Voetbalsport. ct.vijgeperen 3 ct.; williams duchesse 611 ct.; ijsbouten 3 ct.; benderzoet 57 ct.; beersche zuur 6 ct.; cox pu- inona 914 ct.; dubbele bellefleur 6 8 ct.; fransche schrijvers 4 ct.; groe- nevelders 4 ct.; groninger kroon 8 ct.; keulsche paradijs 46 ct.; lent- sche roode 11 ct.; melkapp. 45 ct.; notarisapp. 1013 ct.; sterappelen 8 17 ct.; triumph de kiel 37 Ct.; wel- drager 7 ct.; wijnappelen (wit) 810 ct.; idem (rood) 8 ct.; zomer bellefleur 0 ct.; augurken le srt 10 cent per kg.; noten 1851 ct. per 100 stuks; witte komkommers 2 ct. per stuk; staak- snijboonen 1011 ct.; staakprincessen .10—13 ct.; stamprincessen 6 ct. per kg.; roodekool 4 cent; savoijekool 3 5 ct.; wittekool 4 ct.; bloemkool 3 ct per stuk; andijvie 6299 ct.; kropsla 61 ct. per 100 stuks; wortelen 2 ct.; knolselder ie 23 ct. per bos; aardappe len: eigenheimers f3; bevelanders f 3.10 320.; robijnen f3.30 per 100 kg. HAAGSCHE VEILING. Veiling 26 September. Peren: Légipont 1119 ct. Confé- férence 911 ct. Calabasperen 48 ct. Bergamotte 35 ct. Maagdenperen 1 68 ct. II 35 ct. Beurré Clairgeau I 6—8 ct. II 35 ct. Beurré Hardi I 1619 ct. II 13—15 ct. Beurré de Me rode 1 812 ct. II 36 ct. Beurré Durandot 911 ct. Beurré Alexander Lucas 68 ct. Beurré Super Vin 8 ct. Beurré Lebrun 911 ct. Marquérite de Marillat 68 ct. Bonne Louise ex 18—25 ct. I 10—17 ct. II 5—9 ct. Nou veau Poiteau extra 912 ct. I 68 ct II 35 ct. William Duchesae I 914 ct. II 57 ct. Spiegelperen 35 ct. Ijsbou ten 58 ct. Conseiller de Ia Cour 3 5 ct. Fondantperen 46 ct. Trijntje Lammeatsl I 57 ct. II 24 ct. Pastoor- peren 5 ct. Avezaath Kapellen I 810 ct. II 57 ct van Ommersperen 3 5 ct. Pausperen 5 ct Soldats Laboureur I 1012 ct. II 79 ct. Perzikperen 8 ct. Herzogin Elsa ex. 1113 ct. I 710 ct. II 36 ct Louwtjesperen 3 5 ct. Zwijndrechtsche Wijnperen 58 ct. Doyenné de Commice ex. 2533 ct. I 16—24 ct. II 10—13 ct. Ill 6—9 ct. Bella Roza 37 ct. Pondsperen 46 ct. Duchesse Angelène ex. 1518 ct. I 914 ct. II 58 ct. Triumph de Vienne I 1416 ct. II 810 ct. Les deux soeurs 10 ct. Comtesse de Paris II ct. Dikstelen 35 ct. Min. Dr. Lu cius 68 ct. Appels: Fransche Bellefleur I 911 ct. II 57 ct. Dubbele Bellefleur I 6 9 ct. II 35 ct. Sterappels ex 14 J7 üt. I 813 ct. II 36 ct. Lansberger- zuur 4 ct. Notarisappel ex 1014 ct. I 79 ct. II 46 ct Derkszoet 6^1 ct. Gronimgerkroon I 913 ct. II 6—8 ct. Goudreinetten ex 1015 ct. I 79 ct. II 36 ct. Bismarck I 57 ct. I i 24 ct. Princesse Noble I 710 ct. II 46 ct. IJzendijksche Klumpkes 24 ct. Ossekoppen 59 ct. Fransche schij- vers I 57 ct. II 24 ct. Peterselie appel 11 ct. Lemoenappel ex 1216 ct. I 811 ct. II 57 ct. Fransche Zu ren 25 ct. Oranjereinetten I 811 ct. II 46 ct. Zure Eva's 35 ct. Present van Lunteren 10 ct. II 5 ct. Lane'9 Prince Albert I 711 ct. II 36 ct. Koning Karei 6 ct. Bloemée ex 1013 ct. I 6>9 ct. II 35 ct. Gulde lingen 78 ct. Benderzoet 46 ct. Ho ningzoet 68 ct. Transparant de Cron- cel ex 1520 ct. I 1015 ct. II 69 ct. Zijdenhemdjes 24 ct. Tuinzoet 8 10 ct. Wijnzuur 69 ct. Rozeblad 12 14 ct. Keswick 48 ct. Oranje Pip peling ex 1620 ct. I 915 ct. II 6 8 ct. III 35 ct. St. Remis} I 711 ct. 11 36 ct. Paradijsappel I 57 ct. IJ 25 ct. Witte Wijnappel 10 ct. Goud- permain 79 ct. Singe Tillhers I 15 18 ct. II 1114 ct. St. Germain 35 ct. Kaneelzuur 35 ct. Schijvelingen 37 ct. Diversen: Noten I 1217 ct. II 7 —12 ct. Alle prijzen zijn per K.G. opgegeven. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur! Wilt u zoo goed zijn onderstaand in Uw blad op te nemen. Vroeger was men vrii inzake het begraven van doode beesten, dat mocht men zelf doen. Nu met de nieuwe maat regelen echter, moeten doode bees ten door den destructor worden op gehaald, en moeten de doode dieren natuurlijk zoolang blijven liggen tot de wagen van den destructor komt. Hierover iets meer: Vrijdag 14 Sep tember ging in onze buurt een beest dood. Het werd naar voren naar den- weg gesleept, omdat de destructor niet in de weide kon komen. Het beest lag daar nu aan den weg, waar iedereen langs moet. Het bleef lig gen tot Vrijdag, 21 September, dus zeven dagen, terwijl het vanzelfspre kend een afschuwelijke lucht afgaf. Is deze maatregel nu een verbete ring te noemen, waar het dikwiils gebeurt, zooals in het bovenstaande beschreven. Werden de beesten direct gehaald, dan was het een verbetering, 'maar nu is het dit volgens mijn ne derige meening niet. Mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Iemand die veel langs den openbaren weg moet gaan. Vergadering van den raad der ge meente HERPT op Woensdag 26 Sept. des nam. 6 uur. Voorzitter: E.Achtb. Heer W. J. N. Wijs. Secretaris: WelEd. Heer F. van Liempt. Afwezig de heer v. d. Broek als de Voorzitter te 6,20 de vergadering opent. De notulen der vorige verga dering worden gelezen en goedge-- keurd. Ingekomen stukken Besluit van Geel. St. tot vaststel ling der gemeenterekening 1933 op de bedragen, waarop ze door den raad voorloopig is vastgesteld. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging der gem.- begrooting 1934. Verzoekschrift om subsidie van de varkensfokvereen. te Haarsteeg. Op voorstel van B. en W. wordt afwij zend op dit verzoek beschikt. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener geldleening groot f19500 ter conversie van andere nog loopen- de leeningen, n.i, een leening groot f 15000, rentende 5 pCt., looptijd nog 16 jaar, een idem groot f 5500, ren tende 4V2 pCt., looptijd 11 jaar. De nieuwe leening zal worden aange gaan bij de firma Lentjes en Dros- saert te 's Bosch tegen een rente van 4 pCt. met een aflossing van f 1500 per jaar. Waar de gemeente per Ja nuari 1935 van de loopende leening f 1500 moet aflossen, zal genoemde firma voor het verschil van f21000 en f 19500 een obligatie geven. De twee verder loopende leeningen n.l. f675 k 5 pCt. en f 1400 k 5 pCt. willen B. en W. buiten beschouwing laten. Met algem. st. wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening betreffende de keu ring van vee en vleesch naar aanlei ding van aanmerkingen gemaakt door Ged. Staten. De Voorzitter licht toe dat de aan merkingen slechts van administratie ven aard zijn. Met algem. st. wordt beslaten de verlangde wijzigingen aan te brengen. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van een subsidie aan het Burg. Armbest. De Voorzitter zegt dat het juiste bedrag niet genoemd kan worden. De subsidie is noodig in verband met ondersteuning aan werkeloozen. Nu heeft spr. hoop eenige werkeloozen te werk te Jcunnen stellen aan een werkverschaffing. Het zou voor het Burg. Armbest. echter een gerust stelling zijn. als het toezegging kreeg, dat de gemeente de uitgaven voor werkeloozen in den vorm van een subsidie voor hare rekening zal ne men. Vermoedelijk zal er een be drag van f 600 a f 650 mede ge moeid zijn. Gevraagd wordt slechts een principebesluit; het bedrag kan dan later worden vastgesteld. De heer v. Herpt vraagt of het be drag nog gevonden kan worden. De Voorzitter antwoordt dat dit vermoedelijk nog wel zal gaan uit posten, waarbij overschot is. Met alg. st. wordt in principe be sloten het Burgerl. Armbest. een sub sidie te verleenen, naar gelang het benoodigde bedrag. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de Voorz. de openbare vergadering sluit en de raad overgaat in geheime zitting, ter be handeling van een aanvraag om sub sidie voor een schoolgaand kind. meente ZUILICHEM, op 26 Sept. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer F. v. Hoogstraten. Secretaris: WelEd. Heer H. C. v. Os. Afwezig de heer M. v. Brakel Wz. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formulierge bed. De notulen der vergaderingen van 26 Juni en 21 Aug. worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede dat op 17 Sept. 1934 de electrificatie der gemeente is tot stand gekomen en dat op dienzelfden datum de werkver schaffing is begonnen in den griend van den polder Zuilichem, waaraan momenteel 22 personen zijn te werk gesteld. Op de vragen van den heer Hooij- kaas in de vorige vergadering gedaan betreffende het betalen van een bie tenrekening van den heer Dingemans, antwoordt de Voorzitter dat deze, niet den gebruikelijken weg heeft gevolgd door een raadslid hiernaar te laten vragen, hij had dit rechtstreeks aan B. en W. kunnen doen. Het is een zeer onaangename kwestie geweest, waarin door den heer Dingemans niet netjes is gehandeld. Hij geeft den heer Hooijkaas in overweging, in het vervolg zich niet meer als pleitbe zorger op te werpen voor zulke dubi- euse gevallen. Ingekomen stukken Een brief van den Min. v. Sociale Zaken, houdende bericht, dat toege staan kan worden dat voor de bere kening van het maximum-steunbedrag voor landarbeiders een loonnorm van f 10,50 wordt aangehouden. Brief van de Kamer v. Kooph. en Fabrieken voor de Neder-Betuwe be treffende de zakelijke belasting op 't bedrijf. De Voorz. reikt een afschrift van dit schrijven aan de raadsleden uit ter kennisname. Bericht S. R. Posthuma dat hij de benoeming tot bouwkundig opzichter aanneemt. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den Min. v. Binnenl. Zaken, betreffende pensioenverhaal gem.-ambtenaren. B. en W. stellen voor van de bevoegdheid salarisver- hoqging toe te passen geen gebruik te maken, maar dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Balans, winst- en verliesrekening keuringsdienst voor waren 1933; Begrooting '35 keuringsdienst voor waren Jaarverslag 1933 Centr. Archief en Inl. bureau inz. Maatsch. Hulpbetoon voor Nederland; Berichten van Ged. St. dat zij de beslissing* op de raadsbesluiten van 21 Aug. 1934 tot wijziging der be grooting 1934 verdagen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De Voorzitter leest het rapport der Commissie belast met het nazien der rekening 1933 voor, waaruit blijkt, dat naar het oordeel der Commissie de rekening geen aanleiding geeft tot het maken van op- en aanmerkingen, en zij derhalve adviseert, deze tot de genoemde cijfers voorloopig vast te stellen. De Voorz. brengt de leden der commissie dank voor hunne werk zaamheden. "De rekening sluit met als eindcijfers: Gewonen Dienst: Ink. f30175,38; uitg. f33125,22. Nadeelig slot f 2949,84. Kapitaaldienst Ink. f11494,02; uitg. f11541,52. Nadeelig slot f 47,50. De heer Hooijkaas heeft nog enke le korte opmerkingen; zij zijn wel van niet zooveel beteekeniSj maar hij wil er toch de aandacht op vestigen. De post „reiskosten" komt den heer Hooijkaas wel wat hoog voor. Wellicht kon op dezen post worden bezuinigd. Misschien kon men ooTc beter per trein gaan, dan altijd per auto. De Voorz. antwoordt dat zij 6-maal naar den Haag zijn geweest voor di verse aangelegenheden. Dikwijls de den zij dan op 1 dag 3 of 4 plaat sen af. Dit kan niet als men per trein gaat. Met de auto gaat alles vlugger. De treinkosten zijn voor 3 of 4 personen ook niet goedkooper dan per auto. Hij rijdt altijd zelf, en telt dan 5 ct. per kilometer. Spreker hoopt dat de heer Hooijkaas ook de overtuiging zal hebben, dat ook hier de uiterste zuinigheid is betracht. Ook de heer Hooijkaas geeft toe dat het gebruik van een auto ge- wenscht is, maar misschien is toch de trein wel goedkooper. De heer Hooijkaas wijst ook nog op de hooge telefoonkosten, en vindt dat de verleiding groot is, om te te- lefoneeren, om dat het zeer gemak kelijk is. De Voorz. zegt dat voor sommige aangelegenheden de telefoon zeer ge- wenscht is, men voorkomt hierdoor eindelooze correspondentie. Zuinig heid zal echter ook hier worden be tracht. Ook de heer Kanselaar heeft nog een opmerking. In 1 geval worden de reiskosten voor tweederde voor de gemeente in rekening gebracht. Waar komt het andere een derde vandaan? De Voorz. zegt dat die reis ook de poldermeester mede geweest. Die heeft toen een derde gedeelte der reiskosten moeten betalen. De heer Kanselaar wil een lans breken voor Ruger als garagehouder. Deze rijdt nooit voor de gemeente. Het rijden door dezen persoon zal voor de gemeente niet duurder zijn. De Voorz. zegt zelf zeer dikwijls te rijden. Hij wil in het vervolg met het verzoek echter rekening houden. Vervolgens wordt met' alg. st. de rekening 1933 voorloopig vastgesteld. De wethouders onthouden zich van stemming. De Voorz. zegt dat Ged. St. eeni ge aanmerkingen hebben gemaakt op de onlangs ter goedkeuring ingezon den besmettelijke ziektengeldenveror- dening. Derhalve stellen B. en W. voor een nieuwe verordening vast te stellen, waarin met deze aanmerkin gen is rekening gehouden. Met alg. stemmen aangenomen. Schrijven van Ged. St. betreffende ontwerp nieuwe salarisregeling bur gemeester, secretaris en ontvanger. De Voorz. leest de toelichting van Ged. St. voor, en stelt namens B. en W. voor, dit College te berichten, dat de raad met de nieuwe salaris regeling van den secretaris, welke wederom op een ingrijpende salaris- Jcorting neerkomt, niet accoord te gaan, omdat dit salaris in deze ge meente reeds aan den lagen kant is. Het salaris dient minstens op het ou de peil te blijven. Met de nieuwe re geling van den burgemeester en ont vanger wordt voorgesteld, G. S. te berichten, dat hiermede wordt ac coord gegaan. Met alg. st. aangeno men. Tot leden van het stembureau wor den gekozen de heeren E. v. Dalen en C. Hooijkaas. Tot plaatsvervangen de leden de heeren C. A. v. Veen en A. v. Vugt. De benoemden nemen hunne benoeming aan. Na een toelichting van weth. v. Dalen als voorzitter van de Lande- rijen-commissie, wordt besloten de werkverschaffing in den griend te genover S. R. Posthuma dezen winter voort te zetten. Ook licht de heer v. Dalen een voorstel van B. en W. toe, om een stuk griend in de Molenstraat in werkverschaffing geschikt te maken voor bouwterrein. De Voorz. zegt dat toevallig een verzoek is ingekomen om dit stukje grond in erfpacht te mogen ontvan gen. Dit verzoekschrift kan niet in behandeling worden genomen, om dat het aan B. en W. is gericht, en ongezegeld is. Over de al of niet mogelijkheid om het stuk land geschikt te maken tot bouwterrein ontspint zich een langdurig debat. Overeenstemming op welke wijze het het goedkoopst kan worden uitgevoerd, kan echter niet worden verkregen, en tenslotte neemt de raad met alg. st. een voor stel aan van den heer Kanselaar, om de behandeling uit te stellen tot een volgende vergadering. Met alg. st. wordt de begrooting 1934 gewijzigd, overeenkomstig het verlangen van den Min. van Binnen- landsche Zaken. In de rondvraag vraagt de Voorz. den raad toestemming een punt aan de agenda te mogen toevoegen. Nu in de openbare lagere school, en ook in het z.g. „nieuwe" lokaal, waarin diverse vereenigingen repetities en dergelijke houden, electriciteitsver- lichting hebben gekregen, is het bil lijk, dat deze verlichtingskosten door de gebruikmakende vereen, worden betaald. Daarom stellen B. en W. voor de kosten hiervan te stellen op De heer v. Dalen stelt voor de j ten op 25 ct. per avond te stelh De Voorzitter vindt dit te vee) De heer Kanselaar meent dat v. d. Werken dit werk toch al Het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenpmen. De heer Kanselaar vraagt no;1 nige inlichtingen over de zak< belasting op het bedrijf. Is he' strekking van den brief van de mer van Koophandel om deze ge] afgeschaft te krijgen De Voorz. antwoordt van we) De heer Kanselaar is hieral eerste tegen, omdat de directie] Steenfabriek zich niet aan het lectief contract houdt. Op t plaatsen gebeurt dit wel. De heer v. Dalen vindt, dat der Directeuren hier zou kunnen men wonen, dan hadden wij een deren belastingpost, en kon de kelijke belasting wel vervallen. De heer Kanselaar vraagt nog het besluit tot verlaging der za\ ke belasting op het bedrijf ree< goedgekeurd, waarop de Voorz. kennend antwoordt. De heer Kanselaar vraagt voorh geen verzoek om ontheffing schoolgeld is ingekomen van L. bregt. De Voorz. antwoordt toestemm Het zal binnenkort worden be deld. De heer Kanselaar komt ook terug op de kwestie Dingemans. Voorz. heeft eigenlijk nog geen woord gegeven op de vraag van heer Hooijkaas, of het bietenzaa- worden betaald. Dit zou hij gaj vernemen. De Voorzitter zegt, dat de gerrf te ze vermoedelijk wel zal betale Daar niemand meer het woord langt sluit de Voorzitter de ve? dering. x HEUSDEW! Zondag a.s. speelt Juliana I l! iste competitiewedstrijd thuis voo/ iste klasse B.V.B. en wel tegen 01" pia I uit Vlijmen. Dit belooft een zeer spannen wedstrijd te worden daar Olyn, over goede krachten beschikt. Oranje Witten zet je beste Dee^' voor en ziet de kostbare winstpui in Heusden te houden. De wedstrijd welke onder leid staat van J. Hendriks uit 's-Bo* vangt aan om half drie en wordt ti speeld op het juliana-terrein, n; de brug. GAMEREN. De v.v. Achilles I te Veen Zaterdag a.s. te 4 uur (O.T.) nederlaagwedstrijd spelen tegen v.v. G.V.V. I alhier. WERKENDAM. Door W.V.V. II alhier, is uitgl noodigd om a.s. Zaterdagmiddag t gen haar te spelen, D.V.O. II v Raamsdonksveer. RAMP OP EEN ONBEWAAK.'i OVERWEG IN ITALIË. Negen menschen gedood. Tengevolge van een aanrijding een onbewaakten overweg tusscl een goederentrein en een auto' werd de autobus geheel vernield. De inzittenden werden op slag dood. Drie der gewonden stien 3 kort na aankomst in het ziekenhi De toestand der overigens is ernsF —o VOOR 1 MILLIOEN AAN MT1 DAILLES GESTOLEN. In den nacht van Dinsdag Woensdag j,s te Parijs in de R] Drouot een brutale diefstal geplet ten huize van een expert op het bied van oude medailles. De die slaagden er in voor een waarde v een millioen francs aan oude gout medailles mee te nemen, waar onq zich exemplaren bevonden uit t tijd van den Franschen koning F lilippe IV. -i 1 Vergadering van den raad der ge- '34 des nam. half drie. 20 ct. per avond, onverschillig lang ze in het lokaal blijven. De tröle zou kunnen worden opgedi aan Jolia. v. d. Werken, die hie dan een vergoeding zou oqtvaj 5 ct. per avond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1934 | | pagina 10