!ij verdiensten. H. LUMPERS Tai Binnenland. Alle restanten worden vafnaf Donderdag 4 Juli 's middags 3 uur aan spotprijzen opgeruimd. Wat KLUMPERS cfoet, kan niemand anders. Adverteiitiën. i NA 19 JAAR. Te Wesel in Duitschland bij de Ne- derlandsche grens is thans een brief kaart besteld, die een Duitsch officier lop 5 Juni 1916 te Doornik had gepost. De briefkaart is dus ruim 16 jaar on- iweg geweest. ONTPLOFFINQ0- Tijdens een wijnfeest bij Warschau ontplofte in een dorp tengevolge van de hitte het in een ruimte gelegen vuurwerk. Een groot aantal personen werd gewond, waarvan 7 zoo zwaar dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. -N" JONGETJE VERDRONKEN. Het vijfjarig zoontje van den schipper Montaan, die met zijn schip Floris een Kempenaar in de Nieuwe Dokken te Terneuzen lag, is overboord gevallen en verdronken. LIJK OPGEHAALD. Uit het Wilhelminakanaal te Oosterhout is het lijk opgehaald van den 23-jarige onghuwden G. v. G., uit Oosterhout, die sedert Maandag werd vermist. VOET AFGEKNELD. De matroos A. v. Asperen uit Sliedrecht, geraakte tijdens het werk aan de Moer- dijkbrug bij het vastzetten van een staal draad met zijn voet tusschen den draad. Zijn voet werd boven den enkel afgeklemd. De man is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. JONGEN IN EEN SLOOT GEVONDEN. Bp het inhalen van het hooi te "Westenesch bij Emmen is de 14-jarige Roelof Wesseling om het leven gekomen. Hoe het ongeval zich precies heeft toege dragen is niet bekend. Men vond echter den jongen, die met een leegen met een paard bespannen wagen naar het hooiland onderweg was, in een sloot. Dr. Horsters uit Emmen constateerde een schedelbreuk, waaraan de jongen inmiddels was over leden. Vermoedelijk heeft hij een slag van het paard gehad. Boeren, die in de omgeving bezig waren met melken, zagen paard en wagen hun weg onbestuurd vervolgen en werden daardoor op het gebeurde opmerkzaam gemaakt. DE TE VERDUISTERINGEN WORMERVEER. Surséance van betaling zal worden aangevraagd. Tekort f 1.250.000. Naar wij vernemen, heeft mr. J. de Vrieze te Amsterdam door bemiddeling van den procureur mr. J. Deenik te Haarlem surséance van betaling voor de fa. J. Schaap Lzn. te Wormerveer aan gevraagd bij de arrondissementsrechtbank te Haarlem. Het doel van deze aanvrage schynt te zpn de zaak van genoemde firma verder té doen beheeren door de bewindvoerders, die de Haarlemsche rechtbank eventueel zal benoemen, terwpl dan tevens een nauwkeurigen staat van activa en passiva zal kunnen worden opgemaakt. Intusschen zal waarschijnlijk een ac- coord aan de crediteuren worden aange boden. Dit accoord zal belangrijk lager zijn dan oorspronkelijk werd gedacht, daar het tekort niet f 300.000 bedraagt, maar naar schatting ongeveer f 1.250.000. o GLAZENWASSCHER GEVALLEN. Een 69-jarige glazenwasscher, die werkzaamheden verrichtte bij een per ceel aan de Blasiusstraat te Amster dam, is ter hoogte van de derde verdieping van een ladder gévallen. Zwaar gewond is de man naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis ver voerd. 'AUTO IN EEN SLOOT GERAAKT. Vrouw overleden. Woensdagmiddag werd de auto, waarin het echtpaar Wansink uit Alp- hen aan den Rijn, onder Leimuiden door een tractor met aanhangwagen aangereden, met het gevolg dat de auto in een sloot viel. O ogenschijnlijk hadden de man en de vrouw geen letsel bekomen, doch jtoen zij thuis kwamen, voelden zij zich onwel en werd medische hulp ingeroepen. Een dokter constateerde dat zij een groote hoeveelheid sloot water en bagger naar binnen hadden gekregen. De vrouw bleek er zeer lernstig aan toe te zijn en is enkele uren later overleden. Op den Wouwscheweg in de ge meente Wouw is de heer Overduin uit Steenbergen met zijn auto, waar in ook zijn echtgenoote en vijf zus ters van het ziekenhuis Charitas te Steenbergen waren gezeten, in een sloot gereden. Na veel moeite slaag de men erin, de inzittenden van de auto te bevrijden. Drie zusters wa- van een tweede was een arm ont wricht, de derde klaagde over in wendige pijn. Vergadering van den Raad der ge meente VEEN, op Zaterdag 29 Juni, des v.m. half elf. Wegens afwezigheid van Burge meester Landweer, treedt als Voorzit ter op, Wethouder Jac. v. d Pol. Secretaris (waarn.) de heer J. Verbeek. Afwezig zijn de heeren Joh. v. Bal- legooijen en J. Schreuders, de laatste met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest het formu liergebed, daarna de notulen der vo rige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Adres van een aantal ingezetenen, die aandringen, om stappen te doen voor het verkrijgen van straatverlich ting. De heer 't Lam meent, dat er alles voor is, Veen is de eenigste gemeente die nog geen straatverlichting heeft. Het beste is verlichting aan de palen en niet aan de huizen, zooals thans op enkele punten het geval is. De Voorzitter zegt, dat er indertijd een commissie ris geweest, die de kwestie van straatverlichting heeft onderzocht, het is wel gewenscht nog eens met de P. N. E. M. te gaan onderhandelen of het verzoek misschien thans voor inwilliging vat baar is. De heer v. Andel meent, dat <Je P.N.E.M. wel aan het verlangen van de ingezetenen ten goede mocht ko men, want deze is toch goed met Veen. De Voorzitter acht een 40-tal straatlampen wel noodig. De heer v. Andel meent, dat de verlichting niet overal in de gemeen te even goed behoeft te zijn. De heer v. Wijk is het daarmede niet eens, wordt straatverlichting aan gebracht, dan moet dit overal ge beuren. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. nogmaals met de P.N.E.M. in onderhandeling zullen treden. De heer 'tLam dringt aan op spoed, het kan niet 2 of 3 maanden blijven liggen, want dan komt er voor den winter weer niets van. De Voorzitter zegt, dat de onder handelingen hierover in den loop van 3 of 4 weken wel afgeloopen kunnen zijn. gevoelen. Al behoeft niet in zijn ge heel aan het verlangen te worden voldaan, eenige verhooging is toch wel gewettigd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. in ijk hebben geinformeerd en daar bedraagt de jaarwedde f 200.in Almkerk, een gemeente met 4000 ziè- len f 900.in Eethen f 100.—. De heer Timmermans zegt, dat men niet naar anderen behoeft te kijken, men heeft met zichzelf te rekenen, de gegevens, die de dokter overlegt, daarmede moet men mee rekenen. Dit bewijst dat de jaarwed de te laag is. De Voorzitter merkt op, dat het salaris nog veel lager is geweest, doch eenige jaren geleden reeds is verhoogd. De heer Timmermans meent, dat men blij moet zijn, hier een genees heer te hebben. De Voorzitter is het daarmede vol komen eens. Behalve de f 330.ont vangt de dokter ook nog f 45.voor lijkschouwing.' De heer v. Wijk merkt op, dat de dokter ook nog een toelage van de diaconie krijgt. De heer Timmermans zegt, dat dat men op die manier wel verder kan gaan. Mogelijk kan men nog wel een paar patiënten uit Andel op noemen, waar de dokter goede klan ten aan heeft. De Voorzitter merkt op, dat onder het getal patiënten die door den dokter gratis behandeld worden, ook patiënten zijn, die voor rekening van de diaconie worden behandeld. De heer 'tLam zou den dokter willen vragen, hoeveel patiënten dit zijn. De heer v. Andel zou het verzoek, aangezien toch gevraagd wordt het verhoogde salaris met terugwerkende kracht en wel per 1 Januari 1935 te doen ingaan, aanhouden tot de volgende vergadering, dan kan eerst nader worden geinformeerd. Aldus wordt besloten. Van Ant. Vos en Jac. de Feijter zijn aanvragen ingekomen, om een voorschot ingevolge de Landarbei- derswet voor den bouw van een wo ning. Het voorstel van B. en W. om hier voor de vereischte medewerking te verleenen, als aan de door de wet gestelde eischen wordt voldaan, wordt met algemeene stemmen aan genomen. Wijziging begrooting 1934. De Voorzitter deelt mede, dat het betreft, /fle gewone jaarlijksche Wij hebben 'n partij KINDERPAKJES, die gaan weg voor 'n krats. HEERENCOSTUUMS. prima kwaliteit, nu f 5.75, f 5.90, f 6.25 f 7. Gabardine Dames/ en Heeren Regenjassen. Wees er vlug bij/ dan vindt U de mooiste koopjes. Hebt gij voorheen nog niet bij KLUMPERS gekocht, kom dan nu eens binnen kijken en blijf niet buiten staan. En nu allen met groote/spoed naar het Beste en Goedkoopste K/leedingmagazijn van GROOTES" RAAT 252 - WAALWIJK. vVV .r'r.':>r Procesverbaal van het centraal eindwijziging. Deze wijziging houdt stembureau over de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezing. Rekening 1933 van het Burgerlijk Armbestuur. De rekening die een ont vangst aangeeft van f 5460.32, waar onder een subsidie uit de gemeente kas van f 5070.sluit met een batig saldo van f 1.39. Deze rekening wordt door den raad goedgekeurd. Adres van dokter Veenhuysen, waarin deze verhoóging van zijn jaar wedde verzoekt, aangezien de armen praktijk geregeld stijgt. In 1933 wer den 413 patiënten bezocht, 218 aan huis behandeld en 263 recepten ge reed gemaakt. Het vorig jaar was dit aantal respectievelijk 413 en 198 en 287. Het salaris bedraagt f 330.per jaar, wat neerkomt op 35 cent per verrichting. Het aantal gezinnen, dat vrije geneeskundige hulp. geniet, neemt sterk toe, waarom adressant dan ook verzoekt, zijn jaarwedde te willen verhoogen tot f 600. De heer v. Andel vraagt of dit adres ook in de vergadering van B. en W. is besproken en hoe hun ad vies luidt. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. dit adres hebben onderzocht, doch geen termen hebben gevonden met een voorstel tot verhooging te komen. De heer 't Lam acht hiervoor toch ren gewond. Een van haar had een dubbele schouderfractuur bekomen,! sen te;rmen ^nwezig. De heer van Andel is van hetzelfde voornamelijk verband met de werke loozenzorg, waarvoor belangrijk meer is uitgegeven dan geraamd n.l. f9112. Om de begrooting sluitend te ma ken, wordt door het rijk een rente loos voorschot verstrekt van f 4628, dat in 10 jaar moet worden terug betaald. De raad hecht zijn goedkeuring aan de voorgestelde wijziging. Rondvraag. De heer 'tLam zegt, dat in de vo rige vergadering een motie is aange nomen, waarin B. en W. werd ver zocht, binnen 8 dagen met een voor dracht bij den raad te willen ko men, voor de vaste benoeming van een gemeente-ontvanger. De Voor zitter deelde toen mede, dat de Mi nister in den loop van 14 dagen een beslissing zou nemen over de even- tueele vereeniging van de gemeente Veen met Wijk. Tot heden heeft de raad echter nog niets gehoord. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. bij den minister zijn geweest en de vraag hebben gesteld of de vereeni ging al of niet zou doorgaan. De Mi nister wilde zich echter niet uitlaten, doch bleef bij zijn eisch, dat geen vaste benoemingen mochten plaats vinden, zoolang de beslissing inzake de ver eeniging niet was gevallen. Spr. heeft wel den indruk gekregen, dat er van de en zeker niet, nu geen volledig col- vereeniging niets komt en de Ministering^ van B. en W. aanwezig is. er niet veel voor voelt. De burgemee- I ster had toegezegd, de raadsleden met een en ander schriftelijk in kennis te zullen stellen. De heer 't Lam is van oordeel, dat men niet kan blijven wachten en hij zou den Voorzitter dan ook wi len ver zoeken de vergadering te schorsen om dan na heropening met een aanbeveling vcor de benoeming van een gemeente- cntvander te komen. Spr. zou nu direct willen afwerken, de raad doet daar niets mede, dan den officieelen weg vol gen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. o den eisch van den minister moeten eerbiedigen en dus niet met een aan beveling voor de benoeming van een gemeente-ontvanger kunnen komen. De heer Timmermans is van mee ning dat, wanneer raad en wethouders het gewenscht oordeelen dat tot vaste/ benoeming wordt overgegaan, dat er dan niets tegen is, dat dit gebeurd. Als de minister het beter weet is er ook geen raad noodig. De Voorzitter antwoordt, dat de mi nister er voor wil waken, dat er 2 wachtgelders zullen komen, als de ver eeniging zou doorgaan. De heer van Andel zegt, dat als de raad doorwerkt, de minister een benoe ming ook zal goedkeuren en alles wel blauw blauw zal laten. De Voorzitter blijft er bij, dat B. en W. niet met een aanbeveling kun nen komen, zij wenschen de bevelen van den minister op te volgen. Timmermans. Dus wij moeten den minister vragen wat wij mogen doen. Voorzitter. Wij zijn noodlijdend en hebben daarom te doen, wat de regee ring wil. v. Andel. Er wordt niet naar ons ge luisterd. Er blijven hier verschillende dingen achterwege. Voorzitter. Er blijft hier niets ach terwege maar wij zijn aan den Haag gehouden. Timmeermans. Ik zou afwerken, v. Andel. Ik zou niet alles opeten, wat te regeering wil. Timmermans. In het blaadje dat je voor de verkiezing hebt rondgestrooid, heb je zelf gezegd, dat je niet tegen Schouten bent ,als dat zoo is, ga dan met ons mee. 't Lam. Als B. en W. hadden meege werkt, was er al een eind geweest- Voorzitter. Als noodlijdende gemeen te hebben wij doen, wat de minister wil. 'tLam. Als men arm is, moet men de menschen tot vriend houden: v. Andel. Daar voel ik niets voor. Timmermans. Als de minister hier op tafel kan kijken, dan zijn wij er niet noodig. v. Andel. Van de vereeniging komt toch niets. Voorzitter. De Commissaris en Ged. Staten zijn er sterk voor, heeft de minister gezegd. Timmermans. Als ze hier vereenigen dan gooien ze met geld. Dit zal de gemeente Wijk veel geld kosten, ont houdt wat ik zeg. v. Andel. De minister heeft zelf ge zegd, als de gemeentebesturen en in gezetenen er niet voor zijn, hij ver- eenigen niet wil bevorderen. Daarom is er geen bezwaar tot benoeming over te gaan. w. Wijk. Dat is allemaal waar, maar je kunt niets gedaan krijgen. Als de raad besluit een nieuw torenuurwerk aan te brengen, mag het niet gebeu ren. Nu wil men straatverlichting, maar je zult zien, je krijgt geen toestemming, v. Andel. Jullie bent te bang. Timmeermans. Ik geloof dat de mi nister werk genoeg heeft en geen tijd heeft op dergelijke molshoopen te kij ken, ze hebben wel wat anders te doen. Voorzitter. We staan onder direct toe zicht van den Haag. v. Andel. Ik verzoek den Voorzitter de vergadering even te schorsen en dan met een aanbeveling te komen. Ik geloof dat dan de geheele gemeen te ons gelijk zal geven. Je moet voor den Haag niet zwichten, het gaat hier over een rechtvaardige zaak. Voorzitter. Op zich zelf is er niets tegen. 'tLam. De minister heeft ons zelf gezegd', als wij benoemd hadden, wij niets onwettig hadden gedaan. Timmermans. Ik geloof, als wij hier het besluit nemen en tot vaste benoe ming overgaan, de minister zal zeg gen, ik ben blij dat ik daarvan af ben. v. Andel. Er is dan ook minder kans op vereenigen met het oog op bezui nigen. Timmermans. Kijk naar Andel, daar gaat men door. Voorzitter. Andel staat er anders voor dan Veen. Andel is niet noodlijdend. 'tLam. Als de gemeente noodlijdend is kan men de raad wel inzouten. Ik zou nu dan ook doorgaan. De Voorzitter blijft er bij dat hij niet met een aanbeveling kan komen, De heer 'tLam keurt het af. dat de burgemeester niet zelf ter vergade ring is, hij wist dat dit zou komen. De heer Timmermans noemt het college van B. en W. kortzichtig. v. Andel. Of onwillig. v. Wijk. Absoluut geen onwil. v. Andel. Als er iets verkeerds in lag of in strijd met de wet en men kwam er dan tegen op, dan was het iets anders. De Voorzitter merkt op, dat vol gens de wet voor noodlijdende ge meenten, de minister het recht heeft te handelen zooals hij doet. De heer v. Andel meent, dat als B. en W. van het begin af hadden meegewerkt, er allang een eind zou zijn geweest. De regeering geeft de gemeente toch niet te eten, deze is afgevaardigde voor de gemeente, an ders was ze toch niet noodig. v. Wiik. De regeering geeft ons wel te eten. Timmermans. Ze geven ons een kluifje. v. Andel. Ik weet zeker als wij afwerken, dat er niets van zal komen. Voorzitter. We kunnen er nog lang over discussieeren, maar ik kom in deze vergadering niet met een aan beveling, dat mag ik niet. Ik heb den Minister in overweging gegeven, een eind aan de zaak Schouten te ma ken en heb gezegd, handhaaf uw eisch voor een gediplomeerd secre taris. Kan dit niet excellentie, werk dan mede dat Schouten een gelijk waardige betrekking krijgt. Het zou voor de rust in de gemeente veel beter zijn en ook de Burgemeester zou veel prettiger werken. Ik kreeg ten antwoord, jii zoudt dus 2 men schen gelukkig willen maken. De heer v. Andel brengt den heer v. d. Pol dank, dat hij zoo heeft ge sproken. De heer 't Lam stelt hierop voor, dat de raad de volgende week weer in vergadering bijeenkomt en B. en W. dan met een aanbeveling voor de benoeming van een vast gemeen te-ontvanger zullen komen. De Voorzitter vindt acht dagen wel wat kort en zou er binnen 14 dagen van maken. Met algemeene stemmen besluit de raad, dat binnen 14 dagen een nieuwe raadsvergadering zal worden belegd. De heer v. Andel vraagt of de wer- keloozen nu 1 maal per dag kunnen stempelen. De Voorzitter antwoordt, dat de beslissing hierover nog niet van den Minister is ontvangen. Het duurt lang eer het antwoord komt. Spr. deelt mede, dat er op het oogenblik nog 32 werkeloozen zijn. De heer 'tLam vraagt wat B. en W. doen met de aardbeien. De Voorzitter antwoordt, dat 1/6 van de opbrengst wordt afgetrokken. De heer 't Lam acht dit niet on billijk. De heer Timmermans deelt me'de, dat er een weduwvrouw is, die 50 ct is gekort, als er bezuinigd moet worden, moet men het toch niet daar gaan zoeken. De Voorzitter zal dit nazien. De vergadering wordt hierop ge sloten. houdt ssp reekuren te WERKENDAM, in het perceel Hoogstraat 32b, tegenover hetNPostkantoor. WOENSDsAGS: nam. van 79^ uur. ZATERDA nam. van 4.306 Voor\den verkoop aan particu lieren vWi prima VERPAKTE THEE eri^lOFFIE, worden soliede^agenten of agentesseta gevraagd. Flinke p\o visie. Brieven onder Nd. 20 aan het Bureau van dit blad;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2