MA A WD is ar |j A A 4« 'Hoekende voordeelen ZOMER-RECLAME WONDER SPAARSYSTEEM BELANGRIJK BELANGRIJK Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. V eilingberichten. GELDIG TOT EN MET 31 JIM »ij alle Wonder-Artikelen KOOPT NU: Wonder-Margarinej per pakje 371/2 ct. J gy ieder pakje van deze Wonder-Koffie, Roodmerk, per pak 42 ct. 3 artikelen is één heele Groenmerk, per pak 40 ct. Wonder-Spaarbon en één en alle verdere Wonder-artikelen. 1 heele sPaar - Sneller - bon 10 el witte flanel .1 .15 10 el gekleurde flanel .15 31/s el hemdencassa 8 11 1 beste kussensloop 3 3 beste thee-, blauwe of witte, doeken 5 3 beste luiers5 =m Alle manufacturen zijn van beste kwaliteit, geen. reclame-kwalitei-ten. Ui Het Wonder-Spaarsysteem levert U uitslinj- gÜ tend artikelen die lang meegaan eiji ondanks dat is het Wonder-Spaarsysteeni het laagst in prijs. 1 broodplank met opschrift 3 12 waterglazen (alleen per 12). 6 1 groot blikken theeblad 3 1 prachtig groot theeblad, echte tegel, nikkelen rand 14 1 vouw-stoelje (voor hengelaars e.d.) 5 6 fijne dameszakdoeken, gekleurde rand 6 diepe of platte borden, alleen Maastrichtsch aardewerk Levering van alle artikelen zoolang de toorraad strekt. Haast U dus met bestellen. Hl De uitgebreide nieuwe lijst van Wonder-Cadeaux verschijnt 1 Juli as. Hl Wegens de vele voorbereidende werkzaamheden voor de samenstelling hiervan was een m vroegere datum helaas niet mogelijk. Leverings-Cönditiën der Wonder-artikelen Wk zijn steeds uitsluitend a contant en bestelling van Wonder-Cadeaux, nadat U eerst MÈ de Wonder-Spaarbons hebt ingeleverd. Winkeliers wplke zich aan deze conditiën niet houden, worden van verdere verkoop uitgesloten. U begrijpt dus wel, dat Uw winkelier Ü1 onmogelijk van deze conditie kan afwijken. Alleen door groote omzet zijn wij in U staat U zooveel te bieden en U zulke goede kwaliteiten tè leveren. Wij ontvangen natuur- jj§ lijk wel eens klachten, maar practisch nooit over de kwaliteit van de Wonder-Cadeaux en de Wonder-Artikelen. J| UI Van deze Zomer-Reclame verschijnt geen aparte lijst bij Uw winkelier, g lü Knipt daarom deze advertentie uit, om Uw bestellingen aan Uw winke- H IH lier op te geven. AALBURG. Dinsdag 18 Juni hoopt Ds. Heikoop uit Utrecht des avonds om half zeven (O.T.) voor de Ger. Gem. alhier op te treden. ALMKERK. A.s. Zaterdag 15 dezer hoopt de Korfbalver. A.K.C. alhier, te Ar- kel een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen ADO aldaar. Zater dag 22 dezer zullen alhier op het ter rein van de Korfbalver. A.K.C. groo te seriewedstrijden worden gehouden. Donderdag 13 dezer bracht de beroepen predikant der Herv. Gem. Ds. Reininga van Augustinusga een bezoek aan deze gemeente. Des na middags maakten verschillende be langstellenden kennis met Z.Eerw.in de consistoriekamer.. Tevens werd door den predikant pastorie enz. in oogenschouw geno men. Wij willen hopen dat Z.Eerw. in deze, een goedgunstige beslissing zal nemen. CAPELLE.v De toestand van het zoontje van den landbouwer V. aan den Win terdijk te dezer plaatse, welke jon gen door een auto werd aangereden en waarbij hij een zware hersenschud ding en ernstige verwondingen op liep, gaat goed vooruit, zoodat hij een dezer dagen van het „Middenhuis", waar hij na het ongeluk was binnen gedragen, naar zijn ouderlijke woning kon worden overgebracht. DUSSEN. Op de j.l. Woensdag alhier, gehouden verkiezing van den Ge meenteraad werden 1532 geldige stemmen uitgebracht en 54 van on waarde. Gekozen werden H. v. Daal, A. Leegangers, A. Heesters. Joh. v. Balkom, A. Berm, J. v. Etten, G. v. Rijswijk, A. v. Vugt. B. Koekkoek. P. v. d. Z ouwen en iMj. Millenaar. GENDEREN. Dinsdagavond had de aanbe steding plaats van een woonhuis met garage voor den heer A. Tlvur al hier, waarvan de laagste inschrijvers waren: P. Kramer, Metselwerk; G. Haspels, Timmerwerk en C. de Joo- de, Schilderwerk. Bij den lieer L'. P. Brander horst wordt een zwartbont hondje reu fox met wit kort staartje vermist. Opsporing en terugbezorging wordt op prijs gesteld. Eventueele kosten worden vergoed. Gisteren is op de brug bij ITaspels alhier de auto van Dr. Mijn- lief uit Werkendam in botsing geko men met een uit tegenovergestelde richting komende auto uit 's-Bosch. De auto's werden beschadigd, per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. NIEUWENDIJK. Tweede Pinksterdag bereikte ons dorp de blijde tijding dat het fanfarecorps „Overwinning na Strijd" Directeur de WelEd. Heer O. Wal raven Jr. op het Nat. Concours te Wijk en Aalburg, bekroond was met een eersten prijs in de 4e afdeeling. Dat dit verbazing en verheuging wek te laat zich begrijpen, wanneer men rekent dat dit corps ongeveer een half jaar bestaat met bijna allen adspi- spirant leden. Hierin ziet men wat men met goeden wil en goede leiding kan bereiken. Ook de beoordeeling der Jury was schitterend te noemen. Men zocht het wel in wat langzame tempo's, wat volgens andere stemmen een goede bedoeling was van den dirigent om daardoor zijn corps in bedwang te houden, daar het alle jonge leden betreft welke nog nooit aan een con cours deeLnamcn. Ook de beoordee ling over voordracht en opvatting waren zeer mooi; daar de dirigent als zeer muzikaal werd aangeschre ven. We hopen wanneer „O. N. S." onder deze eminente leiding weer eens deelneemt aan concours, zij we der bekroond mag worden met der gelijke prijzen. Vooral de dirigent onze hartelijke gelukwenschen met zoo'n behaald succes, temeer daar deze er veel voor opoffert en dit steeds geheel belangeloos doet. Wc hopen „O. N. S." nog dikwijls te mogen feliciteeren met zulk een succes. s J lÉf II Nader vernemen we dat het fanfa recorps „O. N. S." morgenavond een muzikale wandeling door liet dorp zal maken, ter gelegenheid van het beliaalde succes £c Wijk. Op de met 2de Pinksterdag1 gehouden groote seriewedstrijden, uit geschreven door de Korf bal vereeni- ging „A.D.O." te Arkel, behaalde de korfbalclub „Rust Roest" alhier de eerste prijs, zijnde een zilveren wis selbeker. Naar we vernemen zal de Se cretaris der L.C.O.N. de heer O. Walraven binnen enkele dagen de teeltvergunning voor late aardappelen uitreiken in de verschillende plaatsen. Rekening moet worden gehouden, dat alle bedragen direct moeten worden voldaan en ieder persoonlijk zijn teelt- vergunning moet afhalen. De zittings dagen zullen nog nader worden be kend gemaakt. Men lette dus op de aankondiging, die voor diverse plaat sen aangegeven worden. Er wordt slechts éénmaal per week in iedere plaats zitting gehouden. Voor Nieuwendijk is dit morgen (Zaterdag 15 Juni) van 3 tot 7 uur zomertijd, in de zaal van den heer M. v. d. Heuvel. POEDEROIJEN. Uitslag gemeenteraadsverkie zing van Donderdag 13 Juni j.l. Op lijst 1 werden uitgebracht 281 stemmen, waarvan verkregen: A. J. H. Maas 165 J. W. Brienen 76 Gerhardus van Os 21 M. de Regt 4 Joh. van der Zalm 8 Marinus van Os 6 P. J. van Trigt 1 Lijst 2 179 stemmen: M. van Ooijen 57 W. Bok J.Mzn. 64 G. A. J. Opstelten 45 G. ten Hagen 4 G. A. J. Bok J.Mzn. 7 Adr. Haasakker 2 Lijst 3 51 stemmen: G. de Gier 39 C. de Boef Cz. 3 A. P. van der Velden 9 Gekozen zijn van lijst 1A. J. H. Maas, J. W. Brienen, Gerhardus van Os en M. de Regt. Gekozen van lijst 2: M. v. Ooijen, W. Bok en G. A. J. Opstelten. SPRANG. Tijdens het onweder werd een koe van den landbouwer Jac. v. Beek door den bliksem gedood. De storm heeft alhier ook veel schade aan huizen achtergelaten, pan nen werden als blaadjes papier weg gerukt; ook de rieten daken waren een speelbal van den storm. In de oude straat werden eenige boomen ontworteld. 1 Morgen Zaterdagmiddag 1.30 uur voortzetting van het concours. Een 9-tal vereen, zullen nog optreden. Om 7 uur slotconcert, te geven door het fanfarecorps „K. N.A." in com binatie met „Euterpe" uit 's-Graven- moer. 1 UITWIJK. De fanfare „Juliana" te Uit wijk en Waardhuizen zal morgen (Za terdag) deelnemen aan het concours te Sprang en zal uitkomen in de twee de afdeeling. WERKENDAM. Uitslag stemming gemeente raad Lijst 1 (Gemeentebelang) 324 st., gekozen W. G. J. de Nooyer, L. P. Ippel en A. Paans. Lijst 2 (S.D.A.P.) 81 st., gekozen geen. Lijst 3 (A.-Rev. Partij) 426 st., ge kozen J. J. v. Oord, A. den Dunnen, C. H. Hakkers en D. A. Brienen, (met voorkeurstemmen) Lijst 4 (Chr. Hist. Partij) 243 st. gekozen C. H. Bogers en Joh. C. Visser. Lijst 5 (Vrijh. Bond) 134 st., ge kozen W. G. de Waard. Lijst 6 (Comm. 20 st., geen zetel. Lijst 7 (Staatk. Geref. Partij) 96 st., gekozen A. W. Versluis. Van onwaarde 20 stemmen. De S.D.A.P.,, Chr. Hist, en Vrijh. Bond verliezen elk 1 zetel, terwijl Gemeentebelang als nieuwe partij 3 zetels verkreeg. Personen die niet in den nieuwen raad terugkeeren zijn: PI. Groenevekl (A.R.); D. v. Zuidam (S.D.A.P.); C. A. Paans (C. H.); J. L. Kodde (Vrij heidsbond) en C. T. de Waal (St. G.) Terwiil de Regeeringscontro- leur de heer Ad. H. zijn ambt uitoe fende, trapte hii rnet zijn rechtervoet in een draadnagel- Deze drong door de zool der schoen in den voet en kwam er bijna aan de bovenzijde uit. Begrijpelijk veroorzaakte dit veel pijn, zoodat geneeskundige hulp moest worden aangewend. Door de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" alhier werd op liet Groot Nationaal Concours, ge houden te Lekkerkerk, een eerste prijs gewonnen in de eerste afdeeling met 336 punten. De vereen, verwierf hierdoor een mooie zilveren lauwer krans. Een dezer dagen hield de Staatk. Geref. Kiesvereen. „Vreest God, eert den Koning" in de consistorie der Ger. Gem. alhier een ledenvergadering. Gezongen werd Psalm 36 3. Hierna werd de bijeenkomst door den voorzitter, den heer A. W. Ver sluis, met gebed geopend en een ge deelte uit Gods Woord, n.l. Ps. 44 gelezen. Vervolgens werden de notulen dor vorige vergadering nagegaan en onver anderd vastgesteld. Voorts was aan de orde een inge komen schrijven uit Delft, betreffende de oprichting van een studieclub. In beginsel werd besloten de studieclub op te richten en een voodoopig bestuur te vormen; besloten werd, dat de lei ding der kiesvereeniging als voorloopig bestuur der studieclub zal fungeeren. De voornaamste agendapunten waren hiermede afgehandeld. Na het zingen van het 9e vers der Tien Geboden des Heeren, sloot de heer G. Kornet met dankgebed. WIJK. Gisteren liad alhier de gebrui kelijke hooigrasvcrpachting op den Oxel waard en het W ijker zand plaats. De pachtprijzen varieerden van f 60 tot f 90 per perceel. In doorsnede werd plm. 20 pCt. minder besteed dan vorig jaar. Naar wij vernemen komt onze plaatsgenoot G. P. I.. Bouman als No. 1 voor op de aanbeveling ter be noeming van een heemraad voor het Waterschap „De ITooge Maasdijk van het Benedenland van Heusden." ZUIEICHEM. Vorige week Zaterdag werd door den bouwkundige M. Honcoop van Veen, publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer W. A. v. Giessen alhier. Ingeschreven werd als volgt. Perceel I, metsel- cn timmerwerk. LI. de Vries, Brakel f2485. P. A. Kramer, Gcnderen. f2390. G. Oomen, Kerkwijk, f2379. D1. G. Mans, Andel, f 2166. C. A. Mans!, Andel, f 2160. PI. v. Noorloos, Andel, f2156.. Gebr. Tankers, Andel, f 2059. LI. Blom, Aalst, f 1943. Perceel II, glas- en verfwerk. A. 't Hooft, Giessen, f 84. f. M, Smits, Nederhemcrt. f 78. E. v. d. Handel, Brakel, f 75. HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I een vriend- schappelyken wedstrijd thuis tegen een van haar in de competitie vurige bekende tegenstander, n.l. Nivema I uit 's-Bosch die thans 3de klasse K.N.V.B. is. Dit belooft dan ook een schitterende match te worden, als voorwedstryd zal dan worden gespeeld de Heusdensche Veteranen tegen V.O.V. I uit voormalig Hedikhuizen. Aanvang voorwedstrijd 2 uur. Aanvang Juliana INivema I 3 uur, op het Juliana- terrein nabij de brug. De wedstrijd JulianaSt. M. Gestel I welke Zondag 1.1. had moeten plaats vinden, werd te elfder ure door bijzondere om standigheden uitgesteld en zal nu in de loop van deze maand nog worden gespeeld. WASPIK. A.s. Zondag zal op het voetbalteirein van de v.v. „W.S.C." te Waspik-Boven een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus- schen W.S.C. I en Vlymensche Boys I. WEEL. Maandag 2e Pinksterdag had een vriend schappelijke wedstrijd plaats tusschen W. V.V. Juliana Well, tegen Juliana Heusden. Uitslag 72 WERKENDAM. Uitslag van 2e Pinksterdag. W.V.V. I en Dubbeldam van Dubbel dam (le klasse D.V.B.) 24. S.V.W. I en Steeds Hooger van Zwijn- drecht 56. T.S.C. van Oosterhout (2e klasse K.N.V.B.) en S.V.W. I van Gorinchem (3e klasse K.N.V.B.) 3—2. Steeds Hooger I verwierf den uitge loofden beker. Publieke belangstelling was goed, terwyl er mooi spel werd geleverd. Woensdagavond j.l. had de jaarlijksche ontmoeting plaats, op het terrein afd. Ban- dijk door een combinatie uit W.V.V. en Far West, gevormd uit de Turnvereen. O.K.K. alhier. Deze wedstrijd eindigde met een overwinning van 127 voor W.V.V. ZALTBOMMEE. Veiling van 12 Juni. Koudegrond aardbeien Ie srt. 2031 Idem lie srt. 1016 Bakaardbeien Deutsch Evern Ie srt. 2441 Idem He srt. 1323 alles per pond. Aanvoer aardbeien 36000 pond. Peulen 17; Doperwten 16; alles per kilo. Kropsla per 100 stuks 100 ct. FABRIEK VOOR SPRINGSTOF FEN IN DE LUCHT GEVLOGEN. De ontploffing had plaats inReins- dorf nabij Wittenberg (Saksen) toen alle werklieden in de fabriek waren. Eenige honderden werklieden waren werkzaam. Men vreest dat allen ge dood zijn of zwaar gewond. De gehec- le fabriek werd vernield. De ontplof fing was zoo sterk dat verscheidene kilometers in den omtrek de ruiten sprongen. De wildste geruchten doen de ronde, bevestiging is niet te ver krijgen, omdat de geheele omtrek door politie en rijksweer is afgezet en het telefoonverkeer is stopgezet. Volgens de laatste berichten zouden er 50 dooden zijn, benevens 73 zwaar gewonden cn 200 lichtgewonden. 1 Iet reddingswerk gaat met veel moeilijkheden gepaard, aangezien de brand die ontstond nog niet is ge- bluscht en zich voortdurend nog ont plof f i n ge n vo or deden ALMKERK. De heer A. Pcnnings Sr. is thans officiéél door het Prov. Kerk bestuur in het gelijk gesteld, cn hier door benoemd verklaard als ouder ling der LIerv. Gem. Mej. H. de Rooij te Dussen is als volontaire geplaatst op de gem.- secretarie alhier. VAN HET

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10