Marktberichten. ALMKERK. Aantal geldige Sitemrnch 1638. Lijst de Jong (A.R.) 516 st. Geko zen C. G. de Jong, B. Koekkoek' en B. W. Buizer. (B. Koekkoek met 88 voorkeurstemmen. Laatstgenoemde met 124 voorkeurstemmen). Lijst Nieuwenhuizen 129 stemmen. Geko zen P. A. Nieuwenhuizen. Lijst van der Wal (A.R.) 142 stemmen. Geko zen P. v. d. Wal. Lijst Burghout (C.H1.) 335 stemmen. GekozenA. Burghout, Jac. van Leeuwen en LI. Dekker. (Laatstgenoemde met 90 voorkeurstemmen). Lijst Walraven (A.R.456 stemmen. Gekozen: C. A. Walraven, J. de Jong en Joh. Ouwerkerk. De oude Raad bestond uit 8 A. R. en 3 C. H. Maandagmiddag j.l. hadden al hier, tijdens de stemming, twee auto's een aanrijding, welke op weg waren kiezers aan te voeren, n.l. een luxe auto van de firma Schouten alhier, bestuurd door den heer P. Hakman en een auto van den heer Van Leeu wen, bestuurd door den heer Ro- mijn. Doordat eerstgenoemde geen signaal gaf voor stoppen kon laatst genoemde geen aanrijding voorko men. Gelukkig liep deze aanrijding zonder persoonlijke ongelukken, doch met wat materieele schade en de schrik der inzittenden af. Nadat door de firma Schouten een en ander was hersteld, kon den weg vervolgd wor den. Naar wij vernemen is tegen den heer Hakman proces-verbaal opge maakt. ANDEL. v Uitslag verkiezing voor den Ge meenteraad. Van lijst 1. Niet aangesloten A. R. Partij. Gekozen de heer D. Millenaar. Van lijst 2. Arbeiderspartij. Gekozen de heeren P. Hoesen en G. Naaijen Antzn. Van lyst 3. Chr. Hist. Partij. Ge kozen de heeren P. v. Houwe- lingen en C. Verwijs. Van lijst 4. A. R. Partij. Gekozen de heeren J. G. Schouten en W. Dibbits. BRAKED. Op Woensdagmiddag 19 Juni 11. werd deze gemeente met het bezoek ver rast van eenige dames en heeren van de Oudheidkamer, waaronder zich verschil lende vooraanstaande personen uit de om geving bevonden. Dit gezelschap was eerst per boot Maasnympf het slot Loevestein gaan bezichtigen. Op de terugreis werd aan het Brakelsche veer afgestapt, alwaar het gezelschap ontvangen werd door den heer D. W. van Dam van Brakel. Van hier wandelde men door de gemeente naar de Herv. kerk, om verschillende beziens waardigheden te bezichtigen. De heer D. W. van Dam van Heken dorp nam hier de leiding op zich en legde alles uitvoerig uit. Nadat het gezelschap, dat uit ruim 90 personen bestond, de thee had gebruikt bij den heer van Dam van Brakel, werd de reis per autobus voortgezet naar Zaltbommel. Aan den timmerman P. C. van Daalen alhier is onderhands gegund het bouwen van twee flinke boerderijen, nl. voor de heeren C. van Baaien en C. A. Vervoorn alhier. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens is nog al vraag, maar de marktprijs is terug loopende. Men besteedt op heden 32—33 cent per K.G. levend gewicht. Jonge biggen wor den verhandeld van f 845 per stuk. CAEELLE. De postduivehverceniging „De Luchtvaart," gevestigd in liet café van Mej. Wed. A. van der Haart, houdt a.s. Maandagavond 24 dezer in het clublokaal een algemeene le denvergadering ter bespreking en re geling van de te gelegenheid van het 12 1/2-jarig bestaan te houden concourswedvlucht. Ter nadere bespreking over een te geven concert door de plaat selijke muziek- en zangvereenigmgen opi den verjaardag van H. M. Ko ningin Wilhelmina zal door het be stuur der Chr. Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer" op Donder dag 4 Juli a.s. met afgevaardigden van de verschillende muziek- en zangvereenigingen des avonds 8 uur op het Gemeentehuis te Vrijhoeve- Capelle een tweede vergadering wor den gehouden. DONGEN. Al hebben we den laatsten tijd weinig van de opgerichte zwemclub ver nomen, toch heeft het bestuur niet stil gezeten. Het bouwen van een kleedgele genheid is bereids aanbesteed en opge dragen aan F. A. van Loon. Binnen twee weken zal een doelmatige inrichting tot stand zijn gekomen GIESSEN. Het resultaat van de stemming voor de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad is als volgt Lijst 4, 73 stemmen. Gekozen C. M. Verhoeven en M. A. Kant. Lijst 2, 54 stemmen. Gekozen A. Roza en M. v. d. Schuit. Lijst 3, 79 stemmen. Gekozen G. Hak, J. Jungerius en O. van Vugt. 's-GRAVENMOER. De landbouwer H. Versteeg Jz. kwam tot de onaangename ontdekking dat een vet rund te water was geraakt en verdronken. NIEUWENDI.IK. Dat de waterleiding aan de Kille in een behoefte voorziet, blijkt hieruit, dat bijna alle woningen aan gesloten zijn. Naar men ons mededeelt zal de secretaris der L.C.O.N. de heer O. Walraven Sr. zitting houden voor het uitreiken teeltvergunningen late aardappelen. Opi Vrijdag 21 Juni te Sleeuwijk, café Sprenger 58 -uur n.m. Op Zaterdag 22 Juni te Werken dam, café de Waal 5—8 uur n.m. Op Maandag 24 Juni te Dussen, café Leemans 58 uur n.m. Op Dinsdag 25 Juni te Oudendijk, café v. d. Wiel 5—8 uur n.m. De teeltvergunningen moeten be taald en persoonlijk afgehaald wor den. A.s. Zaterdag zal de Korfbal club „RustRoest" alhier, deelne men aan de groote serie wedstrijden uitgeschreven door de korfbalver. „A.K.C." te Almkerk. Bakker v. d. S. had in den Buitendijk het ongeluk, doordat het paard schrok, met paard en wagen van den weg te geraken. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Naar we vernemen is het bou wen van een woonhuis, voor rekening van den heer G. Dolislager, opgedra gen aan den heer C. van Andel, tim merman-aannemer alhier. OUDENDIJK. Het fanfarecorps „Kunst na Strijd", directeur de heer P. C. v. d. Wiel, zal naar' aanleiding van haar be haald succes op het concours te Sprang, Zaterdagavond een concert geven op de tent, aanvang 8 uur (Z.T.). RAAMSDONKSVEER. De collecte voor de Samen werkende Ziendingsvereenigingen bracht ruim 40 gulden op. Dinsdag maakte de Herv. Vrouwenvereeniging per autocar een uitstapje naar Utrecht, Amersfoort. Apeldoorn, Arnhem. Nijmegen en den Bosch. Hoewel het weer nu niet bepaald had meegewerkt, waren de 34 deelneemsters toch allen zeer vol daan. SPRANG. Dis. J. C. Hagen, predikant bij de Geref. Kerk alhier, ontving een beroepi naar de Geref. Kerk van Leerdam. Maandagavond 7.30 uur zul len in verband met de a.s. raadsver kiezing voor de A. R. Kiesvereen. in de zaal van den Chr. Volksbond optreden de heeren predikanten Ds. Bousema en Ds. Hagen. SLEEUWIJK. Zaterdagavond j.l. gaf de mu- ziekvereen. „Wilhelmina" op het ter rein van den heer T. C. v. d. Waal aan den Rijksstraatweg alhier haar eerste Zomerconcert. Het was jammer, dat de minder gunstige weersgesteldheid velen weer hield zich naar het terrein te bege ven, om het concert bij te wonen. Vandaar dat de belangstelling niet groot was. Woensdag maakten de Jonge- lings- en Meisjesvereen. respectieve lijk onder leiding van den heer M. Dekker en Mej. A. de Jong met een. touringcar een plezierreisje naar de Wereldtentoonstelling te Brussel. Reeds vroeg in den morgen, om 5 uur, vertrokken zij van hier. Be gunstigd door het mooie weer hebben zij volop genoten. Te ongeveer mid dernacht keerden allen in goeden welstand alhier terug. WOUDRICIIEM. Door hef schrikken, van een voo® een inelkkar gespannen hit van den landbouwer S., geraakte deze met kar en al in een diepe sloot. Gelukkig viel de voerman juist naast de kar en hoe wel 'hij1 zich uit een modderpoel moest opwerken, liep alles) nog goed af. -— Fruitkooplieden, die meer dan een veiling wenschen te kiezen, moe ten hiervoor persoonlijk een aanvraag formulier aanvragen bij! do Ned. Groen ten- en Fruitcentrale den Haag. WIJK EN AALBURG. De uitslag van de gehouden gemeenteraadsverkiezing op 20 Juni j.l. is als volgt Lijst 4. (Vrij Ant. Rev.) 4934 4935 Bouman, G. P. L. 434 288 van Wijk C.Jz., B. 88 52 Bouman Cz., K. 47 van Loon Kz C. 47 Bouman Jz., Meeuwis 6 Lakerveld Paulusz., W. 2 Hille, D. 6 4 Totaal 225 383 Lijst 2. (Arbeiders en Middenstanders). van der Velden, K. 334 280 Roza, B. 77 66 Mans J.Kz., M. 6 5 van der Mooren, K. 22 48 Bouman Az., Machiel 29 van Wijk J.Az., B. M. 4 Lubberdink, G. 9 Totaal 439 444 Lijst 3. (Staatkundig Gereformeerd). van Wijk Arnz., D. 89 246 Vos Jz., Aart 43 van Son, C. 42 Duister, D. L. 5 van Os, Joh. L. 4 Totaal 89 277 De cijfers voor 4934, zijn niet geheel en al voor vergelijking, daar in 4934, verschillende personen op andere lysten voorkwamen. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 4443. Het totaal aantal geldige stemmen bedroeg 4074. De zetelverdeeling zal als volgt zijn Lijst 4 Gekozen G. P. L. Bouman en B. van Wijk C.Jz. Lijst 2. GekozenK. v. d. Velden, B. Roza en M. Mans J.Kz. Lijst 3. Gekozen D. van Wijk Arnz. en Aart Vos Jz. WAALWIJK. By de Woensdag gehouden raads verkiezing, is de samenstelling van den nieuwen gemeenteraad geworden 40 R.K. (44), 2 Vrijz. Democraten (4), 4 A.R., C.H, (4). WELL. Uitslag gemeenteraadsverkie zing van Dinsdag 18 Juni. De twee sterpdistricten Well en Ammcrzoden zijn bijeengevoegd. Uitgebracht 1316 stemmen. Lijst 1 (R.K.) 731 stemmen, Gekozen: S. J. Ivens, LI. Somers, H. v. Berkel en H. A. de Groot. Lijst 2 (R.K.) 190 stemmen. Gekozen: L. van Doornmalen. Lijst 3 (R.K.) 3 st., geen zetel. Lijst 4 (A.R. en C.H.) 365 st. Gekozen; A. v. d. Graft (A.R.) en N. v. Hees (C,LI.). WASPIK. Bij de op Woensdag 19 Juni I.1. gehouden stemming ter verkie zing van de leden van den raad de zer gemeente was de uitslag als volgt: Lijst 1. (R.K.) 147 stemmen. Gekozen G. W. Zijlmans. Lijst 2 (C.H.) 152 stemmen. Gekozen: W. Pruissen (aftr.) en A. P. Verhoeven (aftr.). Lijst 3 (R.K. Arb.) 214 stemmen. Gekozen J. LI. Smits (aftr.) en M. A. Matcijsen. Lijst 4 (R.K.) 365 stemmen. Gekozen: E. J. Rubbens (aftr.), A. P. Brokx (aftr.) en W. B. Ver schuren (aftr.). Lijst 5 (R.K.) 271 stemmen. Gekozen: A. G. Vloeimans (aftr.) en M. v. Dongen (aftr.). Lijst 6 (S.D.A.P.) 65 stemmen. Geen zetel. Lijst 7 (R.K.) 119 stemmen. Gekozen D. C. v. d. Rijken (aftr.). WERKENDAM. Door de Chr. Vrouwenbond werd j.l. Donderdag een welgeslaag de eerste jaarvergadering gehouden, welke door de leden goecl was be zocht. Na opening en gebed werd gelezen Ps. 33. 't Vlotte programma vermeldde een tweetal onderwerpen n.l. „Petrus" door Mej. M. Jonker en „De opvoeding onzer kinderen" van Mevr. Chr. Hakkers-Ribbe,ns. Vervolgens werd de avond afge wisseld door enkele voordrachten en een tableau getiteld „Het Angelus". Tenslotte werd er nog een ver koop gehouden van handwerken, het welk f41.20 opbracht. Waarschijnlijk zal men nog een reisje ondernemen op 4 Juli a.s. naar Amsterdam. Door de postduivenver. „Tot Weerziens" werd een wedvlucht ge houden van uit Orleans (Frankrijk), zijnde 484 K.M. Uitslag als volgt: 1 en 15 A.Bras; 2 en 24 Biesheuvel-Visser-Pruissen; 3 de Koning; 4, 5, 10 en 14 Visser van Berchum; 6 en 8 Koog en de Koter; 7 en 18 de Vries; 9 Dee- nik; 10 en 12 Vos en Koman; 13 de Klerk; 16 en 22 Groeneveld; 17 en 19 v. d. Werff; 20 v. Doesburg; 21 Zwets en 23 Admiraal. RectificatieBetreffende het bericht van opname in het Zieken huis te Gorinchem, van Mevr. Wed. de W. alhier, moet staan in plaats van Dr. Bresier, op advies van Dr, Schols. De op Woensdag gehouden verkoop der speldjes voor de Vereen. „Het Hoogeland", heeft in onze ge meente opgebracht ruim f 26. De heer Jac. v. Oord J.Jzn. verwondde zich bij zijn werkzaam heden zoodanig aan zijn aangezicht, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen van dokter Schols. De heer D. de H. werd in den Biesbosch aangereden op de fiets. Terwijl een tentwagentje links af sloeg, kon de heer de H. niet meer tijdig genoeg stoppen, waardoor hij in aanraking kwam met de wagen. Zijn fiets werd ernstig beschadigd; ook had hii zich nogal bezeerd. WIJK. De heer B. Roza, onderdirect- teur van de fanfare „Oefening en Uitspanning" alhier, heeft met „An dels fanfare" en de fanfare „Excel sior" te Genderen op het concours te Sprang een mooi succes weten te behalen. Immers met Andels fan fare" bracht hij het in de eerste af- deeUng tot een eerste prijs met 330 punten en met „Excelsior" in de 4e afdeeling tot een eerste prijs met 300 punten. Bovendien werd hem als directeur van „Andels fanfare" de directeursprijs toegekend, voor de beste directeur in de afd. muziek. Als verplicht nummer voerde deze vereeniging uit: Nosse Rome van Fr. Boyer. Als vrij nummer: Euter pe van Aug. Eenliaes. Liet jurylid J. G. v. Herwaarden uit Rotterdam schrijft in zijn rapport over het verplicht nummer: De vreemde accoorden, die aan het gehoor onaangenaam aandoen wer den door deze vereeniging correct gespeeld. Het moeilijke, zonderling klinkende nummer met zijn polypho- ne motieven kwam werkelijk goed tot zijn recht, onder zeer degelijke directie; uw maatslag moet ik roe men. In zijn beoordeeling van het vrije nummer zegt de heer v. Herwaarden: Ook bij dit stuk de opvatting zeer ad rem en muzikaal. Bravo> 1 De heer Henri v. Nieuwenhoven zegt over het verplichte nummer: In alle duidelijkheid wordt dit stuk ver tolkt. Alle thema's worden uitste kend naar voren gebracht door den muzikalen dirigent. Ook bij de be oordeeling van het vrij nummer brengt dit jurylid hulde en lof aan dirigent en blazers. De heer v. Trigt schrijft: De di recteur verstaat het vak. Hij heeft buitengewoon werk geleverd. Werkelijk een mooie prestatie dus. WIL DUITSCHLAND NAAR GENÊVE TERUG Nadat Baldwin zijn onderhoud had ge had met Hitler's specialen afgezant von Ribbenstrop, deed in betrouwbare kringen het bericht de ronde, dat hierbij de voor waarden voor Duitschlands terugkeer tot den Volkenbond waren besproken. Duitschland zou bereid zyn naar Genèvt terug te keeren indien 2 hoofdvoorwaar- den vervuld zouden worden. Deze zyn a) het sluiten van een Westelijk lucht- pactb) een bevredigende interpretatie door de ODderteekenaars van de verdrager van Locarno, van de draagwijdte van dez< verdragen met betrekking tot het verdrag van wederzijdschen bijstand, dat onlangi tusschen .Frankrijk en de Sovjet-Unie i: gesloten. OVERVAL TE BEUNINGEN. Onder de gemeente Beuningen bij Nij megen zijn de vier gebroeders Klaassen die van de kermis te Weurt huiswaart keerden, onverwacht door acht onverlaten die langs den weg in hinderlaag lagen aangevallen. Met stokken en messen gingei de aanranders de gebrs. Klaassen te lijl F. Klaassen werd door negen messtekei zwaar gewond aan linkerlong en maag Twee broers kregen lichte verwondingen De vierde kon tijdig vluchten. D< aanleiding tot den daad schijnt gelegei te zijn in een oude veete. VRACHTAUTO IN KUIL GEREDEN Et OMGESLAGEN. Te Vaassen (gem. Epe) heeft de 46-jarigi architect A. M. Smit uit Beverwyk bi een auto-ongeval het leven verloren. Eei vrachtouto met drie inzittenden reed te hoogte van de openbare lagere school i Vaassen, waar men met het herstellei van den weg bezig is, in een kuil, waar door de stuurstang brak. Tengevolge vai snel remmen sloeg de wagen om. De heer Smit, die naast den chauffeu in de cabine zat, zag het ongeluk aan komen en sprong uit de auto, doch di werd hem noodlottig. Hij kreeg de ca bine van de auto boven op zich, waar door de borstkas werd ingedrukt. Spoedij na het ongeval is de heer Smit aan d< bekomen verwondingen bezweken. D< beide andere inzittenden kregen geen letsel TENTOONSTELLING VAN KATHOLIEKE RELIGIEUSE KUNST TE 's-HERTOGENBOSCLI Men meldt ons De voorbereidende werkzaamheder voor de tentoonstelling van Katholie ke Religieuse Kunst, welke in Jul en Augustus zal worden gehouden maken goede vorderingen. Naast de eigentiidsche kunst zul len prachtige voorbeelden van oude religieuse kunst uit Brabant en Lim burg, welke gelukkig zijn bewaarc gebleven worden geëxposeerdzoo wel van hedenclaagsche als oude kunst zijn belangrijke inzendinger toegezegd, o.a. de beroemde krom staf der abdii van Berne en het Ma- rialeven door Servaes (16 schilde rijen). Indien de opzet slaagt, zal deze tentoonstelling een zeer representatie! karakter dragen en krachtig mede werken tot den opbloei der heden claagsche religieuse kunst. Voor inlichtingen wende men zich tot het SecretariaatOranje Nassau- laan 18, Den Bosch. 's HERTOGENBOSCH, 49 Juni. Op de markt van heden waren aange- voert 2060 stuks4079 stuks hoornvee, 790 biggen, 43 zeugen, 58 schapen ol lammeren, 90 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 85 tot f460 per stuk Kalfvaarzen 75 425 Magere Ossen en Koeien 70 435 Vette Ossen en) 4 e kw. 2426 p. pond Koeien 2e 48—22 Pinken van f55.tot f70.— p. st. Zeugen 70.— 440.— 1.40 Biggen Schapen Lammeren 3.50 4.60 w. 6.st. 's HERTOGENBOSCH, 48 Juni. Boter. Aanvoer 22.250 K.G. Hoogste prijs f4.54 Laagste f4.44 Middel f4.52 per K.G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10