OKÉ De verhuring van zitplaatsen in de Geref. Kerk alhier, heeft naar wij vernemen ongeveer f280 minder op gebracht dan verleden jaar. Op 1 Aug. a.s. hopen de Herv. Jongelings- en Knapenvereen. een plei- zierreisje te maken naar Arnhem en omstreken. Naar wij vernemen is het fan farecorps „Nooit Gedacht" alhier, uit- genoodigd Om op Donderdag 22 Aug. a.s. te Nieuwendijk het muziek- en zangconcours aldaar gezamenlijk een concert openen. Morgen, Zaterdagavond 20 de zer, n.m. 7.30 uur. hoopt het fanfare corps „Nooit Gedacht" aan de Ip- pelschendijk een concert te geven. J.l. Donderdag 18 dezer, be haalde de Chr. Gem. Zangver een. „Halleluja," directeur de heer Alb. Christ, op het Nat. Muziek- en Zang concours te Naaldwijk in de afdeeling Uitmuntendheid een 2de prijs met 270 punten. In verband met het feit, dat evenals in enkele andere provincies, ook in de provincie Noord-Brabant proeven worden genomen met het verstrekken van toelagen voor het in dienst nemen van meerdere arbeids krachten in de landbouwbedrijven, zijn ten gemeentehuize alhier formu lieren verkrijgbaar, welke vóór 24 Juli a.s. ter Gemeente-secretarie inge vuld ingeleverd moeten worden. Denk er om meisjes was het laatste woord Dinsdagavond 16 dezer van de leidster der Herv. Jonge- dochtersvereen. „Arbeid Adelt" al hier, dat je vroeg naar bed gaat. anders verslaap u je, en zorg er voor dat je allemaal op tijd bent morgen, want om 6 uur (O.T.) is de bus van de firma Verschoor gearriveerd, om ons naar Nijmegen en omstreken te brengen. En hoewel de lucht zich tot re genen begon te zetten, hoopten zij al len, dat het toch nog maar één dagje droog mocht blijven. Woensdagmor gen was het gelukkig nog mooi weer en al heel vroeg stonden overal reeds verschillende meisjes met ongeduld te wachten op de groote bus van ge noemde firma. Eindelijk is zir gearriveerd, en een ieder probeert zoo gauw mogelijk een gezellig plaatsje te vinden in de bus. Zoo wordt de groote reis aanvaard, via 's BoschNijmegen. Montferland, alwaar werd uitgestapt, om den inwendige mensch te ver sterken, terwijl aldaar zich een ieder wist te vermaken met schommelen of iets dergelijks. Hierna werd met een andere bus naar Duitsehland gereden, omreden de kosten te hoog werden voor de wagen van de firma Ver schoor. Ook hier werd onder den uitroep van „Heil Hitier" door de douane, veel genoten. Eindelijk werd besloten, de terugreis te aanvaarden, welke over DoetinchemAppeldoorn werd genomen, alwaar het Kon. Pa leis nog werd bezichtigd, terwijl hier na nog een kijkje werd genomen in Amersfoort en vandaar werd over UtrechtGorinchem huiswaarts gere den, alwaar men te ongeveer 10.30 zonder eenige pech onder het zingen van verschillende liederen arriveerde. Zelden is er een plezierreisje ge maakt, waarvan zoo is genoten als van bovengenoemde reis, het is voor „Arbeid Adelt" een onvergetelijke dag geworden. GORINCHEM. De alom bekende optiekwinkel van den Heer M. Nort te dezer stede, is gemetamorphoseerd in een naar de eischen des tijds ingerichte Optiekzaak. Het oude bekende winkeltje waar de klanten onder het gehoor van den Heer Nort zoo kneuterig bij elkaar konden zitten, heeft afgedaan en heeft plaats moeten maken voor de moderne winkel. Het interieur is aller aardigst en ook de etalage met groote spiegelruit weet het publiek op verren afstand te vertel- waar Nort woont. Konden zooals gezegd in het winkeltje de klanten onder het gehoor van den gezelligen kout van den eigennaar op hun bril wachten, wy twij felen er niet aan, of in de nieuwe mo derne winkel zal door den heer Nort alles worden gedaan om ook hierin deze gemoedelijke sfeer te scheppen. Wij spreken dan ook de wensch uit, dat het deze voortvarende Opticien ge geven mag worden nog lange jaren in zijn nieuwen winkel werkzaam te zijn. NIEUWENDIJK. J.l. Woensdag maakte de Herv. Meisjesvereeniging „Lydia" a.d. Buitenkade per toeringcar een reisje naar Brussel. Na een genotvollen dag, keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Morgen, Zaterdag zal het fanfare corps „Overwinning na Strijd" een con cert geven op het ijsclubterrein. Mede werking word verleend door het Mannen koor „Onderling Genoegen" alhier. Het noodlottig vliegongeluk met de „Kwikstaart" nabij Schiphol heeft aan zes personen het leven gekost. Hierboven het wrak tegen den dijk. De heer C. van Breugel legde aan de vrye Universiteit te Amsterdam met gunstig gevolg het propaedeutisch examen Theologie af. POEDEROIJEN. Naar wij vernemen zal het Man nenkoor „Ons Genoegen", op Zaterdag 27 Juli a.s., met medewerking van het Dameskoor te Sleeuwyk, de muziekver- een. aldaar en de Gemengde Zangvereen. te Andel des avonds een groot concert geven. Wanneer het weer mag mede werken zullen zeer zeker weer velen dit concert gaan beluisteren. VEEN. Door B. en W. dezer gemeente is aan het kinderkoor „Het Sijsje" toestemming verleend, om een verlo ting te houden. Als hoofdprijs zal een heeren- of damesrijwiel aangekocht worden, waarbij nog veie andere fraaie prijzen. Loten verkrijgbaar bij bestuur en leden. Woensdag werd door de hoogste klassen van de openbare school, onder leiding van het personeel, met een touringcar van Riiger te Zuiliichem en Elshout te Giessen, een reisje gemaakt naar Ouwehands dierenpark te Rhenen, vliegkamp Soesterberg en verdere om streken. Dat deze dag volop genoten werd, laat zich begrijpen. WIJK. De fanfare „Oefening en Uit spanning" alhier, zal op Zaterdag 10 Augustus deelnemen aan het Groot Internationaal Zang- en Muziekcon cours te Amsterdam, aan welk con cours, dat over een zestal dagen ver deeld is, 80 vereenigingen deelnemen. „Oefening en Uitspanning" komt uit in de Superieure afdeeling. WIJK EN AALBURG. Toen Maandagavond de land bouwer J. A. van Wijk, van de Ulven huiswaarts keerde, had hii het on geluk met zijn fiets in een karspoor te komen, waardoor hij met fiets en al in de Aalburgsche Wetering viel. Met een nat pak en de schrik liep dit ongeval af. Naar wii vernemen, is het sub. comité voor de steunverleening B als volgt samengesteld Voorzitter, C. B. J. Landweer. LedenK. v. d. Velden, Adr. den Dekker, K. v. d. Mooren, Ant. [Mi chael en M. de Graaff. Secretaris, W. Bouman. Penningmeester, K. de Kok. Vanaf Maandag j.l. zullen de repetities van de muziekvereeniging „Onderling Genoegen," die tot dus verre in het gymnastieklokaal te Aal burg werden gehouden, plaats vin den in een schuur, nabij het woonhuis van W. Hoef lak en. GEVONDEN VOORWERPEN. Een deksel van een blauwen kruik» terug te bekomen bij den ge-, meente-veldwachter alhier. WOUD RIC11EM. De dames M. Benjamins en M. C. Huijser alhier, slaagden aan de Rijkskweekschool voor Onderwij zeres te Gorinchem voor het examen nuttige handwerken en de heer E. Groeneveld alhier, voor het diploma handenarbeid. Gedurende de fintenteelt wer den aan de vischmarkt alhier, aan gevoerd 56193 drijffinten en 18319 ze genfinten. Dinsdag j.l. werd op de be graafplaats der Ned. Hervormde Gemeente alhier, aan den schoot der aarde toevertrouwd het lijk van den heer B. M. Borg, Penningmeester van de Coöp. Visscherijvereeniging „De Hoop" alhier. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. Beerekamp van Werkendam en den heer W. yiveen, Voorzitter van de V isscherij vereeniging. WERKENDAM. Uitslag van de wedvlucht der postduivenveern. „Tot Weerziens" van uit Lier (België), afstand 78 K.M. Loslating te 1 uur met N.-O. wind en warm drukkend weer. Aankomst le duif 2 u. 25 min. en 52 sec.; laatste duif De begrafenis van de vier leden der bemanning van het bjj Schiphol verongelukte vliegtuig „Kwikstaart" heeft Don der°P de begraafplaats „Zorgvliet" plaats gehad. De rouwauto's op weg door de straten der hoofdstad, by het passeeren van Munt, 2 uur 40 min. en 19 sec. In concours waren 107 duiven. Prijzenverdeeling: 1, 5, 13 en 18, Visser en van Berchum; 2. 8 en 19 T. de Klerk; 3, 9, 12, 16, 17, 23 en 26 H. Admiraal; 4. 10, 11 en 20 J. Zwets; 6 en 21 J. de Koning; 14 en 22 Bies heuvel en Co.; 15, 24 en 27 A. Bras; 25 H. de Vries; 7 Kooy-de Koter. Zaterdag a.s. een wedvlucht vanuit Vilvoorde (België) 103 K.M. Benoemd tot Ivweekelinge met acte (volontair) respectievelijk aan de Herv. Chr. School en de Rehobot- school, beiden ter dezer plaatse Mej. O. Paans alhier en Mej. W. Pellikaan van Sleeuwijk. Zooals reeds gemeld werd door een comité getracht een uit gangsdag te organiseeren voor ouden van dagen. Lit comité doet thans een oproep aan diegenen welke ge negen zijn hiervan gebruik te maken. Elk die zich aanmeldt moet den leeftijd van 70 jaren bereikt hebben en woonachtig zijn in de Gemeente Werkendam en in de Kom der Ge meente De Werken. Opgave kan worden gedaan uiterst tot 27 Juli a.s., bij de leden van het comité, de heeren D. A. Brienen, H. C. den Haan en A. Vos Sr. Inplaats van den heer H. Visser Czn. werd gekozen als bestuurslid der Herv. Chr. Schoolvereen., de heer A. Vos Sr. en in de vacature van den heer C. W. Deenik, werd de heer P. Holster gekozen. Onze dorpsgenooten C. Visser Jzn. en J. de Keijzer Jzn. slaagden voor het diploma typen. De leerling der Chr. U.L.O-School, Nic. v. Zuidam, slaagde dezer dagen voor het examen M.U.L.O.-diploma B. De heer Joh. C. Paans, klerk ten kantore der Registratie en Domeinen alhier, slaagde dezer dagen voor het examen Rijksklerk, gehouden te Breda en Middel burg en werd als tijdelijk aangesteld ten bovengenoemde kantore. Onze plaatselijke Turnvereeniging „O.K.K." hoopt a.s. Zaterdag deel te nemen aan de uitvoering te Hardinxveld. FRAUDE BIJ DE GEWESTELIJKE TARWE-CENTRALE IN GELDERLAND. In verband met genoemde fraude zijn volgens „de Telegraaf" wederom door de politie op last van de Justitie eenige arrestatie's verricht. Gearresteerd is thans een pakhuisknecht, die in dienst was bij den pakbuishouder J. uit Arnhem. Deze wordt er van ver dacht medeplichtig te zijn geweest aan de gepleegde malversatie's o. m. het schoonen van tarwe. Het blad meldt verder dat in Neder- hemert een 3-tal landbouwers zou zijn gearresteerd verdacht van verduistering van granen. Wij hebben in verband met dit bericht ter plaatse inlichtingen inge wonnen, doch daar was over arrestatie's niets bekend. RESERVEKALMEREN ZONDER IDENTITEITSBEWIJS. Plet ligt in de bedoeling van de Ne- derlandsclie Veehouderij central e maatregelen te treffen, welke voor komen, dat kalveren, welke voors hands als reservekalf zonder identi-" teitsbewijs kunnen worden gehouden, tengevolge van een voorspoedige ont wikkeling aan de teeltregeling 1935 onttrokken zullen worden. Het nieuwe geïllustreerd Nederlandsch Maandblad PRIJS 35 CENT. Verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L J. VEERMAN, Heusden. VEILING BRAKEL. Alles per 100 K.G. 17 Juli. Aanvoer 63000 K.G. Schoolmeesters f 3.503.60 Eigenheimers 3.50 Blauwputten 4. Pooters 2.80 18 Juli. Aanvoer 37000 K.G. Schoolmeesters f 3.703.80 Eigenheimers 3.60 Blauwputten 4.30—5. Pooters 2.2.60 19 Juli. Aanvoer 46000 K.G. Schoolmeesters f 3.503.80 Eigenheimers 3.90 Blauwputten 3.504.80 Pooters 2.2.50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10