ATHMER-MARTENS GORINCHEM. S Binnenland. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. De rekening stelt haar in het gelijk, j Die keurige japonnetjes zijn toch maar wat goedkoop. En welk een keuze! Een keurcollectie van de meest j modieuze en nieuwste modellen van het seizoen. Ze zijn snoezig, chique, elegant en mooi afgewerkt. Daarbij is er een grote verscheidenheid in alle ma- ten, zowel voor jonge meisjes als voor Dames van 1 meer geposeerde leeftijd. Het is toch heerlijk dat er een adres is waar je zó goed en zó billijk terecht kunt. Ze koopt beslist nooit I meer^ergens anders dan bij: ringen van het waterschap „Het Zui- 'derafwateringskanaal" voor het tijd vak 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 11936. Ds. A. van Willigen, eertijds predikant bij de Ned. Herv. Gemeen te te dezer plaatse, thans te Rijssen, ontving een beroep naar de Ned. iHerv. Gemeente te Ouddorp« (Z.H.). BRAKER. K,ort verslag van de vergade ring der Geld. Eiermijn afdeeling alhier, gehouden op Donderdagavond 23 April j.l., in het Werkliedenge bouw alhier. Aanwezig waren 24 le den. Door den Voorzitter is; bericht ont vangen, dat deze wegens verhinde ring de vergadering niet kan bijwo nen, zoodat de secretaris de leiding op zich neemt. Nadat de secretaris allen een har telijk welkom toewenschte werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna bracht de secretaris een verslag uit over 1934, waaruit bleek, dat geleverd waren 96038 te gen 148576 eieren in het daarvoor vorige .Jaar. De gemiddelde prijs, was 2.3 cent tegen 2.2 cent in 1933. De kas sloot met een batig saldo van 12.62. Vervolgens werd een gratis verlo ting gehouden waarvoor enkele prij zen beschikbaar gesteld zijn, waar van de «uitslag als volgt was R. van 'Zanten en J. H. Vermeulen een pijp; T. van Dalen en N. Lemmen een 'drinkemmerWed. A. van Dalen 25 K.G, gemengd graan A. van Wijger- den 25 K.G. gemengd graan en H. van Zanten en J. de Jongh een kistje sigaren van 50. De heer de Jongh die blijkbaar de niet gelukkige winnaars ook' tevre den wilde stellen brak zijn kistje si garen open en deelde zoodoende een sigaar als troostprijs uit. Van de rondvraag maakte niemand gebruik waarna de vergadering werd gesloten. De zangvereeniging „Aurora" gaf 2de Paaschdag des avonds om 7 «uur in het Werkliedengebouw al hier, een uitvoering onder leiding van den directeur cle heer Looijer uit Ammerzloden. De zaal was geheel bezet met be langstellenden. Zoowel zang als too- neelstuk'ken werd keuring afgewerkt en alles: werd met een daverend ap plaus beloond. Alles had dezen avond een rustig en gezellig verloop. DESSEN. Naar we vernemen zal de veer pont aan het Capelsche Veer door werkzaamheden in de Maas, voor ee- nigen tijd uit de vaart worden ge nomen. Ter onderhouding van de verbin ding met de beide oevers zal dan een hulpdienst worden ingesteld. Door de voetbalvereeniging D. V.C. alhier zal thans niet meer over het speelveld aan den Loswal kun nen worden beschikt, daar dit ter rein voor andere doeleinden zal wor den gebruikt. EETIIEN. Bij Koninklijk besluit is opnieuw benoemd met ingang van 1 Mei 1935, tot burgemeester dezer gemeente de heer D. F. Brune. IIEHPT. Woensdagmorgen, brandden de groote rietmij ten, staande nabii het R. K. Kerkhof van Heusden en toebehoorende aan Jos. Willigers uit Nieuwkuijk, tot den grond toe af. Naar wij vernemen hebben kinde ren met vuur gespeeld, en is zoo doende het kurkdroge riet in brand gevlogen. NEDEUHEMEUT. In de afgeloopen week waren de prijzen van eieren der afdeeling Nederhemert van de Geld. Eiermijn als volgtWit extra f 2,25 A f 2, B f 1,85 C f 1,75 Bruin extra f 2,35 A f2,B f 1,85. Alles per 100 stuks. In totaal werden 1635 stuks aange voerd. RAAMSDONKSVEER. Tot herder en leeraar der ge meente Raamsdonk werd beroepen Ds. G. v. Veldhuizen te Hantum, (Friesland) die Dinsdag a.s. de ge meente hoopt te bezoeken en voor haar op te treden.v. De volgende personen werden gekozen of herkozen als lid van het Bestuur der Afdeeling Chr. Nat. Werkmansbond alhier, C. Sneep. Voorzitter A. J. Pols, Bibliothecaris J. Blom Gzn. en Verhagen. RIJSWIJK'. De stemming ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad zal al hier op 20 Juni a.s. plaats hebben. Tot directeur van het kinder koor alhier is gekozen, de heer A. P. van Rijswijk te Almkerk. SLEEUWIJK. Op Dinsdag 7 Mei a.s., des voor middags half elf, zal bij het gemeente huis een algemeene keuring van trek honden worden gehouden. Voor het maken van rijwielpa den tusschen Sleeuwijk en Raamsdonks- veer waren de laagste inschrijvers Gebr. H. en A. Stork te Eindhoven voor f 35.400. In de oude openb. lagere school alhier, werd vanwege den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Sleeuwijk, een film avond gegeven. Vóór de pauze kreeg men allereerst te zien ,,Met de Koninklijke Familie op reis in 1933" en. daarna „Huldiging van H.M. de Koningin te Amsterdam in 1933". Na de pauze „Begrafenis van H.M. Koningin Emma" en „Begrafenis van Z.K.H. Prins Hendrik" en tot slot „De Landdag in Dordrecht". Deze geluids film was heel goed verzorgd. Zoowel de muziek als het beeld kwamen goed tot hun recht. De belangstelling was groot. Terwijl zuster K. te Werkendam bezig was met het leeren chauffeuren, reed zij met haar auto« ter hoogte van de pastorie der Ned. Herv. Kerk al hier, aan de binnenzijde boven van den Sleeuwijkschen dijk. De auto bleef hal verwege van de helling van den dijk in een aldaar staande haag hangen. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto ,die «eenige1 materieele schade had opgeloopen, werd later met een vrachtauto' op den dijk getrokken. Door het spelen met vuur door eenige kleine kinderen, ontstond brand in een hooischelft bij den heer Meer burg alhier. De brandweer mocht er in slagen het vuur met een straal van de motorbrandspuit te blusschen. VEEN. De dames N. Smits en A. Vos, slaagden dezer dagen pp het te Utrecht gehouden examen voor het diploma: costumière. Zij ontvingen hunne opleiding van de modevakschool E.N.S.A.I.D., onder leiding van Mej. Renes. WOUDRICIIEM. Van de lichting 1935 dezer ge meente werden de volgende ingeschre venen goedgekeurd: A. van Andel; D. Borg; Jac. Hartman; H. de Lorm en J. C. Viveen. Afgekeurd 1. De stemming ter verkiezing van de leden van den raad dezer gemeente, zal plaats hebben op 17 Juni a.s. BRAND. Te Scheveningen is brand uitge broken in de werk- en opslagplaat sen van de lampekappenfabriek Sier kunst. Het vuur breidde zich uit aan de netten, die lagen opgeslagen bij de daarachter gelegen reederij. De brandweer was spoedig ter plaatse en na korten tijd was het ge vaar voor uitbreiding geweken. Een zeer omvangrijke voorraad lampekap- pen en materialen voor de vervaar diging hiervan, werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak van den brand wordt vermoedt, dat een van de jon gens van het personeel een brandende sigaret achteloos heeft weggeworpen. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. NIEUWE GASTEN OP HONS- WIJK. Dinsdag zijn wederom 5 commu nisten uit het Amsterdamsche Pluis van Bewaring overgebracht naar het werkkamp op fort Honswijk. Vermoedelijk zullen binnenkort nog eenige buitenlanclsche communisten uit het Huis van Bewaring in het fort worden geïnterneerd. o VERKEERSONGEVALLEN. Op den Rijksstraatweg Amsterdam- Haarlem ter hoogte van de Vinke- brug heeft zich Dinsdagmiddag een ernstig auto-ongeluk voorgedaan. In de richting Plaarlem reed een personenauto, welke bestuurd werd door dokter Schmitz uit Amsterdam. In dezelfde richting reed voor hem een vrachtauto, die van rechts naar links den weg overstak en daartoe tijdig teeken had gegeven. De heer S. trachtte aanvankelijk de vrachtau to nog links te passeeren, doch toen dit niet meer kon, wilde hij deze rechts voorbijrijden, met het gevolg, dat de wagen vastliep tegen een be tonnen paaltje van de trambaan. Dokter S. bekwam een lichte her senschudding en een bloeduitstor ting aan het voorhoofd. Dokter J. P. Baumann uit Half weg verleende de eerste hulp, waar na cle gewonde per ziekenauto naar zijn woning te Amsterdam werd over gebracht. Van de beide bij deze aan rijding betrokken auto's werd alleen die van den heer S. ernstig bescha digd. Deze auto is per kraanwagen weggesleept. Een auto, waarin vier personen waren gezeten, is op den Zeeweg te Beverwijk met groote snelheid tegen een boom gereden. Alle 4 inzitten den, mej. Iiilbers uit Wijk a. Duin; mej. De Mug uit Beverwijk en de gebroeders Slok uit Velzen Noord, werden hierbij zoo zwaar gewond, dat opname in een ziekenhuis nood zakelijk bleek. De toestand van mej. Iiilbers was ernstig. Het vijfjarig dochtertje van de fa milie van der Ley te Groningen is terwijl het op den Iveizersweg aan het spelen was, door een passeeren- de auto overreden en op slag ge dood. o RHEUMATISCHE KNOBBELS OP DE VINGERS. „Steeds vermoeid en lusteloos." Een sprekend voorbeeld hoezeer Kruschen Salts er toe medewerkt urinezuur uit het lichaam te verdrij ven, vindt ge in het volgende schrij ven, dat wij zoojuist van een dame «ontvingen. „De gewrichten mijner vingers wa ren «opgezwollen, zoowel als de ge wrichten mijner teenendeze zwel lingen werden langzamerhand uiterst pijnlijk. Ik voelde mij bovendien lus teloos en steeds erg vermoeid. Rust en een diëet werden mii voorgeschre ven tegelijkertijd begon ik met Kru schen Salts. Dit is nu achttien maan den geleden ik voelde mii toen inderdaad doodziek. Ik nam Kru schen Salts precies als voorgeschre ven, in een glas warm water op de nuchtere maag en U kunt mii geloo- ven ik ben nu een geheel ander mensch. U kunt er op' rekenen, dat ik niet zal nalaten «ook aan ande ren het geheim van mijn succes te vertellen." Mevr. W. R. M. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen inge wanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor urine zuur en andere afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek, jicht en ischias, volkomen uit het iichaam w«orden verwijderd. Kru schen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch. zuiver bloed door Uw aderen stroomt, ver moeidheid en lusteloosheid verdwij nen, en worden vervangen door on vermoeide energie «en opgewektheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bii alle apothekers en dro gisten a f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat ,op het etiket op de flesch zoo wel als «op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschap pij voorkomt. Adv. 0 NEDERL. VEEHOUDERIJ CENTRALE. De Nederlandsche Veehouderiicen- trale maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 6 Mei tot en met 11 Mei a.s. de inneming van gezouten rugspek zal geschieden tegen dezelf de voorwaarden en prijzen als die welke zullen gelden in de week van 29 April tot en met 4 Mei. In verband met het feit, dat het nog steeds voorkomt, dat aan de Nederlandsche Veehouderij centrale spek (er levering w,o«rdt aangeboden, hetwelk niet aan de gestelde eischen voldoet, wordt de aandacht van be langhebbenden er «op gevestigd, dat de Nederlandsche Veehouderijcentra le zich het recht voorbehoudt dit spek te weigeren «en de leveranciers, die zich herhaaldelijk schuldig maken clan het aanbieden van spek, dat niet aan de eischen voldoet, voor korten of langen tijd van levering uit te sluiten. o MINISTER COLIJN. De Minister-President dr. 14. Co- lijn, Minister van Koloniën, heeft Dinsdag na zijn binnenlandscli verlof in verband met de door hem onder gane operatic, zijn werkzaamheden aan het departement hervat. OVERLEDEN. De 3-jarige Cornelis Jaring, die op den Tweeden Paaschdag te Am sterdam ernstige brandwonden op liep is in een ziekenhuis aldaar over leden. GEEN GRATIE VERKREGEN. Het verzoek om gratie van den luitenant ter zee tweede klasse De IC, die in Indië vertoeft, is afgewe zen. De betrokkene verzocht daarop zijn, straf, welke verband houdt met de „De Zeven Provinciën" affaire, te Bandoeng te mogen ondergaan. Dit verzoek werd ingewilligd, zoodat de heer De K. in de gevangenis te Bandoeng zal worden gedetineerd. DE MOORD OP DEN MOLE NAAR TE LEI MUIDEN. Maandag is te Lochem de 19-ja rige landbouwerszoon C. R. uit Hoofddorp gearresteerd in verband met den gruwelijken moord op den 53-jarigen molenaar Klaas Duiseruit Leimuiden. De arrestatie geschiedde door den Inspecteur van politie Jels- ma uit Hoofddorp, die den dader op het spoor was gekomen en hem was nagereisd. Nog Maandag is R. naar Ploofd- dorp overgebracht, waar hij aaneen verhoor werd onderworpen. R. be kende den moord te hebben gepleegd en na den moord zijn slachtoffer te hebben beroofd. Bij fouilleering werd op R. een .bedrag van f 1000 gevon den, waarbij de twee bankbiljetten van f 500, die de heer D. bij de Boerenleenbank had gehaald. De jeugdige dader heeft den moord gepleegd in de onmiddellijke nabij heid van de woning van zijn ouders. Met de auto van zijn slachtoffer is de jongeman naar Haarlem gereden, waar hij het voertuig in het Flora park liet staan. Daar heeft de po litie de auto Zaterdagnacht om half- twee gevonden. Om het onderzoek niet te bemoeilijken, is hiervan geen melding gemaakt. Op de zitplaatsen in de auto, aan het portier en op üe linkertreeplank werden bloedvlekken gevonden. De auto is naar Hoofd dorp overgebracht en ter beschikking van de autoriteiten gesteld. De politie had aanwijzingen, dat R. de vermoedelijke dader van het mis drijf was. Sinds Vrijdag was R. niet meer thuis geweest. De politie kwam er achter, dat hij, na in Haarlem de auto te hebben laten staan, naar het Oosten van het land was gegaan, waarschijnlijk met de bedoeling om over de grens te komen. R. is ter beschikking van de justi tie te Haarlem gesteld. VERDRONKEN. Het 4-jarig zoontje van de familie Witkamp te Vreeswijk is in den Vaartschen Rijn gevallen en verdron ken. Na een uur dreggen werd het lijkje opgehaald. TENTOONSTELLING. De bond Westland van Velingver- eenigingen en de Coop. Snijbloemen veiling organiseeren van 13 tot 17 Augustus een groote Westlandsche Bloemen- en Fruittentoonstelling. Het doel is, meer bekendheid te ge ven aan de in het Westland geteelde producten en daardoor den binnen- landschen afzet te vergrooten. VERKOOP MELK EN MELKPRODUCTEN. De Crisis-Zuivel-Centrale heeft be paald, dat aan kruideniers en ande re bedrijven, voor welke de ver koop van melk en melkproducten een nevenbedrijf vormt op aanvrage een vergunning kan worden verleend, uitsluitend geldig voor den verkoop van gesteriliseerde, verpakte, als oon- sumptiemelk aangewezen melkpro ducten, met uitzondering evenwel van melk, waaronder ook flesschenmelk. Tot dusverre werd een dergelijke vergunning niet verleend, indien cle melkverkoop niet het hoofdbedrijf vormde. Deze regeling wordt geacht te zijn ingegaan op 1 April j.l. Formulieren voor het aanvragen van een vergunning, als vorenbe doeld, worden op aanvrage door de Crisis-Zuivel-Centrale verstrekt. STRAFZITTING VAN IIET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCH. Van Woensdag 24 April, 1935. VisischerijwetM. v. O., Sprang1, f4.—. BevrachtingswetR. A. v. d. P., Dusisen, f 7,50. Idem J. S., Waglwijk, f 2, TarwcbesluitH. A. A. T., Els- hout, f 25, CrisisakkerbouwbesluitD. Bou- man, Wijk, f 20. PolitiereglementJ. v. d. pVL» Wijk, f5,—. Gespan zonder spiegelB. B. d. R., Eethen, f 3, Nr. en rijbewijs niet vert. J. Wh v. D., Kaatsheuvel, f3, Loopen o. weilandA. C., Herpt. VoetballenJ. «M. V., Waalwijk, berisping. 's-GRAVENMOER. Geboren: Willem, z. van C. A. van LoonVan Beek Cornelia En- gelina, d. van D. van LoonFaro. Overleden: Pieter Hulst, 78 j.Jochina Nederveen, 78 j. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6