Buitenland, neeskundige behandeling de hulp van Dr. S. uit Heusden werd ingeroepen. De Godsdienstoefeningen der Ned. Herv. Kerk alhier, welke gedu rende eenige weken niet konden plaats hebben wegens het verven van liet kerkgebouw, zullen a.s. Zondag morgen weer aanvangen. Ook de Zondagschool, die om dezelfde reden niet kon plaats hebben, zal om twee uur (O.T.) weer worden gehouden. ALMKERK. Vorige week herdacht de heer Anthony de Later te Nieuwendijk zijn 80sten verjaardag. Zeeuw van geboorte, vestigde hij zich ruim 50 jaren geleden als tim merman en aannemer in deze ge meente. In 1920 werd hij aangesteld als ge meente-opzichter, welke betrekking ook thans nog door hem vervuld wordt, terwijl hij voor dien tijd reeds een tiental jaren als zoodanig in los sen dienst dezer gemeente was. Te vens vervult hij ruim 33 jaren de betrekking van opzichter voor den Zuid-IIollandschen Polder. In deze betrekkingen, welke hij nog met lust en ijver vervult, heeft hij gedurende die jaren getoond, en toont hij op heden nog zijn be kwaamheid als bouwkundige. In weer en wind rijdt hij nog da- gelijksch op zijn fiets, met nog jeug dig enthousiasme voor zijn werk. Tot voor korten tijd (ongeveer V-/2 jaar geleden) kon men hem vaak op den weg ontmoeten, gezeten op zijn motorfiets, wat met het oog op zijn lioogen leeftijd wel als een bijzon derheid mag worden aangemerkt. Wij kennen den lieer de Later als iemand, die het niet op prijs stelt verheerlijkt te worden. Zijn .ver jaardag is dan ook alleen in inlieme familiekring gevierd. Wij kunnen echter niet nalaten, langs dezen weg den heer De Later van harte geluk te wenschen met de herdenking van zijn 80s ten verjaar dag en spreken daarbij den wenscli uit, dat hij, zoolang God hem in het leven spaart en zoo lang zulks ee- nigszins mogelijk is, zijn arbeidslust moge behouden. Door den Gemeen te-veld wach ter alhier, werd tegen H. H. P. al hier procesverbaal opgemaakt, we gens het niet aangeven van honden voor de belasting. Bii vonnis van den Politierechter te Dordrecht d.d. 14 Sept. j.l. werd bovengenoemde ver oordeeld tot een geldboete van f30 of 20 dagen hechtenis. Men zii gewaar schuwd. Op de j.l. alhier gehouden na- jaarsstierenkeuring werden 10 stuks aangevoerd, goedgekeurd werden die van A. Staal en J. Staal, Dussen; A. de Lorm, Giessen; C. Vink. Ou dendijk en A. Z._ Snoek, alhier. BRAKEL'. Op de 24 en 25 .September a.s* te houden kermis, alhier, wor den weer verschillende vermakelijk heden geplaatst en wel: Danstent. Glijbaan, Gebakkraam. Schiettent, Werpballentent, Zweefmolen, Visch- vermaak, Hoof van Jut, Lucht- scliommel, Platentent en piramide sporttent. Vliegbommensport, Biljart spel, Lachtent, enz. enz. DONGEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd ingebroken bii iden landhouwer G., in de Groenstraat al- alhier. Door opschuiving van een raam aan de achterzijde van de wo ning is de inbreker binnengekomen, doch heeft niets dan een kistje si garen en een rijwielplaatje kunnen buit maken. Door de voordeur is hij wederom verdwenen. De bewoners hebben niets bemerkt. De gemeente politie heeft de zaak in onderzoek. EETHEN. De heer W. G. J. Brander- horst alhier, kocht verleden week op de tentoonstelling te Utrecht een jonge stier gefokt te Delfzijl stam mende uit de beste bloedlijnen van het robuste stevige Groningsche vee. Zijn grootvader is de bekende „He- ridon'' en herhaaldelijk loopt zijn stamboom op den preferenten Fre- derik 2478 S. Van Moeders zijde voert de stier ook bloed uit de Wijk, 11.I. van den preferenten Piet-Willem 2 Willem-lijn hetgeen de kans opadel en lijn in zijn nakroost verhoogd. De stamboom is in 5 geslachten vol ledig bekend. Hierin komt 14-maal een preferente Vader- en 29 maal een keurstamboekmoeder voor. De melkgift en vetgehalte van Moeder en Grootmoeder enz. zijn zeer goed. De jonge stier werd te Utrecht in zware concurrentie met een 2e prijs bekroond. Gezien de bloedopbouw en het exterieur meenen wij, dat de heer Branderhorst een gelukkige aankoop heeft gedaan en houdt deze belofte in zich voor verdere verbe tering van zijn stal die in de laatste jaren reeds op hoog peil is gekomen en in het algemeen van de veever betering in het rayon onzer fokver- eeniging. 's-GIUVENMOER. De speldjes verkoop vanwege het „Groene Kruis," waarvan 80 pCt. voor onze eigen afdeeling behouden wordt, heeft f25 opgebracht. De op brengst wordt met dankbaarheid aan vaard en het bestuur brengt dank aan de verkoopsters voor hare wel willendheid. LAND v. IIEUSDEN EN ALTENA. Door de C.S.M. worden dit jaar weer premiën toegezegt voor de vroege levering der bieten en wel f 1 voor levering vanaf 1 tot en met 6 Oct. en f0,50 vanaf 8 tot en met 13 Oct. onder die voorwaarde, dat na deze de levering regelmatig wordt voortgezet tot de einddatum der leve ringstermijn. welke beslist ipp 21 Nov. beëindigd. NIEUWENDIJK. De heer H. de Hoog, tot voor kort stoker aan bet Kijksstoomgemaal aan de Buitenkade, is thans definitief overgeplaatst naar sluis 7 te Ooster hout. Tot bestuursleden van het Nieuwendijks fanfarecorps „Overwin ning na Strijd" zijn gekozen de hee ren: H. Kaassen, Voorzitter; Ant. v. Noorloos, vici-voorzitterH. van Breugel, secretaris; W, Kaassen, pen ningmeester en G. Kaassen, commis saris. De volontair A. van Andel, kreeg een ongeluk met een flesch zwavelzuur, op het laboratorium van de zuivelfabriek, ,cn brandde zich zoo hevig, dat hii zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen van Dr. Egberts te Woudrichem. NIEUWKUIJK. Maandag had in het café Wil- gers-de Bont onder architectuur van den heer N. de Bont Gzn. de aanbe steding plaats van het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Th. Pullen v. iSpn. De uitslag is als volgt: H. de Wit, Drunen f2995. J. v. Oosterhout, Haarsteeg f 2992. M, Schapendonk, Drunen f2975. P. Groffen, Haarsteeg f 2774. Gebr. Kramer, Genderen f2753. J. Blankers, Nieuwkuijk f2619. Het werk is aan den laagsten in schrijver opgedragen. Donderdagmorgen had alhier, een aanrijding plaats, tusschen een auto en een wielrijdster. Wonder bo ven wonder, liep de wielrijdster slechts een geringe verwonding op. De fiets werd echter erg beschadigd. SLEEUWIJK. Als een bijzonderheid kunnen wii melden, dat bii den heer A. W. van der Nat alhier, een piramide in zijn tuin in vollen bloei staat. Het dameskoor „Looft den Heer" is voornemens deel te nemen aan het Chr. Zangconcours te Dor drecht. dat gehouden zal worden op Woensdag 26 September a.s. Voor den herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente zitting worden gehouden in de Nuts- zaal te Werkendam en wel Voor Sleeuwijk op Maandag 24 September a.s. van 14 uur. Voor de Werken op Woensdag 26 September a.s. van 14 uur. Maandag j.l. is men weer be gonnen met de voortzetting van de werkzaamheden bestaande in den aanleg van een verbindingsweg tus schen den Rijksstraatweg en Sleeu- wijkschen dijk. Zooals men weet wordt dit werk in werkverschaffing uitgevoerd. Een aantal werkloozen zijn hierbii te werk gesteld. Dinsdagmorgen had alhier een auto-ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Terwijl een vrachtauto, welke van richting „Tol" kwam. juist de scherpe bocht aan de Schans nabij de woning van den landbouwer A. Ippel wilde passee- ren, passeerde ook juist van tegen-, overgestelde richting een vrachtauto de bocht. Het uitzicht op den weg wordt zeer belemmerd door de wo ning van gemelden Ippel. De chauf feur van eerstgemelden wagen haal de blijkbaar te veel naar rechts uit om de hem tegenkomende wagen te laten passeeren. Dit had tot gevolg, dat hii met den laadbak tegen den muur van gemelde woning vastreed. Het ongeval liep met eenige mate- rieele schade af. SPRANG. Bii onderhandsche aanbeste ding is den bouw van een boerderii met schuur voor rekening van de Gebrs. J. en L. Mayers opgedra gen aan den aannemer W. Nieuwen- huizen alhier. Morgen. Zaterdag zal alhier, een collecte gehouden worden voor de instandhouding der Chr. Militaire Tehuizen. Vermoedelijk door het spelen met lucifers is Dinsdagmiddag een groote strooschelf in brand ge raakt. Toen de eigenaar de landbou wer W. de Rooii het onheil bemerkte kon aan blusschen niet meer gedacht worden. De slangen wagen was spoe dig ter plaatse, maar bleek al dadelijk to£n deze waren uitgelegd, dat ze zoo lek waren, dat een zwak ke waterstraal de tromp ontvlood. Ge lukkig was de wind gunstig en be hoefde het niet veel moeite te kosten 0111 de achter de boerderij van A. de R., staande koren-, stroo- en hooi schelf te behouden. Morgen, Zaterdag, zal te Dor drecht een Districts-vergadering ge houden worden van hetC.N.V. met hoofdzakelijk afgevaardigden van de Chr. Besturenbonden in dit district. Voor de alhier bestaanden C.B.B. zijn afgevaardigden de lieeren J. \V. Ge- nuït Jr. en A. Spierings. Op deze vergadering zal besproken worden de „November Propaganda," voorts de mogelijkheid 0111 bij de reg. stappen te doen opdat aan het particulier ini tiatief de vrijheid wordt gegeven een geldelijke steunverleening voor de door de werkloosheid getroffen ar beiders in het leven te roepen, daar tot nu toe elke geldelijke steun door particulier initiatief verstrekt op de Gemeente Steunverleening gekort wordt. Ook zal aangedrongen wor den op verlaging der huren. J.l. Donderdagavond kwam de afd. Sprang-Capelle van den B.V.L. onder leiding van haar voorzitter, de heer G. J. van Willigenburg in de zaal van den Chr. Volksbond in alge- meene vergadering bijeen. Na een woord van welkom werden door den voorzitter de op den gehouden schiet wedstrijd behaalde prijzen aan de winnaars uitgereikt. Besloten werd om meerdere algemeene vergaderin gen te houden. UITWIJK. Op het j.l. concert der fan fare „Wilhelmina" met behulp van „Nooit Gedacht" te Almkërk bracht de bloempjes verkoop, ten bate van eerstgenoemde vereeniging ruim f 1 5 op. VEEN. De Herv. Jon gel. Vereen, al hier, is voornemens Zondagavond, half zeven in het gymnastieklokaal een openbare vergadering te houden. Als spreker zal optreden den heer P. van Helden, met het onderwerp: „Wachter wat is er van den nacht?" WERKENDAM Als een groote zeldzaam heid werd ons medegedeeld, dat bij den lieer K. Groeneveld op de Slik- straat alhier, een suikerpeerboom, dit jaar voor de tweede maal vrucht draagt. De zoon van den landbouwer |B. Ippel verwondde zich dermate aan een egge, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stel len,eveneens het 2-jarig dochtertje van den heer W. v. d. Heuvel a. d. Visschersdijk dat bij het spelen kwam te vallen en een armpje brak. Gisteravond reed J. Kieboom met zijn fiets, doordat 't stuur on klaar raakte, in de z.g.n. Paddesloot in 't Laantje. Hoewel hij geheel on der water was gegaan met de fiets, wist hij zich zelf en zijn rijwiel op het droge te brengen. In het voorloopig bestuur der \ereen. voor Riet- en Griendcultuur „Biesboseh en Omstreken'', werden o.m. gekozen de lieeren -C. II. Bo- gers en Fr. Hakkers D.Czn.. beiden alhier. Benoemd als presidente der Herv. Naaivereen. „Spr 9:10a. Mevr. Beerekamp en als Vioe-Presidente, Mej. C. Schalkwijk. Gekozen als be stuursleden der Geref. J.V. „Timo- theüs'', de heeren J. v. Drunen. Bies boseh, B. Sas en J. v. d. Werff. Door de Geref. Jonge Meisjes- vereen. „Dient den Heere'' werd on der leiding van de dames M. Jonker en F. C. v. Oord met den lieer Jac. G. v. Oord een boottocht gemaakt in den Bieshoscli. Hoewel het weer min of meer tegenviel, hebben de kinde ren toch nog een prettige en aange name reis gemaakt. Dinsdag 25 en Woensdag 26 Sept. a.s. zal in de Nutszaal alhier, de herijking plaats hebben van ma len en gewichten. Indeeling volgens de bekendmaking in liet aanplakbord der gemeente. Zaterdag a.s. des nam. half 5 hopen een 5-tal leden der Turn ver. „O.K.K.'' alhier, deel te nemen aan de „Slingerloop'' uitgeschreven door ae atliletiekver. „Helios'' te Gorkum. Vergadering van den raad der ge meente DUSSEN op Dinsdag 18 September des nam. 5 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. lieer J. J. Snijders. Afwezig de heer v. Dijk, als de Voorzitter de vergadering opent. De notulen worden gelezen en on ver a n d e r d v a s tges te ld De Voorzitter schorst hierop de vergadering voor liet doen van eeni ge mededeelingen. Na heropening doet de Voorzitter mede dee ling van verschillende inge komen stukken: n.l. de goedkeuring door Ged. St. van de verordening, vastgesteld in verhand met de waren- keuringswet. Het bekende schrijven van Ged. St. over ambtswoningen voor Burgemeesters en Secretarissen. Schrijven van den Minister over verlaging der jaarwedde voor gem.- veldwachters. B. en W. zullen in de .volgende vergadering met een verordening hierop betrekking hebbende, komen. Verzoeken 0111 subsidie van de ver eeniging Mocderschapszorg, de Blin- denvereen. „St. Antonius v. Padua'', Consultatiebureau te Almkerk, Lage re Landbouwschool te Andel. Al de ze aanvragen zullen bij de vaststel ling der gemeentebegrooling worden afgehandeld. Jaarverslag van de reclassecringjs- vereeniging met verzoek om subsi die. Rapport van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Uit dit rapport blijkt dat de ver schillende scholen in de gemeente door totaal 576 leerlingen worden be zocht. Wordt aangenomen voor ken nisgeving. Aanbieding gemeenterekening '33. De gewone dienst dezer rekening geeft een nadeelig saldo aan van f 3249,43, de kapitaaldienst van f 44,95, Ze wordt in handen gesteld van een commissie van onderzoek bestaande uit de heeren G. v. Rijswijk, v. Daal en Leeggangers. Verkoop gem.-woning met school in Wijk A. De Voorzitter deelt mede dat voor woning en schoolgebouw een bod is ingekomen van f 3400 en verder een aanbod om de woning en tuin te huren voor f 4 per week. B. en W. geven de voorkeur aan onderhandsche verkoop voor liet bod van f 3400. De heer v. Daal zou een beslissing willen aanhouden tot Tie volgende vergadering, de raad komt hiervoor zoo ineens te staan. De Voorzitter heeft hiertegen geen bezwaar, te meer niet wijl de volgen de vergadering toch met een paar weken wordt gehouden. Aldus wordt besloten. Verstrekken voorschotten ingevol ge de Landarbeiderswet. Van M. Schalker is een verzoek ingekomen 0111 een voorschot van f2000. Verder van S. Verhoeven 0111 een voorschot van f2200. De land arbeidersstichting heeft de bedragen toegewezen. B. en W. stellen voor medewerking te verleenen en hij het rijk de verlangde voorschotten aan te vragen. De heer v. Rijswijk zegt zich vol komen met dit voorstel te kunnen vereenigen, hij juicht toe dat op de ze manier wordt meegewerkt 0111 eenige woningverruiming te verkrij gen en verbetering te brengen in de woningtoestanden, het woningover schot is hier uiterst gering. Met al gemeene stemmen wordt besloten de benoodigde rijksvoorschotten aan te vragen. Vaststelling vergoedingen ingevol ge art. 101 der L. O.-wet 1920. Het betreft hier de 3-jaarlijksche afreke ning voor de R.K. Jongensschool te Hank. Wordt goedgekeurd. Winkelsluiting. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit punt aan te hou den tot een volgende vergadering, aangezien nog geen overleg met be langhebbende winkeliers heel'l plaats gevonden. De Voorzitter merkt op, dat deze winkeliers er weinig prijs op schij nen te stellen, want geen van hen is nog op de secretarie geweest om van die belangstelling te doen blij ken. De heer v. d. Zouwen meent dat de bedoeling der wet toch is, dat het verzoek 0111 verruiming der Zondagssluiting van belanghebben den moet uitgaan. De Voorzitter zegt dat dit zoo is. Besloten wordt dit punt aan te houden. Reclames hondenbelasting. De aanvragen 0111 ontheffing van J. v. Dortmond, G. Verhoeven en 11. v. Gerven worden ingewilligd. Vaststelling vergoedingen ex-arti kel 13 der L. O.-wet 1920. Van A. v. Drunen is een nota in gekomen van f55,25, van Versluijs van f 69, van W. Groen van f 138, van Kistenmakers van f 69; van II. v. Drunen van f 276, van v. Suijlekom van f 46,45, van B. Smeets van f 144, van J. Klop f213, van G. v. Sta van f138, van A. Bouman van 1'6, voor liet vervoeren hunner kinderen naar een school. O]) voorstel van B. en W. wordt besloten, deze aanvragen te behan delen volgens de door den raad vast gestelde verordening. Waar geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voor zitter de openbare vergadering en gaat de raad opnieuw over in ge heime zitting. TRAGISCH ONGELUK. Te Oordeghem bij Gent is oen ver schrikkelijk ongeluk gebeurd. Een landbouwer, die bezig was een heer- put te reinigen, werd door verstik kende gassen bedwelmd en viel naar beneden. Een buurman, die ijlings toeschoot en zich ook in den put begaf, onderging hetzelfde lot. Intusschen waren twee broers van den landbouwer toegesneld, 0111 hulp te bieden. De oudste, die reeds aanstalte had gemaakt zich naar be neden te begeven, werd hiervan door zijn jongeren broer weerhouden,die zich daarop in den put begaf met hetzelfde noodlottige gevolg. Alle drie mannen kwamen 0111 het leven. O DOOR PIRATEN OVERVALLEN. Ghineesche zeeroovers hebben tus schen Tientsin en Scliangfang een Chineesche stoomboot overvallen. 56 mannelijke passagiers werden als gijzelaars meegevoerd, terwijl het schip volkomen werd leeggeplun derd. De vrouwen, die zich aan boord bevonden, werden niet lastig geval len. SCHEEPSRAMP. Dicht bij Weihaiwei is een mari nevaartuig gekapseisd; 200 Chinee sche matrozen raakten te water. 20 van hen zijn verdronken, 60 anderen zijn nog niet terecht. o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10