ter\ volle tevreden ten volle tevrede n ten volle tevreden Naar ds Haarlemmermeer. Firma Charles schre^ heusden. i 12,50 19,- i 24,^0 i 29 Binnenland. Staat ter dekking Stal Timmermans, w a a l w ij k. Wijkschestraat W 122 telefoonnummer 49- over3 de mooie en ppima kwaliteiten, oven de voorkomende, correcte bediening, over den lagen pn'j5 HOUBARAN, DEKGELD f 30.—. met extra versterking, 2 f4.75 die trouwen. Speciaal adres voor ne bering complete matrass bedden tt^-piider Zonen- van COLBERT COSTUMES In de 4 Series Pracht sorteeringen vangen, anderzijds is dit voor de ver- eemevn^ een te gyoot risico. Vast ge-11 \\ev\Vew meet NNorherv aacn. he men- Vmg, daar Yaervarv zeer goede resuV 'taten zijn verkregen. Spreker raadt aan de wekelijksche contributie te stellen op f0.10 per varken, omdat men anders geen kasgeld kan krijgen. iVoor wie zich binnen 6 maanden als lid aanmeldt, dient een lager entree geld te worden geheven, als voor hen die na dien tijcl lid worden, daar zij dan de eerste risico's niet hebben medegedragen. Een uitzondering kan worden gemaakt voor personen die gaan trouwen. Bii het vragen stellen werden in lichtingen gevraagd omtrent de con tributie wanneer men geen varken heeft, ophouden lidmaatschap, bre ken van poot en bii varkens en de tinenting. De heer Van Hoogstraten ant woordde, dat een termijn dient te worden gesteld wanneer men ophoudt lid te zijn, b.v. 2 jaar nadat men een varken heeft gehad. Als men geen varken heeft, is geen contributie verschuldigd. Bii het breken van poo tten bii varkens wordt schadevergoe ding uitgekeerd, in onderling over leg tusschen bestuur en betrokkene te regelen. Van de inenting bii gezon de varkens tegen vlekziekte kan niet worden afgeweken. De heer Opstelten dankte den EdelAchtb. 'Heer Van Hoogstraten voor zijn uiteenzetting en hoopte, dat men nog eens om raad zou kunnen aankloppen, indien zulks noodig mocht zijn. Daarna was gelegenheid zich op te geven als lid. Van deze gelegen heid maakten niet minder dan 21 per sonen gebruik. Binnenkort zal een ledenvergadering worden bijeenge roepen om het reglement vast te stel len, en een definitief bestuur te kie zen. De A. R. Kiesvereeniging a,Neerland en Oranje" houdt a.s. Vrij dagavond half acht in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Brug getje een algemeene ledenvergade ring, waarop de heer R. van Dalen een lezing zal houden over het on derwerp „Is teeltbeperking te ver dedigen?" Voor deze lezing is de toegang voor een ieder vrij. Voorts zal nog aan de orde komen de can- didaatstelling voor de komende ge meenteraadsverkiezing. In verband met den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana zal op Dinsdag 30 April door de .Chr. Oranjevereeniging „Plet Drie voudig Snoer" een herdenkingssa menkomst worden gehouden in de Geref. Kerk aan het Bruggetje. Als sprekers hopen op te treden de hee- ren A. Smit, burgemeester der ge meente Sprang-Capelle en Ds. Bou- sema, predikant der Ned. Herv. ge meente te Sprang. De heer P. Lankhaar, gezag voerder-pontwachter aan het Rijks- veer alhier, is met ingang van heden overgeplaatst naar Tilburg. Op de heden gehouden premie- keuring van springstieren te 's-Herto- genbosch, wist de vereenigingsstier „Hendrik" 4016 S. de eerste premie in zijn klasse te bemachtigen. Hij be haalde het grootste aantal punten van alle aangevoerde dieren, n.l. 37. Door de commissie werd hij, gezien zijn prachtig exterieur, aangewezen om deel te nemen aan de in September a.s., te houden Nationale Veetentoonstel ling te Utrecht. Wel een bewijs, dat de vereeniging met dezen, stier een prima vertegenwoordiger heeft van het M.R.Y. veeslag. Bij den landbouwer J. v. d. Pol, kwam dezer dagen een zijner koeien zoodanig te vallen, dat tot noodslach- ting moest worden overgegaan. Voor den betrokken eigenaar een schade post. Het kinderkoor „Het Sijsje" is voornemens om Tweede Raaschdag een uitvoering te geven. Zaterdagavond j.l., gaf de mu- ziekvereeniging „Wilhelmina" voor een geheel bezette zaal haar aange kondigde uitvoering. Nadat door den Voorzitter een kort openingswoord ge sproken was, waarbij aan de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe geroepen werd, verklaarde deze de uit voering geopend, en gaf de verdere leiding voor dezen avond over aan den heer Jiskoot, directeur van de vereeniging. Direct werd hierna een begin ge maakt met de afwerking van het pro gramma. De pittige marsch „Ani Marsch" van A. M. van Leest, bracht er al direct de stemming bij het pu bliek in. Hierna volgde de Grande Marsch Heroiyue No. 4, waarmede men op het nationaal concours te Zuilen, hoopt uit te komen als eigengekozen nummer. Het was te hooren, dat voor dit nummer flink gestudeerd is, De ertolking liet dan ook niet na indruk e maken. Nadat nog een mooie con- ce.riwa.Ys ten gehoor e gebracht was, werd aangevangen vnct de opvoering van het blijspel „Een uur wonder dok ter o/' van kwaad tot erger." We kun nen hierbij kort zijn. Het werkelijk verdienstelijke spel en de telkens ko mische verwikkelingen deden liet pu bliek schateren van lachen, waaraan geen einde scheen te komen. Nadat het scherm weer omhoog was gegaan, zagen we op het tooneel een tafel staan vol met mooie prijzen ge schonken door de ingezetenen dezer ge meente. Het hartelijke woord van dank door den Voorzitter gesproken, waar bij gememoreerd werd, dat de ingeze tenen nog altijd de vereeniging steu nen, was dan ook wel op zijn plaats. In de pauze die nu aangebroken was stelde zich eenige dames beschikbaar om loten te v&rkoopen, wat bij een mooie potpourri welke inmiddels ge speeld werd een vlot verloop had. Na dat nu nog een ouverture gespeeld was, werd het plechtige „Abendgsang" ten gehoore gebracht, wat door het pu bliek met stille aandacht werd beluis terd. Nu nog een marsch en het muzi kale gedeelte van het programma was afgewerkt. Het blijspel, dat nu volg de: „Twee oude gekken in de klem" was ook een echt succes. Wilhelmina schijnt over goede toonee'ikrachten te beschrikken. Hiermede was het pro gramma afgewerkt en werd over ge gaan tot verloting van de prijzen, het welk in een gezellige sfeer plaats vond. Maar ondertusschen was het reeds aar dig laat geworden en daar men gaar ne voor den Zondag weer thuis wilde zijn was er voor den Voorzitter geen gelegenheid meer om een slotwoorc te spreken, welke echter gaarne door middel van dit verslag een woord van hartelijken dank wil brengen aan lie: publiek voor de goede orde aan den heer Jiskoot voor zijn bekwame lei ding aan de commissie voor al den verrichten arbeid en de leden voor het geen zij gepresteerd hebben, en den ijver waarmede gestudeerd is. En ten slotte niet het minst een woord van dank aan de dames die door hun lo- ten-verkoop de vereeniging van veel last ontheven hebben. RHEUMATISCHE PIJN IN BEIDE BEENEN. Alle pijnen nu geheel verdwenen. Deze dame uit het noorden van ons land had hevige pijnen in de beide beenen; na gebruik van twee fiacons Kruschen Salts waren de pijnen totaal verdwenen. Lees slechts haar brief: „Begin Juni kreeg ik plotseling veel pijn in beide beenen, zoo zelfs, dat ik soms geen vijf passen kon loopen. Ver schillende middelen heb ik geprobeerd, o.a. smeersel, een natuurlijke genees wijze en verder in Augustus veel zon nebaden. Niets heeft eenige verlichting gegeven. Toen werkelijk ten einde raad, heb ik een potje Kruschen Salts ge kocht en geregeld' volgens voorschrift gebruikt. Nu kan ik U, na nog geen twee flaco.ns te hebben gebruikt, la ten weten, dat alle pijn absoluut ver dwenen is. Zeer gaarne zend ik U dan ook dit schrijven, om ook anderen te overtuigen, dat Kruschen Salts schit terend is". Mevr. S. te W. Stijfheid, rheumatiek, ischias, enz., vinden bijna altijd hun oorzaak in een min of meer sterke onzuiverheid van het bloed door opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen nieren en inge wanden aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere onzuiver heden worden verwijderd en aldius de oorzaak van het lijden wordt wegge nomen. Binnen korten tijd zullen de pijnen verdwenen zijn, en voorgoed, want de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen is het natuurlijke recept voor een volkomen inwendige zuiverheid1*,' Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver-, krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a fO.90 en f 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naamlRown- tree Handels Maatschappij voorkomt. Adv. OPSLAG VAN HOOIBOTER (STAL- BOTER). Door de Crisis-Zuivel-Centrale is een regeling getroffen voor den opslag van hooiboter (stalbotcr) in koelhuizen; voor de onder deze regeling opgesla gen boter wordt bij opslag de betaalde heffing ingevollge de Crisis-Zuivelwet gerestitueerd. Het aan den opslag ver bonden prijsrisico is voor rekening van de Crisis-Zuivel-Centrale, welke instel ling verder aan de inzettters een ver goeding voor diverse kosten verleent van I1/2—6 cent per K.G., afhankelijk van den duur van den opslag. .Verdere bijzonderheden betreffende deze regeling verstrekt het Crisis-Zui- velbureau, Afdeeling Koelhuisboter. LONDEN—ROTTERDAM IN 59 MINUTEN. Gezagvoerder Hondong is met het K. L.M.-vliegtuig Zilvermeeuw in 59 mi nuten van Londen naar Rotterdam ge vlogen. De Zilvermeeuw is kort gele den voorzien van schroeven niet in de lucht verstelbaren spoed, die de snel heid hebben verhoogd. Dank zij de bestuurbare schroeven en met den wind in den rug heeft het vliegtuig de 336 K.M. in 59 minuten kunnen afleggen. 0 BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. Nabij Leiden is een ernstig motor ongeluk gebeurd. De heer J. Isbert, motor- en rijwielhandelaar te Huizen, is J)ij' Leiden met zijn motor in aanrij ding .gekomen met een auto. De heet Isbert werd zoo ernstig gewond, dat vermoedelijk een been geamputeerd zal moeten worden. Hij is naar de Rijks klinieken te Utrecht vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo zat, bekwam! een lichte hersenschudding en een vleeschwond boven de knie. Zij is per auto naar haar woning te Huizen ver voerd. I o Ondergeteekende is voornemens om op ZATERDAG 20 en DINSDAG 23 APRIL a s. een reis naar de Haarlemmermeer te maken. Men gelieve zich voor deelname tijdig aan te melden bij A. P. ELSHOUT, Auto-verhuurinrichting, GIESSEN (N.Br.). Telefoon No. 9. De zuiver Arabische Volbloedhengst Goudbruin, Weatherby's Gen. Stud. Book XXV. Arab. Horse Stud. Book III41 Volbloed Register. Konink. Ned. Harddr. en Ren- verg. 1155. Volle broers en zusters van Houbaran waren Kampioen vol bloed Arabier van Engeland. Amstamraelingen van Houbaran kunnen worden getoond. Merries van leden der N.F.v.L.R. en die, welke reeds geveulend heb ben f5.reductie. Bezoekt onze magazijnen Paaschmaandag tot 1 uur geope CAPELLE. DIIONGELEN. HEDIKHU1ZEN. VEEN. LEDIKANTEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6