Iet een Reiswagen reist 0 het voordeeligst. Louis v. d. Pol met medeneming van f. 11.88 il ËÜS éi mJal LU JZe) fyjiecdhsiujitv Lit aoecU -ticLtwtuAuji,}' „Tom en Loekie op Avontuur". van Elshout 25 cent Daar gaat hij de „Licht- dief" Hij verdwijnt pas, nu de zoogenaamd „goed- koope" lamp uitgebrand is en nadat hij voor om en nabij de twaalf gulden ver- DONKERemaand heeft Verdonkeremaand Precies. De „photometer" (een licht en stroommeter) constateerde in menig geval een verspilling van tientallen guldens tijdens den levensduur van een lamp. En dat is nog maar één lamp Eischt Philips „Bi-Arlita", de beste en zuinigste lamp, ooit door Philips vervaardigd. A. F. ELSHOUT, GIESSBN. Telefoon No. 9. W EET U dat de Electrische Drukkerij van de Fa L. J. VEERMAN te Heusden het aangewezen adres is voor het behan- delen van uw DRUKWERKEN worden geleverd voor heeren en jongens, leder paar wordt ten volle door de fabriek gegarandeerd. Vraagt ze Uw winkelierj Wilt gij een goeden Schoen voor weinig geld? Koopt dan Uwe SCHOENEN in het magazijn „GOED EN GOEDKOOP" van Breestraat 83 Ridderstraat 93 HEUSDEN. ZOO JUIST VERSCHENEN in de Geïllustreerde als No. 8 Tekst en Teekeningen van C. TURKENBURG. Dit boek bevat 90 tekst-illustraties met bijbehoorenden tekst en is gestoken in een vlotten twee- kleurigen omslag, duidelijk lees bare letter, bestemd voor kinderen van 812 jaar. De prijs? slechts FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN. Oudheusden voerde 10 exemplaren aan, waarvan vijf zwartbonte werden goedgekeurd. Eén van de Fokveree- niging „De Vooruitgang," Gebr. Buijs, twee en J. A. Küjn twee. ■Wijk, vijt stieren waarvan er geen werden goedgekeurd. Eethen elt stieren, waarvan vijf zwartbonten werden goedgekeurd, n.I. van C. H. van Everdingen te Heesbeen; Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen; W. G. J. Branderhorst te Eethen; J. C. van der Beek te Gende- ren en W. Straver te Drongelen. Met ingang van 17 Septem ber fungeert als Overste van het R. K. Liefdegesticht de Eerw. Zuster Norberta, die in dezelfde kwaliteit werkzaam was in het R. K. Liefde gesticht te Hoorn. Morgen, Zaterdagmiddag tus- schen 3 en 4 uur, zal de gewone idrie maandelijksche collecte ten be hoeve van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier, langs de huizen worden gehouden. Naar wii vernemen zijn op de scheepswerf alhier die sinds eenigen tijd zoo goed als stil lag, thans we der eenige arbeiders aangenomen, daar de directie er in geslaagd is een order te bemachtigen. 1 Laten wij hopen, mede in het be lang onzer gemeente en omstreken, dat dit de eerste stap in de goede richting is en dat spoedig jneerdere arbeiders op deze werf werk moge vinden. ANDEL. Zaterdagavond a.s., zal „An- del's Fanfarecorps" alhier, op de tent een openlucht concert geven. Dezer dagen is bii I. Bos aan den Maasdijk alhier, een bedrag van plm. f 1800 gestolen. Het betreft hier een paar oudjes, die dit bedrag bijeen hadden gespaard en geen aangifte van den diefstal bij de politie deden. Er lekte echter iets van uit en van een ingesteld onderzoek werd een ze kere H. G. alhier, gearresteerd en naar den Bosch overgebracht. We vernemen, dat zijn vrouw heeft be kend het geld op klaarlichten dag ■te hebben gestolen. Een bedrag van plm. f 1100 werd nog aangetroffen. Het resteerend bedrag ad. f 700 was reeds aan allerlei luxe uitgegeven. We vernemen, dat de arrestatie van de vrouw om zekere redenen voorals nog werd uitgesteld. BENEDEN-LANGSTRAAT. In den hooihandel is op heden wel wat meer leven. Men besteedt voor het goede handelshooi f 10 a 12, voor alwijkende soorten f7 a f 8 per 500 K.G. i «RAKEL. Vrijdagavond werd onder groo te belangstelling de land- en tuinbouw tentoonstelling van de B.O.G. aid. Bra- kei e'n Omstreken geopend. De Voor zitter, de heer M. van Veen, heette de genoodigden hartelijk welkom, waarna de heer Rüger, land- en tuin- bouwonderwijzer te Aalst, het openings woord sprak. Spreker noemde het een verheugend feit, dat de jonge boeren door deze tentoonstelling eens willen toonen, dat de moeilijke tijden hen niet bij de pakken doet nederzitten, maar hen integendeel aanspoort tot grootere energie. De oud-cursisten wil len eens aan ieder de resultaten too nen van hun arbeid, van de combinatie theorie en practijk in den landbouw. Goed landbouwonderwijs is onmisbaar voor »het platteland. Het voert het peil van den landbouw omhoog. Hij spoorde de aanwezigen leden van ge meente-, Ipolder- en veilingsbesturen aan om, met alle kracht het land- en tuinbouwonderwijs te steunen. Het be lang van de geheele bevolking wordt daarmee gediend. Het gebeurt helaas nog te dikwijls, dat sommige autoriteiten daarvan nog niet voldoende doordrongen zijn. Het woord werd nog gevoerd door den WelEd. Heer Roseboom, als af gevaardigde van de G.O.M.v.L. en de Pomologische Vereen, afd. Bommeler- waard. In hartelijke bewoordingen prees hij de afd. Brakel voor hun mooie werk, dat zij met de expositie hebben ver richt, spoorde hen aan om op dezen weg voorts te gaan, en zeide, hij de plannen voor een grootere tent over twee jaar, alle steun toe. Hij schetste het groote belang van een goed land- bouwonderwijzer voor een streek, en feliciteerde de afdeeling met een advi seur als de heer Rüger, dien hij kende als land- en tuinb. onderwijzer met groote werkkracht, die alles doet wat in zijn vermogen is om de land- en tuinbouw van zijn streek op steeds hooger peil te brengen. Reeds de eerste avond was de be langstelling groot, maar vooral Zater dag bleek de beperkte ruimte te klein om alle bezoekers te bevatten. Door de kleine ruimte had men voor ver schillende inzendingen geen plaats kun nen vinden. Alle bezoekers waren vol lof over het geëxposeerde. Op smaakvolle wijze was alles ingericht. In het midden prijkte de mooie bloemen van de Flo- ralia-vereeniging, aan de zijden het truit, de groenten en landbouwproduc ten. Bij het fruit trokken vooral de in zendingen van de heeren Vroom te Zaltbommel en Rüger te Aalst de al- meene aandacht. In een ander deel der zaal waren standen van Calvé Delft, de Staatsmijnen het Chili-bureau en het Slakkenmeel-bureau. Ook de bloe- menstand van den heer Wijnen uit Zaltbommel was schitterend. Het was reeds bijna Zondag toen de laatste bezoekers het gebouw verlie ten. De B.O.G.ers hebben met het hou den dezer tentoonstelling hun cnver- zettelijken wil getoond, zij hebben la ten zien, hoe in harmonische samen werking tusschen wetenschap en prac tijk de opbrengst van den bodem wordt opgevoerd, ondanks den druk der tij den. Ga zoo voorts met den land- en tuinbouw in Uw streek op steeds hoo ger peil te brengen, dat is niet alleen, een plaatselijk, maar een nationaal be lang. Uitslag van de gehouden ver loting, ten bate van de B.O.G. afd. Bommelerwaard, op Zaterdag 15 Sep tember j.l., is als volgt: le prijs 658; 2e prijs 655; 3e prijs 414; 4e prijs 565; 5e prijs 999; 6e prijs 81; 7e prijs 992; 8e prijs 845; 9e prijs 718; 10e prijs 672; 11e prijs 577; 12e prijs 842; 13e prijs 517; 14e prijs 500; 15e prijs 699; 16e prijs 706; 17e prijs 717; 18e prijs 667; 19e prijs 743; 20e prijs 729; 21e prijs 832; 22e prijs 750; 23e prijs 330; 24e prijs 746; 25e prijs 409. WASPIK. Bij enkele landbouwers werden den laatsten tijd veel aardappelen ge stolen, het is de politie gelukt de da ders op te sporen. De heer D. die voor eenigen tijd op de wielerbaan het ongeluk had zoodanig te vallen, dat hij zijn schouder brak had 1.1. Zondag wederom het on geluk zijn schouder uit elkaar te val len. Opneming in het ziekenhuis te Raamsdonksveer werd noodig geoor deeld. DUSSEN. Terwijl een der zoons van de Wed. J. L. alhier op den akker aan het ploegen was, viel plotseling het beste paard dood voor de ploeg neer. Begrijpelijkerwijs is dat een heele schadepost voor de wed. L. OUDENDIJK. Zoo nu en dan bereiken ons klachten over het stelen van aardap pelen. Thans heeft men weder zijn slag geslagen bii den landbouwer v. V., waar bijna alles werd medege nomen, wat gerooid stond. -De heer A. v. A., assistent melkcontroleur aan de stoomzuivelfa- briek te Nieuwendijk, brandde een zij ner voeten zoodanig met zwavelzuur, dat dadelijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. POEDEROIJEN. Op Woensdag 26 September des voormiddags 10 uur zal alhier, een openbare raadsvergadering ge houden worden. RAAMSDONKSVEER. Tot lid van het bestuur van 't Protestantsche Vereenigingsgebouw. werd gekozen in de vacature, wijlen Ds. Guittart, de heer Elsman. De verkoop van het verpleeg- fondsbloempje ter bestrijding van de T.B.C.. bracht in deze Gemeente op. ruim 38 gulden. 1 WAALWIJK. Op de Maandag gehouden prov. najaarskeuring van springstie- ren waren 18 stieren aangeboden, waarvan ïo werden goedgekeurd. Goedgekeurd werden de stieren van A. Brok. Drunen: A. v. Delft. Brunen; J. Pruyssers, Sprang-Capel- le; H. Nieuwenhuijzen. ;Sprang-Capel- le; W. J. v. Campen, Sprang-CapeHe J. Zijlmans, Waspik; A. J. Kamp. Waspik; L. Smits, Waspik: L. W. Biemahs. Waspik en J. Versteeg, Loon op Zand. WOUDRICHEM. Gedurende de vorige week werden aan de vischmarkt alhier, aan gevoerd 6 zomerzalmen. De N.V. Provinciale Noord- Brabantsche Electriciteits-Maatschap- pii te 's-Bosch is voornemens het electrisch laagspanningsnet in de Ves ting om te bouwen in een onder- grondsch net. De marechaussée's W. Graven deel en P. J. ;Mars zijn van de bri gade Woudrichem overgeplaatst naar de brigade Geffen. De dienstplichtigen dezer ge meente van de lichting 1935 zijn toe gewezen als volgt: J.J. van Hoven. 17e Reg. Infan terie te Venlo; D. G. de Graaff, idemWouter Baks, idem Arie Baks. S. A. de Joode en C. G. van der Nat aan het 15e Reg. Infanterie te Nij megen; C. de Joode aan de Pon tonniers te Dordrecht; G. Werther aan het 17e Reg., Infanterie, oplei ding onder-off. administrateur te Middelburg. Met ingang van heden is een nieuwe regeling getroffen door de Gew. Aard. Organisatie voor Noord- Brabant, voor het plombeeren van aardappelen. Voor Woudrichem. Sleeuwijk en Werkendam zal dit plaats hebben op Dinsdag, Donder dag en Zaterdag. Tijdig aangeven bii de kantoorhouders is thans noodza kelijk. ZALTBOMMEL. In het café van den heer Jansen alhier had Maandag 17 Sept. j.l. de aanbesteding plaats voor het bouwen van 2 woningen met schuur aan de Vogelenzang voor den heer C. van Oldenwijnberg alhier. Laagste inschrijver was C. Struyck'. Rossum, f3400. 1 I SCHOENEN ■II LIPS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 7