NIEMEIJER'S STER heerenbaai ^SSSSStSSSSm^ Autobusdienst „De Onderneming" lste Zomerconcert. A. BOUMAN Telefoon No. 9 Wijk en Aalburg Plaatselijk Nieuws GS» PER P®"" THANS HEUSDEN. te geven door de „FANFARE DER H. FAMILIE". Directeur de heer W. van Helvoirt, te Nieuwkuijk. Op ZONDAG 16 JUNI a.s. Aanvang des avonds zeven uur, Muziektent Vischmarkt. Naar wii vernemen hoopt het kinderkoor „Frisch Gezongen" alhier. .Zaterdag a.s., te half negen een con cert te geven op. de Vischmarkt, met medewerking van de Accordeon Ver- eeniging uit Zaltbommel, o.l.v. den heer Runge. Beide vereenigingen zijn voor Heusden geen onbekenden en het is bijna zeker, dat ook nu weer tal loos velen dit concert zullen beluis teren. Met deze moderne Luxe Reiswagen reist ge heen waar ge wilt, door Binnen- en Buitenland De tijd is er, dus wilt U met Uw vereeniging of gezelschap reizen gaan, vraagt dan bij B O U M A N prijzen aan Het beste en het concurreerendst adres Vele tevredenheidsbetuigingen aanwezig Aanbevelend, lezing van een schrijven van den mi nister van economische zaken, als ant woord op een verzonden adres, inzake de noodtoestand op land- en tuinboüw- gebied. Het antwoord van den minister was 'geheel onbevredigend. Meer succes is "bereikt met een adres aan de Ned. Landbouw crisis organisatie, waardoor bereikt 'is, dat alle verbouwers van vroege aardappelen, in aanmerking ge komen zijn voor den teelt van nabouw- gewassen. De rekening van de vereen, sloot in ontv. en uitg. met f3357.56. De veilingomzet van vroege aardappe len 'bedroeg f27569.61. Bij de gehou den stemming voor twee bestuursle den werden de aftredende leden J. C. Blankers en J. G. N. Schreuders her kezen, 'welke beide hun benoeming weder aannamen. Besloten werd om het veilingpercentage vast te stellen, gelijk 'aan dat van het vorig jaar. Met het Veilen van vroege aardappelen zal Vrijdag '14 Juni begonnen worden. Voorloopig zal driemaal per week ge veild Worden en wel op Maandag, Woensdag 'en Vrijdag. Besloten werd om Dinsdagavond a.s. een openbare vergadering te houden, waarbij verschillende maatregelen, zoo als het verplicht veilen van fruit na der besproken zal worden. YRIJIIOEVE-CAPELLE. Op het gehouden muziek- en zangconcours 'te Wijk op 2e Pinkster dag, is o.a. ook door het fanfarecorps Sirena alhier, directeur de Weled. heer P. Bisselink deelgenomen. Niettegenstaande deze vereeniging de laatste jaren met vele moeilijkheden te kampen 'heeft gehad, heeft zij het door ijverige 'studie en wilskracht zoo ver weten te brengen, dat zij in de 2c af- deeling met eene 2e prijs met 289 pun ten uit den strijd is gekomen. De 'vereeniging heeft figuurlijk ge sproken, eene ernstige ziekte doorge maakt, de crisis heeft zij schitterend doorstaan en is nu in blakende wel stand. Als bestuur, directeur en werkende leden 'zoo voort blijven gaan, zal de vereeniging na niet te langen tijd een sieraad voor hare omgeving worden. Hulde aan bestuur, directeur en le den. WIJK EN AALBURG. VERVOLG VERSLAG MUZIEK- EN ZANGCONCOURS. Hierna ving de concertwedstrijd aan. De uitslag was als volgt 4e afd. fanfare „Kunst en Vriend schap" Woudrichem, 300 p., Ie prijs. „Concordia" Schaik (N.-Br.), 313 p.. Ie prijs. „Overwinning na Strijd" Nieuwendijk, 304 p.. Ie prijs. 3e afd. fanfare „Kunst na Kracht" Acquoy (Beesd), 282 p., 2e prijs. „Door Eensgezindheid," Zuilichem. 344 p., Ie p. met eere prijs. 2e afd. fanfare „Sirene," Vrijhoe- ve-Capelle, 289 p., 2e prijs. Ie afd. harmonie„Concordia," Beesd, '286 p., 2e prijs. Ie afd. Mannenkoor„Onderling Genoegen," Nieuwendijk, 193 p,. geen prijs. Ie afd. Gem. Koor„T.A.V.E. N.U.," den Haag. 261 p., 2e prijs. Arbeiderszangver. Morgenrood," Loosduinen, 266 p.. 2e prijs. Ie afd. Kinderkoor „Morgenrood," Loosduinen, 286 p.. 2e prijs. Afd. Uitmuntendheid, fanfare „Heusdensche Eanfare," Heusden. 330 p., Ie prijs. „Juliana," Waardenburg, 300 p., Ie prijs. Afcl. Uitmuntendheid Mannenkoor „Oefening Baart Kunst," Culemborg. 301 p., Ie prijs. Eere afd. fanfare„Prinses Juli ana," Gameren, niet opgekomen. Eere Afdeeling Gemengd koor „Nieuw Leven," Lexmond. 309 p.. Ie prijs, met eere prijs. Superieure afd. fanfare„Excel sior," Alblasserdam. 291 p., 2e prijs. „Oefening Baart Kunst," Brakel. 308 p., Ie prijs. Superieure afd. harmonie„Apol lo," Kaatsheuvel. 342 p.. Ie prijs. Later op den avond, omstreeks 8 uur barstte een hevig onweer los, gepaard gaande met veel wind. Een tentje op het terrein werd tegen clen' grond gesmakt. Het aangekondigde concert van Apollo" uit Kaatsheu vel kon hierdoor geen doorgang yin- den. Verschillende bezoekers waren bij het naderen der bui huiswaarts gegaan, terwijl zij die zich naar het terrein wilden begeven, thuis bleven. Voorwaar een groote teleurstelling voor de vereeniging, daar bii goed zomerweer ongetwijfeld nog meer pu bliek aanwezig zou zijn geweest als 's middags. Naar schatting werd bet concours door ruim 3000 personen bezocht. Met uitzondering van het verregende avond-concert, kan „On derling Genoegen" op een wel ge slaagd concours terug zien. i Tijdens bet .concours bad op den weg Voor bet feestterrein een aanrijding plaats tusschen een auto. en een wielrijder. De fiets werd zwaar beschadigd en de jongeman die hierop gezeten was, bekwaht eenige verwondingen aan de knie. Door eenige politiemannen werd hii verbonden. Later werd de jongen, die uit Heusden afkomstig was, per auto naar huis gebracht. Tegen den automobilist die was doorgereden zal proces-verbaal worden opgemaakt. WIJK. Bii de voetbalwedstrijd welke j.l. Zaterdag gespeeld werd, had iMj. Bonman Johzn. bet ongeluk bij het koppen met zijn hoofd in aanra king1 te komen met dat van een an der, waardoor dit lichaamsdeel dus danig opzwol, dat bii het spel moest sta'ken. Aangezien dit zijn eerste kop bal was, zal hii dit niet zoo gauw vergeten. t WOUDRICIIEM. Door het bestuur van veiling „Woudrichem" worden thans oogst- vergunningen afgegeven, voor het rooien van vroege aardappelen. Maan dag 17 Juni n.m. 6.30 uur, zal. men daartoe zitting houden in café v. d. Wiel te Oudendijk. v Op de Woensdag gehouden verpachting van de Uiterwaarden Gors- en Groesplaat werden onge veer dezelfde prijzen betaald als vo rig iaar. BOTSING TUSSCHEN FIETS EN AUTO. Op de markt te Venlo is de 28 jarige schipper L. Schouwstra, uit Leeuwarden, met zgn fiets tegen een auto gereden. Hg bekwam daarbij een hersenschudding en ernstige verwondingen aan het gelaat. Hij is naar het R.-K. ziekenhuis overge bracht. Ziju toestand is redelgk wel. DE OPRUIMING TE OSS. Weer drie verdachten gearresteerd De Koninklijke Marechaussee van de brigade Oss is overgegaan tot arrestatie van M. van O. en C. de B. Voorts heeft de Rijksveldwachter te Bleiswijk (Z.-H.) A. de B. gearesteerd en op transport naar Oss gesteld. A. de B. is een broer van C. de B. Deze mannen worden er van verdacht in het vorig jaar Juli, in samenwerking met verdachte Ceelen, die onlangs een bekentenis heeft afgelegd, den moord te hebben gepleegd op den caféhouder J v. d. Pas, te Oss, en een overval te hebben gepleegd op den bejaarden heer K. W. te Heeswijk, onder de gemeente Dinther, bij wien een bedrag van 300 gulden en eenige gouden sieraden werden buitgemaakt De drie gearresteerden zijn voor confron tatie op transport gesteld naar Heeswijk. HAAI GEVANGEN. Bij het visschen naar platvisch in de Grevelingen, is door het visschersvaartuig Bru. 15 uit Bruinisse een haai gevangen. KNAAPJE VERDRONKEN. Het vgfjarig zoontje van den machinist A. Dijk van het Pompstation der Sneeker waterleiding te Hommerts is te water geraakt en verdronken. BRAND IN PAKHUIS TE SOERABAJA. Een pakhuis van het Stroohoedenveem te Tandjoeng-Perak (Soerabaja-haven) is, naar Aneta seint, volkomen afgebrand. In de goedang bevonden zich elf trucks, 14 aanhangwagens, 3 personenauto's, een voorraad tabak en een voorraad triplex, welke in vlammen opgingen slechts de rubbervoorraad kon behouden blijven. De schade wordt geraamd op f 150.000. Het vuur werd door den brandweer met 12 stralen bestreden. Met de grootste moeite kon men een pakhuis van het Departe ment van Oorlog, waarin zich kostbare zoeklichten bevonden, voor het vuur sparen. Verzekering dekt de schade. o ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Aneta seint uit SoerabajaBij een aanrijding met een autobus bij Gempol, is een personenauto tegen een boom ge botst en omgeslagen. Een der inzittenden de heer P. Spaans, employé van de Bor- sumy, werd zeer ernstig gewond. Kort na zijn transport naar het hospitaal is hij overleden. De overige inzittenden werden slechts licht gekwetst. 2 KINDEREN VERMOORD. De 31 jarige werklooze arbeider J. Scheepers te Lochem heeft zijn beide zoontjes van 6 en 8 jaar vermoord. De man heeft zich daarna bij de politie aangemeld. Enkele dagen geleden heeft hij op het gemeentehuis verklaart, dat zijn kinderen niet meer wilde hebben. Zijn vrouw verblijft sinds een paar dagen op het politiebureau, omdat hij haar niet in zijn woning wilde hebben. OVERREDEN. De 4jarige V. d. S. is op den Sluis- weg te Katwijk aan Zee door een auto overreden. Zwaar gewond is het knaapje opgenomen en naar huis vervoerd. De toestand van het jeugdige slachtoffer is zeer ernstig. MOTORSCHIP GEZONKEN. Tengevolge van een hevigen rukwind is op het Hollandsch Diep het motorschip van G. Dubbelman uit Lage Zwaluwe, geladen met 2000 takkenbosschen, gekap seisd en in de diepte verdwenen. De schipper en zijn 16 jarige knecht wisten zich in een roeiboot te redden. Schip en lading waren niet verzekerd. Mej. L. Crijns alhier, leer linge van de R. K. Kweekschool Ou dendijk te Tilburg, slaagde voor de acte onderwijzeres. R^BILONIëNRROEK. 'Op' Maandag 2de Pinksterdag heeft alhier, des avonds een hevig onweder gewoed. Bii den heer W. K. en bii den heer J. v. A. sloeg' de bliksem op de electrische gelei ding, doch op beide plaatsen liep dit ongeval zonder brand af, alleen werden een paar stoppen verbrijzeld, dit onweder ging gepaard met zware regenval. De landbouwer C. Sch., wel ke j.l. Dinsdag een varken ging af leveren had het ongeluk, doordat het paard schrok, met paard en kar be nevens het varken in een vrii diepen moddersloot terecht te komen. Met vereende krachten wist men een en ander weer op het droge te plaatsen. Dit ongeval liep met eenig averij aan het paardentuig" af. BRAKER. Maandagavond 10 Juni 1.1. om streeks 8 uur brak een hevig onweer boven deze gemeente los. Het paard van den broodbakker J. C. van Wijk, werd door den bliksem getroffen en moest direct afgemaakt worden. In de villa van den heer Weststrate sloeg de bliksem in. Eenige pannen werden van het dak en een gat in den muur gesla gen. Wonder boven wonder bracht het er den heer Westrate en diens zoon af, daar de bliksem, welke vermoede lijk door de muur naar binnen is geko men, tusschen deze twee heen ging naar buiten. De schrik van den heer W. en zijn zoon was dan, zeer begrij pelijk, wel hevig. Een oogenblik was het tijdens dit onweer een noodweer. De heer C. A. Vervoorn alhier, behaalde op het gehouden concours te Dordrecht een eerste en een derde prijs met zijn paarden. Wel een mooi succes voor dezen paardenliefhebber. Op Dinsdag 18 Juni a.s. zal in de Openbare lagere school alhier, de verkiezing van de leden van den raad plaats hebben. I)E WERKEN EN SLEEUWIJK. Bij de op Dinsdag 11 Juni j.l. gehouden gemeenteraadsverkiezing wer den in totaal 1466 (1387) stemmen uit gebracht. Hiervan verkregen de A.R. 823 (713) Chr. Hist. 307 (175), Staatk. Ger. 86 (60), V.B. 110 (158), S.D.A.P. 134 (196). De Chr. Arb. Partij, die bij de vorige verkiezing op haar lijst 85 stemmen verwierf, doch geen zetel kreeg toe gewezen, heeft geen lijst ingediemj, doch is gezamenlijk met de A.R. Partij te De Werken met één lijst uitgekomen. Gekozen zijn: 7(6) A.R., 2 (2) Chr. Hist., 0 (0) Staatk. Ger., 1 (1) V.B., 1 (2) S.D.A.P. Van de A.R. werden gekozen de heeren: L. B. v. d. Straaten (aftr.), G. Ippel, W. van Driel (aftr.), L. van 'i Sant (aftr.), H. N. van Arkel (aftr.),, C. Dekker (aftr.) en C. van Burgel. Van de Chr. Hist, de heeren: K. C. de Boon (aftr.) en W. N. Koppers. Van de V.B. de heer M. Sigmond (aftr.) en van de S.D.A.P. de heer P. van Rosmalen (aftr.). De A.R. Partij heeft 1 zetel gewon- nen en de S.D.A.P. 1 zetel verloren. De tusschen gepaaltste cijfers zijn die van de in 1931 gehouden verkiezing. EETIIEN. Bii het hevig onweer van Maandagnamiddag werden in deze gemeente niet minder dan drie run deren van verschillende eigenaren door het hemelvuur gedood, n.l. een onder Drongelen en twee onder Meeuwen. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar motorbeenpijpen. In lichtingen te bekomen bii ^len Ge meente-veldwachter v. d. Pot te Ee- then. VGRAVENMÖER. Uitslag gemeenteraadsverkie ing. Aantal geldige stemmen 535. Lijst C. de Jong (ongeorganiseerd) 83 stemmen. Gekozen C. de Jong. Lijst A. R. 190 stemmen. Gekozen A. Borstlap Jzn., W. Versteeg Hzn. en J. A. Versteeg Wzn. Lijst Christ. Hist. 85 stemmen. Ge kozen P. van der Dussen en D. van Beek Gzn. Lijst H. J. Begeer (ongeorganiseerd) 46 stemmen. Gekozen geen. Lijst W. Begeer (ongeorganiseerd) 49 stemmen. Gekozen geen. Lijst F. M. Volk (ongeorganiseerd Gemeentebelangen) 82 stemmen. Ge kozen F. M. Volk. M. van Dalen Johz. kwam op den weg van hier naar Waspik, met zijn rijwiel zoodanig met een anderen wielrijder in botsing, dat hij over het stuur van zijn rwiel viel en bewuste loos op den weg bleef liggen. Thuis 1 gebracht zijnde kwam hij na eenige uren weder tot bewustzijn, waarna nog geneeskundige hulp werd ingeroepen. OUDENDIJK. 't Klonk als een sprookje, wij twijfelden even, zou het dan toch waar zijn Menigeen uitte zich op deze wijze, toen in het late uur van Pinkstermaandag bekend werd, dat de muziekvereen. „Kunst: na Strijd", dir. de 'heer P. C. v. d. Wiel alhier, op het concours 'te Sprang, in de superieure afdeeling met 311 punten een le prijs wist te behalen. En toch bleek dit ge rucht 'waarheid te bevatten. Voor de eerste maal in deze afdeeling, met den heer V. d. Wiel aan het hoofd, die zijn 'directeursloopbaan pas voor eeni- gen 'tijd is begonnen, wist men met de zeker moeilijke nummers als Reims van 'F. Andriese als verplicht en Lug- aunum, ouv. van Gabr. Allier, als vrij nummer, met zoo'n geringe bezetting, werk 'te leveren waarover de jury vol lot Was. Lr 'is door de leden voor dit concours zeker ijverig gestudeerd, maar vast staat, 'dat ook de leiding in goede handen 'was. Oudendijk 'kan trorsch zijn op zijn corps, 'dat na een 15-jarig bestaan, het zoover heeft weten te brengen. VEEN. Op Vrijdag 21 Juni hopen de echtelieden 'O. van Pinxsteren en G. van Pinxsteren-Vos in de Wielstraat alhier, hunne 40-jarige echtvereeniging te 'herdenken. Dinsdagavond werd door de tuin- bouwvereeniging „Excelsior" in het ca- fé Vos een algemeene ledenvergadering 1 gehouden. De Voorzitter, de heer .J den Dekker, welke 'de vergadering met een woord van welkom opende, deed hierna voor d. 30* 2®**- T.VT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2