leiding van het Ingenieursbureau voorheen J. van Hasselt en de Koning te Nymegen, aanbesteed de verbouwing van het Zuider- stoomgemaal aan het Keizersveer onder de gemeente Raamsdonk, in verband met de installatie eener nieuwe bemalingsin richting met by komen de werken. Bet dagelijks toezicht is opgedragen aan den heer A. 6. de Bruijn, bouwkun dige alhier. Ingeschreven werd alsvolgt 4. Aannemers Maatschappy v/h P. A. van Wijnen, Dordrecht f 30.900. '2. H. Bakker, Giessendam 130.875. 2. H. Timmenga, Vught f30.460. 4. Firma G. van Dijk Zn. Hardinxveld f30 375 ■5. Firma C. Blylevens, Helmond f30.100. '8. Gebr. Naglé, Geertruidenberg f 29 800 7. J. J. F. Barth, 's Gravendeel f 29.500. 8. H. Kleinloog, Genderen f 29.500. 9. J. van Laarhoven, Raamsdonksveer f29.100. 40. A. J. Verjaal, Dreischor f 28.950. 11. Firma T. G. Sterkenburg Gorinchem f 28 490. 42. Firma Mertens en Weterings, Raamsdonksveer f 27.500. 13. Firma Jac. Blijlevens, Geertruidenberg f 26.890. Gunning voorbehouden. Het onderzoek van verlofgangers dezer gemeente voor de lichtingen 1923 en 1926 zal worden gehouden te Raams donksveer, in het Henricusgebouw op Vrijdag 14 Juni a.s., des namiddags half twee. lWELL. Op het gehouden examen te Ammer zoden voor het diploma lingerie slaagden de dames R. van de Laar te Ammerzoden, M. Vos te Del wijnen, P. Lesage te Neder hemert, T. Bouman, A. van Duijnen en E. van Zeelst te Well, voor diploma cos- tumiére Mej. C. Verhoeven te Bern, (Herpt). Genoemde dames genoten haar opleiding onder leiding van de Zusters Francisca nessen te Ammerzoden. Afgewezen 2 dames. WOUDI5ICHEM. Het Plaatselijk Crisiscomité al hier, heeft een bedrag van f500.van het Nationaal Crisiscomité te 's Graven- hage ontvangen ,ten behoeve van de aanschaffing van fintennetten door de sdsschers uit deze gemeente. -Gedurende de maand April j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst alhier aangegeven 7 koeien, 22 varkens, 4 kalveren en 5 schapen. - Bij den slager W. M. Kentie alhier, as getracht vleesch uit zijn winkel te ont vreemden, hetgeen evenwel niet is gelukt. Van de daders is nog geen spoor aan wezig. Binnenland. KREUNDE VAN PIJN. Stijfheid en spierpijn nu verdwenen. „Jarenlang heb ik geleden. Vaak tieb ik gekermd van pijn in mijn spieren en ik was soms zoo stijf, dat ik mii niet bukken kon. Ook tiad. ik veel last van constipatie. Sla pen 'kon ik meermalen niet van pijn en eetlust ,of opgeruimdheid beston den voor mij niet. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruschen Salts ge bruikt en heb nergens meer last van. Omdat ik nu volkomen ervan over tuigd ben, dat Kruschen Salts het eenige goede middel is, geef ik U uit dankbaarheid het recht dit schrij ven te publiceeren. Omdat ik weet wat lijden is, raad ik een ieder drin gend aan ook Kruschen Salts te gaan gebruiken." Mej. D. cl. H. te O. Stijfheid en rheumatische aandoe ningen ontstaan door onvoldoend werkende afvoerorganen. Dit ver klaart waarom de rheumatieklijder dikwijls, bewust of onbewust, last beeft van constipatie. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werkingde af valstoffen en overtollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen. De „dagelijksehe dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor constipatie, rriheumatiek en U frisch en „fit" hou den. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de- flesch zoo wel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschap pij voorkomt. Adv. o—- ¥ERDUISTERING VAN EFFECTEN. Directeur voor de Rechtbank. Voor de Haagsche Rechtbank werd de zaak voortgezet tegen den 40-jarigen bankier C. v. O., die er van verdacht •wordt, zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting van een bedrag van f 45.000 door een aantal effecten, die hy als directeur van de N.V. Effecten kantoor beheerde, ten eigen bate te verkoopen. De Officier van Justitie achtte de ver duister ing van de effecten wettig en over tuigend bewezen, evenals de oplichting van het echtpaar Prinsen. Spr. eischte tegen verdachte een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger drong aan op vryspraak en vroeg tevens de onmiddelijke invry- heidstelling van verdachte. De president deelde mede dat de Rechtbank het verzoek om onmiddellyke invrijheidstelling afwees. Uitspraak 44 Mei a. s. o EEN AANKLACHT TEGEN „DE RUT". Men durft in Oss nu spreken. Nu de voornaamste leden van de Ossche misdadigersbende waarschijnlijk voor langen tyd onschadelijk zijn gemaakt, is de vrees voor wraak die hun slachtoffers had be vangen, voor een groot deel opgeheven en durft men de politie mededeelingen te gaan doen. Zoo heeft thans ook L. Boeyen, hoofdgetuige in de groote Ossche moord zaken bij de politie aangegeven, dat H. v. d. P. alias „de Rut" hem naar het leven heeft gestaan. Men weet, dat v. d. P. een dubbelzinnige rol heeft gespeeld in de moordzaak Berghem, dat hij wegens medeplichtigheid aan inbraak veroordeeld is en thans mede beschuldigd werd van den roofmoord te Oyen. Nu hij wel voor langen tyd in de gevangenis zal blijven, heeft Boeyen het zwijgen laten varen en meegedeeld, dat de Rut aan vrouw Boeyen, een zuster van den veroordeelde v. O., had voorgesteld, hem te helpen bij een moord op haar man. Boeyen wist immers te veel van de moorden te Oyen en Berghem. Vrouw Boeyen was voor de samenzwering niet te vinden en zei het tegen haar man. Deze oordeelde het toen voorzichtig uit Oss weg te trekken en in Nijmegen te gaan wonen. Aanvankelijk werd hij ook daar nog lastig gevallen, maar den laatsten tijd, sinds zijn vijanden zijn opgesloten, niet meer. Nu acht hij het tijd, om met zijn beschuldigingen voor den dag te komen. Aan de politie en justitie is het de taak om de geuite beschuldigingen te onder zoeken. Want dat de familie de Bie, maar ook Boeyen met de Rut, die nu tusschen twee vuren zit, het niet goed kunnen vinden, ligt na al het gebeurde voor de hand. o 'N GEWEER IS GEEN SPEELGOED. Korporaal door kogel getroffen. Op de binnenplaats van de Oranje Nassau kazerne te Bergen op Zoom heeft een schietongeval plaats gehad, waarbij de korporaal Nijdam, wonende te Scheve- □ingen, ernstig werd gewond. Eenige militairen stonden op het binnen plein, toen een van hen in een oogenblik van onbedachtzaamheid het geweer in den aanslag bracht. Juist op het moment, dat de korperaal Nijdam met een rijwiel aan de hand de plaats kwam opgeloopen, ging plotseling het geweer af, met het nood lottig gevolg, dat hij door een kogel opzij van het hoofd werd getroffen. Hevig bloedend stortte de getroffene achterover. Aanstonds werd de militaire dokter, dr. Kole, met het ongeluk in kennis ge steld. Deze was spoedig ter plaatse en liet het slachtoffer naar de kazerne over brengen, waar de eerste hulp werd ver leend. Nadien werd de on elukkige in het ziekenhuis opgenomen. Levensgevaar is niet aanwezig. o MISHANDELING DOOR POLITIEAGENTEN. De Haagsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den hoofdagent van politie J. B. en den brigadier van politie N. L. beiden te Voorburg, tegen wie door het O. M., ter zake van mis handeling van een inwoner van Stompwijk, ieder 8 maanden gevangenisstraf, voor waardelijk met 3 jaar proeftijd is geëischt. De Rechtbank veroordeelde beide ver dachten wegens mishandeling tot drie maanden gevangenisstraf, op grond dat naar haar oordeel geen verzachtende om standigheden kunnen gelden. o HET SLEEPWERK VOLBRACHT. De zeesleepbooten „Zwarte Zee", „Witte Zee" en „Ganges" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst zyn met het Duitsche oorlogschip „Bayern" van Scapa Flow te Rosyth aangekomen. Hiermede is dus het moeilyke sleepwerk van één der aan het eind van den wereldoorlog by Scapa Flow op de Orkaden tot zinken gebrachte Duitsche oorlogschepen, waarvan de „Bayern" verleden jaar werd gelicht, tot een goed eind gebracht. Zooals bekend lag het schip met de kiel naar boven. Zoo is het ook naar Rosyth gesleept, waar het zal worden ge sloopt. o DE OLIEBOLLENVERKOOP. De oliebollenverkoop die in de residen tie ten bate van het Haagsche Crisis comité is gehouden, heeft een bedrag op gebracht van f44.147.20 o IN BESLAG GENOMEN. Te Budel is door de politie een per sonenauto in beslag genomen, welke bij onderzoek 40.000 boekjes frauduleus in gevoerd sigarettenpapier bevatte. Het be drag dat hiermede aan invoerrechten was ontdoken, is aanzienlyk. De wagen is in beslag genomen. o DE HUIDIGE STAAT DER FINAN CIËN. Het ZendiDgsbureau te Oegstgeest (post rekening no. 6074) vraagt om plaats voor het volgende: Zooals bekend is, kon er voor de eerste helft van het tweede kwartaal slechts f 28.000 van de voor die periode uoodige f 68.000 naar Indië worden gezonden. Met groote moeite is er in de verstreken maand f 40.000 bjjeengespaard, het be drag dat er nog ontbrak om in de be hoeften tot Mei te voorzien. Deze f 40.000 worden nu naar Indië overgemaakt. Maar feitelijk moest ook voor de tweede helft van het loopende kwartaal, dus van 45 Mei tot 30 Juni, noodige bedrag de eerst volgende dagen aanwezig zyn, afgezien nog van de betalingen, die in Holland gedaan moeten worden aan het eind van de maand zooals aan salarissen, pensi oenen, verlofstractementen enz. Totaal is er voor dit alles, dus voor Indië en Holland in de eerstvolgende twee weken f 50.000 noodig, waarbij opnieuw alleen het strikt noodzakelijke berekend is. Wy maken opnieuw dezen toestand bekend. Het genoemde bedrag van f 50.000 is, wanneer allen meehelpen, zeker binnen den genoemden tijd byeen te brengen. o OVERVAL TE OSS. In de Bussumschestraat te Oss is een overval gepleegd. De heer W.t die als zeer bemiddeld bekend staat, ging 's nachts om 42 uur naar huis en werd in ge noemde staaat door vier a vijf personen overvallen. Hij verzette zich hevig, doch de aanvallers wierpen hem tegen den grond en snoerden hem den mond. Tege lijkertijd doorzochten zij zijn zakken. Met de portemonnaie, inhoudende 70 gulden, maakten zij zich uit de voeten. Vyf ongunstig bekend staande personen zijn door de politie aangehouden, doch zij ontkennen hardnekkig den overval te hebben gepleegd. o TEELTREGELING. Inzake de teeltregeling van fabrieks aardappelen oogst 1935 kan nog worden medegedeeld, dat voor hen, die zoowel fabrieksaardappelen als de hierna te noe men vroege aardappelen verbouwen, voor zoover zij voldoen aan de onder IV ge stelde voorwaarden, de volgende regeling is vastgesteld I. Onder vroege aardappelen worden in deze regeling verstaan a. Eerstelingen, Ideaal b. Bintje, Frühmulder, Alberta. II. De voor den verbouw van fabrieks aardappelen in 4935 toegewezen opper vlakte mag worden overschreden met een halve H.A. van de hierboven genoemde vroege aardappelen, zoo dikwyls als men 4 H.A. van deze soorten verbouwt III. Om voor de bovenvermelde rege ling in aanmerking te komen moet de verbouwer a. voor den verbouw van deze soorten in 4935 gebruik maken van A-pootgoed b. in 4934 reeds pootgoed aan den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst ter goedkeuring hebben aangeboden; c. zich voor den verbouw van de on der Ia bedoelde soorten beperken tot 65°/0 van den verbouw in 4933 (Tuinbouw teeltregeling) d. het gewas ter keuring bij den Al gemeenen Keuringsdienst aangeven e. er rekening mede houden dat op het bedrijf in totaal nooit meer van de onder I bedoelde aardappelen mogen wor den verbouwd dan in 4934 het geval is geweest. Nieuwe verbouwers kunnen zich om inlichtingen wenden tot de Nederlandsche Aardappelmeelcentrale te Veendam. KAMER VAN"KSÖ)PHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT GAAT VERDWIJNEN. Naar wij uit goede bron vernemen is het zoo goed als zeker, dat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat, gevestigd te Waalwjik, naar aanleiding van het door de regeering aan gekondigde groote bezuinigingsontwerp zal worden opgeheven. Voor de plaats en tevens voor de indu strie en handel der onder genoemde Kamer ressorteerende plaatsen, zal dit groote bezwaren gaan opleveren, speciaal nu door contingenteerings- en invoerwetten van genoemde instelling buitengewoon druk gebruik wordt gemaakt. UIT FLESCH°MET VERGIF GEDRONKEN. De 4-jarige G. uit de Jekelstraat te Leerdam heeft uit een ffesch gedronken waarvan de inhoud was bestemd voor het dooden van ongedierte. In zorgelijken toestand is de kleine naar het ziekenhuis vervoerd, waar hjj ter verpleging werd opgenomen. BELANGRIJKE GIFT. Het Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige zending ontving een legaat van ruim f 6000. O VERKEERSONGEVALLEN. Toen pastoor J. M. L. Kitslaar in de de gemeente Zeeland (N.Br.), den weg overstak, werd hij door een motorrijder uit St. Oedenrode aangereden en tegen den grond gesmakt. Hy was vrijwel op slag dood. De vijfjarige J. v. d. Velde te Amster dam was achter op een houtwagen ge klommen. Toen hij deze wagen losliet, werd hij gegrepen door een andere auto en gedood. Toen het 3-jarig dochtertje van de familie Verdvisch te Groningen, plotseling den weg overstak, werd zij gegrepen door een passeerende auto van den heer Dijk stra uit Roden en vrijwel onmiddellijk gedood. Tusschen de stations Westerbroek en Groningen is de 53-jarige gehuwde J. H. Drewes uit Groningen door een trein overreden en op slag gedood. De 68-jarige J. W. Dengerik te Lochem is door een vrachtauto aangereden en ge dood. Bij een botsing van twee auto's te Bussuoo, sloeg het 3-jarig zoontje van de familie H, die naast den bestuurder was gezeteD, met het hoofd tegen het stuur, waardoor hij een schedelbreuk bekwam. Zijn toestand is zorgwekkend. o TUINDERSSCHUUR AFGEBRAND. De brandweer was zoek. Te Voorschoten werd een begin van brand ontdekt in een schuur, gevuld met rietmatten, broeiramen, enz. en tevens een vat petroleum. De brandweer werd gewaarschuwd, doch deze was zoek. Op het gemeentehuis wist men wel, dat de brandweer was uitgerukt voor het houden van een oefening, maar men wist niet, waarheen de tocht was ondernomen. Eindelijk gelukte het enkele ingezetenen de brandweer op te sporen in de nabij heid van Duivenvoorde. Toen de brand weer op de plaats des onheils verscheen vond zij een platgebrande schuur. o UIT EEN BOOM GEVALLEN. Da 27-jarige fabrieksarbeider Jansen te Tilburg, is bij het helpen van het rooien van een boom, daaruit gevallen. Met een zware hersenschudding is hij per auto naar het ziekenhuis vervoerd. o VERDRONKEN. Uit het Wilhelminakanaal te Tilburg is opgehaald het lijk van den 35-jarigen ongehuwden landbouwersknecht J. W. in 't Groen, De man was in de nabijheid van het kanaal op een stuk land werk zaam. Misdaad wordt uitgesloten geacht. o ONSCHULDIG VEROORDEELD. Brandstichlingszaak voor Hooge Raad. Onlangs is melding gemaakt van nieuw licht, dat is gebracht in een brandsticht] ngs affaire, n.l. die be treffende den brand in de woning van den melkhandelaar G. te Am sterdam op 17 December 19.33, in verband waarmee de melkknecht door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. De veroordeelde heeft onlangs een be zoek tot revisie bij den Hoogen Raad in gediend, welk college op dit ver zoek een beschikking gaf, waarbij een nader onderzoek werd opgedra gen aan het Parket van den Hoo gen Raad. De advocaat-generaal bii den Hoo gen Raad wendde zich toen tot de Justitie te Amsterdam, hetgeen aan leiding gaf tot de arrestatie van den melkhandelaar G. en den caféhou der C. in de Haarlemmermeer, res pectievelijk op vermoeden van uit lokking van brandstichting. Deze herzieningsaanvraag heeft er toe geleid, dat de Hooge Raad haar ,op 13 Mei in openbare behan deling zal nemen. Laatste openbare vergadering van den raad der gemeente OUDHEUS- DEN, op Dinsdag 30 April 1935, des nam. 3 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer ,R. J. T. v. d. Heijden. Secretaris: Weled. Heer F. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorztiter opent de vergadering met den Christelijken .groet. De Secretaris leest die notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: a. Kon. Besl. waarbij goedkeuring is verleend aan de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der ge- meentefondsbel'asting. b. Kon. Besluit, waarbij goedkeuring is verleend aan de verordening tot hef fing van keurloon. c. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. d. Goedkeuring van de verordening regelende de benoembaarheid van ge- mee nt e veld w ac h t e r s Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de rekening van het Burgerl. Armbestuur over de jaren 1933 en 1934. De ViO,orzittejf" zegt, dat B. en W. deze rekeningen hebben nagezien en tn orde bevonden, behoudens de rente berekening van een effect. De reko ning 1933 geeft een ontvangst aan van f3139.84 en een uitgaaf van f4780.01, sluit alzoo met een nadeelig saldo vau f 1640.17. De rekening J934 geeft een ontvangst aan van ,f 4650.05 en een uit gaaf van f4621.89, ^sluit alzoo met een batig saldo van f 28.16. Beide rekenin gen worden met algeineene stemmen vastgesteld. Voorstel van B. ,en W. tot wijziging van de begrooting yoor den dienst 1935. Wordt gewijzigd cnoform het voor stel van B. .en W. Voorstel1 van B. ,en W. tot verleening van eervol ontslag ,aan de ambtenaren, wegens opheffing der gemeente. De heer F. van Liempt wordt ont slag verleend, als gemeente-secretaris en Ambtenaar van den Burgen. Stand. De heer H. de Wit als tijdelijk Amb tenaar van den Burgeriijken Stand en correspondent van de arbeidsbemidde ling. De heer C. v. Zon als gemeente arbeider. De heer de Baaij vraagt of de heer v. Zon niet gemeente-arbeider kan blij ven. De Voorzitter zegt, ,dat dit een zaak is voor den raad van de vereenigde gemeenten. De heer y. Sluisveld be hoeft geen ontslag te worden ver leend, omdat die ^lechts tijdelijk is benoemd en zijn benoeming met den dag van heden ophoudt. Spr. stelt ver volgens voor een .schrijven aan den raad der gemeente Drunen te richten, waarin wordt medegedeeld, dat de raad van de gemeente Oudheusden heeft besloten om den straatweg te vernieu wen, waarvoor een bedrag van f15030 is uitgetrokken. De weg verkeené in een onhoudbaren toestand en had reeds eerder vernieuwd moeten worden. De slechte finantieele toestand vormde daarvoor evenwel een beletsel. Aan gezien tengevolge van afgeloste leenin gen een jaarlijksche uitgaaf van f1400 wordt bespaard, heeft de raad tot deze vernieuwing besloten. Door de ophef fing van de gemeente kan de raad zijn besluit niet meer doen uitvoeren en behoort dit tot de competentie van den raad van Drunen, daarom legt de raad van de gemeente Elshout zijn beslujt in handen van den raad der nieuwe gemeente. De raad van de gemeente Elshout, ook de Commissie sprak zich voor opheffing der gemeente uit, in de vaste overtuiging, dat de belangen van de cjp te heffen gemeente bij den raad van Drunen veilig zal zijn. Met algemeene stemmen hecht de raad zijn goedkeuring aan dit schrijven. Rondvraag. De heer Mook merkt op, dat het op het oogenblik in de werkverschaffing niet al te best vlot. In de vorige ver gadering heeft de Voorzitter toege zegd, met spr. voorstel over het ploe- genstelsel rekening te zullen houden. De opzichter der Heide Maatschappij zegt evenwel, dat hij daarmee niets te maken heeft. De Voorzitter verklaart hoop te koes teren, dat deze zaak in orde zal komen. De heer de Baaij vraagt of het niet wenschelijk is, dat Elshout een veld wachter houdt. De Voorzitter kan in deze geen toe zegging doen, doch heeft alle hoop, dat Elshout in dezen gerust kan zijn. De heer de Baaij zegt, d;at de ingeze tenen van den Elshout niet weten tot welk gemeentehuis zij zich moeten wen den nu het archief naaf de gemeente Heusden wordt overgebracht. De Voorzitter antwoordt, dat de in gezetenen zich kunnen wenden tof de secretarie te Drunen, zoowel als tot de gemeente Heusden. Alleen als men zich tot Drunen wendt en men heeft voor gegevens het archief noodig, kan men een halven dag moeten wachten. De heer Mook vraagt of de wer- keloozen zich voor goedkoope boter, Maandag in Drunen moeten vervoegen, waarop de Voorzitter toestemmend ant woordt. De heer v. Vugt vraagr of de men- schen die willen slachten dit voortaan in het slachthuis te Drunen moeten laten doen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Elshout behoort voorloopig nog tot den vleeschkeuringsdienst te Heusden. In de toekomst zal vermoedelijk ook hier in wel! verandering worden gebracht. Nadat het gemeentepersoncel zich in de raadzaal heeft verzameld, spreekt dc Voorzitter alls volgt: Mijne Heeren, Alvorens deze vergadering te slui ten, wensch ik als laatste burgemees ter der gemeente Oudheusden, een woord van afscheid te richten tot VJ, laatste Raad der gemeente. Toen ik voor ongeveer vijf jaren werd benoemd en geïnstalleerd als bur gemeester van uwe gem'eente, was ik mij slechts vaag bewust, dat ik uw laatste burgemeester zou zijn. Wel wa- o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6