Voetbalsport. Marktberichten. Buitenlandsch weekoverzicht ANDEL. Tot gemeentebode alhier is aan gesteld de heer M. Versteeg alhier. EETIIEN. Bij Kon. Besluit is toegekend de zilveren eeremedaille der Oranje Nassau orde aan M. Kuckuk alhier, opzichter in dienst der familie Snoek v. d. Koppel te Dussen. LANI) VAN ALTENA. De Ned. Groenten- en Fruitcentr. deelt mede, dat met ingang van 15 Juli ook Eigenheimers en Bintjes mo gen worden gerooid. De minimumprij zen zijn dan: Groep A Eerstelingen, enz. Bonken boven 55 mm f3.03. Groote 3655 mm f 3.50. Drielingen 2838 mm f 1.50. Krieï mag niet meer worden aange voerd. Groep B, witvleezige. Groote boven 40 mm f 2.00. Kleine 3040 mm fl.50. Groep C (Eigenheimers en Bintjes). Bonken boven 55 mm f 3.03. Groote 3655 mm f 3.50. Drielingen 2838 mm fl.50. Kriel mag niet worden aangevoerd. De Centrale neemt echter deze aard- a pp eten niet over tegen -de hiervoren- genoemde minimumprijzen. NEDERHEMERT. 1 De heer G. v. d. Kolk alhier, slaagde voor het gehouden eindexamen 5-jarige cursus der R.H.B.S. te Zalt- bommel. NIEUWENDIJK. A.s. Vrijdag zullen de leerlingen van de hoogste klas der Chr. school, met het onderwijzend personeel een schoolreisje maken per touringcar naar Breda en omstreken. RAAMSDONKSVEEB. Vrijdagmorgen circa half tien is in den wiel nabiji den (Overweg aan de Industriestraat het lijk gevonden van P. L., oud 69 jaren ,uit Geertruiden- berg. Vermoedelijk is de man een on geluk overkomen. RIJSWIJK. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap", de gem. zangvereen. „De Lofstem" en het kinderkoor „,'tRo- zeknopje" alhier, zijn voornemens met medewerking van de muziekvereen. „Ju liana" van Uitwijk a.s. Zaterdag 23 Juli, des avonds 8 uur Z.T. een con cert te geven. De muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" en het kinderkoor „'t Ro- zeknopje" alhier, zijn voprnemens in Augustus deel te nemen aan het groot nat. concours te Nieuwendijk. SPRANG. Mejuffr. de R. had het ongeluk van haar fiets te vallen, waardoor zij haar arm brak. Het kind ,dat in een mandje achter op de fiets zat, bekwam geen letsel. Zondagmorgen deelde Ds. J. C. Hagen, predikant bij de Geref. Kerk alhier, zijn gemeente mede, dat hij voor de roeping naar Leerdam be dankt had. In hartelijke bewoording •werd Z.Eerw. door ouderling Vijan toe gesproken, waarna de gemeente staan de zong, Psalm 89 1. SLEEUWIJK. - Op Donderdag 18 Juli a.s. zul len, naar wij vernemen, de kinderen van de Chr. school alhier, een plezier reisje maken naar Scheveningen. De meisjes vereen. „Het Mosterd zaadje" alhier, maakte vorige week een uitstapje naar Rhenen en omstreken. Na den geheelen dag van de prachtige omgeving te hebben genoten, keerden zij 's avonds hoogst voldaan en in goe de stemming huiswaarts. RAAMSDONKSVEER. De vier candidaten der Chr. Mulo alhier, n.l. P. Zeijlmans van Em- minckhoven, G. Hageman, M. Baks en J. Modderaar, slaagden voor het Mulo-diploma; de eerste drie voor A, de laatste voor B. Wel een mooi suc ces voor de 'school. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bij de gehouden aanbesteding tot het bouwen van een woonhuis met boer derij voor den heer H. Wittebol, onder architectuur van den heer F. Michaël, werd ingeschreven als volgt A. Willemse, Sprang f 4465 A. Dijkstra, Capelle 4401 W. Nieuwenhuizen, Sprang 4300 D. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 4142 G. Paans, Capelle 4100 M. Verhagen. Capelle 3900 J. Michaël, Vrijh.-Capelle 3824 J. KleiDloog, Vryh.-Capelle 3815 Gegund aan den laagsten inschrijver. VEEN. Zaterdagavond zal door het kinder koor „Het Sijsje" vanaf de kiosk een concert gegeven worden. Medewerking zullen verleenen de Gemengde Zangver- eeniging „Zanglust" en de Muziekver eeniging „Wilhelmina". WAALWIJK. Zekere J. K. uit het Loonsch Hoekje, die een kermispot onder zijn beheer had en daar Zaterdag de gelden van moest uitkeeren, is in het kanaal verdronken gevonden. WELL. A.s. Vrydag 19 Juli, zullen de leerlingen van de hoogste klasse der Chr. school, per autobus een reisje maken naar Amsterdam. WIJK. Naar wij vernemen overwegen Ged. Staten de opheffing van het Wa terschap „den Hoogen Maasdijk van hel Benedenland van Heusden" en dit onder te brengen bij het Waterschap „Oud- en Nieuwland van Altena". In verband met de totstandkoming van het groot Waterschap „den Bra- bantschen Biesbosch" en „den Amer- kant" zijn H.H. Ged. Staten van voor nemens verschillende Waterschappen, welke in het rechtsgebied van het „Noorderafwateringskanaal" liggen op te heffen en saam te voegen w.o. ook een gedeelte van het Waterschap „De Polder van Wijk" valt n.l. het lage gedeelte zgn. „Truijenbeemd". Belanghebbende stemgerechtigde In gelanden van de betrokken waterschap pen zullen in deze kwestie alsnog wor den gehoord. Op 27 Juli a.s. is door de voet balvereniging N.O.A.D. evenals het vorige jaar weder een concours-hip- pique georganiseerd. WOUDRICIIEM. Woensdagavond j.l. werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een orgelcon cert gegeven door den heer J. Kentie Bzn. alhier. De kerk was matig bezet, dcch degenen die aanwezig waren, zul len er geen spijt van hebben gehad, aangezien het voor muziekliefhebbers een zeer mooie uitvoering was. De nieuwbenoemde leden van den raad dezer gemeente, de heeren M. D. van Wende! de Joode,, J. Spiering, W. Viveen, J. Kuypers, C. Groeneve'.d, A. B. Holster en A. van der Wiel, heb ben hunne benoeming als zoodanig allen aangenomen. De heer D. T. van Hoven al hier ,is benoemd; tot controleur bij den Centralen Crisis Controle Dienst, met als standplaats Almelo. Tot ambtenaren ter gemeente secretarie alhier, zijn in de plaats van den heer Mart. y. Rijswijk benoemd, de heeren A. Sluijmers, volontair ter secretarie dezer gemeente en W. Baks volontair ter secretarie der gemeente Almkerk, wonende alhier. WERKENDAM. Door de Werkendamsche Werkliedenvereen. „Eendracht" werd j.l. Woensdagavond haar driemaan- de'ijksche vergadering gehouden ten huize van den heer W. de Waal. De Voorzitter de heer Fr. van Varik, sprak een kort openingswoord. Hii heette alle aanwezigen hartelijk welkom en schetste vervolgens de Maatschappelijke toestand van leden. Er is nog niet veel licht in de duister nis gekomen. Mocht de. tijd weer herleven, zoodat werkgevers en werk nemers elkander weer noodig heb ben. Wat <(e vereen, aangaat, heeft men in de afgeloopen periode het voorrecht gehad, dat er niet veel zieken waren, vandaar dat er een batig saldo was te boeken. Voorzitter wekte tevens op, dat allen hun beste krachten zouden geven in het belang der vereeniging, zoodat zii kan bloei- in. Hierna volgde voorlezing en goed keuring der notulen. Vervolgens verslag der Penning meester over het 2e kwartaal 1935. Ontvangsten Ontvangsten Wekel. contributiën f227.10 Driem. contributiën - 7.80 Boeten - 2. Uitgaven Totaal Saldo overschot Uitgaven Ziekengelden Bodeloon Zaalhuur Bondscontributie Diversen (o.a. verg. kosten) - 236.90 - 151.81 - 85.09 - 97.50 - 15.60 - 5.50 - 19.15 - 14.06 Totaal -151.81 Stand der kas op 30 Juni j.l. In kas bii penningmeester, saldo lste kwartaal f 175.85 plus ontvang sten 2de kwartaal f 236.90 wordt f415.75 min uitgaven van f 151.81, blijft alzoo f 263.94. Stand der bezittingen van de ver eeniging op 30 Juni: In kas f 263.94 Kapitaal f 318.28 Reservefonds f 1681.51 Dordr. Scheepv. Mij. f 900. Totaal f3163.73 De commissie voor het nazien der boeken bestond uit de leden B. Ip- pel Tzn., C. Ottevanger en Joh. Roest. Bij monde van laatsgenoemde werd verslag uitgebracht en penning meester dank gebracht. Daar er niets meer was voor de rondvraag, sloot de Voorzitter de ver gadering met dank voor de opkomst en sprak de wensch uit allen op de volgende vergadering in gezondheid weer te mogen zien. HEUSDEN. In de gehouden jaarvergadering van Juliana werden de aftredende be stuursleden P. Verheij en J. v. d. Donk, beiden met algemeene stemmen her kozen, terwijl het aftredende bestuurs lid C. Kerks niet met meerderheid van stemmen werd herkozen en in diens plaats de heer A. Toethuijs werd be noemd. In de vacature, die was ont staan wegens het bedanken van J. Timmermans, werd de heer A. van Sinttruijen gekozen. NIEUWENDIJK. J.l. Zaterdag speelde de v.v. Blauw wit alhier een wedstrijd tegen Storm vogels te Woudrichem, welke eindigde met 21. Ook speelde Blauw-Wit een combinatie tegen D.O.S.B. van Gorcum, welke eindigde met 4 2 voor D.O.S.B. Deze wedstrijden werden opgeluisterd door het fanfarecorps „Overwinning na Strijd". SPRANG. J.l. Vrijdagavond speelde S.D.O. III een wedstrijd tegen N.E.O. IIIuitslag 8—2 voor S.D.O. III. S.D.O. I speelde j.l. Zaterdag tegen Spartauitslag 40 in het voordeel van Sparta. WELL. J.l. Zaterdag speelde Juliana alhier een competitiewedstrijd tegen D.V.O. uit Kerkwijk urtslag 50 in het voordeel van Juliana. WIJK EN AALBURG. De v.v. Wilhelmina alhier heeft een veteranen elftal opgesteld, bestaande uit oud-Wilhelmina-spelers. Het ligt in de bedoeling, wekelyksch wedstrijden te spelen tegen andere veteranenclubs. Bij de j.l. Vrijdag gehouden be stuursvergadering der v.v. Wilhelmina is besloten, evenals vorige jaren, op 31 Aug. a.s. sportfeesten te organiseeren. Op het N O.A.D.-terrein speelde NOA.Ü. II tegen Wilhelmina II. Scheids rechter was de heer Braspenning uit Waalwijk. Wilhelmina wist met niet minder dan 62 te winnen. De j 1. Zaterdag voor de compe titie van den B.V.B. gespeelden wedstrijd Wilhelmina I N O.A.D. I eindigde met een 31 overwinning voor Wilhelmina. Wilhelmina speelde de eerste helft met zon tegen, doch wind mee. Voor het doel van Wilhelmina maakte £en der spelers hands, waarvoor een pynalty werd gegeven. Deze werd door De Bruin ge nomen, doch door den scheidsrechter af gefloten, zoodat deze werd overgenomen. Keeper Bouman wist het leder echter te stoppen. Na een handbal van een der N.O.A D.spelers kreeg Wijgers een vrije schop te nemen, hetgeen hij keurig deed en Wilhelmina de leiding gaf. Uit een goede aanval van N.O.A.D. gaf Van Haarlem de bal voor, die door De Waal werd ingekopt. Het leek veel op een ofside bal, de scheidsrechter besliste echter een doelpunt. Stand was dus 11. Een kopbal van W. Pot werd door de keeper in 't doel geslagen, 21 voor Wilhel mina. Hiermede ging de rust in. Na de rust werd slechts een doelpunt gescoord en wel door L. Pot, na eenige verwarring voor het N.O.A.D. doel. Wilhelmina wist de leiding tot het einde te bewaren. Van een overwicht van een der partijen kan men niet spreken. Er werd een forsch doch niet direct unfair spel gespeeld, al hoewel het optreden van eenige spelers verre van sportief was. Aanvoerder Wijt- mans viel voortdurend de keeper aan volgens de spelregels is dit wel geoor loofd, maar het geschiedde hier wel wat hardhandig, iets meer sportiviteit was wel wenschelijker. Keeper Bouman ver richte zeer verdienstelijk werk, zijn keepen was keurig, vooral daar hij zwaar gehin derd werd. Het optreden van Scheids rechter Slaats uit Heusden liet wel wat te wenschen over. Door zijn slap optreden kregen eenige spelers de gelegenheid on geoorloofd op te treden. Meermalen floot hij op appél van spelers en dikwijls te laat. Het ware gewenscht dat voor zulke plaatselijke ontmoetingen een meer strenger scheidsrechter werd aangewezen. Scheids rechter Slaats voldeed in geen geval. Het geheel was een onaantrekkelijke wedstrijd. MIJNRAMP IN WEST-DUITS.CHLAND, 10 dooden en 32 gewonden. Maandagmorgen om 11 uur 50 heeft zich in de mijn „Adolf von Hansemann" in Dortmund-Mengede op een diepte van 740 M., in dis trict III, laag „Bluecher" door tot dusverre nog onopgehelderde oor zaak een explosie voorgedaan. Door deze ontploffing ontstond op de plaats des onheils een mijnbrand. Er is een aantal dooden en gewonden te betreuren. BLOEDIG DRAMA TE AMSTER DAM. DRIE DOODEN. Maandagmiddag kwart over 5 heeft zich in een volkskoffiehuis in de Kerkstraat te Amsterdam een vreese- lijk drama afgespeeld. Een zekere Dekker, afkomstig uit Nijmegen heeft door jalouzie gedre ven, den 37-jarigen caféhouder A. Mühl op de stoep van zijn zaak met een revolver doodgeschoten. Daarna is hij het huis binnengegaan, waar hij in een vertrek achter de gelagkamer een ongeveer 40-jarige vrouw, ver moedelijk Jacobs geheeten, neer schoot, om vervolgens het wapen te gen zich zelf te richten en een einde aan zijn leven te maken. Hij was op slag dood, evenals zijn beide slacht offers. Een der in de gelagkamer aanwezige bezoekers, een chauffeur, die tusschenbeide trachtte te komen, werd door een kogel in de bil ge wond. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 13-jarige J. T., die met een vriend in de Maas bij Beugen was gaan zwemmén, is daarbij vermoede lijk in een kuil geraakt. Hij schoot onder water weg. Een bakenmeester begaf zich on middellijk te water, slaagde er inden drenkeling vast te grijpen, doch door dat de jongen in zijn angst heftig te gen spartelde was de bakenmeester, met het oog op zijn eigen veiligheid, gedwongen hem weer los te laten, zoodat de jongen verdronk. De 14-jarige Clemens uit Ensche dé, die niet kon zwemmen en zich toch te water had begeven is in het in aanleg zijnde kanaal bij de Oeler- brug verdronken. GORINCHEM, 15 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 50 runderen, 2 nuchtere kalveren, 256 biggen, 3 varkens en 123 land varkens, 0 schapen en lammeren. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 150—190. Melkkoeien f 420—440. Kaltvaarzen f 110140. Guiste vaarzen I 70110. Vaar koeien f Guiste koeien f Pinken f Stieren f Graskalveren f Nuchtere Fokkalveren f842. Idem voor export f 35. Drachtige varkens f 30 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1022. Biggen f1016 Schapen met lammeren f Lammeren f Oude schapen f GORINCHEM, 15 Juli. Eierveiling. Aangevoerd 39.182 stuks. Prijzen per 100 stuks: Kippeneieren f 2.102.60 Eendeneieren f 2.202.30 Kalkoeneieren f 2.00 f 3.50 Ganzen eieren f Op de weekmarkt golden de eieren 2ys A 3 ct. per stuk. Goeboter f 1.601.70 margarine fl.10 1.20 beide per K.G. GORINCHEM, 15 Juli. Pluimveemarkt. Pry zen per stuk Oude kippen f 0.50 f 0.60 jonge hanen 25 40 oude hanen 55 70; jonge hennen 854.10; jonge konijntjes 20'30; exportkonijnen f 1.10 —1.35. GORINCHEM, 15 Juli. Boonen. Snijboonen 23 ct. Princessen 1518 ct. doperwten 1012 ct.krombekken 12 ct.peulen 15tuinboonen 5 ct., alles per K.G. GORINCHEM, 15 Juli. Fruit. Yellow Transparant appels 13 ct. Ker sen 24 ct.Frambozen 36—42 ct., 2e srt. 33 ct. Roode bessen 1547 ct., 2e srt. 11 ct.Aardbeien 3236 ct., 2e srt. 2528 ct. Kruisbessen 811 ct.Zwarte bessen 810 ct., alles per K.G. ROTTERDAM, 16 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 179 paarden, 8 veulens, 653 magere en 878 vette runderen, 207 vette kalveren, 133 Graskalv., 678 nuchtere kalveren, 187 Schapen en lammeren, 12 bokken of geiten, varkens. Per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 4945— 3034 Ossen 45— 42— 32—35 Stieren 40— 36— 28—32 Vette kalveren 70— 60— 35—45 Schapen 35 31 28 Lammeren 36 32 28 Per stuk Melkkoeien f 85 A f 185 Kalfkoeien f 90 A f 190 Stieren f 100 A f 20O Pinken f 50 a f 70> Graskalveren f 15 a f 30 Vaarzen f 60 A t Werkpaarden f 80 A 1220 Slachtpaarden f 80 A f 460 veulens f a f Hitten f 60 a f 90 Biggen f A f Nucht. slachtkalv. f4.00 A f 6.00 id. fokkalv. f 8 A f 15 Schapen f 8 A f 15 Lammeren f 6 a f 10 Biggen per week f A f Na het fiasco, dat Eden bij zijn bezoek aan Parijs en Rome had ge- loopen, was het een ieder duidelijk,, dat de Britten hun buitenlandsche politiek over een anderen boeg zou den gooien. Dat zulks geen looze veronderstelling was, is thans zon neklaar gebleken uit de groote rede voering, die de Engelsche minister van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoare, 1.1. Donderdag in het Lager huis heeft gehouden. Vele fouten van. de Engelsche buitenlandsche politiek der laatste weken heeft hij daarbij weer kunnen herstellen. Vooral aan de verzoening met Frankrijk en Italië, die zich door Engelands houding da nig gekwetst hadden gevoeld, heeft hij veel aandacht besteed. Openlijk beleed hij gemaakte fou ten en beloofde beterschap voor de toekomst. „Bij het vlootpact met Duitschland hebben wij ons aan de practische kant gehouden", zeide hij en somde daarbij de voordeelen op die uit deze overeenkomst niet alleen voor Engeland zelf, maar ook voor Frankrijk voortvloeiden. Natuurlijk zullen de Franschen hem wel blijven verwijten, dat hij in alles wat over haast te werk is gegaan, maar daar de Franschen nuchter genoeg zijn. om de werkelijke voordeelen, die het Engelsch-Duitsche vlootpact biedt, naar waarde te schatten, zal men to dien opzichte wel niet meer met be zwaren komen aandragen. Het aangenaamst zal het Frankrijk Italië en de landen van de Kleine Entente wel in de ooren hebben ge klonken, dat Engeland pal staat voor Stresa. Hoare verzekerde, dat het „Locarno voor de lucht", waarvan Duitschland zooals bekend een sterk voorstander is, niet van Oost- en Do- naupact mag worden gescheiden. Hij deed daarbij een beroep op Duitsch land, en drong er indirect bij Hitier op aan, dat deze zijn bezwaren tegen een gelijktijdige behandeling van de ze projecten mocht laten varen. Of de Duitsche rijkskanselier intusschen na de woorden van Hoare, die zeer zeker niet hebben gebracht, wat men er te Berlijn van hoopte, ten dien op zichte toeschietelijker zal zijn gewor den, is twijfelachtig. Men dient ech ter niet te vergeten, dat Hitler in zijn buitenlandsche politiek een practicus is, en dus ook aan de plotseling ver anderde omstandigheden wel een mouw zal weten te passen. Tot slot nam de minister de gele genheid te baat om de klove, die in den laatsten tijd tusschen Rome en Londen door het Abessijnsche con flict was ontstaan, te overbruggen. Hij verklaarde de behoefte van Ita lië naar expansie te begrijpen en richt te eenige harde, eigenlijk te harde woorden tot Abessinië. Maar tevens wees hij er op, dat hij in dit alles nog geen enkele reden tot oorlog kan zien. Intusschen riekt het na de verda ging van de Italiaansch-Abessijnsche arbitrage commissie maar al te erg naar oorlog. En toch kon deze reuk, tegen alle verwachtingen in, wel eens bedriegelijk zijn. In de laatste dagen groeit de overtuiging, dat Mussolini niets liever zou willen dan tegen be langrijke concessies in Abessinië van een oorlog af te zien. Al was het alleen maar, omdat Italië de 400.000 man, die de generaals in Abessinië noodzakelijk achten, bijna onmoge lijk kan opbrengen, nog geheel afge zien van het feit, dat men voor een dergelijk groot leger in Oost-Afrika nauwelijks een basis zou kunnen scheppen. Reeds nu ondervindt men de grootste last bij de verzorging van de 200.000 man Italiaansche troepen. Mussolini is dus wel bereid tot een compromis en Engeland en Frankrijk zouden niets liever zien dan dat. Intusschen weet men niet hoe ver de Negus met zijn concessies zal willen gaan en hij is op stuk van zake de hoofdpersoon. Doch, indien hij er van overtuigd is, dat hij bij een eventueelen oorlog geen steun van Engeland zal krijgen, zal hij zeer zeker zoo toeschietelijk mogelijk zijn. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4