Ho. 5528 Vrijdag 12 April Vrouwenhanden PUEOL ATHMER-MARTENS GORINCHEM. De Grootmoeder. Uitknippen, M. „KARABIN" AN TI- W ROET AP PAK ATEN. TWEEDE BLAD Staat ter dekking: IJZERHANDEL WILLEM DE BRUIN. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. EEUILLETON. Gediplomeerd Opticien. Plaatselijk Nieuws. E. de 0. van Buuren Het Wonder voor den Varkenshouder BEHOORENDE BIJ HET Misplaatst vertrouwen. Bevraagde belast zich met het bijhouden van boeken, in het bij zonder van veehouders en siert zich ten onrechte met den titel van ac countant!" zoo luidde de aanvang en „Met het aanknoopen van relaties wordt de meeste voorzichtigheid aan bevolen" zoo luidde het einde van een zeer uitvoerige informatie wel ke middels een betrouwbaar infor matie-kantoor hier ten lande mij werd verstrekt omtrent een persoon, die het genoegen had in de diver se bladen hier ten lande in de re- dactioneele kolommen te prijken met een opschrift als „Verduistering van Ton" of zooiets dergelijks. Het was in ingewijde kringen al eenigen tijd bekend, dat dit debacle wel zou komen, doch wie zijn hier van uiteindelijk de dupe Zij, die meenden een goed vertrou wen te mogen stellen, in een per soon, die parasiteerende op de naam „accountant" en middels boekhoud- werk zich indringende bij die lieden, het vertrouwen vermoedelijk achter Wat een beeldige collectie mantels en japonnen i heb ik gezienOóóó, het was werkelijk een Just voor de ogen, ik ben even stil van verruk king geweest... en zo buitengewoon goedkoop. Het één was al mooier dan het ander. Leuke stofjes, gracieuse modellen en zo'n keurige pasvorm. Men kan zich toch voor weinig geld chique en solide kleden. Maar natuurlijk alleen 't beste adres kan dat alles verschaffen en dat is: 154. Neen, neen, antwoordde zij Worstelende. Nogmaals' op uw knieën! riep mijnheer Lionnet heftig. Neen, ik wil niet! Zij worstelde. O! die ellendeling! zeilde hij tusschen de tanden. Tegelijkertijd drukte hij haar omlaag en schudde haar heftig heen en weer. Zij worstelde een oogenblik, en viel eindelijk cjp haar knieën neer. Nu ligt gij' op uw knieën; vraag hu vergiffenis! riep mijnheer Lion net. Neen, antwoordde zij nog grijnzende. Én zij wilde weer opstaan. Maar dadelijk drukten de handen van. mijn heer Lionnet weer op haar schouders én beletten haar zich te bewegen. .Toen streed zij1 als een razende en en rolde als een levenlooze massa op het tapijt, gilde en wrong zich heen en weer. Zij speelde prachtig oome die, zonder te weten, welke uitwer king haar handelwijze teweegbracht. VIL ROUW OVERAL. Het com cd ie spel van mevrouw^ Li onnet had niet de verlangde uitwer king, en hare zenuwtrekkingen, hare zuchten, hare slangachtige bewegingen hielpen haar niet. Zonder zich in het minst aan haar te storen, haalde mijnheer Lionnet zijn schouders op en trok haastig aan het schelkoord. De kamenier kwam dadelijk aanloo- pen. Toen zij haar meesteres zag, slaak te zij een kreet van schrik en wilde haar helpen. Maar mijnheer Lionnet hield haar terug en zeide: Laat mevrouw maar liggen, zij heeft uw hulp niet noodig; gij be hoeft u niet ongerust te maken, het is maar een kleine ongesteldheid, waar van ik haar dadelijk zal genezen; ga maar dadelijk een emmer water halen. Mevrouw Lionnet hoorde dit en daar zij bang was voor die overstrooming, richtte zij' zich langzaam op en riep: Neen, neen, dat is niet noodig; het ergste is voorbij1, ik gevoel mij nu al beter. De kamenier ging heen. Mijnheer Lionnet hielp, zijn vrouw, niet oimi weer op te staan, maar om weer neer te knielen. Zij. zag hem hevig verschrikt aan; nooit had zij haar man, die altijd' zoo zachtzinnig was geweest, zóó gezien Vraag vergiffenis! beval hij. Ja, ik vraag vergiffenis; genade, genade! Zeg, dat gij berouw hebt van uwe slechte gedachten, uwe afschuwelijke woorden. Ik heb berouw, ik heb berouw! Goed, meer verlang ik voor het oogenblik niet; sta nu maar ,op. af beschouwd wel niet voor de volle 100 pCt. waardig blijkt te zijn ge weest. Persoonlijk jarenlang het genoe gen hebbende met piattelandstoe- standen zeer goed bekend te zijn, persoonlijk mii steeds te woord als spreker voor diverse organisatiën en te schrift als schrijver van landbouw- economische zaken, met nauwe sa menwerking met de boekhoudkan- toren der Boerenorganisatiën alsme de te goeder naam en faam bekend staande particuliere administratie kantoren, ernstig gewaarschuwd heb bende voor o.i. ontoelaatbare praktij ken, mede gesteund door het moreele effect van de organisatie, waarin ik als vakman ben opgenomen, moet ik bii dezen eerlijk verklaren, dat weliswaar in sommige streken de 1 aandacht op juiste wijze gevestigd is op' het zeer moeilijke zijn ver trouwen te schenken aan personen, die zich bijv. niet ontzien niet aller lei verhalen als„Ik ben zioo goed bevriend met die en die Inspecteur der Belastingen" welke verhalen op onzin berusten, omdat het behande len van belastingen geen vriendjes- kwestie mag en kan zijn, de men schen thuis om te praten alleen bii hen hun steun te zoeken. Hoevelen zuchten nog niet onder een contract, clat in tegenstelling van alle begrippen van vertrouwen afgesloten wordt, om dat vertrou wen te steunen, doch waarbii de slachtoffers één cling over het hoofd zagen, n.l. dat de vertrouwensman hem (hen) schijnbaar niet vertrouw de voor het salaris, dat bii zich eigen- naardig wijze ruim gemeten zich toe denkt. Langs de deuren venten met ver- trouwehswerk, hoe is dat toch mo gelijk? Komen h.h. notarissen, advocaten, doctoren e.cl. soms ook de boer afloopen??? Is het soms mogelijk zijn eigen werk te laten beoordeelen langs de weg van het zich op een photo-be- vinden van een ouder of broer te midden van eenige hoogere lands- autoriteiten? Hemelschreiende on zin is het werktuig van dergelijke zich zelve aanbevelende lieden, die zooals schrijver afgeloopen week we der moest constateeren wel drukte maken, omdat zij het contractueele geld in deze tijden niet meer kunnen Bij inlevering van deze advertentie ontvangt men t|m. Paasch-Maandag tegen den prijs van het MONTUUR dat men koopt, de GLAZEN GRATIS! V M. bekomen direct, die van de hoogen toren blazen met allerlei onzin- drei gementen, doch die dank zii een drachtig „samenwerken van bevoeg de personen, zich alleen kunnen ver weren met scheldpartijen (het tee- ken van onmachten het trachten aan werk te komen met oncontro leerbare praatjes, die o.m. een ander- mans zaken bloot leggen bij derden, doch het woorcl „vertrouwen" op zich zelve hoonend, afwijzend laten vallen. Wie kan nu vertrouwen schenken aan hem (hen) die een ander zijn geheime zaken als belastingaansla gen, e.d. bloot leggen. Hypnothysee- rende werken laten zij de menschen teekenen en menigeen heeft eerlijk moeten verklaren, dat direct na het teekenen voor een „vertrouwens werk." Het in aanhef vermelde geval strekke ten zooveelste maal tot lee ring, het is jammer genoeg, doch hets preekwoord „Met Schade en Schande wordt men Wijs" blijft nog onverzwakt hier en daar voortbe staan. Men heeft al kapitaals verlies genoeg, dus late na gelden ter be schikking te stellen van personen, waarvan men geeneens weet, of zii wel waardig zijn vertrouwen te ge nieten. Met dank voor de verleende plaats ruimte, H. M. VERHULST, Accountant, Lid Ned. Unie v. Acc. Leiden-Zaltbommel. ANDEL. De bazar van het ziekenfonds „Helpt Elkander" alhier, mag uit nemend geslaagd heeten. Er was veel1 bezoek en er heerschte een aangena me opgewekte stemming. De zaken gingen vlot van de hand en Andels burgerij heeft getoond sympathie voor dit fonds te bezitten. AALST. Maandagavond 8 April i .1., had in café „De Pauw" alhier een vergadering plaats om tot oprichting te geraken van een onderlinge var kensverzekering. Namens het voorloopig bestuur opende de heer G. A. Opstelten de vergadering, en gaf een overzicht van de totstandkoming van de vergade ring, waarna hij het woord gaf aan den EdelAchtb. Heer F. van Hoog straten, president der Onderl. Var kensverzekering te Zuilichem. De heer Van Hoogstraten wees ei", allereerst op, dat men zich niet blind moet staren op het batig saldo van vereenigingen die reeds 10 jaar of langer hebben bestaan, waarmede bijl natuurlijk niet wil zeggen, dat wat el ders mogelijk is, in Aalst onmogelijk zou zijn. De vereeniging is bestemd voor menschen, die 1 of 2 varkens hebben. Wie veel varkens heeft, moet er geen lid van worden, eenerzijdsl kan hij eventueele schade zelf onder- M. C. HENGST. Goudvos, 1. 8. w. v., gefokt uit bet allerbeste Fransche bloed, type landbouwtuigpaard, met massa en uithoudingsvermogen, de hengst voor het fokken van makke warm- bloedpaarden. Bevruchting 4934 95°/0. Dekgeid f 12 MEEUWEN. PROFITEER van onze ENORM VERLAAGDE PRIJZEN. Mantels verven vanaf f 2,50 tot f 4,00, naar grootte. H. Costuum stoomen en persen f 2,50. Mantel of Japon stoomen en persen f 2,50. »DE STRALENDE Z0N« TILBURG. Depót te Heusden GEZ. BOEREN, Wijkschestr. 7. De Varkens groeien als kool, want ze zijn rustig. Zweren of uitscheuren der ring bestaat niet meer. Eenmaal in hun leven ringen is voldoende. Beton in de hokken is overbodig. Stuurt Uwe Varkens gerust de weide maar in, ze kunnen niets meer vernielen. Te GORINCHEM alleen verkrijgbaar in den Tel. Int 840. Bevende stond zij op. Die vreeselijke zenuwtoestel heeft u erg geschokt, zeide haar man spottend gij kunt u nauwelijks op de been houden; ga maar zitten. Zij gehoorzaamde en viel op een stoel neer; haar wil was gebroken. 'Gij hebt vergiffenis gevraagd, ge hebt om1 genade gesmeekt, hernam mijnheer Lionnet en gij hebt berouw bekend; maar is uw berouw gemeend Dat geloof ik niet. Want gij zijt er toe gedwongen geweest. Maar toch ver geef ik u; dat God u ook vergeve! Maar Geneviève is niet meer hier om u al het kwaad te vergeven, dat gij haar hebt aangedaan; en toch hebt ge juist haar vergiffenis noodig, om weer gerust te kunnen zijn: want die vergiffenis zal uw eenige uitkomst zijn, daar ik mij heb voorgenomen, u een kastijding op te leggen, die niet eerder geëindigd zal zijn, voordat gij op uwe knieën het arme kind par don gevraagd) zult hebben, en zij u ta, zeggen: „Ik vergeef u!" Zij boog het hoofd, gevoelende, dat zij niet tegen de woede van haar man op kon. Na een poosje hernam hij: Geneviève is niet meer hier! Waar is zij heen, het arme kind? Gij bondet haar niet meer voor u zien, en wi'ldet haar wegjagenMaar in uw haat hebt gij niet begrepen, dat vrede en geluk met haar het huis zijn ontvlo den. Natuurlijk waart gij overgeluk kig bij de gedachte, dat Geneviève des nachts ,in de straten van Parijs zou zwerven, dat men haar verstijfd van kou, en stervende van honger op de straatsteenen zou vinden, of dat zij misschien als zwerveling zou opge pakt en in de gevangenis geworpen worden. Misschien dacht gij er ook wel aan, dat zij; haar ellendig leven moede, zichzelf van het leven zou be- rooven. O; welk een vreeselijke ver antwoordelijkheid' hebt gij op u ge nomen! Zijn stem' beefde van woede. Mevrouw Lionnet zuchtte. Was dit het begin van het berouw? En nu, hernam mijnheer Li- onnet kalm maar streng, moet ik u I over de straf spreken, die ik u zal cpleggen en die gij hebt verdiend. O! >bid voor uw slachtoffer, me vrouw; bid God', dat het arme kind geen ongeluk overkome, dat Hij haar in het leven behoudle, want anders zal uw straf oneindig zijn Luister nu goed, mevrouw; 'inden ik slechts aan mijn woede en ver ontwaardiging gehoor gaf, zou ik u zeggen, wat gijzelf aan Geneviève hebt gezegd; ik kan u niet meer voor mij zien; ga uit mijn oogen; ga waarheen gij wilt, maar ver weg; ik zal u een jaargeld1 toekennen. En ik zou er bij kunnen voegen: ga mijn huis uit, waar gij altijd) het geluk in den weg hebt gestaan, 'ga heen en voldoe aan uw slechte hartstochten!... Tusschen ons J bestaat geen enkele band meer; gij zijt voor mij een vreemde geworden; ik verstoot u, daar gij mij doodelijk hebt gewond! Ja, dat zou ik kunnen doen en er ook het recht toe hebben.Maar toch zeg ik dat niet, daar gij hoe schuldig o,ok, de moeder van mijn zoon zijt; omdat ik de eer van mijn naarni op prijs stel en geen openbaar familie schandaal wil hebben. Neen, ik jaag u niet weg, zopa-Is gij' het Geneviève gedaan hebt; maar voortaan zullen wijl slechts in zooverre met elkaar omgaan, als de beleefdheid het vereischt. Voor de wereld' blijft gij altijd mevrouw Li onnet, voor de wereld blijft gij al tijd mevrouw Lionnet, voor de wereld! slechts, ik kan, u niet meer als mijn vrouw beschouwen, daar ik noch: ach ting, noch liefde voor u heb. De ongelukkige durfde niet antwoor den; zij was geheel vernietigd'. Van heden af, ging de pn- verbiddelijke echtgenoot voort zat ik de leiding van mijn zoon op mij ne men; gij behoeft u niet meer met hem te bemoeien. Hetzelfde zal ik met on ze huishouding doen. Mevrouw Lionnet hief het hoofd op en zeilde: Gij wilt mij' dus alles ontnemen', mijnheer? Ja, mevrouw, antwoordde hij droogjes) zoo ha,ndielt men met per son e"n, die bewaakt moeten wordlen. Maar ik heb u nog niet mijn' geheelie plan meegedeeld. In hét vervolg hebt gij aan niemand, behalve aan uw kamenier, meer be velen uit te deelen; zijl zullen mij' ajM leen gehoorzamen; de koetsier mag voor u niet inspannen, zonder mijn toe stemming. Is dat alles, mijnheer? t i (Woedt vervolgd,) Nieuwsblad blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid |gaaf, zacht en blank door (Door de Nederl. Wet beschermd onder No. 66842) Wroeten en verbijten is absoluut uitgesloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 5