Plaatselijk Nieuws. Y eilingberichten. TWAALF HOFSTEDEN EEN PROOI DER VLAMMEN. Op twee plaatsen in ons land heeft Zaterdag een brand gewoed van ongewone afmetingen. Zoowel Nieuwaal bij Zalt- Bommel als Scnayk in Noord-Brabant, dreigden zwaar geteisterd te worden. Ten slotte bleek de schade in beide dorpen geringer te zyn dan oorspronkelijk leek. Niettemin werden te Nieuwaal zes boerde- rijen met opslagplaatsen en schuren en te Schayk, eveneens zes boerderyen, twee landbouwschuren, een maaldery en een winkelhuis door het vuar volkomen ver nield. OP SPOORBRUG"DOOR TREIN AANGEREDEN. Maandagavond omstreeks half zes begaven zich twee schilders van de firma T. uit Horst (L.), die bij het sta tion Oosterbeek-Laag seinpalen hadden geverfd, per rijwiel langs de spoorbaan óp weg naar hun tijdelijke verblijfplaat sen in de Betuwe. Toen beiden zich op de spoorbrug over den Rijn bevonden, naderde een trein uit de richting Arnhem. Hoe wel door zijn collega gewaarschuwd, öleef een van de schilders, D. S., af komstig uit Hilversum, doorrijden. Het gevolg was, dat S. door den trein werd gegrepen en met zijn hoofd op het dubbele spoor terecht kwam. Hij bleef ernstig gewond liggen en is met een uit de richting Eist komenden trein naar het station Arnhem vervoerd en vandaar per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis. Bij onderzoek bleek S. een been breuk en een ernstige hoofdwonde te hebben opgeloopen. o KANO OMGESLAGEN OP HET SPAARNE. De kano waarin de 23-jarige K. uit Haarlem1 met zijn broer op het Spaarne bij het stoomgemaal onder Spaarndain Was gaan varen, is Zaterdagavond om streeks zeven uur omgeslagen, waarbij K. is verdronken. Ondanks het feit, dat de politie met de dienstboot tot laat in den avond naar het lijk heeft gedregd is het niet gevonden. Waar schijnlijk is het door den sterken stroom afgedreven. O RUKWIND DOET DRIE BOOTEN KAPSEIZEN. Een kindje omgekomen. Een hevige rukwind, die Maandag middag ongeveer zes uur plotseling boven Hillegersberg woedde, was oor zaak dat verschillende zeilboot-en, die op den Bergsche Plas voeren, het hard te verantwoorden hadden. Op een be paald oogenblik sloegen drie zeilbooten tegelijk om. De bemanning van twee booten .wisten allen zwemmende den wal te bereiken, doch met de inzitten den van de derde boot verliep het min der gunstig. Toen het ongeluk gebeurde, stonden twee .mannen op het dek, terwijl zich in de kajuit nog vijf personen bevon den, waaronder drie kinderen van resp. 10, 8 en 11/2 jaar oud. De beide man- Ken vielen te water, doch doordat de kiel van het schip boven kwam1 te lig gen en de kajuit vol water liep, wer den de vijf inzittenden met den dood bedreigd. Van alle kanten kwam1 hulp opda gen. Door een gat in den boeg te ma ken is het gelukt, alle vijf de perso nen, die reeds bewusteloos waren, bo ven water te brengen. Met een motorboot werden zij naar de jachthaven gebracht, waar reeds eenige .artsen stonden te wachten om hulp te verleenen. Het gelukte bij vier personen de levensgeesten weer op te wekken. Bij het iy2-jarig kind echter slaagde ,men hierin niet. De .toestand van twee drenkelingen was ,van dien aard, dat zijl naar het zie kenhuis moesten worden gebracht. Het ongeluk heeft uiteraard op den Berg sche Plas groote consternatie verwekt. VERKEERSONGELUKKEN. Onverhoeds! uit zijweg gekomen. Op den Rijksstraatweg Ossendrecht -Hoogerheide is Zondagmiddag te 'halfvijf een aanrijding ontstaan tus- schen een personenauto, bestuurd door den heer v. cl. Poel uit Ossen drecht, en een fietser, die met groote Vaart van een zijweg kwam en dooi den automobilist niet tijdig was op gemerkt. De wielrijder, cle 20-jarige Hl. Treelsl uit Ossendrecht, werd om vergeworpen en tegen den grond ge smakt. Hij bekwam een zware hersen schudding en is in zorgwekkenden toestand naar zijn woning vervoerd. ■—O VAN' DE FIETS GEVALLEN EN OVERLEDEN. Zaterdagmiddag begaf de heer H. R. Caarelsi uit Enschede zich per rijwiel naar Denekamp, om aldaar te gaan visschen. Even voorbij Ol- denzaal op den penekamperstraat- weg is de 67-jarige, waarschijnlijk doordat hij met te groote snelheid de bocht doorreed, komen te vallen, twee doktoren uit Oldenzaal consta teerden een zware schedelbreuk en lieten den man transpprteeren naar het ziekenhuis in Enschede. Tijdens; het transport is liii echter overleden. o VIER GEWONDEN TE APELDOORN. Zondagavond zijn op' den Zutfen- schen Straatweg ter hoogte van het „Woudhuis", te Apeldoorn, twee mo torfietsen, waarvan één met zijspan, op elkaar gereden, doordat de motor fiets die aan den kop reed, pech kreeg, onverwachts moest stoppen en de volgende motor niet tijdig tot stil stand kon worden gebracht. De be stuurder van het motorrijwiel met zij span, die achter reed. liep een gebro ken schouderbeen op en een enkel fractuur. Zijn vrouw, die in de zij span zat, brak haar onderarm. Voorts zaten nog op den motor hun beide zoontjes, van wie er een ernstige schaafwonden aan het hoofd kreeg de andere kwam met den schrik vrij. De duorijdster van het andere mo torrijwiel kreeg verwondingen aan een der beenen, terwijl de bestuurder geen letsel opliep. o WIELRI fDER ONDER EEN AUTO. Op den eersten Pinksterdag onge veer kwart voor twee reed de zeven tigjarige Goes uit Odijk per rijwiel op den Soestdijker straatweg bii De Bilt. Hij wilde den weg oversteken, toen uit de tegenovergestelde rich ting een auto naderde. Een aanrijding was onvermijdelijk. De man werd met het hoofd tegen de straat gewor pen en kreeg een ernstige hoofdwon de en verwondingen aan het lichaam. VORK VAN FIETS GEBROKEN. Zondagmorgen is, nabij het raad huis aan den Leidscheweg de wiel rijder J. B. uit 's-Gravenhage door het breken van zijn voorvork geval len. De heer J. B. had verwondingen aan beenen en hoofd gekregen en een zware hersenschudding. KNAAP TE~DOOR AUTO OVERREDEN. De achtjarige J. V. uit Sluis, die zonder uit te kijken met een fiets den weg over stak, werd Zaterdag door een auto gegrepen en ernstig ver wond naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. WEER EEN BAKFIETS AAN GEREDEN. Op den Nieuwe Rijksweg onder de gemeente Pijnacker tusschen Delft en de Zwethbrug is Zaterdag de 22- jarige C., toen hij op een bak fiets over genoemden weg reed, in botsing gekomen met een auto, C. sloeg tegen de straat en was zwaar gewond. In het gasthuis alhier is hij Eersten Pinksterdag aan de be komen kwetsuren overleden. C. was de oudste zoon en kostwinner van een gezin met 12 kinderen. LANDBOUWER DOOR DEN O BLIKSEM GETROFFEN. Op slag gedood. Te Jubbega is Maandagavond de ongeveer 55-jarige caféhouder W. de Boer die een kalf uit het land zou halen door den bliksem getroffen en gedood. o BEJAARDE VROUW VERBRAND. Óp een stoof in brand geraakt. Zaterdagmorgen is te Terhole (gem. Hontenisse) de 63-jarige we duwe Pieters, die met haar kleinkind van een jaar alleen thuis was op noodlottige wijze om het leven ge komen. Toen zii zich verwarmde aan een stoof vatten haar kleeren plotseling vlam. De vrouw vluchtte in haar angst naar buiten, doch in de deur opening struikelde zii en viel voor over. Buren vonden het slachtoffer daar liggen, hulp kon echter niet meer baten, de vrouw was inmiddels reeds aan de vreeselijke wonden, die zii had opgeloopen, bezweken. Het kind vond men gelukkig on gedeerd in de woning. ONWEER. Te Eindhoven sloeg de bliksem in een schuur in de Halvemaanstraat, die met de daarin opgeslagen meu belen in de vlammen opging. Te Berghem werden op vele plaat sen pannen afgerukt en gaten in da ken geslagen. Bii J. Bros, Rogstraat woei een boomtak door de ruiten in de voorkomer. HAAGSCHE VEILING. 8 Juni. Bakaard beien Dutch Evern I 3235 ct. p. pond II 2630 ct. p. pond Asperges Wit extra 4044 ct. p. K.G. I 3740 ct. p. K.G. II 2829 ct. p. K.G. Blauw 28—29 ct. p. K.G. Dagelijks veiling 's morgens half v ij f. IIEUSDEN. Ged. Staten van Noord-Bra bant hebben vergunning verleend aan De N.V. HollandsChe Buurtspoor wegen te Tilburg voor autobusdien sten van 's-Hertogenbosch over Waal wijk naar Tilburg, van Drunen naar Heusden en van Tilburg naar Hil- varenbeek. Onder voorzitterschap van den heer Hubert Verhoeven vergaderden alhier, de stemgerechtigde Ingelan den van dit waterschap ter vaststel ling van de rekening over het dienst jaar 19331934 wat geschiedde met een ontvangst van f 2587,96 1/2 en een uitgaaf van f 831,48 alzoo een batig slot van f 1756,48 1/2. De begrooting werd vastgesteld met een bedrag van f 2880.17 1/2 aan ontvangsten en uitgaven. Enkele machtigingen werden als nog verleend voor de gewone en vlotte gang van zaken. Toen de heer M. zich Maan dagavond in het donker vanuit zijn woning over het terrein der Gasfa briek begaf, werd hii plotseling aan gevallen door een zijner honden. Op het rumoer, dat door de worsteling ontstond, kwam de pleegdochter van den heer M. te hulp snellen, waar door het mede gelukte het dier van zijn meester te ontdoen. De heer M. had behalve den schrik een gapende wonde opgeloopen en moest zich nog direct onder genees kundige behandeling stellen van een dokter. Het dier waarmede men al ge- ruimen tijd vertrouwd was geraakt, is doodgeschoten. De „Heusdensche Fanfare," direc teur de heer Joh. van Berkel uit Ammer- zoden, behaalde Maandag op het Nationaal Concours te Wijk in de afdeeling „Uit muntendheid" een eersten prijs met niet minder dan 330 punten, het hoogst aantal punten in deze afdeeling. Gezien de afdeeling en het groot aantal punten, (300 was noodig voor een eersten prijs), mag men gerust van een groot succes spreken. Directeur en leden van harte onze gelukwenschen. Niet minder succes oogstte de heer v. Berkel op dit concours met zijn vereeniging uit Brakel, waarmede hij een eerste prijs met 308 punten behaalde in de Superieure afdeeling. Uit een en ander blijkt wel, dat de heer v. Berkel op muzikaal gebied er zijn mag en van harte hopen we dat hij nog vele jaren hier en elders de dirigeerstok mag hanteereD, opdat door zijn vakkundige en eminente leiding, de vereenigingen nog meerdere lauweren mogen oogsten. Het onweer van Maandagavond gepaard met hevigen wind, heeft in on ze gemeente slechts geringe schade aangericht. Een boom op de stadswal nabij de bromsluis moest het ontgelden en knap te op het midden af. Van een boom bij de protestantsche kerk op de voor malige begraafplaats, werden een paar dikke takken afgerukt. Verdere onge vallen kwamen gelukkig niet voor. ANDEL. GEMEENTERAAD'S VERKIEZING TE ANDEL. De een STEMT die De ander STEMT weer een ander. Maar voor hun inmaakglazen leverancier STEMMEN ALLEN L. W. VAN ANDEL te ANDEL (N Br want M.B.L. glazen zijn beter en goedkoper. (Ady.) ALMKEKK. Op Donderdag 13 dezer hoopt de beroepen predikant der Herv. Gemeente een bezoek te brengen aan deze gemeente. Zaterdagavond j.l. speelde de korfbal vereen. „A.K.C." alhier tegen „Rust Roest" te Nieuwendijk, aldaar een vriendschappeliiken wedstrijd, welke eindigde in een 32 overwin ning voor laatstgenoemde. De Gem. Zangvereen. „Con Amore" te Ippelschendijk alhier, is voornemens, evenals de muziekver. „Nooit Gedacht" deel. te nemen aan het iMuziék- en Zangconcours te Nieuwenbrugge a. d. Rijn. Tot volontair der Gemeente secretarie te Dussen is benoemd de heer P. Hakman alhier. Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot de Directiekeet van de waterleidingwerken alhier, bii den watertoren. De buit was zeer gering, ondanks de indringers liet gebouwtje volle dig doorzochten. Slechts 30 sigaren vielen hun in handen. De werken worden uitgevoerd door de N.V. Vriens' uit Breda, die de politie van het gebeurde in kennis stelde. Maandagmorgen, 2e Pinksterdag, geraakte het dochtertje van den heer Job. Koekkoek alhier per fiets aan de stoep van de Buitekade in de prikkeldraad, met 't gevolg dat de kleine zich deerlijk aan arm en beenen verwondde. Nadat het kind door A. Colijn ter plaatse was ver bonden, moest geneeskundige hulp van Dr. Schripsema worden ingeroepen, welke de wond aan haar arm moest hechten. AMMERZODEN. Op 13 Juni a.s., zal de spijs- kokerii ten behoeve van schoolkinde ren stopgezet worden. AALST. Dezer dagen had de klompen maker W. L. alhier, het ongeluk met een zijner vingers in een snijmes te vallen, en wel zoodanig, dat hii zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De laatste dagen is er veel vraag naar aardappelen. Dientenge volge zijn de prijzen stijgende. Voor Bevelanders besteedde men al. f 2,00 f 2,45 per H.L. De fruitkoopman H. v. d. L. uit Zuilichem heeft bii den heer W. alhier, het eerste vroege fruit (jan- baasjes) gekocht tegen f2,per H.L. Dit is wel zeer vroeg, daar de peertjes nog maar nauwelijks gezet zijn. CAPELLE. Het 25-jarig bestaan der Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" te dezer plaatse, welk jubileum reeds ee- nigen tijd geleden plaats had en waar- bii ook twee leden van het perso neel, n.l. de heer W. Timmermans, werkzaam in de fabriek, en de melk- slijter J. Molegraaf hun zilveren ju bileum herdachten, is j.l. Woensdag namiddag feestelijk herdacht. In verband met droeve familie-om standigheden van den voorzitter, den heer W. B. Rijken, had liet bestuur in een spoedvergadering een dezer dagen besloten het oorspronkelijk vastgesteld programma eenigszins te wijzigen, waardoor de muzikale mede werking des namiddags door het mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" al hier en des avonds door het muziek gezelschap „Sirena" uit Vrijhoeve- Capelle kwam te vervallen. Óm 12 uur vereenig'den bestuur en genoodigden zich in het Stations koffiehuis van den heer L. F. van Dongen aan gemeenschappelijk diner, waarna te ongeveer drie uur in een tent, geplaatst bij de fabriek aan de Hoogevaart, onder leiding van den secretaris der vereeniging, den heer J. van Beek, een herdenkingsvergade ring werd gehouden, welke door het meerendeel der leden, alsmede ver schillende genoodigden, waaronder o.m. de EdelAchtbare Heer A. Smit, burgemeester van Sprang-Capelle en de Rijkszuivelconsuient E. Tonkes- Struijff uit Breda, werd bijgewoond. Na een openingswoord van den se cretaris werd door den directeur der fabriek, den heer J. G. Addink. zulks in plaats van den oud-secretaris en mede-oprichter der vereeniging, den heer A. J. C. Meijer te Sprang, thans eere-bestuurslid, die eveneens door familie-omstandigheden niet aanwezig kon zijn, een geschiedkun dig overzicht van de vereeniging van de oprichting tot heden gegeven, ter wijl de Rijkszuivelconsuient de feest rede uitsprak. Verschillende sprekers o.w. de burgemeester van Sprang- Capelle voerden vervolgens nog het woord, waarbii zii hun gelukwenschen overbrachten. De secretaris bracht dank voor de woorden van hulde en waardeering alsmede voor de diver- ve bloemstukken, welke het bestuur in ontvangst had mogen nemen. Het officieele gedeelte der herden— kingsvergadering was hiermede ge ëindigd en tot slot volgde daarna een gevarieerd programma, waarbii o.m. de Zuivelfilm vertoond werd. Dit gezellig samenzijn duurde tot laat in den avond voort en de verschil lende nummers droegen niet weinig bii tot het verkrijgen en behouden van de gewenschte stemming. Met voldoening kunnen bestuur en directeur, die dezen jubileumdag" zoo uitstekend hebben voorbereid, op hun werk en op een welgeslaagd feest terugzien. DÜSSEN. Bii de herziening der waterlei dingtarieven alhier, door de Noord- YVest-Brabantsche Waterleiding Mij., werden de meeste aanzienlijk ver laagd, hetgeen door de verbruikers begrijpelijk dankbaar wordt geaccep teerd. ELSIIOUT. Onder architectuur van den heer N. J. de Bont Gzn. te Nieuwkuijk werd aanbesteed het bouwen van een boerderij voor rekening van den heer J. Vugtsi alhier. Ingeschreven is als volgt Ad. Smits, Heusden, f 5890. L. v. Oers, Drunen, f 4800. M. Schapendonk, Drunen. f 4780. Josi v. d. Loo, Élshout. f 4750. P. Grof f en, Haarsteeg. f 4698. J. Blankers, Nieuwkuijk. f 4689. P. Kramer, Genderen. f 4495. F. Pressen, Drunen, f 4042. IIERPT. Onder voorzitterschap van den heer M. de Vaan uit Vlijmen ver gaderden Stemgerechtigde Ingelan den van dit waterschap1 ter vaststel ling van de rekening over het dienst jaar 1933-1934 wat geschiedde met een ontvangst f 548 voor A en f 682,80 voor B een uitgaaf van f 458,64 voor A en f 612,29 voor B alzoo voor A een batig slot van f 89.36 en voor B. f70.51. De begrooting werd vast gesteld met een bedrag van voor A f 535.08 aan inkomsten en uitgaven voor B f 667.75. In de vacature J. C. v. Bokho ven, aan wiens overlijden de voorzit ter enkele woorden van nagedachtenis en dank sprak werd gekozen de heer C. H. v. Ever dingen uit Heesbeen met 18 stemmen tegen 14 op den heer A. M. Buijs te Luttelherpt. De heer J. v. d. Brand werd met algemeene stemmen herkozen. Enkele -machtigingen werden nog verleend voor de gewone en vlotte gang van zaken. In de daarop vol gende bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen de heer Chr. A. J. van Flerpt alhier. RAAMSDONKSVEER. Maandagavond circa 11 uur heeft op den rijksweg alhier ter hoogte van de brug een doodelijk ongeval plaats gegrepen. Omstreeks dien tijd liepen aldaar aan den rechterkant van den weg 3 personen die onder den invloed van sterken drank waren naast elkaar, met de fietsen aan de hand en zich in de richting Dussen begaven. Van de richting Raamsdonksveer na derde een luxe auto uit Amsterdam. Op het moment, dat deze auto de voetgangers wilde passeeren, naderde uit tegenover gestelde richting ook een anto. Het gevolg hiervan was, dat twee van de voetgangers door de auto uit Amster dam werden gegrepen. Een van hen, C. de W. uit Dussen werd met kracht tegen de auto geslingerd en bleef op den bumper hangen en werd circa 200 M. meegesleurd. Toen de man uit deze benarde positie was bevrijd, bleek dat zijn beide beenen zoo goed als geheel van het lichaam ge scheiden waren en hij bovendien nog een ernstige schedelbreuk bekomen had. De ongelukkige is ter plaatse overleden. Het andere slachtoffer T. E. eveneens uit Dussen afkomstig, bekwam ernstige wonden aan het hoofd en een beenbreuk. Het lijk en de gewonde zyn naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer over gebracht. Burgemeester Moons, de marechaussée en de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse. De auto, die licht beschadigd is, werd in beslag genomen en de be stuurder in arrest gesteld. VEEN. Onder verwijzing" naar de in dit nummer voorkomende advertentie, verzoekt de directie der Haagsche Veiling ons de aandacht te vestigen op de in de advertentie aangekondig- de vergadering. Vooral met het oog; op de dezer dagen afgekomen ge wijzigde bepalingen betr. het ver plicht veilen wordt ieder belangheb bende aangeraden de vergadering bii te tvonen. Degenen, die nog in aan merking komen voor de Uitkeering Tuinbouwsteun 1934 kunnen deze gelden tevens bii deze gelegenheid in ontvangst komen nemen. WAALWIJK. Een buitengewoon felle brand heeft Maandagavond ongeveer 7 uur de brandweer eenige uren zwaar werk ge geven. Drie huizen staande op het Laag einde, toebehoorende aan den heer Th. Pulles en bewoond door de gezinnen wed. Verhoeven, M. Leijtens en P. Kramer, werden geheel verwoest. Alles greep zoo snel om zich heen, dat de drie gezinnen zich vlug uit de bran dende huizen moesten begeven, zonder iets mede te kunnen nemen. Terwijl de brandweer bezig was het naastgelegen pand, waarin voorheen een volkslogement is gevestigd geweest, voor het vuur te vrijwaren, waarin ze is ge slaagd, sloegen de vlammen over op het dak van de boerderij van den heer Maas. De brandweer wist door haar energiek optreden het vuur te blusschen. De wa terschade is echter zeer groot. Het dak van de boerderij van den heer Loeff vatte ook vlam, doch ook hier wist de brandweer erger te voorkomen. Omtrent de oorzaak van den brand kon niets worden ontdekt. Men denkt aan kortsluiting. Verzekering dekt de schade. ZALTROMMEL. Door de rijkspolitie is te Hee rewaarden aangehouden een zekere J. V. uit Rotterdam, die aan de oude dames v. K. te Heerewaarden dreig- briezen had geschreven, dat die da mes op een zekere plaats f 500 moes ten neerleggen en zoo zii dit niet deden, wachtte hun een vreeselijk lot. Zoo zij de politie er in mengden was hun leven niet zeker ,doch de da mes lieten zich niet afschrikken en stelden de politie er wel mede in kennis, met het bovengenoemde ge volg. V. is naar Arnhem overgebracht en aldaar in het Fluis van Bewa ring opgesloten wachtende op de f 500. Onweer van Maandagavond. Te HAARSTEEG moesten vele boomen en rieten daken het ontgelden by den orkaanachtigen storm. Vele huizen ver loren pannen. Van het huis van Tha. v. d. Wiel aan den Dijk werd het ach terste gedeelte met den grond gelijk ge maakt. Te HERPT werden tijdens een geweldi gen storm van verschillende gebouwen de pannen afgerukt en rieten daken losge rukt. Verschillende boomen knapten af, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2