voor de Pinksterdagen Athmer-Martens - Qorinchem. A THMER-MART^NS pUROt Hoofdpijn, Kiespijn Mantel-Costuums,1,1 Lt™ f 6 tot 23.- Kinder Mantels, Tlotte sport ™if. van f 1.= tot 12.- BiOUSeS, chiciue modellen val f 0.59 tot 5.Ï! 1.98 tot 4.Z£ extra waarde. Een ongeëvenaarde keuze wacht U GORINCHEM. 2de Pinksterdag tot 1 uur geopen ^Doorzitten Stukloopen Zonnebrand het Gemeentehuis werden de uit te voeren nummers ten gehoore gebracht. Deze nummers werden op uitstekende wijze uitgevoerd. OUDENDIJK. WELL. J.l. Donderdag Hemelvaartsdag bereikte de Wellenaren het bericht, dat de muziekvereeniging „O. B. K." al hier op dien middag gehouden Groot Nationaal Concours, uitgaande van de R. K. Harmonie „St. Michaël" te Rot terdam in de hooge eere-afdeeling den eersten prijs met lof der jury had ver worven met een ruimschoots aantal van 400 punten. Een succes, dat men niet verwacht had, omdat de vereeniging met nog zoovele jonge krachten moest uitkomen, die nog nooit in het vuur geweest waren. Dit succes is dan ook wederom te danken aan den eminent'en directeur de heer P. Baselaar. Voor directeur en leden een prachtige pres tatie die de naam van hunne vereen, en van de gemeente wederom hebben hoog gehouden, ver over de Gelder- sche grenzen. De rapporten waren zon der de minste opmerkingen en ver meldde: „Beschaafd in pianissimo's, keurig de crescendoi's. Voordracht fijn, hulde voor zoo'n keurige vertolking, de kapelmeester heeft een zeer goede op vatting, terwijl de sax.-sopraan in zang thema schitterend Was, bravip." De reis naar Rotterdam was ge maakt met een der veerbooten „Jani- hudi 4" uit Woudrichem. Bij de thuiskomst, Vrijdagmorgen, werd de vereeniging luisterrijk ontvan gen in de versierde zaal van „Ons Huis." Het hoofd der school1 hield een korte toespraak tegen directeur en le den voor hunne prestatie en het be haalde succes. De heer P. Baselaar werd gehuldigd met een lauwerkrans, waarna door de muzikanten verschil lende marschen werden gespeeld. Des avonds bracht de fanfare „St. Cecilia" een serenade. Voorts wordt meegedeeld, dat de klankborden in de toren van de kerk zijn aanbesteed voor f60,44 aan Joh. Baggerman alhier. De raming bedroeg f120. Ingekomen stukken: Brief Nedcrl. Heide-Maatschappij, dat 10 April en 28 Mei, inzake samenstel ling plan en begrooting voor het ma ken van een vluchthaven in werkver schaffing. De heer de Waard protesteert, dat deze aangelegenheid zoo enorm lang op zich laat wachten, andere maat schappijen zijn met de samenstelling van die stukken veel vlugger. Spreker wil een termijn stellen waar binnen alles klaar moet zijn op straffe, dat anders de opdracht aan een andere maatschappij wordt opgedragen. Staten zien een uitbreidingsplan niet als luxe voor een kleine gemeente, doch als een noodzakelijkheid, om in de toekomst kostbare onteigeningen te voorkomen. De heer de Waard bespreekt het schrijven van B. en W. aan Ged. Staten betreffende de fout in het rap port van den Inspecteur der Volks gezondheid, waarin deze ambtenaar spreekt, dat er in Werkendam een nieuw gemeentehuis zou worden ge bouwd. Het wijzen op deze fout die in een officieel stuk niet mag worden gevonden is z.i. te zwak aan Ged. Sta ten meegedeeld. Tenslotte wordt be sloten aan den wensch van Ged. Sta te voldoen en opnieuw een uitbreidings plan, al is dit dan ook maar op papier vast te stellen. WOUDRICHEM. Openbare vergadering van den raad der gemeente WERKENDAM, op Dinsdag 4 Juni 1935, nam. 7 uur. Aanwezig ale leden, behalve de hee ren H. Groene veld en den Dunnen. De Voorzitter opent de vergadering, met voorlezing van het formuliergebed. De heer J. L. Kodde (vacature wij len de heer T. de Klerk) wordt als raadslid geïnstalleerd en legt de ge bruikelijke eeden af. De Voorzitter wenscht hem geluk met zijn benoeming en hoopt, dat God hem geven mag, in het belang dei- gemeente werkzaam te zijn en dat de goede samenwerking in dit college ook door den heer Kodde zal worden be stendigd. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd naar aanleiding van de notulen, vraagt de heer de Waard, of de schadevergoeding met den pachter van de veerdienst reeds is geregeld, waarop de Voorzitter antwoordt, dat zulks nog niet definitief is geschied. Medegedeeld wordt, dat B. en W., inzake de herziening waterleidingtarie ven, een bevredigende oplossing heb ben gevonden, wat betreft de verdee ling der f1600. iets koopen wilt dat charmant, i^iodern en vooral apart is, ga dan naar Voor het bedrag, wat U besteden wilt krijgt U Onze collecties hebben Wij voor de Feestdagen met de allernieuwste Nouveauté's gecompleteerd. Monfdlc Engelsche tweed en fantasiex stoffen, X C 90 QO mameib, onberispelijk van coupe en pasvorm van OA", lonnnnotl *n ma^inS' perletta, flamisol, moitseline, X 1 90 OJi JcipUllllGll, zand-crêpe,enz. de allernieuwste mod. van 1»= tot t-T*." mat-crêpe, charmeuse, enz. chique modellen val Pncfiiiimrnl/l/an zuiver wollen stoffen, pracht- OOMUlllIll UlVlVwM, modellen, in donkere en lichte tinten, van ZIE ETALAGE ZIE ETALAGE De Voorzitter zegt, dat dit werk niet zoo eenvoudig is, er is overleg noodiig met Rijkswaterstaat en de heer de Waard weet uit ervaring hoeveel tijd hiermee heengaat, er zullen aldus de Voorzitter wel wettige redenen zijn, die deze vertraging inotiveeren. Proces-verbaal van kasopname, d.d. 28 Maart 1935, waarbij alles in goede orde werd bevonden. Goedkeuring^ Raadsbesluit, wijziging begrooting 1934. Besloten wordt deze materie nog eens nader te bezien en in een volgende vergadering opnieuw te behandelen. De Voorzitter deelt mede, dat ook de lantaarn in de Visschersdijk, waarover in de vorige vergadering werd gespro ken, verplaatst zal worden. Verzoek van de heeren Bolhuis en LEIDEN Moogewoe rdl23.Tg\l37i ft'iKAMTnnp. ZALT BOMMEL Stationsweg30 _Tel 146 Balansen. Rapporten. Regeling van de Belastingaangiften. Kon. Besluit, d.d. 2 April goedkeu ring, heffing 80 opcenten op de hoofd som der gemeente-fondsbclasting tot 1 Mei, 1936. Brief Commissaris der Koningin, in zake goedkeuring verordening op de veldwachter voor den tijd van vijf ja ren. Brief Ged. Staten, waarin wordt meegedeeld, dat zij het standpunt van den raad, om het Uitbreidingsplan van de baan te doen niet deelen. Ged. Verzoek van de Burgerwacht, d.d. 20 Maart, om een subsidie voor 1935. Besloten wordt de post welke op de begrooting is uitgetrokken ongewij zigd te laten. Verzoek van eenige bewoners van de zijstraat van het Slik, om een lantaarn te plaatsen aan de haven op de hoek der beide straten welke verbinding ge ven met het Slik en de Hoogstraat. Er is daar een gevaarlijk punt, mede door het feit, dat er een open plaats aan de haven is, welke voor lading van schepen wordt gebruikt. Besloten wordt een lantaarn aan te brengen en tevens een slagboom aan te brengen bij het open havengedeelte. B .en W. stellen voor een beton- schoeiïng te plaatsen over een leng te van 40 meter langs de havenkant boven de brug op1 het Slik. De heer de Waard zegt verbaasd te hebben gestaan over dit voorstel, dat nogal wat geld kost, hij is het er zonder meer niet mee eens, voorheen, werd met „pakwerk" gewerkt, hetgeen veel voordeeliger is, ook ziet hij in deze kostbare beschoeiing een moei lijkheid, om in de toekomst algeheele ^temping van de haven te verkrijgen, waartoe men z.i. eenmaal: zal moeten komen. Bovendien heeft hem dit voor- stelv eenigszins overvallen en is nader onderzoek niet mogelijk geweest. De heer Hakkers zou dan gelijkertijd ook graag een betonschoeiïng aanbren gen, in het havengedeelte, dat als laad plaats dient aan de zijstraat van het Slik, alwaar de slagboom zal worden aangebracht. De Voorzitter zegt, dat algeheele demping van de haven nog niet zoo eenvoudig is, daar de haven is een ob ject met publieke dienst belast. Baggerman, inzake hun korting op het salaris. Daar de inwerkingtreding is bepaald op 1 Jan. 1934, zouden zij een aanzienlijk bedrag moeten terugstorten, n.l. voor veldwachter Bolhuis 1105. en voor nachtwaker Baggerman t 99. Zij verzoeken de inwerking treding op een later tijdstip, opdat zij niet gedu peerd zullen worden. Daar het volledige college van B. cn W. dit stuk nog niet heeft kunnen bespreken, wordt het gerenvoyeerd aan B. en W. voor praeadvies, en komt het in üe volgende vergadering weer aan de orde. Verzoek van de Vereen. R.K. Blin denzorg om subsidie ad fO.Ol per in woner, hierop wordt met het oog op de gemeentefinanciën afwijzend be schikt. Verzoek van de caféhouders, om het sluitingsuur tijdens den zomertijd te bepalen op 11 uur. Besloten wordt dit verzoek in te willigen. Brief Bond van Brouwerijen en Mou terijen, ont de verloven A niet te ver minderen. Daar dit voor deze gemeente niet toepasselijk is, wordt dit stuk voor ken nisgeving aangenomen. Vervolgens wordt de heer L. P. van Dyxhoorn met algemeene stemmen be noemd tot keuringsveearts Hoofd van Dienst. Tot Brugwachter op arbeidscontract wordt van 1 Juli 1935 tot 31 Decem ber 1935 benoemd, W. G. van Kooy. Aan de orde komt vaststelling voor schotten aan bijzondere schoolbesturen, ingevolge art. 103 der L.O. wet 1920 1935. De school in den Biesbosch met de zeer hooge kosten per leerling mocht niet langer als basis dienen. Er Is ge vraagd aan verschillende gemeentebe sturen, wat de kostprijs per leerling van de openb. school was, die bezocht werd door een leerlingental ongeveer gelijk aan die van de Herv. en Geref. school hier ter plaatse. Deze kostprij zen, welke ztch bewogen tusschen 114.25 en f3.21 per leerling, gaven als gemiddelde 18.36 per leerling. Op de begrooting 1935 was uitgetrokken f8. per leerling. De heeren Visser en Bogers zeggen, dat de prijs te laag is, des te meer, daar in het bedrag ad f8.36 is begre- pen f0.50 administratiekosten. De heer Visser vraagt, of men aan de verkregen cijfers is gebonden. De Voorzitter zegt, men kan aan Ged. Staten vragen om verhooging, doch dit kon ook wel eens een tegen overgesteld resultaat hebben. De heer van Zuidam zegt, er zijn op de Herv. school 5 onderwijzeressen en toch geeft een hulponderwijzercs handwerkles. Z.i. kan goed een der 5 onderwijzeressen ook handwerkles geven, hetgeen een flinke bezuiniging beteekent. Tenslotte wordt besloten het bedrag per leerling te stellen op f8.36. Aan den heer J. Bottenberg wordt wachtgeld toegekend, wegens verleend ontslag als directeur en administrateur van het waterleidingbedrijf en aange merkt als wachtgelder der gemeente Werkendam, ongeacht of liet wacht geld zal worden betaald door de ge meente of N.W. Brab. Waterleiding Mij. B. en W. vragen machtiging tot te rugvordering van de N.W. Brab. Water leiding Mij. van het aan Bottenberg uit te keeren wachtgeld. De heer de Waard is van meening, dat de kans op succes nihil is, waar mede het ook de heer Bogers eens is, Spr. vraagt hoe hoog de kosten van een arbitrale uitspraak zullen zijn, hij wil geen geld weggooien voor iets, dat toch geen succes heeft. De Voorzitter zegt, we hebben in liet contract de mogelijkheid van ar bitrage vastgelegd, dus daarvan moeten we gebruik maken. Besloten wordt eens te informeeren, wat de kosten van arbitrage kunnen zijn. Hierop zal dan nader worden te ruggekomen. Wijziging begrooting 1934 en 1935, hetgeen van ernstigen aard is, wordt goedgekeurd. De verordening op: de heffing en invordering van vergunningsrecht wordt gewijzigd in verband met een gewezen arrest van den Iloogen Raad, als grondslag voor de huur waarde zal thans worden genomen, de omvang van het bedrijf, voor zoover het betreft de verkoop van sterke dranken. Voorheen werd hier bij ook aangemerkt, de verkoop van alcoholhoudende dranken. Bii de rondvraag zegt wethouder van Oord, dat B. en W. nagenoeg klaar zijn met de verdeeling van het fonds ad f 1600 voor de herziening van de waterleidingtarieven. Hii stelt voor, dat een commissie deze ta rieven stuk voor stuk zal nagaan en in overleg met B. en W. eventueele fouten zal herstellen. De hr. Bogers voelt er meer voor, dat alle raadsleden, de tarieven me de beoordeelen, waarop de Voorzit ter antwoordt, dat dan een commis sie geen zin heeft. Eindelijk wordt besloten, dat een commissie zal wor den gevormd, bestaande uit de hee ren PI. C. Visser, W. G. de Waard en D. van Zuidam, die naar eigen inzicht ten aanzien van deze materie kan handelen. Er wordt op veel spoed aangedrongen. De heer de Waard zegt, met vreug de te hebben gehoord, dat de wa terleidingtarieven, nagenoeg zijn ge regeld, hieruit bliikt dus. dat het co mité, dat de belangen der waterver bruikers heeft ter hand genomen, fout heeft gezien. Het kan niet anders of het vertrouwen in den raad en in het college van B. en W., dat men heeft willen verstoren, moet thans weer hersteld zijn. Het was toch de raadsleden reeds in 1933 be kend, dat de raad door het fonds van f 1600 de bevoegdheid kreeg, om voor bepaalde panden billijkere ta rieven vast te stellen. l Ook wijst spreker nogmaals op de erbarmelijken toestand, waarin de straten verkeeren en het wordt maar steeds geschoven op de werken uit te voeren door N. W. Brabant. Dit moet thans uit zijn, we zijn en blij ven baas in eigen huis zegt sprekör. Hii wil de straat herstellen, en bii eventueel opbreken door N. W. Bra bant, zal deze verplicht worden, de straat weer op te leveren, in de toe stand waarin die was. Spreker wil een bepaalde termijn stellen waar binnen alle opgravingen moeten ge schieden. Besloten wordt nogmaals op spoed aan de dringen bii de Wa terleiding-Maatschappij Dan komt de heer de Waard op de Veerdienst. Deze geeft de laatsten tijd veel reden tot ontevredenheid. De reserveboot deugt niet, de groote boot mankeert ook steeds, hetgeen tot schade van den pachter en de gemeente moet leiden. Hii zou gaar ne dc groote boot, tot reserveboot degradeeren en een nieuwe boot voor de dienst aanschaffen. Dc heer Van Oord zegt precies in dezelfde richting te denken als de. heer de Waard, hij heeft zelfs de offerte gevraagd en een nieuwe boot zal kant en klaar kosten plm. f 6000. Het gevoelen van de overige raads leden is, dat ten aanzien van de veerdienst verbetering gewenscht is. B. en W. zullen een kostenbereke ning opzetten, rekening houdende met de brug, die in de toekomst bii Gor- kum zal. komen, waardoor ook de veerdienstinkomsten zal derven. De heer Paans bespreekt de wen- sehelijkheid van een arbeidsbeurs en de ongelijkheid in de steunregeling van personen, die zelf een perceeltje land bewerken. De Voorzitter zegt, dat een agent van de Arbeidsbemiddeling hier ter plaatse is, ook zegt hij. dat hii de boeren in den Biesbosch per brief heeft verzocht bii de landwerkzaam heden, Werkendamsche arbeiders te nemen. De heer Kodde bepleit de wen- scbelijkheid, dat zooveel mogelijk Werkendamsche landarbeiders in dienst worden genomen, doch er is een bezwaar, over het algemeen zijn deze niet voldoende geschoold. Spre ker zou gaarne zien, dat de onge schoolden, door de steun van de re geering in de landbouwbedrijven kon den worden geschoold. De heer Van Zuidam bespreekt de werkverschaffing op de I'rikpolder, waar de arbeiders een loon hebben verdiend beneden het steunbedrag. De Voorzitter zegt, dat besloten is een z.g. trainings toeslag te geven, terwijl nog gecorrespondeerd wordt met het Departement, om bet uurloon op f 0.24 te stellen. Ook vraagt de heer Van Zuidam, wanneer de huurverlaging van de hui zen aan de Uitbreiding ingaat, waar op de heer Bogers zegt 26 Miei. De heer Kodde zegt, dat er een cursus voor landbouwhuishoudonder- wijs zal worden gegeven, en vraagt of zoo noodig, hiervoor gelden uit het van Coothfonds kunnen worden ver strekt, hetgeen bevestigend wordt be antwoord. De lieer Visser brengt nog ter sprake verlaging der electriciteitsta- rieven. ITierover zal worden gecorrespon deerd met de P.N.E.M. Daarna sluiting der, vergadering. J' By den landbouwer H. werd des nachts een ongewenscht bezoek gebracht in zijn tuin, waarbij de bakaardbeien het moesten ontgelden. Ook werden enkele ruiten daarbij vernield. Al wat U noodig verdrijven is heeft om deze pijnen te een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 et.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Als bestuurslid der Coöp. Boeren leenbank werd gekozen in de vacature Huyser, de heer J. H. Kentie en tot plaats vervangend lid de heer M. A. Egberts. De dienstplichtige der lichting 1929 C. Giesbert is bij beschikking van den Minister van Defensie voor goed vrijgesteld van den dienstplicht. Uit deze gemeente zijn een 20-tal werkloozen te werk gesteld op de werk verschaffing in den polder Bruinenhoek- sche waard onder Dussen. Door de Ned. Groenten en Fruit- centrale is bepaald dat alle vroege aard appelen gerooid vóór 1 Aug. 4935, ge veild moeten worden. De aanvoer moet geschieden aan de veiling door den kwee- ker gekozen. Op aanvrage kan echter door de Centrale een andere veiling worden aangewezen, waar de aardappelen geveild kunnen worden. Nadere inlichtingen zijn reeds verkrijgbaar bij het veilingbestuur. Tengevolge van meerdere vraag naar aardappelen is de prijs stijgende. Men besteedde deze week voor bravo's f2.502,60 en voor bevelanders f 1,75 2.00 per H,L. Doos 30 en 60, Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Jül o o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6