ANDEL N.-Br. Veerdienst „JAKIHÏÏDI". Dames en Heeren >aar vindt U een ruime keuze DE GOEDKOQPE BAZAR A. v. LOOPIK, B 196, Dusken. den verminderd. Daarbij komt, dat hij zich op het standpunt stelt, dat door loonsverlaging de crisis niet zal wor den overwonnen en dat hij van mee ning is dat de jaarwedde van den be trokken persoon niet geacht kan wor den in verband met de werkzaamhe den te hoog te zijn, zoodat hij zich niet kan vereenigen om deze te vermin deren. Het voorstel van het lid Holster wordt gesteund door het lid Schaap. Na stemming wordt het voorstel van het lid Holster met 5 tegen 2 stem men verworpen. Tegen stemden de le den van Wendel de Joode, Spiering, van der Wiel, Viveen en Kuijpers. Met 5 tegen 2 stemmen, die der leden Holster en Schaap, wordt be sloten de jaarwedde van den straat reiniger op het oude bedrag te hand haven. Ten aanzien van het voorstel van Ged. Staten op den post subsidie aan de Chr. Bewaarschool met f200,— te verminderen, vraagt de Voorzitter aan het bestuurslid van Wendel de Joo de of het mogelijk is, dat de school ïn stand kan worcten gehouden met de verminderde subf die, hetgeen deze ontkennend beantwoord. Het lid Holster zegt, dat hij er zich niet mede kan vereenigen de subsidie te verminderen, indien daarvan ophef fing der Bewaarschool het gevolg zou zijn. Het lid Viveen zegt, dat de bewaar- ischool voor de Vesting een onmis bare instelling is, waar iedereen, zon der onderscheid van godsdienst of po litieke richting, gebruik van maakt voor de kinderen en welke algemeen wordt gewaardeerd. Hij is het met het lid 'Holster eens en is tegen verlaging van de subsidie. Met algemeene stemmen wordt daar na besloten het uitgetrokken bedrag voor subsidie op f500,te handhaven. Bij het voorstel van Ged. Staten, om den post voor subsidie aan het Groene Kruis met f40,te verlagen, merkt het lid Kuijpers op, dat het hem bevreemdt, dat de gemeente Rijs wijk, wier financieele toestand toch ze ker niet slechter is te noemen dan van onze gemeente, heel wat minder subsidie toekent. Het lid Holster zegt, dat deze ge meente een goed voorbeeld dient te geven in verband met het feit dat de wijkzuster alhier woont. Het lid Spiering zegt, als bestuurs lid der vereeniging, dat vooral in het begin veel geld noodig is voor den aankoop van materialen. Het lid Kuijpers zegt nog, dat het 'hiervoor bestede geld niet onnoodig wordt uitgegeven, aangezien de toe stand in verschillende huisgezinnen ten gevolge van werkloosheid enz. steeds slechter wordt. Na nog eenige bespreking, wordt met algemeene stemmen besloten het sub sidie a f0.20 per inwoner te handha ven. Ten aanzien van de voorgestelde ver mindering van den post onderhoud van wegen, stelt het lid van Wendel de Joode voor, aan Ged. Staten te ver zoeken, om den weg, genaamd de Zandsteeg, door de provincie te doen overnemen, aangezien de gemeente niet in staat is dezen weg naar behaoren te onderhouden, terwijl het verkeer met auto's door de Vesting gevaarlijk is te achten. Besloten wordt den post te hand haven en Ged. Staten overeenkomstig het voorstel van het lid van Wendel de Joode te berichten. Naar aanleiding van de bemerking op den post in de begrooting van het Burg. Armbestuur betreffende de jaarwedde van de leden tot een totaal bedrag van f 150,en het verzoek dezen post met f75.- te verlagen, wordt na eenige bespreking met algemeene stemmen besloten het bedrag van de jaarwedden van de leden van het Burg. Armbestuur nader in totaal te bepa len op f75.voor de drie leden. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen be sloten aan H. M. de Koningin het verzoek te richten, het maximum-aan tal drankvergunningen voor deze ge meente te bepalen op zes en hetmaxi- mum-aantal verloven op twee. Daarna komt aan de orde de benoe ming van leden van de schattings commissie voo rd'e rijksinkomstenbelas ting wegens periodieke aftreding van de heer en C. M. Schaap, A. B. Hol ster, Ph. Struik en Aart Vink Czn. Met 6 stemmen wordt herkozen de heer C. M. Schaap, terwijl 1 stem in blanco is uitgebracht; met 5 stemmen de heer A. B. Holster, zijnde 1 stem uitgebracht op den heer J. Spiering en 1 stem in blanco; met algemeene stemmen de heer Ph. Struik en rnet 5 stemmen de heer Aart Vink Cz., zijnde 1 stem uitgebracht op den heer Aart Vink Lzn. en 1 stem op den heer Joh. Daim. i F Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat van de N. V. P.N.E.M. bericht is ingekomen, dat het bovengrondsch net in een ondergrondsch zal worden vervangen. De P.N.E.M. wil b;j deze verboüwing het aanbrengen van 24 straatlantaarns voor hare rekening ne men, doch de in de zijstraatjes en op particuliere terreinen aanwezige lan taarns zouden dan komen te verval len. De kosten voor elke lantaarn be draagt f 43. Het lid Kuijpers vindt de kosten van een lantaarn a f43 wel hoog, doch vindt het tevens jammer dat de lan taarns in de zijstraatjes zouden komen te vervallen, aangezien deze menschen steeds van de straatverlichting heb ben geprofiteerd. Na eenige bespreking wordt met al gemeene stemmen besloten aan B. en W. machtiging te vefleenen om deze aangelegenheid af te handelen. Op voorstel van B. en W. worden vervolgens met algemeene stemmen vastgesteld een nieuw Ambtenarenregle ment voor deze gemeente, benevens verordeningen regelende den rechts toestand van den secretaris, ontvan ger en ambtenaren van den burger lijken stand, alsmede nieuwe instruc ties voor den secretaris, ontvanger en ambtenaar ter secretarie. Vervolgens wordt met algemeene stemmen besloten tot wijziging der be grooting voor 1934 volgens de door B. en W. ingediende ontwerp-beslui- ten. De Voorzitter doet verder nog me- dedeeling, dat door de Heide-Maat- schappij een nieuwe begrooting is op gemaakt voor het uitbaggeren in werk verschaffing van het Inundatiekanaal welke zoo spoedig mogelijk naar den Minister zal worden opgezonden. Bij de rondvraag zegt het lid Kuij pers dat de steun voor de visschers is stop gezet, doch dat over het alge meen met de fintenvisscherij zeer wei nig is verdiend geworden. Nu de fin tenvisscherij zoo goed als geheel is afgelbopen, zou hij de steunregeling voor de visschers weder in willen voe ren en aan B. en W. de wijze van uitvoeren willen overlaten. Het lid Viveen iis van de slechte toestanden op visscherijgebied ten zeer ste overtuigd en voelt evenzeer de ver antwoording voor de gemeente-finan- ciën. Hij is er voor de geschikte vis schers naar de werkverschaffing te zen den, aangezien hij werkverschaffing toch beter vindt dan stempelen en niets doen. Het lid van der Wiel acht het niet verantwoord, dat de visschers armoe zouden lijden en zou daarom den steun weder willen invoeren. Hij staat ech ter op het standpunt dat de controle op eventueele inkomsten zoo sterk mo gelijk moet worden toegepast en dat eventueele personen, die verkeerde in lichtingen zouden geven, streng hehoo- ren te worden gestraft. Het lid Holster heeft er ook niets op tegen, dat de steunregeling voor de visschers weder wordt ingevoerd, doch prefereert werkverschaffing ook veire boven steun. Na eenige bespreking wordt beslo ten een en ander aan B. en W. over te laten. In verband met de door het lid Kuij pers naar voren gebrachte klachten aan gaande de door- de Waterleidilng-Maat- schappij gedane mededeelingen aan de inwoners, dat na 1 Ju-la' bij aansluiting alles door de betrokkenen zelf moet worden betaald, hetgeen toch niet in overeenstemming is met het .indertijd met gemelde maatschappij door de ge meente afgesloten contract, wordt be sloten den directeur dezer maatschappij te verzoeken dienaangaande in een raadsvergadering nadere inlichtingen te verstrekken. Tevens wijst de heer Kuijpers nog maals op de wenschelijkheid tijdens een raadsvergadering een paar banken op de publieke tribune te plaatsen ten behoeve van het publiek. Daarna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Spoedeischende openbare vergade ring van den Raad der gemeente ZUILICHEM, gehouden op Dins dag 25 Juni 1935, nm. 2 uur. Voorzitter: EdelAchtb. heer F. van Hoogstraten. Secretaris: WelEd. heer H. C. van Os. Afwezig de heer M. van Brakel, Wz. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formulierge bed. Als stemmingscijfer wordt getrokken no. 3, zoodat de rondvraag begint bij den heer H. Westerlaken. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken. Schrijven Ged. Staten, houdende goedkeuring van het besluit tot wij ziging der verordening op den Vleesch- keuringsdienst. Schrijven Ged. Staten houdende gc-edkeuring van een erfpachtsovereen komst met den Staat der Nederlan den betreffende gemeentelijke aanleg plaats. Schrijven Ged. Staten houdende goedkeuring van het besluit tot het verleenen van 20 pCt. reductie op de pachtsommen van bouwlanden over 1934, voorzoover vóór 1 Jan. 1932 ver pacht. Schrijven Min. van Soc. Zaken, hou dende goedkeuring plan werkverschaf fing, aanleg bouwterrrein Molenstraat. Brief Ged. Staten betr. het werk fonds 1934. Brief van J. A. Klop, dat hij zijne benoeming to lid der Schattingscom missie aanneemt. Schrijven Ged. Staten houdende goedkeuring raadsbesl. tot heffing van opcenten op de gem.fondsbelasting. Idem houdende goedkeuring der be smettelijke ziektengeldenverordening. Besluit Ged. Staten tot goedkeuring van een kasgeldleening ad f4010. Idem houdende machtiging tot het doen van uitgaven tot drie- vierde van de beragen op de begrooting geplaatst. Idem tet geleide van een brief van den Min. van Binnenl. Zaken, houden de wijziging afrekening rijkssteun over Met algemeene stemmen worden deze 1933. stukken voor kennisgeving aangeno men. Brief van B. en W. van Kerkwijk houdende bericht dat f 5000 van den vleeschkeuringsdienst zal worden ver- verdeeld en dat Zuilichem daarvan toe komt f426.78. Een adres van B. en W. van Tiel, houdende verzoek om adhaesie te be tuigen op een adres, gericht aan den Min. van Econom. Zaken, betreffende opheffing Kamer van Kooph. en Fa brieken te Tiel. De Voorz. zegt, dat hij zeer goed kan begrijpen, dat het voor Tiel een ernstige slag is, wederom een instel ling van openbaar nut te moeten mis sen, maar het ligt niet op onzen weg om aan dit adres adhaesie te betui gen, maar b.v. aan de Ver. van Ned. Gemeenten. Van Ged. Staten is bericht ingeko men, dat den burgemeester vergunning tot uitwoning is verleend, terwijl zij tevens verzoeken, de dagen en uren te vermelden, waarop de raad voor stelt, dat de burgemeester voor de in woners te spreken zal zijn. Overeenkomstig het advies van B. en W. worden deze gesteld op Dins dagmiddag, Donderdag- en Vrijdag voormiddag en voorts zoo dikwijls de burgemeester aanwezig is. B en. W. hebben zich ter zake van een aanschrijving van den Min. van Soc. Zaken, betr. cultureel werk onder de werkloozen, in verbinding gesteld met een achttal vereenigingen in Zui lichem, of zij' een mogelijkheid zagen om overeenkomstig deze circulaire iets voor de jonge werkloozen te doen. Geen der aangeschreven vereen, zag hiertoe echter eenige mogelijkheid', aan gezien het zeer moeilijk is, voor een dorpsgemeente iets te doen voor de jonge werkloozen. De heeren Westerlaken en Hooijkaas zeggen, dat zoo iets heel mooi is voor een groote stad, maar voor Zuilichem is het moeilijk geschikte objecten te vinden. De Voorz. wijst er nog op, dat het een soort werkverschaffing moet zijn, die niet door volwassenen gedaan mag en kan worden. Ook deze stukken worden voor ken- nisgevenig aangenomen. Verder wordt besloten de begrooting 1934 te wijzigen. Het betreft slechts een administratieve handeling. De Voorz. leest daarna een brief voor van B. en W. van Gameren, waar in bericht wordt, dat de raad geen termen heeft kunnen vinden een ge meenschappelijke regeling aan te gaan betreffende het schoolgaan van kinde ren uit die gemeente op de O. L. school alhier. B. en W. stellen thans voor deze deze kinderen per 1 Juli den toegang tot die school te ontzeggen. De heer van Veen begrijpt heel goed, dat Zuilichem een dergelijke regeling aan Gameren heeft aangeboden, maar zelf weigert ze een dergelijke regeling met Poederoijen aan te gaan. Hier ligt volgens spr. een taak voor het rijk, niet voor de gemeenten. De heer Westerld&en vraagt hoeveel deze kosten bédragen, j De heer van Dalen zegt, dat teze bedragen f8; de kosten van leermid delen achter maar ongeveer f2. De heer Hooijkaas vraagt of deze regeling ook voor de Bijz. school van toepassing is. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Spr. doet vervolgens mededeeling van een ingekomen schrijven van ouders van schoolgaande kinderen uit Zuili chem, die te Poederoijen de O. L. school bezoeken, houdende verzoek om op zijn vorig besluit terug te komen en alsnog een regeling met die gemeen te aan te gaan. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer van Veen zegt, dat even min als Gameren kan worden gedwon gen, ook Zuilichem niet verplicht kan worden een zoodanige regeling aan te gaan. Als spr. kinderen te Poederoijen op school had, zou hij het in hoogste instantie laten uitzoeken. Hij deelt nog mede, dat de afstand naar Zuilichem ongeveer 1 K. M. verder is dan naar Poederoijen. Na eenige bespreking wordt beslo ten niet op het vorig besluit terug te komen en het adres voor kennis geving aan te nemen. Tegen de heer van Veen. Na toelichting van den Voorz. wordt de vergoeding voor de Bijz. school alhier voor 1934 met algem. stemmen vastgesteld. De pensioensgrondslag van J. H. Ru- ger als landb.onderwijzer wordt per 1 Oct. 1933 vastgesteld op f 177.03, dit naar aanleiding van een schrijven van den Pensioenraad. De Voorz. brengt daarna aan de orde het onderhoud van wegen. De polder heeft verzocht om het onderhoud van wegen over te nemen, omdat de ge meente ook het gras dat er aan groeit, verpacht en h. i. gebruik en eigendom niet is te scheiden. Spr. zegt dat het hier echter juist wel gescheiden moet blijven omdat het altijd gescheiden is geweest. Bovendien zou de gemeen te, indien besloten werd het onder houd over te nemen, het conseqente gevolg zijn, dat er een straatbelasting zou worden ingevoerd om daaruit de onderhoudskosten te betalen. Besloten wordt het onderhoud der wegen niet over te nemen. In de vorige vergadering is al in geheime Vergadering gesproken over werkverschaffing. Thans willen B. en W. hierover nader van gedachten wis selen. Het plan is nf. in werkverschaf fing een nieuwe begraafplaats aan te leggen, omdat het oude kerkhof bin nen afzienbaren tijd vol is. De heer van Veen vindt het perceel niet geschikt, het is te veel water. De Voorz. zegt, dat dit wel in orde gemaakt kan worden. De heer van Veen zegt ,dat het te ver van het bouwterrein af ligt, de toe-; gang zal moeilijk zijn. De heer van Dalen zegt, dat er des; noods een lijkwagen kan worden aan-; geschaft. Na eenige discussie wordt besloten het plan uit te voeren en de Heide- Maatschappij op te dragen een plan en een raming van kosten op te maken. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt. De Voorz. sluit daarna de verga dering met voorlezing van het formu lier-dankgebed. DE JUNIMAAND. Het Zendingsbureau te Oegstgeest postrekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende Met groote dankbaarheid deelen wij mede, dat er in deze maand tot dusver f 78.000.is ingekomen. Juni is dus de eerste maand dit jaar, waarin de inkomsten de uitgaven dek ken. En alles wat boven f 75.000. i ontvangen wqjrdt, vermindert den achterstand, die ook op 1 Juni reeds f 164.000.bedroeg. Het blijkt meer en meer, dat de Pinkstercollecten goed zijn geweest. In verscheiden gemeenten hooger dan het vorige jaar, in totaal is er uit dien hoofde deze maand ontvangen een bedrag van ongeveer f 45.000. Wii hopen, dat de inkomsten op, deze wijze zullen blijven vloeien en met name, dat waar het nog niet geschiedde, de Pinkstercollecte zoo spoedig mogelijk zal worden over gemaakt. Dan zal het mogelijk zijn binnenkort althans ee.n deel der gel den, die voor het derde kwartaal in Indië noodig zijn, daarheen over te maken. Dit zal zeer noodig zijn, want uit de nu langzamerhand inkomende berichten blijkt heel duidelijk, hoe zeer voor de Zendelingen in Indië de moeilijkheden vermeerderen, nu het overmaken van geld naar Indië zoo onregelmatig moet plaats vin den. WOUQRICHEMGORINCHEM—LOEVESTEIN, Zomerdienst ingaande 15 Mei 1935- VERTREK WOUDRICHEM: 6.15, 6.30, 7.—, 7.30, 8.—, 8.30, 9 9.30, 10/-, 10.30, 11.—, 11.30, 12.—, 12.30, 1.—, 1.30, 2.—, 2.30/3.—, 3.30, 4 4.30, 5.—, 5.30, 6.—, 6.30, 7.—, 7.3# 8.—, 9.—, MO.— I VERTREK GORINCHEM 6.30, 7.—, 7.30, 8.—, 8 30, 9.—, 9 30/10.—, 10.30, 11.—, 11.30, 12.—, 12.15, 1.—, 1.30. 2.—/2.30, 3.—, 3.30, 4.—, 4 30, 5.—, 5.30, 6.—, 6.30, 1.—/ 7.30, 8.—, 8.30, 9.30, |10 30.1 De met j1 gemerk/ uren alleen Zaterdag. Auto- en wagen vervoer tot/7.30 van Woudrichem en 8 uur van Gorinchem n.m. (dagelij/ behalve Zondag). Van 'a morgens 9 uur tot 6.30 geven de diensten iederen dag aansluitende verbinding piet Loevestein (ook Zondags) ZONDAGDIENST. VERTREK WOUDRICHEM 8.30, 9.30, 10.30/11.30, 12.30, 1 30, 2.30, 3.30, 4.30, 5.30, 6.30, 7.30, 8.30/9.30. VERTREK CORINCHEM 9 10.—/II.—12.—, 1.—, 2.—, 3.—, 4.—, 5 6.—, 7.—, 8.-7/9.-—, 10.—. Passagierstarief: Eqkéle reis WoudrichemGorinchem of omgekeerd f015 létour reis f 0.25 Enkele reis GorinchemLoevestein f 0.25 Retour reis f 0.35 INDIEN U CHIC GEKLEED WILT GAAN .OOP DAN EVEN BIJ CHR. G. VERHOEVEN AAN- in de allernieuwste OVERHEMDEN, ZELFBINDERS, mm BRETELLES, SOKKENHOUDERS, VERO-PETTEN, FILTHOEDEN, mm FANTASIEBROEKEN EN SOKKEN, GEGARNEERDE DAMÈS- EN KIN- DERHOEDEN, BARETTEN, ENZ, ENZ. Wij hebben \ltijd ietsnieuws en in de betere kwaliteit. De prijzeh\zijn nog lager dan ooit te voien. ZOIVHJOEDEN 29 CENT. II 99 heeft weer aan te bieden: WASCHFQRNUISJES, STER1LISEER- KETELS en -FLESSCHEN onder garantie. RINGEN en THER MOMETERS zeer concurreerend TevenKRAAMHORDEN, VLIE GENVANGERS, prima COCOSMATTEN e\TAFELZEILTJES in maten en kleuren, zuivere GLANSVERF, TERPETIJN, BL1K- WARNIS, LIJNOLIE en VERNIS; te veel om up te noemen 11! STEEDS IÏET GOEDKOOPSTEVDKES. Beleefd aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6