5TTOIII1TAI1T ËSRH0%on sulenl Binnenland Plaatselijk Nieuws Marktfoerieiiten fende het verleenen van medewerking tot het stichten van een bijzondere lagere school te Oudendijk alhier tot 1 December 1935, zulks uit overwe ging, dat twijfel bestaat of ten aanzien van dit raadsbesluit aan de in art. 73 der L. O. wet 1920, juncto art. 3 der wet van 4 Aug. 1933 omschreven vereischten is voldaan. 3 dagen hechtenis uitspraak f 5 boe te subs. 2 dagen hechtenis. Steenmachine gestolen P. W. van A. fabrieksarbeider, wo nende te De Werken stond terecht Voor liet feit, dat liii in jMaart j.L ten nadeele van D. Bakker een gietijze ren betonsteenmacliine had giestolen, subs., dat hii die machine had ver nield. Getuige Bakker had de ma chine op een werf achtergelaten er had een loodsi omheen gestaan, doch die loods. was weggebroken en de machine was er roestend en wel ach tergebleven. Getuige J. de Krev zeide, dat de machine in geen zes iaar gebruikt was1het was dwaas, dat get. Bak ker een f 250 schade vergoeding ge- eiseht had. Hii had Van A. geen per missie gegeven, om de machine te ne men. Verdachte zeide, dat hii graag de machine verwijderd wilde zien om zijn tuin uit te leggen. Hii had de machine stuk geslagen en verkocht. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis uitspraak conform. Schapen Lammeren 's HERTOGENBOSCH, 11 Juni. Boter. Aanvoer 20.900 K.G. Hoogste prijs f 1.51 Laagste fl.42 Middel fl.49. GORINCHEM, 10 Juni. Veemarkt. Aangeroerd: 48 runderen, 5 nuchtere kalveren, 448 biggen, 5 varkens en 94 landvarkens, 3 schapen en 234 lammeren. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 150190. Melkkoeien f 120150. Kalfvaarzen f 110160. Guiste vaarzen f 70110. Vaarkoeien f Guiste koeien f 60110. Pinken f 6080. Stieren t 70100 Graskalveren f - Nuchtere Fokkalveren f812. Idem voor export f 35. Drachtige varkens f 30 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1222. Biggen f 1016 Schapen met lammeren f-1348. Lammeren f3 7. WIJK EN AALBURG. Zaterdagavond werd het groot muziek- en zangconcours, uitgeschreven ter viering van het 5-jarig bestaan van de fanfare „Onderling Genoegen" al hier, aangevangen met een concert dat werd gegeven door de fanfare St. Cae- cilia te Ammerzoden, directeur de heer P. J. G. Baselaar en de gemengde zangvereeniging Con Amore alhier, di recteur de heer C. J. M. Merkx te Heugden. St. Caecilia wist zijn gunstige re putatie schitterend hoog te houden, de verschillende nummers werden keu rig uitgevoerd, zooals men dat van dezie vereeniging gewoon is. Ook Con Amore zong zeer verdien stelijk, zoodat de vooravond van het concours in alle opzichten goed ge slaagd mag heeten. Op den 2en Pinksterdag, des namid dags om 12.30 uur opende Mr. C. W. van Ommeren te Heusden, den concert wedstrijd, dus het eigenlijke concours, met de volgende rede: GORINCHEM, 10 Juni. Eierveiling. Aangevoerd 47.921 stuks. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 1.802.30 Eendeneieren f 1.851.90 Kalkoeneieren f 3.00—f Ganzen eieren f 4.00 Op de weekmarkt golden de eieren 2 a 21/a ct. per stuk. Goeboter f margarine f beide per K.G. ROTTERDAM, 11 Juni. Aanvoer varkens. Prijzen per K.G. (levend gewicht) le kw, 2e kw. 3e kw. Vragen op rechtskundig gebied fAbonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Wat kan een weduwe en een gezin van 10 kinderen, waarvan 9 onder de 14 jaar zyn, trekken als de man gestor ven is wegens ziekte, dus geen ongeval en voor hem zijn geplakt 360 zegels. Op hoeveel uitkeering heeft die weduwe recht Alvorens uwe vraag te kunnen beant woorden moeten wij weten het aantal kalenderweken dat de verzekering heeft geduurd, alsmede het aantal weken ge durende welke invaüditeitsrente door uwen man is genoten en tevens de hoegroot heid der geplakte zegels. Nadere gegevens van den abonné Ten eerste zy opgemerkt dat niet „368 zegels" wazen geplakt, doch voor f 360. zegels, m.a.w. dat net totaal inclussief f360.bedroeg. De verzekering ving aan op 3 Dec. 1919 en duurde tot omstreeks 15 Juli 1934. In totaal zijn geplakt 586 zegels 60 ct., 1 a 25 ct., 1 a 40 ctterwijl ééo getal weekpremiën in de eerste klas staat aan gegeven, waarvan het getal onleesbaar is, terwijl hiervoor een waarde is berekend van f2.40. Invaüditeitsrente werd niet genoten. Vertrocwende hiermede aan uw verzoek te hebben voldaan, en alsnog hopende op een volledig antwoord, heb ik de eer te zijn uw abonné. De weduwe plus alle kinderen beneden 14 jaar te zamen kunnen ingevolge de Invaliditeitswet niet meer genieten aan Invaüditeitsrente dan die rente, volgens de Invaliditeitswet van 1913, van den overledene zou hebben bedragen, indien hem rente was toegekend met ingang van den dag, waarop hy is overleden. Het aantal weken dat de verzekering heeft geduurd moeten we weten alvorens een juist antwoord te kunnen geven. We willen aannemen dat geplakt zijn 588 zegels. Is dit zoo, dan zou u recht hebben in totaal op ongeveer f190. per jaar. Denk er wel om, dat de weduwe pas recht op rente krijgt wanneer zij 60 jaar oud is, of vóór dien tijd wanneer zij blij vend invalide is Dames en Heeren, Toen ik eenige weken geleden van het Bestuur der fanfare „Onderling Ge noegen", de uitnoodiging mocht ont vangen om het concours op tweeden Pinksterdag met een enkel woord te willen openen, heb ik die uitnoodiging gaarne aangenomen en wel om twee redenen. De eerste reden is dan, dat ik muziek gezelschappen vooral op het platte land, buitengewoon nuttige vereenigiin- gen vind, omdat het platteland zooveel mist, dat in de goede richting mee werkt, om de aangeboren inenscheüj- ke eigenschappen te veredelen en voor al muziek een middel is, dat niet na laat invloed ten gunste te oefenen op het menschelijk karakter. En de tweede reden is, dat ik den moed en de voortvarendheid van Be stuur en Leden van Onderling Genoe gen bewonder, om in de tegenwoordi ge benarde tijdsomstandigheden een concours te durven organiseeren. Zoo danige moed en zoodanige voortvarend heid verdient ons aller steun en dit nog te meer als men bedenkt, dat we hier te doen hebben met eene muzi'ek- vereeniging, die, wat ouderdom betreft, nog slechts 5 lentes telt en haar eer ste 'concours geeft. Gaarne dus een woord van warme hulde aan bestuur en leden! Dames en Heeren, het is niet mijn voornemen om hier een of meer onder werpen op muzikaal gebied weten schappelijk te gaan behandelen. Voor zoo iets is het hier thans niet de plaats en de tijd en bovendien ben ik niet een zoo groot muziekkenner, dat mij dus danige taak zoude zijn toevertrouwd. Integendeel wil ik in eenvoudige woor den, eenvoudige dingen zeggen. In mijne jeugd trof men op het platteland muziekgezelschappen zeer sporadisch aan. Zangvereenigingen daarentegen waren er vele. Ook op het platteland wilde men gaarne aan muziek doen, maar men zag op tegen de kosten, welke harmonie- en fanfare- gezelschappen met zich brachten door het aanschaffen van kostbare instru menten. Langzamerhand begon de lief de voor de muziekbeoefening gepaard te gaan met het wijder open zetten der beurzen en de harmonie- en fan- faregezelschappen werden als gevolg daarvan steeds talrijker. En thans - gelukkig zijn verreweg de meeste dorpen in het bezit van een of meer muziekcorpsen. Maar jammer is het, dat zoovele dier corpsen laten we het maar zeggen 2e of 3e rang's di recteuren hebben, die hun corps lang niet zoo hoog kunnen opvoeren alls well mogelijk zou zijn. Zeker, vergeleken met een reeks van jaren terug is er bij de muziekconcour sen een groote vooruitgang te bespeu ren, doch deze zou nog grooter zijn indien ieder corps een bekwaam en geschikt directeur had. Voor vele rnen- schen, die wel eens wat aan muziek hebben gedaan, is het verleidelijk out directeurtje te spelen, daar er nog wat mede valt te verdienen, maar de ver eeniging wordt de dupe van een 2e of 3e rangs kracht. Vergete men toch niet, dat men tegenwoordig hooge ei- schen in de hoogste afdeelingen stelt en ten bewijze daarvan moge die nen, dat de „Danse Macabre" v. Saint- Saëns op een der concoursen van de laatste jaren, als verplicht nummer was aangewezen voor de liefhebberij-har- moniemuziekcorpsen. En om zoo'n prachtnummer goed' uit te voeren, moet men over een prima harmonieorkest beschikken en daarvoor een directeur L lawmUNIÈCkcOUNTANT/ LEIDEN tioogèwoe rd l?3.T«l.S371 BIJKANTOOR: ZALT BOMMEL - Stationsweg30 ^TTeJ. 14 6 Rapjporten Balansen Regeling van de Belastingaangifte SLEEPBOOT UIT ELKAAR GESLAGEN. Woensdagmorgen omstreeks halfelf is te Alphen aan den Rijn op de Gouwe, tusschen de twee bruggen en de spoorbrug een vreeselijk ongeluk gebeurd, waarbij twee menschen zijn omgekomen, fo, Omstreeks genoemd tijdstip voer de sleepboot „Risico" in de richting van Rot terdam, achter zich sleepende een aak en een gewoon schip. Plotseling vernam men een donderenden slag. Men zag toen talrijke stukken van de sleepboot in de lucht vliegen, terwijl de rest zonk. De stoomketel, waardoor het ongeluk werd veroorzaakt, werd om de boerderij van Van der Stoel en Rijosburger ge slingerd en kwam op ruim 100 M. afstand in stukken in het weiland terecht. De ruiten van verscheidene woningen waren gesprongen, terwijl hier en daar ook daken bleken beschadigd. De gesleept wordende schepen werden ook beschadigd, doch de opvarenden be kwamen geen letsel. Van de opvarenden van de sleepboot, kapitein en machinist, was eerst niets te bespeuren. Het eerst werd de machinist op de aak gevonden, zwaar verwond, en inmiddels reeds overleden. De kapitein was in het geheel niet te vinden. Na langen tyd zoeken werd hy ge vonden. Hij lag dood in een 3loot langs de Gouwkade, ook op 100 Meter afstand van de plaats van het ongeluk. Zyn her senpan was totaal verbryzeld. De sleepboot hoort thuis te Rotterdam, de kapitein en de machinist waren de gebroeders Kooren. Zy zijn tusschen de 30 en 35 jaar. o NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJCENTRALE. De Nederlandsche Veehouderijoen- trale maakt bekend, dat de prijs, welke door haar betaald wordt voor varkens, bestemd voor levenden uit voer, in het vervolg" telkenmale bii de afname dezer varkens zal worden medegedeeld. De in een vorige pu blicatie genoemde prijs is derhalve komen te vervallen. WELL. Maandagmorgen reed een be stelauto van den heer v. d. Pol uit Wijk, in de Madestraat alhier, in een sloot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De wagen, die bijna geen schade had beloopen, werd door een kraanwagen van de firma v. d. Maaden uit Wijk weer op den weg getrokken. Mej. F. Rooker hoopt op 21 Juni a.s., den dag te herdenken, dat zij zich voor 25 jaar in het dorp Well, als vroedvrouw vestigde en aan gesteld werd, voor de Gemeenten Ammerzoden, Kerkwijk- en Nederhe- mert. Dat het haar dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken, is zeker, gezien met welke bekwaamheid en /iefde zij steeds zorg heeft gedragen voor moeder en kind. Verder is mej. Rooker de opricht ster van het consultatiebureau voor zuigelingen alhier, en heeft zii als bestuurslid van het „Groene Kruis," haar koperen feest achter clen rug. Moge zii nog vele jaren voor deze gemeente haar ambt kunnen vervul len, zooals zii het tot heden deed tot heil van moeder en kind. Ik heb een rekening bij den curator ingediend en thans is de uitbetaling vast gesteld op 4 pet. De gefailleerde erft echter in de toekemst. Wanneer ik den wissel nu niet geteekend aan den curatorator in zend, en dus geen geld ontvangen, blijft dan de vordering nog van kracht en zoo ja, moet ik dit dan aan den curator schrijven en voorts elk jaar den gefailleerde een rekening zenden JJ kunt indien er sprake is van eene gewone uitdeeling in het faillissement en niet van een accoord, gerust de quitantie aan den curator inzenden en 1 percent uitkeering aannemen. Uw restant-vorde ring op den gefailleerde blyft dan bestaan. Door de verificatie van uwe vordering hebt U een recht gekregen, hetwelk gelijk staat met een vonnis, zoodat U den gefaillleerde i later steeds weer kunt aanspreken zonder hem ieder jaar eene rekening te zenden. ANDEL'. Met ingang van 25 Juni a.s. is aan den heer J. Fondse eervol ontslag verleend als gemeentebode. Op heden Vrijdag herdenken Paul Kalis en echtgenoote alhier hun 40-jarige echtvereeniging. Een openbare vergadering van den gemeenteraad zal worden gehouden op Vrydag 21 Juni a.s. Aan de orde komt benoeming van een secretaris en ontvanger. AALST. De afdeeling B. V. L. alhier, die wekelijks haar schietoefeningen houdt in de openbare school, heeft dezer dagen de kunst om goed en zuiver schieten weer eens laten zien. Bevorderd zijn tot koningschutters P. Bisschop, 197 p.. W. A. Maas. 196 p. Bevorderd zijn tot scherpschutters G. Haasakker, 193 p1.. C. Vernooij, 191 p., K. Bouman. 190 p.. S. Uitenbogerd 189 p., J. M. Haasakker en W. v. Tricht, 188 p.. P. Biesheuvel 184 p. en G. v. Os, 183 p. WOUDRICHEM. De Hoofdinspecteur van den Arbeid te Breda heeft aan de brood bakkers in deze gemeente vergunning verleend om des Maandagsmorgens vóór 7 uur brood af te leveren aan de in den Biesbosch werkende ar beiders. Uit deze Gemeente zijn een 25-tal werkloozen geplaatst bii de werkverschaffing in den polder Bruinhoekschwaard in den Biesbosch. Gedurende de maand Mei i l. werden aan de vischmarkt alhier, aan gevoerd drie groote zomerzalmen ad f 1.16 tot f 1.20 per pond; 5 kleine zomerzalmen ad f0.80 tot f 1.28 per pond 1 elft ad f 2.30 per stuk 49487 drijffinten ad 3 tot 22 cent per stuk en 24991 zegenfinten ad 2 tot 10 cent per stuk. Bii Koninklijk Besluit van 28 Mei 1935 (Stbi. No. 3161 is geschorst het besluit van den raad dezer Ge meente van 18 Februari 1935 betref 's HERTOGENBOSCH, 12 Juni. Op de markt van heden waren aange- voert 2057 stuks994 stuks hoornvee, 730 biggen, 44 zeugen, 222 schapen of lammeren, 67 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 110 tot f160 per stuk Kalfvaarzen 90 130 Magere Ossen en Koeien 70 110 Vette Ossen en) le kw. 2526 p. pond Koeien 2e 2425 Pinken van f60.tot f110.p. st. Zeugen 60.85. Biggen 1,30 1.35 w. UITVOER VAN AARDAPPELEN IN DE MAAND JUNI EN JULI. Voor de maanden Juni en Juli is de Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale aangewezen als monopolie- houdster voor den uitvoer van aard appelen. De machtigingen tot uitvoer wor den afgegeven door de veilingen. Om den export naar andere lan-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6