burger woonhuis Aanbesteding AGRAS het bouwen van een woopbuis te Wijk. INZET. Buitenlandsch weekoverzicht. Advertentiëih TE KOO Plaatselijk Nieuws. Cerkamer, waar de brand was ont staan is gedeeltelijk uitgebrand. De eigenaar was niet thuisde vrouw des huizes en twee zoons redden zich via het dakraam. Het door de politie ingesteld on derzoek had tot resultaat, dat de bei- 'de zoons op vermoeden van brand stichting zijn aangehouden. Onder den kapstok in de gang is een bran dend petroleumtoestel aangetroffen, dat daar kort tevoren moest zijn neer gezet. In de kamer zelf werden twee petroleumtoestellen, waarvan één on der een canapé getroffen, terwijl een oheveelheid houtwol in de nabijheid lag. „ONTZETTENDE HOOFDPIJN." j (Moeders blijdschap over haar I dochters genezing. „Vanaf haar twaalfde jaar was mijn dochter lijdende aan ontzettende hoofdpijnen. Ik heb haar toen Kru- schen Salts laten gebruiken en na een paar weken was reeds beterschap ingetreden. Zii neemt het nu al vier jaren lang en ik kan U berichten, dat zij door Kruschen weer volko men in orde is. Ik kan als moeder mijn blijdschap niet genoeg bekend maken. Mijn dochter is nu ruim achttien jaar en geheel van hoofdpij nen genezen. Ik raad alle moeders aan om haar kinderen allen Kruschen Salts te laten gebruiken." (Mej. ST. te R. De oorzaak der meeste kwalen is de slechte werking der spijsverte ringsorganen, waardoor Uw lichaam niet vrij is van giftige afvalstoffen. Onzuiver bloed is het onvermijde lijke gevolg en de daarbii behooren- de reeks van kwalen hoofdpijn, in digestie, moeheid, neerslachtigheid en rheumatiek. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte, natuurlijke doch ze kere aansporing voor Uw lever en nieren om regelmatig te functionnee- ren. Uw lichaam bliift zoodoende in wendig vrii yan alle onzuiverheden. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch. zuiver bloed door Uw aderen stroomt en U nieuwe energie voelt tintelen tot 'in elke vezel van Uw lichaam. Stra lende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch 200- iwel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels jMaatschap- feii voorkomt. Adv. SLACHTOFFERKAN AANRIJDING OVERLEDEN. De 37-jarige spoorwegarbeider Rondeel, uit de Vrolikstraat te Amsterdam, die op den Rijksstraatweg te Duivendrecht met zyn fiets in botsing kwam met een vracht auto van de stoomwasscherij „Reijnzigt" te Utrecht, is in het Burgerziekenhuis te Amsterdam aan de gevolgen van dat on geval overleden. De man laat een weduwe met drie kinderen na. "VERKEERSONGEVAL TE NAARDEN. Twee gewonden. Dinsdagavond is mevrouw Van Ommen uit Amsterdam, toen zij den Rijksweg te Naarden per fiets overstak, door den motorrijder van Asperen uit Amsterdam aangereden. Beiden vielen. Mevrouw Van 0. brak het rechterbeen, de motorrijder liep een hersenschudding op. Zij zijn naar de Majella stichting te Bussum overgebracht. KIND VERDRONKEN. Een vierjarig kind van den heer A. M. te Gijbeland (gem. Brandwijk) is in een sloot geraakt en verdronken. GEHEIME BIERBROUWERIJ ONTDEKT. De gemeentepolitie heeft in samenwer king met de komiezen bij J. H. A. te Oud-Alblas een geheime bierbrouwerij ont dekt. Het bier en de materialen zjjn in beslag genomen. Voorts is tegen een vee houder te Bleskensgraaf proces-verbaal op gemaakt wegens het onbevoegd bereiden Tan bier. IEDERE NEDERLANDER ZWEMMER. De propagandacommissie van den Ko ninklijke Nederlandsche Zwembond vestigt de aandacht op het groote aantal personen, dat iederen zomer bij het baden verdrinkt. Aangedrongen wordt op het boawen van zooveel mogelijk zwemscholen en op het leeren zwemmen van de schooljeugd. KIND ONDER* EEN KAR DOODGEREDEN. Terwijl de landbouwer P. B. te Asten Dinsdagmiddag een zak voeder van de kar naar de stal bracht, liet hij het paard voor de deur staan tewijl de kinderen in de nabijheid waren. Een ruim 1-jarig kindje is toen onder het wiel van de kar gekomen, doordat het paard even vooruit ging. het kind werd overreden en opslag gedood. DISCONTO-VERLAGING. Naar wij vernemen, heeft de Neder landsche Bank besloten om haar disconto met een half proceut tot 3 pCt., alsmede haar overige rentetarieven met een half procent tot 3l/s pCt. te verlagen, en wel met ingaDg van Donderdag 18 Juli. DE NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Met ingang van 24 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwielplaatjes voor het belasting jaar 19351936 (1 Augustus 1935 tot en met 31 Juli 1906). De Minister van Financiën heeft be paald, dat gedurende het tijdvak van 1 tot en met 7 Augustus geen boete zal zyn verbeurd wegens het op den open baren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn van het vereischte beves tigde belastingplaatje. INBRAAK IN ZWEMINRICHTING TE AMSTERDAM. In het kantoor van de Gemeente lijke Zweminrichting aan den Wes telijke Merwedekanaaldijk te Amster dam hebben tot nu toe onbekend gebleven personen, die zich door uit snijding van een ruit toegang tot dit kantoor hadden verschaft, drie geldbussen, welke entréegelden be vatten, opengebroken en daaruit een bedrag van f 600 gestolen. Bij het onderzoek heeft de politie verschillende vingerafdrukken gevon den. JONGETJE OVERREDEN EN DOOD. Het 2 1/2-jarig zoontje van de fa milie De Haag uit de buurtschap Achthoven, gemeente Leiderdorp stak plotseling den rijweg over en ge raakte onder een uit de richting Lei den komende vrachtauto, 't Knaapje kreeg een der achterwielen over het hoofd en was bijna op slag dood. BURGEMEESTER VAN ALBURY NAAR ONS LAND. Bezoek aan de Koningin. De burgemeester van Albury, de heer Waugh, die behulpzaam is ge weest bii het landen van de „Uiver" aldaar tijdens de LondenMelbour ne-race, zal binnenkort naar Neder land komen. De heer Waugh zal dan o.m. een onderhoud hebben, naar hier verluidt, met minister Coliin en hii hoopt in de gelegenheid te zullen kunnen zijn H. M. de Koningin per soonlijk te danken voor de orde van officier van Oranje Nassau, die hem verleend is. Dit eerbewijs, aldus de heer Waugh, wordt door ons be schouwd als een nationaal blijk van vriendschap en dank aan heel Au stralië. Op het program van ziin bezoek aan Nederland staat verder een be zoek aan den heer Plesman, directeur teur van de K.L.M. en aan de „Au stralische" bemanning van de „Ui- ver." Voorts zal de burgemeester van Albury de steden Amsterdam, Den Haag, Katwijk, Scheveningen, Nijme gen en Groningen gaan bezoeken. 'Hij zal worden vergezeld door zijn echt- genoote, met wie hij reeds een reis van acht weken door Nederlandsch— Indië heeft gemaakt, op welken tocht zij veel Hollandsche vrienden gekre gen hebben. Rust in de internationale poli tiek. Van een spraakzaam kei zer en een allerspraakzaamste nicht. De toestand in Oosten rijk. Restauratie der Habs- burgers. Oud-strijders bezoe ken elkaar. Verwarde politieke toestand in Frankrijk. Her stel der Grieksche Monarchie. Na de groote redevoering, die de Engelsche minister van buitenlandsche zaken Hoare aan het ei-nde der vori ge week in het Lagerhuis heeft ge houden, is het in de internationale politiek opmerkelijk stil geworden. In Londen, Parijs en Berlijn schijnt zich een zekere politieke oververmoeidheid merkbaar te maken, die noodgedwon gen tot een periode van zij het dan ook een korte rust moet leiden. Alleen de Italiaansche hoofdstad blijft men in hooge mate actief. Wederom heeft men twee divisies voor de Afrikaan- sche expeditie gemobiliseerd, zoodat Mussolini in Afrika thans te beschik ken heeft over 10 divisies, die tezamen ongeveer 180.000 soldaten en arbeiders omvatten. Hiermede schijnt het Ita liaansche mobi isa'ie-programma inzake de Afrikaansche expeditie te zijn vol tooid. De Italiaansche bladen voegen bij deze laatste militaire maatregelen een commentaar, dat ongeveer hierop neerkomt: Dat Italië voortgaat op den weg, die getrokken is voor den nood zaak de koloniale defensie van Italië te verzekeren, en dat Rome niet van plan is eenigerlei min of meer duide lijk opgelegden wil van wie het ook zij te aanvaarden. Deze laatste ver klaring bevatte nog een waarschuwing aan Engeland, die echter, na de woor den van Hoare, geheel overbodig was. Engeland heeft tot nogtoe weinig ple zier van zijn bemiddelingspogingen ge had om het nog eens te probeeren. Intusschen is dus de tijd rijp geworden voor directe onderhandelingen tusschen Rome en Addis Abeba met achter de coulissen bemiddeling van Frankrijk en Engeland, teneinde alsnog een oorlog te voorkomen. Het is bekend, dat Mus solini in ruil voor een aantal conces sies in Abessinië er maar al te gaar ne van zou willen afzien naar de wa pens te grijpen. En nu moet het ons van het hart, dat de koning der konin- gen Haile Selaisse een dergelijke min nelijke schikking niet gemakkelijk maakt. De negus praat veel, te veel zelfs en daarenboven te uitdagend. Hij heeft reeds nu verklaard, dat hij tot geen enkele concessie bereid is. En nog veel spraakzamer was een jonge dame, die te New York in de muziek studeert, prinses Rassariheshla Tamaya, een nicht van den keizer van Abessinië. Deze bloedverwante van den negus verklaarde tegenover Reuter, dat haar com een oorlog tegen Italië al zes jaren lang voorbereidde; dat er mu nitie ligt opgetast in geheime berg plaatsen, dat de troepen door buiten landsche officieren zijn gedrild en dat er "kelders zijn gegraven ter bescher ming tegen luchtaanvallen. Het is aan te nemen, dat de keizer over de woor den van zijn nicht al heel weinig ge sticht zal zijn. Zij geven den Italianen maar een al te goede gelegenheid zich voor een militair ingrijpen in Abessinië verontschuldigen. Toch mag men, zoo lang de eerste Italiaansche troepen Etiopië nog niet zijn binnengerukt, den oorlog nog niet als vaststaand aan nemen. Nog steeds bestaat er een klei ne hoop, dat de bloedige strijd nog zal kunnen worden voorkomen. Parijs en Londen zullen in ieder geval daartoe al hun best doen. Zoo rustig het op het oogenbiik in de internationale politiek is, zoo druk heeft men het binnen de landsgrenzen zelf. Dit geldt vooral voor het veelge plaagde Oostenrijk. Dit innerlijk zoo verscheurde land nationaal-socialis- ten, legitimisten, arbeiders, enz. be strijden elkaar om het hardst zag aan het einde der vorige week zijn bonds kanselier Dr. Schussnigg, door een ern stig auto-ongeval getroffen. Wonder boven wonder kwam deze er daarbij zonder al te veel 'kleerscheuren af, majr zijn vrouw en chauffeur lieten het le ven, terwijl zijn zoontje ernstig ge wond werd. Nu is het begrijpelijk, dat men in Oostenrijk, het land van de vele politieke tegenstellingen, di rect aan een misdaad dacht. En hoe wel deze geruchten onmiddellijk gede menteerd worden, welke dementiesmen deze week nog eens utidrukkelijk heeft herhaald, meenen sommige partijen uit een dergelijken gang van zaken poli tieke munt te kunnen slaan, zoo dat men de praatjes niet tot stilzwijgen laat komen. AI te veel waarde behoeft men daar intusschen niet aan te "hech ten. ware het niet, dat daaruit weer eens blijkt in welk een buitengewoon moeilijke positie de Oostennjksche bondskanselier zich eigenlijk bevindt. Ook in zijn kabinet bevinden zich lie den, die deze gelegenheid hadden wil len aangrijpen om Dr. Schussnigg aan den dijk te zetten. Intusschen heeft deze echter reeds verklaard, dat hij binnen eenige dagen, nog bezwaard dcor den last, die deze familietragedie op hem heeft geworpen, zijn werkzaam heden weer zal hervatten. Voor een dergelijken moed en plichtsbesef moet men bewondering koesteren. Een andere, minder ver afgelegen aangelegenheid, die aan de Europee- sche staatslieden veel hoofdbrekens kost is nog steeds het probleem van de restauratie der Habsburgers. Nu ook de. Oostenrijksche bondsraad de opheffing van de Habsburgwetten heeft goedgekeurd, is Otto v. Habs- burg, het keizerschap weer 'n stap dichter benaderd. Het heeft er allen schijn van, dat de binnenlandsche si tuatie in Oostenrijk rijp voor de restauratie is. Maar zelfs de meest vurige legitimisten, is het duidelijk, dat er in het buitenland nog vele moeilijkheden zijn te overwinnen, voordat Otto v. Habsburg naar Wee- nen zou kunnen terugkeeren. Overste Adam, de leider der Oo stenrijksche legitimisten heeft in de afgeloopen week dan ook nog ver klaard, dat de restauratie werkelijk wenschelijk was, maar dat men er op het oogenbiik nog geen propagan da voor moest maken. Adam weet, dat de Kleine Entente openlijk ver klaard heeft, dat een herstel der Habsburgers door haar als een grond voor oorlog zou worden opgevat. De Habsburgers zullen nu trachten een omtrekkende beweging te maken. In dien zin moet men ook de wel is waar gedementeerde, maar zeker niet zonder grond verspreidde geruchten over een huwelijk tusschen aartsher tog Otto en prinses Marie van Italië beoordeelen. Dat de Habsburgers zich bondgenooten uit de rijen der Euro- peesche dynasties zoeken is duidelijk. Het is den laatsten tijd mode gewor den. dat de verschillende deelnemers aan den wereldoorlog deputaties van oud-strijders bij elkaar op bezoek stu ren. Deze mode werd het eerst ge lanceerd te Berlijn, dat er een betere verstandhouding tusschen de eens vijandig tegenover elkaar staande volkeren van verwachtte. Zoo heeft men dan de Fransche oud-strijders bij de Duitschers en omgekeerd ook op bezoek zien gaan, terwijl thans ook tusschen Engelschen en Duitschers de band is aangeknoopt, zoodat deze week een Engelsche deputatie in Berlijn een bezoek heeft afgestoken. Nu mag men tegevenover de waarde van dit alles nog zoo sceptisch staan, toch zal men moeten erkennen, dat uit dergelijke bij eenkomsten en vooral uit den toon van wederzijdsche hoogachting, die in de gesprekken en redevoeringen tot uiting komt, nog wel iets goeds kan voortvloeien. In ieder geval, al mocht zulks dan ook al niet baten, schaden doet het zeer zeker niet. Tegen veler verwachting in. is het Zondag in Parijs, waar ter gelegen heid van den Franschen nationa'en feestdag demonstraties van het fascis tische „Croix de Feu" en het roode „Volksfront" op het programma ston den. niet tot botsingen gekomen, groo- tendeels door de ordelijke houding, die de groote groepen demonstranten heb ben aangenomen. Met dit al is de poli tieke rust te Parijs nog geenszins te ruggekeerd, en het is speciaal het Volksfront, dat de regeering het meest verontrust. In zijn huidige samenstel ling van socialisten, communisten en radicalen, kan dit front de regeering Laval naar huis sturen. Nu is dit op zich zelf niet zoo verontrustend, kabi netswisselingen zijn in Frankrijk noch zeldzaam, noch sensationeel. Maar ge vaarlijk blijft de mogelijkheid, dat de b'nksche partijen zelf een regeering zouden willen vormen, waarin dan uit den aard der zaak minstens een com munistische minister zou moeten wor den opgenomen. Nog geheel afgezien van de eigenaardige economische ex- perimenten. die men van een dergelijke regeering zou kunnen verwachten, zou niets meer dan het bestaan van com munistische ministers het fascisme, waarvoor men in Frankrijk een heiligen vrees heeft, wind in de zeilen kunnen blazen. Intusschen houdt het Volks front nog vele tegenstellingen in. Men mag niet vergeten, dat de afstand tus schen communist en radicaal-socialist nog altijd even ver is als in ons land de afstand tusschen een S.D.A.P.-er en een anti-revolutionnair. Maar des ondanks blijft de Fransche regeering de loop der gebeurtenissen is hét Volks front met aandacht volgen. Voorbereidingen tot restauratie treft men ook in Griekenland, maar het is aan te nemen, dat de dingen zich hier zoowel in binnen- als bui tenland in een absoluut rustig vaar water zullen afspelen. De Grieksche regeering heeft reeds aangekondigd, dat zij binnen korten tijd een volks stemming over het herstel der mo narchie zal uitschrijven. Dat deze stemming in het voordeel der restau ratie zal zijn, staat buiten twijfel. Van veel meer belang is op den Balkan echter het bezoeken van den regent van Zuid-Slavië, prins Paul, bij koning Carol van Roemenië, waar van men te Parijs vreest, dat dit wel eens tot een nieuwe bond, van drie tusschen Zuid-Slavië, Roemenië en Bulgarije zou kunnen leiden, waar bij Belgrado aan den Franschen in vloed zou kunnen worden onttrok ken. (Nadruk verboden). voetbal terrein van Juliana bij de brug.' Het Crisis-comité stelt het op hoogen prijs, dat Juliana het plan heeft gevormd hulp te verleenen ter bereiking van het goede doel, dat het Comité beoogt. Helpt dus allen mee AALBURG. Donderdag 25 Juli, hoopt Ds. Van Oord des avonds om half zeven (O.T.) voor de Geref. Gemeente al hier op te treden. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar yette varkens blijft gere gelde vraag bestaan. Men besteedt thans 3233 cent per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhan deld van fS tot f 15 per stuk. De pluk der zwarte bessen is in vollen gang en met het oog daarop is de vacantie aan beide scholen ver vroegd. De opbrengst valt niet mee, de eerste pluk bracht 11 cent per K.G. op. DUSSEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar kinderschoenen. Te rug te bekomen bii A. Colijn alhier. 's-GRAVENMOER. De heer W. Begeer, notabel der Ned. Herv. Kerk alhier en tevens voor zitter van het college van notabelen, heeft voor deze functies bedankt. De Weleervv. Heer Ds. G. Koe nekoop, predikant der Geref. Kerk al hier, hoopt na een ongesteldheid van bijna vier maanden, a.s. Zondagmorgen weder op te treden. GENDEREN. De Herv. Jongelingsvereen. ,,Ee- re zij God", hoopt op 8 Augustus per autobus A.L.A.D., een reis te maken naar Brussel. t NEDERIIEMERT. De heeren Joh. v. d. Kolk en L. A. Smits slaagden dezer dagen voor het toelatings-examen der R.H. B.S. te Zalt-Bommel. RAAMSDONKSVEER. De heer Zeilstra, onderwijzer aan de Veersche Chr. school, slaagde voof het Hoofdacte-examen te Breda. een net onderhouder met flinke/ boven- en beneden woning. Te 'zien en te bevragen bij A. HONCOOP looge Maasdijk 13 VEEST. GEVONDEN VOORWERPEN. IIEUSDEN. Ben duimstok. Inlichtingen bij den Brigade Comm. der Kon. Maréchaussee te Heusden. Door de Kon. Erk. Scherpschut- tersvereeniging St. Blasius zal a.s. Zon dag deelgenomen worden aan de groo te gildedag welke ter gelegenheid der Bossche feesten op oud 's Hertogen bosch gehouden wordt. Door alle Noordbrabantsche Gilden zal worden deelgenomen. Op 24 Juli a.s. zal ten bate van het plaatselijk Crisis-comité een voetbal wedstrijd gehouden worden tusschen „Juliana" (versterkt) te Heusden tegen T.V.V. „Salvator" Tilburg. Gezien de sterkte dezer elftallen be looft dit een spannenden wedstrijd te worden. De „Heusdensche Fanfare" zal ter opluistering haar medewerking ver leenen. Afmarsch om 7 uur van „De Gouden Leeuw". We hopen, dat het publiek van Heusden en omstreken van zijne belangstelling zal willen getuigen door aanwezigheid op 't Ondergeteekende zal J namens den heer L. VAN DER WIEL te 's Gravenhage, in/het café van J. van der Maaderr te Wijk, op 22 JULI a.s., jachten aan te besteden Bestek en teekening zijn ver krijgbaar f 1.50 per stel bij J. G. MOUTHAAN, Bouwkundige, Wijk en Aalburg. NOT/WIS VAN WILLIGEN te Andel, \ericht, dat het Huis c.a,, groot 24sgAren te Meeuwen, van de erven CorïrHDpnkersloot, is ingezet op f 1125.- Afslag op MAANDAG^gHJLI a.s., 's avonds 7ys uur (zT) café Smits te Meeuwen. sDe openbare verpachting van van dte uiterwaarden langs de Bergscae Maai, voor den Ont vanger derRegistratie en Domeinen te Werkendam, zal worden ge houden op Diaadag 6 Aagnatns a.s., voorm. FO uur (zomertijd) in Hotel „Het \\apen van Am sterdam" te Heugen. Beweiding met i*C5 scharen van perc. 147, llfV-126 en 173—180. Boekjes a f 0.25 bij deK Ont vanger, H. van Strien te Heusden en den Waardsman te Drongeien verkrijgbaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2