TOT EN MET ZATERDAG 18 MEI Profileer! van onze SchoonoiaaHgriizen. Wij nemen slechts een green uit de vele koopjes. Enorme Koopjes! Haalt ze weg! Halve Prijzen. HEERENPEïTEN EEN PARTIJ WOLLEN DEKENS gaan weg voor HALlfE PRIJZEli! Een partij Heerencostuums Prachtsorteering Jongenspakjes Kapok Bedden Twee-persoons Een groote partij VITRAGE Halve PrijzenHalve Prijzen 10 PROCENT Plaatselijk Nieuws. Manchester Broeken thans |.79 Fantasie Broeken thans |,69 Blauwe Overalles thans 2*39 39-49 Vergadering van den raad der ge meente HEUSDEN op Woensdag 15 Mei 1935 des 11am. 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer W. J. N. Wijs. Secretaris: WelEd. Heer A. van Delft. Aanwezig alle leden met uitzonde ring van wethouder Verhoeven. De Voorzitter opent de vergadering en zegt eenige woorden te willen wij den aan den voor Heusden gedenk- waardigen 1 Meidag. Al is deze dag haast onopgemerkt voorbijgegaan voor Heusden is deze toch van groot gewicht geweest, immers op dien dag werd het grondgebied van de ge meente aanmerkelijk vergroot. Spr. hoopt dat deze uitbreiding zal mede werken om Heusden tot bloei te brengen. De Secretaris leest hierop de no tulen der vorige vergadering, die on veranderd worden vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat van den heer Verhoeven bericht is inge komen, dat hij wegens droeve familie omstandigheden verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Ingekomen stukken: Procesverbaal van kasopneming bij den gem.-ontvanger, waaruit olijkt, dat alles in behoorlijke orde is be vonden. Brief van Ged. St., waarbij wordt toegezonden het Kon. Besluit tot goedkeuring van de heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting en verlaging van de belasting op de biljarten. Goedkeuringsbesluiten van Ged. St. der raadsbesluiten tot wijziging der gemeentebegrooting en die voor den iVleeschkeuringsdienst 1934 en 1935. Mededeeling van den Minister van Economische Zaken, dat de wijziging der verordening op de Winkelslui tingswet is goedgekeurd. Brief van Ged. St. ten geleide van het Kon. Besl., waarbij goedkeuring wordt gehecht aan de gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Ne- derhemert, over het bezoeken van leerlingen uit die gemeente van de openbare lagere school alhier. Verslag van de Commissie tot We ring van schoolverzuim over 1934. Adres van den Bond van Ned. Bierbrouwers, over verlaging van het aantal vergunningen. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Bericht van het Nat. Crisiscomité dat het bereid is 79 pCt. bij te dra gen in de extra ondersteuning van f 10 per werkelooze, als de gemeente de resteerende 21 pCt. bij past. De Voorzitter merkt op, dat de raad reeds besloot een bedrag van f2.50 per werkelooze hiervoor uit te trekken, een bedrag, dat dus ruim voldoende blijkt te zijn. Een schrijven van W. v. Helden, waarin hij verzoekt de takken van een boom, die in de nabijheid staat van het perceeltje, dat hij van de volks tuintjes op den wal in huur heeft en die daaraan schade oplevert te mo gen afsnijden. De Voorzitter zegt hierover een deskundige geraadpleegd te hebben, die adviseert de takken er niet te laten afhalen. De heer Stap zegt dat de boom geheel alleen staat en hij het geen bezwaar acht dat de takken er wor den afgehaald, ja de boom desnoods geheel wordt opgeruimd. De heer de Haan is het daarmede niet eens, de boomen zijn een sieraad voor den wal, het zou verkeerd zijn, deze op te ruimen, men kan dan beter de volkstuintjes naar een an der gedeelte overbrengen, waar geen boomen staan. De boom staat 12 M. van het perceeltje grond af en kan daarom clus niet veel schade ople veren. De Voorzitter wil zelf de situatie nog wel eens opnemen, zou blijken, dat de takken zonder bezwaar opge ruimd kunnen worden, heeft spr. daartegen dan ook geen bezwaar. Schrijven van den heer W. van Helden, waarin deze den raad ver zoekt te willen bevorderen dat zijn zoon weer in de steunregeling wordt opgenomen. De Voorzitter stelt voor dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen, de zoon is geschrapt uit de steun omdat de vader de bepalingen, die voor de steunregeling gelden, heeft overtreden. De heer Stap vindt het onbillijk, dat de zoon en liet gezin de dupe moet blijven. De Voorzitter zegt dat deze kwes tie zijn volle aandacht heeft, hij doet voor den zoon wat hij kan, en hij wil ook niet beweren, dat deze niet op- file uw in de steunregeling zal wor den opgenomen. Hij zal dit echter nooit onder pressie doen. De heer Stap meent dat hier zoe ker ij in het spel is. Er zijn wel meer fcrerkeloozen die gevent hebben en niet geschrapt zijn. De Voorzitter zegt dat er bij hem van zoekerij geen sprake is. Ieder, die de bepalingen overtreedt wordt daarvoor gestraft, 't Is heel makke lijk te zeggen, dat er meer werkloo- zen zijn, die de bepaling overtreden hebben, maar men moet dit dan ook bewijzen. Hier is het bewijs geleverd, politierapporten daarover zijn onder berusting van spr. Verzoek van H. v. Strien om aan hem onderhands te verhuren een stuk je gemeentegrond gelegen achter zijn woonhuis, met voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede, dat zoo als de heeren. weten, de heer v. Strien het geheele terrein achter zijn woning in erfpacht heeft gehad; op een ge deelte is thans een woning gebouwd, de heer van Strien vraagt het overgebleven gedeelte opnieuw in erf pacht te mogen hebben. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te vol doen en het perceeltje onder de oude voorwaarden tegen 4 ets. per M2. in erfpacht aan adressant af te staan, met welk voorstel de raad accoord gaat. Voorstel van B. en W. tot ophef fing van de door wijlen J. Zonneveld gestelde zekerheid. De Voorzitter zegt dat de heer Zon neveld in 1933 is overleden, thans nu de gemeenterekening I933isvast- gesteld, stellen B. en W. voor de gestelde zekerheid op te heffen. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het besluit tot waarborging der rente en aflossing van de door de Godshuizen met de N. V. Bank van Ned. Gem. aangegane rekening courant overeenkomst. De Voorzitter deelt mede dat de raad besloten heeft de rente tot 41/4 pCt. te waarborgen. In verband met de verhooging van de rentestandaard stellen B. en W. voor dit raadsbesluit te wijzigen in dier voege dat 41/4 0/0 veranderd wordt in: tot ten hoogste 2 pCt. boven het promesse disconto van de Nederl. Bank. De raad hecht hieraan zijn goedkeuring. Rekeningen Godshuizen 1933. De Voorzitter zegt dat deze reke ningen in onderzoek zijn geweest bij een commissie bestaande uit de hee ren Meenhorst en Schmiehusen en yerzoekt eeh van deze heeren rap port té willen uitbrengen. De heer Meenhorst zegt dat er geen aanmer kingen op deze rekeningen zijn en dus wordt geadviseerd ze goed te keuren. Alleen wenscht spr. er de aandacht op te vestigen, dat de ach terstallige posten zeer hoog zijn. De commissie zou willen adviseeren, de achterstalligen te gaan vervolgen. Het is treurig dat er zooveel achterstal lig is en de Godshuizen de behoefti- gen niet behoorlijk kunnen steunen. De Voorzitter antwoordt, dat deze kwestie, zoowel de aandacht van het College der Regenten heeft als van B. en W. De achterstallige pos ten zijn in handen van een rechtsge leerde gegeven. Spr. vindt het ook treurig dat het bedrag dier achter stallige posten zoo hoog is, maar al zouden deze alle binnenkomen, dan zouden de Godshuizen nog geen rui mere bedeeling kunnen geven. De rekeningen worden hierop goedge keurd. Begrootingen Godshuizen 1935. Worden in handen gesteld vaneen commissie bestaande uit de heeren Meenhorst en Schmiehusen. Verdeeling van de gemeente in stemdistricten. Besloten wordt de gemeente in 2 stemdistricten te verdeelen, n.l. Stemdistrict I, Heusden binnen zijn wallen met Oudheusden. Stemdistrict II, De voormalige ge meente Herpt met het dorp Hedik- huizen. Voorstel van. B. en W. tot vast stelling verordening tot aanwijzing van stemlokalen in de stemdistricten der gemeente voor de verkiezing der leden van de Tweede Kamer, Provin ciale Staten en clcn Raad. Aangewezen wordt voor stemdi strict 1liet stadhuis en voor stem district II: het voormalige gemeen tehuis van Herpt. Benoeming leden hoofdstembureau en stembureaux Benoemd worden Hoofdstembureau: Voorzitter, Bur gemeester Wijs, ambtshalve. Leden de heeren dc Haan, Meyer en Stap. Plaatsvervangende leden de heeren Meenhorst, Schmiehusen en Verschure. Stembureau I, Voorzitter Burge meester Wijs. Leden de heeren Meyer en Stap, plaatsvervangende leden de heeren Verschure en v. Lieshout uit Oud heusden. Stembureau II, Voorzitter Wethou der Verhoeven. Leden de heeren A. v. Delft, Gem.- Secretaris en A. Verhoeven te Herpt, plaatsvervangende leden de heeren J. C. Winkel te Hedikhuizen en R. Luijben, Luttelherpt. Brief van Ged. St. houdende eeni ge aanmerkingen op het ambtenaren reglement, de reglementen op den rechtstoestand van den secretaris, ontvanger en ambtenaren van den burgerlijken stand en instructie van den gemeentesecretaris. De Voorzitter zegt dat de aanmer kingen slechts van administratieven aard en weinig beteekenis zijn. Als de heeren het dus goedvinden om B. en W. de machtiging te verleenen om deze aanmerkingen te beantwoor den kan hieraan worden voldaan. De heer Stap zou de aanmerkingen wel even willen hooren. De Secretaris leest hierop de ver schillende aanmerkingen voor, deze blijken van weinig beteekenis te zijn. Besloten wordt de verlangde aanmer kingen aan te brengen. De Voorzitter stelt vervolgens voor het aantal verlofdagen voor den Se cretaris, die in de vorige vergadering op 28 dagen zijn gesteld te brengen op 24 dagen. Hij handhaaft geheel wat hij in de vorige vergadering ge zegd heeft, doch om het verlof in overeenstemming te brengen met de instructie, is het noodig het aantal te veranderen. De raad gaat hiermee acooord. Vervolg derde blad. o HEUSDEN. De heer L. J. Crielaars, dans- leeraar te Waalwijk, slaagde voor het examen van dansleeraar bij de Nederl. Vakkring van dansleeraren te Amster dam. Aan hem werd uitgereikt het diploma en erkenningsbewijs voor het geven van danslessen daaraan verbon den. Op verzoek van het pi. Crisis Comité alhier, zullen beide Fanfare's Zaterdagmiddag a.s. tijdens de te hou den oliebollendag van 6 tot 7 en van 7 tot 8 uur nam. hunne medewerking verleenen en verschillenden rnarschen ten gehoore brengen. Bij ,de R.K. Kiesvereeniging zijn voor de a.s. raadsverkiezing de vol gende .candidaten voor de groslijst in gediend: ,P. van Deursen; F. Klijn- Loeff; J. H. Meijer; P. Schmiehusen; Hub. Verhoeven; Nic. Vermeulen; P. Verschure en A. Verschuur-Baert; van wie de No-s. 3, 4, 5 en 7 aftredende le den zijn. A.s. Zondag wordt over de groslijst gestemd. AALBURG. Dinsdag, 21 Mei. hoopt Ds. Van Oord uit Zeist des avonds om half zeven (O.T.) voor de Geref. Gemeente alhier, op te treden. AMMERZODEN. Candidaatstelling voor den Ge meenteraad S. J. Ivens H. G. Somers H. |Mj- van BerkelH. A. de Groot; L van Wordragen. J. W. van der SchootL. van DoornmalenW. M. van Ilemert. A. van de GraftN. van Hees P. de KoningW. van Loon. H. Pooties. De candidaten zijn genoemd in de volgorde waarin zii op de ingele verde candi datenlij sten voorkomen. ALMKERK. A.s, Zaterdagavond 18 dezer hoopt de korf balvereen. „A.K.C." al hier, te Breda, tegen Blauw Wit al daar een vriendschappelijke wed strijd te spelen. De Dorpstraat alhier, is tot nader te bepalen datum, vanaf het raadhuis, tot de Kruisstraat, voor het verkeer afgesloten, hetwelk op ver schillende punten door borden is aangegeven. ANDEL. Voor de a.s. Gemeenteraads verkiezingen zijn de volgende lijsten ingeleverd Chr. Hist. Partij I. P. van Hou welingen (aftr.) 2. C. Verwijs (aftr.) 3. P. de Cloe 4. J. F. van Duist5. Is. den Dek ker Joostzn. Arbeiderspartij 1. P. Hoesen (aftr.) 2. G. Naaii- en Ant.zn. 3. M. van der Vliet 4. G. Rochat5. T. Kamerman6. C. W. Verhoeven. Ant. Rev. (niet aangesloten) 1. D. Millenaar. Ant. Rev. Partij 1. J. G. Schouten (aftr.) 2. J. W. Dibbits (aftr.) 3. P. J. van Wijgerden (aftr.) 4. E. S. van Kleij Nieuwste stoffen en modellen. Onze bekende lage prijzen Thans vanaf 8*90 gaan weg voor Een partij COCOSTAPIJT 100 cM. breed COCOSMATTEN extra koopje TAFELMATTEN 140X140 thans TAFELZEILEN 140X180 thans TAFELZEILEN per e! thans -98 26 39 1.49 29 Schoonmaakprijs I2.90 KAPOK per pond, thans moet weggeveegd worden voor Gedurende deze Schoonmaakdagen, geven wij verder op alle manufac turen, een korting van Een mooie gelegenheid om U van nieuwe Dekens te voorzien. GEEN ZICHTZENDINGEN. UITSLUITEND a CONTANT. (Onze magazijnen zijn des avonds tot 9 uur geopend). choonmaak Daoen. JOHAR DE MOL HEUSDE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2