Zaterdag of Maandag GORCUM UW COSTUME TE KOOPEN in de Kieedingmagazijnen van Colbert Costumes 6.90 9.50 12.50 19.— 24— 29 Maar de Haarlemmermeer. Voetbalsport. Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws. UZEN SORTEERING KINDERPAKJES EN REGENJASSEN ONVOORZICHTIGE JONGEN. Bii het oversteken gegrepen door een auto. Te Tegelen is bii het plotseling oversteken van den weg, de 14-jarige Smets door een auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. De knaap liep hierbij eenige bloedende hoofdwonden op en moest in zeer zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Tegelen worden overge bracht. Zijn toestand was levensge vaarlijk. Het ongeluk geschiedde, doordat 'de jongen zich cloor een vrachtauto had laten voorttrekken, plotseling van daarachter te voorschijn kwam, waardoor de bestuurder van de aan rijdende auto hem niet had gezien. Deze treft dan ook geen schuld. Nader vernemen wij dat het slacht offer, de 14-jarige Smets kort na aan komst in het ziekenhuis te Tegelen aan de bekomen verwondingen is overleden. leeftijd van 60 jaren zullen hebben bereikt. Indien de Staten-Generaal zich met de voorgestelde regeling, opgenomen in het ontwerp van wet tot verlaging van de openbare uitgaven, vereeni gen, zullen op het tijdstip van in werking treden dezer regeling on geveer 1600 personen voor voorloo pig pensioen in aanmerking komen. Het moet echter uitgesloten wor den geacht, dat de pensioenraad, zonder dat speciale maatregceln wor den genomen, in staat zal zijn dit zeer groote aantal pensioenen tijdig te ver- leenen. Niettemin dient te worden voorko men, dat de te pensionneeren onder wijzers kórteren of langeren tijd zon der inkomsten zullen zijn. In het belang van hen is het daar om wensehelijk, dat bijzondere maat regelen worden getroffen, opdat de toekenning van voorloopig pensioen aan deze personen zooveel mogelijk wordt bespoedigd en dat in cle ge vallen, waarin tijdige regeling van het voorloopig pensioen niet mogelijk zal zijn, tijdig een Voorschot hierop kan worden verleend. Komt de voorgestelde regeling on gewijzigd tot stand, dan zal. na be komen ontslag, de belanghebbende zich om toekenning van voorloopig pensioen tot den pensioenraad moe ten wenden op dezelfde wijze als thans voor het aanvragen van de finitief pensioen. In het ontwerp is verder een bepa ling opgenomen, regelende het niet verleenen van vervroegd pensioen, wanneer daardoor ('naar hét oordeel van den minister van onderwijs! ern stige benadeeling van het onderwijs is te vreezen of wanneer daartegen uit anderen hoofde overwegend be zwaar bestaat. o BIJ BUZIAU INGEBROKEN. Tijdens de viering van zijn jubileum. Toen de heer Buziau zijn jubileum vierde, is een ongenoode gast er in geslaagd de woning van den heer Bu ziau te Rijswijk binnen te dringen. De dief heeft uit een op een tafel lig gende tasch een beurs met eenig geld ontvreemd. Voorts heeft de inbreker een busje met eenig klein geld mede genomen. B. V. B. Programma voor Zaterdag 25 Mei. Afdeeling I. N.O.A.D. IWilhelmina I. Stormvogels ID.E.V.O. I. W.V.V. I—N.E.O. S.D.O.L.O.N.G.A. Sparta (C.)—S.V.V. I. Afdeeling II. Wilhelmina IIAchilles. Sparta (A.)Stormvogels II. D.E.V.O. II— W.V.S. S.V.W. II—Blauw-Wit. Aanvang 4 30 uur (Z.T.) Uitslagen 11 Mei. Afdeeling I. Wilhelmina I—S.V.W. I. 2—2 Stormvogels I—N.O.A.D. I. 52 W.V.V. I-D.E.V.O. I, 3—0 L.O.N.G.A. I—S.D.O. 1-5 Sparta (0)—N.E.O. 1—0 N.O.A.D. II—Blauw-Wit. 2-1 D.E.V.O. II—Wilhelmina II. 1—1 Achilles—W.V.V. II. 2—1 S.V.W. II Stormvogels II. 32 WERKENDAM. Door de voetbalvereeniging S.V.W. alhier zullen 2e Pinksterdag groote wed strijden worden georganiseerd, waaraan verschillende bekende vereenigingen zullen deelnemen. Gespan onbeh. Laten staan M. d. IJ., Herpt. f4.—. Veiligheid verkeerC. v. G., Woudrichem, f 5. Idem A. C. B., Rijswijk, f 5. Geen teeken gevenR. K., Waalwijk, f 3. Rijbewijs niet vert. W. P., An- clel, f 3. Auto zonder lichtB. C. v. A., Dussen, f 3. Rijwiel zonder lichtK. v. R., Wijk, f3.—. Venten A. v. d. W., Kaatsheuvel. f4.—. Van Woensdag" 22 Mei, 1935. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCII. Van Maandag 20 Mei, 1935. Aard. vervoer z. verg.J. T., Dróngelen, f 5.—. InvaliditeitswetD. Heusden, f 3. IdemA.v. d. M., Meeuwen, f 3. Veiligheid verkeerJ. G. J. P., Vlijmen, berisping. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielbelastlngplaatje. Zich te vervoegen bij den. Brig. Comm. der Kon. Marechaussée alhier. Ongetwijfeld begint de simul- taan-seance dammen te geven door de oud-kampioen van Nederland F. Raman op het Burchtplein alhier, in het middelpunt der belangstelling te staan. Het aantal deelnemers breidt zich steeds uit, hetgeen .ook noodig is daar de dag van plaatsvinden Zaterdag 22 Juni a.s., aanvang 6 uur n.m. begint te naderen. Vriendelijk worden daarom nog even- tueele deelnemers, uitgenoodigd om zich zoo spoedig mogelijk op te ge ven. Zooals 'reeds eerder gemeld, zijn deelnemerskaarten verkrijgbaar, te Dróngelen, Jac. de Haante Gen- deren, C. S. de Joode: te Hees been, C. Bax en te Heusden bii G. Jonker, J. Deurloo en A. de Graag. Dammers uit het land van Heusden en Altena en zii die in dit nobel spel belang stellen, zorg er voor dat deze seance slage! Als datum voor de candiclaat- stelling voor leden van den gemeen teraad voor de nieuwe gemeente Heusden is door Ged. Staten bepaald Dinsdag 18 Juni. De stemming" is gesteld op Dinsdag 23 Juli, terwijl de eerste vergadering van den nieu wen raad gehouden zal worden op Dinsdag 3 September evenals voor andere gemeenten. Bij het schoonmaken van het carillon worden tegelijk de aria's ver anderd. Op 't heel uur komt ,,Een liedje van Koppelstok, den Veerman", op 't half uur „Lief Vaderland, vaar wel", op 't groot kwartier 't voorspel van het heel uur en op 't klein 't voorspel van het half uur. De fintenvangst op de Maas valt tegen. Of 'tligt aan het guur weer of aan een andere oorzaak is on bekend, doch zooals het thans gaat, is er de kost niet mee te verdienen. ALMKERK. Dezer dagen werd door de rijks- en gemeentepolitie alhier een partij aard appelen ruim 30 H L. welke frau deleus werden vervoerd, in beslag ge nomen Proces-verbaal werd opgemaakt. Met ingang van 13 Aug. a.s. is tot onderwijzeres aan de Herv. School alhier benoemd mej. W. A. Broekstra, thans in gelijke betrekking te Den Helder. Na loting heeft door het hoofd stembureau alhier de navolgende lijstnum- mering voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing plaats gehad lijst 1, A. R. partij Almkerk lijst 2, Vrije lijst; lijst 3, A. R. partij Uitwijk en Waardhuizen lijst 4, Chr. Hist, partij lijst 5, A. R. partij Nieuwendijk. Naar wij vernemen, zal de stemming plaats hebben op Maandag 47 Juni a.s. De 10e Landdag, welke alhier op het terrein van den heer A. J. van Dis aan de Emmikhovenschesteeg, vanwege den Ring „Altena" van Herv. Jongelings- vereen. a.s. Donderdag 30 Mei wordt gehouden, beloofd een succes te worden. De volgende sprekers zullen aldaar op treden Ds. Gravenmeijer, 's Gravenhage, onder werp „De Bron van Vreugd" Ds. Remme. Amsterdam, onderwerp „Van Bloesem tot Vrucht" Ds. Krop, Rotterdam, onderwerp „De houding van de jeugd tegenover het bols jewisme". Het fanfarecorps „Nooit Gedacht" hoopt het muzikale gedeelte te verzorgen. Wanneer de weersgesteldheid mede werkt, dan twijfelen wij niet, of deze 10e Landdag zal schitterend slagen. AMMERZODEN. Maandag" viel het dochtertje van H. de Rouw, toen men bezig was de beerput leeg te halen, in een onbewaakt oogenblik in de put. De kleine was reeds zoo diep weggezakt, dat haar hulpgeroep niet voldoende tot de moeder (die zich in huis be vond) doordrong. Haar kind echter missende, en veronderstellend toch eenig geluid uit de richting van de geopenden put te hebben vernomen, rende zii naar buiten, waar zii nog juist bijtijds haar kleine van een wissen dood kon redden. Geneeskun dige hulp moest nog worden inge roepen. CAPELLE. Tot tijdelijk ambtenaar' ter Provinciale Griffie te Utrecht is be noemd de heer G. Gouda, tijdelijk ambtenaar ter gemeente-secretai'ie te Sprang-Capelle. DUSSEN. Op „Den Iloogen Polder" on der deze gemeente zal, in werkver schaffing, een groote kade worden gesticht. Talrijke werkloozen zullen hier te werk worden gesteld. 's-GRAVENMOER. De heer D. Smits heeft bedankt als voorzitter der Chr. Hist. Partij .al hier. In diens plaats is gekozen de heer M. G. Hartman. In de plaats van den heer A. van Willigen die naar Breda is vertrokken, j is door B. en W. benoemd als com- mandant van de brandweer, de heer J. C. Poley, gep. officier-machinist le ld. alhier. IIEDIKI HUIZEN. In de vergadering van de IJe- j dikhuizensche Polder werd door het overlijden van den voorzitter J. van Bokhoven in de vacature voorzien doordat Is. Buijs Thomz. als zoo danig werd gekozen; terwijl als lid van het bestuur in zijn plaats Adr. Verhoeven de meeste stemmen ver kreeg. De leiding door den waarne- menden voorzitter Joh. v. Geffcn Pz. en den secretaris Jac. Luijben Raasz. bleek in goede handen. NEDERHEMERT. Op 28 Mei a.s. des namiddags 42 uur (zomertijd) zal ten gemeentehuize een voor de kiezers toegankelijke vergadering worden gehouden van het stembureau ter nummering van de ingediende candidaten- lijsten voor den gemeenteraad. Men verzoekt ons mede te dee- len, dat Tiet gedurende het seizoen verboden is zich met een fiets in hef z.g.n. Oude fort of Doolhof te be geven. Dit gedeelte van het eiland is clus uitsluitend toegankelijk voor wande laars. NIEUWENDIJK. Donderdagmorgen brak er door onbekende oorzaak brand uit bij de firma IJéijstek en Versteeg, Electrische drukkerij, Bo'ck-. Papier en Galanterjehandel alhier. Het vuur greep in ontzettende mate om zich heen, wijl het gretig voedsel vond in de groote hoeveelheid papier en car ton die beneden opgeslagen waren. De brandweer te Kille, alsmede de motorspuit van Slceuwijk waren spoe dig ter plaatse, welke na krachtdadig optreden het vuur spoedig jneester waren. De winkel enz. bleef gespaard, doch beliep veel waterschade. Naar we vernemen wordt de schade door. verzekering gedekt. J.l. Woensdag behaalde het Chr. Dubbelmannenkwartet „Excel sior," directeur de heer P. H. van Rijswijk te Sleeuwijk, op het gehou den zaalconcours te Dordrecht een 2de prijs in de 3de afdeeling met 286 punten. Het zoontje van den heer L. d. P. geraakte spelenderwijze in een sloot te water. Zijn vriendjes die het ongeluk zagen gebeuren, wisten hem na eenige moeite weer op het droge te brengen. Het Chr. Muziekcorps „Cres cendo," directeur de WelEd. Pleer S. Kuipers zal met Hemelvaartsdag- deelnemen aan het groot muziekcon cours te Zuilen (U.) Men zal uit komen in de 1ste afdeeling. Naar we vernemen bedraagt thans de totale opbrengst, voor het vaandel van het fanfarecorps „Over winning na Strijd" te Kille f47,15. POEDEROIJEN. J.l. Maandag had de vrouw van H. v. Zee het ongeluk bekneld te raken tusschen een tobbe met wa ter en haar klomp, wat zoodanig aan kwam, dat dc nagel van haar pink werd afgerukt en twee vingers finaal werden opengereten. Dr. Egberts van Woudrichem verleende hulp. Door den Dijkstoel van het Polderdistrict beneden den Meidijk zal op 1 Juni -voorjaarschouw wor den gehouden. Bii enkele candidaatstelling is door den Dijkstoel van den Bomme- lerwaard beneden den Meidijk tot Hoofdgeërfde benoemd, de heeren D. W. v. Dam van Hekendorp en R. Grandia. RAAMSDONKSVEER. De verkoop van liet Einmabloem- pje, Woensdag gehouden, bracht f47.95 op. Woensdagavond werd dhr. v. Pelt door een auto op den O.L. dijk aangereden; v. Pelt bekwam een gat in zijn hoofd en een gebroken arm. Opname in het R.K. Ziekenhuis was noodzakelijk. SPRANG. -De gehouden reclasseerings- collccte heeft alhier f 110.36 opge bracht. Door II. M. de Koningin is een groot zilveren medaille beschik baar gesteld voor liét alhier te hou den muziek- en zangconcours. Naar we vernemen besloot het comité deze medaille beschikbaar tc stellen voor de muziek- of zangvereen. welke het grootst aantal punten over het ge- licele concours behaald. SLEEUWIJK. Voor een beroep van predikant bii de Gcref. Kerk te Hardinxveld is op drietal gesteld, candidaat J. J. Beukenkamp^ alhier. Terwijl het gezin van J. Ver- duijn, als naar gewoonte, hun mid dagmaal. had genuttigd, voelden eeni ge huisgenooten zich plotseling on wel. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp van Dr. Van Leeuwen in geroepen. Deze constateerde ver schijnselen van vergiftiging door het gebruik van ondeugdelijk gehakt. UITWIJK. De Herv. Jong. Vereeniging „Immanuël" heeft tot Eere-Voorzitter benoemd, Ds. F. R. A. IJenkel al hier. WAALWIJK. Maandag a.s. hoopt cle heer J. Timmermans alhier, zijn lOlsten ver jaardag te vieren. WERKENDAM. Op het Woensdag j.l. gehou den zaalconcours in het Gebouw „Kunstmin" te Dordrecht, behaalde de Chr. Zangvereen. „Hallalujah" al hier een 2e prijs in de eerste afdee ling en het Kinderkoor de „Lof- stem" een eerste prijs in cle derde afdeeling. Beide vereenigingen is de heer A. van Hartingsvelt alhier, di recteur. Het Kinderkoor ontving Jret hoog ste aantal punten van het concours waardoor zii de wisselbeker ontving. Niet Ds. Renners, maar cle Eerw. Heer Rustige van Leerdam, hoopt a.s. Maandagavond 7.30 uur (Z.T.) in het Gebouw, „Andreiis" op te treden. Tweede Pinksterdag hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" deel te nemen aan het Groot Nationaal Concours te Lekkerkerk. Men zal daar uitkomen in cle 1ste afdeeling. Door cle Geref. Naaivereeni- gTng „Wie den armen geeft leent den Heere," werd per autobus een bezoek gebracht aan dc „Flora" te Heemstede. Tevens werd Delft be zichtigd. Zeer voldaan was men over dezen dag. De bandsnijder B. Verheii ver wondde zich met een takje aan het linkeroog waarvoor hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stel len. De arbeider G. v. d. B. be zeerde zijn arm zoodanig met het houtschillen, dat ook hij zich onder dokters-behandeling moest stellen. Donderdagmorgen is alhier, een auto in beslag genomen en cle bestuurder in hechtenis gesteld. De auto bevatte een groot aantal suiker, die waarschijnlijk frauduleus over de .grens zijn vervoerd. Het heeft nog wat moeite gekost cle chauffeur te arresteeren, daar deze uit de auto was gevlucht, maar de politie had hem toch spoedig te pakken. Be grijpelijk leverde dit niet alleclaag- sche voorval in ons dorp veel stof voor een gesprek. Ondergeteekende is voornemens om op Zaterdag 8 en Dinsdag 11 Juni a •SN. een reis naar de Haarlemmermeek te maken. f4 00 retOur\ veergeld inbe grepen. Gelieve zich voor deel name aan te meldeto bij A. P. ELSHOUT, Auto verhuurder GIESSEN, Telef 9. AfdeeliDg II. Verge eijk Stufkens.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2