„NIEUWSBLAD VAN HEUSDEN" der bevolking in het LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA is getrouw lezer van het nog heden op dit blad. Plaatselijk Nieuws V eilingberichten. Voetbalsport. Behoort U ook al bij deze driekwart? Zoo niet, aarzel dan niet langer en abonneert U Door het nemen van een abonnement op het „Nieuws blad van Heusden" blijft U niet alleen op de hoogte van het gebeuren in de plaatsen van het Land van Heusden en Altena, doch ook onze rubrieken Binnen- en Buitenlandsche Overzichten zorgen er voor dat U met den toestand op de hoogte blijft. Mogen wij spoedig ook U tot onze lezerschaar rekenen Administratie „Nieuwsblad van Heusden'' Firma L. J. VEERMAN Tel. 19 - - HEUSDEN. 'jarige zoon van den heer Van Wely verdronken. Twee jaar geleden is een oudere broer van den jongen even- •eens bij het zwemmen om het leven gekomen. Te Goirle (N.-Brab.' is de 37-jari- ge M. Dietstraten verdronken. Een weduwe en twee kinderen blijven achter. o ONWEER. Te Zetten en Hemmen in de Be tuwe ging het onweer gepaard met een hevige wolkbreuk en een zware hagelbui, waardoor aan het fruit en het te velde staande gewas hier en daar aanzienlijke schade werd aange bracht. Boven Andelst woedde een buiten gewoon zwaar onweer rqet hevigen bliksem waardoor de electrische ge leiding getroffen werd en bij tien tallen menschen de lampen werden stukgeslagen. Te Heer-Hugowaard sloeg de blik sem in een boerenhofstede van C. 'Zuurbier die geheel afbrandde. Te Schalknaar werd de schitteren de Lariksche boom, die vlak voor het gemeentehuis staat, door den bliksem geheel versplinterd. In Twello hield, zij het slechts korten tijd, een windhoos huis, die vooral aan de boomen veel schade berokkende. te Halsteren is ongeldig verklaard, daar op het stembiljet dat aan de kiezers werd uitgereikt, de naam van den can- didaat Verket ontbrak. In verband hier mede werd de verkiezing geannuleerd. AANBESTEDING* Bestek no. 149: het vernieuwen en onderhouden van verfwerk van gebou wen, kunstwerken, bruggen c.a.. behoo- rende tot de werken van de Bergsche Maas c.a., raming f3000. Ingekomen 14 biljetten. S. Bartholomeus, Geertruidenb. f3350 J. Berendsen, Den Bosch, f 3020 Gebr. v. d. Waal, Capelle, f2999 W. J. v. Batenburg, Den Haag, f2990 G. Kletter, Utrecht, f2883 J. Smits, Made, f2300 J. W. Fleuren, Vught, f 2795 M. van Diggelen, Heusden, f2775 J. J. van Rooij, Boxtel, f 2540 W. F. Furster, Wijk, f2467 S. J. Verlaat, Kamerik, f 2294 D. J. Linthorst, Oud-Vossemeer, f 2240 J. te Vonderen, Roermond, f2110 J. J. Toma, Horst, f2100 DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. De bliksem is ingeslagen in de boerderij van Ebbers op Hietmaat te •Zelhem .Het 7-jarige dochtertje werd 'getroffen en gedood. De boerderij is totaal afgebrand. ÉEN ECHTPAAR GEDOOD,. Boven Vaassen barstte een hevig onweer los. De bliksem sloeg in de groote boerderij de Runneberg be woond door den heer Kloeselman en zijn echtgenoote welke boerderij ge legen is op het Eekteveld. De brand die ontstond greep direct zeer snel pm zich heen. Vermoedelijk is de vrouw van den heer K. door den blik- S.em getroffen en gedood. Haar lijk werd althans later op het bed in 1de slaapkamer gevonden. Het" lijk van den heer K., die door brand is omgekomen, werd in een ander vertrek voor een kast aangetroffen. Het vermoeden is juist, dat de heer K. getracht heeft de boerderij te verlaten. De boerderij is vrijwel geheel door den brand vernield. Ook zes varkens kwamen in de vlammen om. Het echtpaar K. was ongeveer 60 jaar oud. ONWEER. Te Noordwolde is door het inslaan van den bliksem het huis der wed. Postma afgebrand. De boerenbehuizing van den heer Dijkman, gelegen tusschen Farmsum en 'Meedhuizen werd eveneens getroffen. Te Hamersveld brandde de woning der wed. Daatselaar af. Te Ucrem is mej. Wildemoer bij het melken van koeien door den bliksem getroffen en bewusteloos opgenomen. Te Suawoude sloeg de bliksem in een wagen met hooi. De hooier Bergsma werd door den bliksem getroffen en bewusteloos opgenomen. Weer bijgebracht bleek hij gedeelte lijk verlamd te zijn. Een der paarden werd doodgeslagen, wagen en hooi ver brandden. Tijdens een hevig onweer dat boven Twente woedde, trof de bliksem een groep personen, die een schuilplaats hadden gezocht onder een boom in de Hengelosche straat te Enschede. Twee personen, mej. Rutgers uit Hen gelo en de heer Leverink uit Ensche de werden door het hemelvuur opslag gedood. I Tijdens het zware onweer, dat van ill tot 1 uur Woensdagnacht boven Rosmalen woedde, is de boerderij be woond door de familie van Lith en van der Heijden door den bliksem ge troffen. Ondanks den feilen regen stond het huis weldra geheel in brand. De bewoners waren reeds te bed; met moeite konden allen zich in veiligheid stellen. De inboedel ging verloren. Alles •was verzekerd. VERDRONKEN^ -Te Almelo is de 24-jarige Ongehuwde monteur H. Wassink uit Hellendoorn, blij het baden in het kanaal aldaar verdronken. DE WARMTE. In Den Haag heeft de hitte een slachtoffer geëischt. Een 54-jarige met selaar, J. Dorst, was bezig met het kalken van dakpannen op een dak van een perceel in deVan Kinsbergenstraat. Toen een der bewoners eens ging kij ken, hoever de arbeid gevorderd was, vond hij den metselaar dood op het dak liggen. Hij bleek door de warmte bevangen te zijn. Te Hellen is in het hooiland de 50-jarige arbeider F. P. door de warmte bezweken. Te Kielwindemeer bij het grasmaaien de 76-jarige arbeider B. H., te Mijdracht de 45-jarige landarbeider uit Vinkeveen. De 31-jarige arbeider R. B. te Sneek is bij het hooien door de warmte be vangen en aan de gevolgen daarvan overleden. Olymphia te VlijmenHeusdensche profs te Heusden 1 0. Titaan te ZuilichemW.V.V. Juliana te Well 4—4. HEUSDEN. Zondagmorgen 10 uur hoopt in de Ev. Luth. Kerk op te treden Dr. H. J. Toxopeus. Het bestuur van het Groene Kruis alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat op Maandag 1 Juli a.s., geen consultatie-bureau voor zuige lingen zal worden gehouden. Bij de gisteren plaats gehad hebbende loting voor de nummering van de candidatenlijsten voor de a.s. raadsverkiezing was de uitslag als liciteeren. Echter aan de felicitatie was ook tractatie verbonden. Wijn, si garen en lekkernijen werden aan de feestvierende menigte aangeboden. Verschillende toespraken werden uit gesproken, waarin we konden be luisteren de ingenomenheid der in woners van den Uppelschendijk met het gekozen raadslid. De wensch werd uitgesproken, dat hij vooral de belangen van den Uppelschendijk zooveel in zijn vermogen was zou behartigen en voorstaan, waarmede hij instemde en zal trachten dit in de praktijk ten uitvoer te brengen. De wensch werd echter uitgesproken, dat hij ook mocht rekenen op de medewerking der bewoners aldaar. 4 Na gezellig bijeen geweest te zijn werden allen bedankt voor hun be- VEILING DRUNEN. 24 Juni. Kassnijboonen 2336. Dubb. boonen 2532. Wagenaars 2229. Tuinboon 68. Erwten 69. Krombekken 12 15. Peulen 3—11. Spinazie 26. Postelyn 25. Aardbeien 1232. To maten 818. Kersen 4052., alles per K.G. Bloemkool l1/94. Savoijekool 1 —3. Spitskool 1V2—2. Sla V2—l1/,. Andijvie 1 1 x/2. Witte komkommers 1 4. Groene komkommers 113/4, alles per stuk. Selderij x/21. Rabarber 1 -2. Peen 24, alles per bos. HAAGSCHE VEILING. 26 Juni. Aardbeien Dutch Evern I 712, II 5-6. Kersen: Vroege Duitsche 1417. Mei kersen 1118. Rood 59. Alle prijzen per pond. Dagelijks veiling 's morgens 4 uur. VEILING WOUDRICHEM. 26 Juni. Schoolmeesters f 4.204.55 per H.L, Eerstelingen f 4.25 per H.L. Andijvie l1^—2Y2ct. per stuk. Peulen 55% ct. per K.G. BRA KEU. Veiling 26 Juni. Aanvoer 86 kitten, schoolmeesters f6.10—6.20. Eerstelingen f 6.006.20. Blauwputten f9.60. Per 100 K.G. 27 Juni. Aanvoer 80 kitten. Schoolmeesters f 6.50. Eerstelingen f6.10. Per 100 K.G. VEILING VEEN. 26 Juni. Schoolmeesters f 8.009.10. Poters f5.907.20. Per 100 K.G. Aanvoer 1800 K.G. 27 Juni. Schoolmeesters f5,60—6.50. Eerstelingen f 5.50. Poters f4.00—4.80. Per 100 K.G. Aanvoer 4200 K G. o ONGELDIG. De stemming voor den gemeenteraad HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana I wederom een vriendschappelijken wedstrijd thuis tegen de sterke 2de klasse I.V.C.B.-er St. Michiels-Gestel I. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, temeer daar beide elftallen on bekende tegenstanders zijn. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur en wordt gespeeld op het Juliana-terrein nabij de brag. WELL'. Uitslag van de gehouden Serie-wedstrij den op Zaterdag 22 Juni. Rood Wit te AmmerzodenMerwede te Gorinchem 40. .■f! 11 i. J :Jt volgt: 1. Lijst, Timmer. 3. Lijst, H. Verhoeven. 4. Lijst, H. Meenhorst. 5. Lijst, Johs. Vos. Gisteren had alhier plaats de aan besteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van de Gezusters Van Laarhoven alhier, onder architectuur van den heer H. Baaijens te 's Bosch. Ingeschreven werd als volgt Th. Savelkous, Waspik f 6074 A. Smits, Heusden f 5985 A. van Horen, Herpt f 5900 P. A. Kramer, Genderen f 5883 G. Haspels, Genderen f 5675 Jac. van Wijk, Heusden f 5645 A. P. Kramer, B.-Broek f 5645 G. Nieuwkoop, Heesbeen f 5611 F. Fressen, Drunen f 5483 L. v. d. Staak, Heusden f 5335 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Gisteravond gaf de „Heusdensche Fanfare" onder leiding van den heer Van Berkel haar eerste concert op de tent. Het programma waarin ook de beide concoursnummers van Wijk waren opge nomen werd keurig afgewerkt en met een dankbaar applaus beloond. Jammer dat er niet zooveel belangstel ling was als we dit gewoon zijn. Gisterenavond was de 8-jarige Henk van Dongen met meer kinderen aan het zwemmen en baden in de Haven. Hij waagde het, zich zwemmende vrij ver van den oever te verwijderen, doch op een gegeven oogenblik moest hij het opgeven. De in de nabijheid zijnde Van Wijk wist den knaap met een boot te bereiken en hem op het droge te brengen. De jongens was alreeds enkele malen onder water geweest, zoodat de redding nog juist op tijd kwam. Moge dit eerste geval dat gelukkig is afgeloopen voldoende zijn, om meer voorzichtigheid te betrachten. ALMKERK. Zaterdagavond j.l., was voor de bewoners van den Uppelschendijk en voor degenen die er mede sym pathiseerden, dat de heer H. Dekker gekozen was tot Raadslid een vreug devolle avond. Het was feest in Concordia! Een ieder was daar welkom, en velen ga ven dan ook blijk van hun belang stelling door het nieuw gekozen raadslidmet zijne benoeming te fe- liciteeren.Van de grooten tot de kleinen kwam men naar de feestzaal alwaar men den jubilaris kon fe- toonde belangstelling en gingen zij hoogst voldaan huiswaarts. A.s. Zaterdagavond 29 dezer, hoopt het Fanfarecorps „Nooit Ge-1 dacht" alhier, vanaf de muziektent, haar eerste zomerconcert te geven. Doch tijdens dit concert zullen door enkele dames, bloempjes ten verkoop worden aangeboden; Wij twijfelen niet of vele zuLLen zich, zooals voor gaande jaren, van een bloempje voor zien, welke ten bate komt, van boven genoemde vereeniging. De ingezetenen onzer gemeen te worden er op attent gemaakt, dat de verplichtende aansluiting van de waterleiding alhier op 1 Jan. 1936 zal ingaan. Degenen van wien de aan vrage tot aansluiting voor 1 Juli 1935 binnen is, wordt door de Waterlei ding-Maatschappij, de dienstleiding van ten hoogste 25 meter gratis aan gelegd. Als overgangsbepaling zal na 1 Juli deze leiding nog eenige tijd na 1 Juli gratis worden aangelegen. Terwijl de bewoners aan de dijken ter kennis wordt gebracht, dat na 1 October hieraan niet meer mag ge graven worden. BRAKED. Rectificatie. Ia het nummer van Woensdag j.l. is in den uitslag van de gemeenteraads verkiezing abuisievelijk Lijst 2 aangeduid als Anti. Rev. Hier moet echter gelezen worden Lijst 2 gemeentebelangen. BENEDEN-LANGSTRAAT. In enkele dagen tijd zijn de aard appelprijzen sterk gestegen. Men besteedde deze week van f 3.50 tot f 4 per H.L. DONGEN. - In het Elizabethgasthuis is over leden de oudste inwoonster van onze gemeente n.l. Mej. Johanna van Enschot, geboren te Gilze op 7 September 1841. Dinsdagmiddag waren eenige kin deren aan 't spelen op de weide van den landbouwer K. aan den Hooge Ham. Behalve de kinderen K., was er ook 't ongeveer 3-jarig kindje van Jac. v. d. B. wonende aan de Hooge Ham. Hoe 't ongeval zich precies heeft toegedragen kan niet worden nagegaan, maar zeker is dat de kleine v. d. B. plotseling 'n hevigen trap van 't paard van K. tegen 't hoofdje kreeg, 't Meisje werd hevig bloedend opgenomen. Terwijl zich aan het voorhoofdje slechts 'n kleine wond vertoonde en aan den schouder een blauwe plek, werd de kaak geheel verbrijzeld. Dr. H. achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Breda noodzakelijk. Dinsdagavond laat was 't meisje goed bij kennis en hoewel haar toestand ernstig was, bestond toch geen direct levensgevaar. DUSSEN. De secretaris-penningmeester der fanfare „Wilhelmina" te Dussen verzoekt ons, tot juiste waardeering van het inge zonden stuk in ons blad van vorige week Vrjjdag, mede te deelen, dat door het betrokken gekozen raadslid een bedrag van f 10.in de kas van de Dussensche fanfare is gestort. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Zaterdag 29 Juni 1935, des n m. 6 u. (z.t.) Agenda 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 3. Vaststelling voorschot ex. art. 101 des L. O. wet 1920. 4. Vaststelling driejaarlijksche afrekening ex. art. 101 der L. O. wet 1920. 5. Vaststelling wijziging begrooting 1934. 6. Nota van aanmerking van Gedeputeerde Staten op de begrooting voor het dienstjaar 1935. 7. Toekenning vergoeding volontair ter gemeente- secretarie. 8. Reclame Hondenbelasting. LAND VAN ALTENA. Door de Nederl. Groenten- en Fruitcentrale is met ingang van 27 juni de volgende minimum-prijs vastgesteld: Voor Eerstelingen, Schotsche muis,, Paarsputten, Kralen, Opperdoezer ron den, Schoolmeesters, Ideaal en Present: Groote f5.50, Bonken f4.50, Drielin gen f3.50, en Kriel fl.50 per 100 KG. Wild Duke, Sulton, Duke of York en Tran Cresl, resp.f4.50, f3.50, en f2.50, terwijl kriel hiervan niet geveild mag worden. POEDEROIJEN. Het Mannenkoor „Onderling Ge noegen" alhier, is voornemens deel te nemen aan het Groot Nationaal Con cours te Nieuwerbrug op 15 Augustus a.s. De vereeniging komt uit in de 2de afdeeling, onder leiding van den heer A. W. van der Nat uit Gorinchem. WAALWIJK. Geslaagd voor het eind-examen der R.K. Hoogere Handelsschool met 5-jarigen cursus: A. de Bruyn, Raams- donk, H. Donker en P. van Loon, Waalwijk en C. Nieuwenhuizen, Sprang- Capeïle. Afgewezen 2. >2. Lijst, A. W. Verhoeven. f i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2