Notaris PAAP HOOIGRAS SPARREN. H. een prachtige nieuwe fiets. een prachtig Heeren-Costuum H. Klumpers, Grootestraat 252, Waalwijk Marktberichten TE KOOP Burgerlijke Stam!. één der 15 H. K LUMPER'S winkels, Groote straat 252, WAALWIJK. LOON OP ZAND. Het festival, dat alhier ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der fanfare Concordia werd gegeven, is op dramatische wijze gestoord. Om 8 uur Zondagavond is de 21-ja rige Johanna v. d. Boom uit Kaatsheu vel door haar vroegeren geliefde, den 23-jarigcn J. v. B., met een schot in den rug doodelijk gewond. Het meisje is in Tiopeloozen toestand met een am bulance-auto naar het gasthuis te Til burg vervoerd. Omtrent dit drama vernemen wij: Gedurende het festival te Loon op Zand was ter plaatse café „Financie" op den weg naar Tilburg, een dansgele genheid, waar de dader van B. heeft vertoefd. Hij vernam daar, dat ook op het feestterrein aanwezig was Jo hanna v. d. Boom. Hij trof het meisje op den straatweg in gezelschap -van haar vriendinnen. Hij hield haar staan de en vroeg haar de verkeering weer aan te knoopen. Op dit voorstel ging het meisje niet in. Daarna is van B. per rijwiel naar het een kwartier verder gelegen Kaats heuvel gegaan en wist zich daar in het bezit te stellen van een revolver, waarvoor zijn vader een machtiging had. Hij keerde onmiddellijk terug naar Loon op Zand en haalde het meisje in op den provincialen weg naar Tilburg. Hij sprong van zijn rijwiel, trok de revolver en loste op het voor hem uit loopende meisje een 3-tal schoten. Een der schoten trof haar in den rug ter hoogte van den linkerschouder. Wan kelend deed het slachtoffer nog eenige schreden en stortte daarna neer. Van B. kwam op dit oogenblik wellicht tot bewustzijn van zijn daad en richtte de revolver op zichzelf. Het schot trof echter geen doel. Personen uit een gezelschap muzi kanten van buiten de gemeente, die het drama zagen geschieden, stortten zich op 'den dader. Een der muzikanten bracht hem een dusdanigen slag met een muziekinstru ment toe, dat hij even versuft geraakte: Van andere zijden snelden inmiddels rijks- en gemeentepolitie toe en arres teerden den jeugdigen dader. Hij werd in een auto door de politie naar het arrestantenlokaal te Kaatsheuvel zwaar geboeid overgebracht. Het slachtoffer, dat inmiddels door een passeerend geestelijke bijstand werd verleend, werd door Dr. Smals uit Loon op Zand behandeld en met een ziekenauto naar het St. Eiisabeths-gast- huis te Tilburg vervoerd. De toestand van het meisje is ho peloos. NIFUWFNDIJK. Op de te Vlissingen gehouden groote seriewedstrijden, uitgeschreven door de Korfbalvereeniging „Madjou" aldaar, behaalde de Korfbalclub „Rust Roest" alhier, een vierde prijs. Zaterdagavond maakte het Chr. fanfarecorps „Crescendo", directeur de Weled. Heer S. Kuipers, een muzikale wandeling door ons dorp, ter gelegen heid van het behaalde succes te Zui len. Deze rondgang trok veel belang stelling. Het dochtertje van den heer J. O. geraakte spelenderwijze met een karretje te water. De moeder, die op het hulpgeroep toesnelde, wist de kleine weer spoedig op het droge te brengen. NEDLRIIEMFRT. Zaterdagavond gaf de zangver- ■eeniging „De Vervulde Wensch", met de muziekvèreen. „Concordia" op het schoolplein onder de Wilhelminaboom, een welgeslaagd concert. Zeer veei publiek was opgekomen onr dit concert te beluisteren, terwijl de bloempjesverkoop ten bate der beide vereenigingen f43.opbracht. De candidatenlijsten voor de a.s. raadsverkiezing zijn als volgt genum merd: No 1. de lijst G. A. v. d. Kolk e.a.; No. 2 de lijst P. Smits e.a.; No. 3 de lijst J. M. Pereboom e.a.; No. 4 de lijst J. Rosebooni e.a.; No. 5 de lijst H. M. Wolfers. RAAMSDONKSVEER. De alhier beroepen predikant, Ds. Bons van Colijnsplaat, zal Woens dagavond om half acht optreden in de "Veersche Kerk. Mej. M. Kommers Jd. werd be noemd tot verpleegster aan het Ste delijk Ziekenhuis te Utrecht. De Herv. Vrouwenvcreen. heeft ditmaal haar vergadering één dag ver schoven en bepaald op Donderdag a.s. SPRANG. In deze gemeente heeft zich een comité van actie gevormd in het be lang van het Hooger Onderwijs1 pp G.G. en is uit de navolgende hoeren samengesteld: H. de Hoop, voorz.; J. W. Genuït Jr., secretaris; Ds. J. C. Hagen, "C. Ghabot en A. W. Genuït. Heden Woensdag hoopt de heer iW. Timmermans den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar aan de Stoomzuivel- fabriek „De Toekomst" werd tewerk gesteld. Wegens droeve familie-omstan digheden van den heer W. Rijken, voor zitter van de N.V. Stoomzuive fabriek „De" Toekomst", zal deze de leiding van de feestvergadering, welke heden za'I gehouden worden, niet op zich kunnen nemen. Ook de heer A. J. C. Meijer, oud-secretaris en mede-oprich ter, welke een historisch overzicht zou geven, zal ook wegens familie-omstan digheden niet tegenwoordig kunnen zijn. Het resteerendc van de agenda zal wel worden uitgevoerd. WIJK EN AALBURG. Over de maand Mei werden voor de Vee- en Vleeschkeuring aangegeven: 1 koe, 2 kalveren, 8 varkens en 3 schapen. Vanaf heden zijn ter gemeente secretarie formulieren verkrijgbaar tot het aanvragen van visch- en hengel- akten. Vrijdagmiddag a.s. zal het kin derkoor „Jong Leven" alhier, een uit stapje maken met twee autobussen, naar Breda en Prinsenhage. Door eenige personen werd al hier een rijvereeniging opgericht. Het ligt in de bedoeling de oefeningen op Woensdagavond te houden op een terrein gelegen aan den Hoogen Maas dijk. Door fami ie-omstandigheden is de fanfare „Onderiing Genoegen" ver hinderd op Zaterdag 8 Juni het ope ningsconcert te verzorgen. In plaats hiervan zal de gunstig bekend staande fanfare „St. Caecilia" uit Ammerzoden concerteeren. Naar wij vernemen is in de j.l. gehouden vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „I3e Polder van Wijk" besloten, de verbetering der watergangen van ge noemden polder voort te zetten in werk verschaffing. Ter bestrijding der kos ten, zal een geldleening van f 50110.—- worden aangegaan. In verband met den steeds slech ter wordenden toestand van den Hoo- ge Maasdijk, is op initiatief van enkele autobezitters een adres aan heeren Ged. Staten van Noord-Brabant gericht waarin op verbetering van genoemden dijk wordt aangedrongen. Op het adres hebben ongeveer een 203-tal perso nen geteekend. De stemming ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad dezer gemeente zal plaats vinden op 23 Juni a.s. Aan het Maandag 2e Pinkster dag alhier te houden concours, zal door de volgende vereenigingen deelgeno men worden: 4c afd.: Fanfare „Kunst en Vriend schap", Woudrichem; fanfare ^Concor dia", Schaik; fanfare „Overwinning na Strijd", Nieuwendijk. Derde afdeeling: Fanfare „Kunst na Kracht", Acquoy; fanfare „Door Eensgezindheid", Zuilichem. 2e afdeeling: Fanfare „Sirene", Vrij- hocvè-Capelle. Eerste afdeeling: Harmonie „Con cordia", Beesd; mannenkoor „On derling Genoegen", Nieuwendijk; gem. koor T.A.V.E.N.U., 's Gravenhage; ge mengd koor „Morgenrood", Loosdui nen; kinderkoor „Morgenrood", Loos- duinen. Afd. Uitmuntendheid: „Heusdensche i I Fanfare", Heusden; fanfare „Juliana", Waardenburg; mannenkoor „Oefening baart Kunst", Culemborg. j Eere-afd.: Fanfare „Prinses Juliana", Gameren; gem. koor „Nieuw Leven", Lexinond. Superieure afd.: Fanfare „Exce'sior", Alblasserdam; fanfare „Oefening baart Kunst", Brake!harmonie „Apollo", Kaatsheuvel. Door onderstaande personen zijn de volgende prijzen geschonken: Lauwerkrans: P. J. G. Baselaar, Am merzoden; H. J. C. Geertzen, 's Bosch; Gem. zangvereen. „Con Amore", Wijk; Leden van de muziekvereen. „Onder ling Genoegen", Wijk; Dr. van Guliik, Heusden; Joh. de Mol, Heusden; Nota ris van Willigen, Andel; L. van Pen- nings, 's Bosch; N. N. te Wijk; N. N. te Wijk. Lauwertak: B. van Wijk te Wijk; N. N. te Wijk; B. Krop te Wijk; Café Bonman, Aalburg; Veerdienst „Janihu- di", Woudrichem; Dr. Veenhuysen, Veen; C. van Loon, boferhandelaar, Wijk; H. de Waal, Rossum; C. J. M. Merkx, Heusden. Verguld zilveren medaille: Mr. C. W. van Ommeren, Heusden; Notaris van Gendt, Heusden; Dr. Schimmel, Heus den. Zilveren Medaille: B. de Waal, Zeist; Rengersen, Aalburg; G. van Os, Aal burg; dagblad „De Vijf Rivieren", Go- rinchem; Notaris van Gendt, Heusclen; N. N. te Wijk; Konefa te Tilburg. WOUDRICHEM. Aan het jaarverslag over 1934 van de Coöp. Boerenleenbank alhier, wordt o.m. het volgende ontleend: Volgens de rekening hebben de ont vangsten bedragen: Ingelegde spaargel den f 55393.65; terugbetaalde voorschot ten f3165; ontvangsten in loopende rekening f 121.624.47inhoud kas op 31 Dcc. 1933 f4534.30, totaal der ont vangsten f 190.576.31. De uitgaven bedroegen als volgt: Terugbetaalde spaargelden f34648.65; gegeven voorschotten f4203; uitgaven in loopende rekening f 140.221.96; bij drage Centrale Bank f 103.44; salaris- sen f450; op de reserve gebracht winst .f422.67; inhoud kas op 31 December 1934 f5717.S6; totaal der uitgaven f 190.576.31. De balans over het verslagjaar ter- meldt: Inhoud kas op 31 Dec. 1934 f5717.86; uitstaande voorschotten f32278; tegoed in loopende rekening f 81300.60, totaal f 119.296.46. Aan schul den staat vermeld: Spaargelden f 110.861.52; schuld in loopende reke ning f7940.63; winst 1934 f494.41to taal f 119.296.46. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. zijn door de manschappen dei- brigade Kon. Marechaussee en den ge meente-veldwachter alhier gearresteerd de personen P. V., A. .1. de J.enB.L. de J. allen alhier, die bezig waren met het vervoeren van meel uit een in de Maas liggende roeiboot. Na aanhouding en overbrenging naar de Marechausseekazerne alhier bekenden twee hunner het meel (13 zakken) den vorigen nacht te hebben gestolen te Zuilichem. Zij 2ijn in de kazerne opgesloten. Bij de gehouden loting voor de nummering van de candidatenlijsten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad was de uitslag als volgt: No. 1 lijst S.D.A.P. No. 2 lijst C. M. Schaap (Vrijheidsbond)No. 3 lijst Vrijz. Dein. No. 4 lijst Chr. Hist. No. 5 lijst Anti-Rev. De echttelieden D, Berm en C. Berm-Linssen herdachten Woensdag j 1. onder veel blijken van belangstelling hunne 50 jarige echtvereeniging. ZUILICHEM. Bij den landbouwer C. v. V. al hier had een zeug geworpen, en wel 1 meer dan het moedervarken spenen had. Men wist hier eigenlijk niet goed raad mede, maar geen noodzijn buurman had een hond met jongen, en daar heeft men het toen bijgebracht. Men verneemt, dat de hond zijn zon derling kind met groote liefde op voedt. Wanneer het jonge varken in I leven blijft, is het ook niet voor 100 pCt. „Arische" bloed. GORINCHEM, 3 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 37 runderen, 10 nuchtere kalveren, 428 biggeD, 2 varkens en 75 landvaikens, 2 schapen en 170 lammeren. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 150190. Melkkoeien f 120150. Kaltvaarzen f 110160. Guiste vaarzen r 60110. Vaarkoeien f Guiste koeien f 60115. Pinken f6080. Stieren f 70110 Graskalveren f Nuchtere Fokkalveren f812. Idem voor export f 25. Drachtige varkens f 30 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1222. Biggen f 1016 Schapen met lammeren f 1318. Lammeren f3 7. De handel in rundvee was1 bij geringe aanvoer slechts matig, doch daarentegen in varkens bij flinke aanvoer levendig. GORINCHEM, 3 Juni. Eierveiling. Aangevoerd 52.619 stuks. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 2.002.40 Eendeneieren f 1.852.00 Kalkoeneieren f 3.00—f 3.50 Ganzen eieren f Op de weekmarkt golden de eieren 2 2J/S ct. per stuk. Goeboter f 1.70; margarine fl.10; beide per K.G. GORINCHEM, 3 Juni. Pluimveemarkt. Pryzen per stuk Oude kippen f 0.45 f 0.70 jonge hanen 40 - 65 oude hanen 45 - 70; eenden jonge konijntjes 2040; exportkonijnen f0.751,30. ROTTERDAM, 3 Juni. Aanvoer 620 varkens. Prijzen per K.G. (levend gewicht): le kw. 2e kw. 3e kw. 33 32 31 ROTTERDAM, 4 .Tuni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 342 paarden, 2 veulens, 553 magere en 888 vette runderen, 238 vette kalveren, 145 Graskalv., 972 nuchtere kalveren, 142 Schapen en lammeren, 26 bokken of geiten, varkens. Per K.G. 1e kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 504528—34 Ossen 45403236- Stieren 40342730 Vette kalveren 65— 55— 3040» Schapen 35 31 28 Lammeren 37 32 28 P6r Melkkoeien f 80 a f180 Kalfkoeien f 85 a f185 Stieren f 110 A f 200 Pinken f 50 a f 70 Graskalveren f 30 a f 50 Vaarzen f 60 A f 95 Werkpaarden f 85 A f 225 Slachtpaarden f 85 A f 165 Veulens f at Hitten f 60 A f 90 Biggen f Af Nucht slachtkalv. f4 50 A f6.50 id. fokkalv. f 7 A f 15 Schapen f at Lammeren f af Biggen per week f A f - ■MilIll——Ml II II I II I Vragen up rechtskundig gebied; (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Als huiseigenaar heb ik enkele jaretr geleden honderden guldens besteed voor het boren van een diepen put voor water voorziening. Met het gevolg goedgekeurd drinkwater. Kan men mij onder deze omstandig heden* toch tot aansluiting bij de Water- i leidiDg-My. verplichten K. H. De gemeente laat, wanneer u uw per ceel niet aan de waterleiding wilt aan sluiten, het water uit uw put bacteriolo gisch onderzoeken. Blijkt dan dat het water feilloos is, dan kan men u niet tot aansluiting dwingen. Of echter het water feilloos zal worden bevonden betwijfelen we, al is het nog zoo goed volgens u zelf en volgens dengeen, die het in opdracht van u onderzocht. Immers kunnen de eischen, aan het water uit putten te stellen zoo hoog worden opgedreven, dat putwater nimmer aan die eischen voldoet of voldoen kan. -o- te Werkendam, zal WOENSDAG 12 JUNI 1935, v.m. 11 uur (Z T.) in café Sprenger te Sleeuwijk, publiek verpachten de eerste snede van de Groesplaat, het Groot- en Klein Gors als van ouds. En voor den Heer SMOOKERS de Hooge Waard en de Hooge en Lage Kooi. Vrucht- en Laanboomen. Hoogstam Appel f 0 90 Hoogstam Peer f 1.00 Verder alle soorten Leiboom- Struikvorm in staande en lig gende snoeren. Prjjzen op aaavr. Aanbevelend: ,Joli. Lankhaar Johz. G «6 B.- Broek. SPARREN, PALEN en RUITERSTOKKEN. By L. MEIJERS, Tel. 13, te Dussen en H. A. LANKHAAR Johz.. G 67, Babiloniënbroek. BIJBELS en KERKBOEKEN in verschillende prijzen voorhanden in den Boekhandel van de FIRMA EL J. VEERMAN HEUSDEN; VEEN. Over de maand Mei. Geboren: Maaike d. van A. D. Duister en J. v. Berkel. Dirkje Geer- truida d. van A. Verhoeven en C. v. d. Hut. Pieter z. van J. A. den Dekker en G. G. van Ryswijk. Getrouwd; M. Hulst 25 j. en M. Verbeek 25 j C. Schreuders 51 j. en A. Blankers 50 j. Overleden: C. Clement 64 j. L. A. Nieuwkoop 57 j.- RECIITRANK 's ROSCII. Aanrijding te Herpt. F. W. van V., arts te Dussen, was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Den Bosch, waarby hij was veroordeeld tot een geldboete van f 250 of 50 dagen hechtenis en 1 jaar ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen, omdat hy in de maand Juni 1934 te Herpt als bestuurder van een auto daarmede zeer snel heeft gereden en de veiligheid van het verkeer in gevaar heeft gebracht, door bij het inhalen van een kar niet voldoende uit te wijken, met het gevolg dat paard en kar werden aangereden, waardoor het paard werd gedood en een kind dat op de kar zat werd gewond. Na een langdurig getuigenverhoor eischte de officier van justitie bevestiging van het vonnis. Ongedekt vervoer. De landbouwer H. v. d. B. te Hedel, was in appèl gekomen van een vonnis van den kantonrechter te 's Bosch, waarbij hy was veroordeeld tot f 100 boete subs. 100 dagen hechtenis, omdat hy op 25 Mei 1934 te Empel 1000 KG. aardappelen had vervoerd welke niet door de ver- eischte geleidebiljetten waren gedekt. De officier van justitie eischte beves tiging van het vonnis. Vanaf WOENSDAG 5 |UNI begint H. KLUMPERS aan zijne klanten uit te rijken 3000 kaarten in al zijn 15 WINKELS. Bij elke 3000 kaarten die uitgereikt zijn worden 300 LUCHT BALLONS in één keer opgelaten, met het nummer van de naam onzer klanten er aan vast gehecht. Er zullen uitgedeeld worden aan de verstvallende luchtballon Aan de 18 volgende verstgevallen kunnen komen uitkiezen in de Winkel waar ze het nummer der kaart ontvangen hebben. Verder zullen er nog verschtllende artikelen worden uitgedeeld, waaronder JONGENS-COSTUUMS, HORLOGES, HEEREN- FANTASIEBROEKEN enz. Al degene die deze luchtballonkaarten vindt en deze ZONDER POSTZEGEL er op te plakken op de post doet heeft recht op een prachtige verrassing. Daar iedere naam met nummer bij en ook in alle andere 15 ZAKEN van H. KLUMPERS worden opgesbhreven. zullen wij ieder die een nummer in bovenstaand conditie verdiend heeft onmiddellijk 8 dagen na de laatste 300 opgelaten ballons bekend maken in de Dagbladen de nummers van die personen die begrepen zijn bij de verstgevallen. Zijt U dus klant van de H. KLUMPERS' WINKELS zelfs voor het kleinste stukje goed hebt U recht op deze uitdeeling zoolang de 3000 kaarten zijn uitgegeven. En hebt U iets noodig in HEEREN-COSTUUMS, KINDERPAKJES! GABARDINE REGEN JASSEN of WERKMANSGOEDEREN dan weet toch iedereen dat de goedkoopste en beste weg is voor a| deze artikelen in i E.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4