Een lach en een traan kan slecht samen gaan. H. KLUMPERS' WINKEL, Grootestraat253, Waalwijk. Marktberichten Rivlerbertehten. Plaatselijk Nieuws. Buitenland vraag of er nog anderen b'ii 'betrok ken zijn. De gearresteerden hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. AUTO TE WATER. De bestuurder verdronken. Te Appelscha is een personenauto, bestuurd door den heer Argelo uit Kortezwaag, op onverklaarbare wijze in de Compagnievaart gereden. Be halve de bestuurder, zaten in de auto de heer Wapstra, hooft der school te [Kortezwaag en zijn echtgenoote. Door het kordaat optreden van den heer J. Dorprigter, chauffeur, teOos- wolde, die net passeerde, mocht het gelukken den heer en mevrouw Wap stra beiden te redden. Hoewel een half uur lang kunstmatige ademha ling werd toegepast, mocht het niet gelukken de levensgeesten van den heer Argelo opi te wekken. Waar schijnlijk is de heer Argelo onwel geworden, aangezien het anders on verklaarbaar is, dat de auto op den rechten breeden weg zoo pardoes te water kon geraken. EEN KRAS HEER. Dezer dagen heeft in het dorp Ba- kede in Hannover de meester-schil- der Ruhland ziin 85sten verjaardag gevierd. Ruhland is de oudste dctieve zanger van Duitschland. Reeds sedert 67 jaar is hij lid van de zangveree- niging in zijn dorp en zingt nog al tijd mee. Hii bezit het gouden zan gersinsigne van den Duitschen Zan gers bond. o- HONGERSNOOD IN CHINA. United Press meldt uit Shanghai aan de Msb. Het prov. comité tot leniging van den nood van de slachtoffers der hongersnood ramp, publiceert schrikbarende cijfers over de gevolgen der jongste droogte- en over- stroomingscatastrophen in Hoenan. Volgens de gegevens van dit comité zijn sedert den Herfst in Hoenan minstens 110.000 personen van honger omgekomen. Twaalf millioen andere personen verkeerden in den bittersten nood, omdat de droge herfst en de overstroomd) gen gedurende den winter van de Jang-tse-Kiang den oogst van Hoangho totaal hebben vernield en den nog voorhanden zijnden levens middelen voorraad hebben uitgeput. Tachtig procent van de scholen moesten worden gesloten, omdat de leerlingen te zwak zijn de lessen te volgen. Het comité eischt spoedige en omvang rijke maatregelen, daar anders het aantal slechtoffers binnen korten tijd viermaal zoo groot zal zijn. o EEN ONGELUK KOMT NOOIT ALLEEN. In de Hohe Isen, een gebergte in Beieren, was een geneesheer uit Wernigerode doode- lyk verongelukt. Zijn zuster haalde het lijk met een auto af. Onderweg botste deze auto tegen een boom. De bestuurder bleef als door een wonder ongedeerd. De zuster van den overleden geneesheer liep een hersenschudding en een bekkenbreuk op. Een derde persoon werd tien meter weg geslingerd en levensgevaarlijk gewond. o ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE BRUSSEL. Bij het Raadhuisplein te Brussel is een ernstig ongeluk gebeurd. Ten einde te beletten, dat een bestelauto in botsing kwam met een vrachtauto, liet de be stuurder van de vrachtauto zijn wagen zwenken, waarbij deze het trottoir opreed. Twee meisjes, die juist voorbij kwamen met een kinderwagen, waarin een kind van 11 maanden, werden overreden. Zij werden alle drie meegesleept en in zorg- wekkenden toestand opgenomen. Men vreest voor hun leven. [Vergadering van den raad der ge meente AN DEL op Maandag 1 April des- nam. 3 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. 1). van der Schans. Afwezig de heer Dibbits. 'De V.oorzitter opent de vergade ring met voorlezing van het formu liergebed. Alvorens tot afwerking van de agenda over te gaan, wil de Voor zitter eerst eenige woorden wijden aan de nagedachtenis van den over leden trouwen secretaris, gemeente lontvanger en ambten, v. d. Burgerl. Stand, wijlen de heer B. A. v. 'Andel. I)e overledene heeft vanaf 18 Mei 1889, het gemeente-ontvanger schap dezer gemeente waargenomen, vanaf 28 Juli 1895 was hij secretaris der gemeente Andel. De waarneming dezer functies geschiedde doorhem |op buitengewone trouwe en tocwij- dingvolle wijze. Spr. weet dat hij dit niet behoeft te zeggen, liet is aan allen bekend, doch wil hij het zeggen. De administratie van den (overledene is een voorbeeld geweest van nauwgezetheid en netheid. Zijn degelijkheid en eenvoud hebben zijn verdiensten nog doen stijgen, en daardoor heeft hij de achting ver worven, die hij verdiende. Ilij was iemand van den ouden stempel, van oud-Hollandsche degelijkheid, die men in den tegenwoordigen tijd veel mist. De overledene genoot aller ach ting, op welke wijze hij steeds voor de gemeente Andel werkzaam was, weten echter alleen zij, die van nabij met hem in aanraking zijn geweest. Hij was iemand van den ouden stem pel en daarom ook kon hij zich moeilijk aanpassen, aan de huidige omstandigheden. Het was voor hem moeilijk en zwaar, dat de gemeente Andel in de omstandigheden was ge komen, dat zij niet meer aan haar verplichtingen kon voldoen. Zijn laatste woorden, toen hij het ge meentehuis verliet, waren, dat hij niet wist wat er van de gemeente moest worden. Zijn arbeid zal bij ieder weldenkend mensch in dankba re herinnering blijven. Zijn plotse ling verscheiden is voor ons allen een waarschuwing, in de eerste plaats ten opzichte van de eeuwige dingen, maar daar naast ook voor onze aardsche zaken. Ook in dit op zicht mag liij als een voorbeeld ge steld worden. Naar zijn beste weten en kunnen lieeft hij in dat opzicht zijn plicht gedaan, zooveel als moge lijk was. Hij zag den laatsten lijd geen doorzicht meer. Zijn zorgen ten opzichte van de gemeente waren groot. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in groote eere blijven voortleven. Zijn nabestaanden zullen hem ook zeer missen, moge hen de troost en de kracht worden geschonken, dil hare rekening moet nemen. Spreker heeft daarop gewezen. Immers de veldwachter zal in de gemeente de allereerst aangewezen persoon zijn, die ter hulp wordt geroepen als er iets aan de hand is. De doorverbin ding is dus niet in de eerste plaats i noodig voor de gemeente, daarom ware liet billijker als liet rijk de J doorverbinding voor hare rekening nam. Al zou de raad niet de aanstel ling accoord gaan, dan zou spr. toch nog eens op deze onbillijkheid willen wijzen. De heer Iloesen merkt op, dat de kosten voor een doorverbinding niet hoog zijn, naar hij meent bedragen ze slechts 25 gulden. Niettemin is liij het met den Voorzitter eens dat ze voor rekening van liet rijk tot stand 'gebracht behoorde te worden. Hij- vindt het erg schriel van het rijk, dat ze deze kosten op de gemeente schuift. Hij zou liet plan echter op deze kosten niet willen laten afstui ten en kan zich dan ook volkomen met liet voorstel van B. en W. ver eenigen. I De lieer Millenaar vraagt of de verhouding over het halve salaris voor Andel niet aan den scheeven kant is. De Voorzitter zegt, dat hierbij als maatstaf is genomen het aantal in woners van de drie gemeenten, men heeft hierbij globale cijfers genomen j omdat het bezwaarlijk is de verhou ding ieder jaar opnieuw vast te stel len. Het voorstel hiertoe is uitgegaan van den Comm. der Koningin. In De raad machtigt hierop B. en \V. Ic handelen naar omstandigheden. Rondvraag De lieer v. Houwelingen vraagt of het niet mogelijk is om nog in deze vergadering over te gaan tot vaste benoeming van een gein een te- secretaris, dat is voor alles beter. Er is wel een tijdelijk secretaris be noemd, doch deze is ambtenaar ter secretarie van Woudrichem en moet nu hier 's avonds de zaken bijhou den, wat zoowel voor de ingezete nen als den belanghebbende zijn be zwaren heeft. De lieer v. Rijswijk blijft ook thans nog in liet onzekere, liet was voor hem veel prettiger en ook voor zijn familie als hij zeker heid had. Spr. kan ook niet inzien, waarom niet in eens tot vaste be door te veel toegeeft. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitting. noeming kan worden overgegaan. Ieder mensch heeft in zijn levensloop een tijd, die hem tegenlacht, of de heele wereld niets kan voortbrengen als geluk en voorspoed. Men bouwt in dien tijd luchtkasteelen in 't oneindige. Men denkt aan niets als pleizier. Enkele jaren later, als het verstand zich begint te ontplooien, komen er reeds kleine beslommeringen, die zich later tot den grootsten tegenspoed kunnen doorzetten. Wees hierin echter kalm en hebt U een mooi costuum noodig voor Uwe kinderen of voor U zelf, of een prachtige wollen gabardine regenjas, dan weet U toch allen het eenigste, goedkoopste adres Het zijn de H KLUMPERS' WINKELS, waar geen concurrent aan kan tippen, noch in prijs, noch in kwaliteit. U weet het reeds allen. De Heerencostuums beginnen met f 6.25 en eindigen met 20 gulden de beste kwaliteit, zelfs voor de grootste en dikste personen. Onze gabardine regenjassen in de beste wollen stoffen voor dames en heeren f 11.50 en f 15.75. Kindercostuums, vooral voor de H Communie, aan spotprijzen. Werkmansgoederen aan de minste prijzen. Weet wel dat wij geen minderwaardige stoffen verwerken en als de naam H. Klumpers in Uwe kleeding prijkt, is iedereen overtuigd dat Uwe kleeding betaald is, daar bij ons geen poffen bestaat. Dus allen, zonder twijfel naar het eenigste adres smartelijk verlies te dragen en moge het hun welgaan. De Voorzitter stelt thans aan de orde de beëediging van den lieer M. v. Rijswijk, die door B. en W. als tijdelijk secretaris, en den heer L. J. Vogelaar, die als tijdelijk ontvan ger is aangesteld. Beide heeren leg gen in handen van den Voorzitter de vereischte ©eden af. De waarii. secretaris leest hierop de notulen der vorige vergadering, die worden vastgesteld. Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming 9 Maart, waaruit blijkt dat in kas was een bedrag van f3350,84. Kas en boeken werden in orde bevonden. Wijziging begrooting: De Voorzitter deelt mede, dat deze wijziging hoofdzakelijk verband houdt met uitgaven en ontvangsten voor de centrale werkverschaffing, die aan m e rk él ij k h oog er z ij n g e woe s t dan aanvankelijk was gedacht. Op voorstel van B. en W. worden de noodige wijzigingen goedgekeurd. Salarisregeling gem.-veldwachter De Voorzitter deelt mede dat in over leg met den Comm. der Koningin de zer provincie wordt voorgesteld om als de gem.-veldwachter met pensi oen zal gaan, voor de gemeente An del, Giessen en Rijswijk een veld wachter aan te stellen. Door de ge meente Andel zal dan de helft van zijn salaris, de beide andere gemeen ten zullen elk 1/4, voor hunne rekening krijgen. De Comm. stelt tevens den eisch, dat de veldwachter dan te lefonische doorverbinding met de marechausseekazerne en den rijks veldwachter te Veen zal krijgen. De bezuiniging die de gemeente Andel met aanneming van dit voorstel zal krijgen bedraagt i'800 per jaar. Het voorstel van B. en W. is de salaris- regeling te wijzigen, opdat de aan stelling van een veldwachter voor de 3 gemeenten mogelijk wordt. Spr. kan zich in de tegenwoordige tijds omstandigheden volkomen met dit voorstel vereenigen, alleen vindt hij het ongemotiveerd, dat de gemeente de kosten der doorverbinding voor Almkerk heeft men ook slechts één veldwachter, in Dussen naar spr.'s meening tegenwoordig ook maar één, zelfs Eethen met zijn 7 dorpen zal niet één veldwachter volstaan, dus ook voor de drie dorpen hier is dat wel mogelijk. Zouden de tijds omstandigheden nog eens beter wor den, en zou men dan weder een eigen veldwachter wcnschen, dan kan men met goedvinden van den Comm. der Koningin weder daartoe overgaan. Met algem. stemmen hecht de raad zijn goedkeuring aan de wijziging der salarisregeling voor den gemeen te-veldwachter. Aanwijzing leden stembureau: Als leden worden aangewezen de beide wethouders en de oudste raads leden, terwijl de in ouderdom ,op deze volgende raadsleden als hun plaatsvervangers worden aangewe zen. De Voorzitter zegt dal in de vorige vergadering gesproken is over de bewerking van Andelerbroek. Er was aanvankelijk gedacht, deze bewer king te laten liggen tot later, doch liet was niet mogelijk, omdat men met de andere werkverschaffing ten einde stond, daarom moest men overgaan tot het omspitten van An delerbrock. B. en W. zijn van oor deel dat het niet gewenscht is, dit pas omgewerkte land reeds te ver pachten. De heer Millenaar vraagt wat daarvan de oorzaak is. De Voorzitter antwoordt, dat het land er slecht bij ligt, de weersom standigheden zijn er niet bijzonder gunstig voor geweest. De heer Millenaar vraagt of het niet mogelijk is, om het voor een jaar te verhuren. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit niet wenschelijk achten, want wat moet er gebeuren als later blijkt dat de pachter er een strop aan heeft. Veel hangt echter nog af van het weer, gedurende de eerstvolgen de 14 dagen, zou dit gunstig zijn, dan willen B. en W. nog wel over wegen tot verpachting over te gaan. Voor den secretaris is daartegen geen enkel bezwaar, ten opzichte van den gem.-ontvanger is dat iels anders, doch dit is ook niet zoo forceerend. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. liet wenschelijk achten, dat de raad in deze belangrijke beslis sing voltallig tegenwoordig kan zijn. Voor den lieer v. Rijswijk is liet ook veel prettiger, dat hij met al- gemeene stemmen wordt benoemd, dan met een kleine meerderheid, zoo dra de heer Dibbits hersteld is, zul len B. en \V. een vergadering beleg gen. De heer v. Houwelingen hoopt dat de lieer Dibbits spoedig hersteld zal zijn, doch wie zal dit zeggen, het kan evengoed nog maanden duren en wie zegt dan dgt weer niet een ander raadslid in de onmogelijkheid verkeerd, de vergadering bij te wo nen. De heer Iloesen is het met den lieer v. Houwelingen eens, ook hij acht het gewenscht zoo spoedig mo gelijk, dus liefst in deze vergade ring, tol vaste benoeming over te gaan. Spr. begrijpt ook de beweeg redenen van B. en W. niet. De Voorzitter zegt dat B. en W. meenen te moeten handelen zooals gehandeld is. Al zou de raad in de ze verg. tot vasle benoeming willen overgaan, dan is dat niet mogelijk, want er is geen aanbeveling. Spr. wil zoo aanstonds in besloten vergade ring nog wel een nadere toelichting hierover geven. De menschen rede neeren wel, maar ze begrijpen niet wat er aan vast zit. Er zijn Iracte- menten die reeds 3 kwartalen achter zijn, omdat de gemeente ze niet be talen kan. De lieer v. Houwelingen vraagt, wat dan wel de ware beweegredenen van B. en W. zijn, gaarne had liij daarop een afdoend antwoord. De heer Millenaar zag gaarne vast gelegd, dat als in een andere ver gadering een ander lid ziek is, dan ook niet tot benoeming zal worden op en zegt overgegaan. De Voorzitter stuift dat de leiding bij hem berust en niet bij den lieer Millenaar. Kan liij het echter gebeteren, dan zal de be noeming geschieden in een voltallige vergadering, al wil hij niet vast ver zekeren, dat gewacht zal worden tot de heer Dibbits hersteld is. De lieer Iloesen zegt dat dit nog wel eenigen tijd kan aanloopen, daar om zou spr. bij. B. en W. willen aandringen om zoo spoedig moge lijk met een aanbeveling voor een benoeming te komen. De lieer v. Rijswijk lieeft overdag zijn werk zaamheden elders en zal dus hier de zaken niet zoo kunnen behartigen zooals dit anders zal geschieden. De lieer Schouten zegt zooveel ver trouwen in den heer v. Rijswijk te hebben, dat deze de werkzaamheden zal verrichten op dezelfde wijze als wanneer hij het straks zal doen, als hij vast benoemd is. De lieer v. Houwelingen vraagt nogmaals om hem eerlijk te zeggen, wat het groote bezwaar is, maar dan ook geen draaierij. De heer Schouten zegt dat dit reeds door deh Voorzitter is meege deeld, voor het verdere is spr. den heer v. Houwelingen geen verant woording schuldig. De heer v. Houwelingen noemt dit ile gemakkelijkste manier om er zich af te maken. De Voorzitter zegt dat B. en \V. de kwestie liever in voltallige verga dering willen afwerken. De heer v. Houwelingen zegt niet te gelooven, dat dit de ware beweeg reden is. De Voorzitter zal, nu men hem niet gelooft, de discussie staken en de vergadering sluiten. Het doet hem leed deze woorden van den lieer v. Houwelingen te moeten vernemen. De lieer v. Houwelingen merkt op dat de Voorzitter zijn woorden zoo niet moet opnemen. Spr. is echter overtuigd, dat dc Voorz. zich dikwijls juist door zijn goedheid verder laat voeren dan wenschelijk is en daar GORINCHEM, 1 April Veemarkt. Aangeroerd: 307 runderen, 1 nuchtere kalveren, 296 biggen, 8 varkens en 46 landvarkens, 5 schapen en 5 lammeren. Prijzen per stukZware kalfkoeien' f 150—190. Melkkoeien f 420—150. Kalfvaarzen f 410160. Guiste vaarzen f 70110. Vaarkoeien f Guiste koeien f 80125. Pinken f6080. Stieren f 70100 Graskalveren f 20—35. Nuchtere Fokkalveren f 812. Idem voor export f 24. Drachtige varkens f 30— 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1222. Biggen f 1016 oude schapen^ met 1 en 2 lammeren f1520. Handel in rundvee matig, in varkens leyeDdig. GORINCHEM, 1 April Eierveiling. Aangevoerd 66.259 stuks. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 1.752.40 Jonge henneneieren fl.45 Eendeneieren f 1.501.85. Ganzeneieren f 5.50. Op de weekmarkt golden de eieren 1 s/4 A 21/4 ct. per stuk. Beste boter f 1.70; margarine f 1.10; beide per K.G. GORINCHEM, 1 April. Pluim veemarkt. Prijzen per stuk Oude kippen f 0.45 f0.70; jonge hanen 40—60; oude hanen 45 70 eenden konijnen 75— 4.25 per stuk. GORINCHEM, 1 April. Voor deCrisis- Rundvee-Centrale waren heden plm. 60 runderen overgenomen tegen de navol gende prijzen: 46 tot 23 ct. idem zware soorten 25 ct. Alles per k.g. ROTTERDAM, 1 April. Aanvoer 550 varkens. Prijzen per K.G. (levend gewicht) le kw. 2e kw. 3e kw. 38 37 36 ROTTERDAM, 2 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 209 paarden, 0 veulens, 1539 magere en 823 vette runderen, 133 vette kalveren, 63 graskalv., 1898 nuchtere kalveren, 123 schapen en lammeren, 23 bokken of geiten. Per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 54483238 Ossen 50463842 Stieren 48423638 Vette kalveren 80— 75— 50—55 Schapen 37 33 30 Lammeren 39 34 30 Per stuk Melkkoeien f410 A f210 Kalf koeien f416 a f216 Stieren f140 A f235 Pinken f Af Graskalveren f 40 A f 60 Vaarzen f 75 A £116 Werkpaarden f 85 A f 225 Slachtpaarden f 80 A f165 Veulens f af Hitten f 60 A f 90 Biggen f Af Nuchtere slachtkalv. f 3.50 A f4.50 id. fokkalv. f 6 a 1 12 Schapen f 8 A f 16 Lammeren f 7 A f 13 Biggen per week f Af Op 2 April in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.17 was 5 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.17 was 7 Engelen (Maas) 1.62 was 38 Crévecoeur (Dieze) 2.14 was Crévecoeur (Maas) 4.64 was 40 HEUSDEN. Gevonden: een rijwielplaatje Terug te bekomen, bij den Brigade commandant der Kon. Marechaussée alhier. Hedenavond om' 8 uur, hoopt d'e Prot. Kies vereen, alhier, in hotel „Con cordia" hare gebruikelijke jaarvergade ring te houden. Alle niet-katholi'ckc kiezers kunnen deze v'ergadering bijwonen. D;e tentoonstelling der Avond— teek-en school alhier, wordt gehouden op Zaterdag 6 April a.s. vail 5 tot uur. Naar wij vernemen zal de „Heus - densche Fanfare", onder leiding var- haar directeur, de heer Joh. van, Ber kei uit Ammerzoden, deelnemen aai het Nationaal concours te Wijk en AaL burg, op 2e Pinksterdag a.s. De vereeniging zal uitkomen in dc afdeeling Uitmuntendheid. Aan het postkantoor alhier ©e f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2