voorzitter bedankt den heer de Boon, voor al hetgeen bj als raadslid voor de gemeente heeft gedaan. In de vacature de Boon, inzake Md der Commissie tot Wering van School verzuim, wordt gekozen de heer J. C. Visser, die zijn benoeming aanneemt; ook voor de gedane arbeid' in deze functie brengt de Voorzitter den heer. de Boon dank. Aangaande de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur wordt door den rap porteur, J. C. Visser, opgemerkt, dat de post ziekenhuisverpleging ad. f1800 zeer hoog is. Spr. zou gaarne zien, dat de menschen zich verzekerden voor. zie kenhuiskosten. Hoog 76 cM. Breed 52 cM. Capaciteit 150 M3. In prachtkleuren geëmailleerd. komt spreken, moet g.ij maar zeggen, dat bij in den namiddag moet terug komen. Ik heb mijnheer Lionnet te spreken en wil niet gestoord worden, Goed, mevrouw. Nauwelijks was de keukenmeid in de keuken terug, of er werd aan de deur van het apartement gescheld. Zij opende en deinsde terug voor Gene- viève, die bleek en bevende als een riet, voor haar stond. Het jonge meisje was het voorval te weten gekomen uit een blad, dat haar broeder in zijn kamer had laten liggen, en dat bij zelf niet had ge lezen. Wanhopend, gek van angst, niet denkende of zij slecht of goed han delde, had zij zich gekleed, zonder zelfs een oog in haar spiegel te slaan, was, zonder iemand te waarschuwen, uit gegaan en had het eerste het beste rijtuig genomen om zich naar den bou levard Magenta te laten brengen. Waar is mijnheer Henri? vroeg zij met. verstokte stem. Maar juffrouwstamelde de dienstbode verwaard. Mijn God, waarom antwoordt ge dan niet! Waar is mijnheer Henri Mer son? Hij is hier niet, juffrouw, hij is naar St. Germain gegaan. O! oiaar Sint-Germain! Neen, neen, dat is het niet, gij wilt mij ver bergen Ik verzeker u, juffrouw, dat ik u de waarheid zeg. Geneviève keer haar strak aan. Maar, hernam zij weet gij dan niets? Juffrouw, ik begrijp niet Hoe laat is het? Bijna elf uur, juffrouw. En het was van morgen om négen uurGod, mijn God! De keukenmeid zag Geneviève ver schrikt aan. Het jonge meisje kon niet tot be daren komen en zeide: Dus weten mevrouw Merson en gij niets? Ik weet niet, waarvan gij spreek^ juffrouw. Is mevrouw Merson thuis? Ja, juffrouw, mevrouw is in haar kamer en spreekt met mijnheer Lionnet. Zoo! is mijn vader bij mevrouw? Ja, juffrouw, en al lang ook. Ik moet voor drie dekken. Want mijnheer Lionnet blijft bij mevrouw Merson en haar zoon déjeuneeren. Mevrouw heeft mij gezegd, dat zij niet gestoord wilde worden; maar ik zal 'haar toch gaan zeggen, dat gij gekomen zijt. Neen, zeide Geneviève haastig en greep de dienstbode hij den arm laat mevTouw maar met mijn vader alleen. En, als tot zich zelf sprekende, ging zij voort: En ik kan toch niet weggaan, zonder te weten (Wordt vervolgd). Nieuwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 5