J. MONSTER Kloven Voor de Omzetbelasting de Registers voor to en CARTONS, bedrukt met Te Koop. Te Huur. Gesloten. Tabaksvergunning. Afd ZEILMAKERIJ. 's-GRAVENMOER. Bij de Geref. Kerk werd in de maand Maart gecollecteerd voor de diaconie f28.10; voor de kerk f33.90; Theol. Fac. f535; voor den Evang. arbeid in Belgie f 8.75. -De bloemist v. d. Dussen zou met zijn auto aan de vaartweg de bloem kweekerij achteruit oprijden, waarvoor hij eerst het hek der kweekerij moest openen. Terwijl de auto door den wind in be weging werd gebracht, kwam hij zoodoende in de vaart terecht, waarna hij met een kraanwagen moest worden opgehaald. verkiezing en wekte tot activiteit op. Na bespreking der te voeren actie werd over gegaan tot stemming volgens het punten- stelsel voor de samenstelling van de can- didatenlijst voor de komende raadsverkie zing. De uitslag was: 1. G. J. van Wil- ligenburg2. C. B. Timmermans3. W. M. Dalmaijer 4. G. L. Vos 5. J. W. Genuït Jr.6. C. J. van Heijst7. M. v. d. Hoven Czn.. Na afhandeling van nog enkele huis houdelijke zaken sloot de voorzitter de vergadering en eindigde ds. J. C. Hagen met dankgebed. Ter gelegenheid van de herden WIJK EN AALBURG. Aan het door de muziekvereeni- ging „Onderling Genoegen" uitgeschreven concours te houden op 2e Pinksterdag, zal door 18 vereenigingen worden deel genomen, waarvan verschillende ingeschre ven hebben in de hoogste afdeelingen. Verschillende ingezetenen hebben reeds fraaie prijzen toegezegd. Naar wij vernemen zal de openings rede ter gelegenheid van het concours, hetwelk op a.s. 2e Pinksterdag door de fanfare „Onderling Genoegen" alhier zal worden gehouden, uitgesproken worden door Mr. C. W. v. Ommeren, advocaat- 's HERTOGENBOSCH. Donderdagmiddag reed de tram der Holl. Buurtspoorwegen over f"1 d« ^de-oprichters en oud-bestuurs den Vlijmenschen overweg alhier, 'ec*en de heeren M. T. Dalmaijer te Rot king van haar 50 jarig bestaan is door procureur en oud-Kantonrechter, wonende de Chr. Zangvereen. „Excelsior" alhier te Heusden, die zich daarvoor op verzoek terwijl een vrachtauto met steenen geladen, van de zijde der nieuwe vee markt kwam gereden en met de lo comotief in botsing kwam. De ma chinist remde uit alle macht, waar door de zware machine uit de rails vloog een kwart slag maakte en met een hevigen slag omviel. De tweede wagen vloog tegen een boom. De au tobus van de Onderneming" was ge lijk met den tram. De chauffeur zag het onheil aankomen, remde even eens uit alle macht en reed direct achteruit. De machinist wist uit de locomotief te springen en zich op die manier het leven te redden. De conducteur die aan het sorteeren der bagage was, wist zich eveneens te redden. Het verkeer was geruimen tijd gestremd en moest over Deuteren geleid wor den. Het mag een wonder heeten, dat alles nog zoo goed is afgeloopen. LAND v. IIEUSDEN EN ALTENA. Namens de C.B.C. te 's-Gra- venhage wordt den bakkers volgens artikel 12 van het Saneeringscontract verboden bii den verkoop van bak kersartikelen cadeaux- of premie stelsel toe te passen. Uit bovenstaan de blijkt dus, dat het den bakkers verboden wordt aan de klanten Paaschbrood te geven. LAND VAN ALTENA. Hoewel de voorraad consump tie-aardappelen nu niet zoo bijzonder groot is, zakken de prijzen, vanwege de geringe vraag, nog dagelijks in. Voor Bevelanders betaalde men thans f 1.20, voor Bravo's f 1.50 per H.L. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen zal het Chr. Fanfarecorps „Crescendo." di recteur de WelEd. Heer S. Kuipers, 1 Mei a.s., haar eerste openlucht con cert geven. Door de A. R. Kiesvereeni ging „Vreest God eert den Koning" zijn in wijk A, tot candidaat gesteld voor den Gemeenteraad 1. C. A. Walraven, (aftredend). 2. J. de Jong. 3. joh. Ouwerkerk. 4. A. v. d. Stelt Azn., (aftr.). 5. M. Ouwerkerk. POEDEROIJEN. Voor de betrekking van on derwijzer aan de Openbare Lagere School alhier, hebben zich reeds 21 sollicitanten aangemeld. Vacature ont staan door het ontslag van den heer P. Straver. RAAMSDONKSVEER. - Zaterdagavond houdt de af- deeling van den Chr. Nat. Werk mansbond haar vergadering, o.m. ter verkiezing van bestuursleden. Dezer dagen keerden de ooie vaars weder terug uit het Zuiden, j zioowel op de schuur van den heer W. J. Lankbuizen, als op de paal bii de woning van den heer v. d. Meer kunnen we ze weder zien. SLEEUWIJK. L. v. A. alhier, had het onge luk zich zoodanig met een mes aan één zijner handen te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Mej. LI. Sterrenburg had het ongeluk met haar rijwiel tegen een auto op te botsen. Wonder boven wonder bracht zij het er zelf zon der ongelukken af. Haar rijwiel daar entegen werd gedeeltelijk vernield. Tot bestuurslid van de Anti Rev. Kiesvereeniging is in de vaca ture L. van Drunen, gékiozen de heer C. Beukenkamp. De eandidatenlijst voor de A. R. Partij voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen is als volgt samenge steld L. van 't Sant. H. N. van Arkel. C. van Wendel de Joode. J. A. P. van Strien. L. v. d. Koppel. J. v. d. Linden. H. Verschoor. G. v. d. Bend. Boseman. D. Ouwerkerk. terdarc, L. Varossieau te Waalwijk, Adr. van Thielen, Am. Haverhals en Jac. Rij ken te Sprang het eere-lidmaatschap der vereeniging aangeboden, zoo ook aan de ond-bestuursleden die zich tijdens hun lidmaatschap zeer verdienstelijk voor de vereeniging hebben gemaakt, nl. de heeren J. v. Beek, G. L. Vos Mzn., H. Maijers, G. Janson Fzn. en Jan Werther Jzn. A.s. Donderdagavond zal de afd. „Patrimonium" in vergadering bijeenko men. De agenda vermeld verslag jubile umvergadering van de Gew. Org. gehou den te Rotterdam bespreking agenda jaarvergadering Gew. Org. op 20 April e.k. OnderwerpDe Chr. vakbeweging en Coöperatie, door J. Schiedon. Onder leiding van den heer J. W. Genuït Jr. kwam Woensdagavond de studie club van den Chr. Besturen bond „Sprang- Capelle" in goed bezochte vergadering bijeen. De heer J. Schiedon sprak over „Chr. Vakbeweging en Coöperatie". Door spr. werden de volgende punten nader toegelicht: 4. Opkomst en doelstelling. 2. Ontwikkeling der coöperatie. 3. Ver schillende vormen van coöperatie. 4. Be zwaren tegen de coöperatie. 5. De rich tingen in de coöperatie. 6. De Chr. vak beweging en de Coöperatie. Op dit onderwerp volgde een levendige bespreking. Aan het slot sprak de voor zitter een woord van dank en eindigde spr. met dankgebed. WAALWIJK. Woensdagmorgen had alhier, een autobo tsing plaats, die bii zonder goed is afgeloopen. Ter hoogte van den Baardwijkschen Overlaat kwam van de richting Drunen een auto vrachtwagen geladen met steenen. Juist toen de wagen van de stoep wilde afrijden, kwam uit de richting Baardwijk een personenauto van den heer R. uit Waspik aanrijden. Door het willen passeeren van een groen- tenwagen, reed de vrachtwagen te veel naar links, waardoor de perso nenauto werd gegrepen, en de voor wielen finaal ingedrukt. Hierin wa ren gezeten 'behalve de lieer R., nog een vijftal marktbezoekers voor Den Bosch. Een van deze heeren sloeg door den schok met zijn hoofd door de voorruit, waarbii hit verwondin gen van niét ernstigen aard opliep in het gezicht, 'de vijf andere personen kwamen met den schrik vrij. Ook' de vrachtwagen liep hierbij averij op en kon zijn weg niet vervolgen. De per sonenauto werdlater door een takel wagen uit Waspik opgehaald. Van het gebeurde werd proces-verbaal opgemaakt. WASPIK. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 9. 10. K. SPRANG. Onder leiding van haren voorzitter de heer G. J. van "Willigenburg, kwam de A.-R. kiesvereeniging alhier jl. Maan dagavond in goed bezochte ledenvergade ring byeen. In zijn openingswoord Stond spr. breedvoerig stil by de as. Staten- Zondagmiddag had in deze ge meente een autoongeval1 plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. .De heer V. kwam met zijn luxe wagen in groote vaart uit de richting Raams- donk gereden, toen bij het uitwijken voor een andere auto plotseling de macht over het stuur scheen te heb ben verloren en tegen een schutting nabij de woning van den heer L. aan botste, vervolgens den provincialen weg opreed en eerst op ongeveer 150 M. tot stilstand kwam. Gelukkig bevond zich niemand op de plaats waar het ongeval gebeurde. De chauffeur be kwam eenige ontvellingen aan het ge laat. De auto* werd geheel vernield. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Bij de familie Langerwerf is be richt ontvangen, dat haar broer, de Zeereerwaarde Pater A. Langerwerf, missionaris te Nieuw-Zeeland, vrij plot seling is overleden. Pater Langerwerf is ruim 30 jaren in de missie werk zaam geweest. Bij zijn verlof, voor 12 jaren, hetwelk hiji in deze gemeente doorbracht, heeft hij zich door zijn eenvoudigheid' en vriendelijkheid alom bemind weten te maken. A.s. Donder dag om 10 uur zal in de parochiekerk een solemneele lijkdienst voor den overledene worden opgedragen. Hij ruste in vrede. Alhier is opgericht een vereeniging van huiseigenaren. In het voorloopig be stuur hebben zitting genomen de heeren D. C. van der Ryken, C. P. Gysman en Th. A. de Graauw. De bedoeling van het bestuur is om door een zeer lage contri butie alle huiseigenaren lid van deze ver eeniging te doen worden. van het bestuur bereidwillig disponibel heeft gesteld. Bij de alhier gehouden keuring van trekhonden werden 21 honden ge keurd, waarvan er 20 werden goedge keurd en 1 tijdelijk. In een algemeene ledenvergadering der Boerenleenbank L. B. gehouden 10 April j.l. werd als bestuurslid gekozen de heer C. de Kok en in diens plaats als lid van den raad van toezicht de heer A. Michaël. Als lid van den raad van toezicht werd tevens herkozen de heer P. Bouman. Tot notabelen der Ned. Duitsch Herv. kerk te Wijk zijn herkozen de heeren C. W. Yerzijl, Alb. Kuipers en P. J. van Bergeijk, allen aftredend. Naar wij vernemen zullen in den loop van een dag of acht de werkzaam heden in den „Polder van Wijk" worden stopgezet. Zulks staat in verband met het vergevorderde seizoen, daar men steeds op moeilijkheden stuit in verband met het bezaaien enz. van landerijen. Ook de watervoorziening voor het vee maakt stop zetting noodzakelijk. Donderdagavond werd alhier in het gymnastieklokaal de aangekondigde vergadering der S.D.A.P. gehouden. Tegen half acht vulde de zaal zich met belang stellenden, er waren ongeveer 80 personen aanwezig, waaronder een 10-tal uit Woudrichem. Te ongeveer 10 over half acht opende de heer Kuipers uit Woudrichem de vergadering en heette de aanwezigen namens het N. V. V. welkom. Hij dankte hen voor de opkomst, al hoewel hij er gaarne meer gezien had. Vervolgens gaf hij het woord aan den heer C. J. van Lienden, lid der Prov. Staten. Spreker hield een vlakke en zeer duidelijke rede. Hierin besprak hij vooral het regeerings- beleid en het optreden der N. S. B. Hij sprak zich sterk uit tegen het liberalisme. Hij bepleitte betere zorg voor de werk- loozen en werkverruiming, met name het 60 millioen-plan. Verder besprak hy de wegenbelasting op rijwielen en paarden in N.-Br. De S.D.A.P. zou volgens spr. willen zien, dat deze belasting werd op gebracht door de geheele bevolking van Noordbrabant, door heffiog op de inkomsten en grondbelasting. Verder gaf hij een overzicht van de verrichtingen der S.D.A.P. in de Prov, Staten over de afgeloopen jaren. Een en ander werd duidelijk uit eengezet. Daarna wekte hij de aanwe zigen op bij de a.s. verkiezingen te stemmen op lijst; 5. Hiermee besloot hij zijn be toog, hetwelk met een applaus werd beloond. Hierna zeide de heer Kuipers, dat er thans gelegenheid was mondeling vragen te stellen of in debat te treden. Hiervan werd door een tweetal personen gebruik gemaakt. Hier over ontstond nogal eenig debat. Nadat over de laatste vraag was gesproken, wilde vrager nog een vraag stellen naar aanleiding van het voorafgaande. Hiervoor werd echter geen gelegenheid gegeven, daar men anders, volgens de heer Kuiperë in het oneindige zou geraken. De vergadering werd daarna door hem om ongeveer kwart over tien gesloten. Wij vernemen, dat door B. en W. dezer gemeente de gelegenheid is open gesteld tot verkrijging van pekelharing. Hiervoor komen in aanmerking, zij die steun trekken, in een werkverschaffing zijn geplaatst of ondersteuning genieten van een of ander armbestuur of instelling van weldadigheid. Voor elk gezin worden wekelijks 8 haringen beschikbaar gesteld tegen den prijs van f0.10 per 8 stuks. Zy die hiervoor in aanmerking wenschen te komen kunnen zich opgeven ter ge meente-secretarie. Alleen bij genoegzame deelname zal tot distributie worden overgegaan. Naar wii vernemen zal de kort geleden opgerichte Vereen, voor Ge meentebelangen, ook uitkomen met een lijst voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing alhier. Men deelde ons verder mede, dat de lijst der candi- daten waarschijnlijk pas opgesteld wordt na de verkiezing der Prov. Staten. Een kind van den heer v. D. op polder Bloemplaat (Biesbosch) kreeg dermate een klap van een schuurdeur tegen het hoofd, dat ge neeskundige behandeling moest wor den ingeroepen. De arbeider J. B. had het onge luk met behandeling eener machine zijn pols stuk te slaan, wat, begrij pelijk hem zeer veel pijn veroor zaakte. Naar wij vernemen is door de vereeniging Hupbetoon alhier, aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk een bedrag van f 200 geschonken. De gehouden bidstond-collecte in de Geref. Gemeente, heeft f61,37 opgebracht. Wii vernemen, dat het aantal werkloozen in onze Gemeente lang zaam begint af te nemen, hoewel kortgeleden nog ongeveer f 1200 per week werd uitgekeerd. In de nabije toekomst zullen wel licht 50 a 60 rijswerkers uit onze Ge meente werk vinden aan den Water weg (Hoek van Holland), terwijl on geveer een 15-tal zijn vertrokken naar Kamperduin en ook voor den heer Th. Westerhout alhier, een aantal zul len vertrekken. Jammer is echter, dat op de Woensdag j.l. gehouden aanbesteding voor 'het waterwerk van den Noorde lijken kant der Moerdijk'sche brug, de uitslag zoodanig was, dat alles vermoedelijk geheel ten gunste komt van Sliedrecht. De heer J. v. Herp, Voorzitter van Patrimonium, afdeeling Werken dam en De Werken, opende de eer ste jaarvergadering dezer vereeni ging, welke goed was bezocht. Na behandeling van enkele punten, kwam voorstel bestuur, inzake be- Veilingberichteii VEILING DRUNEN. 9 April. Bellefleuren 1124Culemans 1417 Klumpkes 13—18; Brederc.de 9—12; St. Renie 7-10; Witlof 8-12; id. II 2—6; Wortelen 1V2— l8/^ Juia 235 Spinazie 15—19; ia. II 11—13; Kroten 221/2 Sjalotte 58 Alles per K.G. Bloemkool 520 Roode kool 1030 Savoie kool 1—5 Gele kool 1 4Seldery 2-5%; Sla 1V2—37U Violen l-l8/4, alles per stuk. Keelen 11/s3; Radijs 1 !/22 Prij 647 Rabarber 22, alles per bos. Veiling 11 April. Bellefleuren 1622 ct., Klumpkes 14 18 ct., Geelzuur 1216 ct., Wijn- zuur 1017 ct., Culemans 915 ct., Brederode 912 ct., St. Remie 710 cf., Witlof 11—18 ct., Idem II 5—11 ct., Spinazie 16—21 y2 ct., Wortelen ly2 2y2 ct., Juin 46 ct., Sjalottten 68 ct., Kroten 12 ct., alles per kg. Roodekool 1530 ct., Witte kool 23 ct., Savoie kool 24 ct., Bloemkool 424 ct., Boerenkool 12 ct., Selderij 25 ct., Sla 34y2 ct., Sla II 'y22 ct., Andijvie 23 ct., alles per stuk. Radijs 12i/2 ct., Keelen U/23 ct.. Rabarber 13 ct., Preij 2—14 ct. p. bos. stuursverkiezing. Besloten werd dit jaar nog geen verkiezing te houden, daar het bestuur zich zoo goed heeft ingewerkt. Na eerste pauze volgde het onder werp „Zondagsrust en Zondagshei liging" van het lid B. Ippël, waar op een vijftal vragen volgde. Na tweede pauze door het lid J. van Ooord J.J.zn. „Het Jodenvraag stuk." Ook op dit mooie onderwerp volgde een aangename bespreking. Ten slotte werd na het gemeen schappelijk zingen van ,,'k Wil U o God, mijn dank betalen," dit goed geslaagde jaarfeest door D. Koman, met dankgebed gesloten. De Chr. Zangvereeniging „Halle lujah" verleende dezen avond haar medewerking. WOUDRICHEM. De echtelieden H. va.n Stok- kumA. Baks, hopen pp 16 ..April a.s., hunne 25-jarig'e echt vereeniging tq herdenken. Wegens heersebende griep, voornamelijk onder de kinderen, is de Openbare School, deze week Voor meer dan de helft ontvolkt. D(e ziek te blijkt echter niet kwaadaardig. -In het bestuur der Vereeni ging tot Bestrijding der Tuberculose, afdeeling Woudrichem E- O., heeft zitting genomen, de heer W. Kramer te Atidel. WERKENDAM. Mej. Wed. v. Dijk kwam zoo danig van een trap» te vallen, dat zii een diepe wonde opliep in haar arm, welke door den dokter moest worden gehecht. Vrijdag 12 April, nam. 7,30 ■uur ledenvergadering der A. R. Kies vereeniging alhier. Het agenda ver meld o.m. Bespreking concept Ge meente Program en Candidaatstclling Gemeenteraad voor Werkendam en de Werken. Naar wii vernemen zal ook de Chr. llist. Kiesverpen. dezen avond ©en ledenvergadering houden in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. Benoemd als waarnemend ont vanger ten kantore der Registratie en domeinen alhier, de heer Suur- meijer van Haarlem. WIELERBAAN 's-HERTOGENBOSCH. Zaterdag de 27ste April, zal de Wielerbaan te 's-Hertogenbosch ,(250 Meter beton) met haar openings pro gramma wederom hare poorten ope nen! Zooalsi reeds bekend, berust de leiding en organisatie der baan bii den heer Fr. Grolms, ons bekend als technische Directeur der Amster- damsche Zesdaagsche, die vroeger ook andere 'binnen- en b'uitenlandsche banen geëxploiteerd heeft. Het openingsprogramma kan van de beste en eerste kwaliteit genoemd worden, en 'kan zich met elk program ma der grootere plaatsen meten. Aan de start verschijnen de Hollanders o.a. Pijnenburg, Wals Braspenninx Ge broeders Vroomen van Houtvan SchijndelFr. Slaats evenals de jon gere garde o.a. Vluggen van Uden Helmonds van der Heijden. Het buitenland wordt vertegenwoor digd door het eerste klas Duitsche Zesdaagsche koppel: Funda—Pützfeld, terwijl met een eerste klas Belgisch koppel nog onderhandeld wordt. Over den inhoud van dit programma komen wij later terug, wij vernemen nu reeds, dat het zeer interessant moet zijn. Ook de amateurs komen aan de start, zoodat ons zeker eene interessante wed- stSjd-dag te wachten staat, bij de her opening van de Wielerbaan te 's Her- tógenbosch. PREMIEKEURINGEN. De Prov. Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in N.-Brabant heeft be sloten dat de keuringen voor tuigpaard F 780 worden geboudeu te Haps Dinsdag 2 Juli, 19 uur te Meeuwen Woensdag 3 Juli 10 uur; Zevenbergen Donderdag 4 Juli 10 uur. Aangifte voor deze keuringen moet geschieden vóór 12 Juni. Voor het tuigpaard te Haps, Dinsdag 2 ,'Juli 1 uurte Meeuwen Woensdag 3 Juli 1 uurte Zevenbergen Donderdag 4 Juli 1 uur. Aangiften voor deze keuringen moet plaats vinden vóór 42 Juni. Wij houden steeds voorhanden, opschriften enz. enz. Fa. L. J. VEERMAN Heusden. DEKKLEEDEN. REPARATIE AUTO-KAPPEN. NIEUWE AUTO-KAPPEN. ZEILTJES OP ROEIBOOTEN. AFDEKZEILEN VOOR JACHTEN, enz. enz. enz, MONSTER. Telef. 151. GORINCHEM. barsten van de huid, steen puisten, bloedvinnen, winter handen en -voeten, neemt men hiervoor de Oprechte Winsumer Zalf, welke I deze met succes bestrydt. Prys per bus f 0.75 en f 1.35 9 bij Apoth. en Drogisten. 9 Gen. Agent J. C. DE VRIES, Winsum (Gr.) hebben wy steeds voorradig BOEKHANDEL Firma L. *J. VEERMAN HEUSDEN. Levering v ap DRUKWERKEN*! spoedig, nel en billtyk, door de FIRMA U J. VEERMAN HEUSDEN. 8.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10