Rechtzaken. Marktherichteu Burgerlijke Stand. te nemen aan het nationaal concours te Nieuwendijk, in de eerste ajdeeling. Door de zangvereen. „Zanglust" zal Zaterdagavond een concert worden gegeven in den kersenboomgaard van Verhagen te Meeuwen. Donderdagmorgen kwam C. d. G. tot de onaangenaame ontdekking dat er 20 van zijne kuikens waren doodgebeten. Men vermoed dat een hond hiervan de schuldige is. WERKENDAM. Uitslag van de wedvlucht Viërzon (Fr.) gehouden door de postduivenvereen. „Tot Weerziens''. Afstand 549.730 K M. In concours waren 50 duiven. Loslating 6.30 u. met zuiden wind en mooi weer. Aankomst le duif 6 u. 3 min. 28 sec. en laatste 8 u. 52 min. 10 sec. Snel heid per uur bedroeg 47.596 K.M. Prijzen verdeeling als volgt 1, 2 en 4 PI. Groeneveld3 en 12 A. v. d. Werfï 5 en 7 Visser-van Berchum 6 en 9 A. Bras; 8 en 15 C. A. Deenik 10 Biesheuvel en Co.21 Vos-Koman 13 en 17 J. Zwets14 van Kooy-de Koter en 17 J. de Koning. Vrijdag 28 Juni wedvlucht van Cha- teauroux, afstand 603.141 K M. Eerste africhting van jonge duiven van uit Zevenbergen, 27 K.M. Door den heer D. van Zuidam alhier werd bedankt als voorz. van de Bestuurdersbond voor het Land van Heusden en Altena (Modernen). Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen zal de heer van Zuidam binnen kort ook bedanken als Voorzitter en Secr. der plaatselijke afdeeling der Centrale Transportarbeidersbon d In plaats van mej. J. Groeneveld werd benoemd als penningm. der Chr. Geref. Naai vereen, alhier, mej. M. van Driel, thans tevens secret, dier vereen. Terwijl de landbouwer P. de Waal (Biesbosch) zich bezig hield met het verven eener rolslede, kwam deze te vallen.^De wielen waren van de wagen genomen, zoodat deze op een stut ruste, welke het op een gegeven moment begaf. De wagen kwam op zijn beenen terecht, waardoor de beentjes van twee teenen werden gebroken. Door Dr. Schols werd genees kundige hulp verleend. Onze dorpsgenoot, de heer D. A. J. Paap, is voor het eerst vertrokken als medebestuurder van een K.L.M. vliegtuig naar Indië. Het is het Indië vliegtuig „De Sperwer" dat staat onder gezagvoerder G. J, Geijsendorfer en is j.l. Zaterdag van Schiphol vertrokken. De Gebr. Hakkers alhier waren deze week voor f 7500,de laagste inschrijvers van een waterwerk, aanbe steed door het Waterschap Noord Beveland. Het betreft uitbreiding der oeververster king, en wel voor een afsluitdam te Colijnsplaat. Het werk werd direct gegund. Aan de heeren J. H. de Swart te Heukelom en Gebr. T. en P. de Klerk alhier werd voor de som van f114.940. gegund het maken van het weglichaam Lee r damSchoon r ewoer d iWOUDRICHEM. Gedurende de vorige week wer den aan de vischmarkt in deze ge meente aangevoerd 7 zalmen, ad. 79 tot 120 cent per pond en 2 schotjes ad. fl.tot fl.20 per stuk, benevens 6721 finten ad. 4 tot 8 cent per stuk. i De heer B. C. Buurman, die meer dan 40 jaren belangeloos de be trekking van organist der Ned. Herv. Kerk alhier heeft vervuld, heeft als zoodanig bedankt. Vergadering van den raad der ge meente NEDERHEMERT op Dinsdag 25 Juni n.m. half vier. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. W. v. Ommeren. Tegenwoordig de beide wethouders en de heeren v. d. Kolk, Wolfers en de Gaaij als de Voorzitter de vergadering met het formuliergebed opent. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten, waar bij wordt toegezonden een uittreksel van een verslag van een vergadering in Arnhem gehouden door dit col lege met het Geldersch Genootschap voor behoud van de schoonheid van het platteland, den Inspecteur van de Volkshuisvesting en verschillende burgemeesters uit de provincie Gel derland. De Voorzitter licht toe, dat in deze vergadering werd gewezen op de wenschelijkheid om bestek en teeke- ningen van nieuw te bouwen wonin gen en gebouwen in het vervolg aan het Geldersch Genootschap ter goed keuring toe te zenden. Spreker acht het bezwaarlijk hieraan te voldoen, omdat in de tegenwoordige bouwver ordeningen een z.g. welstandsbepa ling is opgenomen, waardoor men verplicht wordt, bii het oprichten van een nieuw gebouw te zorgen, dat dit aansluit bij zijn omgeving. Dit Drengt voor hen die bouwen willen kosten mee, waardoor het bouwen vermoe delijk belangrijk duurder zal worden. De heer Peereboom zegt, dat b.v. een gebroken kap niet meer mag worden aangebracht, men verlangt, hoogè steile kappen. Spreker zou het schrijven maar voor kennisgeving aannemen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Schrijven van het Gemeente-be stuur van Tiel, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan het adres van de Kamer van Koophandel te Tiel, gezonden aan de regeering, in welk adres wordt aangedrongen niet tot opheffing van genoemde Kamer van Koophandel over te gaan, en in dien dit onverhopt toch zou geschie den en tot samenvoeging van de Ka mer van Koopandel voor de Betuwe en het Land van Maas en Waal, zou worden overgegaan, het bureau van de Kamer dan te vestigen in de gemeente Tiel. De gemeente Tiel heeft de laatste jaren toch al zooveel moeten missen. De Voorzitter stelt de vraag of de gemeente er belang bij heeft. De heer de Gaaij meent van wel, komt 't bureau in Nijmegen, dan is de afstand voor Nederhemert al weer zooveel grooter. Met algemeene stemmen wordt be sloten adhaesie te betuigen. Wijziging politie-verordening. De Voorzitter zegt, dat niettegen staande aan de eerste aanmerkingen is voldaan de verordening opnieuw is terug ontvangen, blijkbaar heeft thans weer een ander persoon zijn oog over laten gaan. Spreker stelt voor de wijzigingen die van geringe beteekenis zijn aan te brengen. De raad gaat hiermede accoord. Jaarwedde veldwachter. Van den Commissaris de Koningin in de provincie is naar aanleiding van een aanschrijving van den Minister een schrijven ingekomen, over de jaarwedderegeling van den gemeen te-veldwachter. Aangedrongen wordt deze regeling zoodanig te wijzigen, dat dienstjaren elders doorgemaakt, bij de toepassing van verhoogingen zullen meetellen. Verder, dat na het overlijden van den functionaris, zijn weduwe of rechthebbende nog 3 maanden sa laris zal worden uitgekeerd. De raad besluit deze wijzigingen aan te brengen. Vaststelling vergoeding aan de Bijz. School voor 1934. Over 1934 hebben io43/4 leerlin gen de school bezocht, de vergoeding was gesteld op f14.55 Per leerling, zoodat het schoolbestuur recht heeft op een bedrag van f 1524.11. Ontvangen is reeds f 1146,40 zoo dat het schoolbestuur nog moet ont vangen f 377,71 - De raad hecht er zijn goedkeuring aan dit bedrag alsnog uit te beta- 1 len. De Voorzitter zegt, dat dit bedrag veel minder zal moeten worden, het gemeentebestuur van Ammerzoden, dat een afrekening is toegezonden, heeft reeds gevraagd, waarom het be drag zoo hoog is. Af- en Overschrijving begrooting 1934- Tot een totaal bedrag van f 400,09 besluit de raad conform het voorstel van B. en W. tot wijziging dezer be grooting. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de Voorzitter de openbare vergadering sluit en de raad overgaat in geheime zitting, om dat de Voorzitter nog een paar zaken heeft, voor besloten vergadering. Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM, op Woensdag 19 Juni 1935, des na middags 2.30 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer Jac. v. d. Lely, burgemeester. SecretarisWeled. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed, waarna de notulen der verga dering van 18 Februari j.l. door den Secretaris worden gelezen en onver anderd worden vastgesteld. Ter tafel komen de volgende inge komen stukken Schrijven van Ged. Staten, d.d. 15 Mei j.l., houdende mededeeling. dat bii Kon. Besluit goedkeuring is ver leend aan de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelasting. Idem van alsvoren, d.d. 17 April j.l., waarbij wordt medegedeeld, dat bii JCon. Besluit goedkeuring is ver leend aan de vastgestelde verorde ning tot heffing van reinigingsrech ten. Provesverbaal van kasopneming bii den gemeente-ontvanger, d.d. 20 Maart j.l., waarbij bleek dat is kas was een bedrag van f 552.88. Schrijven van Ged. Staten, d.d. 6 Maart j.l., houdende bericht van ont vangst van de vastgestelde Politiever ordening voor het gebruik der aan legplaats in deze gemeente. Idem van alsvoren, d.d. 6 en 26 Maart j.l., houdende machtiging tot het doen van de helft der uitgaven op de begrooting voor 1935. Kon. Besluit, d.d. 16 April j.l.. waarbii ongegrond wordt verklaard, het door het gemeentebestuur inge bracht bezwaar tegen de gemeente waar I.M.P.A. Quadekker over het belastingjaar 19321933 in de Rijks- inkomstenbelasting en in de gemeen tefondsbelasting is aangeslagen. Schrijven van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, d.d. 14 Juni j.l., waarbii wordt toegezonden een exempl. van Staats blad, waarin is opgenomen het Kon. Besluit tot schorsing van het besluit van den raad dezer gemeente, betref- verleende medewerking voor de stich ting eener bijzonder neutrale school te Oudendijk. Rekening der Chr. Bewaarschool over het jaar 1934, aangevende in ont vangsten f 1144.89, in uitgaven f 1279.1 5V2, alzoo sluitende met een nadeelig slot van f 134.261/2. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Een ingekomen verzoek van de Noordbrabantsche R.K. Blindenzorg- vereeniging „St. Antonius van Pa dua", om een subsidie Van' 1 cent :per inwoner te mogen worden ontvan gen, wordt in verband met den slech ten toestand der gemeentefinanciën op voorstel van B. en W. met alge meene stemmen niet ingewilligd. Schrijven van Ged. Staten dezer provincie, d.d. 10 April j.l., waarin wordt aangedrongen alsnog toe te treden tot den destructor te Son. Op voorstel van B en W. wordt met algemeene stemmen besloten, on der de huidige voorwaarden niet toe te treden voor het tijdstip, dat de ge meente daartoe wettelijk zal worden verplicht» Schrijven van Ged, Staten, d.d. 6 Maart j.l. houdende toezending van hun besluit, van denzelfden datum, waarbij met ingang van 1 Mpart 1935, de vergoeding voor het bijwonen der vergaderingen van den gemeenteraad wordt bepaald op f 2.voor elk lid en per zitting en waarbij tevens wordt medegedeeld, dat de vergoeding voor het bijwonen der vergaderingen van raadscommissies voor het onderzoek der gemeentebegrooting en rekening van f 1,50 tot f 1.per lid en per ver gadering behoort te worden terugge bracht, Het lid Kuijpers. zegt, op grond van dezelfde motieven die voor hem voor verlaging van het presentiegeld voor de raadsleden hebben gegolden, ook met deze vermindering piet ac coord te kunnen gaan, Het lid van Wendel de Joode zegt, het beneden zijn waardigheid te vin den ,hier verder op in te gaan, aange zien Ged, Staten zich toch niet aan het 'advies van het gemeentebestuur storen. Hij wil deze zelf maar laten beslissen» Na nog eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten, het schrijven te beantwoorden in den geest van het door het lid van Wen- del de Joode besprokene. Daarna komt aan de orde een schrijven van J, Wilhelm en ver schillende andere onderteekenaars, waarin de aandacht er op wordt ge vestigd, dat het meermalen voorkomt, dat op den Almkerkschen weg de passage wordt belemmerd door al daar aanwezige vrachtauto's, welke hout opladen. Verzocht wordt de be trokkenen op hun plicht in deze te wijzen of den weg ter plaatse zooda- ning te verbreeden, dat passage mo gelijk wordt» De Voorzitter deelt mede, dat het moeilijk is, aldaar geregeld politie te doen surveilleeren. Indien de politie in de buurt is, wordt de passage ook niet belemmerd. Hij acht het beste, dat direct van gevallen als in het adres genoemd kennis wordt gegeven aan de politie, opdat deze maatrege len kunnen treffen en de nalatigen verbaliseeren. Na eenige bespreking .door de hee ren Kuijpers, van der Wiel en Schaap, wordt besloten het adres in handen van B. en W. te stellen, opdat deze de aangelegenheid nog eens onder de oogen kunnen zien. Aan de orde komt vervolgens een schrijven van Ged. Staten, d.d. 8/10 April j.l., waarbii eenige aanmerkin gen worden gemaakt tegen de in de raadsvergadering van 18 Februari j.l. vastgestelde verordening op de hef fing van de besmettelijke ziektengel- den. Op \gx>rstel van B. en W. wordt met algemeeoe stemmen besloten, aan de gemaakte bedenkingen tegemoet te komen en de verordening op de heffing en invordering van besmette lijke ziektengelden opnieuw vast te stellen. Vervolgens wordt voorlezing ge daan van een schriiven van het Natio naal Crisis Comité te 's Gravenhage, d.d. 30 Maart j.l., betreffende het ver- leenen van extra hulp aan werkloo- zen steunverleening B) ten behoe ve van de verstrekking van kleeding, dekking of schoeisel. Gedurende 1935 kan hoogstens f 10.per werk- looze worden beschikbaar gesteld, waarvan het Nationaal Crisis Comité 79 pCt. voor zijn rekening neem, ter wijl de ontbrekendeo 21 pCt. door de gemeente moeten worden beschikbaar gesteld. Het aantal werkloozen voor deze gemeente is bepaald op 80. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten, 21 pCt. of f 168.voor dit doel voor 1935 beschikbaar te stellen. Schrijven van den Commissaris der Koningin, d.d. 18 December j.l.. hou dende mededeeling, dat hij niet kan instemmen met het besluit van den raad van 29 November j.l., betref fende verhooging van de jaarwedde van den gemeenteveldwachter, met een bedrag van IV2 pCt. van zijn pen sioensgrondslag en tevens verzoek om de verordening veldwachters op eeni ge punten te wijzigen. De Voorzitter deelt nog mede, dat de betrokken verordening in handen is gesteld van den Algemeenen Ne- derlandschen Politiebond om advies en dat naar aanleiding van dat advies nog enkele veranderingen in de ver ordening ^ijn aangebracht. Het lid Kuijpers zegt, dat hii het niet billijk vindt, dat de jaarwedde van den veldwachter niet met het meerder pensioensverhaal ad l1/? pCt. kan worden verhoogd, aangezien hii thans de eenige ambtenaar in de gemeente is, die gemelde verhooging zelf moet betalen. Hii is van mee ning, dat de veldwachter een be hoorlijk salaris moet verdienen, te meer daar in den tegenwoordigen tijd in verband met de verwording ten gevolge van de crisis, veel van de politie wordt gevergd. Indien het sa laris van den veldwachter wordt ver geleken met dat van een rijksveld wachter, dan is de wedde van laatst- gemelde nog aanmerkelijk hooger. Ten aanzien van de door den Com missaris voorgesteldge verlaging van de vergoeding voor kleeding van f 125 tot f 100 per jaar, is het lid Kuijpers van meening, dat deze verlaging wei nig strookt met de nieuwe voorschrif ten betreffende de kleeding, volgens welke de veldwachter verschillende kleedingstukken moest aanschaffen of vèrnieuwen. Het lid van der Wiel is het met het lid Kuijpers geheel eens. Na eenige bespreking wordt be sloten met algemeene stemmen, de verordening te wijzigen, zooals door den Commissaris der Koningin wordt voorgesteld, doch de bepaling be treffende de verhooging der jaarwed de met l1/? pCt. te handhaven. In verband met ingekomen verzoe ken, wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten aan A. Broekhuizen wegens het niet meer bezitten van een hond, ontheffing te verleenen van Hondenbelasting pver het 2e halfjaar 1934idem aan de wed. G. van Stokkum, Jacob Struik en A. Borg Jzn. over het 2e half jaar 1935. Verder zijn nog ingekomen ver zoeken van J. Ruis alhier, om ont heffing van den aanslag in het Rei- nigingsgeld over 1934, wegens het wonen buiten de Vesting «en van J. Spoor Jzn. voor zijn slachtplaats, aan gezien de afval enz. daaruit ingevol ge de bepalingen van den Keurings dienst één uur na elke slachting moo ten zijn weggeruimd, waaraan de ge meentelijke reinigingsdienst niet kan voldoen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan J. Ruis ontheffing te verleenen over het 2e halfjaar 1934 en aan J. Spoor Jzn. over 1934 en '35. (Slot volgt.) POLITIERECHTER 's-BOSCH Uitspraken. C. V., Andel, art. 285, f 10 subs. 10 d.g.h.; P. M. v. D., Sprang-Ca- pelle, vernieling, f 1 subs, r d.g.h.; A. K., Zuilichem, mishandeling, f 3. subs. 3 d.g.h. —o RECHTBANK DORDRECHT. F. J. v. d. S., expediteur, wonende te Werkendam, had te De Werken en Sleeuwijk J. H. Meerburg een klap in het gelaat gegeven, waardoor hij bloedend werd verwond en hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. Verdachte zeide, dat Meerburg hembeleedigd en geschopt had, zoodat hij 4 weken met een stij ven knie had geloopen. Eisch f 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. Uitspraak conform. NEDERLANDER IN BELGIË VEROORDEELD. De Belgische rechtbank heeft H. de W. uit Wijk en Aalburg wegens het smokkelen van een vrachtauto uit Nederland naar België veroordeeld tot 4 maanden gevangenis en 193.000 frank boete. ROTTERDAM, 25 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 187 paarden, 3 veulens, 543 magere en 760 vette runderen, 223 vette kalveren, 67 Graskalv., 798 nuchtere kalveren, 84 Schapen en lammeren, 17 bokken of geiten, varkens. Per K.G.: le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 48442834 Ossen 44403236 Stieren 38— 35— 26—30 Vette kalveren 60— 50— 30—40 Schapen 35 31 28 Lammeren 36 32 28 Per stuk Melkkoeien f 85 k f185 Kalfkoeien f 90 a f190 Stieren f k f Pinken f 50 k f 70 Graskalveren f 30 k f 50 Vaarzen f 60 k f 95 Werkpaarden f 80 k f220 Slachtpaarden f 80 k f160 Veulens f 100 a f195 Hitten f 60 k f 90 Biggen f k f Nucht. slachtkalv. f 4.50 k f5.50 id. fokkalv. f 7 k f 14 Schapen f 8 k f 15 Lammeren f 6 k f 10 Biggen per week f k f 's HERTOGENBOSCH, 26 Juni. Op de markt van heden waren aange- voert 1799 stuks: 984 stuks hoornvee, 617 biggen, 20 zeugen, 102 schapen of lammeren, 76 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 110 tot f170 per stuk Kalfvaarzen 90 135 Magere Ossen en Koeien 60 140 Vette Ossen en) le kw. 2326 p. pond Koeien 2e 1922 Pinken van f60.tot f80.p. st. Zeugen 60.90. Biggen 1.40 1.60 w. Schapen st. Lammeren 4.7. 's HERTOGENBOSCH, 25 Juni. Boter. Aanvoer 18.750 K.G. Hoogste prijs fl.55 Laagste fl.41 Middel f 1.47—1.52 per K.G. ALMKERK. Over de maand Mei. Geboren: Andries Bastiaan z. van A. Ouwerkerk en J. v. d. Stelt. Aartje d. van H. v. Putten en J. Schipper. Johannis z. van A. v. Breugel en J. van Helden. Neeltje Ottolina d. van J. W. Jansen en P. Kant. Ondertrouwd: G. Pouli 25 j. en G. v. Rijswijk 31 j. M. Vink 25 j. en A. A. van Drunen 20 j. Getrouwd: "W. v. d. Schans 27 j. en C. v. Herwijnen 27 j. J. D. Kloet 29 j. en P. J. Scherf! 28 j. B. Tref fers 27 j., wedn. van D. Bouman en A. Duijzer 22 j. Overleden: H. v. Andel 58 j., echtg. van L. Bras. A. Koekkoek 79. j. A. J. Mouthaan 53 j., echtg. van D. Hagoort. E. Verlee 53 j., echtg. van W. J. v. Burgel. A. Versteeg 82 j., wed. van A. Kolf!,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10