DE NIEUWSTE MODELLEN zijn heden in groote verscheidenheid geëtaleerd 3475 3250 2915 4250 3975 2911 275° 24- en de geheele hooioogst, ongeveer 50.000, werden met de geheele schuur een prooi der vlammen. Het aanwezige vee werd gered, alleen een veulen vond den dood in de vlammenzee. Een slechts matige verzekering dekt deze groote schade. De bliksem sloeg eveneens in de boer derij van den zoon van Vermunt. De be woners zagen hier op een gegeven oogen- blik een grooten vuurbal in het woon* vertrek, terwijl plotseling alle lichten werden gedoofd. Ook is gebleken dat de bliksem het hoogspanningsnet van de P.N.E.M. heeft geraakt. EEN AUTO-C AR MET ROOD-GETINTE ORANJE-KLANTEN. Maar zij brachten het niet tot Den Haag. Van het Mercatorplein te Amsterdam, zijn Dinsdagmorgen een groot aantal tou ringcars vertrokken met leden van de Ver. Princevlag ter bijwoning van de opening der Staten-Generaal. Een der wagens is door de politie aangehouden. Alle passagiers waren voorzien van Oraojestrikjes, maar hun Oranjegezindheid bepaalde zich alleen tot hun strikjes. In hun hart waren het Communisten. De politie bevond het beter dat deze auto niet naar Den Haag ging. O DE BRUG OVER DE MAAS BIJ HEDEL. Met den bouw van de bruggen over den Nederrijn te Arnhem, de Waal bij Nijmegen en de Lek te Vianen en met den bouw over het Hotlandsch diep te Moerdijk, waarvan in 1934 de uitvoering krachtig is ter hand genomen, zal worden voortgegaan. Verwacht wordt dat de brug te Arnhem in de eerste maanden van 1935 in ge bruik kan worden genomen, de bruggen te Nijmegen en Vianen in de eerste helft van 1936. Het ligt in het voornemen, nog in 1934 een aanvang te maken met den bouw van een brug over de Maas bij Hedel, die dan in de loop van 1936 voor het verkeer kan worden opengesteld. Met den bouw van een brug over de Maas bij Dordrecht wordt eveneens in 1934 een begin gemaakt. Geraamd wordt, dat in 1935 voor den bouw van de bruggen rond zes millioen noodig zal zyn. Op deze begrooting is slechts 2YS millioen uitgetrokken in de verwachting, dat in bedoeld jaar een an dere wijze van financiering voor bruggen bouw zal tot stand zijn gekomen. Indien aan dit voornemen geen gevolg kan wor den gegeven, zal het bruggenbouwpro* gramma belangrijk moeten worden inge krompen. HET COMMUNISTISCH INCIDENT IN DE RIDDERZAAL. t Omtrent het incident in de Ridderzaal meldt de „Tel." nog: i Toen men hoorde, dat de drie com munistische Kamerleden gevangen werden gehouden in een der kamers van de Rid derzaal, bleef het publiek zich in de om geving van het gebouw ophouden, in de verwachting, dat de gearresteerden wel gevankelijk zouden worden weggevoerd. De politie nam echter uitgebreide maat regelen om eventueele ordeverstoringen te voorkomen. Tal van agenten en recher cheurs surveilleerden om de Ridderzaal, voor den ingang van het torentje, dat naar de Rolzaal leidt, aan de zijde van het ministerie van Koloniën, hadden zich verschillende rechercheurs met inspecteurs van politie opgesteld, want in een der aangrenzende zalen werden de drie com munisten onder bewaking van rechercheurs gevangen gehouden. Nadat de drie communistische Kamer leden, de heeren De Visser, Schalker en Roestan Efïendi, naar het hoofdbureau van politie waren overgebracht, waar hen een verhoor werd afgenomen, zjjn ze weer in vryheid gesteld. ZIJN DOCHTERTJE* OVERREDEN. Toen de eierhandelaar Goede te Lands meer met zijn auto het erf afreed, raakte zijn vierjarig dochtertje, dat daar aan het spelen was, onder een der achterwielen, hetwelk haar over het onderlichaam ging. Het kind werd met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen en werd in deer- niswekkenden toestand naar een der zie kenhuizen overgebracht. —o BLIKSEM IN EEN PELETON SOLDATEN GESLAGEN. Tydens een hevig onweer dat Dins dagavond boven Zuid-Limburg woedde, sloeg de bliksem in een peleton soldaten, dat op den Gulpenberg aan het oefenen was. Het geheele peleton werd tegen den grond geworpen. Een der soldaten was bewusteloos. De bliksem heeft verder geen persoonlijke ongelukken ver oorzaakt. (Buiten verantwoording der Red.). Brakel, 18 Sept. 1934. Geachte Redactie, Gaarne zag ik mij een plaatsje toe gewezen in Uw veelgelezen blad, zulks Wij noodigen U uit tot een bezoek aan deze expositie. In bovenstaand genre heeft V. en D. dit jaar een ware succescoilectie sa mengesteld. Dit model is er een voorbeeld van. Nieuwste natté long stof fen, geheel gevoerd, lamsshawlkragen en opossumkragen, een prachtsorteering In zeer aparte najaars mantels een verzorgde collectie: fijne wollen boucléstoffen, groote Zilvervos-opossum of Indisch-lam kragen, keurig afgewerkt, een sorteering zooals al leen V. en D. brengen kan. U slaagt zeer apart voor Een bijzonder mooie combina tie: velours diagonaal met aparte lamsshawl of stroomlijn- kragen. In dit genre en in groote verscheidenheid slaagt U bij V. en D. gemakkelijk voor ter beantwoording van het ingezonden stuk, getiteld „Wat is Sportiviteit" van Vrijdag j.L, waarvoor hij voorbaat mijn dank. Dezei z.g. onpartijdige toeschouwer heeft, gezien het feit, dat hij zich uit sluitend keert tegen de v.v. De Zwa luwen van Brakel en den heer W. in zijn kwaliteit van Bondsleider, bij m.ij den indruk gewekt onkundig te zijn van het woordje o n. De Leider, welke ik de eer heb te kennen en te hoogachten, besteedt een groot gedeelte van zijn tijd om den Bond geheel belangeloos te dienen. Leider zijn beteekent aan kritiek on derhevig te zijn en zal, naar ik innig hoop, de anonieme schrijver tot zijn schade en schande ondervinden, dat ge zonde kritiek en laster 2 dingen zijn. Opmerkelijk is, dat men steeds becriti- seerd én lastert bij afwezigheid van den Leider en dat alles koek en ei is als hij present is. Door een soortgelijk ingezonden stuk heeft den V.B. S.O.S. al een ernstig ver lies geleden door het aftreden van den voorzitter, den heer Bèneker uit Wou- drichem, een eerlijk onpartijdig, spor tief man, die ook belangeloos collabo reerde. Deze manier om iemand zijn goeden naam te ontrooven, is bij som mige lieden een categorie van sport! Zelf woonachtig sinds Mei j.l. te Brakel, heb ik bijna de geheele compe titie als Zwaluwen-keeper meegemaakt. Echter nog nooit hoorde ik hier roe pen „trap ze kapot, etc.", en nooit zag zag ik een vechtpartij. Tijdens den wed strijd AchillesDe Zwaluwen te Veen waren dergelijke kfeten, en nog erger, niet van de lucht. Ook hebben wij nog nooit gepro beerd andere vereenigingen te bewer ken om te winnen of iets beloofd om ons te laten winnen en gaan ook geeh autotochten ondernemen om de tegen standers van Achilles aan te moedi gen. Brakel was talrijk vertegenwoor digd tijdens den laatsten wedstrijd van Achilles te Woudrichem, doch wie heeft ons hooren schreeuwen??? In Andel zou niets gebeurd zijn, in dien niet het meerendeel van het pu bliek uit Achiles-spelers en supporters had bestaan, die de spelers ophitsten, waarop jammer genoeg gereageerd werd. Daardoor werd het spel weder zijds ruw, doch indien er een Zw.speler „gevloerd" werd ,keek anoniem, (geen naam noemen is zeker ook sportieven durf???) onpartijdig, geheel toeval'.igj, altijd naarde Maas. Ik had bij mij achter het doel voort durend een paar dergelijke supporters, die steeds maar insinueerden en mij tamelijk zenuwachtig maakten, dat zal hun doel wel geweest zijn. Wat zou Anoniem toch graag, on danks zijn o n-parbijdigheid, onze vereen, willen laten annuleeren. Gezien zijn neutrale toeschouwersstelLing zelfs te graag!!! De uitsluiting van Wilhelmina had door het bestuur dier vereen, kunnen voorkomen worden. De heer W. ver zocht hun schriftelijk zelf streng in te grijpen het gaat over een speler, die vanuit een rijdende autobus een scheidsrechter op een sportieve(??) mep getracteerd had zij antwoordden niet te straffen, daar er niets gebeurd zou zijn, bedreigclen integendeel den Lei der, die in dezen in opdracht van het bestuur handelde. De Kantonrechter veroordeeld echter dien heldhaftigen speler tot f 15.of 15 dagen. Misschien had hij ongelijk!!! Dus is het zonneklaar bewezen, dat het bestuur van Wilhelmina medepüch- heid verkoos boven erkenning. Wat den titel van Uw stuk aangaat,1 heer Anoniem, dat kunt U nooit be antwoorden, daar U nooit eenig be grip van de beteekenis van het woord „Sportiviteit" zal krijgen, anders had U wel anders gehandeld. Het "zou mij niets verwonderen in U den grootsten schreeuwer, die aan de lijn stond', te herkennen. U bent of zeer partijdig of za'jt in gelicht geworden door onbevoegden of liet U door haat en eigen clubbelangen meesleepen. In het eerste geval Lent U een onrust stoker en gif voor de sport, in het tweede geval een onnoozele hals, doch gevaarlijke fanatiek, nijp voor zekere stichting, die zich niet ontziet op vage gegevens te trachten de eer van zekere personen door het slijk te sleuren, on der den mom van het door U niet te begrijpen woord „Sportiviteit"; en in het derde geval een gevaar voor de sporteer van Uw eigen club. Daar ik alle wedstrijden gevolgd heb, durf en 'kan ik verantwoorden, .wat ik schrijf ,dat kunt U niet. Ik onderteeken dan ook met mijn naam. U, mijnheer de redacteur nogmaals

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 2